SPAARLOKETTEN, RADIO. De Firma DE LANGE DE MORAAZ Radir^rafiscli Weerbericht, te ALKMAAR verhuurt in haar ondergrondsche kluisinrichting waarvan de huur bedraagt vier gulden per jaar. Provinciaal nieuwe Rechtszaken Stadsnieuws AGENDA Donderdag 5 Juni. 7.30 uur, Cinema Americain: Verleden (boven 18 jaar). 7.30 uur, A. B. T.De poort van het ge luk (boven 14 jaar). 7.30 uur, Victoria Theater: De bijwagen (boven 14 jaar). Vrijdag 6 Juni. 8 uur, Central, evangelisatie-samenkomst; spreker de heer J. Sevensma. RESTITUTIE EN VERLAGING VAN PACHT. Kerkvoogden van de herv. kerk te Rooi da- Jvuizum hebben besloten, om 26 pU. van de huur over het afgeloopen jaar aan de huurders terug te betalen en om over ïyJU de huur met 12 a 14 pCt. te verlagen. 1 DE VERLICHTE BRIL. Bach heeft hem uitgevonden. Niet Bach, de groote componist, maar Baoh, een dood gewone Berlijnsche opticus. Neen, toch niet doodgewoon, want dan had hij zoo n vinding niet gedaan. Niet zonder groote moeite we volgen nu verder wat de N. R. Crt. er van vertelt 18 de man er in geslaagd een bril te vervaardi gen waar kleine electrische lampjes inge bouwd zijn, die heel eenvoudig door een zak- batterijtje gevoed worden, wil de familie in donker zitten juist op het moment dat gij de courant wilt gaan lezen, welnu dan kun nen beide partijen bevredigd worden. Zet uw bril' op, dan kan de kamer donker blijven en gij kunt lezen. Wanneer in de spoorcoupé de slapers gaarne het licht willen dooven en gij, die in een spoorwegcoupé nu eenmaal niet slapen kunt, lezen wilt om den tijd te dooden, [welnu zet uw Bachbril op, laat de slapers sla pen en ga zelf lezen. En wanneer gij uw on betaalde rekeningen ordent en het donker ,wordt in uw binnenste, zet dan den Bachbril op en onmiddellijk zult gij uw toestand in een scherper licht zien, zal het juiste licht er op vallen, zult gij verlicht worden door de ge- 'dachte, dat het maar het beste is om de oude •rekeningen niet te betalen en de nieuwe oud (te laten worden, welke grootsche gedachte [eens in het verlichte brein van een zwaar in den nood zittenden student opgekomen is. Bij de nieuwigheden waarmee wij heden ten dage geregeld vergast worden, behoort de verlichte bril op prijs gesteld te worden. Wij hebben in de gauwigheid slechts enkele om standigheden genoemd waarin 't instrument goede diensten zal kunnen bewijzen. Weg met den donkeren bril VERKEERSONGEVALLEN. Gistermiddag liep het ruim 2%-jarig dochtertje van den heer D. K., wonende aan den Ganzenvoortsingel te Groningen, plot seling het trottoir af en stak den rijweg over. Het kind werd gegrepen door een zwaren vrachtwagen en was vrijwel op slag dood. HET ONGEVAL TE GEULHEM. Onder groote belangstelling had gister middag om twee uur op de Algemeene Be graafplaats te Zandvoort de teraardebestel ling plaats van het slachtoffer P. Visser van het ongeval te Geulhem. Op de begraafplaats waren aanwezig di recteur en leeraren van de kweekschool, voorts de burgemeester, de heer Van Alphen. Een tiental bloemstukken dekten de baar, die door een haag van schoolmakkers graf waarts werd gedragen. Aan de groeve voer den het woord directeur en leeraren van de kweekschool en voorts burgemeester Van Alphen. Diep ontroerd verlieten de aanwezigen de begraafplaats. L. WAGENAAR t. In den afgeloopen nacht is in den ouder dom van 74 jaar te Amsterdam overleden de heer L. Wagenaar, rector van het Ned. Is raël. Seminarie. De heer Wagenaar werd te Amsterdam geboren en studeerde aan het seminarium. In 1886 werd hij opperrabijn van het ressort Leeuwarden. Na daarna in het ressort Gelderland dit ambt te hebben vervuld, werd de overledene in 1917 be noemd tot rector van het israëlietisch semi narium te Amsterdam. Van zijn hand is een aantal boeken ver schenen. Zoo heeft hij o.m. het gebedenboek vertaald en verklaard. De begrafenis zal te Arnhem plaats hen- ben. EX-TSAAR FERDINAND IN ONS LAND. Naar s-Graveland Na Dinsdag te hebben deelgenomen aan den boot-tocht door de Amsterdamsehe havens, heeft ex-tsaar Ferdinand van Bul garije des avonds een autoritje naar Zand voort gemaakt. Gister heeft hij zich per trein naar het Gooi •begeven om een bezoek te brengen aan het dierenpark „Gooilust" te 's-Graveland. GEDENKTEEKEN LOUIS COUPERUS. Op 10 Juni 1930 zal, naar men aan de N. R. Ct. meldt, de onthulling plaats vinden van een gedenkteeken in den gevel van het geboortehuis van Louis Couperus, Maurits- kade 43 te 's-Gravenhage. De gedenksteen is ontworpen en vervaardigd door den beeld houwer Theo van Reijn. DE KONINGIN EN PRINSES JULIANA NAAR NOORWEGEN. De koningin en prinses Juliana zijn voor nemens 16 Juni a.s. een reis te ondernemen naar Noorwegen, welke per boot zal wor den afgelegd. Zij denken begin Augustus .weder in Nederland terug te keeren. THEELICHTJE IN BRAND. Vrouw omgekomen. Te Lippenhuyzen (Fr.) zijn gistermiddag ie kleeren van de 66-jarige echtgenoote van den heer F. K. de Vries door het omstooten van een theelichtje in brand geraakt. De vrouw, die alleen thuis was, is aan de op- iêloopen brandwonden overleden. L OUDE MUNTEN AAN HET LICHT i GEBRACHT EN VERVOLGENS WEDER VERDUISTERD. En weer aan het licht gebracht. x Op den hoek van het Westeinde en de Torensbaat in Den Haag, is men reeds eem- gen tjjd aan het opruimen van eenige huizen op de plaats waarvan een gedeelte van een nieuw gebouw, een complex flatwoningen enz. moet worden opgericht. De huizen heb ben behoord tot de fundatie van Renswoude, een oude weldadigheidsstichting; nog vroe ger schijnt op den grond ervan een klooster gestaan te hebben. Naar de H. Ct. meldt heeft men bij het slooperswerk een zakje met oude munten en penningen gevonden, dat blijkens den toe stand van het zakje, hetwelk ten deele ver gaan was, daar reeds geruimen tijd tusschen balken verscholen geweest moet zijn. In het geheel zijn er 54 munten en penningen ge vonden, o.a. gedenkpenningen geslagen ter eere van Maarten Harpertszoon Tromp,' ter gelegenheid van Leiden's ontzet, de verras sing van Breda en andere gebeurtenissen uit onze vaderlandsche geschiedenis. Degenen, die de vondst gedaan hebben, hebben er blijkbaar geen kennis van gegeven aan de rechthebbenden, de aannemers van het sloopwerk, doch getracht de penningen ten eigen bate te verhandelen. 53 van de penningen zijn aan een opkooper te Haar lem voor 10 verkocht, die, toen de politie bij hem kwam informeeren, ontkende er iets van te weten, maar bij nadere ondervraging door de mand viel en meedeelde, dat hij zijn koop intusschen weer verkocht had aan een inwoner van Heemstede. Dank zij deze aan wijzing is het gelukt alle 53 penningen, die langs dezen weg van de hand gedaan wa ren, te achterhalen. De bovengenoemde Trompmedaille was, eveneens te Haarlem, afzonderlijk verhandeld en is eveneens, na dat zij reeds verschillende malen in andere handen was overgegaan, opgespoord. Twee personen zijn aangehouden als ver dacht van verduistering van het zakje. HET BEZOEK TEN HOVE. De Groothertogin van Luxemburg verleen de aan den burgemeester van Apeldoorn het officierskruis met kroon van Adolf van Nas sau. Voorts schonk de groothertogin het rid derkruis met de kroon aan den commissaris van politie en aan den stationschef: de gouden medaille van verdienste van Adolf, groot hertog van Luxemburg en hertog van Nassau aan de volgende heeren: J. Helder, hoofd inspecteur van politie, K. A. Berendsen, chef- bloemist van het Loo, A. Odding, R. Hart kamp, J. C. Weiburgen en F. Dijkstra, rijks- Kon. Paleis, B. H. Zuidema, portier en rechercheurs, G. Peters, conciërge van het J. Verhoef, hoffourier; deze medaille in zil ver ontvingen H. Wessels, gep. Rijksveld wachter en A. Oly, hoofdagent van politie. Het vertrek. Te kwart voor twee reden de gala- en volg- rijtuigen het cour op om de hooge gasten deelte door het technisch bureau van den Algem. Nederl. Zuivèlbond te Utrecht. Het geheel geeft een soliden indruk, een goed ge heel wat mede is te danken aan de goede sa menwerking. We wenschen dan ook het B.- atuur der Co op. Zuivelfabriek „De Tijd ge luk met haar mooie zaak. PROVINCIALE STATEN NOORD-HOLLAND. Gedeputeerde Staten stellen voor; 1. aan de r.k. .vereeniging tot verschaffing en .'bevordering van opvoeding en onderwijs ten behoeve van den land- en tuijibouwenden (stand in het bisdom Haarlem eene bijdrage te verleenen ten behoeve van de stichting te Beverwijk aan eene tuinbouwwinterschool ten •bedrè'ge van een derde gedeelte van de stich- ti'ngskosten tot een maximum van 19.000; 2. aan de vereeniging proeD en schooltuin Kennemerland te Alkmaar voor het jaar 1929 eene bijdrage te verleenen van ten hoogste 500 in het tekort op de gewone ex ploitatie, op dén grondslag van de rekening over dat jaar, met dien verstande, dat de bij drage ten hoogste zal bedragen 2/3 gedeelte van de bijdrage van het Rijk en in ieder ge val niet meer dan de som der bijdragen van belanghebbenden; 3. met de vereeniging der Broeders van Liefde te Venray eene overeenkomst te slui ten, ten aanzien van de opneming en ver pleging van mannelijke krankzinnigen uit Noord-Holland in het St. Bavogesticht te Noord wijkerhout; 4. met de- vereeniging Congregatie dei- Broeders van Onze Lieve Vrouw van Lour- des te Óongen éen overeenkomst te sluiten betreffende de opneming en verpleging van een in onderling overleg tusschen GedT Sta ten en het bestuur der Vereeniging te bepa len aantal mannelijke krankzinnigen uit Noord-Holland in het St. Willebrordusgc- sticht te Heiloo tegen een verpleegprijs per patiënt per jaar van niet meer dan 800; 5. goed te keuren een tweede suppletoire be groeting van inkomsten en uitgaven van het provinciaal waterleidingbedrijf van Noord- Holland voor 1930, ten bedrage van in totaal 369.500 voor uitbreiding van ma gazijn- en bergruimte bij de bijkantoren te Zaandam en te Purmerend, uitbreidingen van plaatselijke buizennetten en voor den water toren te Laren 6. goed te keuren een eerste suppl. begroo ting van inkomsten en uitgaven voor het Prov. electriciteitsbedrijf van Noord-Holland voor 1930, ten bedrage van 3.915.700, voor het uitvoeren van diverse uitbreidings werken o.pi- te Oterleek, Alkmaar, Uitgeest, Velsen etc. en als derde termijn aange vraagd voor den bouw van de nieuwe provin ciale centrale te IJmuiden. uitgeleide te doen. Dit geschiedde thans in demi-gala zonder eere-escorte.- Het intieme afscheid vond plaats in den salonwagen, waarin zich koningin, prins en prinses begaven. De prins deed de gasten uitgeleide tot Arnhem, vanwaar hij per auto terugkeerde; koningin en prinses reden in een landauer terug, toegejuicht door een talrijke menigte, welke zich langs den weg had geschaard. DE ZUIVELFABRIEK „DE TIJD" TE BEEMSTER. (Vervolg.) Nadat alle genoodigden op het terrein var. den Zuivelfabriek „De Tijd" aanwezig wa ren, noodigde de voorzitter, de heer van Baar de aanwezigen uit tot een rondgang door en om de lokalen. Het viel ons op dat ook op het gebied van het bouwen van zuivelfabrieken „de tijdgeest" zijn intrede heeft gedaan. Was vroeger al gemeen het schuine dak afgedekt met pannen, thans zagen we den z.g.n platbouw waarbij geen ruimte onbenut wordt gelaten. Stoer en krachtig van lijn, een goed samenbinden der verschillende lokalen, die alle van verschillende hoogte zijn, naar den eisch van hun doel en bestemming, staat hier een in alle opzichten goed geslaagde moder ne zuivelfabriek waarvan alle lof toekomt aan den ontwerper architect D. S. de Boer van Alkmaar. Door z'n rust en goede ver houdingen is het geworden een sieraad voor den schoonen Beemster. Door een ruime entrée, waar in den achter wand een wit marmeren gedenksteen is aan gebracht, komt men in de kantoren,, welke op vallen door hun gezelligen indruk, de sterk sprekende goed gecombineerde kleuren. Een enkel stukje glas in lood draagt er het zijne toe bij om een goed geheel tusschen wand en raamopening te krijgen. Vanuit deze kantoren komt men In de eigenlijke fabriekslokalen welke opvallen door hun goede lichtverdeeling, ten aanzien van het plaatsen der werktuigen, de goede ontluchting en de zorg die er is besteed aan vloeren en wanden om de reinheid van het te maken product te heljien bevorderen. Alles is er op gebaseerd om de inrichting zoo eco nomisch mogelijk te maken. Ook om de bereiders van het product, de kaasmaker en botermaker, is gedacht. Een dubbel woonhuis is er op den Oostkant van het fabrieksterrein gebouwd, hetwelk door z'n pittig rood pannendak en rustige verhoudingen een goede overgang is tusschen de fabriek en het landschap. Een krachtige, stoere betonbrug met alleen de leuning als versiering vormt 'n goed geheel met de vlakke betonstraal, zoodat het verkeer vóór de fa briek goed geregeld kan worden Aan alles is gedacht. Het ^uiveltechnische gedeelte werd verzorgd door den heer S.'van Buren, technicus van den Bond van Coöp. Zuivel fabrieken in samenwerking met de leden der bouwcommissie van v.n. bond in Noord-Hol land te Alkmaar en het werktuigkundig ge DE ZENDTIJDVERDEELING. Protesten. Te Bilthoven is een protestvergadering ge houden, met het gewone verloop: druk be zoek, groot enthousiasme en telegrammen. Bovendien werd een telegram gezonden aan dr. Van Aalst, president van de Ned. Han delmaatschappij, met hulde voor het besluit om den Phohi-zender te sluiten, wanneer de minister deze aan het sectarisme zou willen overleveren. Er werd een vereeniging van luistervinken opgericht. Een vergadering van Federatie Amsterdam van de V.A.R.A. Geen plaats was gisteravond onbezet in de Groote zaal van het Concertgebouw, waar de Federatie-Amsterdam van de V.A.R.A. een bijeenkomst had belegd ter bespreking van het zendtijdbesluit. Daar de belangstelling der V.A.R.A.- luisteraars de in het Concertgebouw be schikbare ruimte verre overtrof, had de Fe deratie-Amsterdam er voor zorg gedragen, dat een deel van den stroom kon afvloeien naar drie andere zalen. Zoo waren ook bij eenkomsten belegd in gebouw „Carré", waar als sprekers optraden de heer C. v. d. Len de, secretaris van het N.V.V.; K. de Jonge, voorzitter van de Ned. Ver. van Fabrieks arbeiders en G. J. Zwertbroek, secretaris van het H. B. en leider van den V.A.R.A.- omroep in de groote zaal van de Beurs voor den Diamanthandel, waar gesproken werd door den heer E. Kupers, voorzitter van het N.V.V. en lid der Tweede Kamer. Jan Oude geest, voorzitter der S.D.A.P. en J. W. Le- bon, penningmeester van de V.A.R.A. en in het gebouw voor den Werkenden Stand, waar dezelfde sprekers als in „Carré" optra den, met dat verschil, dat in de plaats van den heer Zwertbroek de heer A. de Vries, voorzitter van het H. B. der V.A.R.A. het woord voerde. In het Concertgebouw, waar de hoofd schotel werd opgediend, sprak de heer M. Sluyser, voorzitter van de Federatie Amster dam der V.A.R.A. Hij deelde o.m. mede, dat in de afgeloopen week zich niet minder dan 800 personen hebben aangemeld voor het lidmaatschap der V.A.R.A. Op 15 Mei is de V.A.R.A. recht geschiedt. Het komt er nu op aan, te bewijzen, dat wij de ons toegekende rechten waard zijn. Die rechten leggen ons plichten op, laat men dat wel bedenken. (Tijdens zijn toespraak had spr. enkele oogenblikken moeten onder breken door de komst van mr. Duys, die on der daverende toejuichingen op het podium stapte.) De voorzitter van de V.A.R.A. gaf in het begin van zijn rede een principieele verdedi ging van het bestaansrecht der V.A.R.A. Na voorbeelden te hebben aangehaald, wees spr. erop, dat men in het vijandelijke kamp schijnt te meenen, dat de V.A.R.A. al leen met politiek zal komen. Op dit punt zien onze tegenstanders otjs .blijkbaar nog voor stommer aan dan we zijn. Maar misschien is het wel hun wensch, dat we alleen aan politiek zullen denken. Het beroep van de A.V.R.O. op historische rechten kan moei lijk eeuwigdurig zijn. Al zouden ze bestaan, al ware de A.V.R.O. bij de andere omroep verenigingen een stapje vooruit, dan wil dat toch niet zeggen, dat dat altijd zoo blij ven moet. Een beroep op ouderdom gaat niet op, vast staat, dat ae V.A.R.A. ouder is dan de Koninklijke goedkeuring verkregen heb bende H.D.O. Dit als eerste argument. Het tweede is, dat de A.V.R.O. ontstaan zou zijn uit particulier initiatief. Als dat zoo is, zijn wij dan soms van staatswege opgericht? Zijn wij niet, zonder kapitalisten achter ons, ont staan uit het particulier initiatief van het volk? Dat wij groot geworden zijn zonder kapitaal achter ons is van veel grooter waar de. Het derde argument is de aanhang, die de A.V.R.O. onder de Nederlandsche luister aars zou hebben. Volgens mr. Boon's rede in de Kamer, moet de A.V.R.O. in de laatste weken meer dan 60.000 leden gewonnen heb ben, zoodat het aantal de 230.000, zou heb ben overschreden. Welnu: De Radiobode van deze week wijst het anders uit. En op de eigen bestuursvergadering der A.V.R.O. van 1 Mei is uitdrukkelijk gezegd, wij hebben dat zwart op wit, dat deze vereeniging 100.000 leden heeft, zoodat ze doodgewoon als een ordinaire omroep tusschen de andere staat! Nu we gelijken zendtijd gekregen hebben verzeker ik U aldus spr. dat wij in korten tijd de A. V. R. O. zullen hebben overvleugeld. Voor spr. staat vast, dat de A. V. R. O. een liberale omroep is, daar zijn bewijzen te over van. Wij hebben het niet gemunt op het leven van de A. V. R. O. maar zij op dat van ons. Vervolgens was het woord aan mr. Duijs die begon met de interpell.-Boon in de Ka mer te bespreken. Zij was stumperig, opper vlakkig en volslagen mislukt volgens hem. Spr. erkende dat er een sectarisme is, wat betreft de radio, maar niet zijn sectariers de genen, die daar vcor worden uitgemaakt! De V. A. R. A. heeft meermalen gepoogd om op het terrein waar geen aparte ströomingen waren, tot een neutralen omroep te komen, maar dat is mislukt door de A. V. R. O. Deze vereeniging is het, die het sectarische spelletje speelt! Spr. ontkent, dat de A. V. R. O. het recht heeft zich te noemen de represen tant van het Nederlandsche volk. Wat bij voorbeeld de K. R. O. doet op het gebied der radio staat kilometers hooger dat hetgeen de A. V. R. O. verricht. Scherp cfiticeerde spr. de in de A V. R. O. protestmeeting gehou den rede van ds. Ekering, alsook het feit, dat de A. V. R. O. het monopolie heeft der Men- gelbergconcerten. Nu de V.A.R.A. ook 3M dag heeft, gaat het echter anders worden. Deze" week heeft de V. A. R. A. een contract gesloten met de directie van het Kurhaus te Scheveningen32 concerten zullen dezen zo mer door de V. A. R. A. worden uitgezonden. Zoo ziet men, dat de V.A.R.A. presenteeren kan, als zij over zendtijd beschikt. Spr. wil minister Reijmer wel hulde bren gen voor zijn besluit. Laat men echter niet vergeten, dat deze minister niets anders deed dan zijn plicht! De heer Sluijser deed ten slotte de mededeeling, dat o.m. van personeél van fabrieken en werkplaatsen meerdere gif ten voor de V. A. R. A. op de bestuurstafel waren gedeponeerd. Hierop werd de vergadering gesloten. INSTALLATIE Mr. H. A. FRUIN. In de burgerlijke rechtszitting der arron dissementsrechtbank te Alkmaar had heden morgen de plechtige installatie plaats van mr. H. A. Fruin, tot^dusver griffier bij het kantongerecht te Hoorn en bij kon. besluit van 20 Mei j.1., Stbld. no. 39, benoemd tot rechter in de arrondissementsrechtbank al hier. De rechtbank was als volgt samengesteld: mr. J. G. Holstein, president, mrs. Ledeboer en Ubbens, rechters, mr. v. Lookeren Cam-, pagne, officier van justitie, jhr. mr. v. d. Brandeler, griffier. Verder waren aanwezig mr. v. d. Feen de Lille, subs. off. van justitie en de leden der balie. Na opening der zitting requireerde de offi cier voorlezing van de acte, terwijl daarna de president den nieuw benoemde geïnstalleerd verklaarde en hem geluk wenschte met zijn benoeming. De zitting werd daarna eenigen tijd geschorst, teneinde de leden van de balie gelegenheid te geven, met het nieuwe rechter lijke collegelid kennis te maken. HET FAMILIEDRAMA TE SCHIEBROEK. De verdachte zoon vrijgesproken. De Rotterdamsche rechtbank deed heden uitspraak in de zaak tegen Jozef V., die er van verdacht werd, dat hij in den morgen van 10 Nov. 1929 zijn 78-jarigen vader ach ter diens boerderij had aangevallen en ern stig gewond. In verband met dit feit werd de 34-jarige zoon Jozef V., die kort te voren uit het- ouderlijk huis was gezet, gearresteerd. Ter terechtzitting maakte de vader ge bruik van zijn verschooningsrecht, en legde dus geen getuigenis af. De rechtbank voldeed aan het verzoek van den verdediger, mr. Rolandus Hage- doorn en stelde verdachte onmiddellijk in vrijheid. Thans heeft de rechtbank den verdachte vrijgesproken, aangezien het bewijs van de daad niet geleverd is. De ïechtbank wilde n.1. geen gebruik ma ken van verklaringen door den vader en de zuster van verdachte afgelegd tijdens het vooronderzoek en ook niet van uitlatingen tegenover derden. Bovendien verklaarde de rechtbank in het vonnis, dat men ook overigens geenszins overtuigd is van de schuld van verdachte De eisch van het O.M. was vier jaar ge vangenisstraf en daarna ter beschikking stel ling van de regeering. GEMEENTELIJKE VERORDENING NIET RECHTSGELDIG Antobus-onderiiemers vrijgespro ken. De Groningsche rechtbank heeft heden vonnis gewezen in hooger beroep betreffen de de zaak, waarbij aan de ondernemers van naar waarnemingen, verricht in den morton van 5 Juni. 8 0 Medegedeeld door het Kon. Nederl. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 774.3 te Stettin Laagste barometerstand 745 0 te Tan' Meyen. J Verwachting, geldig tot den avond van 6 Juni: Zwakke tot matige Oostelijke tot Oostelijken wind; helder tot licht droog; warm. Zuid bewolkt; de D.A.M. en de G.AD.O.-autobus-onderne- mingen was ten laste gelegd, dat zij opzet telijk de op 1 Januari ingestelde gemeente verordening, waarbij werd verboden met een motorrijtuig op meer dan twee wielen dat langer dan vijf meter en breeder dar twee meter was, de binnenstad in te rijden Het kantongerecht had de ondernemers schuldig geacht en hen veroordeeld tot een gulden boete, subs. een dag hechtenis. De verdedigers hadden gepleit, dat de on dernemers zich slechts hadden gehouden aan hun door Ged. Staten goedgekeurde dienstregeling, de verplichte navolging waarvan door de gemeenteverordening werd verhinderd. Op grond hiervan vernietigde de recht bank het vonnis van het kantongerecht en sprak de verdachten vrij. KIST MET EIEREN BLIJVEN STAAN. De politie verzoekt ons te melden dat zich op het politiebureau een kist met 600 eieren bevindt, welke na afloop van de eierveiling op het Doelenveld werd aangetroffen. OPENING NIEUWE SCHEERSALON. Hedenavond opent de heer C. Bakker aan cïen Westerweg 53 een nieuwe scheersalon. Onder leiding van den heer L. Groen is men erin geslaagd een keurige moderne salon te verkrijgen, waarin drie cliënten tege lijk kunnen worden behandeld. Er is een elec trische haarsnij-inrichting aangebracht, welke geheel geruischloos werkt; voor hy giënisch scheren is zorg gedragen door een vloeibare zeepinstallatie. Ook het interieur is heel goed verzorgd en maakt een keurigen in druk. Philips armaturen verzekeren een goe de verlichting; de vloer is belegd met een nieuw soort hout, z.g. Douglasfir, dat lang zamerhand donkerder en gladder wordt. Naast een grooten voorraad parfumerieën en toiletartikelen heeft de heer Bakker aan zijn zaak een handel in sigaren en sigaretten ver bonden. Gezien dit alles twijfelen we niet ol de heer Bakker za! met zijn scheersalon suc ces hebben. VERBETERING. In de advertentie van de firma Vroom Dreesmann betreffende een demonstratie met Tana-creme voor modeschoenen (zie ons no. van Dinsdag) is een fout geslopen.- De demonstratie is n.1. niet van 2 tot 4 Juni maar tot 14 Juni. PLANTEN VOOR DE SCHOOLKINDEREN Heden zijn weer aan de schoolkinderen, die daarvoor door hun ouders in staat waren gesteld, vanwege Floralia de planten uitge reikt, die zij zeif moeten opkweeken en waar van later een tentoonstelling met prijzen wordt gehouden, 't Is zeker een mooi middel om den kinderen liefde voor de natuur en voor bloemen en planten bij te brengen. Vol zorg gingen de leerlingen met hun gerani ums, fuchsia's, Afrikanen, salvia's, begonia s enz. naar huis. Moge het resultaat van hun verzorging voor velen een verrassing zijn JUBILEUM DS. VERWAAL. Wij lezen in „De Nederlander": Den 7en Mei 1.1. was het 25 jaar geleden, dat de nestor der Alkmaarsche N. H. predi kanten, ds. A. Verwaal, in die gemeente in trede deed. Doordat 27 April 1925, bij zijn 25-jarig jubileum, als predikant, de gemeente reeds op ondubbelzinnige wijze haar liefde en dankbaarheid had getoond, was het de wensch van ds. Verwaal om dezen dag on opgemerkt voorbij te doen gaan Hij had zich door een reis naar het Heilige Land aan alle huldebetoon onttrokken. De gemeente even wel dacht er anders over, en waar ds. Ver waal dezer dagen is thuis gekomen was U Zaterdagmiddag bestemd, om de gemeente alsnog de gelegenheid te geven, ds. en mevr. Verwaal te complimenteeren. Om 3 uur maakten 'n 18 organisaties, die met elkander ds. Verwaal een kosbare ets van de Groote Kerk schonken, van de gelegenheid gebruik om hunne gelukwenschen uit te spreken. Nadat ds. Hak dit deed als collega en na mens verschillende vereenigingen, sprak d heer J. Ringers namens het Chr. Schoolbe stuur, de heer N. v. d- Pol vertolkte de g^ voelens van zendingsorganisaties en de hee Chr. Knaap als hoofd der Chr. school; een paar fraaie bloemenmanden werd namen beide Christelijke scholen aangeboden. De heer G. Peereboom, sprekende namen den voorzitter van den Cnr. Nat. Werkmans bond, die door uitstedigheid was verhinder huldigde ds. Verwaal als eerevoorzitter o afdeeling, terwijl mej. Pieket dit deed nam^n» de jeugdafdeelingen. Ds. Verwaal, die va de plannen geheel onkundig was S was zichtbaar onder den indruk en .dan* allen voor de liefde hem en zijn gezin SF' schonken. Ook de Chr. zamgvereen. Immaouël h door een zanghulde blijk gegeven van narr lijk medeleven. Nadat gezongen was ,2-^ Naam moet eeuwig eer ontvangen w* van 4 tot 5 uur gelegenheid' voor de g meenteleden om ds. en mevr. Verwaai hand te drukken, waarvan zeer velen bruik maakten. De zaal „Waakt en Bidt voor deze gelegenheid op feestelijke w*"" met planten versierd. Het spijt ons, dat men ons van dit fa onkundig heeft gehouden, aangezien gaarne eerder melding hadden gemaa^^ de huldiging van dezen populamen schen predikant. s

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 2