LUNCHROOM f I.IO 20 en 25 pCt. korting Het onweer van gisteravond. Radiografisch Weerbericht. gjDEZE WEEK Rechtszaken bijzonder gerecht uit onze Gekookte Tong: Eiersaus Doperwten en aard. Heden ijs coupe Africa Zaterdag de nieuwste GRAMOPHONE PLATEN geleverd door de la, YPMA. Vroom Dreesmann, ALKMAAR. Laatste berichten. Alkm. Sigaren-en Sigaretten-Centrale Laat 147 ziet etalage ziet etalage. Stadsnieuws KATEIt m Ingezonden stukken Marktfoer achten AGENDA Vrijdag 13 Juni. /7.30 uur, Cinema Americain, twee hoofd nummers: 1. De dans om het leven (dram.)» hoofdrollen Sue Carol en Nick Stuart; 2 De familie Sport (rom., hum.) Toegang bo ven 18 jadr. 7.30 uur, A. B. T., twee hoofdnummers: 1. De Geheimzinnige pachter (sens.), hoofdrol Tom Tyler; 2. Niet geschikt voor publicatie '(dram.), hoofdrol Ralph Ince. Toegang bo ven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria Theater, hoofdnummer Onder den zwarten Adelaar (rom.), hoofd rollen Ralph Forbes en Marceline Day en een schrandere hond. Toegang boven uur, De Unie, Algemeene Vergadering van de afd. Alkmaar der Maatschappij van Weldadigheid. Zaterdag 14 Juni. 7.30 uur, Cinema Americain: 1. De dans em het leven; 2. De familie Sport (boven 18 ^30 uur, A. B. T.: 1. De geheimzinnige pachter, 2. Niet geschikt voor publicatie (bo- VC7.30 uun'Victoria Theater: Onder den zwarten Adelaar (boven 14 jaar). Zondag 15 Juni. Van 2 uur n.m. af in Cinema Americain doorloopende voorstelling van: 1. De dans om het leven; 2. De familie Sport (boven 18 Van 2 uur n.m. af in A. B. T. doorloopen de voorstelling van: 1. De Geheimzinnige pachter, 2. Niet geschikt voor publicatie (bo ven 18 jaar). Van 2 uur af in Victoria Theater doorloo pende voorstelling van: Onder den zwarten Adelaar (boven 14 jaar). Maandag 16 Juni. 7.30 uur, Cinema Americain: 1. De dans om het leven; 2. De familie Sport (boven 18 ^730 uur, A. B. T.. hoofdnummer Gevange nisleed (dram.) Toegang boven 18 jaar 7.30 uur. Victoria Theater: Onder den zwarten Adelaar (boven 14 jaar). 9 uur, H. H Waard, Tooneelzaal Rus, Het Alkm. Tooneel met „Haar Laatste Wil" 40 cent. c li®®®®®®®®®®®!®!®® HEVIG ONWEER BOVEN WEST-DUITSCHLAND. Het hevige onweer dat gisteravond en ge- Vurende de nacht boven West-Duitschland heeft gewoed, heeft groote schade aangericht. Te Salzenkirchen werd een arbeider door den bliksem zoo zwaar gewond, dat hij korten tijd later overleed. Te KrefeldUrdingen werd een 16- jarigen boerenarbeider door den bliksem ge troffen en gedood. In het Moezel-dal ging het onweer met hagel gepaard, waardoor op de wijnbergen belangrijke schade wevd veroorzaakt. Op sommige plaatsen stond het water een halve meter hoog in de straten. NOG STEEDS GEEN MINISTERIE IN ROEMENIE. Generaal Prezan, schijnt het niet zoo ge makkelijk te zijn gevallen een kabinet, dat aan de wenschen des konings voldeed, samen te stellen. Hedenmorgen heeft koning Carol opnieuw aan oudminister-president Maniu opdracht tot de vorming van een regeering gegeven Nadat Maniu deze nieuwe opdracht van den koning had gekregen, sprak hij tegenover de aanwezige journalisten de hoop uit, nog in den loop van heden zijn ministerlijst te kun nen samen stellen. In politieke kringen verludit dat de kroning van koning Carol tot koning van Roemenie in September a.s. te Karlsburg (Alba Julia) zal plaats vinden. EEN PSEUDO-SCHILDER EN ZIJN VRIEND. Een kunstliefhebber voor 7000 opgelicht. Voor de rechtbank te Rotterdam hebben ferecht gestaan twee mannen, beiden gede tineerd, die zich hebben te verantwoorden gehad terzake oplichting van een kunstmin- nenden heer, die zij te zamen voor ongeveer 7000 hebben benadeeld. Een hunner zou hebben verteld, dat hij kunstschilder was, maar dat het hem slecht ging, zoodat hij een opdracht voor een ets niet kon uitvoeren. Hij had namelijk geen geld om een etsplaat te koopen. Bovendien kon hij een atelier van een college over nemen, maar daar had 'hij 100 voor noodig. Om zijn verhalen kleur bij te zetten had hij beweerd met baron Van Geen, den secretaris van de koningin, te hebben gesproken. Voorts zou hij een nacht in het koninklijk paleis te 's-Gravenhage hebben gelogeerd, omdat hij den volgenden dag met Prins Hendrik schetsen zou gaan maken op het Loo. Ook had hij een uitnoodiging ontvangen om met de Koningin een reis naar Noorwegen te maken, maar hij had de uitnoodiging afge slagen omdat hij geen bergen kon schilderen. Last not least verwachte hij een vordering van 12.500 binnen te krijgen, welke hij nog te goed had van een millionnair die onder curateele stond. Al deze roededeelingen hadden den kunst liefhebber bewogen tot het afgeven van ver scheidene bedragen; toen evenwel de Betalin gen werden gestaakt kwam de vriend van den schilder vertellen dat deze toch zoo arm was en dat hij hem als een volkomen eerlijk man had leeren kennen. De vriend vroeg 1000, die hem ter hand werden gesteld. Van dit geld heeft hij 600 voor zichzelf gehouden, omdat de schilder hem nog geld schuldig was. Ter terechtzitting gaven de verdachten de feiten in hoofdzaak toe. Alleen de fantastische verhalen ontkenden zij. Na het hooren van den benadeelde en van een kunsthandelaar, requireerde de vertegen woordiger van het O. M., mr. E. D. H. Schut ter, tegen den schilder, die reeds verscheide ne vonnissen terzake oplichting achter den rug heeft, een gevangenisstraf voor den tijd van twee jaar. Tegen den vriend van den schilder werd een gevangenisstraf voor cea tijd van een jaar geëischt. De verdediger van den schilder, mr. J. W Bas, bepleitte clementie. Mr. A. Schadée vroeg voor zijn cliënt, den vrend, vrijspraak. Vervolgens stond een koopman terecht, die denzelfden heer zou hebben opgelicht voor 100. De koopman had een lang verhaal ge daan over tegenslagen en hij was met een verbonden arm bij den philantroop gekomen. Het geld zei hij noodig te hebben voor een Indische uitrusting, welke hij kon overnemen. Tegen dezen verdachte werd een gevange nisstraf voor den tijd van één jaar geëischt Verdachte's raadsman, mr. W. van ltter- sum, bepleitte clementie. De uitspraken werden bepaald op 24 Juni. CORRUPTIE? Voor de rechtbank te 's-Gravenhage is gisteren voortgezet de zaak van den politie agent M. J. M., verdacht van het in strijd met zijn plicht aannemen van giften. Dr. Th. J. van Stockum als deskuqfüge ge hoord, noemde verdachte in hooge mate ner veus. Bovendien lijdt hij aan dwanggedach ten. De officier van justitie, mr. Rijkens, per sisteerde bij zijn vroeger requisitoir van 3 maanden gevangenisstraf. Uitspraak over 14 dagen. OPLICHTING. Gisterochtend moest voor de rechtbank te Haarlem terecht staan een man, die zich schuldig had gemaakt aan oplichting. Een paar jaar geleden had hij het nationale red- dingsleger opgericht, waarvoor hij zich een uniform had aangeschaft, welke veel geleek op die van het Leger des Heils. Hij bevorder de zichzelf tot kapitein van het reddings- leger. Voor zijn werk had hij geld noodig en misbruik van zijn uniform, had hij den heer J. C. B. te Aerdenhout weten te bewegen tot afgifte van resp. ÏOO'O, 5000 en 1400. Hij ontving cheques voor deze bedragen, welke hij inde bij een bankstelling te Haar lem, waar hij een keer in een uniform ver scheen, die veel geleek op die van het Leger des Heils. Verdachte deed een omstandig verhaal, waarin herhaaldelijk de naam Vink werd genoemd, die naar verdachte deed voor komen, de auctor intellectualis van alles was geweest. Vink had hem naar den heer B. ge zonden om geld en ook had Vink het geld, nadat verd. het had geïnd, in ontvangst ge nomen. Verd. had naar hij zei, er geen cent van gekregen. Deze vink bleek inmiddels te zijn overleden.. De vrouw van den verdachte legde even wel de voor hem pijnlijke verklaring af, dat haar man een paar maal met veel geld was thuisgekomen, waarvan hij zijn talrijke schulden had betaald. Hij maakte herhaal delijk autotochtjes naar Aalten, waar zijn ouders woonden en had daar bij den verhuur der rekeningen van honderden guldens. Verd. wist hierop niets anders te antwoor den dan dat hij zijn vrouw had bedrogen. Zij wist van zijn geldzaken niets af. Tenslotte werden zijn verklaringen hoe langer hoe on waarschijnlijker en de rechtbank geloofde niet veel van zijn betoog. Evenmin de offi cier van justitie, die een gevangenisstraf eischte van 1 jaar. Uitspraak over veertien dagen. HET DRAMA AAN HET BEZUIDEN- HOUT IN DEN HAAG. De vroegere tramstationschef W. K. v. d. M. heeft cassatie aangeteekend te gen het arrest van het gerechtshof te Den Haag, waarbij hij wegens doodslag van mevrouw üdem op 5 September 1929 gepleegd in har.- woning aan het Bezui- denhout aldaar en poging tot doodslag op haar huishoudster mej. F. Holstein is veroordeeld tot 20 jaar gevangenis straf. OP EEN VALSCHE KWITANTIE GELD ONTVANGEN. Voor de Groningsche rechtbank heeft heden terecht gestaan de 47-jarige J. M., die er van verdacht wordt te Drachten in het laatst van Januari de Geldersche Credietvereeniging te Groningen voor 1 5400 te hebben opgelicht. Hij had een kwitantie aangeboden op naam van een zekere firma Wouden berg te Amsterdam, levor meier in zui velproductenmachines. Bij afrekening bleek echter, dat de coöp. fabriek van melkproducten te Roden (Dr.), voor wie dit bedrag was betaald door do bank, geen zaken met de firma Woudenberg had gedaan. op verschillende merken Sigaren. Roode Ster 53 ct, p. pd. Concurrentie onmogelijk. Sterk verlaagde Sigaretten-prijzen. Nog een kleine partij van onze Reclame-Sigaar van 8 voor 5 ct. ^A. EC. KK;IJ"3SrS. De zaak is toen in handen der politie gegeven, die spoedig ontdekte, dat de firma Woudenberg niet bestond: Daar na is J. M. gearresteerd. Verdachte ontkende alles, hoewel de getuigenverklaringen zeer bezwarend voor hem waren. De eisch luidde drie jaar gevangenis straf. Uitspraak over acht dagen. Boven Alkmaar, Alkmaar ligt niet tusschen de bergen en een onweersbui die zich boven onze stad ver toont drijft in den regel na wat lichtflitsen en een beetje gedonder vlug over en ver dwijnt boven de groote watervlakte. Maar gisteravond, omstreeks 8 uur, was er een bui, die blijkbaar niet weg kon ko men. Zij dreef op haar gemak in de richting van de zee en bombardeerde Alkmaar intus- schen met talrijke felle bliksemstralen en het daarbij behoorende natuurgeweld. De boomen bogen hun kruinen onder de plotseling opkomende rukwinden en regen en hagel striemde tegen de ruiten. Het was boos wéér, zooals de menschen het noemen, maar het trok gelukkig naar zee en jeder zag het met genoegen in de goede richting verdwijnen. Helaas, of de bui te zwaar was of te laag hing, wie zal het precies verklaren, maar de bui scheen onmogelijk over de toppen der duinen te kunnen komen en keerde daarom maar wteer naar Alkmaar terug. Het leek wel of de wind plotseling rechts omkeert gemaakt had en daar kwam de booze bui weer aanzetten. De lucht werd grauw, vol onweerskoppen, de boomen kre gen nu regen en wind van den anderen kant en de Alkmaarders stonden weer in stille be rusting door hun ramen te kijken naar vuri ge zigzagjes en slangetjes, die net als bij echt vuurwerk door een oorverdoovend knal effect van tallooze donderbussen werden af gewisseld. Autobussen maakten goede zaken en reden stampvol van het station. Hier en daar vluchtte een optimst met een stroohoedje op in een portiek of onder een boom en een een zame rijwielagent trapte een beetje harder en verdween in ongewoon tempo om een straathoek. Het was raar weer want even later was het weer bladstil en een paar straatjongens kwamen fluitend en zingend voorbij wande len. Maar de Alkmaarders waaronder blijkbaar talrijke weerkundigen schuilen vertrouwden het nog niet erg. De lucht was te bewolkt en de wind speelde krijgertje met de wolken en joeg ze uit alle hoeken door en over elkaar. Een paar roetzwarte wolken werden in flarden geblazen die naar alle kanten heen trokken, een paar donderwolkjes met gevaar lijke kuifjes zeilden' heel langzaam door het luchtruim en schenen Alkmaar zoo aantrek kelijk te vinden dat zij er voorloopig nog we! wat wilden blijven. Van links en van rechts, van voren en van achter kwamen wolken op en flitsten de lichtstralen in de loodgrijze luchten en juist als de meest degelijke stadgenooten het wel letjes vonden en in bed wilden stappen kwam er weer een nieuwe bui opzetten of een oude die nog eens even terug kwam. Eindelijk, om een uur of elf, namen de ge zamenlijke buien met een geweldigen slag afscheid en waren de weersomstandigheden blijkbaar gunstig voor een start over de duinen en het begin van een oceaanvlucht. Alkmaar heeft gisteravond zijn deel wel gehad en het kan zich alleen troosten met de gedachte dat het op alle andere plaatsen niet beter geweest is. Van ongelukken hier ter stede hebben wij niets vernomen maar in de omgeving schijnen toch eenige slachtoffers te zijn ge vallen. Wat ons daarover gemeld werd laten wij hieronder volgen: In de omgeving. Ingeslagen geen brand. Gisteravond kwart over acht sloeg de blik sem in aan den Omval in de woning van den heer A. Kruit. De kamer stond onmiddel lijk vol zwaveldamp en rook,"terwijl het pla fond beschadigd werd. De bewoners kwamen met den schrik vrij. Boerderij afgebrand. Ook te Zijpe heeft het onweer schade ver oorzaakt. Zoo brandde daar de boerderij van den heer A. J. Krulyer Jr. totaal af, en wer den twee behuizingen van den heer D. Marus eveneens door den bliksem getroffen en ver nietigd. Koeien gedood Te Heiloo is de bliksem ingeslagen in de woonhuizen van den heer J. Bijl en den heer J. Zoon. Van den laatsten werd ook een koe in de weide doodgeslagen. De huizen bekwa men eenige materieele schade, maar er werd geen brand veroorzaakt. Te Oudorp is een koe van gebr. Buren doodgeslagen. Brand op Wleringen Een hevig onweer ontlastte zich gister avond boven Wieringen. De bliksem sloeg in het boerenwoonhuis van N. Mostert te Wes- terland, dat geheel afbrandde. Een vrouw doodgeslagen. Verder sloeg de bliksem in de woning van K. Dekker te Elft, eveneens op Wieringen. De echtgerioote van den heer K. werd door den bliksem getroffen en gedood. De overige drie leden van het gezin bleven ongedeerd. Verschillende electrische installaties werden beschadigd. Het onweer ging vergezeld van hevige plasregens. Boerderij getroffen De boerderij van den heer J. de Boer te Westwoud is afgebrand tengevolge van het inslaan van den bliksem. Café afgebrand ,Te Tuitjehorn is het café van den heer Sneekes tengevolge van het inslaan van den bliksem afgebrand. Koe doodgeslagen. Te Oudkarspel is een koe in de weide gedood. Schoorsteen weggeslagen. De schoorsteen van de woning van den heer Van Bergen te Zuid-Scharwoude is door den bliksem weggeslagen. Van schrik gestorven? Uit Wieringen meldt men nog: Tijdens 'het hevig onweer sloeg de bliksem in de woning van mej. de wed. J. Tijsen, waar een vijftal personen om de tafel zaten. Alle vijf sloegen tegen den grond. Vier ervan stonden spoedig weer op, de vijfde, mej. Trijntje Pruimboom, bleef roerloos liggen. De dood is vermoedelijk ingetreden tengevolge van den schrik. Electrisch*gemaal getrSfjen. Te Burgerbrug sloeg de bliksem in het elec- trisch gemaal, zonder echter noemenswaar dige schade te veroorzaken. in het land. Schepen losgeslagen. Een toren getroffen. Ook boven Rotterdam heeft een hevig on weer gewoed, dat gepaard ging met storm en zandstuivingen. Tengevolge van den storm zijn in de Waalhaven de stoomschepen „Monarchis" en „Valescura" van de trossen geslagen. Men heeft de schepen evenwel weer spoedig kunnen meeren. Te ongeveer half negen is de bliksem inge slagen in dén toren van de geref. kerk in de Duynstraat, tengevolge Waarvan alle leien van een zijde van de spits zijn weggeslagen. Er is echter geen brand ontstaan, hoewel on middellijk onder de leien een rieten en een houten dakbedekking lag. Wel is het lood van de dakgoot gedeeltelijk gesmolten en bo vendien geraakte de leiding van het electri sche licht in het geheele kerkgebouw onklaar. Er zijn nog eenige brandspuiten uitgerukt, die evenwel geen dienst behoefden te doen. Ook boven Zwolle hevig onweer. Gisteravond werden door het hevig on weer op het landgoed „Kranenburg" bij Zwolle twee koeien in de weide door den bliksem dood geslagen. Ook ettelijke boomen moesten het ontgelden. AUTO TE WATER. Hedenmiddag circa half 2 vertoefde de heer G. Kuipers uit Hoogwoud met zijn auto hier ter stede. Hij plaatste den wagen op de Lindengracht bij het Gulden Vlies en ging zelf even het café binnen. Nauwelijks gezeten, deelde men hem mede, dat de auto in het wa ter van de gracht lag. Vermoedelijk zijn de remmen niet goed aangezet geweest, waar door de auto gemakkelijk de helling kon af glijden. Voor de schooljeugd bood het geval een aardige attractie. Voor haar vas het jammer, dat de firma Met met haar reddingswagen pas verscheen toen de school reeds weer was aangevangen. VERBETERING. In de advertentie van de firma De Gruyter in ons no. van gister is een fout geslopen. Er staat, dat bij aankoop van een emmertje huis'houdjam a 30 cents of 2 potten Edeljam 55 cents een mooie schep gratis wordt ge geven voor de kinderen. Men leze hiervoor: „bij een emmertje huis- houdjam 80 cents", enz. EERSTE MELOENEN AANGEVOERD Op de exportveiling alhier werden heden de eerste meloenen aangevoerd door den heer J. van Dijk te Bergen. GEWAPENDE DIENST. De opbrengst van de collecte hier ter stede Woensdag en Donderdag gehouden ten bate van oude, behoeftige militairen b^eft 159.05 opgebracht. EEN EERVOLLE BENOEMING. Naar wij vernemen zal mej. J. F. Beuffier, vroeger directrice der Huishoud- en Industrie school te Alkmaar, thans directrice van de Industrieschool voor meisjes te Amsterdam, dezer dagen benoemd worden tot Inspectrice van het Nijverheidsonderwijs. HET CONFLICT IN DE AFD. ALKMAAR DER S.D.A.P. Waar het al dan niet aannemen van den vacanten raadszetel door den heer Schats af hankelijk is van de uitspraak der onderzoe- kingscommissie naar de conflicten in de Alk- maarsche afd. der S.D.A.P.en de heer Schats binnen vier weken een beslissing moet nemen, is bij de commissie op bespoediging van onderzoek en uitspraak aangedrongen. LfCHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 9.53 uur licht op. LEGER DES HEILS. Zaterdagavond 8 uur Groote Openlucht samenkomst op de Steenenbrug. Zondagmorgen 10 uur Heiligingsdienst. *N.m. 3.30 uur Openluchtbijeenkomst bij den Kattenberg. 's, u,ur 'n zaa' °P de Limmer- hoek Heilsbijeenkomst welke geleid wordt door Envoij H. v. Doorn. CORRESPONDENTIE. ®,»aP1'e.r' naam zegt ons niet veel. Het ligt met op onzen weg er aan mede te werken het geld voor radio-contributies naar het buitenland te laten verdwijnen. Radio-deskundigen zijn wij niet.' Wendt U voor de informatie naar de betrokken buiten- landsche organisaties of de A.V.R.O. Red. Alkm. Crt- naar waarnemingen, verricht in den morgen van 13 Juni. n Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 768.8 te Lacoru na Laagste barometerstand 753.4 te Ingö Verwachting, geldig tot den avond van 14 Juni: Zwakke wind, meest uit Noordelijke rich tingen; gedeeltelijk bewolkt; droog weer, be houdens kans op onweer; iets warmer. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD: Cornelis Louw en Hendrika Baan. Jan Verhoeven en Janentje Bom. Nicolaas IJpma en Cornelia van Struijk. OVERLEDEN: Jan Schouten 79 jaar. (Buiten verantwoordelijkheid van de Re dactie. De opname in deze rubriek, bewijst geenszins dat de redactie ermede instemt). Zeer geachte Red. In de Alkm. Courant van gister komt een Ingezonden stukje voor van den heer P. Slot (Oterleek) over de noteering van boerenboter in uw blad van Zater dags. Als geregelde marktbezoeker ben ik het mee den heer Slot volkomen eens. Er zijn de laatste jaren over deze kwestie vele woorden gesproken, omdat in den zomer van 192C steeds de prijzen èn van boerenboter èn van fabrieks- boter zijn genoteerd tot tevredenheid van alle belanghebbenden. Wdérom heeft de boer niet het recht (gelijk de fa briek) om zijn product waarvan de le kwaliteit meestal tien cent hooger staat dan de fabrieksboter, op een plaatsje in de marktberichten? Wat U schrijft (op verzoek van de aan voerders van boerenboter zelf), om al léén le en 2e soort van fabrieksboter te noteeren, is öf een drukfout öf een groote leugen, omdat die aanvoerders geenszins belang hebben bij een enkele noteering van fabrieksboter. U, Mijnheer de Red., vriendelijk dank zeggend, teeken ik mij, Hoogachtend, R. L. LOKHORST. Se. Pancras, 12-6-'30. (Inzender heeft blijkbaar moeite zich goed uit te drukk :n en gebruikt waar schijnlijk daarom wel eens wat te dikke wooiden. Als wij op gezag van de directie van het Marktwezen een mededeeling doen is dat natuurlijk geen drukfout. Als het, zooals spreker dit gelieft" te noemen „een groote leugen is", raden wij hem aan zich tot het Marktwezen te wenden. Hij is dan aan het goede adres en men zal hem daar ongetwijfeld gaarne te woord willen staan. Red. Alkm. Crt.) DE KAASMARKT. ALKMAAR, 13 Juni 1930. Op de heden gehouden kaasmarkt waren in toiaal 101 stapels, wegende 202000 K.G. kaas, waarvan de prijzen als volgt: Fabriekskaas; Kleine 40; Commissie 38; Boerenkaas: Kleine 40; Commissie 42. Alles met rijks merk. De handel was goed. DE GRAANMARKT. ALKMAAR, 13 Juni 1930 Op de heden gehouden Graanmarkt waren in totaal 563 H L.'s aangevoerd al9: 64 H.L. tarwe 10.50—10.75 308 H.L. gerst chev. 6.50 7.25; 160 H.L. haver 5.756.50; 12 H.L. boonen, w.o.: bruineboonen 15— 15.50; witte boonen 30—33; 1 H.L. karwijzaad 34; 18 H.L. groene erwten (groote) 19. Alles per 100 'K.G. Handei stug. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 13 Juni 1930. Op de he den gehouden aardappelenmarkt werd betaald voor: Langendijker muizen 8—9 cent; Lan- gendijker kleinen 4—4'X> cent; Andijker mui zen 8—9 cent; Andijker kleinen 4—4Va cent; Westlandsche muizen 8 cent en Westlandsche kleinen 6 cent, alles per K.G. Aanvoer 4 la' dingen, zijnde 507 H.L. BROEK OP LANGENDIJK, 13 Juni 1930. Langendijker Groentenveiling. 2500 bos Wortelen 4.40ƒ9.10 per 100 bos; 10.000 K.G. Tomaten: A 52.20; B 49.90; C 47.80 en CC 21.90; 135000 KG Aard appelen: Schotsche muizen 6.408, Drielingen 2.80—6; Kleine 0 50— 1.20, alles per 100 K.G. NOORDSCHARWOUDE, 12 Juni 1930 Schotsche Muizen 5.30—7.20; Drielin gen 3.40—4.10; Kleine 0.50-/ 1-40; Deensche Witte Kool 1.10, alles per 100 K.G. Aanvoer: 14800 K.G. Aardappelen en 2000 K.G. Deensche Witte Kool. ZWAAG, 11 Juni 1930. Veiling Bangert en Omstreken. Aardappelen 6.90—/ 9 pei baal; Tomaten: A 46.80; B 46.80; C 47.10; CC 23.90; Slaboonen 54-/ 68; Snijboonen 43; Druiven 161 -/ 12'. Aardbeien 6082; Peulen 11—J 1 Postelein 79; Spinazie 1.30—L"y> alles per 100 K.G.; Sla 0.503; Bloem; kool 3.30—5.80; Rabarber 4—1 Radijs 0.80—1 40; Wortelen 4- 10.50. BOVENKARSPEL, 12 Juni 1930. Tuinbouw". Heden besteedde men voor: bi- kool le s. 3—6; Meirapen l-7« 4.50; Gr. Aardappelen 3.3O—/ 3.6 KI. Aardappelen 1.35—155; Krie 0,30—0.60.

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 2