'KIM© LANDBOUW en VEETEELT. oS DE AVOIHJREnf VA M EE N VERKEERSAGENT JE. PEPERMUNT Is dc moderne vorm van een overoud middel ter opwekking en verfris» Rechtszaken AARDAPPELROOIEN DE STREEK. NAT U RA" sching. (van de terp. En in dit opzicht was men vol komen geslaagd. Den heer Chr. Dekker, architect te Schagen is voor de Zuiderzeegronden den bouw van eenige barakken opgedragen. —De heer Blokker, fitter bij de waterlei ding te Hoofddorp, gaat naar Schagen. 1 Het laatste deel van Schagen, het ge hucht Lagedijk aan den Westfrieschen dijk, ^krijgt leidingwater. 2GMONE AAN ZEE. Een niet-alledaagsche visscher. Nu is het de tijd, dat menigeen er op uit trekt, gewapend met een hengel om een ,vischje te verschalken. Heden zagen we, hoe vischjes bemachtigd konden worden, zonder hengel en andere be- noodigdheden. j Even buiten het dorp, op een ondiep iplaatsje in een sloot stond, met haar vier ^pootjes tot aan den buik in het water, een... poes! Rustig keek zij om zich heen, terwijl het water, waar deze dieren in het algemeen zeer bevreesd voor zijn, langs haar heen stroomde Plotseling lichtte het dier zijn voorpootje op, plonsde in het water en haalde een stekel baarsje te voorschijn, waar het vlug mee wegrende. Zeker wilde moeder poes haar •kleintjes op versche visch trakteeren, want na eenigen tijd kwam zij weer terug, nam haar oude plaatsje weer in en wist op die manier menig vischje te verschalken. Waarschijnlijk kleeft ook ipoes te lijden van de slapte in het ïisscherijbedrijf en tracht zij cp deze manier ^'schzelf maar te helpen. CASTRICUM. Woensdag heeft het Patronaatsbestuur de oudste jongens van het Patronaat een afscheid bereid door hun een reisje naar het Gooi aan te bieden. 's Mogens negen uur reed men met een autobus en vier volgauto's, die welwillend door eenige ingezetenen waren beschikbaar gesteld, vanaf de Pastorie. Over Velsen, Haarlem werd gereden naar het Rijksmuseum te Amsterdam. Nadat hiei eenige bezienswaardigheden waren bezich- jiigd, ging de reis verder tot aan de Hakke- (Jaarsbrug, waar in een der uitspanningen een frissche dronk werd gedronken en verpoo- .zing werd gezocht in de schaduw der boomen. Even vóór Hilversum in de lommerrijke bosschen is er gepicnict. Daarna werd de tocht doorgezet naar Hil versum. Hier werd de statige St. Vituskerk bezichtigd cn bewonderd. Na Hilversum werd een bezoek gebracht aan Soesterberg. Nabij het vliegtuig nestelde men zich in den theetuin „Soesterberg", van waaruit men vlak op het vliegveld kon zien. Hoewel zeer velen „luftfahig" waren, moes ten zij van hun plan afzien, daar de gelegen heid tot vliegen pas over drie weken was opengesteld. Over Soest, langs het Paleis der Koningin- Moeder, Eemnes, Laren werd teruggereden naar Amsterdam. In de „Goo! -che Boer" werd nogmaals aangelegd en allen hebben zich daar best vermaakt. Sedert eenige dagen zijn op het strand ^alhier eenige marine-mannen gestationneerd fin verband met marine oefeningen voor de kust. Gistermorgen werd uit een marine vliegtuig een koker neergelaten, terwijl een onderzeeboot voor de kust manoeuvreerde. Ook gisteren waren eenige marine-booten in de nabijheid. De oefeningen zullen nog eenige dagen worden voortgezet, terwijl de volgende week nog genietroepen daaraan zullen deel nemen. Collectedag ten bate van „Zonnestraal". Alhier is op initiatief van de Soc.-Dem Vrouwenclub opgericht een plaatselijk comité tot het houden van een collecte-dag fen bate van de vereeniging „Zonnestraal" tot het oprichten van arbeids-kolonies (nazorg) voor w i b. c.-patiëuten in Nederland, waarin ver- schillende afgevaardigden van plaatselijke ver- eenigingen zitting hebben genomen In het sanatorium „Zonnestraal", gelegen bij Hilversum, worden t. b. c.-patiënten van alle gezindten, zonder onderscheid en uit heel ons land, ook geheel kosteloos verpleegd. De collecte-dag zal worden gehouden op Zondag 3 Augustus a.s. en het comité doet ;een dringend beroep op ieders offervaardig heid om op dezen dag met milde hand een gave te schenken voor dit werk van echte naastenliefde en groot maatschappelijk nut. Collectanten worden verzocht, zich op te willen geven bij Mevr. Aukes te Bakkum, mevr. Zijlstra, Rijksstraatweg te Castricum en mej. Zuster G. B. v. d- Hoop „Duin en Bosch", terwijl de secretaris van het comité, de heer P. Heida, gaarne bereid is tot het geven van inlichtingen. WARMENHUIZEN. De A.N.W.B. Toeristen voor Nederland heeft aan de gebruikers van den weg alhier weder een dienst bewezen, door bij de op haalbrug nabij het hotel „De Moriaan" van den heer Slikker, een richtingwijzer te plaat sen. met het opschrift: Dirkshorn, Schagen. is De mogelijkheid van verkeerd rijden hierdoor geheel opgeheven, waarvoor den A. N.W.B. zeker een woord van dank toekomt. HE1LOO. In het verslag van de Coöp. Veilingsver. ,,St. Willcbrordus" komt een onduidelijke passage voor, bij het punt sloffen (geen bruto voor netto). De toelichting, ook die van de vertegen woordiger van de fa. Docter, was niet dui delijk. De sloffen moeten vol zijn, de bedoeling was dat de kooper geen slof met 3 pond in houd voor 5 of 6 pond inhoud wenscht te betalen. De aanvoer beeft dus even als vorige jaren plaats. BRANDSTICHTING IN EEN AUTO. Gisteren heeft zich voor de Amsterdam- sche rechtbank een 39-jarig chauffeur te ver antwoorden gehad, ervan beschuldigd, dat hij op of omstreeks 1 October 1929 een wa gen, een Chandler, toebehoorende aan zijn patroon, een 38-jarigen autoreparateur, die houder van een gerage is, in brand gestoken heeft, met de bedoeling, dat de patroon de som, waarvoor de wagen verzekerd was bij „the Ocean", uitbetaald zou krijgen. Zijn patroon had hem 100 beloofd, als de wagen „om hals werd gebracht", gelijk een der chauffeur, in dezelfde garage in dienst, 't noemde. Aanvankelijk was 't de bedoeling dat patroon en chauffeur tezamen den wagen zouden „wegbrengen". Maar later vond de patroon 't beter, dat de chauffeur alleen ging. Deze reed derhalve met den wagen den Haarlem merweg op, sloeg een zijweg naar Hoofd dorp in. Immers hij had eerst met den pa troon afgesproken, dat hij in Hoofddorp een kop koffie zou gaan drinken, ten einde een alibi te hebben. Maar op weg naar Hoofd dorp, kreeg de chauffeur berouw en besloot den auto niet in brand te steken. Intusschen liep de wagen steeds slechter, de motor van den wagen deugde niet en derhalve besloot de chauffeur den carburateur na te zien, daal de motor terugsloeg. Opeens sloegen de vlammen eruit, overhaast moest de chauffeur zich in veiligheid brengen. De auto werd ern stig beschadigd. Toen verdachte te Amster dam teruggekeerd was, zeide hij tot zijn pa troon, dat hij den wagen in brand had ge stoken, met het doel de 100 door zijn pa troon hem toegezegd, toch te ontvangen. Dit gebeurde dan ook inderdaad; de chauffeur vertelde aan zijn kameraden, dat hij 100 had ontvangen en dat hij veel benzine had gemorst. Maar verdachte had niet gezegd, dat hij den wagen in brand had gestoken. Ook bij den officier van justitie heeft ver dachte verklaard, dat hij den wagen niet in brand gestoken had. Wel had hij aanvanke lijk tot zijn kameraden gezegd, dat er een passagier in den wagen zat: later trok verd. deze verklaring in. Na de pauze hield het O.M., waargenomen door mr. de Blécourt, zijn requisitoir. Verd. was oorspronkelijk uitgegaan om den auto te verbranden, had daarna 100 ontvangen. Dit duidde alles op de schuld van verdachte. De officier eischte derhalve wegens brand stichting een gevangenisstraf van één jaar en zes maanden. Anderhalf jaar ook voor den garage houder. Vervolgens werd behandeld de zaak tegen den 38-jarigen garagehouder, die zich we gens uitlokking tot misdrijf te verantwoorden had. Immers hij zou den chauffeur 100 heb ben beloofd, a j hij den wagen in brand stak. De garagehouder ontkende de 100 gegeven te hebben om den chauffeur hiertoe over te halen. Juist het omgekeerde zou zijn gebeurd. De chauffeur zou verd. hebben aangeboden den auto in brand te steken, als hij hem 100 gaf. De chauffeur heette zijn vroegeren patroon echter te liegen. De officier van justitie was van oordeel, dat de toestand in de garage niet erg in orde was. Noch patroon, noch de getuigen-chauf- feurs zijn 18 karaats. Spr. eisch tegen verdachte een gevangis- straf van één jaar en zes maanden. Nog een oplichting van de ver zekering. Ten slotte had dezelfde verdachte zich te verantwoorden wegens oplichting van de Verzekeringsmaatschappij „The Ocean" voor een bedrag van 85, dat hem was uitbe taald voor schade aan den radiotor, welke het gevolg zou zijn geweest van een botsing met een anderen auto. Verdachte zou echter zelf den radiator heb ben beschadigd, om de verzekering uitbe taald te krijgen. Verdachte ontkende echter het hem ten laste gelegde. De officier van justitie achtte de ten laste gelegde oplichting bewezen en eischte een gevangenisstraf van 1 jaar en zes maanden. Jhr. mr. de Ranitz pleitte vrijspraak subs. een lichtere straf. Uitspraak in alle zaken 30 Juni. ONTROUWE BODE. Voor de Haarlemsche rechtbank heeft ge diend de zaak tegen Tj. Mdie ten nadeele van den Centralen Bond van Transportar beiders, als bode van de onderafdeeling Aals meer, verschillende bedragen, tot een geza menlijk bedrag van pl.m. 60, verduisterd zou hebben. Eisch: 2 maanden gevangenis straf. ZAKKENROLLERIJ IN EEN SCHOUWBURG. Voor de vijfde kamer der Haagsche recht bank werd bij voortzetting behandelde de zaak tegen den Armeniër, die op 27 Jan. j.1 was gearresteerd wegens zakkenrollerij in den Princesse-Schouwburg te 's-Gravenhage, op 22, 23 en 27 Januari tijdens de avond voorstellingen gepleegd. Op laatstgenoemden datum was verdachte on heeterdaad betrapt en in bewaring gesteld. Mr. Polman, requisitoir nemende, achtte de tenlastelegging juist en concludeerde tot schuldigverklaring aan zakkenrollerij, waar voor hij drie jaren gevangenisstraf eischt. De rechtbank bepaalde de uitspraak op 1 Juli SCHULDMISDRIJF. Op 21 April 11. reed een auto te Nieuwer- Amstel een meisje aan, dat een zware hersen schudding en aan het hoofd allerlei snijwon- den bekwam. Volgens de ooggetuigen reed de auto met groote vaart aan den linkerkant van den weg en de chauffeur iemand uit Aalsmeer heeft zich dientengevolge voor de Amsterdamsche rechtbank ter zake van het veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel door schuld te verantwoorden gehad. Hij werd gister veroordeeld tot 14 dagen hechtenis en intrekking van het rijbewijs voor den tijd van 8 maanden. BRANDSTICHTING. Voor de rechtbank te Rotterdam heeft een courantenvcnter terecht gestaan, die op 22 Februari j.1. opzettelijk brand zou hebben ge sticht in zijn woning aan de Lijnbaanstraat, waardoor gemeen gevaar voor goederen en levensgevaar voor de bewoners zou zijn ont staan. De verdachte bekende, in een dolle bui, om dat hij ruzie had met zijn buren, de stroo- matras van zijn bed te hebben aangestoken. Mr. J. F. Loke, vertegenwoordigend hef O. M. requireerde tegen den verdachte een gevangenisstraf van drie jaar. Mr. H. L. Langemeyer, verdachtes raads man, bepleitte clementie. Uitspraak 24 Juni. DE DOODSLAG OP DEN LINKER MAASOEVER. In hooger beroep is door het Haagsche Hof behandeld de zaak tegen iemand, die door de rechtbank te Rotterdam wegens doodslag is veroordeeld tot acht jaar gevan genisstraf, door te brengen in een bijzondere strafgevangenis en met aftrek van preven tieve hechtenis. Verdachte had den zoon van een weduwe, met wie hij geleefd had, den hals afgesneden, als gevolg waarvan de zoon ter plaatse dood bleef. In deze zaak was een psychiatrisch rapport uitgebracht, waarin verdachte verminderd toerekenbaar was verklaard. De proc.-ge. was van oordeel, dat de recht bank bij haar vonnis wel degelijk rekening heeft gehouden met dit psychiatrisch rapport en concludeerde tot bevestiging van het von nis van de rechtbank. Het arrest is bepaald op 25 Juni. GEEN MISHANDELING, MAAR DOODSLAG. Tot 3 jaar veroordeeld. In hooger beroep 10 jaar ge'èischt. Voor het Haagsche Hof heeft in hooger beroep terecht gestaan een persoon, die wegens mishandeling, den dood tengevolge hebbende, door de Rotterdamsche rechtbank is veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf. Verdachte was in een vischwinkel in de Weste Wagenstraat gekomen en trachtte het meisje, dat hem wilde helpen, aan te halen. Na door den broer van het meisje verjaagd te zijn, heeft verd. zich in een portiek van de straat opgesteld, waar hij een mes, dat hij in een binnenzak droeg, te voorschijn haalde en in den buitenzak van zijn overrjas borg. In de verte kwam de vader van het meisje aan, die inmiddels over het voorgevallene was in gelicht. Toen de vader bij verdachte was ge komen, zeide hij„Jij bent een lafaard". Deze trok daarop zijn mes en gaf den vader hiermee steken in den rug en in den bovenarm, waarbij de groote slagader werd getroffen. De vader is aan de gevolgen van deze steken eenigen tijd later overleden. De rechtbank was tot bovenvermelde kwa lificatie van het misdrijf gekomen, omdat zij heeft aangenomen dat de vader van te voren verdachte twee stompen zou hebben gegeven. De proc.-gen. bij het Hof, mr. de Visser, was van oordeel, dat niet is bewezen mishande- "ing den dood tengevolge hebbende, maar doodslag. Hij vroeg daarom vernietiging van het vonnis van de rechtbank en vorderde ver oordeeling van verdachte wegens doodslag tot tien jaar gevangenisstraf. Het Hof zal op 25 Juni arrest wijzen. ZIJN VROUW DOODGESCHOTEN. Het gerechtshof te Leeuwarden behandelde gister in hooger beroep de zaak tegen den 46-jarigen koopman H. N. die door de recht bank wegens moord op zijn vrouw, die hij door revolverschoten om het leven had gebracht, veroordeeld was tot 18 jaar ge vangenisstraf. E>e advocaat-generaal vroeg bevestiging van het vonnis der rechtbank. Uitspraak over 14 dagen. VERDUISTERING DOOR EEN BOEKHOUDER. Acht maanden gevangenisstraf geëischt. Voor de Haarlemsche rechtbank stond heden terecht een boekhouder, wien ten laste was gelegd dat hij ten nadeele van zijn te Haarlem gevestigde firma een bedrag van f 7765 ontvreemd had. Verdachte bekende het hem ten laste gelegde en gaf toe dat het verduisterde bedrag nog wel grooter zou zijn dan het ten laste gelegde. Hij had de ver duistering gepleegd na zijn huwelijk, om op grooter voet te kunnen leven. Het O.M. eischte acht maanden gevange nisstraf. Uitspraak op 1 Juli. Slechte prijzen. In de Streek, zegt het Hbld., is thans het aardappelrooien in vollen gang. Aan de vei ling van „de Tuinbouw" te Grootebroek-Bo- venkarspel werden de laatste week reeds 91.000 balen aangevoerd. Er is haast bij het werk, omdat ook de tulpen uit den grond moeten, welke cultuur hier de laatste 10 jaren een factor van groote beteekenis is ge worden. De geldelijke uitkomst van de aardappe len is al even treurig, zoo niet slechter, dan het vorige jaar. Ofschoon het gewas een overvloedigen oogst beloofde, valt die thans door de droogte sterk tegen. Van de hevige regens, die de vorige week op vele plaatsen in ons land gevallen zijn, is hii pel neergekomen De prijs van de aardappelen is thans reeds gedaald tot 2.50 voor de groote en slechts 60 cents voor de kleine maat. Door de massa- uitvoer van België en Italië naar Duitsch- land zijn onze aardappelen, die wat sortee ring en kwaliteit betreft onverbeterlijk zijn, haast niet te plaatsen. Ook bloemkool is zoo goed als waardeloos en gaat weg voor een paar gulden per 100 stuks. KENNEMERLAND. De aardbeiencampagne in Kennemerland is weer begonnen en zal binnen enkele dagen weer in vollen gang zijn. Dan zal men we derom de lange file wagens kunnen zien waarop de sappige vrucht is geladen van Kenenmerlandsch geestgronden. De besturen van enkele veilingen hebben met hun leden vergaderd. Echter niet alle, want als regel zijn die vergaderingen die voor de aardbeien-campagne uitgaan, slecht bezocht. Die vereenigingen die niet verga eerden hebben hun leden per circulaire met de wenschen van exporteurs en fabrieken bekend gemaakt. Vroeger had Kennemerland het monopolie, doch thans zijn er meerdere streken die zich op aardbeiencultuur toeleg gen, doch de periode van de teelt der aard beien is hier nog steeds de barometer die het wel en wee der tuinders en van den handel- drijvenden middenstand aanwijst. Menige tuinder ligt den slechten oogst van 1929 nog versch in het geheugen. De strenge nachtvorsten, gevolgd op den l »igen winter herinneren de tuinders zich nog maar al te goed. Het heeft geen zin een nabe schouwing over den mislukten oogst te hou den. De vraag hoe de markt zich dit jaar zal houden is iets wat het gesprek van den dag is en met reden. Zonder tegenspraak staat het vast dat de verwachting voor 1930 heel wat rooskleuri ger is. De stand geeft goede verwachting hoewel de rups hier en daar nog heeft huis gehouden. Ook vertoonen meerdere hoeken nog de sporen van den strengen winter van het vorig jaar, doch overigens zijn de voor uitzichten niet slecht. Ieder jaar vraagt men zich af of de ex port van beteekenis zal zijn en vooral of Duitschland aan de markt zal komen. We hebben gegronde verwachting dat Duitschland, onze groote'afnemer, weer aan de markt verschijnt. Laten we eerlijk verkla ren dat dit voor de prijzen der aardbeien van beteekenis is. Voor den oorlog werden vele wagons voor Duitschland verladen, doch sinds jaren werd het minder en thans is het zoo dat de Ned. Spoorwegen den be kenden aardbeientrein niet meer laten rijden. Mocht het echter noodig zijn dan wordt die extra trein weer ingelascht. De export naar Engeland zal niet van be teekenis zijn, temeer daar Beverwijk daar voor ongunstig ligt. De verwachting is dan ook dat het grootste gedeelte voor het bin nenland en de fabrieken gekocht zal worden. Dit jaar worden geen ochtendveilingen gehouden en bij de tuinders is aangedrongen om op tijd (4 uur) te beginnen. Over het al gemeen heeft de tuinder een broertje dood om op tijd aanwezig te zijn, daar als regel de eersten niet den hoogsten prijs krijgen" De veilingsbesturen geven als het war-1 een premie om de tuinders te bewegen om op tijd aanwezig te zijn. Wederom wordt 1 V, pet. van den omzet ingehouden ten einde deze som aan de eerste 30 aanvoerders als pre mie te kunnen geven. En daarboven zullen de eerste 40 karren nog 1 cent per Kg. ver hooging op den doorsneeprijs krijgen."Nog- I HOOG EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE Juni. Hoog water Laag Datum v.m. n.m. v.rn. 21 11.38 7.29 22 0.08 0.44 8.35 23 1.10 1.41 9.34 24 2.02 2.30 10.29 25 2.46 3.16 11.20 26 3.31 4.01 27 4.19 4.50 0.38 28 5.07 5.40 1.28 29 5.57 6.29 216 30 6.48 7.17 3.07 BERGEN AAN ZEE Juni. Datum Hoog water Laag v.m. n.m. v.m. 21 11.41 7.41 22 0.11 0.47 8.47 23 1.13 1.44 9.46 24 2.05 2.33 10.41 25 2.49 3.19 11.32 26 3.34 4.04 0.06 27 4.22 4.53 0.50 28 5.10 5.43 1.40 29 6.00 6.32 2.28 30 6.51 7.20 3.19 n.m. 8.09 9.15 -10.12 U.06 11.54 0.13 1.03 1.50 2.41 3.30 n.m. 8.21 9.27 10.24 11.18 1.15 2.02 2.53 3.42 maals, de tuinder heeft een boertje dood aan te vroeg komen. In Heiloo bewijst de politie goede diensten om de tuinders in- de veiling te brengen want allen meenen dat de prijs steeds onloont hoewel dit niet altijd het geval is. P Noodig, dringend noodig is dat alle tuin ders meewerken om stagnatie te voorkomen Begint men niet op tijd dan kan de trein naar den Hoek van Holland (Londen) die om 6 uur moet vertrekken, niet op tijd zijn. Met grooten aandrang is gepleit voor volle sloffen en plukken in halfrijpen toestand. Ook die maatregel wordt slecht begrepen Met de prijzen van 1929 kwam een slof op pl.m. 40 cent en hoe minder er in zat hoe meer hout men verkocht voor 0.40 per slof. Ja, men zegt dit niet in woorden, doch toont het met de daad. En dat is niet te verant woorden. De Kennemer aardbei heeft een goeden naam en wordt door geen product van andere plaatsen overtroffen. De houd baarheid voor export en de uitstekende hoe danigheden voor de fabrieken zijn overal bekend. Maar die goede eigenschappen ver< dwijnen als men de vrucht te rijp plukt. Ge- wenscht is het dus om aan den wensch is halfrijpe toestand plukken tegemoet t« komen. De aanvoer aan de veilingen is in enkele dagen met sprongen vooruit gegaan, een ge volg van de zomerhitte der laatste dagen. Hij is in enkele dagen dermate verhoogd dat de veilingsbesturen den aanvang der dage- lijksche veiling moesten vervroegen. De aanvoer was Dinsdag reeds in Bever wijk 33.000 Kg. en Woensdag plm. 55.000 Kg De prijzen liepen nog sterk uiteen, de doorsneeprijs was tot Woensdag 32 cent per Kg. en Woensdag en Donderdag beduidend hooger, nl. 36 en 44 cent per Kg. Bij die prijzen schakelen we de prijzen der restjes Deutsch Evern uit. De handel was gister vlug. met opgaande prijzen, de prijs liep zelfs tot 55 cent per Kg. en bedriegen de voorteekenen niet, dan zal de prijs aan den hoogen kant blijven; alles wiist er op. We spreken de hoop uit dat 1930 een goed aardbeienseizoen zal brengen, niet in he» minst als tegenwicht voor het ongunstig? jaar 1929. KRAT OF MAND. Dat een doelmatige verpakking van tuin bouwproducten van invloed is op den prijs, ondervinden de aanvoerders van vroege aard appelen op de groote veilingen aan Langen- dijk, aldus schrijft men aan de Tel. De vei lingsbesturen dringen er n.1. op aan, de aardappelen bij voorkeur in manden of krat ten aan te voeren, hetgeen door tal van tuin bouwers wordt gedaan. De aldus aangevoer de aardappelen brengen aanmerkelijk hooge- re prijzen op dan in zakken. Men kan nu wel aannemen, dat de zak spoedig zal vervangen zijn door krat of mand. WAGON BLOEMKOOL VOOR 5 CENT. Aan een der Beverwijksche groentenveilifr gen werd Woensdag, volgens de Tel., een wagon met bloemkool voor 5 cent verkocht BEWAAR ONZI SlUITZCOSLJ| OCZE HE8BIN WAADOC" SMILDE'S RUNDVET IN ELK HUISGEZIN 21. De koning was met Keesie zeer ingenomen en hij liet limonade komen uit dauwdruppels en boschbessen gemaakt. Ze namen op rustieke stoelen (van ongeschilde takken gemaakt) plaats en ze dronken beiden op elkaar's gezondheid. „Op Uw gezondheid, majesteit", zeide het verkeersagente. „Op de Uwe, meneer meneer „Zeg U maar Keesje, noemt U het kind maar bij zijn waren naam". 22. toen het tijd werd om naar bed te gaan, werd het agentjs een bed van varens en mos aangewezen. Hij viel weldra ijl slaap en al snurkende bracht hij geluiden als een houtzagerij voor'- Bij droomde, dat hij het verkeer regelde en hij zwaaide H"6' zÜp arm, waaraan de gestreepte manchet was, alsof hij werkelijk de auto's, de fietsers en de voetgangers aanwees, hoe ze moesten gaan. En hij droomde ook, dat de menschen, d« kleinen en grooten, niet altijd deden wat de verkeersagent wilde, want de menschen zijn niet altijd gehoorzaam en zi*tt niet de gevaren, wanneer het heel erg druk op straat is»

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 6