Vaderlandsche Bank Radmfiscli Weerbericht, AGGUDA De burgerlijke beweging in Britsch-lndië. Zomersproeten Binnenland ver- dwijnen spoedig door een pot Sprutol. Bij alle drogisten. Luchtvaart Stadsnieuws Vrijdag 20 Juni. 7.30 uur, Cinema Americain, hoofdnum mer De gesluierde dame (rom., sens.) Toe gang boven 18 jaar. 7.30 uur, A. B. T., twee hoofdnummers: 1. Leugen (sens.), 2. De ridders van den nacht (sens.) Toegang boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater, hoofdnummer De strafzaak Bellamy (mysterie). Toegang boven 18 jaar. x- 8 uur, Central, evangelisatie-samenkomst, spreker de heer Sevensma. Zaterdag 21 Juni. 7.30 uur, Cinema Americain: De gesluier de dame (boven 18 jaar). 7.30 uur, A. B. T.: 1. Leugen, 2 De rid ders van den nacht (boven 18 Jaar)- 7.30 uur, Victoria Theater: De strafzaak Beliamy (boven 18 jaar.) 7.30 uur, Muziektuin, openluchtuitvoering van „De molen van Sans Souci Zondag 22 Juni. 10.30 uur, Harmonie, religieus Soc. Ver bond, spreker ds. v. d. Heide, lid der Tweede 'Kelner In Cinema Americain van 2 uur nam. af doorloopende voorstelling van De gesluieide dame (boven 18 jaar.) In A B T. van n.m. 2 uur af doorloopen de voorstelling van 1. Leugen, 2. De ridders van den nacht (boven 18 jaar.) In Victoria-Theater van 2 uur n.m. ar doorloopende voorstelling van De strafzaak Bellamy (boven 18 jaar.) 3 uur, Muziektuin, openluchtuitvoering van „De Molen van Sans Souci". 7.30 uur, Muziektuin, openluchtuitvoering van „De zonderlinge marskramer". Maandag 23 Juni. 7.30 uur, Cinema Americain: De geslui erde dame (boven 18 jaar). 7.30 uur, A. B. T., hoofdnummer Kinder leed (dram.), hoofdrollen Ronald Colman, Alice Jovce, Douglas Fairbanks Jr. Toegang boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria Theater: De strafzaak Beliamy (boven 18 jaar). Dinsdag 24 Jum. i 7.30 uur, Cinema Americain: De gesluier de dame (boven 18 jaar). 7.30 uur, A. B. T.: Kinderleed (boven 18 jaar.) 7.30 uur, Victoria Theater: De strafzaak Beliamy (boven 18 jaar.) Woensdag 25 Juni. i 7.30 uur, Cinema Americain: De geslui erde dame (boven 18 iaar). 7.30 uur, A. B. T.: Kinderleed (boven 18 '*730 uur, Victoria Theater: De strafzaak Bellamy (boven 18 jaar). Donderdag 26 Juni. 7.30 uur, Cinema Americain: De gesluier de dame (boven 18 jaar). 7.30 uur, A. B. T.: Kinderleed (boven 18 jaar). 7.30 uur, Victoria Theater: De strafzaak Bellamy (boven 18 jaar.) AARDVERZAKKING IN ESSEN. Gisteravond ontstond in een straat in Essen een aardverschuiving. Er vormde zich een trechter van ongeveer 3 M. in diameter met eep diepte van 25 M. De 10-jarige Ericii Moslehner verdween in de diepte. Een kolen wagen, die in de nabijheid stond stortte mede omlaag. Op deze plaats bleek een oude mijn zich te bevinden, die ingestort was. Het lijkje van het verongelukte knaapje is, doordat aan berging groot levensgevaar ver bonden is, nog niet geborgen. OOK EEN RECORDPOGING Een orkest speelt reeds 48 uur zonder ophouden. Uit Bromberg wordt gemeld, dat een or- xest aldaar onder leiding van den kapel meester Beger wil pogen het eenige jaren geleden door een Beiersch orkest gemaakte duurrecord in spelen te verbeteren. Gisteravond te 10 uur had het orkest te Bromberg reeds 48 uur zonder onderbre king doorgespeeld. Beger wil trachten, zoc- ang zijn krachten het toelaten, verder te blij- 'en spelen. DOODELIJK ONGELUK IN HET KANAAL VAN BRISTOL. De Engelsche staatsman Bennett verdronken. De Engelsche staatsman Bennett is bij een poging, om met een bootje met buitenboord motor het kanaal van Bristol over te steken, doodelijk verongelukt. Door een schip werd zijn lijk gevonden,, drijvende naast de omge- s'agen boot. Toen men hem vermiste, hadden vliegtuigen en reddingsbooten vergeefsche pogingen gedaan om hem te vinden. DE BURGERLIJKE BEWEGING IN BRÏTSCH-INDIE. Langzame verscherping van den toestand. Gisteren ontploften wederom te Lahore, Djalalpoer en Amritsar eenige bommen Over de gebeurtenissen in de overige deelen van Indië deelt de speciale verslaggever van de „Daily Herald" uit Bombay mede, dat de maatregelen van de regeering tegen de aan vallen op de zoutdepots en tegen de boycot beweging de stemming ongunstiger hebben gemaakt en den algemeenen toestand hebben verscherpt. De studenten en professoren, die als vrij willigers zich bij de Gandhibeweging heb ben aangesloten, hebben besloten als protest niet naar de collegezalen terug te keeren. Wanneer desemesters weer beginnen, ver wacht men dus ook een strijd aan de univer siteiten. De voorzitter van het Al-Indisch Congres, Pandit Nehru, verklaarde, dat het Al-Indisch Congres te Bombay besloten heeft de actie voor onafhankelijkheid energiek voort te zet ten,, tot de regeering zich bereid zal hebben verklaard, de wenschen der Indiërs na te ko men. Ondanks de voortdurende arrestaties en veroordeelingen wordt het posten overal .voortgezet. In vele plaatsen moest de politie ingrijpen. Te Pona is het posten zelfs door den Gemeenteraad goedgekeurd, die het den gemeenteambtenaren aanbeval. Ondanks het krachtdadige optreden der Britsche militaire en luchtstrijdkrachten te gen de Afridi's in het Noord-Westen duren, volgens een bericht uit Lahore, de onlusten aan dit deel van de Indische grens nog steeds voort. Er gaan zelf zwakke geruchten, dat de zoon van Aman Oelah in Afghanistan een leger zal organiseeren om de Afridi's te steu nen. TURKEN IN GEVECHT MET KOERDEN? j Volgens geruchten, die in Perzië de eonde doen, zouden 10.000 Turksche troepen in gevecht zijn met Koerden, die zich op den berg Ararat zouden hebben verschanst. NOODLOTTIG UITSTAPJE VAN BELGISCHE STUDENTEN. Donderdagmiddag maakte een aantal stu- denten aan het college te Bree (België) een uitstapje naar den „IJzeren Man'. De zeventien-jarige studenten N. sprong par does in het wader en kwam niet meer boven. Dadelijk werd onder leiding van de politie met het reddingswerk begonnen, dat tot diep in den nacht werd voortgezet. Tot heden 's het lijk van den student nog niet gevonden. DE ZEVENMIJLS TE ENSCHEDE. De opening. Gistermiddag is de „Zevenmijls" tentoon stelling te Enschede officieel geopend in het groote tentoonstellingsrestaurant. Aanwezig waren hierbij o.a. minister van waterstaat, mr. P. J. Reymer, de commissaris der konin gin in de provincie Overijsel, mr. baron van Voorst tot Voorst, leden van Gedeputeerde Staten in Overijsel, de gemeentebesturen van Enschede, Lonneker en Hengelo, de burge meesters van verschillende Twentsche en Westfaalsche gemeenten en vele anderen. Het eerst werd het woord gevoerd door den voorzitter van het Uitvoerend Comité, den heer Lodewijk Ch. Pabon. Spr. ving aan met een bijzonder woord van welkom tot den mi nister van waterstaat, waarna spr. in hun landstaal de Duitsche gasten begroette. Ver volgens wees spr. er op dat electriciteitsten- toonstellingen tot regelmatig terugkeerende gebeurtenissen in ons land behooren, doch deze hebben doorgaans een plaatselijk karak ter en zijn meer als een demonstratie te be schouwen. De „Zevenmijls" echter heeft een veel grooter gebied en is als vaktentoonstel ling te beschouwen, welke den blik in alge meenen zin verruimt. Hierna sprak de burgemeester van Ensche de, de heer Edo Bergsma, over de beteekenis die de electricteit in het leven van den moder nen mensch schiep. De toestand is voor ons zeide spr. niet gunstig. Concurrenten zonder tal, concurrenten die door slechte arbeidstoe standen een onbelioorlijken voorsprong heb ben, belemmeren onzen handel, maar we zul len niet klagen doch trachten ons te verweren door aanschaffing van betere werktuigen en het zceken naar nieuwe afzetgebieden. De volgende spr. was de heer ir. Gerhard Jannink, voorzitter van de afdeeling Textiel, die de beteekenis van deze afdeeling schetste. Daarop sprak de minister van waterstaat, mr. P. J. Reymer. Hij schetste de beteekenis van de electriciteit in verband met verhooging der productie, om vervolgens onder het uit spreken van zijn beste wenschen voor het sla gen van deze expositie, de „Zevenmijls" voor geopend ie verklaren. Daarna werd een typhoon in werking ge steld waarop de „Hengelosche Kapel" het „Wilhelmus" speelde dat door alle aanwezi gen staande werd meegezongen. Hierna werd de tentoonstelling bezichtigd. Terwijl deze rondgang geschiedde, hield de commissaris der koningin in de provincie Overijsel, een radio-telefonisch gesprek met den heer J. C. de Vos, president ter beschikking van West- Java, die zich te Bandoeng bevond. Een officieel diner. Gisteravond vereenigden een aantal gas ten zich in het tent onstellingsrestaurant, waar een feestmaal werd aangeboden door het gemeentebestuur van Enschedé. O.o. za ten aan de Minister van Waterstaat, mr. P. J. Reijmer, de Commissaris der Koningin, mr. A. E. Baron van Voorst tot Voorst; leden van Gedeputeerde Staten; de burge meesters der omliggende gemeenten; de regeeringspresident van Ahaus; de burge meester van Gronau en vele anderen. Burgemeester E. J. Bergsma heette allen welkom en stelde in het licht, dat de „Zeven mijls" niet is een tentoonstelling van plaat selijk belang, maar dat haar beteekenis ver reikt buiten de enge grenzen der gemeente Enschedé, zij is van belang voor geheel ons land, maar ook voor de breede zoon van den Duitschen staat, die zich tegen onzen Oost grens aansluit. Voorts richtte spreker zich speciaal tot den minister, die hij dankte voor zijn tegenwoordigheid, maar wiens aandacht hij tevens vestigde op tal van problemen die zoowel in het belang van Enschedé als van geheel Twente om oplossing vragen. Daarbij wees hij op de kwestie der electriciteitsvoor- ziening en de noodzakelijkheid van het spoe dig tot stand komen eener goede waterver binding met den Rijn, de slechte spoorweg verbinding met Holland en de vele over wegen die het verkeer bemoeilijken. Verder voerde nog het woord mr. P. J. Reijmer, die hulde bracht aan de energie in Twente be toond en toezegde voor de hem ter kennis ge brachte wenschen een open oor te zullen heb ben. Ook de Commissaris der Koningin in de provincie Overijsel, Mr. Baron Van Voorst tot Voorst, sprak zijn waardeerding uit voor hetgeen in dit deel zijner provincie tot stand is gebracht. Nadat nog enkele andere sprekers, o.w. de regeeringspresident vas Ahaus, zich hadden doen hooren, begaf het gezelschap zich naar de tentoonstelling, waar men nog eenigen tijd bijeen bleef. MOND- EN KLAUWZEER. Vragen van het Kamerlid Boon over het middel van den heer van den Berg. Het Tweede Kamerlid Boon heeft den mi nister van binnenlandsche zaken en land bouw de volgende vragen gesteld: 1. Kan de minister inlichtingen verstrek ken omtrent de werking van het middel Ma- taf lo bij vee lijdende aan of besmet met het virus van mond- en klauwzeer, dat volgens de jongste berichten in Spanje onder weten schappelijk toezicht is toegepast? 2. Zoo neen. is de minister dan bereid met het oog op de groote belangen der Neder- landscne veehouders onmiddellijk daarom trent inlichtingen te doen inwinnen en en kele onbevooroordeelde deskundigen naar Spanje te zenden, ten einde zich ter plaatse omtrent de werking van genoemd middel op de hoogte te stellen? 3. Mochten de inlichtingen uit Spanje hoopgevend zijn ten opzichte van genezing of onvatbaarmaking van door mond- en klauwzeer aangetast vee, wil de minister als dan bevorderen, dat ten spoedigste in Neder land proeven worden genomen, waar het vraagstuk weer urgenter is geworden, door dien in de onmiddellijke omgeving van 's-Gravenhage een ernstige mond- en klauw- zeer-epidemie heerschende is? 4. Is de minister niet van meening, dat niets onbeproefd «moet worden gelaten om deze zoo gevreesde ziekte, die den veehouders honderdduizenden guldens schade berokkent, zoo deugdelijk mogelijk te bestrijden? STROOPER GEDOOD. Gistermorgen in de vroegte bevond zich een bewoner van de Molenwijk te Deventer op de z.g. Zandweert met een geweer om te stroopen. Van den man, dien politieagenten achtervolgden, ging het geweer af De vluchteling werd door het schot in het hart getroffen en was onmiddellijk dood. TREINVERTRAGING TE AMSTERDAM. Tengevolge van een gebrek aan de electrische stroomvoorziening. De spoorwegdienst in de richting Hilver sum is gisteravond ernstig gestagneerd ge weest. De wissels en signalen op het Oostelijk rangeerterrein worden electrisch bediend. In den loop van den avond heeft een storing plaats gehad in de electrische leiding, met het gevolg, dat noch de signalen, noch de wissels als gewoon konden worden bediend. Hierdoor ontstond stagnatie, zoowel voor de binnen komende als voor de vertrekkende treinen in Oostelijke richting. De wissels moesten toen met de hand getrokken worden, wat voor de 6 perrons een groot oponthoud gaf. Er waren treinen', die van een half tot een uur vertra ging hadden. Ook het goederenvervoer onder vond belangrijk oponthoud. Ongeveer 11 uur was de electrische stroomvoorziening weer normaal. Het duurde echter nog geruimen tijd voor de treinen weer geregeld liepen. Naar wij vernemen moet de oorzaak van het gebrek aan stroom gezocht worden in een defect aan een transformator. BEHOUD VAN NATUURSCHOON. De Reeuwijksche en Sluipwijk- sche plassen. De gemeenteraad van Reeuwijk heeft met algemeene stemmen besloten tot den aankoop van ongeveer 120 H.A. water en land, eigen dom van notaris d'Aumerie te Scheveningen, een groot deel van de plassen nabij Elfhoe ven en 's-Gravenbroek behoorende tot de Reeuwijksche en Sluipwijksche plassen, ten einde deze uit een oogpunt van natuurschoon in stand te houden en voor de watersport te behouden, wanneer, althans niet tot droog making van het piassencomplex wordt over gegaan. DE BRAND TE VALKENSWAARD. Een der directeuren van de afgebrande sigarenfabriek van de N.V. Jasneva heeft aan het Hbld. meegedeeld, dat alles op beurs- polis verzekerd was en men ook tegen be drijfsschade gedekt was. De directie zal krachtig bevorderen, dat het bedrijf zoo spoedig mogelijk weder in werking gesteld kan worden en hoopt daar toe een noodgebouw in de omgeving te kun nen inrichten. De goede deksoorten der tabakken zijn ge red. Ook de administratieve bescheiden zijn gered. De brand werd het eerst ontdekt op den binnengoedzolder. Weliswaar heeft de spoe dige komst van de brandweer uit Eindhoven niet kunnen verhinderen dat de fabriek totaal in vlammen opging, doch zij heeft ongetwij feld verdere uitbreiding dan tot de naastge legen garage, die mede tot den grond af gebrand. BIJ HET BADEN VERDRONKEN. Bij het baden in de Merwede bij Dor drecht is verdronken een 24-jarige Oosten rijker, werkzaam op den ammunitiefabriek. De 17-jarige A. van Breugel, wonende Groote Lindt te Zwijndrecht, is bij het zwemmen in de Oude Maas verdronken. DE DUITSCHE INVOERRECHTEN OP. EIEREN. Nederlandsche organisaties drin gen aan op een actieve handelspo litiek. Onder voorzitterschap van den heer Mans- holt, inspecteur van den landbouw, hoofd van den buitenlandschen landbouwvoorlich- tingsdienst, is op het ministerie van binnen landsche zaken en landbouw een vergadering belegd teneinde met vertegenwoordigers van de pluimveehouders en eierhandelaren ver schillende aangelegenheden met betrekking tot den eierhandel te bespreken. Op deze vergadering waren mede aan wezig afgevaardigden van de Ned. Pluim veefederatie, het Ned. Eiercontrolebureau, de Geld. Overijselsche Vereen, van eierhande laren, .de Vereen, van eierhandelaren Barne- veld en Omstreken, de Amsterdamsche E ier beu rs, de Bond van Eierenexporteurs, de Coöp. Roermondsche Eiermijn, de Venlosche Eierveiling, de Arnhemsche Eierveiling, de N. Ned. Coöp., de Bredasche Eierveiling, de Eierveilingen te Ede en Geldermalsen, de Vereen, van Gemeenten met vrije eiermarkten, benevens de rijkspluimveeteeltconsulent. Bij de bespreking van het punt „Verhoo ging invoerrechten op eieren in Duitschland van 5 Mark per 10 K.G. bruto op 30 Mark per 100 K.G. netto". (Van 1.1 tot 1.5 cent per ei) wordt door verschillende instellingen de meening geuit, dat Nederland tot het voeren van een actieve handelspolitiek zal moeten overgaan. Uitvoerige besprekingen hadden het resul taat, dat de afgevaardigden van alle instel-1 lingen zonder uitzondering het er over eens waren, dat het inslaan van deze richting on der de gegeven omstandigheden noodzakelijk is- Na afloop van de vergadering bleven de afgevaardigden nog eenigen tijd bijeen om te» bespreken, wat gedaan moest worden. PROTESTANTSCHE VEREENIGING CHRISTELIJK HULPBETOON. De Protestantsche vereeniging Christelijk Hulpbetoon, die zich ten doel stelt, pro testanten in overwegend roomsche streken bij te staan, heeft te Apeldoorn haar 37ste jaar- lijksche vergadering gehouden, onder leiding van den heer A. J. A. Vermeer, emeritus predikant te Doorn. Deze zeide, dat de ar beid van de vereeniging zich gestadig uit breidt en ook haar financeele toestand reden tot tevredenheid geeft. Ds. S. R. Hermanides, uit Valkenburg, hield een causerie over het werk der evange lische maatschappij in Spanje. In het jaarverslag, uitgebracht door dr. W. Meindersma uit 's-Hertogenbosch, wer den herdacht wijlen ds. C. F. Gronemeijer, gewezen voorzitter en ds. P. A. van Meurs, uit de Beemster, oud-hoofdbestuurslid. Inge komen waren 27 aanvragen om voorschoot of hypotheek, waarvan 3 zijn aangehouden, 6 afgewezen; 18 werden toegestaan tot een gezamenlijk bedrag van 17.200. Aan gif ten werd in 1929 ontvangen 6237. De volgende vergadering zal gehouden worden te Amersfoort. Ds. M. Hefting te Eist werd als hoofdbe stuurslid gekozen. BRAND. Gistermiddag brak brand uit in de hooi schuur van Witjes te Reet bij Eist. Een aan- frenzend perceel, dat gedeeltelijk als woon- uis werd gebruikt, vatte vlam, doch kon be houden blijven. Het vee werd gered. Eenige landbouwwerktuigen, benevens een wagen gingen in de vlammen verloren. De oorzaak van den brand is onbekend. NED. CENTRAAL FILMARCHIEF. De minister van Binnenlandsche Zaken heeft een aanschrijving gericht tot de ge meentebesturen, waarin hij er op aandringt, dat deze bij het tot stand komen van docu mentaire films en filmjournalen slechts mede werking zullen verleenen op voorwaarde dat het negatief in bewaring of ten geschenke zal worden gegeven aan het Nederlandsch Centraal Filmarchief te 's-Gravenhage. VERKEERSONGEVAL. Een jong meisje het slachtoffer. Gistermiddag wilde het 14-jarige meisje L. M. v. d- Z. uit de Pauwenlaan in Den Haag, op de fiets gezeten, in de Sportlaan nabij de Tulpenboomstraat, de rails oversteken van lijn 21, juist toen er een wagen van die lijn naderde. Het kind viel en kwam onder den wagen terecht. Het werd deerlijk verminkt op genomen en door den geneeskundigen dienst naar het ziekenhuis aan. den Zuidwal ver voerd, waar het bij aankomst bleek te zijn overleden. KORTE BERICHTEN. Uit de Kattenburgervaart te Amsterdam is een pakket opgehaald, dat het. lijk bleek te bevatten van een pas geboren kind, dat ver moedelijk geworgd was. Een doek, om den hals gebonden, wees daar op. Naar gemeld wordt, is het verlies der N.V. Glasfabriek Leerdam, v.h. Jeekei Mijnssen Co. te Leerdam, dat op 31 Dec. 1928 86.824 bedroeg, op 31 December 1929 gestegen tot 241.545. Minister Deckers zal vandaag een be zoek brengen aan den legerplaats te Olden- broek en oefeningen bijwonen van het 6e reg. veldartillerie. Woensdagavond is uit de Vecht bij de Haandrik opgehaald het lijkje van het negen jarig kind van den brugwachter Bril. Het kind was sedert 's morgens vermist. Sedert enkele dagen is te Stadbroek— Sittard spoorloos verdwenen de filiaalhou der R., van de Coöp. Voorwaarts. Hij moet de kas, ongeveer 400, hebben meegenomen. HISTORISCHE ANECDOTEN. Dat vele dichters verwaand zijn is bekend. Malherbe o.a. prees zichzelf zeer graag. Prinses de Conti kwam hem eens bezoeken en zeide hemIk wil u de mooiste verzen der geheele wereld toonen; die hebt ge nog nooit, gezien. Onbeschaamd en vol emotie gaf Malherbe ten antwoord: Pardon mevrouw, ik heb ze gëzien, want omdat ze de mooiste zijn der geheele wereld, moet ik ze wel noodzakelijk gemaakt hebben. Toen Napoleon III, kort na den coup d'état een zegevierenden intocht te Bordeaux hield, had men in een eereboog van bloemen, waar hij onderdoor zou komen, een keizers kroon gehangen, met het opschrift erboven: Dat heeft hij wel verdiend. Maar de wind blies de kroon weg en toen Napoleon onder den boog doorkwam, bungelde er, tot groote pret der republikeinen, alleen nog maar een koord met een strik aan met opschrift er bo ven: „dat heeft hij wel verdiend". naar waarnemingen, verricht in m van 20 Juni. ®or8« Medegedeeld door het Kon. Nederi u.l Instituut te De Bildt Met Hoogste barometerstand 767.3 te Lacor Laagste barometerstand 755.3 te v manör. Verwachting, geldig tot den avond van o» Juni: Meest matige Zuidelijke tot Zuid-Wester ken wind; zwaar bewolkt tot betrokken- 3 mg of geen regen; weinig verandering;!, temperatuur. s 'n voor Belaste Waarden, 's Gravenhane P 0 tegen beurskoers a a n' OBLIGATIËN Umet jaarliiksche uitloting lUu DE CORRUPTIE BIJ PUBLIEKE WERKEN TE AMSTERDAM Heden zou de Vierde Kamer van de Am- sterdamsche rechtbank uitspraak doen in de strafzaak tegen de drie hoofdopzichters bii publieke werken en tegen de beide leiders van de afdeeling Holland van de Neuchatet Asphalt Company, verdacht van corruptie ten nadeele van de gemeente Amsterdam De rechtbank heropende echter het onder zoek, daar dit h.i. niet volledig was geweest Alsnog worden een drietal getuigen ge hoord, werkzaam bij het gemeentelijk giro! kantoor en het postkantoor. Feitelijk werden de betalingen van de ge meente aan de Neuchatel Company niet be twist, doch positieve bewijzen hiervoor wa ren tijdens het onderzoek niet geleverd, van daar dat heden pro forma deze getuitren werden gehoord. De uitspraak werd vastgesteld op 27 Juni te 10 uur. DE VLUCHT VAN KÏNGSFORD SM1TH. Uit Londen wordt aan het Hbld. gemeld, dat Kingsford Smith het gevaar voor brand stofgebrek op zijn reis over den Oceaan ge heel wil opheffen, door bij de Amerikaan- sche kust brandstof te laten overnemen, ter wijl hij in de lucht is. Dit zou moeten gebeu ren ongeveer 600 mijl ten noorden van Mai- ne. Indien hij brandstof kan inladen .behoeft hij geen vrees te koesteren, dat bij een tegen wind van meer dan 15 mijl, op welk getal zijn berekening is, zijn brandstof verbruikt zal zijn. ZILVEREN JUBILEUM VAN DE F. A. I. Op de ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de internationale vereeniging voor de luchtvaart, de Fédération aéronau- tique internationale gehouden vergadering werd door den Franschen overste Hirschauer een uitvoerig rapport over de werkzaam heden van de F. A. I. over 1929 uitgebracht, alsmede van cj^ gebeurtenissen op luchtvaart gebied in de verschillende landen. Ook de prestaties van onze Nederlandsche vliegers werden gememoreerd. Uit zijn opsomming bleek, dat het hoogste aantal records op luchtvaartgebied, op naam staan van Duitsch land, dat 38 van de 122 records bezit. KATER ALKMAAR MIENT2^ OVERGEPLAATST. Mej. T. Maas, leerling-klerk bij de Ned Spoorw., thans te Hoorn, is als zoodanig overgeplaatst naar Alkmaar. „ZONNESTRAAL"-DAG. Het plaatselijk comité verzoekt de collectrt ces, die zich bereid verklaarden hulp te ver leenen, alsmede aan hen, die zich alsnog voor het collecteeren wenschen op te geven, zich te vervoegen aan café „Central", Mag- dalenenstraat, waar vanaf des morgens 8.30 uur zitting wordt gehouden. LICHT ÖP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtur gen en andere voertuigen te 9.56 uur licht OP- BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD: Nicolaas Stoop en Anna Constant. Seemann en Johanna Lith. OVERLEDEN: Gerrit Schipper 63 jaar. Piet "TC1' waar de „Kijk, liefje, dat Is nu een afgodsbeeld, wilden vroeger hun gebed voor opzegden." „Maar toch niet vlak voor dat ze naar bed gingen, moesle 1" T' (London Oplnlon),

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 2