Transpirerende Binnenland Luchtvaart oksels en voeten Verkeersongevallen. BRANDEN. itder die iets voor de gymnastiek gevoelt kan zich op een gezelligen middag voorbereiden. Als een bijzonderheid melden we dat de zoon van den landbouwer Jb V dezer dagen een oude rat met 15 jongen heeft ge vangen Wel n bewijs dat de ratten zich snel uitbreiden. üGMOND AAN ZEE Op den autobusdienst Egmond—Alkmaar is, evenals op dien van EgmondBergen een groote wagen in dienst gesteld. Beide wagens zijn van het merk „International". De ondernemer heeft het goed ingezien, om bij den aanvang van het seizoen zijn ma teriaal in orde te hebben. l' i TEXEL Gistermiddag is te De Cocksdorp op Texel den 26-jarigen arbeider van de Zuiderzeewer ken K. v. a. S., die een trein kip-karretjes be geleidde, een voet afgekneld, doordat plotse ling een der karretjes omkiepte en zich een staaldraad om zijn been wikkelde. OUDORP. Verdwijnende molens. In verband met de electrificatie der be maling van den Oudorperpolder is men be gonnen met het afbreken van den eersten molen van de Zeswielen, zoodat binnen enkele dagen deze sierlijke molen tegen den grond zal liggen. Ofschoon hij reeds voor een deel van het riet ontdaan is, doet hij op 't oogenblik nog dienst om het overtollige v iter van de laatste dagen wel te malen OUDE NIEDORP. Tot leerling-ambtenaar ter secretarie is be noemd de heer A. J. Beemsterboer van Alkmaar, tot dusver als volontair werkzaam ter secretarie te Ursem BERGEN. In de dezer dagen gehouden vergadering Van het bestuur van den polder de Berger- meer werd benoemd tot bedrijfsleider van het electrisch gemaal de heer H. Hopman Jr., wonende Egmondermeer, gemeente Egmond binnen, terwijl aan den tegenwoordigen be drijfsleider D. van den Berg op diens ver zoek met ingang van 1 Augustus a.s. eervol ontslag werd verleend. ALGEM. NED. TYPOGRAFENBOND, I Algemeene vergadering. De Algemeene Nederlandsche Typografen bond heeft gisteren te Amsterdam zijn 57ste bondsvergadering gehouden. De heer F. v. d. Wal, voorzitter van den bond, bracht allereerst het pensioenfonds voor de grafische vakken ter sprake. Een aantal leden heeft zich tot het uiterste verzet tegen premiebetaling en kon slechts door bedreiging met ontslag bewogen wor den, hun verplichtingen tegenover het fonds na te komen. Uit den strijd over het pensioenfonds is een oppositiegroep ontstaan, welke een eigen blad üoet verschijnen, met Clausing als re dacteur. Of daaruit een blijvende anarchis tisch-communistische typografenorganisatie zal ontstaan, kan niet met zekerheid worden jvoorspeld. In ons land is op het gebied van .versplintering alles mogelijk. In elk geval hoopte spr., dat dit voorkomen kan worden. jNoemenswaardig ledenverlies voor den Bond heeft de stichting van het pensioen fonds niet gebracht. Niemand behalve Clau sing heeft het op royement laten aankomen. In totaal waren op 30 April bij het pen sioenfonds 10.947 verzekerden ingeschreven. Hiervan betaalden 10.639 hun bijdragen. Op 30 April was er reeds een kapitaal van ƒ413.037 bijeengebracht, zoodat in een jaar het geschatte driekwart millioen er zeker wel wezen zal. Er is dus alle reden, aldus spre ker, om te verwachten, dat het fonds in stand gehouden zal kunnen worden, en dan zal de tegenstand wel spoedig verflauwen en menig tegenstander tot voorstander wor den bekeerd. Voorts deelde spr. mede, dat de heer Clausing tegen zijn royement in beroep is gegaan bij de Bondsvergadering. Na nog de contracts-onderhandelingen met de boekbinderspatroons te hebben be sproken, stond spr. stil bij de komende onder handelingen met de boekdrukkerspatroons. Onder geen omstandigheid zal de gemeente klasse-indeeling gelaten worden zooals ze is. 1 Naast het vertrouwen op de solidariteit der leden, ligt, aldus spr., onze groote veilig heid in onze sterke financieele positie. Voorts bracht de voorzitter ter sprake, dat 'de Nederlandsche vereeniging van boekdruk kers den strijd tegen de federatie nog niet heeft opgegeven. Deze organisatie zoekt con tact met de gezellenorganisaties, teneinde mede de collectieve arbeidsovereenkomst te kunnen afsluiten, zonder aan de federatie ge bonden te zijn. Contracteeren met twee orga nisaties zal bezwaarlijk gaan, daar dan het verplichte lidmaatschap in het gedrang komt. Spr. bracht tenslotte hulde aan de nage dachtenis van de gevallen medestrijders, on der wie mr. P. J. Troelstra. Het jaarverslag van den secretaris ver meldt, dat het aantal leden, met inbegrip van de A- en B-adspiranten, 9949 bedraagt, ■wat een vermeerdering met 163 leden betee- kent. Het aantal afdeelingen bleef gelijk aan dat in het vorige jaar. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat het totaal Bondsvermogen over '29 met 212.824 gestegen is. De verslagen werden ongewijzigd goedge keurd. In de voortgezette vergadering kwam de houding van het hoofdbestuur in bespreking. De afdeelingen Amsterdam en Den Haag oefenden cri'tiek uit op deze houding inzake het pensioenfonds. Behoudens enkele aan merkingen werd door de vergadering het be leid van het hoofdbestuur goedgekeurd. De afdeeling 's-Gravenhage stelde voor, dat het Ccngres zich uitspreekt voor afschaffing van nachtarbeid in het grafisch bedrijf en lichtte dit voorstel als volgt toe: De jarenlange strijd voor afschaffing van den nachtarbeid het bakkersbedrijf is tenslotte met succes bekroond. Dat in de dagbladpers nog des nachts wordt gewerkt, strijdt tegen alle be grip van menschelijkheid. Door de afdeeling Amsterdam-machinezet- ters werd dit voorstel in dier voege geamen deerd, dat het Congres zich in prigtioe.YOgr, behandel» men men Purolpoeder. Dit is het meest afdoende middel daarvoor. Het kost en 60 ct. per bus en is evenals Purol, verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten. afschaffing van nachtarbeid in het grafisch bedrijf uitspreekt. Bij dit amendement sloten zich het H. B. en het Congres aan. ONTHULLING STANDBEELD JEROEN BOSCH. Heden heeft te Den Bosch de onthulling plaats gehad van he standbeeld van Iheroni- mus Bosch. De feestelijkheden in de in verband met deze gebeurtenis met vlaggen vsrsierde stad begonnen met een carillonbespeling. Te elf uur stelden op de Markt de schoolkinderen (vier hoogste klassen) van alle scholen zich op, waarbij het 's-Hertogenbossche Muziek corps muziek ten gehoore bracht. 1 egen kwart voor twaalf vereenigden zich de autoriteiten en genoodigden op het stad huis. Tot de aanwezigen behoorden o.a. mr. dr. A. van Rijckevorsel, commissaris der konin gin in Noordbrabant; het Eerste Kamerlid jhr. mr. A. F. O. van Sasse van IJsselt; het Tweede Kamerlid mr. F. Teulings; leden der Prov. Staten; verschillende geestelijken; de garnizoenscommandant B. W. Baron van Dedem; de consuls van België en Frankrijk en vele bekende personen uit de kunstwereld. Toen de autoriteiten bij het standbeeld ar riveerden zongen de schoolkinderen met bege leiding van het 's-Hertogenbosch' Muziek corps het Wilhelmus. Hierop had de onthulling plaats. De burgemeester van Den Bosch, de heer mr. F. J. Lanschot, hield een toespraak, waarin hij allereerst de totstandkoming van het standbeeld mededeelde. De burgemeester ging vervolgens na wat Jeroen Bosch geweest is en wat zijn werk beteekent. Bosch is een baanbreker in de schilder kunst, die dichter staat bij Brouwer en Jan Steen dan bij Rogier van der Weijden en Dirk Bouts. Zijn kunst heeft over de eeuwen geze gevierd en ze is nimmer overtroffen. Zijn volgelingen Pieter Breugel en zijn school waren eveneens geniale kunstenaars, maar Bosch heeft het motief gegeven, waar op de symphoniën der latere schilderkunst zijn uitgewerkt. Namens het gemeentebestuur aanvaardde wethouder Van Meerwijk het standbeeld. In de plaats van den Hoofddirecteur van het Rijksmuseüm den heer SchmidtDege- ner, die in het buitenland vertoeft, hield de heer Huib Luns, directeur van het Rijksinsti tuut tot opleiding van teekenleeraren te Am sterdam, een rede over de beteekenis en het leven van Iheronitnus Bosch. Daarna hield de commissaris der konin gin een korte toespraak en verzocht tenslotte mevr. Van Lanschot—Van Meeuwen, echtge- noote van den burgemeester, het standbeeld te onthullen door het doek te verwijderen. Het standbeeld is gemaakt in brons door August Falise te Wageningen, leeraar aan de kon. school voor kunst, techniek en am bacht te Den Bosch. Het is 2.25 M. hoog en stelt den schilder voor, gekleed in middeleeuwsche kleeder dracht, mantel, korte broek en lage schoe nen, in de linkrhand het palet, in de rechter penseelen. Het beeld rust tegen een brok stuk van een gothischen zuil, symboliseeren- de de betrekking van den schilder tot de Bos sche kathedraal. Het beeld staat verder op een voetstuk van Oberpfalzer graniet, dat met de trappen er om heen 3.45 M. hoog is, zoodat het geheel een hoogte heeft van 6 M. Op het voetstuk staat in gouden letters: Hieronimus Bosch 1450—1516. Na de onthulling zongen de schoolkinde ren een feestlied. De schooljeugd defileerde vervolgens voor het standbeeld, waarmede de plechtigheid was geëindigd. De autoriteiten en genoodigden vereenig den zich doarna aan een lunch. In den middag vonden sportfeesten voor de jeugd plaats. Te drie uur werd een tentoonstelling geo pend in het gebouw van het Prov. Genoot schap van Kunsten en Wetenschappen. Te vijf uur wordt op de Markt een csrf- cert gegeven. Hedenavond zullen alle Bossche vereeni- gingen voor het stadhuis defileeren. De dag wordt besloten met dansmuziek op de markt. BIJ HET POOTJEBADEN VERDRONKEN. Te Delft werd Zaterdag het 7-jarig zoon tje van den werkman Boxmeer bij het pootje baden in de Schie medegetrokken door de zui ging van een voorbijvarend motorschip. De cnaap dreef naar het midden en verdronk. Zijn lijkje werd later gevonden. NED. VEGETARIERSBOND Zondag is te Amersfoort het jaarlijksche congres gehouden van den Nederlandschen Vegetariërsbond. Bij de behandeling van de voorstellen van het hoofdbestuur was een resolutie, welke met een kleine wijziging werd aangenomen. De strekking was, dat de bond, overtuigd van de groote waarde der vegetarische voedings wijze, zich tot de Nederlandsche regeering zal wenden met het verzoek om deze voe dingswijze in de rijksopvoedingsgestichten, tuchtscholen en de jeugdgevangenis toe te passen. DE EERSTE MAATJESHARING. De eerste nieuwe Hollandsche maatjes haring, goedgekeurd door den opper-keur- meester te Vlaardingen, is Zaterdagmorgen aan de Koningin gezonden. Deze haring was aangebracht door den stoombeuger VI 84, stm. G. v. d. Snoek, van de reederij irma Joost Pot te Vlaardingen. BOND VAN NOTARISKLERKEN. De pensioenregeling. De Bond van Notarisklerken in Neder- .and heeft Zaterdag te 's-Hertogenbosch zijn dertiende jaarvergadering gehouden. Blijkens het jaarverslag is de verhouding bjjycjTgn JieJ bestuur en de Broederschap van Notarissen in Nederland is bij voortduring zeer vriendschappelijk geweest. De ontvang sten waren 8545.42, de uitgaven 7057.83U, zoodat er een voordeelig saldo van 1487758 M is. Het ondersteuningsfonds had 4666.86 inkomsten en 3194.68 H uit gaven, zoodat er een saldo van 1472.17% is. E>e heeren G. Balster en G. de Bruin wer den als bestuurslid herkozen. De vergadering aanvaardde een hoofdbe stuursvoorstel om over te gaan tot aanslui ting bij de Nederlandsche Vereeniging tot het oprichten en instandhouden van herstellings oorden voor handels- en kantoorbedienden, handelsreizigers en handelsagenten, geves tigd te Rotterdam. De middagzitting was grootendeels gewijd aan de bespreking van het verslag inzake den stand van het klerkenpensioen. Een motie der afdeeling Leeuwarden, waarin verklaard werd. dat aangezien de definitieve voorstel len afwijken van de vroeger gedane toezeg gingen, de voorgestelde regeling niet aan vaard kan worden en waarin voorgesteld werd de Broederschap van Notarissen te ver zoeken nieuwe voorstellen te doen, kon bij de vergadering geen steun vinden. De voorzitter constateerde dat men de pensioenregeling niet wil verwerpen. Op. 21 Juni zal nader geconfereerd wor den met de vertegenwoordigers van de Broe derschap. VRIJMETSELAREN. Zondag jl. is te 's-Gravenhage de jaarl. algem. vergadering gehouden van de Neder landsche Orde van Vrijmetselaren. Tal van afgevaardigden van loges in Ne derland, Oost- en West-Indië en Zuid-Afri- ka, 25 officieele vertegenwoordigers van ma- connieke buitenlandscne grootmachten en zeer veel leden der Orde als bezoekers waren aan wezig. In een rede wees de grootmeester, de heer Van Tongeren, op den gestadigen bloei der Orde en op de samenwerking van de verschil lende gebieden, Nederland, Oost- en West- Indië en Zukï-Afrika, waar de Nederland sche Orde werkzaam is. De heer H. van Tongeren, die na het over lijden van prof. mr. J. H. Carpentier Alting de functie van grootmeester tijdelijk vervulde, werd met algemeene stemmen tot deze waar digheid benoemd en daarin met hartelijke woorden door den Gedeputeerd Grootmees ter, mr. A. A. Galestin, geïnstalleerd. De grootmeester besloot de bijeenkomst met een opwekking om met geestdrift zich te blij ven wijden aan een wereld, waarin moge wezen verdraagzaamheid jegens andersden kenden, wederkeerige waardeering, algemee ne naastenliefde, opdat wij nader komen tot den tijd waarin het inderdaad zal zijn: „Vre de op aarde", KOLONEL THOMSON. Zijn nagedachtenis gehuldigd. Het Alb. Tel. Ag. meldt uit Durazzo: Ter gelegenheid van den 16en jaardag van den dood van den Nederlandschen held kolonel Thomson, die den 15en Juni 1914 zijn leven offerde om dë eer en de Albanee- sche vlag te beschermen, zijn gisteren te Durazzo als blijk van dankbaarheid verschei dene kransen gelegd op het monument van den overledene, in tegenwoordigheid van een aantal autoriteiten. smakt werd. Met een zware hersenschudding werd zij opgenomen. Men vreest voor haar leven. - DE GROOTE TENTOONSTELLING TE ENSCHEDE. Opening a.s. Donderdag, De officieele opening van de groote electro- tentoonstelling, genaamd de Zevenmijls, zal Donderdag a.s. te Enschedé plaats hebben 's namiddags te half drie in het restaurant, dat zich op het tentoonstellingsterrein be vindt. Redevoeringen zullen worden gehouden door den heer L. C Pabon. dir. van het Tw. centraalstation voor de electrisohe stroomle- vering te Hengelo namens het tentoonstel lingscomité, door den burgemeester van En schedé den heer Edo Bergsma en door den minister van waterstaat, mr. P. J. Reymer. Deze redevoeringen zullen door de A.V.R.O. worden uitgezonden. Meer dan 800 autoritei ten en genoodigden zullen de openingsplech tigheid bijwonen. VADER STEEKT ZIJN ZOON. Zaterdag hebben een vader en een zoon ru zie gekregen in een café aan de Oranjeboom- straat te Rotterdam. De twist werd op straat voortgezet, en daar heeft de vader den zoon met een mes een diepen steek in de borst toe gebracht. De getroffene is in het ziekenhuis aan den Coolsingel opgenomen. De dader is gearresteerd. KIND DOOR EEN BEER GEDOOD. Een rondtrekkende Duitscher, die met een grooten zwarten beer vertooningen had ge geven in eenige dorpen, keerde gistermiddag in het stationskoffiehuis te Franeker terug, waar hij voorloopig zijn intrek had genomen. De beer werd in den tuin aan een boom ge bonden. In een oogenblik dat de vrouw van den caféhouder zich even van haar tweejarig zoontje, dat bij haar in de schuur speelde, verwijderde, om waschgoed op te hangen, heeft de beer het kind gegrepen en dood ge drukt. De justitie stelt een onderzoek in. Jongen overleden. In het acad. ziekenhuis te Leiden is een negenjarige jongen, die te Alphen aan den Rijn door een auto werd overreden, aan de bekomen verwondingen bezweken. Motorrijder het slachtoffer. Te Woubrugge is een 36-jarige motorrij der geslipt en daarbij zoo ernstig verwond, dat hij kort na het ongeval is overleden. Door een autobus overreden. Zaterdagmiddag is de 30-jarige H van der Water te Waddinxveen op den Breede- weg onder Moercapelle na het passeeren van een autobus met zijn motorfiets geslipt en door den achter hem aankomende bus over reden. Het slachtoffer was onmiddellijk dood Tegen een boom gereden. De motorrijder J. B. Eelde reed gister te Groningen in volle vaart tegen een boom, tengevolge waarvan het 13-jarig meisje T. Z. dat op de duo zat, tegen den grond ge Te Nijega bij Koudum is afgebrand een huis met garage en fourage-bergplaats van K. Kooiker. De getoeele huisboedel, de voor raad veevoeder en twee vrachtauto's ver brandden. Heidebrand. Zondagavond om circa 8 uur brak brand uit in de heidevelden nabij de Woeste Hoeve aan den Arnhemschen weg. Ongeveer twee H.A. ging verloren. De oorzaak is onbekend. Gift van de koningin. Het bestuur van het Eerste Apeldoornsche Vrijwillige Brandweercorps ontving namens de koningin een dankbetuiging en een gift van 300 voor de hulp, welke verleden week werd verleend bij een brand in de boerderij op Het Loo. Brand in een eiercpslagplaals. Gisteravond om half zes ontstond brand in een magazijn van eieren en ander mate riaal en brandbare stoffen, gelegen aan de Singelstraat te Breda vlak tegenover het mi litaire hospitaal, bekend door het scheikundig laboratorium der koninklijke militaire acade mie en in de onmiddellijke nabijheid van het stenografisch museum, een café, de bureaux van het Dagblad van Noordbrabant en den Katholieken Kring. Onmiddellijk was een 50-tal cadetten on der leiding van den gouverneur der academie ter plaatse, die het laboratorium, dat het meeste gevaar liep, geheel uitdroegen en ai- le brandbare stoffen en praeparaten in vei ligheid wisten te brengen. De inmiddels uitgerukte brandweer tastte met 14 stralen het vuur aan. Tenslotte gelukte het den brand meester te worden en om 6 uur was alle gevaar voor uitbreiding geweken. Een hoeveelheid ben zine was plotseling in brand geraakt en een brandweerman kon zich met groote moeite in veiligheid brengen. De Katholieke Kring, het café „De Graan- beurs" en het laboratorium liepen belang rijke waterschade op. Het gebouw zelf, ongeveer 30 meter lang en 8 meter breed, brandde totaal uit. De oorzaak van den brand is onbekend. GEVAARLIJKE VONDST. Bij verbouwing van het gebouw van den Katholieken Kring te Roosendaal heeft een werkman in een hoek van den tuin dicht bij den openbaren weg twee granaten van groot kaliber gevonden. Een der granaten was nog intact, van de andere was de kop uitgedraaid De marechaussee is van de vondst op de hoogte gesteld. KRACH OP EEN EFFECTEN KANTOOR? Naar het dagblad de Zeeuw meldt, heeft de heer L. F. R., kassier en commissionnair in effecten te Goes, zijn betalingen gestaakt. Hij zou voornemens zijn surseance van be taling aan te vragen. De slachtoffers moeten voornamelijk zitten in den kring der roomsch-katbolieke boeren en commission nairs. GENERAAL W. A. H. DOORMAN, t Op 72-jarigen leeftijd is gisteren te 's-Gra- I venhage overleden de gep. generaal-majoor W. A. H. Doorman, laatstelijk hoofdinten dant. De heer Doorman werd in 1857 geboren en werd op 28 Juni 1881 aangesteld tot 2e luit. kwartiermeester. In 1887 werd hij bevorderd tot len luitenant-kwartiermeester, op 19 April 1892 tot kapitein-intendant, op 27 Mei 1903 tot majoor-intendant en op 24 Dec. 1907 tot luitenant-kolonel-intendant. Daarna volgde op 1 Maart 1911 zijn be noeming tot kolonel-intendant en op 1 Mei 1914 tot generaal-majoor, hoofd-intendant. De thans ontslapene, die officier in de orde van Oranje-Nassau was en gerechtigd was tot het dragen van de gesp. Atjeh 1873 —1896, werd in 1918 eervol uit den militai ren dienst ontslagen. toonstelling gehouden. Bij opening Zaterdag avond waren vele officieele personen tegen woordig. De burgemeester mr. dr. F. Vonk de Both hield de openingsrede. Te Warmond is een 2%-jarig meisje in een onbewaakt oogenblik in een sloot ge raakt en verdronken. In de Maas bij Roermond is de 14-ja rige H. Scheurs uit Buggenum, bij het zwem men verdronken. Te Twijzelerheide is bij het baden ver dronken de 15-jarige B. van der Meer al daar. Zaterdagmiddag is te Laren de jeugd herberg „de Heikneuter" geopend. Dit is de zesde jeugdherberg in het Gooi. Te 's-Hertogenbosch zal vandaag een monument onthuld worden, ter herinnering aan den grooten middeleeuwschen schilder Jeroen Bosch REVOLVERSCHOTEN. Gistermorgen zijn als verdacht van poging tot doodslag naar Maastricht overgebracht en in het huis van bewaring aldaar opgeslo ten de gebroeders V. uit Heerlen. Zij hebben Zaterdag revolverschoten gelost op zekeren S. te Heerlen. KORTE BERICHTEN. De rijksmiddelen brachten in Mei f 2.058.360 en over de eerste vijf maanden 10.025.863 meer op dan in dezelfde pe rioden van 1929. Het komt den laatsten tijd voor, dat in kerkgebouwen te Delfshaven de kleeding van vrouwen en meisjes wordt beschadigd. Er worden sneden in mantels of japonnen ge maakt, en ook worden er wel stukken uitge sneden. Ter gelegenheid van het 25-jarig be- staan van het bakkersgilde St. Honoré te Til- J. burg, wordt een internationale bakkerij-ten- I DE VERMISTE FRANSCHE VLIEGER. Van den Vrijdagmorgen uit Santiago de Chile vertrokken rranschen vlieger Guil- laumat, die sedert dien vermist wordt, heeft men nog geen nader bericht ontvangen. Hoewel zoowel door militaire als door ei- viele vliegers naar hem gezocht is heeft men geen spoor van den vlieger bemerkt. Men ver moedt, dat de vlieger in een of andere geiso leerde streek een noodlanding heeft moeten maken. DE BALLON WEDSTRIJD TE MUNSTER. De Hollandia bij Gent gedaald. Over den ballonwedstrijd te Munster, waar aan de Hollandsche ballon „Hollandia" deel nam en waarbij ook de Graf Zeppelin tegen woordig was, schrijft het Hbld.: Zondagmorgen 7.10 vertrok de Hollandia. Door 't lange staan was het gas in den bal lon schijnbaar sterk afgekoeld, althans alle ballons stegen uiterst lui en de eene zak bal last na de andere moest geofferd worden om behoorlijk te stijgen. Te 7.40 waren alle ballons vertrokken. Even voor de start der laatste ballon vertrok het luchtschip Graf Zeppelin. Elke ballon kreeg een uitmuntend ver zorgde proviandmand mee, benevens een doos om na de landing de verzegelde baro- graaf (registreerende hoogtemeter) naar Munster terug te zenden. De belangstelling te Munster was enorm. 80.000 menschen wa ren gekomen om de landing van het lucht schip en het vertrek der ballons bij te wonen. Maandagmorgen werd aan het Hbld. ge seind: De Hollandia is na een voorspoedige tocht over Haltern, Dorsten, Wesel, Venlo, Eind hoven, Antwerpen boven Gent door onweer, windstilte en stortregen overvallen en heden ochtend 6.20 Duitsche tijd vlot geland op grasveld bij Meerendre ten N.W. van Gent. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van politie, Langestraat en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11 en 1 uur, de navol gende voor wei pen als gevonden gedeponeerd op 13, 14, 15 en 16 Juni 1930: Kindermutsje; ploeg; gonjezak met inhoud; belastingmerk in étui; handschoenen; sleutels. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen de ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op 13, 14, 15 en 16 Juni 1930: Medaillon, K. Schoon, Roch- dalestraat 11; kano, J. Smit, Laat 79; porte- monnaie met inhoud, K. Moeskops, Huig- brouwerstiaat 6; grijze hond, penning I 454, N. Schats, Molenkade 40; ceintuurtje, wed. van Viereen, Geest 48; houten schopje, M. Velleman, Boterstraat 10; 4 bankbiljetten, P. de Roover, Uitenboschstraat 27; ledige tasch, L. A. Welsteyn, Huiswaard 8; druk meter, N. H. Koreman, Luttik Oudorp 80; lorgnet in étui, R. Boom, Julianastraat 36; ■batikschort, D. Groen, Kooltuin 7; tasch, G. Schouten, Koolmeerlaan 82; moer, N. Pot, Westerweg 1; linnen boord, E. Einwachter, Tuinstraat 15; haan, J. de Nijs, Overdiepad 42; bos sleutels, A. Streicher, Oudorperdijkje 47; vliegende hollander, de la Mar, Houttil; potlood, H. Krijgsman, Keetgracht 2; dames- portemonnaie met inhoud, W. C. Swart, Polderstraat 7; damestaschje, N. Krook, Overdiestraat 36, dameshoed, P. S. var» Waming, Noorderkade 64; bril in étui F. Bergsma, Westerweg 55; rozenkrans, H. Denneman, Leeghwaterstraat 15; rozenkrans in étui, J. Schoen, Zocherstraat 37; porte monnaie met inhoud, B. Verhagen, Hooft- straat 5; hondenhalsband met 2 penningen, J. Schut, Popelmanslaan 24; belastingmerk in étui, J. de Moei, Forestusstraat 18. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hiervan kennis te geven aan het Bureau van politie. Weest voorzichtig met vuur in bosch en heide Bezoeker tot patiënt, na een erge hoestbui„Zeg, Je moest toch wat nemen tegen die hoest, ouwe Jongen." (Humorlsü.»v 4

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 7