A. H. VAN GELDER Flink meisje Net Meisje Dagmeisje Jongens en Meisjes Loopjongen, Nette JONGEN HUISJE MEISJE. aangenaam en Verloren DIENSTBODE Jongen, VOLONTAIR. Boeken Marktberichten Zeetijdingen Advertentiën ARTS, BERGEN N.H. HEEFT DE PRAKTIJK HERVAT. Huishoudster, Noodhulp Dienstmeisje Bloembollen Pellers(sters) SLACHTOFFERS VAN DEN TIJDGEEST. KOSTHUIS Rijkskweekschool voor Onderwijzers en Onderwijze ressen te Alkmaar. OOK IR. RINGERS DOCTOR HONORIS CAUSA. Wij vernemen, dat de senaat der techni- nische hoogeschool te Delft in zijn vergade ring van 16 Juni besloten heeft, het docto raat in de technische wetenschap honoris causa te verleenen aan de heeren prof. ir. F. K. T. v. Iterson te Heerlen, ir. J. A. Ringers le 's-Gravenhage en ir. P. Joosting te Utrecht. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 9.55 uur licht op. INGEKOMEN PERSONEN. W. Tichelaar, H.A., Van der Woudestraat 19 van Rotterdam. H. Ploeger, N.H electro-monteur, K. van 't Veerstraat 51 van Haarlem. J. A. Th. Albada—Jelgersma, R.K., Kooltuin 23a van Amsterdam. W. A. C. Vermeulen, R.K., kapper, Pavglop 23 van Amsterdam. H. Slomp, N.rf., schil dersknecht, LuttikOudorp 31 van Rotterdam. H. de Jager, N.H., apothekersassistente, ILangestraat 1 van Beemster. S. Bleeker, 'R.K., kappersbediende, Laat 203 van Wijm- iferitseradeel. J. Lentz, Ger., rijksklerk, (Snaarmanslaan 115, van Schagen. G. J. Keeman, N.H., zonder beroep, Spoorstraat 68 van Koedijk. W. Wienen, N.H., telegra fist N.S., Forestusstraat 29 van Nijkerk. J. M. Kohlbrugge, E.L., huishoudster, Kruis- ilaan 1 van Renkum. F. Schaafsma, R.K., boerenknecht, Westdijk 11 van Bolsward. j'M. P. van Kleeff, E.L., zonder beroep, 'lEmmastraat 27 van 's-Gravenhage. C. A. Schaafsma, R.K., dienstbode, Westdijk 11 van Bolsward. J. Wielard, zonder beroep en echtg. A. W. de Koster, R.K., Spoorstraat 69 van Hilversum. W M. Veldman, R.K., tuinier, Van Everdingenstraat 18 van Haren- karspel. J. A. Bindervoet van Nahuijs, "D.G., schrijver Raad van Arbeid. Stations weg 27 van Hoorn. A. A. Steilberg, geen, leerl. verpleegster, Wilhelminalaan 11 van Den Helder. H. Zinger, N.H., kapper, iRitsevoort 56 van Enkhuizen. K. Bos, IG.K., leerling-verpleegster, Wilhelminalaan 11 van Medemblik. A Nol, geen, zonder beroep, Kennemerstraatweg 20 van Amster dam. A. C. Ottenbros, R.K., dienstbode, Taat 163 van H. H.-Waard. R. B. van der Biezen, R.K., huishoudster, Wolfpad 5 van Blaricum. J. Schaafsma, R.K., boeren arbeider, met vrouw en zoon, Westdijk 11 van Wonseradeel. W. E. Kaine, R K., trainer, Verdronkenoord 81 van Amsterdam J. M. Zeegers, R.K., machine-bankwerker, Baanpad 32 van Zandvoort. M. A. Taheij, R.K., ondtr-machinist N. S., Snaarmanslaan 61 van Wildervank. J. Zwaan, NH„ Kerkstraat 7 van Egmond aan Zee door A. J. B. B. Le méchant goüt du siècle en cela me fait peur. Alle tijdperken hebben hun bevliegingen, die leiden tot mooie daden of totdwaas heden. Tot deze laatste reken ik de wed strijden in schoonheid, die ons een- „miss Holland'', een „miss Europa", een „miss Amerika', een „miss World", gegeven heb ben. Ik dacht, dat die bevlieging uit was, maar hedenavond zie ik, dat er weer een „miss Frankrijk" geboren is uit een wedstrijd in schoonheid, merk 1930. Dat spijt mij; ik acht zoo iets dwaas èn om zijn gevolgen slecht. Natuurlijk was er, toen de uitslag bekend werd, een berichtgever, die de be kroonde aan het praten bracht, en, even na tuurlijk, vertelde zij, dat ze haar arbeid als naaister „er aan" zal geven en wachten op den man, van wien ze houden zou. Een man zal er wel komen; de ij delheid om de mooiste vrouw van Frankrijk te trouwen zal spoedig een echtgenoot doen opdagen en, als hij rijk is, volgt de liefde der bekroonde, die ze zegt het zelve niet meer werken wil maar op een man wacht, van zelf Die schoonheidswedstrijden doen kwaad aan bekroonden en niet-bekroonden. De op roepingen om naar den prijs der schoonheid te dingen wekken onrust bij tal van jonge meisjes, die aardige bakkesjes hebben, of bij tal van gezinnen, die voor deze aardige bak kesjes niet de openbaarmaking harer schoon heid vreezen. De uiterlijke schoonheid, waar over in degelijke kringen zooveel mogelijk gezwegen wordt, omdat de bespreking, de te uitbundige erkenning, het karakter zou kun nen aantasten, die uiterlijke schoonheid wordt nu een punt van ernstig overdenken en een handelsobject, welks waarde ge wogen wordt (of zij zwaar genoeg zou zijn, om den prijs te behalen!) Naar buiten draagt men de wetenschap uit, dat men mooi is, mooier wellicht dan anderen, misschien wel de mooiste Is de eerste beschroomdheid, die moge lijkerwijze aanwezig was, overwonnen, dan komt de noodzakelijkheid, zich aan te melden bij en zich te vertoonen aan de jury. Een jury van mannen natuurlijk. Die jury keurt; keurt vorm, lijn, kleur, tint, oogopslag, gang, gebit en glimlach. Ziedaar het jonge meisje het jonge meisje onzer droomen, o man nen! geworden tot een te schatten voor werp van waarde. Hoe bescheiden, hoe fijn gevoelig de beoordeelaars ook mogen op treden iets anders wil ik niet veronder stellen het feit blijft, dat er gekeurd wordt, gekeurd tot in bijzonderheden. Zooveel pun ten voor houding, zooveel voor den blik, zoo veel voor den glimlachAannemende, dat de candidaten voor den schoon heidsprijs nog niet geheel onverschillig zijn voor de wijze, waarop zij in het leven be jegend worden, vind ik haar lot nog bekla genswaardiger dan dat der „mannequins van alle „maisons", die voor onze dames voorbijtrekken. Bij die „mannequins'' worden de kleederen bekeken; bij de schoonheids- candidaten de vrouw. Als de jury uitspraak heeft gedaan, is de bekroonde „de mooiste", althans in haar land. Zij kan nu nog internationaal gekeurd wor den, ook daarbij den prijs behalen, doch ik laat haar maar niet zoover dóór-concurreeren Het is mij voldoende, als zij op de vraag: „Spiegeltje, spiegeltje aan den wand, wie is de schoonste in T lieele land?" kan antwoor den: „Dat ben ik, krachtens u'tsnrpak Her jury", Want nauwelijks kan zij dit zeggen, of zij wordt ontrukt aan haar bescheiden bestaan van jong, eenvoudig meisje. Zij is een be- i oemdheid gewordenze wordt door reporters bestormd; haar naam en haar afbeelding staan in alle bladen, soms met de lafste op merkingen en met haar eigen gebabbel er bij. Ze wacht, zij, die Fransche, merk „1930" en alle bekroonde schoonheden, op een rijk huwelijk. Dat zal, ik zeide het reecfe, want de IJdelheid der mannen is mij daarvoor borg, wel komen. Maar zal het ook verblijden? En zal zij gelukkig zijn, zij, die zich de schoonste van het land weet. Heeft zij niet smaak ge kregen in voortdurende glorie? En komt het rijke huwelijk niet, en komt evenmin de gouden regen van een film-ster uit den hemel vallen, ja komt zelfs geen tooneeldirecteur haar gouden bergen voorspiegelen in planken- land, wat dan? Zal ze dan haar oude leven weer opvatten, tevreden zijn binnen de be scheiden grenzen van haar vroeger bestaan? Niet verlangen naar het andere, het groote, het schitterende; waarvan ze even iets heeft bespeurd en waarop zij na haar overwinning recht meende te hebben? Niet willen leven in het middenpunt der uiterlijke bedwelmende vroolijkheid, in Parijs, waar alle bekroonde en nog niet bekroonde schoonheden meenen, dat- de schoonheid alleen naar waarde kan wor den gehuldigd? Ik nam nu alleen het voorbeeld van een bekroonde. Doch alle andere schoonheden, in wie een wensch werd geboreft, die, wetend dat ze mooi zijn, de macht dier schoonheid even hebben getoetst, hoeveel is er in haar bedor ven voor het aanvaarden der werkelijkheid van het leven, waarmede zij te doen hebben? Ik vrees, dat al die schoonheidswedstrijden veel slachtoffers maken na een zeer korten droom over een stralend verschiet. Ben ik te zwaartillend? Ik zou het wen- schen voor die slachtoffers, maar ik vrees, dat ik terecht zwaartillend ben. De moreele kant van dezen „slechten smaak der eeuw", om de woorden van den Misanthrope te ge bruiken, lijkt mij zóó ernstig, dat hij mij schrik aanjaagt. En daarom vergeve mij de lezer deze bespreking: zij is niet gericht tegen de schoonheid, doch tegen den lichtzinnigen geest, die de schoonheid exploiteert en daar mede een aanslag pleegt op dat, wat ons dier baar moet zijnhet karakter en het stille le vensgeluk der vrouw. Hoe heet die vogel?, door Jan P. Strij- bos. Uitgave van de N. V. van Delft Zo- nen's Banket- en Koekfarbiek v.h. „De Vlijt" te Koog aan de Zaan. Wij hebben al eens meer op de beteekenis der tegenwoordige reclame gewezen. Er komt een opvoedend element in en verschei dene groote firma's verbinden de reclame voor hun farbikaten aan een dikwijls zeer geslaagde poging om het publiek in kennis te brengen met de meesterwerken der Hol- landsche en buitenlandsche schilderkunst, om het te vertellen van verre landen en vol ken of om in het algemeen de kennis der na tuur te verrijken. Kunstenaars van naam, literatoren of bekende publicisten op het ge bied van bloemen, schelpen, visschen en vo gels verleenen daartoe hun medewerking en er zijn in de laatste jaren albums verschenen, die, wanneer zij geheel gevuld zijn met de daarvoor bestemde plaatjes, waarvoor men ae bons in de verschillende fabrikaten der firma's kan vinden, standaardwerken van groote opvoedende waarde zijn. Niet het minst is dit van toepassing op de uitgave van de fabriek „De Vlijt" te Koog aan de Zaan, die den bekenden vogelliefheb ber Jan P. Strijbos verzocht heeft voor haar een vogelalbum in zakformaat te willen sa menstellen, een album, die op onderzoekings tochten naar buiten gemakkelijk meegenomen kan worden en waarin men zelf den naam en alle bijzonderheden van de aangetroffen vogels zal kunnen opzoeken. Het eerste gedeelte wordt gevuld door de termineer-tabellen, toegelicht door penteeke- ningen en daarachter vindt men tusschen tal van gekleurde vogelplaatjes de soortbeschrij vingen, waarin van eiken in ons land voor komenden vogel de voornaamste kenmerken worden beschreven, alsmede bijzonderheden over voedsel, nestbouw, eieren en in het oog vallende maniertjes en trekgewoonten, zoo mede de maten. Tevens zijn de Duitsche, En gelsche en Fransche namen, zoomede de volksnamen opgenomen. De naam is, zooals de schrijver zelf zegt, het hulpmiddel om over de soort met elkaar van gedachten te wisselen en te beschouwen als het eerste be gin van contact, de poort, die toegang geeft tot het wondere vogelleven. De vogels zijn daarbij verdeeld in die welke grooter en die welke kleiner dan een kievit zijn en waarvan de bijzonderheden resp. in het eerste en het tweede deeltje van deze leerzame albums voorkomen. Strijbos heeft dat alles heel uitvoerig be schreven en het moet voor de natuurliefheb bers prettig zijn dat zij nu door eigen onder zoek de namen en de eigenschappen van alle vogels te weten kunnen komen, welke zi] op hun zwerftochten te land en te water ont moeten. Hans Beers, die daarvoor geruimen tijd in Artis gewerkt heeft, maakte van al deze vo gels keurige aquarellen voor het tweede cleel werden de plaatjes door den bekenden dierenteekenaar Sjoerd Kuperus vervaar digd en de drukkerij Senefelder te Amster dam heeft aan boekjes en plaatjes de meest mogelijke zorg besteed. De in de fabrikaten der N.V. voorkomende plaatjes kunnen geruild worden, zoodat alle vogelliefhebbers door een geregeld gebruik van banket en koek uit de bekende fabriek „De Vlijt" op gemakkelijke wijze in het bezit van een tweetal fraaie en buitengewoon leer zame vogelalbums kunnen komen. Wij twijfelen er niet aan of de fabrikanten zullen met deze zoo gelukkig geslaagde re clame het succes bereiken, dat zij zich bij de uitgave van dit werk hebben voorgesteld. Tj. PURMEREND, 17 Juni. Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prij zen: 44000 Kg. kaas, handel matig. Fa- briekskaas 21 stapels 37 per 50 Kg. 34 stapels Boerenkaas 40 per 50 Kg. 1 sta pel Commissiekaas 36. 1 stapel Goudsche 38 per 50 Kg. 2423 Kg. Boter .130— 1.55. 481 Runderen w.o. 210 vette, 1— 1.18 per Kg. 256 stuks Melk- en Gelde- koeien 240f 400. 15 stuks Stieren. Stug. 37 paarden 100200, handel stug. 91 vette kalveren 1.101.35. Handel stug. 384 stuks nuchtere kalveren- Slachtkalveren 9—32; Fok kal veren 18^-f 30, handel stug. 386 st. Vette varkens. Voor de zouterij 0.600.66 per Kg. Voor de slacht 0.58—0.64 per Kg., handel vlug. Ma gere varkens 11 stuks, geen handel. 195 st. Biggen 2027, handel,vlug..J70 st. Schapen 32—^^bdi^elY9tug\o03 Lam meren 1825-lic^jelTstug./jM)Bokken. Kipeieren 4.25-^'.(,5.25:HEeheietieri'y> 3.50. Piepkuikens Eierenveiling: 3J££7. stuks KJpejenen a f 4.305.30; 1223 state' hN-póiëpén b 3.90—4.30. BROEK OP LANGENDIJK, 17 Juni 1930. Langendijker Groentenveiling. 9000 bos Wortelen 6.40—7.40 per 100 bos; 16000 K.G. Tomaten: A 0.65—0.80; B 0.64-/ 0.70; C 0.64—0.70; CC 0.31 0.70; 202000 K.G. Aardappelen: Schot sche muizen 5.607.60; Drielingen 2 5.20; Kleine 0.40—0.70, alles per 100 K.G. BOVENKARSPFL, 16 Juni 1930. „De Tuinbouw". Heden besteedde men voor: BI. kool 1 3; Aardappelen 3.25—3.75; Kleine aardappelen 1.201.90. BEVERWIJK, 16 Juni-1930. „Kennemer- land". Wortelen 1217 cent; Rabarber 57 cent; Asperges 31—46 cent en 1726 cent; Radijs Raapstelen 2—4 cent; Selderie en 37 cent; Prei 24 cent per bos; Sla (zui ver 4595 cent; onzuiver 1560 cent; Pos telein 15—20 cent; Spinazie 1570 cent; Andijvie 5060 cent per kist; Aardbeien met dop 0.601.15 Aardbeien le s. 0.60 1.15; Aardbeien (zonder) 0.851.30 per slof; Bloemkool 49 en 'A3A cent; Sla 24 cent per stuk; Postelein 34 cent; Spinazie 2—8 cent; Aardbeien 28—42 cent; dubbel Spercieboonen 6364 cent; Wijker- peuenl 1624 cent; Doppers 1924 cent; Tuinboonen 1415 cent per K.G. Voor aard beien liep de markt terug. Aan de Vrije veiling werd Maandag door den heer J. Plettig Rz. een asperge aange voerd welke het respectabele gewicht van 3 ons had. NOORDSCHARWOUDE, 16 Juni. 1930. Schotsche muizen 47.60; Drielingen 24.80; Kleine 0.400.60, alles per 100 K.G. Aanvoer: 11000 K.G. Aardappelen. PURMEREND, 16 Juni 1930. „Afslag vereeniging Beemster, Purmerend en Om streken Aardappelen: Schotsche muizen 1.102, Schotsche muizen (kleine) 0.601.30 per zak, 25 K.G.; Tuinboonen 1.201.50 per zak, 15 K.Q.; Peulen 5 9.50 per zak, 50 K.G.; Doperwten 6.50 9 per zak, 50 KG.; Aardbeien 24 58 per 100 K.G.; Komkommers 11 18 per 100; Tomaten: A 30—38 en C 24 per 100 K.G.; Bloemkool 28 per 100; Spinazie 1050 cent per mand, 6 K.G,; Postelein 18—42 cent per mand, 6 K.G.Sla 0.403.40 per 100 krop; Andijvie 1.30 3 per 100 krop; Rabarber 3.406.70 per 100 bos; Prei 3.80—5 per 100 bos; Slaboonen 0.60—0.65 en Snijboonen 37 54 cent per K.G. STOOMVAARTLIJNEN. Stoomvaart Mij. Nederland. Prins der Nederlanden (thiusr.) 16 'Juni v. Port Said. Chr. Huijgens (thuisn) 14 Juni te Belawan. Poelau Laut 15 Juni v. Amst. te Hamburg. Riouw (uitr.) 15 Juni te Londen. Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij. Achilles 14 Juni v. Gibraltar te Oran. Amazone 15 Juni te San Carlos de la Rapita Ares (uitr.) 14 Juni v. Valparaiso n. San Antonio. Bacchus 13 Juni v. New York n. Port au Prince, Venezuela en Curacao. Ceres 15 Juni v. Lissabon te Algiers. Commerwijne 15 Juni v. Amst. te Parama ribo. Doros 14 Juni v. Triest te Fiume. Euterpe 14 Juni v. Danzig n. Amsterdam Ganymedes 14 Juni v. Greenock n. Amst. Minerva 14 Juni v. Kolo te Smyrna. Nereus 14 Juni v. Stettin n. Amsterdam. Orion 14 Juni v. Rotterdam n. Malaga. Perseus 13 Juni v. Palermo n. Lissabon. Rhea 14 Juni v. Amst. n. Guatemala. Saturnus 14 Juni v. Smyrna n. Constantin Stella 14 Juni v. Torrevieja te Huelva. Telamon 15 Juni v. Alexandrië n. Tunis. Venus 14 Juni v. Rotterdam n. Vigo. Astrea 14 Juni v. W.-Indië te New York. Baarn (uitr.) 14 Juni te Mollendo. Barneveld 15 Juni v. Antwerpen te Hamburg Boskoop (thuisr.) 12 Jujii v Talcahuano. Fauna 15 Juni v. Amst. te Hamburg. Mars 15 Juni v. Tarragona n. San Carlos Odysseus 15 Juni v. Amst. te Danzig. Oranje Nassau (thuisr.) 15 Juni v. Madera n. Plymouth. Onpheus 15 Juni v. Amst. te Kopenhagen. Venezuela 15 Juni v. Amst. te Hamburg. Kon. Holl. Lloyd. Drechterland (thuisr.) 15 Juni te Bahia. Flandria (uitr.) 13 Juni v. Bahia. Gelria (thuisr.) 14 Juni v. Rio Janeiro. Orania (thuisr.) 15 Juni vm. 9 u. v. Las Palmas. Salland (uitr.) 15 Juni v. Rio Grande. Zeelandia (uitr.) 15 Juni v. Leixoes. Rotterdamsche Lloyd. Insulinde (thuisr.) 16 Juni v. Gibraltar. Kertsono (uitr.) 1 Juni te Soerabaja. Djambi (uitr.) 15 Juni te Nelawan. Garoet (uitr.) 15 Juni te Genua. Insuinde (thuisr.) 14 Juni v. Marseille. Kota Baroe (uitr.) 15 Juni te Sabang. Kota Penang (uitr.) 16 Juni v. P. Said. HollandAmerika-Lijn, Dinteldijk, Pacifick. n. Rott. 14 Juni te Los Angeles. Rotterdam, Rott. n. New York 14 Juni v Southampton. Statendam 15 Juni v. Rott. te New York. Yolendam, New York n. Rott. 16 Juni te Boulogne. HollandAfrika Lijn. Billiton (thuisr.) 15 Juni te Antwerpen. Jagersfontein (thuisr.) 13 Juni v. Moru- bassa n. Suez, Meliskerk 15 Juni v. Hamburg n. Amst. Rijperkerk 15 Juni v. Amst. te Rott. Sumatra (uitr.) 14 Juni v. Dar-es-Salaam n. Mocimboa. Nias 16 Juni v. Port Natal te Lorenzo Mar qués. Nieuwerk (thuisr.) 16 Juni te Kilindini. HollandBritsch-Indic-Lijn. Hoogkerk 15 Juni v. Bombay n. Karachi. Meerkerk (uitr.) 15 Juni v. Madras. Schiekerk (uitr.) 14 Juni v. Genua. Streefkerk (thuisr.) 15 Juni v. Port Said. Salawati 16 Juni v. Hamb. te Antw. HollandOost-Azlë-Lijn. Alderamin (iutr.) 15 Juni v. Singapore. Oldekerk (uitr.) 15 Juni te Genua. Holland—West-Afiika-Lijn. Amstelkgrk (thuisr.) 16 Juni te Havre ver wacht. Drechtstroom (uitr.) 14 Juni v. Bordeaux. Java Pacific-Lijn. Bintang, Pacific/Java, 13 Juni te Singapore. JavaNew York-Lijn. Breedijk 14 Juni v. New York n. Java. Merauke 14 Juni v. Batavia n. New York. Halcyon Lijn. Stad Haarlem 14 Juni v. Hamburg n. La Plata. Rotterdam—Zuld-Amerika-Lljn. Alphars 13 Juni v. Santa Fé te Rosario. Athena (thuisr.) 15 Juni v. Rio Janeiro. Stoomvaart Mij. Oceaan. Antenor, Japan/Rott.; 15 Juni te Singapore. Diomed 14 Juni v. Dairen n. Rotterdam. Iaertes 14 Juni v. Batavia 1. v. Liverp. te Hamburg. Eumaeus, Japan/Rott., 15 Juni te Suez. Patroclus, Japan/Amst., 17 Juni te Lond. verw. Priam, Batavia/Amst. via Lond. 15 Juni te Suez. Emzetco Lijn. Jonge Johanna 16 Juni v. Rott. n. Almeria Met blijdschap geven wij ken nis van de geboorte van onze dochter AAI JE ELIZABETH MARIE. H. SCHROODER. E. A. SCHROODER— BOEKEL. Amsterdam, 17 Juni 1930 Deurloostraat 3 hs. r' Voor al de bewijzen van deel neming betoond bij de ziekte en na het overlijden van onzen ge liefden broeder en oom, den heer CORNELIS DE WIJN, zeggen wij bij dezen hartelijk dank. Namens de familie, W. DE WIJN. Alkmaar, 16 Juni 1930. Bij vonnis van de Arr. Recht bank te Alkmaar d.d. 12 Juni 1930 is verklaard in staat van faillissement: PIET HOLLEN- BERG, bollenhandelaar en bloemkweeker, wonende te Castricum, met benoeming van den E. A. Heer Mr. EI. M. FRUIN tot Rechter-Commissaris en van ondergeteekende tot Curator. Alkmaar, 16 Juni 1930. De Curator: Mr. A. PRINS Jr. Bierkade C 10, Alkmaar. Gevraagd te Bergen een klein gemeubil. gedurende de le helft van Aug. Br. m. inl. en opg. van prijs No. 1058 WENSING'S Adv.-Bureau Haarlem. Gevraagd een P.G. S. SPEELMAN, Brandstoffenhandel, Meerweg, Akei-sloot. Direct gevraagd een in de huishouding, P.G. Adres te bevragen bij Boekhandel v/h. K. TER BURG, Langestraat 99. ALBERT HEIJN'S CHOCO LATERIE, Payglop 6, vraagt NETTE boven 18 jaar. Gevraagd een flink voor dag en nacht, niet ben. 20 j. Koken geen vereischte. NASSAULAAN 26, Alkmaar. Gevraagd flinke voor dag of dag en'nacht. Adr. LAAT 72, FABRIEK „EIK EN LINDEN" Lindengracht, Alkmaar, vraagt een net Zich persoonlijk aan te melden. gevraagd. Zondags vrij. Mevr. v. REIJENDAM, Nassauplein 43. gevraagd voor halve dagen of een WERKSTER voor Vrijdags. STATIONSWEG 38. i Wegens familieomstandigheden van het tegenwoordige zoo spoedig mogelijk een flink gevraagd, loon f6. PRE1JER, Voordam 8, boven. NETTE gevraagd. Aanmelding aan de fabriek 's middags tot 6.15 en 's avonds na 8 uur. PUDDINGFABRIEK „VICTRIX" gevraagd, bij Th. LEEK, Rijkstraat» weg, Heiloo. Voor direct gevraagd een netto leeftijd 14 tot 16 jaar bij J. H. GEELS, Ritsevoort 23. SUIKERFABRIEK „DE ZEEHOND" vraagt een flinken 14 a 15 jari* gen gevraagd voor de „SABINA"- pakkerij, leeftijd 16 j. Werk tijd tot half zes. Aanmelden hedenavond tot 7 uur en morgen der geheelen dag. Pa. H. W. HOLSMULLER, Voordam. Wegens benoeming elders kan ter secretarie van Ursem bij Alkmaar geplaatst worden onde* genot van eenige toelage een Brieven spoedig aan den Bur gemeester-Secretaris. Net burgerheer op leeftijd zoekt net R. K. met huiselijk verkeer. Geen beroeps, eigen bed. Br. letter M 180 bureau van dit blad. Aangifte van leerlingen voor den nieuwen cursns (aanvang 1 Sept. a.s.) moet vóór t Juli e.k. geschieden bij den Directeur met overlegging van geboorte akte, geneeskundige verklaring, schoolrapport en eventueel een bewijs van vrijstelling van het toelatingsexamen, een en ander als bedoeld in art. 24 van de Regelen, vastgesteld bij Kon. Besluit van 11 Sept. 1923 (Staats blad no. 439). Adspiranten voor het eerste leerjaar moeten op 1 Aug. e.k. hun 16e jaar zijn in getreden en hun 17e nog niet hebben volbracht. Voor toelating tot andere klae- sen zie men genoemde Regelen. Verdere inlichtingen geeft dea- gewenscht de Directeur. De Directeur, G. TJALSMA. VOOR MEISJE, 14 jaar, gevr. aan bosch en zee; 2 a 3 weken in Augustus. Liefst waar meisjes van ongev. zelfden leeftijd in pension zijn. Br. met prjfs au A. R. HARMSEN, Weesperz^de 93, A'dam. EEN COLLIER met groenra steen, gaande van station Heer- hugowaard naar café „D# Zwaan". Tegen belooning terug te bezorgen Basserweg A D, Heerhugowaard.

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 3