Kerk en school Onze Koloniën, Luchtvaart Tijdschriften Rechtszaken zitter der gascommissie meent dat de ver •houding tusschen commissie, directeur en ar beiders goed is. De gevraagde handleiding zullen B. en W. laten circuleeren, daar bij het inzien der stukken de tijd tekort is ge weest om het goed na te zien. In verband hiermede werd besloten de ver dere behandeling te verdagen tot de volgen de vergadering. i Punt 4 der agenda bevatte een voorloo- pige vaststelling van den ligger der Prins 'Hendrikkade met behandeling van het be zwaarschrift van K. v. d. Molen, welke be zwaren door de bestaande commissie van onderzoek ongegrond werden verklaard. In verband hiermede werd het concept der lig ger aangeboden en aldus vastgesteld en be sloten. Punt 5 hield een voorstel in van B. en W, tot het aanwenden van pogingen tot verla ging van de vrachttarieven op de verbin dingslijn naar Broek op Langendijk. v Voor iedere wagon van 10 ton moet thans betaald worden 3.50. Verzocht zal nu .worden om dit te verlagen tot 1.50. Ge- izien het groote aantal wagons, hetwelk vo rig jaar verzonden is (plm. 7000) kan zulks gemakkelijk, zonder dat de rente-gerantie in 't geding komt. s Het verzoek wordt gedaan in verband met de heerschende malaise in den tuinbouw. De heer Kamp vroeg ol de tuinbouw er wel zooveel voordeel van zal hebben. Spr. 'was van meening dat de scheepvaart hier door wel eens in verdrukking kon komen. De heer Smak zei, dat genoemde 3.50 extra betaald moet worden op de vracht naar 'Alkmaar. De heer Ven juichte het toe dat B. en W. •het initiatief genomen hebben. De opmerking van den heer Kamp vindt spr. van ondergeschikt belang. De heer K o e d ij k meende, dat de con currentie voor de scheepvaart er geheel bui ten staat, het betreft hier de verzending per spoor. Het voorstel werd goedgekeurd. Punt 6 bevatte benoeming onderwijzeres openbare lagere school. De voordracht luid de als volgt: 1. mej. A. J. Verwer te Alk maar, 2. mej. E. Groenland te Alkmaar. 3. mei. j. G. van Ooijen te Alkmaar. Benoemd werd no. 1 met algemeene stem men. Punt 7, wijziging der begrooting, dienst j-1929 (overschrijving tot een bedrag van 'f 2008.60) werd goedgekeurd. Hierna boden B. en W. het verslag over den toestand der gemeente aan. Bij de rondvraag werd door den heer Kamp gevraagd, hoe het staat met het ter rein voor lichamelijke oefeningen. Geantwoord werd, dat de onderhandelin gen over een terrein zijn afgebroken en dat de terreinen, welke hier eenigszins voor in aanmerking kwamen, in de gemeente niet voor het grijpen zijn. Verder vroeg de heer Kamp nog naar het weigeren van vergunning tot verlenging van sluitingsuur, bij een onlangs gehouden vergadering. De voorzitter zeide, dat in deze door hem steeds de grootste soepelheid werd be tracht, maar hij achtte 't voor bedoelde ver' gadering niet noodig. Hierna sluiting. EEN V. V. V.-GIDSJE VOOR HEILOO EN EGMOND AAN ZEE. Het gebeurt niet veel, dat twee geheel ver schillende vacantieoorden hun attracties voor de zomergasten in een en hetzelfde propa gandaboekje uiteenzetten. Heiloo en Egmond aan Zee hebben zich in dit opzicht verbroederd en de Gids voor Weiloo en Bad-Egmond vertoont op de frontpagina een kijkje in vogelvlucht op bei de dorpen, het eene in hoog geboomte ver scholen, het andere wijd uitgestrekt tusschen de duingroepen aan de groote vlakke water vlakte. i Daartusschen heeft de teekenaar dwars door de weilanden reeds het nieuwe rijwiel ipad geprojecteerd. Hij laat zien, dat er {reeds een druk gebruik van gemaakt wordt. (Het singert zich langs een rij hooge boomen, ,een molentje en een hofstee en terzijde graast «vredig het rundvee en slaan de paardjes poog met de achtenpooten. Een enkel scheepje trekt met volle zeilen jdoor het water van dit landschap, in zee zijn ..verscheiden zeiltjes zichtbaar en een eendek jker zweeft als een reuzen vogel laag boven de aanrollende golven. Deze teekening is in zooverre gelukkig, dat men er duidelijk uit ziet hoe hier een combi inatie van bosch en strand is, hoe zoowel het ^uitgestrekte boschterrein als duin en strand hier in eikaars onmiddellijke nabijheid zijn ^gelegen en door een korten en goeden weg met elkaar in verbinding staan. Het rijwielpad is nog een beetje voorbarig, ,,want de gemeente Egmond Binnen, die er if 3000 voor moet betalen, heeft deze finanti |eele puzzle voorloopig maar tot de behande ling der eerstvolgende begrooting uitgesteld ten daarmede schijnt het pad voorloopig van de baan te zijn. Als men in Egmond Binnen de frontpagi na van het nieuwe V. V. V.-gidsje bekijkt zal jmen ongetwijfeld tot de conclusie komen dat Heiloo en Egmond aan Zee er heel wat meer van zullen profiteeren dan Egmond Binnen, dat op het rijwielpad als 't ware maar een tusschenstation is, al zullen ongetwijfeld de wielrijders zonder een bepaald doel in Eg mond Binnen wej eens afstappen of plannen voor een excusie in de omgeving beramen. Bij aardige foto's van Heiloo en tal van advertenties van zakenlieden ter plaatse, worden veel wetenswaardigheden van het 'dorp verteld. In de tweede helft van deze uitgave komt voornamelijk Egmond aan Zee aan de orde. Men vindt naast de voor gasten nuttige adressen van café's, hotels, winkels enz. en- ;kele kaartjes en een volledige lijst van stra ten namen waar pensionhouders voor het 'achter ieders naam genoteerd aantal gasten een huis of een kamer met of zonder pension beschikbaar stellen. r> Het boekje bevat een aardige beschouwing over de Egmondermeer en vestigt eveneens de aandacht op de Egmondzeeër reddingsbri gade. Een afbeelding is opgenomen van een gele kaart, die voor het raam geplaatst een bewijs is, dat de daar wonende hotelhouder, pensi ogjiouder of kamerve^ uur der zich bij even tueele geschillen met de badgasten aan de uitspraak der V. V. V. zal houden. Ongetwijfeld zal deze aardige uitgave de aandacht trekken en het bezoek aan bosch en duin in deze streek ten zeerste bevorderen. EGMONDBINNEN. Voetbalsport op straat. Het voetbalenthousiasme is hier zoo groot, dat zelfs de openbare weg als voetbalterrein wordt gebruikt, wat niet alleen hinderlijk en gevaarlijk is voor voorbijgangers, maar ook dikwijls schade veroorzaakt aan wonirjgen en tuinen. Ofschoon reeds herhaalde malen werd ge waarschuwd, dat deze sport op straat is ver boden en de bal dan werd afgenomen, waag den een viertal jongelui het toch om met een „volwassen" voetbal op den Bergerweg, die toch al gevaarlijk is, te voetballen, 't Gevolg is, dat zij zich hieromtrent op het Kantonge recht te Alkmaar zullen moeten verantwoor den. EGMONE AAN ZEE. Rijwielpadvereeniging opgerukt. Het bestuur van de Rijwielpadvereeniging N oord-Ke n nemer 1 a nd had Woensdag avond te 8 uur een openbare vergadering belegd in hotel „Zeezicht", alhier. Onderwerp van gedachtenwisseling: Rij- wielpadverbinding tusschen Egmond aan Zee en Heiloo. De voorzitter, mr. J. P. Bosman uit Alk maar, opende deze bijeenkomst. In het bijzonder werd dank gebracht aan het driemanschap: W. van Eenennaam, A. C. Bos en J. W. Kockx, die zich hadden belast met het verspreiden der circulaires. De voorzitter vervolgde: De bedoeling van deze vergadering is om te komen tot de oprichting van een rijwiel padvereeniging. Het bestuur had zich bereid verklaard om hier het groote nut van een rijwielpadvereeniging toe te lichten, maar in het bijzonder dat van een nieuwe afdeeling in Egmond aan Zee. De rijwielpadvereeniging „Noord-Kenne merland" is nu 10 jaar oud. Daar moesten wij, zoo vervolgde spreker, trots op zijn, Doch wij zijn dat maar matig, omdat wij miet veel uitgevoerd hebben. Spreker voegde hieraan toe: althans in de oogen van het publiek. Integendeel, er is hard gewerkt. Heel veel pogingen zijn er gedaan om verschillen de rijwielpaden aan te leggen. Er is slechts één resultaat, n.1. het rijwielpad van de Franschman naar Bergen aan Zee. Op dat pac mag de vereeniging met eere „trots" zijn. Ver in den lande wordt dat pad als een der mooiste geroemd. Toen de vereeniging den 28sten April 1920 werd opgericht, is er een staalkaart gemaakt met alle wenschen. De omgeving hier is een mooie streek, maar er zijn geen rijwielpaden. De vereeniging vroeg concessie aan publiekrechtelijke gemeenschappen en land eigenaren voor de verharding van den Post weg naar Schoorl. Het toenmalige gemeente bestuur van Schoorl weigerde! Een plan om een boschpad te verharden tusschen Alkmaar en Heiloo kon niet door gaan omdat men vreesde voor rustverstoring van het bosch. Een plan voor een rijwielpad Heiloo Egmond kon niet uitgevoerd worden, omdat de landeigenaren geen vergunning gaven over hun terrein te gaan. Een ander plan in Bergen had ook geen succes, totdat eindelijk het rijweilpad de Franschman—Bergen aan Zee tot stand kon komen. Wij hebben dus, vervolgde spreker, inet zeer groote moeilijkheden te kampen gehad Nu heeft de vereeniging een plan in han den, wnrvoor wel vergunning is verkregen, al is het ook na heel veel moeite, omdat het terrein in handen is van particulieren. Nu kunnen we, aldus de voorzitter, een pracht-verbinding krijgen van Egmond naar Heiloo. Dit is in het belang van alle Eg- monden. Mr. Bosman vervolgde: Wij Alkmaarders willen met mooi weer uit. Liefst op de fiets. Er zijn in Nederland 214 a 3 millioen wiel rijders!! Ik verzeker U, als Alkmaar-der, als dit rij wielpad tot stand gekomen is, zullen vele Alkmaarders naar Egmond trekken. Nu gaan wij, aldus spreker, bij voorkeur niet naar Fgmond omdat er zoo'n allerdroevigste ver bindingsweg is. Schoorl, Bergen en Cas- tricum zijn meer in trek. Het is sprekers innerlijke overtuiging, als de verbinding goed- is, dat zij wel naar Egmond komen. Egmond, het schoone visschersdorp, ligt buitengemeen mooi. Egmond heeft groote aantrekkelijkheden: o.a. de Prins Hendrik- stichting. Door het visscherijbedrijf is de naam Egmond over de geheele wereld be kend. Daarom is het uw plicht, inwoners van Egmond aan Zee, den Hoef en Egmond- Binnen, dat de toerist goede toegangswegen kan vinden. Spreker hoopte dat op dezen avond het besluit kon genomen worden tot het oprichten van een- afdeeling van de ver eeniging. Er is veel steun noodig, moreele en financieele. 25 personen hebben volgens de statuten het recht een afdeeling te stichten met een plaatselijk bestuur. Om den band met de vereeniging zoo hecht mogelijk te maken, wijst elk afdeelingsbestuur één aan, die zit ting heeft in het hoofdbestuur. Men heeft wel eens het verwijt gemaakt, dat het hoofdbestuur bijna geheel is samen gesteld uit leden van Bergen, plus één uit Alkmaar en één uit Schoorl. Dit is, volgens den voorzitter, een gevolg van de omstandigheden. Bij de oprichting hadden zitting de heeren J P- Bosman (Alkmaar); J. van Reenen (Bergen); burgemeester P. J. Lommen (Cas- tricum); J. Verheggen (Egmond-Binnen); burgemeester C. J. Eyma (Egmond aan Zee); H. Veltkamp (Heiloo); F. Schermer (Schoorl). Door de moeite om concessies te verkrijgen, versmolten de afdeelingen, alleen een kern is overgebleven. Spr. bracht op deze plaats een woord van dank aan de heeren A. C. Bos en H. Velt kamp, die in moeilijke tijden de vereeniging moed ingesproken hebben. In de provincies Utrecht, Gelderland en Overijsel bestaan een schat van rijwielpaden. De aanleg gaat daar veel gemakkelijker dan in deze omgeving. De boschpaden worden daar ter verharding aangeboden. Het nieuwe rijwielpad EgmondHeiloo zal 21000 kosten. De vereeniging heeft zich gewend tot den A. N. W. B., die een subsidie van 500 toezegde. De gemeente Alkmaar heeft volgens spr. het groote belang met juistheid erkend en heeft besloten 500 bij te dragen. Ged. Staten hebben toegezegd op de be grooting van de zomerzitting 20.000 uit te trekken en de Prov. Staten te verzoeken, hen te machtigen die te verkenen aan privé- rijwielpadvereenigingen. Dit groote succes hebben we, volgens spr., te danken aan burgemeester Eyma. Aan vankelijk kon dit niet meer in de zomerzitting behandeld worden. Door de malaise in het visscherijbedrijf zijn nu werkkrachten be schikbaar. Spr. bracht hulde aan den burgemeester van Egmond aan Zee. (Daverend applaus) Verder is een verzoek om subsidie gericht aan de gemeenten Heiloo, Egmond aan Zee en Egmond-Binnen. Wanneer hier gunstig op beslist wordt, kan er vóór het seizoen nog een aanvang met het werk gemaakt worden. (Applaus). Hierna deelde de heer Veltkamp eenige bijzonderheden mede betreffende den loop van het rijwielpad, aan de hand van een groote kaart, geteekend door den heer Neven. Spr. herinnerde er aan, dat een 5-tal jaren geleden enkele heeren uit Heiloo ook hier vergaderd waren om een dergelijk rijwielpad te verkrijgen. Ook spreker had1 in die com missie zitting. Daarom was het een dubbel genoegen, hier tegenwoordig te zijn, nu de uitvoering zeer nabij is. Er wordt gebruik gemaakt van den Mos selweg en het Zomerdijkje. Deze wegen zul len verhard worden. Hiertusschen zal, door de weilanden een nieuw ipad worden aange legd, ter lengte van plm. 1600 M. Op de kaart kwam in dit gedeelte een groote bocht voor. De heer Veltkamp deelde mede, dat hierin verandering was gekomen. De eige naresse had n.1. toegestaan, dat het pad recht door kon worden aangelegd. Deze wij ziging komt het pad zeer ten goede. Volgens spr. heeft het geen invloed op de kosten, om dat nu voor een dubbele afrastering moet ge zorgd worden. Midden in dit gedeelte zal een brug moeten komen. Toestemming daarvoor is aangevraagd en... verkregen. Spreker ein digde met de mededeeling dat alle voorberei ding klaar is en zoo spoedig mogelijk begon nen moet worden. De voorzitter voegde er aan toe, dat het nieuw aan te leggen gedeelte 1.80 M. breed zal worden, met tegels gedekt. Verder bracht de voorzitter een woord van dank aan den heer Neven, voor de mooie, duidelijke en juiste teekening. Het ligt in de bedoeling een beplanting aan te brengen, zoodat dit gedeelte met de jaren een mooi beschut pad wordt. (Ap plaus). Hierna nam de heer A. C. B o s, pen ningmeester der vereeniging, het woord en deelde de vergadering mede dat het geld er bijna is. Maar „bijna" is nog niet „heele- maal". Er is echter nog iets anders. Er Is geen bedrijfskapitaal. Veel werk moet er ge daan worden en de kas is leeg. Daarom is het van het grootste belang, dat hier een af deeling komt. Spreker vervolgde: Als wij als Egmonders iets willen, dan komt het ook! Ik ben er van overtuigd, dat hier een afdeeling wordt opgericht. Egmond aan Zee zal het voorbeeld geven. De andere gemeenten zullen volgen, dan krijgen we een krachtige en sterke vereeniging. die in staat is een net van rijwielpaden aan te leggen in Noord-Kenne- merland. (Applaus). Aan de hand van een archiefkaart deelde de heer C. B o g t m a n de verdere plannen mede van de vereeniging. Er zal een rijwiel pad komen door geheel Kennemerland, van Noord tot Zuid, met z.g. toepaadjes. Eén daarvan is dat van Egmond naar Heiloo. Verder: Van Kamperduin aan Zee langs den voet der duinen via Schoorl naar Schoorl aan Zee. Een rijwielpad dat Bergen aan Zee ver bindt met Egmond aan Zee. Ook een van Heiloo naar Alkmaar. Nu nam de heer K o c k x het woord en deelde mede dat zich inmiddels 46 leden hadden opgegeven voor de nieuwe afdeeling. (Applaus). De heer Kockx vervolgde, dat de Maatschappijen een bijdrage zullen geven van 100. Ook deze mededeeling ontving een daverend applaus. De vergadering werd te gen Woensdag a.s. uitgenoodigd, ter rege ling van de huishoudelijke zaken. De voorzitter uitte een woord van dank aan den heer Peaux, hoofdbestuurslid van den A. N. W. B., voor zijn aanwezigheid Het demonstreert den band die bestaat tus schen den A. N. W. B. en de vereeniging, Hierna verkreeg de heer P e a u x het woord: De rijwielpaden, aldus deze spreker, staan nu in de volle belangstelling. Ook bij den A. N. W. B. Dezer dagen was er een verga dering in Den Haag van een commissie van den Volkenbond ter bespreking van dé Int. egelen van het verkeer. Hemelvaartsdag heb ben wij, aldus spreker, een tocht gemaakt door Nederland ter bestudeering van het verkeer op de Nederlandsche wegen. Eén ding verwonderde de vreemdelingen in sterke mate, n.1. het enorme rijwielverkeer. Bijna nergens ter wereld is dat zoo groot. Wij kun nen dan ook wel zeggen, geen land bezit zoo veel rijwielpaden als ons land. Spreker eindigde met de mededeeling: al leen Kennemerland konden we niet laten zien, omdat het aantal rijwiepaden zeer ge ring is, maar spr. hoopte, dat de A.N.W.B. spoedig een rijwielkaart van Kennemerland kan uitgeven met een net van rijwielpaden. Als attractie werd de film van den Alge- fneenen Nederlandschen Wielrijdersbond vertoond, die, vooral het gedeelte betreffen de de ski-cursussen te Tre Croci zeer rijk is aan prachtige natuurtafereelen. Hierna werden door den heer van Eenen naam lichtbeelden van Oud-Egmond ver toond. Vooral het door brand vernielde bad hotel en enkele bekende dorpstyipen als Joe pie Jaepie. vielen zeer in den smaak. Hierna bracht de voorzitter dank aan de commissie, die het initiatief had ge nomen voor dezen avond. Den heer van Eenennaam werd dank gc- hr.acht voor het vertopnen van de lantaarn plaatjes. De heer Peaux mocht nog een woord van dank in ontvangst neigen voor het afstaan der film. 'Nadat de -v o o r z i 11 e r de jonge afdee ling een lang bestaan had toegewenscht sloot de voorzitter deze zeer belangrijke vergade ring met de volgende raadgeving: De rij wielbewaarders in het dorp te verzoeken, in plaats van 10 cent voor stalling 11 cent te vragen en die ééne cent per rijwiel af le staan ten bate van de kas der jonge afdee pvjiM ,H «r-%. -.«.if J ling. ZUIDSCHARWOUPE. De 5-jarige Fransje Laas was Woensdag middag in de sloot achter zijn woning aan het hengelen. De moeder was in zijn nabijheid en richtte hare schreden een oogenblikje van hem af. Plotseling hoorde zij een plomp, keerde zich om en vloog naar de sloot, "waar zij haar kind geheel onder water zag verdwijnen. Zij sprong toen ook in het water en mocht het ge luk hebben den kléine te grijpen en weer naar den wal te brengen. Het 300 jaren oude boerenhuis van den heer S. de Boer is nu geheel gesloopt en verdwenen. Op het ruime terrein zal een nieu we woning worden gebouwd, waarvan de bouw inmiddels onderhands is toegewezen aan de aannemers P. de Vries en Jb. Rutsen alhier, NOORDHOLLANDSCHE ZANGERS- BOND. „De Noordl ollandsche Zangersbond" mag zich in een blijvende belangstelling verheu gen. Niet minder dan 7 nieuwe koren hebben zich in den laatsten tijd aangesloten, zoodat de Bond thans uit 24 vereenigingen bestaat. Dit jaar zal het concours op 6 en 13 Juli te Anna Paulowna gehouden worden. De bepa ling, dat de vereenigingen zonder gehuurde of geleende krachten op concoursen moeten uitkomen, schijnt wel een goede geacht te worden. VRIJGESPROKEN EN TOCH BEKEND SCHULDIG TE ZIJN. De Vierde Kamer der Amsterdamse!» Rechtbank heeft den 34-jarigen slagersknecht die zich te verantwoorden had wegens meil need in een echtscheidingsprocedure, overeen" komstig den eisch van het O. M., vrijg<J sproken. Het merkwaardige van deze straf zaak is, dat de verdachte het feit had bekend en dat de verdediger zich bij die bekentenis had aangesloten. De heer H. J. Pauw, onderwijzer aan de Openb. Lagere school te Egmond aan Zee, is benoemd tot hoofd der school te n. Werken (gem. Werkendam). OUD-ZENDELING NIKS OVERLEDEN In den ouderdom van 87 jaar is te Utrecht overleden de heer J. F. Niks, rustend zende ling der Utrechtsche Zendingsvereeniging die zestig jaar geleden in den zendingsdienst trad, het eerst te Halmaheira. De heer N was broeder in de orde van den Ned. Leeuw Weest voorzichtig met vuur in bosch en heide HEILOO. INGEKOMEN PERSONEN. Ingekomen: M. Z. de Haan, R.K., van Limmen. M. J. Veldman-Schilder, R.K., v. Zijipe. A. Vrij en echtg., N.H., v. Am sterdam. H. Kok en gez., R.K., v. Lim men. Jb. Dekker en gez., N.H., v. Alk maar. W. H. Peperkamp en gez., R.K., v. Amsterdam. J. A. Dekker, R.K., v. Me- demblik. Wed. H. Termaat-de Groot, N.H., v. Oterleek. D. Swakman en echtg., N.H., v. Schagen. K. Brouwer, N.H., v. Schagen. C. A. Hoekstra, R.K., v. Edam. C. Mienis en echtg., N.H., v. Egmond- Binnen. J. Bak, N.H., v. Egmondbinnen. H. J. Garritsen en gez., N.H., v. Nieuwe Niedorp. Wed. G. PiersKok, N.H., v. Alkmaar. J. M. van Veen, R.K., v. St Michielsgestel. A. J. Douma en gez G.K., v. Tietjerksteradeel. Joh. Ernste, R.K., v. Augustfelm (Dld.) Gr. Groot, N.H., v. Alkmaar. D. van Dellen en gez., G. K., v. Grootegast. C. de Waard en gez., R.K., v. Oude Niedorp. L. Sloots, N.H., v. Anloo. L. C. Pollé, R.K., v. Ouder Amstel. M. Peereboom, N.H., v. Span broek. P. M. G. G. Henrar, R.K., v Maastricht. F. Bruin, R.K., v. 's Gra- venhage. C. C. Out—Winder, R K., v. Limmen. Wed. G. KoezeKossen, N.H., v. Alkmaar. Jb. Ochquée en echtg., N.H., v H. H. Waard. A. Leusink en gez. N.H., V. Ursem. J. Leusink, N.H., v. Ursem. J. C. Schuurman en gez., E.L., v Bussum. B. Knol, G.K., v. Emmen. M. C. Adrichem, R K., v. Beemster. W. Edel en echtg., N.H., Zd. en Nd. Schermer. J C. Edel, N.H., Zd. en Nd. Schermer. W F. Edel, N.H., v. Zd. en Nrd. Schermer. G. Veldman, RK., v. Den Helder. C. Steiin en echtg., N.H., v. Amsterdam. L. C. Esveldt en gez., G. K., v. Zaaandam. G. A Oomen, R.K., v. 's-Hertogenbosch. R. Poel, N.H., v. Callantsoog. 1. Posthuma, N.H., v. Alkmaar. M. P Rotteveel—Romijn, R.Kv. Noordwijker hout. P. J. Denijs, geen, Bussum. B Bosman en echtg., N.H., v. Amsterdam. G. C. Tervoort, R.K., v. Akersloot. N. Soers—Molenaar en dr., N.H., v. Zd. en Nd Schermer. P. A. van Deenen, R. K., van 's Gravenhage. A. D. Koenen, N.H., v Alkmaar. A. M. Bobeldijk, N.H., v. Alk maar. C. M. Smit, R. K., v. Haarlem. L. G. Huizinga, G.K., v. Kollumerland c.a. G. Bakker en kl.dr., N.H., v. Amsterdam P. Avis en gez, N.H„ v. Egmond aan Zee. J. J. Avis, N.H., v. Bennebroek. A. Visser, O.C., v. Egmond aan Zee. N P. C. Best, geen, v. 's Gravenhage. VERTROKKEN PERSONEN. C. J. de Graaf en echtg. naar. Den Hel der. Jb. de Ridder en echtg., n. Alkmaar D. Hildering, n. Oudorp. Wed. A. MtüderSwaan en dr. n. Bergen (N.H.) J. D. Dik, n. Vlagtwedde. W. van de Vall en gez. n. Alkmaar. G. J. van Kesteren en gez. n. Alkmaar. Wed. W. M. Have rink-Albersen n. Alkmaar. H. Cnossen, n. Wijmbritseradeel. S. Kaandorp, n. Akersloot. A. M. Wessel, n. Alkmaar. G. Vermeer en echtg., n. Naarden. W. Th Lawerman en gez. n. België. H. D. de Vries n. Zijpe. P. de Jong n. Den Hel der. A. Ransijn en gez. n. Ilpendam. G. Smit n. Oudorp. D. Klaij en dr. naar Oudorp. S. van Slooten n. Alkmaar. D. Meijer en echtg. n. Uitgeest. J Leu sink n. Kampen. H. P. F. Suijbroek naa^ Bergen (N.H.). C. Struijlaart n. Alk maar. Wed. G. den Beider—Schriever n Heemstede. H. Dries n. Mijdrecht (J Admiraal n. Bergen (N.H.). Wed Tr .Kok—Vijn n. Berkhout. M. S. Smit n. Heemstede. A. Zoon n. Haarlemmermeer C. M. Bartels—Jonker n. Castricum. DE TRANSATLANTISCHE VLUCHT VAN KINGSFORD SMITH. Kingsford Smith en zijn metgezellen, die een transatlantischen vliegtocht zullen on dernemen, hebben gisteren een vlucht ge maakt van Croydon naar het vliegveld Bal- donnel bij Dublin. De start voor den grooten tocht zal zoo spoedig mogelijk plaats heb ben. EEN GEHEEL METALEN VLIEGBOOT. Heden is een geheel metalen vliegboot, we gende dertien ton door de „Blackburn Aero- plane Works" te Brough nabij Huil gereed gekomen en afgeleverd aan piloten van de Royal Airforce, die er mede naar Plymouth vlogen. De vliegboot heeft een bemanning van 5 koppen en kan zoo noodig 50 passa giers vervoeren. HET KLEINE LUCHTSCHIP P. N. 29" VERONGELUKT. Het kleine Duitsche luchtschip „P. N. 29" dat zich op weg bevond van de Stockholm-* sche Tentoonstelling naar Stolp, is in de Oostzee verongelukt. De bemanning werd opgenomen door het stoomschip „Wartburg". Het kleine luchtschip werd tijdens het verblijf te Stockholm reeds tengevolge van een hevi- gen storm beschadigd. Na voorloopige repa ratie zou het naar Duitschland vertrekken om definitief hersteld te worden en dan einde juni naar Stockholm terug te keeren. GEEN NIEUWE LUCHTSCHEPEN. De Onder-Staatssecretaris Montague heeft in het Lagerhuis medegedeeld, dat het lucht schip R 100 einde dezer maand of uiterlijk begin Juli gereed zal zijn voor den start naar Canada. Tijdens het verblijf van de R. 100 in Canada zal de R. 101 boven Enge land proefvluchten maken om in aansluiting daarop een vlucht naar Indië te onderne men. Voorts zeide Montague, dat er geen plannen bestaan voor den bouw van een nieuw luchtschip. COMMUNISTEN GEARRESTEERD. Ongewenschte gasten. Het s.s. „Plancius" van de Kon. Paketv Mij. bracht te Batavia twee Chineesche com-1 munisten aan, afkomstig van Singapore die onmiddellijk na aankomst van het schip 'wer den gearresteerd. Zij maken hoogstwaar schijnlijk deel uit van de groep naar Neder- landsch-Indië gezonden propagandisten waarvan reeds verscheidene deelnemers oa' in den Riouw^archipel en te Palembang'wer-1 den gearresteerd en waarvan een deel wenrl uitgezet, „Nova", geïll. Magazine. Het Julinummer. Mr. H. M. Merkelbach, de directeur van den Amsterdamschen Stadsschouwburg, stond voor het jongste nummer van „Nova" een artikel „Girls" af, dat een goeden kijk geeft op het leven van de revue-meisjes, die heusch niet allemaal zulke lichtzinnige per soontjes zijn als sommigen nog altijd den ken. Jhr. E. van Lidth de Jeude is vertegen* woordigd door een fragment uit zijn nieuwen roman over de jongste beurs-krach, dat zich uitstekend laat lezen en „Chip" vervolgt het kostelijk relaas van zijn avonturen in het Achterhoeksche. „Het Chineesche Mysterie" van Ralph Bentinck wie zou zich toch achter dit pseudoniem verschuilen is geheimzinniger dan ooit en even boeiend als de „Clarim* straal" door L. Beek. Verder vermelden wij nog een gevoelige vertelling van Amy VorstmanTen Have, „Zijn groote vacantie" en een vertelling van den grooten Edgar Wallace, „Hij kende de vrouwen". De foto's buiten den tekst brengen ons deze maand Moissi, Mevr. Mann Bouw meester, Dorothy Jordan, Clara Bow en f mmy van Lokhorst. „Fotovreugd voor iedereeneen maandblaadje dat foto-amateurs wil kweeken. Met het Juni-nummer begint de vierde jaargang van dit zoo langzamerhand popu lair geworden blaadje. De redactie wijdt daar aan een kort woord en constateert, dat dui zenden in den loop der achter ons liggende drie jaren van de raadgevingen van „Foto vreugd" hebben geprofiteerd en dat het re sultaat is geweest: meer fotovreugd, meer le vensvreugd. Veel waardeerends weet de redactie te zeg gen van de prijswinners voor den Mei-wed strijd. Een nieuwe wedstrijd wordt weer aan gekondigd. Tessar wekt op tot het nemen van proeven van het maken van afdrukken op daglichtpa pier en vertelt hoe zulks moet gebeuren. Gre Reijerse deelt mee hoe men stereoscooP- E laten kan maken met een gewoon toestel. L- te H. schrijft hoe hij door zijn leeraar on bemerkt te kieken twee foto-enthousiaster kweekte. In de vragenbus en in de rubriek „Wat hapert er aan?" wordt veel medege deeld waarvan foto-amateurs met genoegen kennis zullen nemen, evengoed als zij ook de belichtingstabel voor Juni zullen waardee- ren. Wij wenschen „Fotovreugd" ook voor den tierden jaargang alle goeds»

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 6