Telegrammen Voor de huisvrouw. Kerk en school Luchtvaart Itflarki berichten AMSTERD AM SC ME BEUKS Provinciaal nieuws van 12 Juni 1330 Oppve Viin Hroöfdhollandsch Landbouwkrediet. S.V) BELASTINGAANGIFTEN. S. J. A. KEESOM, STEEN EN BRUG, TEL. 152. Leeraar M. 0. Boekhouden. Lid der Ned. A. v. Accountants. Bij de Staten-Generaal is een wetsont werp ingediend, waarbij maatregelen worden I /oorgesteld voor het verkrijgen van een juiste pedrijfsstatistiek. Dinsdagnamiddag is te Roermond he i monument ter eere van dr. P. J. H. Cuypers, ap het Munsterplein door prins Hendrik plechtig onthuld. HOLLANDSCHE PELGRIMS TE LOURDES AANGEKOMEN. Gisteren zijn te Lourdes drie treinen met timburgsche bedevaartgangers aangekomen. /Het gezelschap Hollanders bestaat uit on geveer 1200 pelgrims en 260 zieken. De pelgrims maken het uitstekend en ook de zieken zijn wel. VERKEERSONGEVALLEN. 3istermiddag om half drie waren eenige nderen aan het spelen tusschen de tram rails aan de Brielschelaan te Rotterdam ven een stoomtram naderde. Op het signaal van de tram zijn de kinderen weggeloopen, maar j het 7-jarige jongetje P. H. van Maurik liep terug, waardoor het kind juist onder de tram terecht kwam. Het hoofd van het kind werc /an den romp gescheiden. Het lijkje is naar jet ziekenhuis aan den Coolsingel overge bracht. Een motorrijder, die niet rijden kon Gisteravond te acht uur was een Duitscher aan de Hakelsche brug te Helmond met een motor aan het rijden. Hij werd aangenouden ;door een hem bekende, den lS-jarigen F. v. d 'Linde, die hem verzocht ook eens een ritje te (mogen maken. Het was hem echter onbe kend, dat de jonge man niet rijden kon en ;geen rijbewijs bezat. Hij willigde zijn ver zoek in. Nabij de Heistraat toen de motor een vaart had van 75 a 80 K.M., kon de jonge iling de bocht niet nemen en reed tegen het .trottoir aan, om vervolgens via een boom tegen de huizen terecht te komen. In zijn va eleurde hij den 18-jarigen wielrijder Th. Ma-es mede. Deze kreeg een zware wonde aan het achterhoofd, terwijl zijn beenen gekneusd werden. De motorrijder bleet liggen. Twee doktoren waren' onmiddellijk ter plaatse. De fietser werd na behandeling naar 'huis vervoerd, terwijl van der Linde naar het :St. Anthoniusgasthuis werd overgebracht. Zijn toestand is levensgevaarlijk. Hij heeft een zware schedelbreuk bekomen. V De fiets werd, evenals de motor, totaa /vernield. Het motorrijtuig is door de politie in be slag genomen. Een vrouw met een kind op den arm kon zich nog juist redden, door bij iemand in huis te vluchten. Overleden. In het St. Anthoniusziekenhuis te Hel mond is hedenmorgen zonder tot bewustzijn te zijn gekomen overleden F. v. d. Linde, het slachtoffer van het motorongeval, dat te Hel mond gisteravond plaats vond. BRANDEN. Gisteren is te Westerbroek (Gr.) door on bekende oorzaak de boerderij van de wed. J Pieters in vlammen opgegaan.. Alles was te gen brandschade verzekerd. In het Tehuis voor Oud-Indische Militairen. Gistermiddag brak brand uit in een der zijgebouwen van de villa „Carré" te Nijme gen thans eigendom van ae Stichting „Te huis voor Oud-Indische Militairen". De brand ontstond in het koets- en tuighuis, be woond door zekeren v. d. P. Dit gebouw brandde geheel af. De brandweer slaagde erin den brand tot deze afdeeling te beper ken. Verzekering dekt de schade. De oorzaak van den brand is onbekend. In een timmerwerkplaats. Gisteravond te circa half twaalf is brand uitgebroken in de timmerwerkplaats van de gebr. van Lieshout te Mierlohout (N.B.) In een oogwenk stond het geheele gebouw in lichtelaaie. Er viel niets te redden. Een hoe veelheid hout, een tiental machines, een 40 P.K. motor en een stoomketel werden door het yuur vernield. De schade, die op 20.000 geschat wordt, wordt slechts gedeeltelijk door verzekering gedekt. WAGON UIT DE RAILS GELOOPEN BIJ 'S-HERTOGENBOSCH. Geen persoonlijke ongevallen. Bij het vertrek van den trein van 9.52 uur uit den Bosch in de richting Roermond is het laatste personenrijtuig, waarin zich ver schillende passagiers bevonden, tengevolge van het te vlug omhalen van een wissel uit de rails geloopen. De wagen werd een twin tig tal meters voort getrokken, voor de trein tot stilstand kwam. De passagiers kwamen met den schrik vrij. Het spoorwegverkeer ondervond eenige Vertraging. NOODLOTTIGE AANRIJDING. Vanmorgen is op den Rotterdamschen weg A Delft de 2-5-jarige motorrijder W. O. uit 'Den Haag bij het passeeren door een auto van den heer J. de V. uit Amsterdam aange reden. De heer De V. was eveneens met zijn auto tegen een boom gereden, waardoor zijn naast hem zittende echtgenoote met haar ihoofd door de voorruit vloog en verschillen de vleeschwonden bekwam. Beide personen zijn naar het gasthuis te Delft vervoerd. De toestand van den motorrijder is hoogst zorg wekkend, de toestand van mevr. De V. kan naar omstandigheden bevredigend worden genoemd. De beide voertuigen zijn ernstig gehavend. TENGEVOLGE VAN EEN VAL OVERLEDEN. Gisteravond is de 74-jarige schilder L. van der Helm bij werkzaamheden aan een pand op het Vrouwjuttenland te Delft van een hoogte van pl.m. 6 M. gevallen. De man is vannacht aan de bekomen verwondingen Verleden. OUD ROMEINSCH GRAF ONTBLOOT TE NIJMEGEN, terwijl dezer dagen arbeiders bezig wa len met het verrichten van verbouwings werkzaamheden aan een pand, bewoond i°or de familie Rutgers van der Loeff aan ^rbarossastraat te Nijmegen, stuitte men jjotseling op een oud Romeinsch graf, dat als zoodanig ook door dr. Evelijn, directeur van het Museum Kam, aldaar, erkend is. Het graf bevatte een kalksteenen sarcophaag met deksel, die geheel met beenderen was gevuld. oorts werd in het graf nog een aantal va zen, urnen en potjes aangetroffen. De sarco phaag is van een zeer bijzonder model, daar de ïnbrengopening vrij sterk afwijkt van die welke worden aangetroffen bij de tot nu toe gevonden sarcophagen. De heer Rutgers van der Loeff is, naar de Tel. schrijft, althans vooreerst, de vondst in eigen bezit te hou den NAAR PALESTINA. De commissie voor den Klaagmuur* Zooals het Corr. Bur. reeds heeft medege deeld, is het lid der Tweede Kamer de heer C. J. van Kempen met de heeren Lofgren, Zweedsch oud-minister en Ch. Barde, vice- president van het Hof van Justitie te Geneve, door de Britsche regeering, onder goedkeu ring van den Volkenbond, benoemd om een onderzoek in te stellen naar de kwesties ten aanzien van den klaagmuur te Jeruzalem tusschen Joden en Arabieren aldaar gerezen. Nader verneemt het Corr. Bur., dat de heer Van Kempen ter vervulling dezer opdracht gister is vertrokken ten einde te Genua de bei de andere leden der commissie te ontmoeten en gezamenlijk per s.s. „P. C. Hooft" naar Port Said te reizen. Vandaar zal de commis sie terstond per trein naar Jeruzalem door reizen. De afwezigheid van den heer Van Kempen zal vermoedelijk ongeveer twee tot drie maanden duren. KAASMERKENCONFERENTIE TE ROME. Ontwerp-convenüe in principe door elf landen aanvaard. Na beraadslagingen die zes dagen hebben geduurd, is de te Rome gehouden internatio nale kaasmerkenconferentie geëindigd met de principieele aanvaarding door elf verte genwoordigende landen, waaronder Neder land van de door het comité van deskundi gen opgestelde ontwerp-conventie, die, zooals men weet, strekt tot beletten van het ge bruik van een kaasmerk van een bepaald land door een imiteerend land anders dan met een toevoeging waaruit de imitatie blijkt. Aanwezig waren voor Nederland de heeren dr. Swaving, vice-president der con ferentie, Dentien en dr. Van Rijn, voorts af gevaardigden van Frankrijk, Italië, Zwitser land, Tsjechoslowakije, Noorwegen, Spanje, Finland, Hongarije, Guatemala en Venezue la, Engeland; Argentinië, België en Roeme nië hadden waarnemers. De in principe aangenomen conventie is een uitbreiding van het oorspronkelijke ont werp met vier toevoegingen betreffende de bemonstering, een uniforme methode van on derzoek naar het vetgehalte en lijsten van nationale, te beschermen merken. Intusschen is het document tot dusver slechts door drie landen, w.o. Nederland, geteekend, en de inwerkingtreding is nog on zeker door een geschil over hit woord „ro quefort". Frankrijk wil absoluut patent op dit woord, maar ook andere landen eischen het gebruik mits met een toevoeging. Het ge schil bleef tot het laatst onopgelost, waar door de conventie op losse schroeven komt te staan. Komt het nog tot teekening, dan is inderdaad onze nationale kaasproductie in de betrokken landen beschermd. De toevoe gingen betreffende het uitoefenen, van aan drang op den kleinhandel om elke kaas te merken en de bepalingen voor bemonstering en uniforme chemische controle zijn het werk van dr. Swaving, merkt de Tel. op. HISTORISCHE ANECDOTEN. De Russische schrijver Tolstoi, die alle menschen als broeders wilde behandelen, zou eens te Moskou een aalmoes geven aan een bedelaar, toen er een politieman verscheen en den armen man verjoeg. Graaf Tolstoi riep den politieagent bij zich en vroeg: Hebt gij den bijbel niet gelezen en kent gij niet de plaats: Wie een honge rige spijzigt enz. Wel zeker ken ik die en hij haalde den tekst verder aan. Waarom vervolgt gij dan de hongeri- gen? vroeg de graaf. Hebt gij onze politieverordening gele zen? vroeg de agent. Neen, antwoordde Tolstoi. Houd dan ook je mond, snauwde de agent. Professor Buys Ballot wandelde eens met een vriend door een groote weide naar een verafgelegen dorp in Gelderland. Zij hadden nog niet heel ver geloopen toen zij een boer ontmoetten, die zijn kudde schapen naar huis dreef; dit bevreemdde den professor daar het nog vroeg op den middag was en hij vroeg den boer waarom hij het deed. We krijgen dadelijk een flinke bui, zei de boer. Wel neen, zegt de professor, het lijkt er niet naar. Ik verzeker U, zegt de boer, dat het binnen een half uur regent dat het giet. Hoofdschuddend over de eigenwijsheid van den boer ging de weerkundige verder maar het begon hard te regenen en de vrienden moesten terugkeeren. De eerste, dien ze zagen, was de boer. Hoe wist ie dat? vroeg de professor. De boer wees naar een schuur waar een zwarte ram stondals dat dier met zijn ach tereind voor den wind gaat staan, krijgen we gauw regen. We hebben hier geen barometers noodig. De tegenwoordige ex-Keizer van Duitsch- and bezocht eens met eenige officieren- het beroemde dierenpark van Hagenbeek. De heer Hagen-beek vertelde allerlei bijzon derheden over de moeilijke verpleging van- wilde dieren en dat b.v. de leeuwen en tijgers elke week behoorlijk „verschoond" worden. Het laatste trof den keizer bijzonder en zich tot zijn gevolg keerend vroeg hij lachend: Wie kan raden, waarmee de dieren gewae- schen worden? Natuurlijk zetten alle zonen van Mars hun -beste beentje voor om het raadsel op te los sen. De een meende met zeep, de ander noemde soda, een derde harde borstels, maar steeds klonk het keizerlijk „mis". Toen de keizer het dus eindelijk zeggen mocht, ver klaarde hij nuchter: De dieren worden zeker in de eerste plaats „met levensgevaar" gewasschen. Gedeeltelijk gecorrigeerd. EERSTE KAMER. 's GRAVENHAGE, 12 Juni. In de ver gadering van de Eerste Kamer van heden werden een aantal wetsontwerpen aange nomen, o.m. na eenige discussie, waarbij de minister van buitenlandsche zaken wees op de groote beteekenis van Ameri- ka's toetreding tot goedkeuring van het protocol nopens de verhouding van Ame rika tot het permanente hof van interna tionale justitie, en 't ontwerp tot goedkeu ring van het met Amerika gesloten arbi trageverdrag. Zonder stemming werd eveneens aange nomen het wetsontwerp betreflende de nieuwe wettelijke regeling der arbeidsover eenkomsten van kapiteins en schepelingen, na een opmerking van den heer van Sasse van IJsselt die, verwijzende naar den titel van het burgerlijk wetboek betreffende de arbeidsovereenkomst, het beter had gevon den dan een verwijzing naar het geheele wetboek, waarna de minister van justitie antwoordde dat daardoor de schijn gewekt zou worden dat de artikelen betreffende het algemeene verbintenisrecht waren uit geschakeld. Een babbel over motjes. Tot de briefkaarten en briefjes van mijn lezeressen, die ik in den laatsten tijd ont ving, behoorde er een, die ik bij hooge uit zondering even afzonderlijk heb beantwoord, omdat er haast bij 't werk was. Nu kom ik daar nog nader op terug. Die arme lezeres had tot haar grooten schrik ontdekt, dat er hevig de mot zat in twee van haar crapauds en wanhopig vroeg zij mij wat zij er tegen doen moest. Want kamfer »en naphtaline hielpen niet. Neen er gaat zelfs een verhaal, dat iemand zes levende motten in een flesch met kamfer opsloot en dat zij lustig door bleven fladderen! Nu lijkt mij dat wat al te sterk om waar te zijn, maar een feit is het dat de motten niet gesteld zijn op kamferlucht, doch dood gaan zij er niet van! Wanneer eenmaal in crapauds de mot zit, is het men- schelijkerwijs gesproken, onmogelijk om deze er uit weg te krijgen. Want u mag dan de rond fladderende of zelfs kruipende insecten verdelgen, de in de donkerste hoekjes ver stopte eierenen larven vindt u nooit en het volgend jaar zult u aan verschillende kleine en grootere gaatjes bemerken, dat het mot- tenlarfje een razenden honger heeft! Er is maar één radicaal middel, wanneer een stoel, fauteuil of canapé is aangetast, om deze weer motvrij te maken en dat is: geheel nieuw overtrekken, en vóór de nieu we overtrek er op bevestigd wordt, eerst het stoelgeraamte geducht reinigen met zeepsop en terpentijn, uit laten luchten en ten slotte alle hoekjes en gaatjes vol spuiten met flit. Het is een kostbare remedie, maar toch is u zóó het goedkoopste uit, want u voorkomt op deze manier dat de mottenzwerm, die zich vermenigvuldigt in de nesten van de cra pauds, zich ook in uw gordijnen, vloerklee- den en kasten gaat vastzetten. Ik raad u met klem aan om niet zelf dat overtrekken ter hand te nemen, maar het door een vakman te laten doen; dan zijn de mottenesten meteen de deur uit. Wanneer ik wel eens mot ontdek in wollen kousen, een spaal of een kleedje, dan pak ik dat heele ding stevig in een krant en verbrand het in den tuin, of gooi het in een vuilniswagen. Zuiigheid en lust tot sparen zijn in dit ge val misplaatst: de haard, waarin de motten zetelen, moet vernietigd worden. Hoe radi caler u hier optreedt, des te meer kans heeft u om uitbreiding van de mottenplaag te voorkomen. Doch soms is het nog zoo erg niet. Dan kan het gebeuren, dat u een paar rondfladderende motten in uw kamer ont dekt, maar nergens gaatjes vindt, noch lar ven. Dan kunt u reeas veel goed doen, door eiken avond vóór u slapen gaat, uw woon kamers flink met flit te bespuiten: de gor dijnen en kleeden, de stoelen en kussens, kortom alles waar stof aan zit, die motten graag eten. Van flit vallen de motten en mugjes dade lijk dood; spuit er maar eens op als u ze rond ziet vliegen, dan heeft u met een den proef op de som. Er is nog iets waar motten niet tegen kunnen: d.i. versche drukinkt. Als ik bij den grooten schoonmaak mijn winter- kleeren opberg en de wollen dekens in de kis ten stop, dan haal ik op een drukkerij een stapel versch gedrukte kranten en dek daar de volgepakte kisten mee af. Hoe verscher de inkt is, hoe beter, want het is de sterke lucht daarvan, die de motten verdrijft. Iedere huisvrouw die er vriendelijk om vraagt, zal zoo'n stapeltje kranten kunnen krijgen; het zijn de z.g. „misdrukken", de eerste 10, 20 bladen die door de pers rollen en nog niet bestemd zijn voor de expeditie. In zulke kisten met wollen dekens strooi ik ook kamferpoeder of naphtaline; al die luchtjes plus die van de drukinkt houden de motten op een afstand. Wanneer u echter het ongeluk heeft, dat de mot reeds in de kist zit, dan moet u de dekens of kleeren die er in liggen, stuk voor stuk nazien tot u het mottennest gevonden heeft en dit stuk dan verbranden; vervolgens alle andere dingen één dag in zon en wind laten hangen en daarna flink met flit bespui ten voor zij in de evenesen goed gereinigde en uitgeluchte kist worden opgeborgen. Het is zeer zeker noodig, dat u eens per maand der gelijke „aangestoken" kisten openmaakt, con troleert en andermaal met flit bespuit. De goede, motvrije kisten kunnen den ganschen zomer afgesloten blijven; hun inhoud is vol komen veilig tegen het ellendige mottenge- vaar! Wanneer u een kamer in uw huis hebt, waar u 's zomers weinig gebruik van maakt, dan zou ik daar ook bij wijze van voorzorg naphtaline strooien en deze poeder in papie ren zakjes, waarin u gaten heeft geprikt, aan de gordijnen vastspelden. Eens per week flit spuiten in de stofhoekjes der stoelen, tegen de gordijnen en op het kleed, kan ook geen kwaad. Verder moet u alle gordijnen, ook die uit de kamers welke u geregeld gebruikt, eiken dag of om den anderen flink schudden en kloppen, want het is nu de tijjj, dat de motjes van buiten naar binnen vliegen en zich vastzetten in gordijn of kleed. Een zeer goed werkende mottenval is om een donkere kamer plotseling fel te verlich ten, dan vliegen de aanwezige en opgeschrik te motten, aangetrokken door het licht dade lijk rond en hoeft u ze alleen maar even te vangen en tot poeder te knijpen! Ik ken een huisvrouw die dol op lezen is. Als zij 's avonds op haar balcon zit, de theetafel bij zich, een boek op haar schoot, dan staat ook de flitspuit binnen haar bereik en zoo af en toe, midden tusschen het lezen, spuit zij de naar binnen vliegende motjes dood! ZUIDSCHARWOUDE. De burgemeester van Zuid-Scharwoude verzoekt ons te melden, dat bij hem is komen aanvliegen een postduif, welke als merk op dén ring droeg Bel. verticaal: Nr. 30, en horizontaal: 20102709. BURGERLIJKE STAND. GETROUWD: Pieter Kapitein en Klaasje van Weert. GEBOREN: Meine z. v. Jacob Kuperus en Elisabeth Wolzak. Johanna Hendrika d. v. Arie Booij en Johanna de Jong. OVERLEDEN: Martinus Dekker 59 jaar. VEREENIGING VAN CHR. ONDER WIJZERS EN ONDERWIJZERESSEN. Dinsdag en gister is te Nijmegen de jaar vergadering gehouden van de ver. van Ghr. onderwijzers en onderwijzeressen in Neder land en de Overzeesche bezittingen. In de groote zaal van het concertgebouw „De Vereeniging" is Dinsdagmiddag de jaarvergadering begonnen in tegenwoordig heid o.a. van den heer J. C. Ligtvoet, refe rendaris aan het Dep. van Onderwijs als vertegenwoordiger van den minister van On derwijs. De vergadering werd geopend met het zingen van ipsalm 25 2 en 6 en gebed Vervolgens sprak de voorzitter der Nijmeeg sche regelingscommissie een gedachtenisrede uit naar aanleiding van het overlijden van den heer Oosterlee, in leven directeur van de Christelijke Normaalschool op den Klokken- berg aldaar. Na het uitspreken van deze woorden be trachtten de aanwezigen nog enkele minuten doodsche stilte als een eerbiedige hulde, waar na de heer Schreuder de openingsrede hield, waarin hij de aan te nemen houding besprak- met betrekking tot de pacificatie van het on derwijs Hij wees daarbij op het streven om het openbaar onderwijs tot staatszaak te ver heffen. Ook stond hij stil bij de onheilspel lende teekenen die vallen waar te nemen met betrekking tot de godsdienstige opvoeding van de jeugd; hij betoogde dat deze opvoe ding niet alleen taak is van het gezin. Namens den minister van Onderwijs sprak de heer Ligtvoet, die enkele woorden wijdde aan de nagedachtenis van den heer Ooster lee, dien hij prees als' een der eminentste on derwijsmannen. Hierna waren aan de orde de debatten over het onderwerp van den heer J. B. Visser te Rotterdam n.1. „De nieuwe stroomingen in het rekenonderwijs". FRANSCH VLIEGTUIG IN BRAND GERAAKT. Gistermiddag is een vliegtuig van het 31ste regiment van de luchtmacht tusschen Thioville en Tours op 8 K.M. van Orlean3 boven de Loire in brand geraakt. De piloot, de adjudant-chef Vergnaud wist zich met be hulp van zijn parachute te redden, de andere inzittende, sergeant Bonafos werd gedood. Het vliegtuig is geheel vernield. POGING TOT VERBETERING VAN HET WERELDDUURRECORD. Door twee Spaansche vliegers. De luitenantvliegers Haya en Rodriguez zijn gistermorgen van het vliegveld van Se- villa opgestegen tot het doen van een poging om 't wereldduurrecord in gesloten circuit fe breken. Het vliegtuig heeft een nuttige la ding aan boord van 500 Kg. HOORN, 12 Juni 1930. Op de heden ge houden kaasmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 20 stapels kleine fabriekskaas 40: 13 stapels kleine boerenkaas 40.50; 5 sta pels fabrieksco-inmissiekaas 40; 16 stapels boeren-commissiekaas 42. Totaal 54 sta pels, wegende samen 54807 K.G. De handel was vlug. AMSTERDAMSCHÉ AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 12 Juni 1930. Op de he den gehouden aardappelenmarkt werd be-> taald voor: Langed. muizen 10—11 cent; Langd. driel. 6—7 cent; Westl. muizen 11— 12 cent; KI. West. muizen 10 cent; KI. West. m. kriel 4 cent; Andijker muizen 10H cent; KI. And. muizen 6 cent en KI. Andijker m. kriel 4 cent. Aanvoer 3 ladingen, zijnde 256 H.L. tQttiuyjien pet tUaadlooze telefoon}, Koers van heden te STAATSLEENINGEN. 5 1918 BANK-INSTELLINGEN. Handel Mpij Cert. v. 1000 Kol Bank Ned. Ind. Handelsbank Fransche Banken (3) D. Reichsbank 1NDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels' Patent Calvé Delft Cert Centrale Suiker Holi. Kunstzijde Margarine Unie Philips Gloeilampen Gem. Bezit INDUSTR. AAND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Steel comm. Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Cult. Vorstenl Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr. Perlak ...sa* RUBBERS. Amsterd, Rubber Deli Bat. Rubber, Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber t SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn HolL Amerika Gem. Eig. Scheepvaart Unie Kon. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembah s a Deli Batavia a a a AMER. SPOORWEGEN. Erie a a Milwaukee Southern Rails Union Pacific Wabash a a •Exdividend. - j fExclaim. Vorige koers pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.— pl.m. 2.15 103 157»/, 162 150 515 282 - - 97 100 1177, 493/„ 80"/* 269 363 92-47, 113 2631-4} 356 92-5 113 2637,-6 355-7 260 351-5 94 V, 113 259V, 69 113% 927, 30iViO 16615/,, 292 - 295/, 88 29 1631/,-! 887. 291/g 416»/, 321 125 100 44 407 316 408-9 316-7 410-11 183 i/a 115 79 175 103-5 103-6 171-27, 101 4 3737, 391 154 389}-90 389-90 388-9 387}-8f 111»/, 757, 126 80 - 5 112 75 76 p 1117,-3 73% 4«/g 112}-Vs 111-2 76 V, 30 297, 15874 59 61 60 3287, 360 3177, 30 29 29% 156-8 60 326 358 302 6017 358 302 61 356 325-6 42% 17'5/„ 108 219»/, 42e/„ 1674-} 2181/, 40»;8-t 40*-% PROLONGATIE vorige koers l3/« pCt. heden l'/j-l3/, pCt. .WISSELKOERSEN AMSTERDAM. Londen t Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Sch. 100. Kopenhagen Stockholm t Oslo ec....«« NIET OFFICIEEL New-York I'»li« i Vorige koers 12.081/,, 59.34 9.767, 34.7U/. 48.211/, 35.10 66.571/, 66.771/, 66.60 2.481»/,, 13.027, Koers op heden 3 uur 12.08»/,, 59.347, 9.76V, 34.71 48.20 35.10 66.577, 66.777, 66.66 2.483/, 13.02V,

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 7