t De gemeente Bergen en hetBetgeibosch. Sport Luchtvaart Buitenland het catapultvliegtuig. om de heerschappij in china. een dievenbende te new-york gearresteerd. oneenigheden bij het spoorwegpersoneel te new york. in canada een auto door een trein gegrepen. het londensche vlootverdrag in den amerikaanschen senaat. groote brand bij warschau. 40 gebouwen in de asch gelegd, het opstandige thuringen. mussolini weer te rome. na den brand in het slot van prins olaf. de brand te stralau- rummersburg. nieuwe pestgevallen in egypte. in brunswitk een gezelschap door een ham vergiftigd. ontploffing a.b. van een finsche motorboot. Provinciaal nieuws ARME KLEINE Op den straatweg Deventer— Almelo na- Colmschate is vanmorgen het dochtertje in den heer K. onder een tractor geraakt. Tijdens het vervoer naar het ziekenhuis te peventer is het kind overleden. i LI IK DRIJVENDE GEVONDEN TE L J HARLINGEN. Gisteravond is te Harlingen in de buiten haven drijvende gevonden het lijk van den ongeveer 66-jarigen arbeider v. d. Wal, die seoert 16 Mei j.1. aldaar werd vermist. MAR IE HOLTROP. Naar wij vernemen, zal mevrouw Marie Holtrop, na een onderbreking van zes jaren, j,et komende seizoen wederom optreden. Zij 7oi eenige gastrollen vervullen bij het Schouwtooneel". Zijn wij wel ingelicht, dan zou het o.a. in de bedoeling liggen, dat zij Portia in „Dc Koopman van Venetië" gaat spelen. BROEDERSCHAP VAN ONTVANGERS VAN GEMEENTEN IN NEDERLAND. Onder leiding van den voorzitter, den heer jj. Boekhoudt, van Apeldoorn, werd dezer dagen te Utrecht gehouden de algemeene ver 'gadering van Ontvangers- van gemeenten in Nederland. Behalve Friesland waren alle ,'provinciën vertegenwoordigd. Uit het jaar verslag van den secretaris, den heer J. J. Wringer te Velsen bleek, dat het lental stij gend is. De rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer J. J. Zeguers te 1 Maastricht, werd goedgekeurd. Tot mede redacteur van het vakblad werd gekozen de heer H. de Groot te Vlaardingen. Bij de bestuursverkiezing werden herkozen de heeren J. J Zeguers te Maastricht en J. Noyens te Stadskanaal en werden gekozen ide heeren F. P. J. Margry te Vught en H. de Groot te Vlaardingen, die allen hun benoe ming aannamen. In verband met door het bestuur gedane mededeelingen werd besloten in alle provin cies actie te voeren. Hierna werd rapport uitgebracht omtrent een afzonderlijke vereeniging van Ontvan gers. Besloten werd hiertoe niet over te gaan. Als plaats voor de volgende vergadering ,werd aangewezen Den Haag. Tenslotte hield de heer L. van der Vegt, ontvanger der gemeente Alkmaar, een inlei ding over de invordering, welke op verzoek van de aanwezigen ter beschikking van het bestuur zal worden gesteld, om in druk te verschijnen. Een gemeenschappelijk diner was het slot van de bijeenkomst. ONWEER. Te Hummelo en Keppel is tijdens het on weer, dat Zaterdagavond aldaar woedde, 'n 16-jarige jongen, die aan 't grasmaaien was, door den bliksem gedood. MOORD? Zondagnacht is in een woonkeet te Sluis kil het bebloede lijk van een Italiaanschen ar beider gevonden. De justitie uit Middelburg is er heen gegaan om een onderzoek in te stellen. STAKERS EN WERKWILLIGEN. Daar zich met betrekking tot de staking bij de N.V. Oosthoek en Zonen te Alphen a. d. Rijn in de afgeloopen week geen enkel incident had voorgedaan, meenden Zondag avond eenige werkwilligen, die in het huis bij de fabriek zijn ondergebracht, dat zij zich wel zonder politiegeleide op straat konden vertoonen. Hierin bleken zij zich echter te hebben vergist. Nabij de Emmalaan werden zij al spoedig opgemerkt door een aantal stakers, waardoor een ernstige vechtpartij ontstond. Er werden rake klappen uitge deeld, waarbij de werkwilligen in de minder heid bleven en door de' inmiddels gealar meerde politie moesten worden ontzet. MINNENIJD. Zondagavond kregen de 17-jarige A. V. en de 18-jarige H. H. te Voorthuizen, twist over een meisje. Al spoedig trok V. zijn mes, waarmee hij zijn tegenstander in den rug stak en de long doorboorde. In hoogst ern- stigen toestand is de gestokene naar het zie kenhuis te Amersfoort overgebracht. De da der is gearresteerd. KORTE BERICHTEN. Gistermorgen half elf zijn de koningin, prins Hendrik en prinses Juliana op het paleis te Soestdijk aangekomen. De buitengewone algemeene vergade ring der af deeling der afdeel ing 's-Graven- hage der Nederlandsche Reisvereeniging, welke 23 April j.1. na een zeer rumoerig ver loop door den voorzitter incidenteel werd afgebroken, zal 2 Juni a.s., in „Diligentia worden voortgezet. De 24-jarigc smid C. B. is gistermid dag in de wasscherij van de firma Overmans aan de Paradijslaan te Rotterdam tusschen twee drijfriemen bekneld geraakt. In zeer ernstigen toestand is hij naar het ziekenhuis Coolsingel overgebracht. Mr. W. H. J. Royaards, overleden te Utrecht, heeft aan de Diaconie der Ned. Herv. Gem. te Maarssen een legaat van 1000 vermaakt. Korfbal. Wedstrijd van twee Bondselftallen. Donderdag a.s. zal op het K. V. K. V.- terrein aan de Wilhelminalaan een belang rijke korfbalwedstrijd gespeeld worden. Deze ontmoeting tusschen het twaalftal van den Amsterd. K. B. en het twaalftal van •den N. H. K. B. is bedoeld als een propagan da voor de korfbalsport in Alkmaar. De wed strijd gaat n.1. uit van het „de Wilde-Fonds te Amsterdam. Het eerelid van den N. K. B. en voorzitter van den A. K. B. de heer A. J- de Wilde, heeft n.1. een fonds in het leven geroepen voor propagandistische doeleinden. En momenteel is propaganda in Alkmaar meer dan noodig. In onze stad heeft toch een goede korfbalclub alle reden van bestaan. Maar met K. V. K. V. gaat het momenteel niet zoo voorspoedig als men wel zou mogen ^MÊcyyachtert Er is een tijd geweest, dat K V. K V zeventig loden telde, en nu is het n,ie*tnogelijk het tweede twaalftal ge regeld te doen uitkomen. Daar moet verande ring m komen. Men moet hier weer eens een 2^n- de ploegen van alt u?1 K. B. zijn zoo sterk, dat met recht uitstekend korfbal mag ver wacht worden. En als dan velen van den strijd getuige zijn, zal dit zeker voor K. V. K. V. goede gevolgen hebben. Het A. K. B. twaalftal is als volgt samen gesteld: s Aanval: dames: M. Flietman (Wester kwartier) en L. Mok (Hercules); heeren: J. Mossel en A. Drilsma (Hercules). Middenvak: dames: R. de Beer en G. Of ferman (Amsterdam Zuid); heeren: P. Brou wer (Amsterdam Zuid) en E. de Hond (Sparta) aanvoerder. Verdediging: dames N. Noordervliet (Al len Weerbaar), J. Visser (Hercules), heeren: H. Siebenlink (Westerkwartier) en F. van Tienhoven (K. V. D.). Paarden. Kortebaandraverij te Anna-Paulowna. Van de Zondag te Anna Paulowna ge houden kortebaandraverij zijn de uitslagen als volgt: 1. Kapitein de Bruane, rijder K. Bakker, Amsterdam; 2. Politesse, rijder K. Bakker, Amsterdam; 3. Meteor, rijder K. Hart, Medemblik; 4. Notherman B, rijder N. Spaan, Schagen. Voetbal. Voetbalclub te Callantsoog opgericht. Te Callantsoog is een voetbalvereeniging opgericht met aanvankelijk 20 leden. Het bestuur bestaat uit de heeren J. Schut, voor- zittef, L. G. Kakebeeke, secretaris en A. de Wit, penningmeester. Aansluiting bij den N. H. V. B. wordt in overweging genomen. M o t o re n De gek- en prestatierit in N.-Holland. Reeds vroeg waren Zondagmorgen 25 j.1. de Ariel-rijders van alle oorden uit ons land samengestroomd te Overveen om deel te ne men aan de gok- en prestatierit van de Haar- lemsche Ariel Motorclub Er heerschte een gezellige drukte en opmerkelijk was het te constateeren, hoe goed die rijders van Oost en West, Noord en Zuid reeds met elkaar be vriend waren, wel een bewijs van hunne te genwoordigheid bij de verschillende Ariel evenementen in ons land. En uit sportief oog punt bezien, hoe weldadig doet zulks aan wanneer men bedenkt, dat het in motorkrin gen nu niet altijd even prettig toegaat, gezien reeds het feit, dat de Koninklijke Nederland sche Motorrijders Vereeniging aan niet-Ariel- rijders verbiedt mee te rijden in deze gezellige ritjes. Waarom, is ons een raadsel, deze rit ten toch hebben hoofdzakelijk het doel het mo torrijden te bevorderen, iets, wat zeer zeker de K. N. M. V. ten goede komt. 54 Motoren, hetzij met of zonder zijspan en duo namen aan de rit deel. Om elf uur vertrok de eerste deelnemer, om de minuut gevolgd door een ander om via de pont te Vel sen, Beverwijk naar Castricum te rijden, waar de eerste „gok" gewaagd werd. Hier werd n.1. gedobbeld en het aantal punten, dat men won, werd als winst geboekt voor den rijder. Nog vier van zulke gokstations moesten gepas seerd worden, maar ook verliespunten kon men opdoen, door onderweg te vroeg of telaat geheime tijdcontroles te passeeren. Deze stonden listig opgesteld daar, waar men ze niet verwachtte en het resultaat was dan ook, dat de uitslag geheel anders was dan de meeste rijders zich voorgesteld hadden. De rit viel bijzonder in den smaak van de deelnemers, die dan ook vol lof waren, vooral toen de avond verder gepasseerd werd met een echt vroolijk feest in de zalen van het café restaurant Roosendaal te Overveen, een waar dig slot aan een genoegelijke dag. De uitslag der rit werd als volgt: I. J. Partaglio, Amsterdam, 54 winstpunten. 2. D. Cortissos, Haarlem, 50 3. J. Valkonet, Oud Karspel, 47 Extra prijs voor de beste prestatie in het Regelmatigheidsgedeelte: J. Valkonet, 0 strafpunten. Gistermiddag 2 uur is het catapultvlieg- tuig op het water voor het marinevliegkamp te Schellingwoude neergestreken. De post voor Berlijn en Keulen is te Schellingwoude afgegeven, waarna deze per auto naar Schip hol is vervoerd om vandaar met de Luft hansa naar Duitschland te worden geëxpe dieerd. Kort na aankomst is het vliegtuig ge start voor Bremerhafen. DE „GRAF ZEPPELIN". Te Pernambnco teruggekeerd. De „Graf Zeppelin" is om 8.25 vlot ge land en lag om 9.10 weer aan den mast ver ankerd. Morgenochtend vroeg vertrekt het luchtschip naar Havanna, waar het slechts kort oponthoud zal hebben, om proviand in te nemen. Dan wordt de tocht vervolgd over de Bahama-eilanden naar Lakehurst. Dr. Eckener verwacht op 9 Juni weer in Duitsch land te zijn. Morgen naar Havanna. De Graf Zepelin zal pas morgen zijn vlucht naar Havanna voort zetten. Het is nog niet bekend, wanneer het luchtschip morgen zal starten. De Zeppelin iets beschadigd. Bij de landing te Pernambuco h$Éft de] Graf Zeppelin eenige lichte beschadtgrogenj opgeloopen, doordat eenige stuttenTvan déi achtergondel zijn gebroken. De schade was] echter na eenige uren reparati^a-h-a*"- hersteld. -™_; AMY JOHNSON NAAR SYDNEY. Miss Johnson zal den afstand van Port Darwin naar Sydney (2000 mijlen) in korte etappes maken en er ongeveer een week over doen onder escorte van locale vliegtuigen. VLIEGTUIG IN BRAND GERAAKT. Te Tulsa in den staat Oklahama kwam een vliegtuig met drie inzittenden bij het dalen in aanraking met een hoogspannings leiding. 'Het vliegtuig vloog in brand en de drie inzittenden, twee mannen en een vrouw, verbrandden met het toestel. De Nanking-troepen verslagen? Uit Peipin wordt gemeld, dat de Noorde lijke troepen van het Peking-bewind er in ge slaagd zijn, de troepen van de Nanking-re- geering op hun middenfront en op den lin kervleugel van het Nanking-front eenige ern stige nederlagen toe te brengen. Volgens mededeelingen van den generalen staf van generaal Yen Si Sjan zouden de Nanking-troepen over het geheele front te rugtrekken. Voor 300 000 dollar aan juweelen gevonden. De politie te New-York is er in geslaagd in een hotel aldaar vijf internationale juwee- lendieven, o.w. een vrouw, te arresteeren. Men vond bij de gearresteerden voor een waarde van 300.000 dollar aan juweelen en sieraden, alle afkomstig van diefstallen, welke de leden van de bende in den afgeloo pen winter hadden gepleegd in de luxe-ho tels te Florida, van bekende rijke gasten. Een uitspraak van het hoog gerechtshof. Door het hoofdgerechtshof te Washington is uitspraak gedaan in een zaak, waarvoor zoowel in werkgevers- als in arbeiderskrin gen groote belangstelling bestond. De beambten en ambtenaren van de Sou thern Rail Raod hadden een organisatie op gericht, waarin zij het spoorwegpersoneel organiseerden, terwijl de maatschappij eisch- te, dat het personeel zich zou organiseeren in een door de maatschappij opgerichte ver eeniging en dat de organisatie der employé's zelf ontbonden zou worden. Het hooggerechtshof heeft dezen laatsten eisch afgewezen en uitgesproken dat de spoorwegempolyé's recht- hebben zich in hun eigen vakbonden te organiseeren. Een geheel gezin gedood. Bij een spoorwegovergang in de nabijheid van Coburg in Ontario (Canada) werd een auto, waarin zes personen zaten, door een trein gegrepen en totaal vernield. De zes in zittenden, die allen tot een gezin behoorden, werden gedood. Aangezien thans wel vast staat, dat de Senaat in de loopende zitting niet meer aan de behandeling van het verdrag der Londen- sche vlootconferentie toekomt, heeft presi dent Hoover besloten, om onmiddellijk na afloop van de huidige zitting waarschijnlijk reeds in de volgende maand, een bizondere zitting van den Senaat bijeen te roepen. Te Tluszoze in de nabijheid van War schau brak gistermiddag een groote brand uit, waardoor 40 gebouwen, waarvan 20 woofihuizen, in de asch gelegd werden. 100 gezinnen zijn door den brand dak loos geworden. Het schijnt ernst te worden tusschen het rijk en Thüringen, tusschen minister Wirth en Frick. De rijksminister heeft aan den Thüring- schen premier opnieuw een brief geschreven, waarin hij betoogt, dat Thüringen door de benoeming van nat. socialisten in hooge poli tiefuncties het beginsel geschonden heeft, volgens hetwelk de rijkssubsidies worden ver strekt. Tegen Woensdag heeft minister Wirth thans een landenconferentie bijeen geroepen, waarop de kwestie besproken zal worden. Aan die conferentie zal ook dr. Frick (de nat. soc. minister van binnenlandsche zaken van Thüringen) deelnemen. Verwacht wordt, dat de reeds door minister Severing indertijd af gekondigde stopzetting van de rijkssubsidie, door diens opvolger Wirth echter weer inge trokken, opnieuw zal worden afgekondigd, thans met goedkeuring der landen. De con ferentie zal ook de vraag behandelen of over het algemeen nat. soc. tot ambtenaar mogen worden aangesteld. Anderzijds heeft de Thüringsche regee- ring Zaterdag besloten de verordening in zake de geïncrimineerde schoolgebeden, niet tegenstaande den eisch van den rijksminis ter, niet op te heffen. Deze aangelegenheid zal dus het Staatsgerichtshof worden voorge legd. 190 arrestaties te Milaan. Mussol ini is gistermiddag van zijn reis naar Rome teruggekeerd. De Prefectuur van Milaan spreekt de in de buitenlandsche pers gepubliceerde berichten tegen, volgens wel ke er aldaar in verband met de aanwezig heid van de Duce 2800 arrestaties zouden hebben plaats gehad. Zij deelt mede, dat er in werkelijkheid' in de stad en in de geheele provincie in totaal 190 personen zijn gear resteerd. Gisteren zijn dë kelders van het in de na- bijheid van Oslo gelegen slot van kroonprins lOlaf dat naar men zich herinneren zal de- crePdagen geheel afbrandde geopend. Alle daarin bewaarde kostbaarheden van de kroonprinses werden onbeschadigd terugge vonden. De groote brand op de terreinen van de voormalige werkplaatsen der Rijksspoorwe gen te Berlijn kon gistermiddag bedwongen worden, nadat de loodsen over een uitge strektheid van ongeveer 10.000 M2. waren afgebrand. De laatste blusschingswerkzaam- heden hadden een zeer moeilijk verlqpp, daar het vuur in de voorraden karton, hout wol en andere brandbare materialen, steeds weer opvlamde. De schade zal waarschijn lijk in de millioenen loopen. Volgens de ar beiders, die bij het uitbreken van den brand ter plaatse aan het werk waren, moet de oorzaak gezocht worden in kortsluiting. De politie stelt een uitgebreid onderzoek in. Volgens berichten uit Caïro zijn in het dorp Talbich bij de Pyramiden 36 personen lijdende aan pest. Tot dusverre zijn er 3 sterfgevallen. 12 zieken: 1 doode. In het huis van een smid te Essen-Rode hebben zich na het gebruik van ham van een in Maart geslacht varken vergiftigings verschijnselen voorgedaan. Een dozijn perso nen is ernstig ziek geworden. De vrouw van den smid is'reeds aan de gevolgen overle den. De ham is voor nader onderzoek naar de universiteit van Göttingen gezonden. Op het Ladogameer heeft in de nabijheid van Sordeville een ernstig ongeval plaatsge had. Toen een bankdirecteur zijn jacht in beweging bracht, ontplofte de motor kort na de start, tengevolge waarvan ook de groote voorraad benzine in brand geraakte, zoodat binnen enkele oogenblikken het geheele jacht in vlammen stond. Zijn echtgenoote en haar 18-jarige dochter verbrandden levend in de kajuit. De bankier kon zichzelf en zijn overige 3 kinderen in veiligheid brengen. Alle gered den hadden brandwonden bekomen, zoodat zij in het ziekenhuis moesten worden opge nomen. ONTSPORING TE WELKENRAEDT (BELGIE). De machinist en twaalf artille risten gewond. Zondagmiddag omstreeks drie uur had een treinontsporing plaats, dichtbij den ingang van het station Welkenraedt. De trein reed naar Antwerpen en vervoerde artillerietroe pen, die voor de schietoefeningen in het kamp te Elsenborn waren geweest. Door een totnogtoe onbekende oorzaak kantelde de locomotief en vier wagens. De machinist werd zwaar gewond en 'n twaalf tal soldaten, die in den trein zaten, liepen eveneens verwondingen op. De burgemeester van Bergen, Mr. H. D A. van Reenen heeft tegen Woensdag, des middags 2 uur, een raadsvergadering uitge schreven. In de betreffende bijlage over den aan koop van het Westerbosch zeggen B. en W het volgende: De groote bekoring, die voor onze ge meente gelegen is in de aanwezigheid van een loofhoutbosch en de ver buiten de gren zen onzer gemeente uitgaande belangstelling daarvoor heeft ons doordrongen van de groote wenschelijkheid om ernstige pogingen in het werk te stellen in deze gemeente een natuurreservaat te scheppen, dat als zooda nig, ondanks de zich alom vertocnende ver dichting van de bebouwing, voor het nage slacht behouden zal blijven. Uitgaande van de gedachte, dat alszooda- nig de grootste waarde moet worden toege kend aan een aaneengesloten boschcomplex met duinterrein, dat op zichzelve een geheel vormt, hebben wij het oog gevestigd op het z.g.n. Westerbosch en de Hoogeboomen met het daarbij in het Westen aansluitende duin terrein, reikende tot het Provinciaal duinbe zit, waaraan weder de Schoorlsche Staats- duinen aansluiten. Ten deze hebben wij onderhandelingen aangeknoopt met den heer Jb. van Reenen, alhier en de N.V. Bouw- en Bouwgrond Mij. Bergen-Binnen, alhier. Tot ons groot genoegen mochten wij van den heer Jb. van Reenen vernemen dat hij bereid was mede te werken aan de totstand koming van een zoodanig natuurreservaat door aan de gemeente voor dit doel tegen billijken prijs aan te bieden het complex bosch en duin, in hoofdzaak begrensd door het Prov. Duinbezit en dat van den heer Tb. van Reenen, door de Spoorbaan, de Jan Wil lemlaan, Guurjjjeslaqn tot Sparrenlaan, het verlengde van de Sparrenlaan tot de Vin- kenbaan, de Vinkenbaan, de achterzijde van de perceelen aan de Breelaan, de Westelijke grens van het parkeerterrein van Duinver- maak, het laatste gedeelte van de Breelaan en de Zuidelijke grens van het perceel van den heer Macdonald, benevens de Sparren laan zelf, een en ander als op de bij de stuk ken gevoegde kaart aangegeven In deze aanbieding zijn tevens begrepen, zonder ver hooging van den koopprijs: de beek langs het eerste gedeelte van de Komlaan met de strook gronds tusschen de beek en deze laan. de Eeuwigelaan van Franschman tot Hoflaan, de Breelaan, de Dorpsstraat, de Schoolstraat, de Studler van Surcklaan vanaf Schoolstraat tot aan Meer weg en de van Borselenlaan, een en ander mede in verband met daaraan voor verbree ding toe te voc-en strooken gronds, nader uit te palen en te omschrijven. Het terrein zelf is door de Commissie en ons College in oogenschouw genomen en kon, nadat eene kleine uitbreiding in den Z. W. hoek had plaats gehad, aller instem ming verwerven. Ook omtrent de voorwaar den van koop en verkoop werd volledige overeenstemming bereikt. Wij stellen U voor van de geboden gele genheid gebruik te maken en deze terreinen, wat het bosch- en duinterrein betreft als na tuurreservaat te bestemmen, groot ongeveer 73.46.45 H.A., van den heer Jb. van Reenen aan te koopen voor een bedrag van 99246. een en ander volgens bijgaand coacept raadsbesluit. Ook de N.V. Bouw- en Bouwgrond Mij. verklaarde zich bereid over den verkoop van haar boschterreinen, gelegen ten Westen van de Sparrenlaan en begrepen tusschen de Sparrenlaan, de Xan Willemlaan eo de Guurtjeslaan, alsmede deze wegen, voor zqs- ver haar in eigendom toebehoorende, in to taal eene oppervlakte beslaande van ongeveer 9,65,90 H.A. met de gemeente te onderhan delen op de basis van ongeveer 9750 per H.A., zoodat op deze basis voor dit complex ongeveer 98.000 benoodigd zoude zijn. Hoewel wij ook gaarne dit complex als natuurreservaat bevestigd zouden zien, heb ben wij in verband met de financieele offers, die daardoor aan de gemeente gesteld zou den worden, geen mogelijkheid gezien, U thans reeds een voorstel tot aankoop daar van te doen. Het geldt hier een complex van c.a. 10 H.A. dat de eigenaresse destijds aankocht met het doel dit als villaterrein te exploitee- ren op zoodanige wijze, dat daarop 11 tot 12 villa's gesticht zouden kunnen worden, een en ander volgens het gemeentelijk uitbrei dingsplan in 1912 vastgesteld. Dat een en ander op den vraagprijs van invloed is ligt voor de hand. Het komt ons evenwel voor, dat het schep pen van een zoo belangrijk natuurreservaat van meer dan plaatselijk belang, ja zeker van algemeen belang geacht kan worden en zeker, indien de gemeente door aankoop van het groote complex op zoo krachtige wijze is voorgegaan, verwacht mag worden dat het behoud van het aangrenzend gedeelte zal worden mogelijk gemaakt in de eerste plaats door den steun van het Provinciaal Bestuur en van het Rijk, dat reeds getoond heeft voor deze zaak een open oog te hebben. Gezien het groote belang dat bij deze zaak betrokken is, stellen wij U voor hiervoor een bedrag van 30.000 te voteeren, ten einde te trachten in samenwerking met het plaatselijk Comité en met steun van Rijk, Provincie en Particulieren aan het natuur reservaat nog uitbreiding te geven door aan koop van de bosschen in eigendom bij de N.V. Bouw- en Bouwgrond Mij. Bergen-Bin nen. (NIET-OFFIC1EEL) 453e STAATSLOTERIJ Trekking van Dinsdag 27 Mei 193». 5de Klas. 6e Ulst. HOOGE PRIJZEN. 7970. 13027, 19453 elk 1000 1000, 7741, 8171, 10801, 14016, 17074, 19866 eflt 400. 1568, 3154, 3268. 4750, 7076. 18800 eik ƒ200. 4301, 5704, 8341. 9574, 11346, 12154, 18502, 19815. 20207. 20410 elk 100. 11 22 77 130 150 178 246 286 299 413 530 579 649 655 663 692 813 941 1092 1181 1199 1573 1792 1870 1898 1921 2130 2173 2238 2242 2283 2307 2334 2341 2416 2418 2424 2545 2567 2698 2334 2341 2416 2418 2424 2545 2567 2598 3008 3016 3086 3102 3604 3618 3694 3521 4062 4204 4277 4321 4525 4530 5000 5141 5152 5162 5242 5568 5595 5706 6050 6121 6161 6180 6295 6436 6534 6563 6571 6664 6688 6748 6782 7027 7176 7203 7225 7229 7442 7454 7498 7617 7659 7755 7766 7861 8053 8148 8208 8356 8391 8426 8474 8478 8514 8578 8592 8681 8848 8859 9044 9238 9258 9309 9350 9364 9573 9771 9941 9953 10035 10113 10160 10270 10487 10685 10756 10828 10921 11014 11037 11141 1115C 11189 11255 11261 11379 11433 11622 11650 11690 11730 11836 11913 12005 12034 12047 12064 12073 12160 12291 12364 12408 12473 12477 12478 12719 12775 13160 13334 13348 13450 13460 13505 13506 13639 13703 13824 13884 14004 14125 14185 14200 14235 14713 14770 14792 14794 14858 14937 14963 14992 15067 15166 15268 15352 15515 15590 15896 16219 16303 1653" 16647 16658 16770 17032 17105 17111 17153 17154 17278 17287 17369 17394 17451 17460 17712 1774! 17821 17829 17885 18006 18234 18268 18315 18429 18597 18604 18642 18667 18739 18841 18913 19028 19044 19081 19112 19164 19247 19257 19285 19463 19508 19511 19516 19727 19732 19968 20078 20150 20273 20291 20330 20338 20339 20359 20394 20505 20531 20581 20847 NIETEN: 219 336 16 465 766 1025 32 472 776 99 497 830 542 952 593 954 1039 1041 1110 1137 359 612 958 1204 388 701 428 733 961 1021 1213 1224 1410 1765 1237 1245 1271 1284 1332 1365 1391 1504 1511 1512 1536 1569 1613 1761 1775 1814 1852 1882 1946 1955 2005 2040 2053 2090 2119 2148 2202 2208 2222 2248 2328 2445 2467 2558 2605 2621 2639 2674 2729 2788 2802 2808 2906 2979 3052 3080 3085 3104 3143 3217 3223 3246 3273 3287 3297 3344 3361 3389 3391 3405 3410 3416 3422 3468 3473 3513 3548 3549 3555 3571 3588 3677 3619 3706 3784 3790 3805 3828 3862 3864 3896 3903 4070 4072 4087 4134 4254 4256 4258 4344 4368 4380 4500 4517 4576 4586 4597 4604 4618 4631 4637 4691 4722 4799 4847 4859 4888 4913 4940 4946 5014 5025 5073 5117 5129 5133 5164 5227 5245 5278 5281 5347 5429 5515 5543 5602 5618 5653 5685 5722 5778 5791 5800 5885 5936 5939 5993 6007 6009 6047 6162 6174 6264 6309 6318 6345 6348 6359 6388 6476 6488 6517 6547 6584 6593 6631 6692 6750 6752 6790 6804 6810 6845 6851 6854 6870 6871 6926 6950 6967 6979 6990 7074 7166 7178 7216 7221 7342 7389 7404 7411 7412 7497 7513 7568 7575 7581 7681 7690 7744 7797 7844 7866 7905 7910 7946 7950 7991 7995 8065 8136 8142 81611 8197 8234 8275 8290 8329 8339 8372 8389 8423 8464 8497 8537 8538 8600 8613 8624- 8627 8643 8675 8694 8734 8737 8775 8796 8798 8815 8850 8855 9011 9014 9052 9055 9073 9080 9101 9120 9146 9151 9161 9163 9183; 9214 9223 9249 9265 9317 9396 9527 9528 9566 9611 9615 9643 9691 9744 9775 9843 9847 9863 9879 9927 9936 9942 9962 9999 10009 10028 10039 10050 10075 10114 10203 10234 10236 10245 10341 10368 10378 10389 10399 10404 10412 10451 10477 10483 10539 10606 10610 10618* 10629 10633 10666 10736 10739 10748 10769 10777 10784 10794 10796 10800 10815 10821 10853 10918 10958 11056 11057 11095 11105 11131 11151 11154 11166 11185 11190 11207 11216 11239 11285 11343 11349 11370 11415 11418 11429 11432 11458 11464 11466 11469 11490 11496 11507 11533 11571 11627 11674 11679 11726 11733 11753 11764 11826 11926 11929 11936 11960 12000 12061 12082 12094 12110 12123 12189 12198 12222 12241 12253 12264 12267 12274 12295 12365 12400 12421 12436 12458 12514 12519 12532 12541 1258C 12596 12661 *2741 12823 12877 12891 12904 12941 12946 12979 13017 13019 13041 13088 13124 13143 13170 13173 13231 13237 13271 13297 13354 13364 13371 13422 13448 13459 13512 13522 13572 13663 13667 13690 13735 13737 13790 13834 13857 13872 13875 ft878 13916 13956 13967 13976 13987 14005 J4010 14036 14046 14047, 14071 14074 14075 14194 14312 14345 14515 14669 14685 14700 14735 14749 14778 14818 14825 14850 14861 14884 14891 14905 14981 14999 15021 15124 15195 15234 15273 15289 15314 15337 15385 15390 15410 15429 15432 15450 15462 15468 15474 15543 15582 15585 15612 15640 15644 15678 15808 15819 15862 15863 15879 15897 15924 15937 15988 16134 16148 16169 16185 16283 16343 16368 16377 16434 16512 16529 16568 16575 16603 16691 16720 16730 16784 16803 16811 16863 16881 16908 16958 16974 17118 17128 17138 17180 17218 17222 17230 17266 17305 17342 17407 17447 17563 17564 7606 17690 17691 17704 17715 17769 17773 17783 17823 17825 17840 17883 17895 17925 17942 17957 18013 18031 18083 18134 18153 18196 18208 18330 18361 18437 18472 18516 18536 18559 18598 18600 18614 18638 18693 18728 18772 18778 18830 18887 18933 18940 18971 18978 18986 18990 19004 19006 19033 19078 19115 19118 19134 19163 19178 19237 19300 19309 19331 19356 19376 19421 19422 19443 19451 19490 19513; 19530 19566 19580 19615 19616 19659 19687 19772 19818 19834 19874 19947 20016 20125 20182 20192; 20202 20234 20246 20293 20295 20341 20348 20350 20367 20384 20387 20414 20429 20455 20456 204® 20516 20543 20546 20560 20692 20749 20751 20771 20811 20819 20821 20823 20864 20881 2(»01 -09*, Verbetering: 5e KI. 5e lijst. 1965o in/»- 19655 70; 12208 en 15957 vervallen. V V

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 7