Parifsche Brieven. Zomersproeten ver. Kerk en school Binnenland DE AVONTUREN VAN EÉN VERKEERSAGENT JE. dwijnen spoedig door een pot SpPtltola Bij alle drogisten. machine f 22,50; Wed. K. Akkerman, ijs- wagen 7; J. Nijssen, suikerkraam 25; Wed. S. Theunisz. schiettent 30; Wed. L. Koene, gaianteriekraam 15; A. Buter, ijskraam f 6; W. J. Vogelpoel, suikerwerk- kraam 23; Van Wanrooy, gaianteriekraam 3. Bovendien komen op particulier terrein te staan de zweefmolen van C. Braak en de schuitjes van Vallentgoed, alsook de bioscoop van de Jong. CASTRICUM. Grasveiling. Gister had alhier de jaarlijksche veiling Van hooigras plaats. In tegenstelling met verleden jaar was de animo zeer gering, het geen zich verklaren laat, omdat verleden jaar bijna geen veehouder voldoende hooigras had, terwijl thans de veehouders in overvloed hebben en bijna geen kans zien het op tijd ge maald en gehooid te krijgen. De weinige ani mo kwam ook tot uitdrukking in de op brengst, welke globaal 50 lager was dan Tiet vorige jaar. Om een voorbeeld te noe men. Het Burgerlijk Armbestuur mocht ver leden jaar een opbrengst boeken voor hare landerijen van ongeveer 1400, hetgeen thans slechts de helft bedraagt. 'Aanrijding. Gistermorgen tegen 12 uur reed de be ttende H. S. alhier vanaf de Burgem. Mooij- straat in de richting van het station. Hij kon door het vele publiek dat op den weg was, niet direct aan de rechterzijde van den weg komen. Een aldaar passeerende auto veroor zaakte dan ook een aanrijding, tengevolge waarvan S. over den weg werd geworpen, terwijl zijn rijwiel geheel werd vernield. Met een verscheurd costuum kwam S., die wel eenigszins versuft was door den val er aT. Hij moet eenige dagen rust houden. Omtrent de oorzaak van het ongeval wordt door de politie een onderzoek ingesteld. Bijbouw Paviljoen Duin en Bosch. Er schijnen ernstige plannen te bestaan tot bijbouw van een paviljoen en mogelijk meer dere op het provinciaal ziekenhuis Duin en Bosch alhier. Van een schriftelijk voorstel aan de Staten is echter nog niets vernomen Intusschen vertelde onzen zegsman dat dit tengevolg zou hebben dat de gestichtsbevol Ving met circa 150 personen zou toenemen WIERINGER WAARD. Benoemd is tot notaris alhier de heer J. Koomen, candidaat-notaris te Hoogwoud. HEILOO. rAUTOTOCHT „OUDEN VAN DAGEN". Evenals vorige jaren maken mevr. Bam- mens en de heer de Groot weder de noodige toebereidselen om de „Ouden van Dagen" een genoeglijken dag te kunnen verschaffen. Spontaan werd hun weer door neringdoen den en autobezitters de noodige daadwerke lijke steun toegezegd, en ook de andere inge zetenen zullen spoedig eveneens, via een hun aan te bieden lijst, in de gelegenheid worden gesteld, hun finantieele steun voor dit sym pathieke werk te kunnen verleenen. Ditmaal is voorgesteld de „Oudjes" eens een gedeelte der omvangrijke Zuiderzeewer ken en Wieringen te laten zien om als de tijd het toelaat via het vliegveld „de Koov" Huis duinen, Petten, Schoor!, Bergen retour te gaan; voorwaar een andere doch eveneens hoogst interessante rit. Verder is onzen burgemeester met het oog op z'n aanstaande zilveren jubileum uitge- noodig ons te willen vereeren deze keer de tocht mede te maken, en tot ons aller vreugde heeft hij hierin toegestemd. Om verder tegemoet te komen aan de wen- schen van vele andere ingezetenen ook de reis eens mede te kunnen maken, zal deze keer inderdaad bij genoegzame deelname tegen betaling cler zelfkosten ongeveer 1.25 of 1.50 per autobus hiertoe gelegenheid worden geboden. Men wendde zich dan spoedigst tot den heer ten Bruggencate, die ook deze aange legenheid gaarne voor u zal behandelen. Om ten slotte alle teleurstelling iemand te vergeten, te voorkomen, worden alle „Ouden van Dagen" verzocht zich te melden bij de commissie, en on alle ingezetenen wordt een beroep gedaan hieraan zoo veel mogelijk be kend te willen geven. In de gisteravond gehouden vergade ring van het onderling veefonds is in de va cature Stoop, benoemd de heer J. Sengersals secretaris-penningmeester. f DE PARIJSCHE JAARBEURS. t)e bedoeling van de Parijsche Jaarbeurs volstrekt niet alleen om ééns per jaar ge durende twee weken een tentoonstelling te houden van al wat de Franschc industrie sinds het vorige jaar aan nieuws heeft voort gebracht. Ze is meer een soort parade, een revue, die een algemeen overzicht wil geven van de ge- heele activiteit der Fransche industrie en van de verschillende producten, die ze voort brengt ter voorziening in alle behoeften van het moderne beschaafde leven, zóó als zich dat tot nu toe ontwikkeld heeft. En men moet erkennen, dat het werkelijk indrukwekkend is, wat de organisatoren heb ben weten bijeen te brengen op de 42 hecta ren grond, waarover ze te beschikken had den. Men is zelfs verwonderd, dat die enorme verzameling van halls, paviljoens, tenten, stands en open toonbanken, waar bijna alles te vinden is wat de heele beschaafde mensch- heid geproduceerd heeft (en men kan hier l'.eusch wel spreken van de heele mensch- beid, daar er 31 buitenlandsche nationalitei ten met 707 exposanten aan deelnemen) van reusachtige motoren tot grafsteenen toe daar slechts voor den zoo korten tijd van twee weken is bijeengebracht. Te meer wan neer men in aanmerking neemt, dat de Jaar beurs in totaal 7485 exposanten telt, waar onder er verscheiden zijn, die hónderden ar tikelen tentoonstellen!... Wat de bezoekers-menigte betreft, die da gelijks toestroomt naar dat wonder-stadje, dat ieder jaar weer voor korten tijd aan de porte de Versailles herrijst dit jaar was de drukte er nog veel grooter dan de vorige jaren. Er waren dagen, dat de orde-diens; der politie er bijna het hoofd bij kwijt raakte en de heele tentoonstelling als één enorm oiiergnnest was. waar de menschen in dichte massa's dooreenkrioelden, en dat niet alleen in de overdekte halls, maar even goed op de open breede wegen. Voor sommige stands, vooral voor die der voedingsmiddelen en voor de Wijn-stands (Wijn met een groote W omdat wijn een der belangrijkste nationale produkten is, waar heel wat Franse hen veel trotscher op zijn dan op hun vliegtuig- of auto-motoren) waar kleine proef jes voedingsmiddelen en héél kleine glaasjes met niet meer dan één of twee vingerhoedjes wijn of cider erin den bezoekers gratis aangeboden werden, daar stonden steeds lange, lange, dichtineenge- cirongen rijen menschen, die soms uren lang geduldig wachtten om eindelijk ook aan de Leurt te komen voor het proeven van.... het vingerhoedje kleurig, heerlijk vocht. Voor andere stands, waar ter meerdere aantrekking en verduidelijking het een of an der werk uitgevoerd wordt, waar bijvoor beeld een motor in werking gesteld is, of zoo als voor die, waar een enorme zagerij ge ïnstalleerd is, waar kolossale boomstammen voor het oog der toeschouwers in een mini mum van tijd tot dunne plankjes herleid worden daar staan de beroemde Parij sche „badauds" (nieuwsgierige slenteraars) uren en uren voor als vastgenageld. Voldaan en genietend kijken ze naar de gebaren der werklui, het gedraai der wielen en drijfrie men, luisteren ze naar het lawaai der moto ren, het knarsende gesuis van de zaag en vergeten de heele rest. Tegen die menigte, die alles zien wil, en lang en goed zien wil, in elk geval dat, waar ze zich op het oogenblik vóór bevindt, en die soms uren lang in stomme of geamu seerde bewondering een zelfde tent in beslag neemt, en zoo de echte cliënten, de van hein de en ver toegestroomde zakenlui, verhin dert om op hun beurt een kijkje te nemen en misschien een bestelling te doen van de ten toongestelde producten tegen die menigte heeft men ten slotte strenge maatregelen moeten nemen. Goed in 't zicht is voor ver scheiden tenten en paviljoens een bord opge hangen met de waarschuwing, dat alleen maar zulke bezoekers zullen worden toegela ten, die een bewijs van eventueel kooper kun nen overleggen, en dat de toegang voor alle anderen streng verboden is. Dit jaar is er iets nieuws gekomen in de organisatie van de Parijsche Jaarbeurs. Men ziet er geen of bijna geen groepen meer van stands behoorende tot eenzelfde nationaliteit, waar alles wat zoo'n nationaliteit heeft wil len tentoonstellen tot een ensemble vereenigd is. De buitenlandsche exposanten zijn dit jaar verspreid over de verschillende halls, volgens den aard hunner producten. Sommi gen is deze vernieuwing zeer n?ar den zin, maar anderen beklagen zich erover dat ze op deze manier in de massa verloren gaan, en lang niet zooveel zaken afsluiten als vroe ger. En ons inziens verliest de Jaarbeurs zelf door deze vernieuwing een zekere pittoresk heid, een speciale aantrekking. Inderdaad, zou het niet veel interessanter zijn om alles wat bij voorbeeld Italië voortbrengt in zijn geheel, bij elkaar, tentoongesteld te zien, in plaats van, zooals nu, Italië te moeten gaan zoeken eerst in een hoekje van de hall der voedingsmiddelen, dan in die van het ameu blement, dan in die van de mechaniek, enz' Karakteristiek voor de Parijsche Jaar beurs is zijn lawaai. Lieve hemel, wat een lawaai Reeds dadelijk bij uw binnenkomen krijgt ge een onverwachten, hevigen schrik-schok door een geluid dat vanuit de lucht over u neer komt donderen. Een reusachtige luid spreker, geplaatst op een meters-hooge kolom ontvangt u met bulderende stem om u het eene of andere bizonder interessante pro duct, of de eene of andere bizondere inte ressante stand aan te kondigen. Van verderaf klinkt u het gefluit, gestamp en geraas van motoren toe. En zoo uw nieuwsgierigheid u verleidt om de zaal der schrijfmachines binnen te gaan, die der radio apparaten, of wat nóg erger is, die der gra- mofoons wee uw arme ooren Stel u voor duizend gramofoons (waar schijnlijk zijn het er nog meer) waarvan ver scheiden nog voorzien zijn van machtige ge luid-versterkers die allemaal tegelijk in een goed overdekte en betrekkelijk gesloten zaal aan het werk zijn, en probeeren elkaar in lawaai te overtreffen, zich boven de andere uit te doen hooren En de bezoekers-menigte zelf spreekt ook niet fluisterend! Het is een volks-menigte, die met luide stemmen praat, en soms, wanneer een gramofoon 'n mode liedje uitschalt, het laatste succes-nummer van eer. geliefd chan sonnier, ontstaat er ineens een koortje, dat den onzichtbaren, maar door zijn versterkte stem méér dan in werkelijkheid aanwezigen kunstenaar begeleidt. Uit al dat lawaai vandaan te komen, en een wandelingetje te gaan maken door het dorp der huizenbouwers, is bijna ten rust De on dernemers van knusse „nestjes", van villa'tjes „Mon Rapos" of „Mon Désir" wedijveren er met elkaar in ingenieusheid in sierlijke aan valligheid en in lage prijzen Maar ongelukkig voor hen wordt de lief hebberij voor de „lotissementen" hoe langer hoe minder, en zóóveel „nestjes" en villatjes veranderden tijdens regenachtige jaren in regenbakken en rheumatiekkweekerijen, dat de belangstelling voor 't bouwdorp der Jaar beurs niet ook maar half zoo geanimeerd meer is als vroeger. Het is waar, daarbij komt ook, dat sinds de frank gestabiliseerd is, het publiek minder zoekt zijn geld te be leggen in terreinen en huizen met een zeer problematische toekomst. Maar van alle afdeelingen is de aantrekke lijkste, de vroolijkste, de meest gevarieerde, de rijkste in kleuren en vormen, en zelfs in kunstwerken, wel de meubelafdeeling. De hall van het ameublement alléén beslaat bijna 2 1/2 hectare. En de Fransche meubel kunst, zelfs waar het senemieubelen betreft, komt hier voor den dag met een bewonde renswaardige combinatie van modernen geest en superieuren smaak. Het is opmerkelijk met welk een aanpas singsvermogen de Fransche meubel-fabrikan ten zich open gesteld hebben voor en hebben weten gebruik te maken van de verschillende vernieuwingen en verfijningen der moderne kunst, waarvan de waarde hier toch zoo sterk betwist en zelfs bestreden wordt. Ze zijn erin geslaagd om bepaalde vondsten der moder nisten te vereenigen met de oude, goede tra- dities der binnen-decoratie, elegance en een harmonieus-ensemble. Na heel een dag op de Jaarbeurs te hebben rondgezworven en wolken stof te hebben ge slikt te midden van het lawaai der al die tegen elkaar indruischende geluiden wat een ge not zou het zijn, hier even te kunnen uitrusten in een van die mooie geexpóseerde fauteuils! Maar die staan daar volstrekt niet ten dienste van het publiek En wat de banken en stoelen betreft, die hier en daar op de Jaarbeurs ten gerieve der bezoekers zijn neergezet die zijn steeds in beslag genomen door menschen, die vast van plan schijnen te zijn, daarop tot de sluiting toe te blijven zitten. En dus schiet er niet anders over dan maar heen te gaan, en ver weg van hier, naar de binnenstad toe, en daar een niet al te druk café te vinden om een beetje welverdiende kalmte en rust te genieten. M. DE ROVANNO. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van politie, Langestraat en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11 en 1 uur, de navol gende voorwerpen als gevonden gedeponeerd op 7, 8, 9, 10, 11 en 12 Juni 1930: abonne ment Langendijker bussen; stroohoedje; knipmesje; horlogeketting; rozenkrans; ca- chenez; baret; portemonnaie met inhoud; handschoenen; sleutels. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen de ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op 7, 8, 9, 10, 11 en 12 Juni 1930: stuk hout, W. Klaver, Hei- looërdijk 31; belastingmerk, Knaap, Ver- dronkenoord 34; medaillon, H. Harder, Wes- terweg 282; geldstuk, M. Venneker, Laat 90; portemonnaie met inhoud, J. van Baar, Liefdelaan 1; veldfesch, J. Plant, Berger- weg 64; portemonnaie met inh., P. Zani- voort, Snaarmanslaan 1®; belastingmerk in etui, P. de Vries, Van E verdingenstraat 41; belastingmerk in etui, A. Zwart, Achterwezel 30; portemonnaie met inhoud, D. Beenders, Lindenlaan 85; boche, N. van Heugten, Nieuwlandersingel 19; huissleutel, G. Oos- termeijer, Ropjeskuit 28; belastingmerk in etui, O. Huiberts, Boterstraat 18; taschje met inhoud, Blom, Westerweg 61; armband horloge, K. Netel, Achterwezel D 7; Duit- sche herder, A. J. van Straten, melkboer, Westerweg, Heiloo; paar waschleeren hand schoenen, W. Asma, Oosterburgstraat 7; duimstok, H. de Boer, Snaarmanslaan 145; broche, C. L. van Veen, Friedrich Engel straat 7belastingmerk, H. J. Hazes, Gees tersingel 21; driewielig kinderrijwiel, G. Ratsma, Piersonstraat 34; vulpen, Delver, Breedstraat 18; vulpen, W. P. de Boer, Geest 25; damestaschje, D. Lansen, Laat 150; Fransch boekje, P. Ranzijn, Geest 10; huissleutel, B. Sanders, Hofstraat 12. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hiervan kennis te geven aan het Bureau van politie. Ds. N. J. van het Hóóft, herv. pred. te de Waal en de Koog op Texel, heeft bedankt voor het op hem uitgebrachte beroep naar Broek en Goingarijp in Friesland. GYMNASTIEKLOKAAL TE SCHOORL De gemeente moet betalen Op 9 September 1929 verzocht het r.-k. parochiaal schoolbestuur te Schoorl aan den gemeenteraad gelden beschikbaar te stellen voor den bouw van een gymnastieklokaal. B. en W. dienden toen de volgende voorstel len in: le. om een overeenkomst aan te gaan met het r.k. schoolbestuur teneinde medege bruik van het te bouwen gymnastieklokaal te verkrijgen en 2e. een conceptbesluit goed te keuren, waarin de gevraagde medewerking werd verleend. In de raadszitting van 3 De cember 1929 nam de raad een motie aan met 4 tegen 2 stemmen, waarin de raad het beter achtte dat van gemeentewege een inrichting voor het geven van gymnastiekonderwijs zou worden gesticht, indien althans vaststond, dat het r.k. schoolbestuur dit niet zou doen. Tegen dit besluit is het schoolbestuur in be roep gegaan bij Gedep. Staten van Noord- Holland. Deze hebben, naar de N. R. Crt. meldt, thans beslist, dat de gemeente Schoorl het geld moet beschikbaar stellen, omdat het verzoekschrift van het schoolbestuur aan de eischen der wet heeft voldaan. BETALING VAN NIEUWE LEER MIDDELEN. Het bestuur van de Chr. School voor Mu lo, aan de Hondecoeterstraat te Amsterdam, van meening, dat de gebruikte leerboekjes volgens de rekenmethode van Bouwman en Van Zelm verouderd waren, besloot tot aan schaffing van den nieuwen, den 16den druk van deze uitgaaf. Het gemeentebestuur van Amsterdam, van oordeel dat de nieuwe druk niet beduidend van de vorige afwijkt, besloot de gevraagde vergoeding voor de aanschaf fing der nieuwe leerboekjes niet toe te staan. Het schoolbestuur bracht tegen dit besluit bezwaar in bij Ged. Staten. De hoofdinspec teur van het L. O., van advies dienende, sprak als zijn meening uit, dat de nieuwe druk inderdaad een omwerking is van de oude methode en achtte niet-inwilliging van het verzoek van het schoolbestuur ongemoti veerd. Gistermiddag is deze zaak in een openba re vergadering van Ged. Staten te Haarlem behandeld. Mej. G. H. E. Kooyker, hoofd van de school, die namens het schoolbestuur op trad, zei, dat bij het gebruiken van de oude boekjes moeilijkheden voorkwamen, waarom besloten werd de nieuwe uitgaaf aan te schaffen. Men is daarbij zoo zuinig mogelijk te werk gegaan. Namens het gemeentebestuur trad op de heer P. .Hoogland, gemeentelijk inspecteur voor het L. O. Spr. wilde eerst nog; eens con- stateeren, dat Amsterdam ten aanzien van de uitvoering der L.O.-wet en de financieele ge lijkstelling zeer loyaal optreedt. Dat heeft destijds ook minister De Visser getuigd. In dit geval gaat het niet om het financieele want de uitgaaf zal waarschijnlijk niet meer zijn dan een 30, maar om het beginsel. Als deze vernieuwing van leerboekjes door een openbare school ware gevraagd, zou zij door het gemeentebestuur zijn afgewezen en dat zou een wijs besluit zijn. Spr. herinnerde aan een uitspraak van mr. de Geer in de Tweede Kamer, dat art. 72 der L.O.-wet de deur opent voor ongebreidelde uitgaven ten laste van de gemeentekas. De vraag kan worden gesteld of het hier geldt een normale of een buitengewone uit gaaf. Ged. Staten hebben in andere gevallen zich op het standpunt gesteld, dat voor bui tengewone uitgaven een beroep is te doen op art. 72 der L.O.-wet, voor gewone uitgaven op art. 101. In dit geval acht spr. beroep op art. 72 niet juist. Deze school zou een bijzonder karakter dragen. Inderdaad, zegt spr., de lagere school ervan telt nog geen 40 leerlingen. De boekjes worden gebruikt in de le tot de 5e klasse, en die klassen hadden op 16 Dec. 1929 5, 6, 5, 4 en 5 leerlingen, 't Karakter is dus wel zeer bijzonder. De verbeteringen in de nieuwe uit gaaf acht spr. niet van veel beteekenismaar al was het wel zoo, dan is er nog geen goed grond aanwezig om de oude boekjes, die slechts enkele jaren gebruikt zijn en er zeer goed uitzien, op te ruimen. De Raad heeft dan ook terecht uitgesproken, dat inwilliging van het verzoek bevoorrechting van het bijz. onderwijs zou zijn. Na replieken werd de vergadering geslo ten. De beslissing volgt later. EINDEXAMEN RIJKSKWEEK SCHOOL. Aan de rijkskweekschool te Alkmaaf zijn de eindexamens begonnen. De eerste ploeg bestond uit zes mannelijke candidaten, die allen slaagden, te weten: J. Keuss, J. van der Molen en J. Noorman te Alkmaar, B. Brouwer en J. Deutekom te Schagen en C. de Witt te Den Helder. CHRISTELIJK NATIONAAL SCHOOLONDERWIJS. De Vereeniging voor Christelijk Nationaal Schoolonderwijs heeft gisteren te Utrecht een algemeene vergadering gehouden. DE CHR. GEREF. KERK. Theol. School-dag. Gister is te Apeldoorn de jaarlijksche schooldag van de Chr. Geref. Kerk in Ne derland gehouden. Prof. G. Wisse zeide in zijn openings woord, dat er tusschen de chr. geref. kerk en andere kerken verschil is in beginsel. Eisch is voor de chr. geref. om naar eisch van het beginsel voor de eer van Gods naam op te komen. Hierdoor is aan de chr. geref. kerk een terrein van isolement aangewezen. Wie hiervan niet uitgaat, boet recht en reden in tot een zelfstandig apart bestaan. De theol. school kan hiertoe niet meewerken. Na prof. Wisse sprak ds. J. W. van Ree uit Barendrecht over „het Godsgebouw". In de middagvergadering sprak ds. H. Visser van Leeuwarden over: „Open venstc ren". Hak PREDIKBEURTEN. Zondag 15 Juni. Groote Kerk, voorm. 10 uur, Ds. Avond 6 uur, Ds. Verwaal. Kapel, voorm. 10.30 uur, Ds. Deetman. Evangelisch-Luthersche Kerk, voorm. 10.30 uur, Ds. H. Makkink. Doopsgezinde Kerk, voorm. 10.30 uur, Ds. Westra. HOOG EN LAAG WATER TE EG MOND AAN ZEE JN ZOMERTIJD. Juni. Hoog water Laag water Datum v.m. n.m. v.m. n.m 14 6.05 6.30 2.25 2 41 15 6.45 7.08 3.01 3ig 16 7.23 7.45 3.37 353 17 S.03 8.26 4.14 430 18 8.49 9.17 4.54 5'i5 19 9.44 10.09 5.39 606 20 10.38 11.06 6.31 7.02 BERGEN AAN ZEE 'i Juni, Hoog water Laag water Datum v.m. n.m. v.m. j^i 14 6.08 6.33 2.37 fE 15 6.48 7.11 3.13 330 16 7.26 7.48 3.49 405 17 8.06 8.29 4.26 444 18 8.52 9.20 5.06 527 19 9.47 10.12 5.51 e'ifi 20 10.41 11.09 6.43 714 Remonstrantsch-Gerejormeerde Kerk, vm. 10.30 uur, Ds. K. F. Proot, uit Rotterdam. Gereformeerde Kerk, voorm. 10 uur 6 uur n.m. Ds. J. H. Donner, van Broei op Langendijk. Extra collecte Eeredienst Hersteld Apostolische Gemeente, Tous- saintstraat. Voormiddag 10 uur en nam. j uur en Woensdagavond 7.30 uur dienst UIT DE OMGEVING. Herv. Gem. AKERSLOOT, 10 uur, Ds. Bax. v BERGEN, Vrije Evangelische Gemeenh Komlaan 12 Huize Berkenhof, voorm. 10.15 uur, J. J. Ruijs. Woensdagavond 7 uur, Godsdienstonder wijs. Evang. E. V. „Maranatha", voorm. 10.15 uur, Ds. Kromsigt, van Amsterdam. EGMOND AAN ZE10 uur, Ds. Roo- bol. Evangelisatie in „Welgelegen" vlak bij :t strand. Zondagavond 7.15 uur. J. J. Ruijs EGMOND-BINNEN, 10.15 uur, Ds. Nobel. GROET, Vrije Evangelische gemeente, zaal van K. Pijs. Zondagmiddag 3 uur, J. Ruijs. Zomertijd. GR AFT, 10 uur. Ds. Rooker GROOTSCHERMER, geen dienst. HEILOO, 10 uur, Ds. Êilerts de Haan. Evangelisatielokaal, v.m. 10 uur, geen dienst, 's Avonds 7.30 uur, Ds. J. C. Ko ningsbergen, van Amsterdam. HEERHUGOWAARD, 10.30 uur, Ds Boeser uit V'erlingsbeek. KOEDIJK, 2 uur, Ds. Bax. LIMMEN, 10 uur, Ds. Verwaal. OTERLEEK, geen dienst. OUDORP, 10 uur, Ds. Groot. STOMPETOREN, 10.30 uur. Ds. Heep Evangelisatie, 2.30 uur, Ds. G Oorthuijs, van Amsterdam. SCHERMERHORN, 10 uur, Ds. Boeren- donk. UITGEEST, 10 uur. Dr. J. J. Bleeker, van Dronrijp. 12 uur Kinderkerk, Ds. van Peursem. Evongelisatiegebouw Sedeur: 10 uur df heer H. v. d. Berg, van Amsterdam. 11.3C uur. Zondagsschool. WARMENHUIZEN, 10.30 uur, Ds. Zil linger Molenaar. WIJNKOOP NAAR BERLIJN. Zooals men weet, heeft de Communistische Partij Wijnkoop het hoofd in den schoot ge legd en te kennen gegeven tot ontbinding over te gaan om zich weer aan te sluiten bij de Communistische Partij (De Visser) die door Moskou als de echte partij wordt er kend. Van die zijde worden echter de leiders van de partij Wijnkoop afgewezen. Naar wij vernemen is gisteravond de heer Wijnkoop met een Rotterdamschen partijge noot naar Berlijn vertrokken. Daar zal, zijn wij goed ingelicht, een conferentie iplaat3 hebben met afgevaardigden uit Moskou. DE HAAGSCHE KAMER VAN KOOPHANDEL EN HET NIEUWE VLIEGVELD. De Haagsche Kamer van Koophandel en Fabrieken heeft gistermiddag in het gebouw der Kamer aan de v. d. Spiegelstraat een conferentie gehouden teneinde de plannen voor het gemeenschappelijke vliegveld var Den Haag en Rotterdam te bespreken. VROUW VERBRAND. Gistermiddag heeft aan den Noordendijl te Dordrecht een droevig ongeval plaats ge had. De heer Braatbaard was een oogenblik verplicht zijn 74-jarige echtgenoote alleen in huis te laten, daar hij een boodschap moest doen. Bij zijn terugkomst vond hij zijn vrouw in vlammen gehuld op den grond liggen- Buren, op het gerucht gewaarschuwd, kon den geen hulp meer bieden en ook de brand- 9. Doch wat gebeurde? Toen de vliegenier in zijn machine had plaats genomen, vergat hij het verkeersagentje, dat hem zoo goed had geholpen. Keesie schreeuwde uit alle macht, en liep de vliegmachine achterna. Doch doordien de motor veel lawaai maakte, 1 vliegenier Keesie waarschijnlijk niet hooren. „Ondank is wereld s loon", zei het agentje bedroefd. kon de in n - JU. Daar stond Keesie, moederziel alleen aan het strand, met een wanhopig gebaar, alsof hij het vliegtuig nog wilde grijpen- Niets anders zag hij dan de zee en aan den horizont wolkban- ken. En al verder en verder ging de vliegmachine, werd zoo klein als een libelle. ,,En er rijdt hier heelemaal geen autobus om naar huis t«' ru£ i® h2SI£B\ zei hef agentje rondkijkend.

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 6