De Firma DE LANGE DE MORAAZ SPAARLOKETTEN, Radiografisch Weerbericht Filmnieuws. AGENDA Voor de huisvrouw. Kerk en school te ALKMAAR verhuurt in haar ondergrondsche kluisinrichting waarvan de huur bedraagt vier gulden per jaar. Sport Rechtszaken Luchtvaart Stadsnieuws vmw.jnrr*^ P>S«HVMBle«4li «na* "*V#1 Dinsdag 3 Juni. 7.30 uur, Cinema Americain: Verleden (boven 18 jaar.) 7.30 uur, A. B. T.: De poort van het Ge luk (boven 14 jaar). 7.30 uur, Victoria Theater: De bijwagen (boven 14 jaar). 7.30 uur, Groote Kerk, Concert Mannenkoor Orpheus. Woensdag 4 Juni. 7.30 uur, Cinema Americain: Verleden (boven 18 jaar). 7.30 uur, A. B. T.: De poort van het ge luk (boven 14 jaar). 7.30 uur, Victoria Theater: De bijwagen (boven 14 jaar). Donderdag 5 Juni. i 7.30 uur, Cinema Americain: Verleden Jboven 18 jaar). 7.30 uur, A. B. T.: De poort van het ge luk (boven 14 jaar). 7.30 uur, Victoria Theater: De bijwagen (boven 14 jaar). 7.30 uur, Groote Kerk, concert mannen koor Orpheus. HINDERWET. Bij besluit van 2 Juni 1930 is aan de fir ma P. VAN MAARLEVELD en Zoon, al hier, vergunning verleend tot het uitbreiden van een machinefabriek door het bijplaatsen van 8 electromotoren, t. w. één van IA, één van twee, één van 1, drie van 1'A en twee van 'A P.K., tot het aandrijven van diverse werktuigen en machines in het perceel Voor- meer nrs. 2530, alhier. Alkmaar, 3 Juni 1930. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. stond, moet gedacht hebben dat de bus, die in vrij snelle vaart kwam aanrijden, nog over de brug kon. De boom had den wagen trouwens niet kunnen tegenhouden. Eerst toen War zeer kort voor de brug kwam, zag hij, dat deze al ongeveer 40 c.M. geopend was. Hij remde uit alle macht, doch het mocht niet meer baten. De brug was in- tusschen geheel open en de bus sloeg, als gevolg van het krachtige remmen, over den kop in het water. Van de drie slachtoffers was Zonneveld 55 jaar,. Terpstra 50 jaar en Van Smeden 54 jaar oud. De bestuurder van de bus, K. War, is in den loop van den ochtend door de justitie verhoord. DE SCHATGRAVER TE ZAANDAM. Wordt toch voortgezet- De. opgraving wordt trots de ondervon den teleurstellingen en de grap met de ijze ren kist onverzwakt voortgezet. De heer Langhirt, die niet langer uit zijn betrekking weg kon blijven, is naar Duitsch- •land terug gekeerd In een telegram aan den burgemeester, waarin hij dit mededeelt, geeft hij te kennen, dat in den loop van deze week de schat ge vonden zal worden en hij zoodra dit het geval is weer naar Zaandam terug zal 'keeren. Hij is thans vervangen door een anderen Duitschen ingenieur, die op zijn beurt pet behulp van instrumenten het terrein aan 'een nauwgezet onderzoek heeft onderworpen. Als gevolg hiervan zijn werklieden giste- den weer op de oude begraafplaats begonnen te graven naast de plek, waar men enkele weken het vat en oude eikenboom heeft mee- nen te vinden. Ook Frau Syvia is nog eens een kijkje ko men nemen. Men zal zich moeten haasten, want, naai de N.R.Ct. opmerkt, loopt Zaterdag de ver gunning voor de opgravingen af en het is zeer onzeker of B. en W. voor de derde maal een verlenging zullen toestaan. De Vermaarde ijzeren kist en wat men aan heele en gebroken tegels en kannetjes heeft opgegeven zijn op de Zahit-tentoonstelling op den Brucht ter bezichtiging gesteld. ONWEER. Zaterdagmiddag is te Albergen bij Almelo de 15-jarige H. v. Reil door den bliksem ge bood. AUTO GESTOLEN. Op den Kloverniersbrugwal te Amster dam is een vrachtauto gestolen ter waarde van 1000. Als verdacht van dezen diefstal zijn later te Haarlem een 19-jarige werkman en een 18-jarige steenvormer aangehouden. De auto is te Haarlem in beslag genomen. EEN TROELSTRAWEG. Te Leeuwarden. „Het Volk" meldt, dat het gemeentebestuur fan Leeuwarden besloten heeft den Stienser- weg voortaan te noemen Mr. P. J. Troelstra- weg. BRANDEN. Zondagmiddag is te St. Maartensdijk een fandbouwschuur van den heer W. Geluk al daar door onbekende oorzaak afgebrand. Vijf landbouwmachines gingen verloren. Verzeke ring dekt de schade. f HET VORSTELIJK BEZOEK UIT LUXEMBURG. Prinses Juliana ging naar Arnhem Gistermiddag arriveerde prinses Juliana per auto van het Loo te Arnhem om de groot-hertogin van Luxemburg met haar ge maal op de doorreis naar Het Loo te verwel komen. Reeds geruimen tijd voordat de auto, waarin de prinses, haar kamerheer baron Baud en een hofdame gezeten waren, aan het station arriveerde, waren er vele belangstel lenden aanwezig. In de koninklijke wachtka mer waren de commissaris van de koningin in Gelderland, mr. baron van Heemstra, de burgemeester van Arnhem, de heer De Mon chy, luit.-gen. de Ridder en diens adjudant en vele anderen. Toen de auto arriveerde en de prinses, die gekleed was in een lichtblauw costuum, uitstapte, ging er een hoera op. In de wachtkamer onderhield de prinses zich geruimen tijd met de verschillende auto riteiten. Het dochtertje van den commissa ris der koningin bood de prinses een bouquet bloemen aan. Toen de trein, waarin de groot hertogin en haar gemaal waren gezeten, in zicht kwam, trad de prinses naar buiten, zii snoedig gelegenheid kreeg de hooge gasten te verwelkomen. Te 4.26 uur vertrok de trein naar Het Loo. Te Apeldoorn en op het Loo. Koningin en prins met groot gevolg waren van het Loo naar Apeldoorn uitgereden in twee gala-rijtuigen a la Deaumont bespan nen met voorrijders. Op het eerste perron, dat met de koninklijke wachtkamer was versierd, had de ontvangst plaats. Op het perron was de eere-compagnie met regimentsvaandel en den regimentscommandant van het 8e R. I. opgesteld en liet het muziekkorps van het le R. I. zich hooren. Nadat dit de volksliederen had doen weerklinken, nam de Koninklijke Familie met haar gasten in de rijtuigen plaats. Een 90-tal vereeniglngen stonden 'angs den weg opgesteld, de meeste met hun ne vaandels. De eerste plaats bij 't Stations plein was ingeruimd voor de K°n> Scherp schutters van de Veluwe, die nog een stan daard bezitten van wijlen koning Willem III. Aan de Kostersbrug over de Grift was dooi de gemeente een eere-poort opgericht, waar namens de gemeente door de jongejuffrouw Holte den vorstelijken personen een bloemen tuil werd aangeboden. Op het Raadhuisplein stonden op verzoek van de koningin, kinderen en volwassenen opgesteld in Veluwsche kleederdracht, in totaal 375 per sonen. Een 20-tal leden der Burgerwacht fungeerden als ordecommissarissen. Bij aan komst ten paleize stond de Koninklijke Mili taire Kapel gereed om voor de muzikale ont vangst te zorgen. Deze kapel deed zich ook hooren gedurende het galadiner in de groote eetzaal, welke voor deze gelegenheid in een ware bloementuin van rose rozen was her schapen. Des avonds werd in het Oranjepark een concert gegeven door „Jeanne d' Are" en in het Julianapark op het Loo door „Prins Hendrik". De koninklijke familie zal zich heden om 11.30 uur met hare gasten in 10 auto's naar Soestdijk begeven voor het voorgenomen be zoek aan de koningin-moeder. DE BRAND OP DE VECHTDIJK. Volgens het Hbl. zal het s.s. „Vechtdijk" zijn reis met een oponthoud van een week kunnen vervolgen. KORTE BERICHTEN. Zaterdagavond werd in het A.M.J.V.- gebouw te Amsterdam een besloten buiten gewone algemeene vergadering van de Ne- derlandsche maatschappij tot bevordering der geneeskunst gehouden, onder voorzitter schap van den oud-hoogleeraar prof. G. C. Nyhoff, uit 's-Gravenhage. De rivierpolitie te Rotterdam heeft uit de Nieuwe Maas ter hoogte van de Steen plaat het lijk opgevischt van den schippers knecht Slingerland, die op 21 Mei j.1. te Capelle a. d. IJsel overboord is geraakt en verdronken. Een moeder wil voor de vliegende Hollander van haar zoontje wollen ge- lukspopjes maken en vraagt mij hoe dat moet. Wel, dat is kinderlijk eenvoudig! Met een paar draden frisch gekleurde wol: lichtblauw en goudgeel, of lila en rose, groen en rood enz. komt u al een heel eind. Neem een smal stukje carton van.7 a 8 c.M. lengte en windt daar een wollen draadje ongeveer 30 maal om heen; bindt met den doorloopenden draad de lussen af en laat ongeveer 1 c.M. van boven vrij voor den kop en l'A c.M. van onderen voor de beenen. Om de armen te maken neemt u een reepje karton van 0 c.M. en wind daar een wollen draadje van dezelfde kleur omheen, A c.M. vrij latend voor de handjes en daaïachter afbindend. Deze armen worden dan tusscheh de draden van het lichaam doorgeschoven. Wan neer u het lijfje direct onder de armen afbindt, verhindt u, dat deze zakken. Van onderen worden de draadlussen doorgeknipt en in precies gelijke helften verdeeld voor de beenen. Dan worden deze ook scherp omwikkeld; laat een klein pluimpje voor de voeten vrij. Met een andere kleur van wol kunt u nu een jasje, manteltje, ceintuur of mutsje haken, al naar gelang u het popje klee- deh wilt. Odgen, neus, mond en oortjes geeft u met een paar zwarte steken aan. Een leuk resultaat krijgt u ook met negerpopjes, geheel van zwarte wol met witte of roode oogen en mond en een dito rokje of jurkje. De kleeren moeten geheel in stokjes worden gehaakt. Ne gers hebben een kroeskop; die maakt u van zwarte knoopsteekjes. Hoe meer fantasie u bij deze popjes toepast, des te grooter zal het succes zijn! En de kleine baas zal héél trotsch op zijn „amuletje" wezen! Noem dat popje maar Rintintin! Een andere lezeres schrijft mij, dat zij er zoo'n last mee heeft, dat haar schoen- crème hard wordt. Heeft u er wel goede zorg voor om het doosje altijd flink af te sluiten, zóó, dat er geen lucht bij ko men kan? Als de crème eenmaal hard is; bestaat er wel een middel om haar weer week te maken: giet. er een heel klein beetje terpentijn op, beter te wei nig dan te veel: Is er bij ongeluk toch een te groote scheut op gevallen, wacht dan tot den volgenden dag en roer de crème eens goed met de terpentijn door een. Wat moet ik doen 'tegen vliegenvuil- vlekken, vraagt me een lezeres, die er de eerste sporen al weer van op haar kus sens, lampekappen en gordijnen ont dekte. Ongekleurd katoen en linnen en witte vitrages b.v., reinigt u het best in zefepsop, waarna ze moeten nableeken in bleekwater. Spoel ze vervolgens ter dege met schoon water uit. Gekleurde stoffen, wol, zijde e.d. mogen natuurlijk niet bleeken. Daar haalt u de vliegen- vlekken uit door ze even in sterk ver dunde ammonia te zetten; wees voor zichtig en doe het niet te lang, want an ders tast de ammonia de kleurstof aan. Ook hier weer flink naspoelen, opdat er geen spoortje ammonia zitten blijft. Glas (b.v. spiegels) en metaal moet u even opwrijven met een in ammonia ge drenkt doekje; dan verdwijnen de vlie- gensporen direct. Doch ook hier weer geldt het: beter voorkomen dan gene zen! Houdt de vliegen uit uw kamer! De meeste menschen hebben een tegen zin van de belijmde vliegenvangers, en ik moet toegeven dat het geen smake lijke vertooning boven een koffie-, of eettafel is al die zieltogende, vastge kleefde insecten! Sla ze met een vliegen- klapper dood of verjaag ze -met de Flit spuit, dat is zeer afdoende! En het be spaart u een kleine schoonmaakherha- ling! Een geestigeh brief kreeg ik van een jeugdig moedertje van.een drieling! Haar tino ontwikkelt een meer dan bui tengewone handieheid in het omgooien van de melkkroezen! Tja, waarom schopte u er nu ook op eens drie tegelijk op de wereld! Daar doet een ander mensch minstens 6 jaar over! Enfin preeken geeft hier niets; de melkvlekken moeten verdonkeremaand worden. Als de vlek in het vloerkleed zit, moet u dit C. J.de Nijs 3.8.34; 15. A. J. Dekker 3.9.44; 16. H. J. Caarls 3.10.9; 17. H. J. Struijs 3.9. 59; 18. J.Bek3.11.45; 19. K.Jansen 3.13.36; 20. L. v. Vuure 3.13.36; 21. C. J. de Moei 3.14.59; 22. S. Dingerdis 3.15.47; 23. C. J. de Nijs 3.17.32; 24. G. Waayboer 3.17.50; 25. H. J. Caarls 3.19.50; 26. J. Toorenvliet 3.20.5; 27. J. Kaper 3.20.30 28. H. J. Caarls 3.20.30 29. W. Godschalk 3.21.40; 30 A. Haring 3.21.59. EEN SCHISMA TE GIESSENDAM. In de Geref, Gemeente. Dat een predikant zijn afscheid van de ge meente niet langer dan een of een paar uren voor den dienst mededeelt, is een dezer dagen voorgekomen unicum. Het is op Hertiels- vaartsdag geschied in de geref. gemeente te Giessendam, welke gemeente is aangesloten bij die, waarvan ds. G. H. Kersten, het ka merlid, als de leider wordt beschouwd. Ds. D. C. Overduin, die zich niet kan ver eenigen met de door ds. Kersten te Rotter dam opgerichte kweekschool van predikan ten, heeft meermalen vruchteloos tegen het bestaan dezer school geprotesteerd en einde lijk gemeend, het verband met zijn gemeente te moeten verbreken. Hij deelde dat een uur voor den aanvang der predikatie op Hemel vaartsdag aan zijn kerkeraad mede en in zijn preek dien morgen van Joh. 20 vers 17 de woorden: ,Maar ga henen tot mijne broe ders". Ds. Overduyn heeft overigens niet alleen bezwaren tegen de opgerichte schooi (hij' en meer aanhangers der ger. gemeente meenen dat God rechtstreeks predikanten vormt door Zijnen geest.) doch ook tegen de nolitieke actie van ds. Kersten en de Staat kundig Geref. Partij. Hij is ongeveer 25 jaren manufacturier geweest en werd, na eerst eenige jaren als oefenaar o.a. ook te Amster dam een gemeente te hebben gediend, als predikant geordend. Hij genoot nooit een theologische opleiding en stond nadien te Rotterdam en nu sedert eenige jaren te Gies sendam. Men vermoedt dat spoedig een zelfstan dige gemeente te Giessendam gevormd zal worden en ds. O. die nu naar Rotterdam is vertrokken, dan zal terugkeeren in zijn her derlijk werk. Intusschen heeft het ds. Kersten trouw gebleven deel reeds ds. van Dijke voor zich laten optreden. naar waarnemingen, verricht in den moro-o» van 3 Juni. n Medegedeeld door het Kon. Nederl Mm Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 768.8 te Ahi«r, en Hernösand. Laagste barometerstand 749.1 te Isafiorrf Verwachting, geldig tot den avond van 4 Juni: Zwakke tot matige, Noordelijke tot Ooste lijken wind; afnemende bewolking; droop weer behoudens kans op onweer, vooral in het Zuiden; iets warmer overdag. Muiderberg. Op dit gedeelte van de Zuider zee zullen waarnemers worden opgesteld Zaterdagmiddag vertrekt een boot van dé Prins Hendrikkade te Amsterdam naar fort Pampus voor genoodigden en toeschouwers Bovendien houdt de K. L. M. een aantai toestellen beschikbaar voor belangstellenden die tegen betaling de vlucht kunnen meema ken. goed afwrijven met een natte spons en deze spons telkens weer in schoon water uitspoelen, anders wrijft u er het vuil aldoor wéér in.. Als het water bij het uitspoelen helder blijft, en geen spoortje wit meer vertoont,, dan is het tapijt goed schoon. Is er melk op' lëer gemorst, wees er dan spoedig bij; de vlek mag niet in- drogeh; wrijf "ook dit met een vochtig doekje af en laat het daarna goed dro gen. Het is meestal noodig deze behan deling eenige malen te herhalen. Oude vlekken moet u eerst met den nagel af krabben en daarna nat behandelen. Het leer moet, als het droog is, met leerwas worden geboend. Uit stoffen: katoen, linnen, wol en zijde, spoelt u de melkvlek met lauw water uit. Wanneer de stof geheel droog is en er is dan nog een vettige vlek ach tergebleven, dan kunt u deze wegmaken met een in tetra of benzijne gedoopt doekje; wees voorzichtig met vuur en licht en wrijf de plek goed droog, want anders blijft er een kring achter. Voetbal. Egmcnd-Binnen oefent zich. Zondag speelde de Egmond-Binner club E. S. V. I tegen A. D. O. II van Heems kerk. De rust ging in met 01. Toen de scheids rechter het einde floot genoot A. D. O. een 02 overwinning. Onze spelers zouden goed doen eens meer te, denken aan samenspel en ook niet te ver geten dat- iedere speler zijn eigen plaats heeft. De wedstrijd verliep heel prettig. Kolven. Wedstrijden te Zuid-Scharwoude, De uitslag van 'de 50-slagen Kolfwedstrij- den te Zuid-Scharwoude waaraan door een groot aantal kolvers werd deelgenomen, was de volgende: Eerste klasse: le prijs T. Kostelijk, Alk maar, 472 p., 2e prijs A. Berkhout, Zuid Scharwoude, 460 p., 3e prijs P. Moleaar, Zuid-Scharwoude, 443 p. Serieprijs: J. Goet, Alkmaar, 108 d. Tweede klasse: le prijs W. Kraakman, Zd Scharwoude 442 p., 2e prijs J. Bakker, Nd.- Scharwoude, 436" p., 3e prijs J. Bergen, Zuid-Scharwoude, 432 p, Serieprijs: P. Beers, Hugowaard, 100 p. Derde klasse: 1-e prijs P. Goet, Zuid Scharwoude, 384 p., 2e prijs L. Dekker, Noord-Scharwoude, 382 p., 3e prijs D. van Kleef, Zuid-Scharwoude, 372 p. Serieprijs: G. Meiten, Rijswijk, 93 p. Postduiven. Postduivenvereen. „Alcmaria Vicfrix". Bovengenoemde vereeniging hield Zon dag 'een wedvlucht vanuit Creil. Afstand 407 K.M. De aankomst was als volgt: 1. H. J. Struijs 2.53.13; 2. H. C. Caarls 2.55.20; 3. B. Ter- maat 2.58.06; 4. K. Jansen 3.00.14; 5. H. J. Struüs 2.59.55; 6. J. B. de Looze 3.00.14; 7. H J. Caarls 3.2.20; 8. dezelfde 3.4.42; 9-J- B de Looze 3.5.36; 10. C. J. de Moei 3.8.9; 11. C. J. de Nijs 3.7.58; 12. H. Ma- chielse 3.8.15; 13. J. B. de Looze 3 8.11; 14. ARRONDISSEMENTSRECHTBANK ALKMAAR MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting van Dinsdag 3 Mei. Uitspraken in zakeri zitting 20 Mei. Jan B. Amsterdam, gedetineerd, oplichting 6 maanden gev. Tela A. zwervend, gedeti neerd, diefstal van een colbertjas, 11 maan den gevangenisstraf. Aron C. te Amsterdam, oplichting 100 boete of 50 dagen hechtenis. Jan O. te Rotterdam, verduistering, 8 maan den gev. voorw. met 3 proefjaren. W. A. J. te Weesp, opmaker van een valsch proces verbaal, 1 maand gev. G. A. B. te Breezand, hooger beroep overtreding Motor- en Rijwiel- wet, vrijgesproken. W. A. D. te Schagen, als voren. BERGEN. Bij vonnis van het kantongerecht te Haar lem van 7 Mei 1930 is aan den heer Jan Bak, geboren 7 Febr. 1883, wonende alhier, de bevoegdheid om motorrijtuigen te besturen is ontzegd voor een termijn van 3 maanden. Deze termijn is ingegaan op 22 Mei 1930. DE GRAF ZEPPELIN NAAR EUROPA GESTART. De Graf Zeppelin is Maandagavond te 21.12 uur Amerik. tijd, dus Dinsdagmorgen 3.52 uur Amsterd. tijd, van het vliegveld Lakehurst gestart voor de terugreis naar Europa, waar het zijn eerste landing zal maken te Sevilla. Vuurschip van New York gepas seerd. Te 7.40 Amsterdamsche tijd vanmorgen passeerde de Zeppelin het vuurschip. MISS AMY JOHNSON. Krijgt eer. lintje. Ter gelegenheid van den verjaardag van woning Georges V zijn weer tal van onder scheidingen uitgereikt. Ook miss Amy John son is daarbij niet vergeten. Als bewijs van waardeering voor haar buitengewone vlucht naar Australië is zij benoemd tot comman deur in de orde van het Britsche rijk. DE REGENMAKER WEER AAN HET WERK. Bij gunstige bewolking zal de heer Ver aart Zaterdag 7 Juni a.s. wederom van Schiphol opstijgen om te trachten door het uitstrooien van ondergekoeld ijs kunstmati- gen regen te verwekken. De heer Veraart heeft thans definitief van de K. L. M. de beschikking gekregen óver het nieuwste en grootste vliegtuig, waarover zij beschikt, de 3-motorige Fokker F IX. Met dit toestel, dat een nuttige last kan vervoeren van 3400 K.G., kan de heer Veraart tusschen de 2000 én 3000 K.G. ijs meenemen, dat uit zeven openingen tegelijk kan worden uitgestrooid, zoodat een tamelijk groote hoeveelheid ijs te gelijkertijd op eenzelfde plek kan neerkomen, wat het resultaat ten goede komt Bovendien kan de F IX met zijn drie motoren van 500 P K. elk, geleidelijk tot 'n hoogte van 5000 M. klimmen, zoodat zij alle cumulus-wolken die zich in dit jaargetijde tusschen de 2000 en 4000 meter bevinden, ver beneden zich laat. Het ijs zal worden uitgeworpen boven den driehoek Schellingwoude, Fort Pampus en DE POORT VAN HET GELUK. Een Paramountfilm met Clara Bow in het A. B. T. Het nieuwe programma in het A. B. T. doet de toeschouwers in het hoofdnummer kennis maken met een der meest populaire en go- liefde actrices der Amerikanen, n.i. Clara Bow. Men beschouwt 'haar als de ideale ver tegenwoordigster van het type der Ameri- kaansche meisjes, die durven en strijden voor hun geluk. Zij is inderdaad een actrice met ras en temperament en bovendien een zeer in nemende verschijning. Zij vervult in de Paramountfilm „De poort van het geluk" de ról van Yvonne, hei liefje van een der bekendste figuren uit de misdadi- gerswereld: Ted genaamd. Steeds denkende aan haar vader, die in de electrische stoel den dood heeft gevonden, tracht zij Ted het ge vaarlijke leventje vaarwel te doen zeggen. En inderdaad na een belangrijke bankdiefstal 'trekken beide naar Californië. Maar het lieve leventje begint Ted daar spoedig te vervelen en eenige vroegere vriendinnen en vrienden probeeren hem weer tot het oude leven terug te brengen. Yvonne heeft veel strijd te voe ren, alvorens het haar gelukt aan alles wat haar geluk bedreigt, een einde te maken. De spannende film wordt door Clara Bow en Richard Arlen uitstekend gespeeld. Twee geslaagde kluchten en een uitgebreid Paramountjournaal gaan nog aan het hoofd nummer vooraf. GESLAAGD. Mej. Gon Siprnan, alhier, behaalde dezer dagen het practijk-diplorna voor machine- schrijven van de „Ver. v. Leer. in St. en Mach.". ZWALUWEN. Een. inzender schrijft ons: Het verwondert mij zeer de opmerking van een abonné, waarin gezegd wordt, dal hij dat jaar neg geen zwaluwen heeft ge zien, daar ik er hier, in het omliggend pol derland, verscheidene heb waargenomen, o.a. langs den weg Alkmaar—Oterleek—Rusten burg en den weg naai" Egmond. Ik zal nog eens kijken of ik soms groepen kan vinden, waarvan ik u dan nog zal berichten. De heer Zandbergen, Kanaaldijk 58, schrijft ons: In de Alkm. Courant las ik, dat iemand mededeelt, dat er geen zwaluwen zijn en dat hij er nog maar een gezien heeft. Als hij meer zwdluwen wil zien, dan geef ik hem daar graag gelegenheid voor bij mij in het pak huis, zit het vol nesten en vliegen de zwalu wen den heelen dag uit en in. OPBRENGST COLLECTE HUISVERZORGING. De vereeniging Huisverzorging deelv mede, dat de opbrengst der collecte van Zaterdag 31 Mei bedroeg 347,91 ka en betuigt haren dank aan alle medewerkenden en aan de ingezetenen. ORGELBESPELINGEN GROOTE KERK. Donderdagavond 5 Juni a.s. te 8 uur zal de eerste Orgelbespeling voor dit jaar weer gegeven worden door dén heer Jan Zwart. De toegang is vrij. Programma 10 ets. Col lecte bij den uitgang voor het Restauratie fonds der kerk. Het programma bevat naast eenige bewer kingen over Geestelijke Liederen van den Concertgever, ook werken van Buxtehude- Bach, Best e.a. BOND VAN KOORDIRIGENTEN IN NEDERLAND. AFD. NOORD-HOLLAND. Zondag j.1. werd te Alkmaar in „De Unie dë afdeeling „Noord-Holland" gesticht van bovengenoemden bond. De voorzitter van het hoofdbestuur, de heer Piet Versloot uit Nijmegen, hield een inleiding en uiteenzet ting van doel en streven van den bond, van de dirigentenbond-stichting (pensioenfonds), over concentratie van zangersbonden, waai- mede hij j.1. Zaterdag te Utrecht reeds Pracfl" tig succes behaalde (17 van de 35 bonden waren vertegenwoordigd), over doel van de te stichten afdeelingen. Er gaven zich tij dens de vergadering drie nieuwe leden op. Ten slotte werd het bestuur samengestei als volgt: Joh. Brands, voorzitter, Alktnaa A. Bak, secretaris, Haarlem; J. ^0V?.I,11^g penningmeester, Nieuwe Niedorp, terwijl heeren C. Boon, Wormerveer en loon Hoogh, Den Helder, als leden werden noemd. 't Geheel was een geanimeerde verg-a ring, ofschoon niet druk bezocht, en de sprekingen droegen een vriendsichapp i. collegiaal karakter, wat een belofte inn voor de toekomst. LICHT OP! rrjjtui Hedenavond voor rijwielen en raot my gen en andere voertuigen te 9.33 uur op.

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 2