ASPIRIN Vandaag heef en droogr LANDBOUW 811 VEETEELT. iDE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSAGENT JE. morgen misschien koel en nat! leenig op de wereld PiftDvinciaal nieuws Daarom ook in den zomer nooit zonder Aspirin -tabletten. Lat op oranje band en Bayerkruil. Prijs 751 J. O. Kramer volgt het voorbeeld van Joh Been na en vertelt in een voor jongens boeiend verha,al van den tijd toen de Hol- landsche schepen de schrik van de zeeën wa ren. Ditmaal is de bekende kapitein Jan van Galen aan de beurt en de schrijver verhaalt van het leven aan boord en van de gevechten die Van Galen met allerlei kaperkapiteins heeft geleverd, van den slag bij Duins en van de wijze waarop Van Galen tegen de Al- gerijnsche zeeroovers optrad. Ten slotte be schrijft hij diens tragischen dood en de plech tige teraardebestelling in de Nieuwe Kerk te Amsterdam waar nu nog een prachtig ge- denkteeker. het graf van dezen stoutmoedigcn zeeman siert. U. G. Dorhout vertelt in De Babo-club op alleraardigste wijze van een troepje jongens in een Friesch dorp. Men kent daar geen rangen en standen en Karei van den notaris is groote vrienden met een zoon van den smid, een jongen van een „broodvaarder" en een zoontje van een turfschipper. De jongens hebben een clubje gevormd en vergaderen in 'de roef van een scheeepje, dat op de helling ligt om opgekalefaterd te worden. Als het J'.ard gesneeuw -heeft bouwen zij een sneeuw- v hut waarin de jeugd uit het dorp tegen en- Tree een kijkje mag nemen, maar zij maken jzich ook verdienstelijk door voor een ouden jjetroleumkoopman, die met zijn karretje niet door de sneeuw kan komen uit venten te gaan en er later voor den „broodvaarder" op uit te trekken. Natuurlijk beleven ook zij allerlei prettige avonturen en ten slotte vertelt de schrijver op onderhoudende wijze van een Friesche hardrijderij waar de jongens natuurlijk eer vol uit het strijdperk komen. Dit boek speelt geheel in de sfeer van het Friesche platte land en de jongens die er in voorkomen belo ven later flinke mannen te zullen worden. Van een andere genre is weer De Vlier kamp een meisjeboek door Truida Kok, het verhaal van het gezin van Mr. de Borg van Aelmen, een rechter uit Dordrecht, die naar Amsterdam verplaatst wordt. Financieele achteruitgang brengt mede, dat het gezin zich heel wat moet bekrimpen en de familie gaat daarom niet in de hoofdstad wonen maar betrekt „De Vlierkamp", een buitenhuis aan de Zuiderzee, dat anders alleen maar in dc vacanties bezocht wordt. Van de tweeling zusjes Else en Roze-Marie trekt eerstgenoem de zich dat het meest aan. Zij geneert zich een beetje voor haar def tige vriendinnetjes, dat vader en moeder voor taan geen kinderbals en partijen meer kun nen geven, maar Roze-Marie en Hugo, die in Utrecht studeert, passen zich flink bij de ver anderde omstandigheden aan en steunen hun ouders zooveel zij maar kunnen. Tenslotte blijkt „De Vlierkamp" toch nog een gelukkig huishouden te bevatten en wordt het een paradijsje voor de twee nakomertjes, die hier naar hartelust van het buitenzijn kunnen ge nieten. Prettige en minder prettige dagen wis selen elkaar af en de schrijfster brengt allerlei jongens en meisjes met geheel verschillende karaktereigenschappen op den voorgrond. Else trouwt een ingenieur en Roze-Marie, die onderwijzeres wordt uit liefde voor kin deren, vindt ten slotte den man harer droo- men, terwijl ook Hugo het meisje krijgt, dat in alle opzichten voor hem geschikt lijkt. Truida Kok heeft er slag van op onder houdende wijze te vertellen en weet daardoor van de meest gewone gebeurtenissen een boeiende beschrijving te geven. Voor meisjes van 10 tot 14 jaar zal dit boek weer een wel kom geschenk blijken. Bij de firma Van Gcor Zonen te Den Haag zijn een paar aardige Kleuterboeken verschenen. Het eerste is een door Leonard Roggeveen geschreven verhaal over een sneeuwman, die praten kon, waarbij de schrij ver zelf alleraardigste plaatjes heeft getee- kend. Een boer, een graaf en - daarna een geheele dorpsbevolking komt naar den merk- waardigen sneeuwman kijken, die ten slotte een door Koning Winter betooverde prins blijkt te zijn. Door het opzeggen van een too- verformule wordt hij weer een gewoon mensch en het verhaal eindigt natuurlijk met de be schrijving van een feest omdat de prins met de oudste dochter van den graaf gaat trou wen. Bij denzelfden uitgever verscheen een boek voor kleine kleuters, waarin Jan Boer Gro- ningschê sprookjes en vertellingen verzameld heeft waarbij Nans van Leeuwen de plaat jes heeft geteekend. Het begint met het verhaal van een vis- scherspaar, waarvan drie zonen naar zee trek ken en niet weer thuis komen. Dan gaan de oude vader en moeder zelf op onderzoek uit en het blijkt dat een zeekoning in de gedaante van een reusachtige krab de jongens gevan gen houdt. De vader doodt de krab en bevrijdt zijn kinderen. In het tweede verhaal gaat een pannekoek op den loop en daarna wordt er neg veel meer verteld over hooimannetjes, een kreupel paard enz. Het zijn alle heel eenvoudige verhaaltjes waarin de kleuters zeker belang zullen stellen. Vele aardige plaatjes verduidelijken den tekst. AARDBEIEN-OOGST. De rups aan het werk. Pe Haarlemsche correspondent van het Hbl. schrijft: Het is op de veilingen te Beverwijk al weer druk; het gaat er beter dan eenige weken geleden. Voor de groenten worden vrij goede prijzen gemaakt. En nu is ook de aardbei weer in vrij groo te voorraden op het terrein verschenen. Hoe- wal er alweer een teleurstelling is, valt toch nog niet te klagen als de oogst blijft, zooals hij nu is. Teleurstelling heeft de verschijning van, de rups gebracht, die in de omgeving van Heemskerk, maar ook noordelijker, nogal heeft huisgehouden. De aardbeien stonden er eind Mei goed voor, maar de langdurige droogte heeft de ontwikkeling van de rups in de hand gewerkt, zoodat op verscheidene velden geen vrucht meer te plukken viel. Omdat de rups laat is komen opzetten, hoopt men dat de planten er voor het groot ste deel doorheen zullen groeien. Ook is de export-aardbei, de Amazone, niet overal mooi. Misschien heeft de geweldige regenbui van Donderdagavond veel insecten wegge spoeld. In elk gevil is alle hoop nog niet verloren! Vermoedelijk beginnen 21 Juni de eerste export-veilingen. DE LANDBOUWCRISIS. Urgentieprogramma r. het K. N. L.C. Het Kon. Ned. Landbouw Comité heeft wegens den toestand, waarin de Ned. land bouw op het oogenblik verkeert, een urgen tieprogramma vastgesteld, waarin zijn op gegeven onderscheidene directe en indirecte middelen, welke naar de overtuiging van het comité zullen bijdragen tot verbetering van den toestand. In dit programma worden als directe mid delen aangegeven: Maatregelen tegen dum ping; 2. het openen van de mogelijkheid van ons autonoom tarief van invoerrechten, met behoud van de onvoorwaardelijke meest- begunstiging; 3. het verleenen van regee- ringssteun aan de suikerbietenteelt; 4. het verleenen van tijdelijken steun aan de coöp. aardappelmeelindustrie, hetzij in den vorm van een renteloos voorschot, hetzij op andere wijze; 5. uitvaardiging van een z.g. maal- gebod, waarbij wordt voorgeschreven, dat van het bakmeel hetwelk hier te lande wordt gebruikt bij de broodbereiding, een zeker percentage moet afkomstig zijn van inland- sche tarwe; 6. afschaffing van'den vleesch- accijns; 7. Verlaging var. de vrachttarieven der spoor- en tramwegen voor land- en tuin bouwproducten; 8. tijdelijke ontheffing van het landbouwbedrijf van de lasten der sociale verzekering; 9. afschaffing van de crisis- opcenten op de grondbelasting; 10. schatting van de waarde der vaste goederen voor de successie- en vermogensbelasting naar de gebruikswaarde, in plaats van naar de ver koopwaarde; 11. bevordering van het ge bruik van Nederlandsche land- en tuinbouw producten bij overheidsbedrijven en -instel lingen; 12. Verlaging van de kosten, ver bonden aan den uitvoer van vee, als daar zijn de keurloonen, kosten der voorbehoedende inentingen, enz. Als indirecte middelen, waarvan de toe passing niet onmiddellijk tot verbetering van den toestand van den landbouw voert, wor den aanbevolen: 1. Instelling van een afzonderlijk ministerie van Landbouw. 2. Wederaanstelling van een Directeur- Generaal van den Landbouw. 3. Uitbreiding van den binnenlandschen en buitenlandschen landbouwvoorlichtingsdienst. Uitbreiding van het landbouwonderwijs, in 't bijzonder van het lager landbouwonderwijs, alsmede betere outillage van de Directie van den landbouw. 4. Krachtige uitvoering van de landbouw- uitvoerwet. 5. Krachtige steun van de regeering bij den aanleg van telefoon, waterleiding, verbete ring der verkeersmiddelen, verbetering der tertiaire wegen en derg.. waardoor de be woonbaarheid van het platteland1 wordt be vorderd en de trek naar de stelen wordt tegengegaan. Ten slotte is het Kon. Ned. Landbouw Comité van oordeel, dat door de regeering in studie dient te worden genomen de aange legenheid van het verschaffen van financieelen steun en -of garantie bij het verleenen van hypothecair- en bedrijfscrediet. DE LANGENDÏJKER GROENTE VEILINGEN. Het „Excelsior" zit den tuinders onge twijfeld in het bloed. Hoe moeilijker het hun wordt, om het hoofd boven water te houden, hoe energieker zijn de pogin gen, om zich uit benarde toestanden los te worstelen. Het is van algemeene be kendheid, hoe de tuinbouw in verdruk king is en als slachtoffer van de alge meen heerschende crisis heeft de tuin bouwer moeilijke tijden door te maken. Afhankelijk als hij is van den algemee- nen toestand op de wereldmarkt, pro duct van de verhouding tusschen aan voer en behoefte, niet bij machte om zijn geproduceerde waarde voor een loonen- den, vastgestelden prijs te verkoopen is hij er slechter aan toe dan vele andere producenten, die eenvoudig hun ar tikelen voor bepaalde prijzen yan de hand doen. En al moge de tuinbouwer zich in den laatsten tijd wat steviger organiseeren hem ontbreekt nog de macht tot het vormen van trust of kar tel, hetzij in den vorm van prijs-, hetzij in dien van rayon- of productiekartel. Niettemin gaat hij voort om het buiten land te vei bazen met zijn kunnen, gaat hij exposeeren, waardoor de Nederland sche tuinbouw weer een prachtfiguur heeft geslagen en een schitterende re clame heeft gemaakt voor de Hol land sche tuinbouwproducten op de wereld tentoonstelling te Zurich. Bekroond met de gouden medaille mag als zekerheid worden vastgesteld, dat deze hooge onderscheiding niet zal nalaten in het buitenland den roem on zer groenten nog meer te vergrooten en te verhoogen en daardoor de voorwaar de zal scheppen voor een ruimer afzet gebied. We weten niet hoeveel deze re clame den tuinbouworganisaties zal kosten, doch wel durven we als zeker heid aannemen, dat dit een aardig ka pitaaltje zal zijn. „Worstelen en over winnen" is blijkbaar het devies van den tuinbouwenden stand, die met onver woestbare energie en vasthoudenheid voortgaat, om te demonstreeren, dat Holland het puikje van de groenten levert. Gelukkig dat de organisaties van tuinbouwers de noodige gelden voteeren voor deze reclame en dat de overheid niet wil achter blijven in het verleenen van financieëelen steun aan deze goed bedoelde pogingen, den Nederlandschen tuinbóuvv in de meest gunst ge conditie te brengen. Tien cent van de honderd gulden omzet is een klein bedrag. Zaterdag was de markt van 5—7.30 per 100 K.G. teruggeloopen. Evenzoo ging het met de drielingen: Dinsdag bracht dit kleiner slag aardappeden nog 8-209.70 op, den laatsten marktdag kon er aan de Broeker veiling niet meer dan 2.405 voor gemaakt worden. Nog slechter liep het met de kleine: aanvankelijk verkocht voor 4.406.50, op het eind der week brach ten ze slechts 0.40—1 op. Hierbij dient nog vermeld, dat de prijzen aan de veiling van den Noordermarktbond nog 0.50—i lager waren voor groote en drielingen. Was het vorige jaar slecht voor de vroege aard appeltelers, nu dreigt het nog slechter te worden. Toen werden in de overeenkomstige week nog prijzen van f 11—16 betaald. De aanvoer bedroeg deze week 42 spoor wagens, waarvan 37 te Broek op Langendijk Langendijk. Bloemkool werd er in de afgeloopen week meer aangevoerd dan in de daaraan voor afgaande. Toch is de bloemkoolteelt niet meer wat ze is geweest in tijden, toen de Langendijker bloemkool een bijna Euro- peesche vermaardheid bezat. De draaihartig- heid met hare geweldige verwoesting is oor zaak, dat de bouwers het risico niet meer aan durven. Nu waren bovendien de prijzen ook nog slecht. Voor eerste soort werd van f 3.206.90 betaald, voor tweede soort werd 1.302.90 besteed. Dit is een zeet groot verschil in ongunstigen zin met ver leden jaar, toen ze omstreeks dezen tijd voor eerste soort 3037 en voor tweede 18 tot 22 opbracht. Boswortelen waren er ook wat meei' aan gevoerd dan verleden week. Er behooren er 40 stuks aan een bos te zijn. Aan de veiling van den Noordermarktbond werd f 5.80 be taald, aan de Broekerveiling 6.509.10. Deze prijzen zijn lager dan verleden jaar. Tomaten hadden een gunstige markt. Wel zijn de prijzen niet zoo hoog als verleden jaar, doch zooals ze deze week waren, kon men er best tevreden mee zijn. Ze waren duur der, en wel beduidend, dan de vorige week. In 't begin der week werd voor A-kwaliteit 36 betaald; deze noteering werd eiken dag wat hooger, zoodat op het eind1 f 58.10—58.60 werd betaald. Evenzoo ging het met de B- soort, die van 35 op Maandag tot 56.70 op Zaterdag opbracht. C-kwaliteit bedong op genoemde dagen 34.20—56.80, terwijl voor CC resp. 16.10 en 25.20 werd be taald. De totaal-aanvoer bedroeg 62000 K.G. Ongetwijfeld had niemand meer verwacht, dat er deze week nog stapelgroenten zouden worden aangevoerd. Toch was dit zoo aan de veiling te Noordscharwoude. Vooreerst uien. Ze brachten 1.101.60 per 100 K.G. op. Dan Deensche witte kool die voor 0.60— 1.10 werd verkocht. In deze ongunstige tijden is het te begrij pen, dat men met spanning het verdere ver loop der markt afwacht. 'W' HEILOO. Het zilveren ambtsfubilè van den Burgemeester. Zooals bekend is, herdenkt Jhr. N. van Foreest, burgemeester dezer gemeente, op 1 Juli a.s. zijn zilveren ambtsjubilé. Het is van zelf sprekend, dat een dergelijk jubileum niet ongemerkt voorbij gaat. De burgemeester is 'hier geboren en getogen en heeft 2'5 jaar het lief en leed der gemeente meegemaakt. Reeds maanden te voren heeft een comité zich gevormd, meerdere keeren is vergaderd en het feestprogram is althans in groote lijnen gereed. Op 1 Juli zal de jubilaris worden afgehaald door een eere-escorte van de Rijvereen., een deputatie uit 't comité en eere-comité. Onder klokgelui zullen de kinderen der scholen hun hulde aanbieden, welke voor het raadhuis zal plaats hebben. Daarna wordt in de raads zaal de jubilaris dOor den Raad ontvangen en gecomplimenteerd. De heer Hopman, voorzitter van het feestcomité zal den jubi laris toespreken en het geschenk der gemeen tenaren aanbieden. Het huldeblijk zal be staan uit een fontein, te plaatsen in het gazon voor het raadhuis, naar ontwerp van de architect Saai te Alkmaar. Om 2 uur begint op het Sportterrein de opstelling voor den optocht. In den stoet zullen de volgende rubriek uitkomen: sport en kinderwagens, rijwielen en transport rijwielen, luxe- en vrachtauto's, reclame auto's, praal- en zegewagens, paarden en paard en wagens, zang- en muziekgezel schappen. Ongeveer 3 uur wordt een tocht door de gemeente gemaakt. 's Middags is er gelegenheid om den jubi laris te complimenteeren. Aan de kinderen worden versnaperingen aangeboden, terwijl zij een bioscoopvoorstelling kunnen bijwonen 's Avonds worden er concerten gegeven door de plaatselijke zang- en muziekgezelschap pen. Natuurlijk zullen allen de vlag uit steken, terwijl men volop zal kunnen feest vieren. Moge allen ten volle meewerken om den dag te doen slagen. De gymnastiekvereeniging „D.O.V.E. S." bestaat 5 jaar. Wat'in 5 jaar voor de lichamelijke opvoeding is gedaan, is niet weinig. Een bloeiende vereeniging is ont staan. Daarom is er reden tot feestviering en dat zal ook gebeuren in den vorm van een sportdemonstratie, waaraan 11 vereeni- gingen, vertegenwoordigend 800 deelnemers (ster) zullen meewerken. De demonstratie heeft plaats op het sportterrein. De afd. Heiloo van de Ned. Ver. tot af schaffing van Alcoh. Dranken hield Maan dagavond vergadering in het gebouw voor Sport en Kunst. De voorzitter, de heer W. Visser, opende en heette allen welkom, inzonderheid den heer Sluis, secretaris der federatie Kennemer- land. Daarna kwam in bespreking de meeting op 13 Juli op het terrein bij den Kattenberg te Heiloo, welwillend afgestaan door de fa milie van Foreest. Spr. zijn Ds. D- Bakker te Amsterdam en J. v. d. Berg te Deventer. Muziekgezelschappen zullen de meeting op luisteren. Uit de mededeelingen bleek, dat deze meeting grootsch wordt opgezet en van de jonge afdeeling, die met Alkmaar samenwerkt, zal veel worden gevraagd. Ge lukkig beschikt de afdeeling over een ijverig bestuur. De heer Sluis sprak den wensch uit dat de dag evengoed zal slagen als in Alkmaar. Daarna bracht de voorzitter verslag uit van de Blauwe Week te Alkmaar. Het resul taat was niet zoo groot als men verwacht had. althans als men het slagen afmeet aan het bezoek op de vergadering, waar ds. Keuning sprak. Beter was geslaagd de blauwe bloempjesverkoop te Heiloo, die 70 opbracht. Toch was het noodig voor vol gende jaren nog meer dames bij de hand te hebben, ook voor colportage. Tot afgevaardigden voor de vergadering te Alkmaar werden benoemd de heeren P. A. Holtes en H. de Kruif, terwijl belang stellende leden toegang hebben. Daarna kwam aan de orde bespreking deelname aan den optocht ter gelegenheid van het ambtsjubileum van den burgemeester. De voorzitter vroeg of er interesse bestond om met een reclamewagen uit te komen. Er bestond verschil van opvatting over het ka rakter van den optocht, doch men was alge meen overtuigd dat een mooi opgestelde wagen effect zal sorteeren. Daarna werd besloten, mits men steun medewerking van de afdeeling Alkmaar, om ontvangt van de federatie en zoo mogelijk mee te doen. De rondvraag leverde niets op, waarna sluiting. NOORD SCHAR WOUDE. Door onze harmonie „Excelsior", directeur de heer P- Pranger, werd op het Zondag te Velsen gehouden muziekconcours de 1ste prijs behaald in de eere-afdeeling, met 129 p, Maandagmiddag werd in het marktcafé „Spoorzicht" aanbesteed het bouwen van een nieuw betaalkantoor met vergaderzaal en woning. De uitslag is als volgt voor timmer- en metselwerk Hoogerwerf en Baas voor 25700, P. den Das 23600, W. Giltjes 22075, de Graaf 21000, Koot en Molen 20865, A. Zuid- scharwoude 20650, J. Huiberts 20600, Holman 20480, J. Henselman 19850, J. Heidsma 19743, C. Langendijk f 19355, J. Smit 18025 en J. Lugtig 17455. Schilderwerk: Hoogerwerf en Baas 2300, K. de Vries 2165, A. F. Blok f 1989,75, E. Renooy 1986 en I. Zijp f 1666. De begrooting van den architect, den heer S. Vis was respect, 18475 en 1800. De gunning is aangehouden. UITGEEST. Kinderverlamming. In deze gemeente heeft zich een geval voorgedaan van kinderverlamming. Het ge val is geconstateerd bij het bijna vierjarig dochtertje van den heer V. d. K. HOOG EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE ANNA PAULOWNA. Bij beschikking van den minister van fi nanciën is het ij beschikking van 14 Mei aan de gemeente Anna Paulowna verleende voor schot ut 's Rijks kas, groot 9,650, en strekeknde tot uitbetaling van het door drie landarbeiders benoodigd bedrag voor de ver krijging van een plaatsje, verhoogd tot 9750. Juni. Hoog water Laag Datum v.m. n.m. v.m. 18 8.49 9.17 4.54 19 9.44 10.09 5.39 20 10.38 11.06 6.31 21 11.38 7.29 22 0.08 0.44 8.35 23 1.10 1.41 9.34 24 2.02 2.30 10.29 25 2.46 3.16 11.20 26 3.31 4.01 27 4.19 4.50 0.38 28 5.07 5.40 1.28 29 5.57 6.29 2.16 30 6.48 7.17 3.07 BERGEN AAN ZEE tb Juni. V* Hoog water Laag Datum v.m. n.m. v.m. 18 8.52 9.20 5.06 19 9.47 10.12 5.51 20 10.41 11.09 6.43 21 11.41 7.41 22 0.11 0.47 8.47 23 1.13 1.44 9.46 24 2.05 2.33 10.41 25 2.49 3.19 11.32 26 3.34 4.04 0.06 27 4.22 4.53 0.50 28 5.10 5.43 1.40 29 6.00 6.32 2.28 30 6.51 7.20 3.19 n.m 5.15 6.06 7.02 8.09 9.15 10.12 11.06 11.54 0.13 1.03 1.50 2.41 '30 n.m. 5.27 6.18 7.14 8.21 9.27 10.24 11.18 0.25 1.15 2.02 2.53 3.42 SCHOORL. Men schrijft ons uit Schoorl: De plannen van onze zomerfeestcommissie beginnen vastren vorm aan te nemen en dit kunnen we er wel van zeggen als 't weer ons geen parten speelt dan hebben we dit jaar een feest dat klinkt als een klok. 't Is ontegen< zeggelijk een moeielijke kwestie om steeds op dit gebied iets nieuws te bedenken, iets wat trekt. Dit nu meent de commissie gevonden te hebben in het volgende. Besloten is n.1. om in plaats van het bloemencorso een sprookje uit te beelden. De aandacht is gevallen op de „Rattenvanger van Hameien", een legen de uit de middeleeuwen die zich bij uitstek leent om in de openlucht gespeeld te worden. De moeielijkheden hieraan verbonden zijn niet gering maar met veel studie en samen werking van personen en vereenigingen, toch wel te overkomen. Tot groote voldoe ning van de commissie heeft onze tooneelver- eeniging „Nieuw Leven" zich bereid ver klaard de verschillende scènes zoowel op straat als op het terrein te spelen, terwijl van 't honderdtal kinderen die de commissie denkt noodig te hebben zich ongevraagd al een 50 hebben opgegeven. Over verdere plannen wordt nog beraadslaagd, we kunnen echter wel mededeelen dat er weer, als vori ge jaren, gemaskerd bal zal zijn, dat er kin derspelen worden gehouden en er zéér waar schijnlijk weer door een rijvereeniging ver schillende demonstraties worden gegeven Al met al dus voor „elk wat wils", we hopen op een en ander nog nader terug te komen DE STREEK. De aanvoer van vroege aardappelen aan de veiling te Grootebroek neemt thans zeer snel toe. De prijzen vallen echter niet mee en ondergingen de laatste dagen een belang rijke daling. Groote muizen gelden 2.50— 3.40; kleine 0.90—1.60. ANDIJK. De heeren T. Kooiman Wz. en 'J. Kort slaagden te Amsterdam voor het examen rekening-courant boekhouden. Na een inleiding van mevr. Rees té Benningbroek is alhier een voorloopig comité opgericht met het doel een Vereeniging voor Huismoeders te stichten, die zich tot taak stelt hulp in de huishouding te verleenen bij ziekte der moeder. y - HENSBROEK. De gymnastiekvereeniging H. D. S. ondet leiding van haar directeur den heer J Schotsman uit Alkmaar en de damesafdee- ling onder leiding van mej. Termaat begint weer eenigszins op te leven. Na haar laatste uitvoering zijn er weer enkele leden bij gekomen, terwijl ook enkele oud-leden zich weer hebben opgegeven. Om wat propaganda te maken voor de gymnas tiek, had het bestuur onderlinge wedstrijder georganiseerd en wil er ook ij een dee)jiam« van minstens vijf personen een wedstrijd voor gehuwden aan verbinden, waarvoor men zich bij den heer Schotsman iederen Donder dagavond kan opgeven. De datum die eerst was bepaald op Zon dag 22 Juni is nu met het oog op wedstrijd den in andere plaatsen, vastgesteld op Zom dag 20 Juli a.s. 1 Dé toegang tot de wedstrijden is vrij, du( 15. En eindelijk, toen ze in het midden van het bosch waren, daalde de vogel met Keesie op zijn rug en ze kwamen terecht op een plekje, dat tusschen de boomen was uitgespreid als een mooi groen tapijt. Overal zag de verkeersagent boomen, waarvan de stammen allerlei vormen hadden. Het was zoo stil in het bosch, alsof er geen levend wezen was. Geen geluid van vogels werd vernomen. Ofschoon de witte vogel bij hem was, voelde het agentje zich nog al eenzaam. „Maar bang ben ik niet", zeide hij in zich zelf, „want wie geen kwaad heeft gedaan, behoeft niet bang te zijn." 16. Doch nauwelijks stonden ze op het zachte tapijt tusschen de boomen, of de vogel liet een eigenaardig gefluit hooren en plotseling verschenen van alle kanten kabouters. Waar hij ook keek zag Keesie kabouters. Toen hij al die kleine menschen zag, ze droegen allen een groote baard, dacht Kees, dat hij nu als verkeersagent moest optreden. Hij ging in postuur staan, zwaaide met zijn hand en riepi „Rechts aanhouden en doorloooen asieblieft"-

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 6