Wekelijksch Overzicht Boeken Provinciaal nieuwa JAN COUVÉE (Piano) JOH. BLOK (Viool) Emmastraat 75 - Alkmaar. Cursussen van 42, 22 en 15 lessen per jaar- Tijdschriften van ter Amsterdamsche Beurze genoteerde fondsen, verstrekt door 2 2 (Jat vergeleek met het werk en de Avro, riep hij uit, dat wij allen ons moeten gevoelen als zonen en dochters van één natie, die bij alle verschil van godsdienstige en politieke over tuiging één zijn in de gedachte, dat wij Ne derlanders zijn in de allereerste plaats. De Avro is in haar neutraliteit de draagster van liet beginsel van het vaderlanderschap. Moeten wij onze hulp in het buitenland zoeken? vroeg spr. Dat mag nooit. Daarom moeten wij het verzet vol hou den. Wij moeten schouder aan schouder blij ven staan. Deze actie moet geen stroovuur blijven, maar moet worden een getuigenis van de saamhorigheid van ons volk. Een applaus. Zoo eindigde spreker zijn rede en onmid dellijk barstte een applaus los, zoo luid, zoo hartelijk, en zoo lang, dat Willem Mengel berg er jaloersch op zou zijn geworden. ■Trouwens, de rede van den heer de Ritter werd herhaaldelijk door luide toejuichingen onderbroken. j Telegrammen. j Mr. Langeveld bracht spr. dank voor zijn rede en deelde mede, dat de volgende tele grammen waren binnengekomen, i J. Van den heer Loray (Bussum) met dezen inhoud: f „Tot mijn spijt kan ik hedenavond niet aanwezig zijn, daar deze avond reeds bezet !js. Namens ons bestuur breng ik hulde en 'dank voor uw geestdrift. Mijn beste wen- schen aan comité, sprekers en vergadering, fleve de Avro! p En 2e van den heer Wouter Hulsteijn, lid van het Dag. en gewestelijk bestuur (te Bus sum) met den volgenden inhoud „Door ongesteldheid verhinderd, aanwe zig te zijn, wensch ik U, Corver en Ritter en 'alle trouwe Avro-kameraads langs dezen ,weg sterkte en vertrouwen toe in onze recht [vaardige zaak. Op Alkmaar, de oude Victo- j riestad voor vrijheid en recht, wordt natuur lijk gerekend". I Beide telegrammen werden luide toege juicht. c Toen was het pauze. Een collecte werd ge houden ter bestrijding van de onkosten, ter- wijl de rest aan de Avro werd afgedragen 'De colecte bracht op 199.73. t Het woord was vervolgens aan den heer Corver, een der leidende figuren in de Avro- wereld. Natuurlijk werd deze spr. met niet ■minder applaus begroet dan de vorige. ''p Rede van den heer Corver. De aanslag, op de Avro gepleegd, heeft bij ons allen het gevoel opgedrongen al- [dus begon de heer Corver zijn rede dat deze aanslag niet gericht was tegen een of ander zakelijk bedrijf, maar tégen iets, dat wij zelf opgebouwd hadden. En daarin ligt dan ook de oorzaak, waarom zoo vele duizen den in vuur en vlam gekomen zijn tegen het onrecht, aan de Avro gepleegd. Het Avro-bestuur heeft veel gedaan, veel gewerkt, nog meer geconfereerd en betoogin gen geleverd. Vele mannen hebben zich opge offerd' voor het goede doel, om de radio kwestie tot een goede oplossing te brengen. (Maar toén de huidige beslissing viel, voelde het Avro-bestuur dit als een slag, niet voor zich zelf, maar voor het particuliere bezit in Nederland. Het bestuur zelf heeft deze be slissing koeler en rustiger ontvangen dan de buitenstaanders, omdat het beter wist dan wie ook, wat men te verwachten had. De be stuursleden kenden den strijd, dien de Avro «1 zoo vele jaren heeft moeten strijden. Maar wanneer men later weten zal, wat er achter de schermen gebeurd is, dan zal een groot deel van het Nederlandsche volk zich schamen. Wij aldus spr. hebben gehandeld als goede Nederlanders, als eer lijke menschen, en wij hebben het niet ver diend, in een hoek te worden getrapt. Het Avro-bestuur is er van overtuigd, dat zijn handelswijze goed was en dat het niet anders heeft kunnen handelen, dan het deed. En daarom stemt het besluit van den minis ter wel tot bittere bitterheid. Moeten wij nu echter bij de pakken neer gaan zitten? Maar neen, in een begrafenis stemming verkeert het Avro-bestuur geluk kig niet. Het wil verder gaan op den ingesla gen weg, gesteund door de tallooze aanhan gers, die het heeft. Maar het moet gesteund blijven, niet in de eerstkomende weken ol maanden, maar ook in de komende jaren, op dat de strijd tot overwinning zal leiden. De moties in de Tweede Kamer zijn ver worpen. Dat is niet zoo erg en het werd ver wacht, en het doel van den heer Boon was ook niet zoozeer, om die moties er door te krijgen, dan wel, om de Kamerleden aan het woord te krijgen. Die opzet is buitengewoon goed geslaagd en velen hebben dingen ge zegd, waarover zij later nog wel eens spijt zouden kunnen krijgen! Als we de situatie eens overzien, dan zien wij, dat de Avro het pionierswerk gedaan heeft, al wil de minister ook beweren, dat dc Avro nauwelijk een jaar bestaat? Er is door alle omroepvereenigingen met cijfers geschermd en elke vereeniging deed dat op haar eigen manier. Men moest groot zijn. De Avro heeft een orgaan, dat een gecon troleerde oplage heeft van 240.000 exempla ren, terwijl van die 240.000 lezers er 120.000 luistervink zijn. Deze laalsten beta len dus nog een extra-contributie boven het abonnementsgeld. Op de manier van andere omroepvereenigen zou de Avro dus 240.000 ieden tellen en bovendien nog 120.000 leden van verdienste! Echter, in de Kamer beweert men, dat de Avro 100.000 leden heeft. Wel een verschil dus. Er is nog meer. Een feit is het, dat er omroepvereenigingen zijn, die een geweldi gen druk hebben uitgeoefend, om leden te werven. Die druk kan de Avro nooit op de menschen uitoefenen en de bijdragen in de kas van de Avro komen dan ook geheel vrij- w'l!ig! (Instemming en Ja!-geroep). Dat kan van andere omroepvereenigingen "'"gezegd worden. wel weet spr. mee te deelen, dat bijvoor beeld bij de V. P. R. O. 'leden staan inge schreven, die heelemaal geen toestel hebben, "je svmnathiseering met het streven der V- R. O. Dat is geheel te goeder trouw, maar dergelijke menschen kan men tóch be- a's ''rï beschouwen. net ledenaantal is dus niet na te gaan, maar dit is zeker, dat de A.V.R.O. ver boven andere vereenigingen staat. Dat weet de minister ook wel, want anders had hij wel u.-jken van twijfel gegeven, als het mT* UI!.over biet ledenaantal sprak Maar hoe kon diezelfde minister nu in de Kamer zeggen, dat de vereenigingen alle ongeveer even sterk waren?! Spr. noemde nog meerdere wonderlijkhe den en becritiseerde vervolgens de houding van Het Volk, dat getracht heeft, om twist en tweedracht te zaaien in de A.V.R.O.bestuur- deren. Dat is mislukt. Waarom strooide een groep, die alles kreeg wat zij vroeg (de V.A.R.A.) laster praatjes rond. Voelde zij wellicht, dat zij eigenlijk geen vasten grond onder de voeten hebben. (Applaus en bevestigende uitroepen). Het Gleichwellensysteem is ook al een veelbesproken punt geweest in Het Volk. Dit blad toóch wist te vertéllen, dat spr. dit systeem als ondeugdelijk verklaard had. Echter, niets is minder waar dan dat. Het systeem is slechts besproken als een redmiddel om zich te helpen, ook al zou het schatten gelds kosten. Maar de A.V.R.O. heeft het geld, weet tenminste, dat er achter hen staan, die willen helpen. En dan, de A.V.R.O. heeft meer inkomsten, dan de bij drage van de luistervinken. Ze heeft het or gaan, ze heeft de cursussen, aan beiden wordt geld verdiend. Dat geld is niet ver spild, maar zuinig bewaard, omdat men wel wist, dat men het eens hoog noodig zou heb ben. De A. V. R. O. heeft vele stukken naar den minister en den radioraad gestuurd, maar op audiënties is gebleken, dat déze stukken lang niet alle gelezen werden. Zoo wordt de zaak tegenwoordig in Nederland. Wat is daaraan te doen? vroeg spr. In de eerste plaats is het nu een buiten gewoon groot belang, dat deze zaak thans zoo'n krachtige beweging gekregen heeft, een actie, die men de A.V.R.O. benijdt. En dan moet men ieder trachten duidelijk te maken, dat de A. V. R. O. geen politieke vereeniging is. De A. V. R. O. telt onder haar leden menschen, die tevens lid zijn van een andere omroepvereeniging. Dat is natuurlijk heel goed en ook logisch, want de A. V. R. O. vraagt niet naar rang of stand, godsdienst of politiek. En dat is juist de groote kracht van de A. V. R. O. Zou de N. C. R. V. een lid van de V. A. R. A. willen worden? vroeg spr. De groote onbillijkheid, thans begaan, schuilt in de „billijkheid", waarvan in de wet sprake is. Door die „billijkheid" kreeg de A. V. R. O. 1/4 gedeelte van den zendtijd. Dat is de groote ramp geworden, en spr. is er van overtuigd, dat de A. V. R. O. door den mi nister voor den gek gehouden is. Vandaar deze groote actie? Is die eigenlijk geen uiting van de behoefte, om een Avro- partij te scheppen? vroeg spr. en hij ant woordde daar dadelijk op, dat dit nonsens, totale nonsens zou zijn. De A. V. R. O- menschen toch zijn menschen van alle rich tingen en met de oprichting van een Avro- partij zou de tegenwoordige A. V. R. O. ver dwijnen Dat mag nooit. In het A. V. R. O.-bestuur zitten eveneens menschen van verschillende beginselen en richtingen. Maar zij staan schouder aan schouder, als het de A. V. R. O., hun A. V. R. O. geldt. Zij vechten voor hun in stelling, voor hun A. V. R. O. Spr. besloot zijn rede met een opwekking, om te blijven vechten voor de A. V. R. O opdat het onrecht, haar aangedaan, hersteld worde Ook deze rede werd met een langdurig en luid applaus beloond en tenslotte werd door de heele zaal staande een ovatie gebracht aan bestuur en sprekers. Een motie en een telegram. Met algemeene stemmen werd daarna be sloten, de volgende motie ter kennis van den minister van Waterstaat en van de pers te brengen A.V.R.O. Luistervinken van verschillen de politieke en religieuse richting te Alk maar op 30 Mei 1930 in buitengewone vergadering bijeen, van oordeel dat door de jongste beslissing van minister Reijmer be treffende de verdeding van den zendtijd geen rekening is gehouden met verkregen rechten van de A.V.R.O., waarvan de uitzendingen in breeden kring, ook buiten die der Luistervinken, in hooge mate wor den gewaardeerd, en voorts van meening dat door die beslissing aan het Nederland sche gezin een kostbaar bezit wordt ontrukt, protesteeren met kracht en klem tegen die beslissing. Besluiten deze motie te brengen ter ken nis van den Minister van Waterstaat en pers. terwijl eveneens onder luide bijvalskreten het volgend telegram aan minister Reijmer gezonden werd: Excellentie Reijmer, Mauvestraat den Haag. Alkmaarsche A.V.R.O. luistervinken op 30 Mei 1930 in vergadering bijeen, protes teeren met klem tegen Uwe beslissing inzake zendtijdvcrdeeling, waarvan zij met teleurstelling en diep leedwezen kennis heb ben genomen, en dringen er bij Uwe Excellentie op aan een verdeeling van den zendtijd te beverderen, die aan rechtvaar dige eischen van billijkheid voldoet. Sluiting. Toen dankte de voorzitter de sprekers van dezen A. V. R. O.-avond en merkte in zijn sluitingswoord op, dat hij zelden een ver gadering had bijgewoond, waar zooveel enthousiasme heerschte- En spr. sloot de vergadering met den uitroep, dat men bij elkaar was en bij elkaar zou blijven, tot heil van de A. V. R. T BEVERWIJK. Te Beverwijk is eene afdeeling opgericht voor dc Vrijz. Christ. Jongerenbond, omvat tende nog Velzen Noord en Wijk aan Zee en Duin. HEEMSKERK. Tijdens een stralende voorjaarszon te mid den van bloeiende meidoorn in de Wijk aan Zeeër duinen trokken velen op Hemelvaarts dag naar de badplaats om getuige te zijn van de ingebruikneming van het nieuwe pa viljoen op het Noordzeestrand te Heemskerk. Onder de aanwezigen merkte wij ojm. op de burgemeesters van Beverwijk en Heems- kerk Namens het bestuur van het Noorderbad sprak de heer Schoemaker uit Zaandam de condities worden op aanvrage verstrekt. officieele openingsrede uit, die den wensch maar ook het vertrouwen uitsprak dat de nieuwe inrichting aan alle eischen van het moderne badleven mocht voldoen. Daarna sprak de heer v. Dongen als oud badgast, gevolgd door den heer Huisman namens de kampeergasten en tot slot de heer Bakker uit Beverwijk namens de belangheb benden die allen het bestuur „Noorderbad" geluk wenschten met de vergroote onderne ming. Tijdens de toespraken volgde aanbieding van wijn en ververschingen. Rest nog te mel den dat het bestuur tijdens de opening voor een strijkje gezorgd had. KOEDIJK. Dat er van het rijwielpad van Koedijk naar Sint Pancras veel personen gebruik maken bleek ons Hemelvaartsdag. Van des middags 12 tot 4 uur waren er 1000 personen gepasseerd, wielrijders en voetgangei s. DIRKSHORN. Tot lid van het Dag. Bestuur van Je banne Harenkarspel is herbenoemd de heer J. H. F. Baas te Kalverdijk. Woensdagmiddag ontstond brand ten huize van C. van Dorpel in de Schager- waard, veroorzaakt door een petrokum- toestel. Ofschoon de vlammen hevig om zich heen grepen en ook reeds een bed hadden aange tast, wisten de toegeschoten buren met ver eende krachten den brand te blusschen. UITSTAPJES NAAR ZEELAND. Hoe weinigen in deze omgeving nemen de moeite eens naar Zeeland te gaan. Zij maken plannen voor groote tochten naar alle deelen van ons land, maar het lijkt wel of bij Bergen op Zoom een heel hooge muur gebouwd is, die Zeeland van de rest van ons vaderland af scheidt, en niet velen getroosten zich de moeite eens te kijken welke verrassingen daarachter zijn verborgen. Maar wie de Zeeuwsche grens passeert komt weldra tot de overtuiging, dat hij zijn tijd en moeite niet verspild heeft. Zuid-Beveland, tot voor weinige jaren nog een uitgestrekt gebied waar de toeristen nog niet waren doorgedron gen, is een heerlijk land, een land waar inder daad de hemel zijn blauwen koepel wijd uiti spant over een van zon doortrokken landschap. In dit vruchtbare polderland treft men op het gebied van landbouw en veeteelt het beste van het beste aan. Men kan er urenlang dwalen langs begroeide weggetjes, over weilanden waar het prachtige Zeeuwsche vee een overvloedigen maaltijd vindt, men vindt er karakteristieke dorpjes, huisjes met groene luikjes rondom een met klimop begroeiden toren, die als een trouwe wachter zijn stompen kop boven al die roode en blauwe dakjes uitsteekt. In het Noor den en het Zuiden gaat het groene grastapijt in de zoogenaamde slikken of schorren over en daarachter strekken zich de breede Schelde- armen uit, het rustelooze, aan eb en vloed on derhevige, water waarop overal de witte vlek jes van zeilende scheepjes zichtbaar zijn. Zoo is Zuid- en zoo is Noord-Beveland en overal wordt het landschap gestoffeerd door mannen en vrouwen in de karakteristieke Zeeuwsche dracht, waarvan vooral die der vrouwen een der mooiste is welke wij in ons land nog bezitten. Walcheren geeft weer een heel anderen in- druk. De bevolking mist er het gulle open ka rakter, maar het is terecht Zeelands tuin ge. noemd en men kan er overvloedig van bosch en duin, van strand en zee genieten. Het boekje, dat thans voor ons ligt, een uit gave van de V. V. V,, toont op het titelblad een knappe Gocsche boerin, die in een spiegel kijkt. „Goes" staat er onder en inderdaad zijn Goes en omgeving niet het minst bekend door de mooie vrouwen in haar nationale kleeder dracht. In het Hollandsch, het Fransch, het Duitsch en het Engelsch worden in dit aardige boekje de bekoorlijkheden van het wijde Zeeuwsche land uiteen gezet en daarbij wordt een overzicht gegeven van alle merkwaardig heden welke in deze streken zijn te bezichtigen. In het bijzonder verwijzen wij belangstellenden naar de mededeelingen over een vijfdaagsche trip door mooi Zeeland, een reis, die men elke week voor een zeer gering bedrag zal kunnen maken en waarover het bureau van de V. V. V. te Goes gaarne alle nadere informaties wil ver strekken. Een kaartje van Zeeland en tal van adverten ties, welke den toerist met de meest bekende adressen van den Zeeuwschen middenstand be kend maken, vullen de informaties van dit boekje op gelukkige wijze aan. In Licht uitgave W. de Haan te Utrecht spreek J. Ravn over land en volk der Faröer-eilanden, waarvan hij veel in teressante dingen vertelt. Aan de hand van eenige verduidelijkende kaartjes beschouwt Chr. O. C. Neïl de weersverwachtingen welke geruimen tijd van te voren worden uitge sproken. W. S. bespreekt de tournooien in de middeleeuwen en Andreas Hanssen geeft een slotartikel over René Descartes, den grooten denker en drcomer uit de middeleeuwen. De tweede aflevering van Natuur en ver nuft., het boekwerk, dat naast een schat van illustraties ggegevens over allerlei interes sante vraagstukken bevat en bij de uitgevers maatschappij Elsevier te Amsterdam wordt uitgegeven, bevat het vervolg van het artikel over 'dierenleven aan IJmuiden's pieren. Van H. bespreekt de vulpen en haar toepassing', Chr. H. J. Raad geeft bij fraaie afbeeldingen een beschouwing over een imker jaar en v. d. S. vertelt een en ander over natuurmonu menten, waarbij die in ons land niet vergeten zijn. Over automobielen spreekt N. J. Kol- lewijn en het is te begrijpen, dat er over dat onderwerp heel wat te vertellen is. Van de vele foto's hierop betrekking hebbende is voor al merkwaardig die welke een gedeelte van de Ford-productie van éné dag te zien geeft. Mr. K. Jansme vertelt daarna eenige bijzon derheden over de afsluiting en gedeeltelijke drooglegging der Zuiderzee en daarna volgt een artikel over gletschers en morainen, dat in de derde aflevering vervolgd wordt en waarin v. d. S. veel wetenswaardigs over de ijsvorming in bergstreken vertelt. De heer H. P. Maas Geesteranus verhaalt over het blok- systeem op de spoorwegen, wat ongetwijfeld vele zal interesseeren, waarna ten slotte dr. H. C. Cannegieter een leerzame beschouwing houdt over ballonvaren. In De Nieuwe Gids vervolgt dr. M. B Mendes da Costa zijn beschouwing over de Ilias en Odyssea en de „Homerische kwes tie". Henri van Booven bespreekt leven en werken van Louis Couperus, H. H. J. Maas feeft in „Na een halve eeuw" eenige opmer- ingen over de cultureele beteekenis van de beweging van 1880. W. Jos de Gruyter haalt in „San Gimignano" herinneringen aan een bezoek aan Italië op en daarna schrijft Hendrik Kroon een en ander over de kunst en het pessimisme. Er zijn tooneelnotities van Joh. W. Broedelet, verzen van Hélène Swarth en „Binnengedachten" van Willem Kloos, die ook de probleme der Poëzie behandelt. Jules Schurmann bespreekt het testament van een Mystisch Heiden en Fanny Reddin- gius— Salomonson wijdt een vers aan de na gedachtenis van Mien Vermeulen. Maurits Degenvoort behandelt het buitenlandsch overzicht en Jeanne KloosReyneke van Stuwe de damesrubriek „Feiten en Fanta sieën". De Hollandsche Revue bevat het verzen- gesprek tusschen „Johan van Oldenbarne- velt" en de Directie der Stoomvaartmaat schappij „Nederland" en hare gasten, ge houden op den bekenden proeftocht. De redactie vertelt wat er op de Antwerpsche wereldtentoonstelling te zien is en H. B. 'houdt een beschouwing over den bloemen tuin van Nederland. Fred Oudhans Dentz haalt oude Transvaalsche herinneringen op en de redactie haalt uit het R.K. Tijdschrift voor zielkunde en opvoedingsleer een artikel aan over voorbeelden van het volkseigen- aardige in denken en spreken. Van de ver dere artikelen noemen wij dat van Etty Leal over Oberammergau en zijn kunstzinnige be volking, een beschouwing over het eeuwfeest van Algiers en Speenhoff's eerste indrukken van Indië. Verder de gewone interessante rubrieken. Kiekeboe het weekblad voor de jeugd, dat bij den uitgever W. de Haan te Utredit verschijnt bevat het vervolg van dé avon turen van Kiekeboe door mevr. Cramer Schaap, die ook een paar aardige versjes geeft. F. H. N. Bloemink vertelt van Lettie's tuintje. STOOMVAARTLIJNEN. Holland—Amerika Lijn. Lochkatrine, Rott./Vanc. 26 Mei te Los Angeles. Spaarndam, N. Orlean$ n. Rott. 29 Mei y. Las Palmas. Bilderdijk 29 Mei v. Baltimore te Rott. Leerdam, Rott. n. New-Orleans, 29 Mei v. Vigo. Statendam, New-York n. Rott., 31 Mei v.m. te Plymouth. Kon. Ned. Stb. Mij. Baarn (uitr.) 28 Mei te Colon. Boskoop 27 Mei v. Antofagasta n. Chenaral. Breda (thuisr.) 30 Mei te Antwerpen. Commewijne 30 Mei v. Amst. n. W.-Indië. Haarlem (uitr.) 28 Mei te Talcahuano. Jason 29 Mei te en v. Santa Marta n. Hamb. Merope 28 Mei te Kingston (Ja.) Agamemnon 29 Mei v. Messina n. Palermo. Ariadne 30 Mei v. Valencia te Amsterdam. Bodegraven 29 Mei v. Antw. te Amst. Clio 29 Mei v. Napels n. Torrevieja. Deucalion 29 Mei v. Volo n. Salonica. Eos 29 Mei v. Barcelona te Palermo. Euterpe 28 Mei v. Aalborg n. Stettin. Fauna (thuisr.) 29 Mei op 300 mijl N. v. d. Azoren. Flora 27 Mei v. New-York n. Haïti. Jason 27 Mei v. Cura^ao n. Hamb. Nickerie 28 Mei v. W.-Indië te New-York. Oberon 29 Mei v. Amsterdam te Rott. Odysseus 28 Me>i v. Danzig te Stettin. Pluto 30 Mei v. Hamb. te Amst. Stella 28 Mei v. Ceuta n. Genua. Tellus 28 Mei v. Melilla n. Alicante. Venezuela 28 Mei v. Barbados n. Plymouth. Ajax 30 Mei v. Amst. n. Rott. Orpheus 30 Mei v. Amst. n. Kopenhagen. Theseus 30 Mei v. Amst. n. Odense. Stv. Mij. Nederland. Johan de Witt (uitr.) 29 Mei te Genua. Poelau Laut (thuisr.) 30 Mei te Suez. Poelau Tello (uitr.) 29 Mei v. Hamburg 'ti Bremen. Borneo (thuisr.) 30 Mei te Hawe. Johan de Wit (uitr.) 30 Mei v. Genua. Johan v. Oldenbarnevelt (uitr.) 30 Mei <f. Colombo. Karimoen 29 Mei v. Bat. n. Djeddah. Riouw 29 Mei v. Amst. te Hamb. Riouw 30 Mei v. Hamb. te Amst. Rotterdamsche Lloyd. ,v Indrapoera (thuisr.) 30 Mei te Marseille. Kota Ir.ten 29 Mei v. Belawan. Kota Radja (thuir.) 29 Mei v. Marseille. Kota Tjandi 29 Mei v. Bat., 1'. v. Londen te Rotterdam. Patria (uitr.) 29 Mei te Southampton. Kon. Holl. Lloyd. Flandria (uitr.) 29 Mei v. Cherbourg. Orania (thuisr) 30 Mei v. Montevideo. Gelria (uitr.) 29 Mei v. Pernambuco. Maksland 29 Mei v. Amst. te Hamburg. Montferland (uitr.) 29 Mei ie Buenos' Ayres. Rijnland (thuisr.) 29 Mei te Bahia. Waterland (thuisr.) 28 Mei te Montevideo Zeelandia (thuisr.) 29 Mei v. Coruna. HollandAfrika lijn. Jagersfontein (thuisr.) 28 Mei v. Beira. Rietfontein 30 Mei v. Amst. n. Kaapstad. Giekerk (thuisr.) 28 Mei v. Tanga. Giekerk (thuisr.) 29 Mei te Kilindini. Klipfontein (uitr.) 28 Mei v. Mozambique naar Beira. Nieuwkerk (uitr.) 28 Mei v. Lorenzo Marqués n. Beira. Springfontein (thuisr.) 30 Mei v. Antw. n. Rotterdam. J Sumatra (uitr.) 28 Mei v. Port Soedan, ij Stoomvaart Mij. Oceaan. 1 Atreus, Japan/Rott., 29 Mei v. P. Swetten< ham. Eumareus, Japan/Rott., 28 Mei v. P. Swet tenham. Orestes 28 Mei. v. Yokohama n. Rott. Patroclus, Japan/Amst., 27 Mei v. Colombo, Eurymedon, Amst/Batavia, 30 Mei v. Sai bang. Priam, Batavia/Amst. 27 Mei v. Padang. HollandBritsch-Indië-lijn. Meerker, uitr., 29 Mei te Port Said. Meerkerk, uitr., 30 Mei v. Suez. Ridderkerk, uitr., 29 9Mei te Calcutta. Stadsdijk, thuisr., 28 Mei v. Colombo. Veendijk, 29 Mei v. Calcutta, v. Hamburg te Rotterdam. IJselkerk, uitr., 29 Mei v. Colombo. Emzetco lijn. J. Jacobus 29 Mei v. Valencia te Rott. Jonge Johanna 28 Mei v. Paronova naaf Tunis. HollandOost-Azië-lijn, Ouderkerk, uitr., 29 Mei te Shanghai. Zosma, thuisr., 28 Mei v. P. Swettenham. Automedon 29 Mei v. Japan en Singaporê te Amsterdam. Gemma, thuisr., 29 Mei v. Marseille. JavaChina—Japan-lijn. Tjisaroea 28 Mei v. Hong-kong n. Amoy. Tjisondari 27 Mei v. Batavia te Hongkong HollandWest-Afrika-lijn. 5 Drechtstroom 30 Mei v- Rott. te Hamburg- Reggestroom, uitr., 28 Mei v. Las Palmas Maaskerk, 30 Mei v. Hamburg te A'dam. Java Paciiic-iijn. Siantar, 24 Mei v. San Francisco n. Java. Modjokerto, 25 Mei v. San Francisco n. Javl HollandAustralië-lijn. Abbekerk, uitreis, 28 Mei te Adel^jde. Java-New-York-lijn. Breedijk, Java n. New-York, 28 Mei te Phl lapelphia. Deli, Java n. New-York, 28 Mei te Boston. Soekaboemi, New-York n. Java, 29 Mei Sabang. Polyphemus, 27 Mei v. N. York te Batavia. RotterdamZuid-Amerika-lijn, Alpherat, thuisreis, 29 Mei v. Santos. Aludra, 29 Mei v. Rott. n. Hamburg. HollandAustralië-lijn. Aagtekerk, thuisreis, 30 Mei te Duink. FONDSEN. obl. N.W.S, 1000 1922 4 'A 4 4K 6 6 5^ 5 1000 18 1000 '17 1000 '16 1000 '26 1000 '22 100 '23 1000 '21 D 1000 "17 idem idem idem O.-Ind idem idem idem idem Koloniale Bank Ned. Ind. Hand. Bank Ned. Handel Maatii. Fransche Banken (Driej Berkel's Patent Holl Kunstzijde Margarine Unie Alg. Kunstzijde Unie Ned. Kabelfabr. Philips Gem. Bezit Anaconda Beth. Steel C. v A. Corom. Studebake- Comm Steel Zweedsche Lucifers Cult. Mij. Vorstenl. Handelsver A'dam Javasche Cult. Dordtsche Petr. gew. Koninklijke 1000 Moeara Enim A'dam Rubber Serbadjadi Holl. Am. Lijn Java China Jap. Lijn Ned. Scheepv. 4'nie Stoomvaart Mij. Nederland Deli Batavia Tab Deli Maatij Oostkust Senembah South Pacific Union Pacific Prolongatie Exdividend. 24 Mei 26 Mei 27 Mei 28 Mei 102U/1. 102* 102* 102* 102* 102% 102% 102'l/jg lOl'i/ie 101 Vu 101| 101* 98* 98* 98H/16 98'V„ 967/I, 967/I, 96* 96 f 1 OHi/i, 101% 101 '3/„ 101% 103 1 03S/j6 1033/,, 103 101* 101* 10]* 10015/1. 10013/,, 101 101 178* 180 182 U5* 1534 153* 153 153 169* 170 170* 170 111* 111 111 111 297 293) 290* 288* 107* 106* 104| 102* 415 413 412 406 407* 401J 399* 120 121 120* 121 96* 98 96 96* 38 i 395/,, 387/., 38* 170* 171V, 171* 1727/,, 2923/. 292 292 127 128 128 128 479* 483* 48ï 475* 344 340 388 388 384 385* 405 404* 403* 402* 452 452 451 141* 142* 140* 139* 105 107* 107* 104* 33 33 84* 83* 83 177 177* 178* 176* 1551 155 156 3501 350* 350 352* 364 357 359 364 79* 80* 80 79 382 380 379* 383* 119* 228 227* 226 2* 2 29 Mei 30 Mei 102 J 102'ö/u 101'Vis 98i»/i» 965/, 1015/, 103 101 lOOii/i. 173j 1534 1694 531 111 287J 104* 3901 1224 95* j 174* 292 il 129 469J 339* 386* 402* 451 139* 104 32* 82* 174* 157 346 367 74* 381 2'A

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 11