Landbouw en Veeteelt. OE MOORD TE_ BENNEKOM. De Firma DE LANGE DE MORAAZ SPAARLOKETTEN, RatKcerafiseh Weerbaricht AGENDA Laatste berichten. Het ongeschonden behoud van het Bergerbosch. Prov. Stat. keuren goed de gevraagde f40.000 te verleenen. Tooheefl. te ALKMAAR verhuurt in haar ondergrondsche kluisinrichtlng waarvan de huur bedraagt vier gulden per jaar. Ingezonden stukken Stadsnieuws AMSTERDAllSCHE BEURS van >7 Juni 1930 Opgave van tfolïfHhollandsch LandhoïïWéfèdiët. IV.V, Dinsdag 17 Juni. 7.30 uur, Cinema Amerieain: 1. De dans «i het leven; 2. De familie-sport (boven 13 jaar). 7.30 uur, A. B. T.: Gevangenisleed (bo ven 18 jaar). 7.30 uur, Victoria Theater: Onder den zwarten Adelaar (boven 14 jaar). Woensdag 18 Juni. 7.30 uur, Cinema Amerieain: 1. De dans om het leven; 2. De familie-sport (boven 18 jaar). 7.30 uur, A. B. T.: Gevangenisleed (boven 18 jaar). 7.30 uur, Victoria Theater: Onder den zwarten Adelaar (boven 14 jaar), i Donderdag 19 Juni. 7.30 uur, Cinema Amerieain: 1. De dans om het leven; 2. De familie-sport (boven 18 jaar). 7.30 uur, A. B. T.Gevangenisleed (boven 18 jaar). 7.30 uur, Victoria Theater: Onder den zwarten Adelaar (boven 14 jaar). HINDERWET. Bij besluit van 16 Juni j.1. is aan T. Smit, alhier, vergunning verleend tot het oprichten van een smederij, met plaatsing daarin van een electromotor van 0.18 P.K., tot aandrij ving van een ventilator in het perceel Laat nr. 24, alhier. ALKMAAR, 17 Juni 1930. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, WENDELAAR, burgemeester. A. KOELMA, secretaris. ERNSTIG MOTORONGELUK MET DOODELIJKEN AFLOOP. Vanmorgen is op den weg van Boxmeer naar St. Anthonis een ernstig motorongeluk gebeurd. De aannemer Pelzer uit Reyckevoort reed op tot nu toe onverklaarbare wijze tegen een langs den weg staanden boom. Hij werd van zijn rijwiel geslingerd en was nagenoeg op slag dood. Het slachtoffer is vader van negen kinderen, van wie de jongste een dag oud is. EEN GIFT VAN DE KONINGIN VOOR NATUURMONUMENTEN. Andermaal heeft de koningin het streven Ier vereeniging tot behoud van natuurmonu menten in Nederland willen steunen met een belangrijke gift in verband met den aankoop van de landgoederen Beekhuizen, Herkhui- zen en de Rheder- en Worthrhdermarkegron- den bij Velp. DE NOORDERMARKTBOND. Maandag werd een bestuursvergadering gehouden van den N.M.B.vooraf gegaan door de aanbesteding van het bouwen van een betaalkantoor met vergaderzaal en wo ning. Hierna werd overgegaan tot de bestuurs vergadering. Verschillende ingekomen stukken werden! voor kennisgeving aangenomen. Besloten werd elk der aangesloten vereenigingen een exemplaar te doen toekomen van het jaar boekje van het Centraal Bureau. De- aanvoer van aardappelen in manden zal zooveel mo gelijk worden bevorderd. Met betrekking tot een schrijven van Koop handel met het verzoek van een bijdrage voof den nachtdienst van de telefoon, werd beslo ten een jaarlijksche bijdrage van 50 toe te zeggen. Algemeen werd geoordeeld, dat door de meestbelanghebbenden een persoonlijke' bijdrage dient te worden gegeven. Hierna kwam in behandeling het schrijven van Koophandel betreffende het besluit van den N.M.B. om de korting voor contante beta ling van 1/4 pCt. terug te brengen op 15/100 pCt. Na zeer uitvoerige discussie werd be sloten hierop te antwoorden, dat het Bonds- bestuur zich natuurlijk niet gerechtigd acht het besluit der algemeene vergadering in te trekken. De invoering van het besluit werd verdaagd Door den voorzitter werd verslag uitge bracht van de op 5 Juni te Alkmaar gehou den vergadering van den Vierbond. Naar aanleiding van het daar behandelde werd eenige discussie gevoerd, speciaal met betrek king tot de invoering van een U.C.B.-merk A en B., de aanvoer tijdens de wintercampagne. Wat het laatste betreft, is men het algemeen er over eens, dat vermoeilijk een regeling is te treffen, welke een bevredigend resultaat zal opleveren. Toch werd geoordeeld, dat in het belang der koolbouwers ernstig getracht moet worden om tot een betere en meer gere gelde aanvoer te komen. Met betrekking tot het veilen van goedgekeurde aardappelen werd na eenige discussie besloten reeds in het begin van Juli hiermee een proef te nemen en zoo noodig twee dagen per week daar voor vast te stellen. Wijl heel wat producten alleen over het betaalkantoor gaan, waarbij dan slechts 1 pCt. wordt geheven, acht men dit een belangrijk verlies voor den N.M.B. Besloten werd 1 1/4 pCt. te heffen en de zaak in de eerstvolgende algem. vergadering aan de orde te stellen. Mede kwam nog ter sprake de schade veroorzaakt aan een aan tal leden van den N.M.B. door het noodweer van Donderdag j.1 Reeds hadden zich een paar personen gewend tot de heeren Ootjers en Kostelijk. Een beroep werd mede gedaan op de Provincie. Na breedvoerige bespreking, gevolgd op de mededeelingen betreffende de verwoesting, verstrekt door de heeren Gootjes, Rens en Kostelijk, werd als meest gewenschte wijze van handelen aanbevolen het samenstellen van een comité in de getroffen streek, waartoe de vereeniging Sint-maarten, zoo noodig met andere organisaties het initiatief zou kunnen nemen. Als eerste werk achtte men het noodig dat de schade werd getaxeerd. Uit de discussie mocht de gevolgtrekking worden gemaakt, dat ook de N. M. B. wel tot steun bereid zal worden bevonden. Hierna sluiting. \MSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. AMSTERDAM, 17 Juni 1930. Op de he ien gehouden aardappelenmarkt werd be taald voor: Langediiker muizen 8)4 cent; Langedijker muizen (kl.) 5 cent; Westland- sche muizen 8%9 cent en kleine Westland- sche muizen 6 cent, alles per K.G. Aan voer 3 ladingen, zijn ed289 H.L. In de heden gehouden zitting van de Provinciale Staten werd ^net algemeene stemmen het spoedvoorstel van Gedeputeerde Staten, om aan de gemeente Bergen voor den aankoop van 10 H.A. bosch aan de Sparren laan een subsidie te verleenen van f 40.000, aangenomen. Over het voorstel voerden het woord voor den Vrijheidsbond de voorzitter van die frac tie, de heer Asscher; voor de R.-K de heer K- Dekker; voor de vrijzinnig-democraten mevr. Aukes; voor de sociaal-democraten dr. v. d- Waerden en de heer Thomassen. Mr. van Lennep sprak een persoonlijk woord, hij stemde voor, maar hij keurde de wijze van behandeling niet goed en verzocht, dat men zich niet meer door een actie moest laten overrompelen. Na de aanneming van het besluit applau disseerden de vele Bergenaars op de tribune en werd onder groote instemming van de Staten, namens het comité van actie voor het behoud van het Berger Bosch, een groot bloemstuk binnen gebracht met het opschrift: „Dank aan de Staten". De voorzitter, Jhr. Röell, dankte voor deze ongewone wijze van dankbetuiging. KIND UIT EEN RAAM GEVALLEN. Vanmidda gom twee uur viel het vier-jarig dochtertje van den heer P. J. ten Berge, wo nende aan de oude Vischmarkt te Zwolle, uit de bovenverdieping van een hoogte van pl.m. 15 M. Het kindje werd bewusteloos opgeno men. Bij aankomst in het ziekenhuis werd de dood geconstateerd. HET SPOORWEGONGELUK BIJ WESTWOUD Vonnis van de Alkmaarsche recht bank bevestigd. Het gerechtshof te Amsterdam bevestigde heden het vonnis van de Alkmaarsche recht bank van 25 Februari j.1., waarbij de 39- jarige machinist H. J. L. E. werd veroor- Ede? knikte verdachte toestemmend. Ga daar maar zitten, dan zult u hooren, wat u ten laste wordt gelegd, vervolgde de president, en hierop stond de subs. off. op om alvorens de dagvaarding door te lezen, te verzoeken, met het oog op de goede zeden de zaak met gesloten deuren te behandelen. De president gelastte hierop de deur te sluiten, waarna alle aanwezigen, ook de ver schillende advocaten, met uitzondering van den verdediger, mr. Maten, en den deur waarder, alsmede eenige rijksveldwachters, de zaal verlieten. In de getuigenkamer/hadden wij nog even een kort gesprek met mej. Boerwinkel, die nu weer geheel is opgeknapt. Zij vertelde ons, dat zij eenigen tijd voor herstel in Wiesbaden was geweest en zich nu weer uitstekend gevoelde en wederom dienst deed in de klinieken te Utrecht. Zij deelde verder nog mede, dat zij Jan Hoek pertinent als de dader herkende en dit zeker onder eede zou verklaren. Ook de twee dames, mej. Paling en mej. Houtriet, die later op den morgen na de get.-deskundige dr. Hesselink en de psychi aters dr. Schnitzler en dr. van Erp Taalman Kip, alsmede verschillende politiemannen en mej. Boerwinkel werden gehoord vertelden ons verdachte zeker te hebben herkend, toen hij na het misdrijf op een zijweg stond te kijken Omtrent het verloop der zitting kwamen wij voorloopig niets te weten, alleen dat ver dachte ook nu nog blijft ontkennen. Levenslang geëischt. Wij vernemen, dat de subs -off. van jus- tii in de zaak tegen Jan Hoek diendende voor de Arnhemsche rechtbank levenslange gevangenisstraf heeft geëischt. SCHOUWBURGPLANNEN TE AMSTERDAM. De Kunst verneemt, dat B. en W. voor nemens zijn, met een nieuw voorstel te komen voor een Museum-Schouwburg. Architect Staal moet namelijk een gewijzigd plan voor een theater hebben ontworpen, waarvoor de bouwkosten niet meer zullen 'bedragen dan ongeveer twee-en-een-half millioen gulden; dat óók op het terrein van de (voormalige) IJsclub zal komen, tegen over het Concertgebouw, en dat in ongeveer twee-en-een-half jaar gereed kan zijn, zoodat het theater dus bespeelbaar zou wezen als over drie jaar het tegenwoordige (nieuwe) contract met de vaste bespelers van den Stadsschouwburg (Het Amsterdamsch Too- neel en de Koninklijke Vereeniging) zal zijn beëindigd. déeld tot 30 boete wegens het veroorzaken van gevaar op spoorwegen. Verdachte zou op 28 September j.1. dienst doende op de goederentrein komende uit de richting Enkhuizen en gaande in de richting Hoorn, door onoplettendheid mede schuldig zijn geweest aan het ongeluk te Westwoud, waarbij de trein tegen een stootblok reed en de hoofdgeleider van den trein werd gedooc. De advocaat-generaal had vrijspraak ge ëischt. Heden diende voor de Arnhemsche recht bank de zaak tegen den 34-jarigen J. Hoek, arbeider te Ede, verdacht van den moord op mej. T. Kooperberg, destijds leerlingver pleegster in de klinieken te Utrecht. Zooals men zich herinneren zal, werd mej Kooperberg, die op 26 Febr. 's middags te gen vier uur in het bosch achter het herstel lingsoord te Bennekom met haar vriendin wandelde, lastig gevallen door een man, die haar met oneerbare bedoelingen aanrandde en haar vermoordde. Nadat de politie dagenlang een nauwgezet onderzoek had ingesteld, viel tenslotte de verdenking op Jan Hoek, die door de vriendin van de vermoorde, mej. Boerwinkel, pertinent als de dader werd herkend. Voorts werden daarna nog tal van getui gen en stille getuigen gevonden, alles zeer bezwarend voor den verd., die echter hard nekkig bleef ontkennen iets met den moord uitstaande te hebben. Ondanks het feit dat de zaak met geslo ten deuren zou worden behandeld, stond hedenmorgen voor het paleis van justitie een dichte menigte nieuwsgierigen, o.w. vele ad vocaten, journalisten en persfotografen. In de getuigenkamer bevonden zich zóó- velen, dat het zaaltje bijna te klein was, om de 20 getuigen a charge en 16 a décharge te kunnen herbergen. Precies te 10 uur werden de deuren der zaal geopend en konden de vele belangstel lenden binnen komen voor het aanhooren der uitspraken van zaken, die de vorige week wa ren behandeld. De rechtbank was als volgt samengesteld: mr. Quintus, pres., mr. Houwink en mr. van Beusekom, rechters; mr. André, griffier, ter wijl als subs.-off. fungeerde jhr. mr. van Nahuijs. Direct na het voorlezen van de vonnissen werd de zaak Hoek aangevangen „Jan Hoek!" riep mr. Quintus. Na het uitspreken van dezen naam heerschte plotseling een doodsche stilte in de rechtzaal. Nadat Hoek zwaar geboeid vanuit het huis van bewaring naar een ander lokaal was overgebracht, kwam hij vandaag ongeboeid binnen. De verdachte, die een grijs pak droeg, en er vrij goed uit zag, maakte een eenigszins onverschilligen indruk. Op de vraag van den president: U is Jan Hoek, oud 34 jaar, arbeider en koopman te (Buiten verantwoordelijkheid, van de Re dactie. De opname in deze rubriek bewijst geenszins dat de ~edactie er mede instemt.) Geachte Redactie! Verzoeke beleefd plaatsing van het vol gende Het is niet de eerste maal dat er productie ve arbeid van de Ambachtsschool alhier ge leverd wordt. Ook nu weer voor de versie ring van den Muziektuin voor een bepaald feest, wordt dit uitgevoerd door de Am bachtsschool. Wanneer alles een gratis be weging is, met vrij toegang voor iedereen, dan is deze manier te billijken. Alkmaar heeft voldoende vakmenschen om dergelijke werkzaamheden te kunnen uitvoe ren. Nu krijgt men den indruk, dat de Am bachtsschool een jongensfabriek is waar niemand tegen op kan. Argumenten als dat er veel uit te leeren is voor de leerlingen, zijn zeer juist, maar men kan ditzelfde werk ook op de school beoefe nen, zonder dat de jongens het arbeidsveld betreden, waar zij pas na hun Ambachts schooljaren behooren te zijn. Dankend voor de plaatsruimte, J. DE LEEUW. ZONNESTRAALDAG ZATERDAG 21 JUNI A.S. In overeenstemming met de bedoeling, welke van den beginne af heeft voorgezeten, om den Zonnestraaldag te houden bij den aanvang van den zomer, en uit practische overwegingen kon dit jaar Zaterdag 21 Ju ni, als „Zonnestraaldag" worden gekozen. Op dien dag wil „Zonnestraal" in heel ons land dus ook in Alkmaar onder de leuze: „De sterken voor de zwakken", een beroep doen op ons volk, opdat dit in al zijn geledingen, z'n penninkske bijdrage voor hel Zonnestraalwerk, het werk heilzaam voor de gemeenschap in haar geheel en voor de t. b. c-patiënten in het bijzonder, en vooral ook opdat „Zonnestraal" in talrijke gevallen aan de slachtoffers algeheele kostelooze verple ging zal kunnen bieden. Het Zonnestraalwerk omvat: de verple ging van t. b. c.patiënten, zonder onder scheid van gezindte en uit geheel ons land, in 't sanatorium voor arbeidstherapie „Zon nestraal" te Hilversum, ten einde de ver pleegden hun arbeidskracht zoo volledig mo gelijk te doen herwinnen en ze als krachtige menschen in de maatschappij en hun familie kring te doen terugkeeren. Zeer dikwijls moet in de verpleegkosten dezer menschen worden tegemoet gekomen, terwijl tal van patiënten geheel kosteloos moeten worden verpleegd. De zich steeds uitbreidende hulpvereening vraagt geld, veel geld! Maar hulp moet wor den geboden! Het gaat om kostbare men- schenlevens Het resultaat van de te houden collecte hangt voor een groot deel af van het aantal collectrices. Degenen, die vorige jaren hunne zeer gewaardeerde medewerking gaven, zijn aangezocht zulks weder te doen, doch er zijn minstens een 40-tal helpsters noodig. Het comité doet daarom een ernstig beroep op vrouwen en meisjes (boven 16 jaar) om zich op Zaterdag 21 juni a.s. eenige uren voor dit schoone doel beschikbaar te willen stellen en zich daartoe op te geven aan het correspon dentie-adres: H. Habiecht, Kweerenpad 20. Overtuigd van iedere warme sympathie voor dit mooie gemeenschapswerk, roepen we met vertrouwen den krachtigen steun en de medewerking in van onze stadgenooten. Laat Alkmaar, als oude victoriestad, bij het Hoofdcomité een goeden indruk maken, door blijk te geven van offervaardigheid. Helpt allen mede den „Zonnestraal"-dag tot een groot succes te maken, tot heil van de zeer velen, die dringend hulp behoeven. Het plaatselijk Comité: Mevr. OFFERS-RINK. H. C. .STOUTJESDIJK. N. SCHATS. H. HABIECHT. W. HOEK Gzn. IN DE ZWEMINRICHTING ZIEK GEWORDEN. Onze stadgenoot, de heer W., werd heden morgen na het baden in de zweminrichting plotseling ongesteld, zoodat men hem per auto naar huis bracht. Wij vernemen, dat het hier volgens den terstond geroepen geneesheer een lichte aan val van een beroerte gold. EEN SYMPATHIEK BESLUIT. Van de gelden dit jaar door het fabrieks- personeel verzameld, ter huldiging van de firma Ringers door middel van een tegelta bleau, is het belangrijk bedrag van 141.75 overgebleven. Met algemeene stemmen besloten de arbei ders dit bedrag beschikbaar te stellen voor de Alkmaarsche tuberculosebestrijding. De commissie tot bestrijding der t.b.c. van de afd. Alkmaar van Het Witte Kruis die gis teren deze som mocht ontvangen zegt den gevers ook langs dezen weg hartelijk dank voor deze hen eerende gemeenschapsdaad. EEN ADRES AAN DE KROON. Aan Hare Majesteit de Koningin der Nederlanden is door den heer A. van 't Hof alhier het volgende adres gezonden: Mevrouw Ondergeteekende A. van 't Hof, Rochdale- straat 26 te Alkmaar, kennis genomen heb bende van het besluit der Gedeputeerde Staten van Noord-Holland omtrent de toe wijzing der verpachting van de parkeerin- richting van het Gem. Sportpark te Alk maar, waarvan reeds in artikelen, berustende bij de Ged. Staten van Noord-Holland werd gewaagd en een grondig onderzoek werd aangevraagd, waar afwijzend op weid be schikt, verzoekt thans bij dit ongehoord inci- naar waarnemingen, verricht in dm van 17 Juni. m°rge<l Medegedeeld door het Kon. Nederl u Instituut te De Bildt Met' Hoogste arometerstand 772.3 te Nnra- Laagste arometerstand 757 6 te r^t°yan Verwachting, geldig tot den avond vanjg Zwakke tot matigen wind uit fw».-, richtingen; half tot zwaar bewolkt- dr behoudens toenemende kans op onweer nig verandering in temperatuur. Wei* dent een nader onderzoek tegen deze vreem de handelwijze. Zeker zullen bij een dm™ lijk onderzoek eenige dingen naar vo?t komen, welke minder gewenscht zijn enlv de belangen der Allernaardere aantasten. EEN NIEUWE LIMONADE-VULMACHINE Het steeds voortschrijdend gebruik van li monade maakte het de firma Wed I ottm op het Torenburg noodzakelijk haar produc tie uit te breiden. Dit is dan ook de reden' waarom door haar een nieuwe groote limo! nade-vulmachme werd aangeschaft, welke de eerste in haar soort in Nederland is De machine die van Duitsch fabricaat is en door de machinefabriek Noll te Minden (Westfalen) werd vervaardigd, werkt volgens het moder- ne principe van den band zonder einde De ledige flesschen worden in het eene eind op den band geplaatst die ze voert naar het apparaat, dat in elke flesch een afgemeten hoe veelheid 55 c.M3. siroop stort, welke siroor zich boven in groote vaten bevindt. Naar ver kiezing kunnen verschillende smaken worden gebezigd, hetgeen natuurlijk afhangt van d« voor de bereiding van de siroop gebruikte essence. Vervolgens worden de flesschen met het sterk koolzuurhoudend water volgespoten. Dit water is te voren vanuit de impregneer- machine die onder sterken druk de koolzuur in het water heeft opgelost, naar een ketel ge voerd; uit dezen ketel wordt het door een vernuftig apparaat in de flesschen gespoten. Na deze bewerking worden de flesschen met behulp van een kurkmachine van kroonkurken voorzien, die de flesschen zoo goed als men maar wil van de lucht afsluiten. Na geëtiket teerd te zijn worden ze in de kisten gepakt en zijn dan onmiddellijk bereid voor verzending. Bedenkt men dat de capaciteit van deze nieuwe machine 1800 per uur bedraagt, dan zal men begrijpen welk een enormen afzet dit product heeft, en we kunnen de firma Otter niets beter toewenschen dan dat zij nog eens gedwongen wordt tot aanschaffing van een tweede dergelijke machine, om aan de vraag naar haar limonades te kunnen vol doen. tfitttïflSlftn jm draadlooze telefoon) STAATSLEENINGEN. 5 1918 B AN K-IN STELLINGEN. Handel Mpij Cert. v. 1000 Kol Bank Ned. Ind. Handelsbank Fransche Banken (3) D. Reichsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels' ratent Calvé Delft Cert. Centrale Suiker Holl. Kunstzijde Margarine Unie Philips Gloeilampen Gem. Bezit INDUSTR. AAND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Steel comm Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Cult. VorstenL Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Alg. Explor, Mij Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr Perlak RUBBERS. Amsterd Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Holl Amerika Gem. Eig. Scheepvaart Unie Kon. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembah Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. Erie Milwaukee Southern Rails Union Pacific wabash •Exdividend. fExclaim. Vorige koers 1023/, 1543/, 158 146 515 276 89'/, 101 114 54'/, 80'/, 253'/, 3523,8 65'/, 105 873/g 29V,6 162'/, 281 413 320 1243/, 98 41 1711', 91 70 373'/, 3871/, 1547, 115 74'/, 130 77 5 30 29s.'s 151»/, 59 60 334'/, 353 306 '39'/, ló'/is 108 219 401 PROLONGATIE vorige koers 1'/. pCt. lieden 13/, pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. Koers op heden 3 uur Koers van heden te pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.— pl.m. 2.15 - 152 510 - 86 85i/2-7 87-8'/, 110 54 245 339 243'/,-6 337-40 244'/,-7 336-7'/, 246-8 338-42 26'/, 100 261/s-l 64 26'/,6 -} 85-} 27.5/u 159 401 400-2 402 402-7 315-8 164-5 85 162-5 85-9 88-9 162'/,-9 87-91 i 383'/, 382V»-4 152 3831-4) 3837, 111 74 111-3 112'/, 71 v. 112-4V» 77 4"/i«-| l-"/l6 80'/, 30 29 148-1/9 29»-30 28*- 1481/H 149-74 60 60 326 353 303 61 3,6 352 303 351 320-5 350 14'/, 15»/, 214 36'/,-7 37-J (Belga) Londen Berlijn Parijs Brussel Bazel Weenen p. Sch. 100 Kopenhagen Stockholm Oslo M NIET OFFICIEEL. New-York Italii Vorige koers 12.085/,,, 59.33'/, 9.76 i/s 34.69V» 48.20 35.10 b6.55 66.80 66.57'/, 2.48n;is 13.03 12.081/, 59.34 9.761', 34.70 48.1/Vs 35.12'/, 66.57'/, 66.821/» 66.60 2.483/, 13.03

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 2