Alkmaarsclig Courant. FEUILLETON. Honderd Iwee en dertigste Jaargang. «insdag 24 Juni •hoekje Stadsnieuws De betalende logé- !fo. 146 1930 Woensdag 25 Juni. Hilversum, 298 M. (Na 6 uur 1071 M.) 10.—10.15 Morgenwijding. 12—2.— Con cert. A. V. R. O.-Kwintet. 2—4— Gramo- foonplaten. 4.4.30 Studiemuziek voor piano door Egb. Veen en Louis Schmidt. 5—5.30 Gramofoonpl. 5.30—6— Concert door het Tuschinski-Orkest. 6— Tijdsein. Daarna: Vervolg concert. 6.30 Koersen. 6.45—7.15 Gramofoonpjl. 7.15—7.45 Ir. W. L. Uter- mark: „Kapok". 7.458.Gramofoonpl 8.01 Concert door het Omroeporkest. 8.25 Solisten-concert. Fr. Vetter—Hendriks, so praan en prof. Juro Tkalcic, cello. 8 45 Vervolg Orkestconcert. 9.15 Vervolg Solisten concert. 9.45 Vervolg Orkestconcert. 10. Persberichten. 1112.Gramofoonpl. Huizen, 1875 Al. (Uitsluitend N. C. R. V.) 8.15—9.30 Concert. 10.3011.Zieken- dienst. 11.11.30 Gramofoonplaten. 11.30 12.30 Harmoniumbesp. door M. F. Jur- jaanz. 12.12.15 Politieber. 12.302 Concert. Mevr. J. Hekkertvan Eijsden, so praan. Dameskoortje. H. Hermann, viool. Mej. L Lauenroth, piano en orgel. 2.2.45 Concert. Dames A. J. de VinkVerschoor, sopraan. H. Meyer—v. d. Woude, cello. M. Schouwman—Ravenzwaay, piano. Hr. Hans Schouwman, tenor en piano. 2.453.15 Le zen van Chr. Lectuur. 3.154.15 Vervolg- concert. 4.155.Gramofoonpl. 5.6. Kinderuurtje. 6.7.15 Gramofoonplaten. 7.15 P. A. v. Aggelen: „Geldzorgen en Woe- ikeraars". 7.458.Politieberichten. 8 11.Uitzendavond. Toespraken. Het Velpsch Mannenkoor. A. Dufour, cello. Jac. Oremns, piano. 10.Persber. Daventry, 1554.4 Al. 10.35 Morgenwijding. 1105 Lezing. 12.20 Kerkdienst in tegen woordigheid van den Koning en de Koningin van Engeland. 1.20 Orkestconcert. 2.20 Con cert. E. Coates, a't. E. Nichol, tenor. 2 50 Uitzending voor scholen. 3.50—5.35 Even tueel verslag van het Lawn Tennis Toernooi te Wimbledon. 3 50 Concert. J. Sonnenberg, sopraan. Het Nancy Phillips Kwartet. 5.05 Orgelconcert door R. New. 5.35 Kinderuur tje. 6.20 Marktber. 6.35 Nieuwsberichten. 7.-^- Piano-recital door V. Langrish. 7.20 7.40 Lezing. 7.45 Lezing. 8.05 Intermezzo. 8.15 „Shamus O'Brien". Opera in 2 bedrijven van J. Sheridan le Fanu. Muziek van C. Vil- 'iers Stanford. 9 20 Nieuwsberichten. 940 Lezing. 10.10 „Shamus O'Brien (Tweede bedrijf). 11.20 Dansmuziek. 11.35—12.20 Dansmuziek. Pari/s „Radio-Paris", 1725 M. 2.50 Gra- mofoonp.i 405 Concert. Instrum. Kwintet. 8.20 Concert. Fragmenten uit Traviata van Verdi. Koor, orkest en solisten. 10.20 Concert. Orkest en cello. Langenberg, 473 M. 7.25—7.50 Gramo foonpl. 7 50—8.50 Orkestconcert. 10.35 11.35 Gramofoonplaten. 11.4012.20 Mu- ziekuitz. voor scholen. 12.30 Gramofoonpl. I.252.50 Concert. Orkest en klarinet 5.50 —6.50 Trio-concert. 8.209.40 Operaconcert door Orkest. 9.40 Orkestconcert. 10.40— II.50 Orkestconcert Daarna tot 12.20 Gra mofoonpl. (Dansmuziek). Kalundborg, 1153 M. 3.50—5.50 Orkest concert en voordracht. 8.50—2.20 Radio-Bal Dansorkesten. Brussel, 508.5 M. 5.20 Trio-concert. 6 50 Gramofoonpl. 8.35 Concert. Orkest, fluit, piano en vocale solisten. Zeesen, 1635 M. 6.107.20 Berichten. 7.207.50 Gramofoonpl. 9.5012.20 Lezin gen. 12.20—1.15 Gramofoonpl. 1.152.20 Berichten. 2.20—3.05 Gramofoonplaten. 3.05 —4.20 Lezingen. 4.20—5,50 Concert. 5.50— 8.20 Lezingen. 8.2Concert. Orkest en vocale solisten. Daarna: Concert. Fanfare-corps en bas. EEN GEMEENTELIJK RADIO- DISTRIBUTIEBEDRIJF TE GRONINGEN. De gemeenteraad van Groningen heeft gis teravond met 27 tegen 6 stemmen de voor dracht van B. en W. betreffende de instelling van een gemeentelijk radio-distributiebedrijf na uitvoerige discussies aangenomen. ADRESSEN BLOEMISTENPATROONS- VE RE ENIG ING BETREFFENDE PLANTSOENDIENST. In bijlage Nr. 74 schrijven B. en W.: In Uwe Vergadering van 8 Mei j.1. werden ie adressen der bloemistenpatroons-vereeni- ging voor Alkmaar en Omstreken onder scheidenlijk d.d. 31 Maart en 22 April j.1., houdende verzoek: a. een commissie in te stellen voor onder zoek van in die adressen bedoelde feiten; b. de oneerlijke concurrentie, die de Direc teur en het personeel der Plantsoenen den bloemistenpatroons zou aandoen, te doen ophouden, tn onze handen om advies gesteld. De adressen vermelden de volgende feiten, waarover het bestuur der vereeniging zich beklaagt: 1. de aanleg van den tuin van de stichting Paling en van Foreest aan de Steijn- straat zou hebben plaats gehad op advies van den Directeur der Plantsoenen en door personeel van dien dienst; 2. hetzelfde geschiedde met den tuinaanleg bij de R.K. pastorie te Heiloo; 3. vaste werklieden van den plantsoendienst hebben met gebruikmaking van gereed schappen en materialen der gemeente een boom geveld voor de Kennemer auto garage aan den Kennemerstraatweg: 4. vaste werklieden van den dienst hebben op 22 April 1930 waterplanten uitgezet in den vijver van de Runxputte onder Heiloo. Op den voorgrond stellen wij, dat wij eeni- gen tijd vóórdat de adressen ons bereikten, mede in verband met een soortgelijk aan ons College gericht verzoekschrift van adres sante, den Directeur der plantsoenen hebben verzocht geen medewerking ten behoeve van derden door den dienst der plantsoenen te doen verleenen, behoudens voor het geval, dat ons college om redenen van algemeen be lang daarvoor toestemming zou hebben ge; geven. Bij diezelfde gelegenheid hebben wij tevens verboden werktuigen en hulpmiddelen of heesters, planten en bloemen ter beschik king van particulieren te stellen. Voor werk tuigen en hulpmiddelen hebben wij afwijking van dit verbod toegelaten, wanneer voor het gebruik daarvan huur wordt betaald. Het komt namelijk voor, dat alleen de gemeente over het materiaal beschikt, waarmede be paalde werkzaamheden moeten worden uit gevoerd. Wij achten het niet noodig ook in zulke gevallen het gebruik van materiaal der gemeente door particuliere ondernemers te verbieden, mits een redelijke vergoeding Naar het Engelsch van K. CAMERON WARD. 27) Ze waren nu heel dicht bij het station. In de verte zag zij reeds den stoom van den na derenden trein. Maar voor het eerst merkte zij, dat er tusschen hen en het hek een fiets rijder stond Toen trok haar een nevei voor de oogen en ze slaakte een kreet, ru was Geoff! f Ze zag, dat hij het paard afwachtte, 1 bij den teugel greep en meegesleept werd, tot het dier tot staan kwam, geen tien meter van het hek! Juist op dat oogenblik gleed de snel*re'" voorbij, met schril gefluit Twee ma kwamen toegeschoten van het station, de greep het paard en de ander hielp ha vader uit den dogcar. Zij steeg nu ook uit en knielde naast G die roerloos op den weg lag. Het leek me hij eenig letsel had bekomen; hij zag alle- doodsbleek en zijn oogen waren gesloten. De stationschef kwam nu ook en kon niet anders, dan Geoff in de wachtkamer op harde sofa laten leggen. u Freda volgde, en even later kwam M Bell daar ook, dm te wachten, tot er een an der rutuiir zou gehaald worden- wordt gevorderd. Voor beschikbaarstelling van heesters, bloemen en planten aan parti culieren, zelfs tegen betaling, achten wij geen termen aanwezig. Tenslotte hebben wij bij denzelfden brief den Directeur der Plantsoenen er op ge wezen, dat aan werklieden van dien dienst geen vergunning mocht worden verleend om voor particulieren werkzaamheden te ver richten zonder onze uitdrukkelijke machti ging- In de adressen van het bestuur der bloe- mistenpatroonsvereeniging hebben wij aan leiding gevonden, het bestuur tot een bespre king uit te noodigen om het in de gelegen heid te stellen, de klachten nader toe te lich ten en de opmerkingen te maken, waartoe het overigens aanleiding mocht vinden. Deze bespreking heeft plaats gehad op 3 Juni j.1. Een verslag ligt voor U ter inzage. Ten opzichte der bovengestelde feiten is het volgende gebleken. Bij den aanleg van den tuin van de stich ting Paling en Van Foreest in de Steijn- straat (welke 3 a 4 jaar geleden heeft plaats gehad) heeft inderdaad een arbeider gehol pen, die meermalen in lossen dienst van de plantsoenen heeft gewerkt, doch werkloos was, toen hem deze werkzaamheden werden opgedragen. Voor het plan van aanleg heeft de heer Hoek advies gegeven, terwijl het werk is uit gevoerd door den bloemist Aster. Inzake den tuin van de R.K. pastorie te Heiloo is het advies van den heer Hoek ge vraagd, omdat de aanleg van dien tuin niet was geslaagd. De uitvoering van het werk (met inbegrip van de levering der planten), is geschied door den heer Jurrissen te Naar- den, terwijl een vroeger arbeider der plant soenen Lugtig daarbij (toen hij niet meer in gemeentedienst was) geholpen heeft. In den nacht van 25 op 26 Febuari j.1. is de boom aan den Kennemerstraatweg tegen over de Kennemer Autogarage geveld. Dit gebeurde door drie vaste werklieden in dienst der plantsoenen, die, in strijd met de gege ven instructie, dit werk hadden aangenomen. Bij deze werkzaamheden is inderdaad als aanvulling van materiaal, dat deze werk lieden van een particulier in gebruik hadden, eenig materiaal van den dienst beschikbaar gesteld. Ten aanzien van het vierde door adressan te gestelde feit merken wij het volgende op. Vooraf ga, dat C. Peperkamp niet in dienst is van de Gemeente; hij neemt echter dikwijls het vervoeren van allerlei benoodigdheden ten behoeve van het plantsoenbedrijf aan. „Hij heeft ons het leven gered, vader", zei ze met verstikte stem. „Wist u dat wel?" „Ja, ze hebben 't mij verteld. Het was al tijd een flinke jongen". Hij boog zich over Geoff heen en hield de hand op zijn hart. „Maar, Freda, zijn hart klopt nog! Hij lééft!" Ijlings gaf mr. Bell toen orders: de een werd naar een dokter, de ander naar een wijkzuster gestuurd. De dokter verscheen heel gauw. Het was Freda alleen een teleurstelling, dat het dok ter Molineux was, die het minst gunstig op de plaats bekend stond. Maar zij nerinnerde zich nu, dat diens collega zwaar ziek te bed lag. Zij wachtte buiten, tot dokter Molineux zijn onderzoek had gedaan en intusschen kwam de zuster. Het leek Freda wel een uur, eer eindelijk- iemand haar halen kwam en zij te hooren kreeg: „Geen hoop meer; een ernstige, inwendi ge verbloeding; het kan hoogstens nog en kele uren duren." Goff was nu bij bewustzijn en hij keek naar haar, met zulk een smeekende uitdruk king in de oogen, dat de anderen onwille keurig het vertrek verlieten. Tot haar verbazing was hij in staat, om .e spreken; hij fluisterde haar enkele woorden van liefde toe. Toen kwamen de dokter en dc- zuster, haar vader en nog een vierde persoon binnen en op dién hield Geoff strak den blik «rericht. Het was Rodney Baring, Peperkamp en de vaste werkman Tamis zijn op den morgen van 22 April j.1. naar het frovinciaal landgoed Duin en Bosch te Bak- um gegaan om daar planten te halen, die de rentmeester van dit landgoed welwillend beschikbaar had gesteld. De voorzitter en de secretaris van het bestuur der bloemisten- patroonsvereeniging beweren met een ander persoon, wiens naam zij om hen moveeren- de redenen niet wenschen te noemen, gezien te hebben dat Peperkamp en Tamis vóórdat zij den weg naar Bakkum insloegen naar de Runxputte zijn gereden en bij den vijver eenige werkzaamheden hebben verricht, welke in het adres worden aangeduid als het uitzetten van waterplanten. Peperkamp en Tamis, opgeroepen om bij de bespreking van dit punt aanwezig te zijn en hunnerzijds mededeeling te doen van de feiten, ontken nen ten sterkste s morgens op het terrein van de Runxputte te zijn geweest. Zij zijn bereid dit onder eede te herhalen. Het is ons niet gelukt hierover klaarheid te verkrijgen( om dat de heeren Smits en Bruin even stellig bij hun verklaring bleven, ook in tegenwoordig heid van Peperkamp en Tamis. Wel zijn deze op den namiddag van denzelfden dag, nadat zij eerst naar Alkmaar waren teruggekeerd met planten van het provinciaal landgoed Duin en Bosch naar de Runxputte geweest om in den vijver siervisschen te vangen, be stemd voor den vijver bij de hertenkamp in den Hout, waartoe het bestuur toestemming heeft gegeven. Hiervan was den heeren Smits en Bruin evenwel niets bekend. In de bespreking zijn nog eenige punten naar voren gekomen, waarover in het ver slag nadere bijzonderheden zijn te vinden. Wij hebben den indruk, dat men hierbij twee zaken moet onderscheidenhet verstrek ken van advies door den heer Hoek als tuin architect en het verleenen van medewerking ten behoeve van derden door personeel van den plantsoendienst en door beschikbaar stelling van materiaal door dien dienst. Omtrent de gedragslijn die ten opzichte van particulieren moet worden in acht geno men door werklieden van den dienst of met' de beschikbaarstelling van materiaal gaven wij in den bovenaangehaalden brief reeds aanwijzingen. Over het geven van voorlich ting door den directeur als tuinarchitect kan men verschillend oordeelen. Men moet hier bij inachtnemen, dat de heer Hoek deze voor lichting steeds belangeloos verstrekt, mee- nende met het geven van wenken een alge meen belang te dienen. Ook bloemisten kunnen van de voorlich ting van den heer Hoek gebruik maken. Wij zien daarin geen bezwaar. Integen deel. Wij achten het van groot belang, wan neer een ambtenaar zijn kennis ten goede doet komen in een zoo ruim mogelijken kring. Het algemeen belang, dat iedere ambtenaar heeft té dienen, kan daarbij slechts baat vin den. Natuulijk moet daarbij een beperking in acht worden genomen, wanneer particuliere belangen zouden worden geschaad, maar wij hebben niet den indruk gekregen, dat de heer Hoek door de voorlichting, die hij aan velen op hun verzoek heeft verstrekt, een particu lier heeft benadeeld. Ook de bloemisten zul len er wel bij varen, wanneer de belangstel ling voor het kweeken van planten en bloe men door de wijze, waarop de Directeur der plantsoenen zijn taak opvat, wordt aange wakkerd. In elk geval heeft de bespreking dit resul taat gehad, dat de wederzij dsche standpun ten duidelijk zijn komen vast te staan en mis verstanden zijn opgehelderd. Wij hebben de verwachting, dat voortaan voor de grieven der bloemistenpatroons, voorzoover deze ge grond waren, geen aanleiding meer zal be staan en dat, wanneer er nog eenige aanmer king zou zijn te maken over een bepaald feit, de bloemisten zich onmiddellijk tot ons col lege zullen wenden om te bereiken, dat in onderling overleg zoo spoedig mogelijk een oplossing wordt gevonden. In deze omstandigheden meenen wij, dat de adressen voor kennisgeving kunnen wor den aangenomen, waartoe wij U het voorstel doen. KOSTEN OPMAKEN PLAN TUNNEL BEKGERWEG. B. en W. schrijven in bijlage Nr. 72: Zooals wij indertijd (zie bijlage nr. 24 van 1929) hebben medegedeeld, zal door het ver leggen der Houtvaart in Westelijke richting verbetering kunnen worden gebracht in de bestaande tunnel onder den spoorweg bij den Bergerweg. Wij hebben ons na de totstandkoming van het partieel uitbreidingsplan voor den Ber gerweg c.a. gewend tot de Directie der Ne- derlandsche Spoorwegen met een verzoek om toezending van een globale kostenopgave voor de verbetering van de tunnel. De Directie kon daaromtrent geen opga ven verstrekken, maar het laat zich volgens haar aanzien, dat de kosten van uitvoering zeer hoog zullen worden. Zij is evenwel be- Hij knikte, over overdekt met stof en zag aschgrauw van den doorstanen schrik; maar had geen letsel bekomen. „Dokter, wilt u en de zuster zoo goed zijn, om u een paar minuten terug te trekken? Ik heb iets belangrijks te zeggen tot Mr. Bell en, dien ander hier!" Geoff's stem, hoe zwak ze dan ook wezen mocht, klonk helder; en er was zoo iets on weerstaanbaars in den toon van het verzoek, dat dokter en zuster er onmiddellijk gevolg aan gaven. Toen ze het vertrek verlaten had den richtte Geoff den blik op Rodney Baring en zei: „Je bent een lafaard! Ik heb je optreden gezien en daar ben ik blij om, want ik heb den strijd gewonnen! Je bebt alle recht op Freda verbeurd. Ze is nu de mijne. Ik heb den losprijs voor haar betaald. Grooter^ kon die niet wezen! Ben je dit met mij eens?" Baring knikte en trilde over al zijn leden on der dien strengrichtenden blik. Daarna wendde Geoff zich tot Mr. Bell en onwillekeurig kwam er een smeekende klank in zijnstem. „U zult haar nu zeker wel aan mij geven, mr. Bell? U zult toch niet blijven aandringen op onze zelfopoffering? Ik heb u het leven ge red; daar is u mij toch wel eenigszins voor ver plicht, niet waar?O, ik weet wel, dat ik stervende ben. Maar dat maakt geen verschil. We kunnen op elkaar wachten. Ik vind het niet erg, om het eerste te gaan, als ik alleen maar weet, dat u haar niet dien man zult laten trou wen, als ik er niet meer ben. Belooft u mij dat, Mr. BelD- reid een plan voor een tunnel met globale be grooting te maken, wanneer de gemeente een bedrag van 1500 stort, welk bedrag te zijner tijd, wanneer tot den bouw van de tunnel wordt overgegaan, in mindering komt van de voor directie en toezicht te betalen vergoeding van 10 van de (ten laste der gemeente komende) bouwkosten. Wil het tunnelplan grondig worden be zien, dan is het noodig, dat daarvoor de noo- dige gegevens, teekeningen en een kosten raming worden overgelegd. Zij kunnen niet anders verkregen worden dan van de Direc tie der Nederlandsche Spoorwegen, die zich met uitsluiting van alle anderen met het maken van plannen, evenals trouwens met de uitvoering ervan, belast Wij stellen U daarom voor ons te machti gen aan de Directie der Ned. Spoorwegen te verzoeken, een plan voor een tunnel met kos- tenbegrooting te doen opmaken en ons col lege daarvoor een crediet toe te staan van 1500, nader te regelen bij suppletoire be grooting. Het spreekt vanzelf, dat hiermede niets be slist wordt ten aanzien van de vraag of en zoo ja op welke wijze een nieuwe tunnel zal worden gemaakt. Uwe Vergadering blijft te dien aanzien volkomen vrij. Doch eerst wan neer bepaalde plannen, die zooveel mogelijk bij den bestaanden toestand aansluiten, be schikbaar zijn, zal Uwe Vergadering in staat zijn met kennis van zaken een beslissing te nemen. Deze credietaanvrage is dus niets meer dan een verzoek om machtiging om plannen voor te bereiden. Het tunnelvraag- stuk zal eerst later tot oplossing kunnen wor den gebracht. SUBSIDIE VEREENIGINGEN VOOR KINDERVOEDING EN ZUIGELINGENBESCHERMING. B. en W. stellen den Raad in bijlage no. 70 voor te besluiten: a. goed te keuren de suppletoire begroo ting voor 1929 van de Vereeniging voor kin dervoeding, in ontvang op 3039.25 en in uitgaaf op 3864.73, met toekenning van een nader subsidie, groot 825.53. b. het aan de Vereeniging voor Zuigelin genbescherming voor 1930 toegekende sub sidie van 1000 te verhoogen tot 1700. c. de onder a. en b. bedoelde uitgaven te zijner tijd te regelen bij suppletoire gemeente- begrooting. WIJZIGING VERORDENING OPEN BAAR LAGER ONDERWIJS. B. en W. schrijven in bijlage no. 63: De commissie van toezicht op het lager on derwijs doet ons bij brief van 8 April j.1. nr. 43/30 het voorstel te bevorderen, dat wordt ingetrokken artikel 16 der Verordening tot regeling van het gewoon en uitgebreid lager onderwijs (Gemeenteblad nr. 1028), luidende „Jaarlijks wordt op iedere school één open bare les gehouden in de maand Juni. De commissie van toezicht op het L. O. bepaalt de dagen en de uren, de hoofden der scholen gehoord. Zij doet hiervan mededeeling aan B. en W., aan ieder der verdere leden van den Ge meenteraad en aan den Inspecteur van het lager onderwijs". De commissie doet dit verzoek o.m. omdat zij bij hare regelmatige bezoeken aan de scholen zich beter op de hoogte kan stellen van de onderdeelen van het onderwijs dan het geval is bij de openbare lessen, en deze lessen overigens uitermate storend zijn voor den geregelden gang van het onderwijs. Zoowel de Vereeniging van hoofden van scholen als de Inspecteur van het lager on derwijs in deze inspectie en de Commissie van bijstand voor het Onderwijs kunnen zich met de intrekking van de betreffende bepa ling vereenigen. B. en W. stellen den Raad voor vast te stellen de navolgende verordening tot wijzi ging der verordening tot regeling van het gewoon en uitgebreid lager onderwijs. Artikel 16 van de Verordening tot rege ling van het gewoon en uitgebreid lager on derwijs, vastgesteld bij Raadsbesluit van 15 Juli 1926 (Gemeenteblad nr. 1028), gewijzigd bij Raadsbesluiten van 5 Mei 1927, 12 Juli 1928 en 28 November 1929 (Gemeentebladen nrs. 1058, 1106 en 1145) wordt ingetrokken. AANSCHAFFING SCHOOLBORDEN ST. BAVOSCHOOL. In bijlage no. 66 stellen B. en W. den Raad voor: Gelezen het verzoek d.d. 29 Mei j.1. van het Bestuur der Vereeniging St. Joseph alhier tot beschikbaarstelling van gelden uit de ge meentekas voor de aanschaffing van twee schoolbordstellingen en twee draaibare schoolborden ten behoeve van de onder zijn beheer staande St. Bavoschooi aan de St. Annastraat. Besluit: a. de gevraagde medewerking te „Zij zal hem nooit trouwen, Geoffrey; wat het mij dan ook kosten moge!", antwoordde Freda's vader met trillende stem, Geoff was op het punt, het bewustzijn weer te verliezen door de pijn, maar deze woorden waren hem als een opwekkend middel. Hij keek nu weer naar Rodney Baring. „Hoor eens, je zult mij toch geen wrok toe dragen?" vroeg hij. „Je zult om mij je geld to'L niet uit de zaak nemen? Dat is niet de schuld van Mr. Bell, en ik weet, dat je er hem op dit oogenblik juist een groot ongenoegen mee zoudt doen. Ik ben aan de Bank, niet waar, dus dat wéét ik wel. Je zult het Freda's vader toch niet op die manier betaald zetten?" Geoff's vermoeden was juist, dat Baring ge heel onwetend was van de moeilijkheden van Mr. Bell, want de bankier had wel gezorgd, dat hij niet in zijn vertrouwen nam een man, dien hij zoo makkelijk had kunnen misleiden. „Ik ben volkomen bereid, de zaken te laten, zooals ze zijn", sprak Baring kort. „Ik heb het geld niet noodig." „Mooi zoo!" riep GeoffEn tegelijkertijd viel hij weer in zwijm. De dokter en de zuster traden binnen en de den wat ze konden; maar hij kwam niet bij. Ze waren het er over eens, dat hij niet vervoerd moest worden: dit zou enkel het eind verhaas ten. Freda zat in machtelooze wanhoop naast de bank, tot heel haar gemoed in heftigen opstand kwam tegen het geval, dat een flinke, gezonde jonge man van vijf-en-twintig nu maar hulpeloos aan den Dood zou moeten overgegeven worden. Dus viel ze den dokter aaot verleenenb. de uit het besluit onder a. voort vloeiende uitgave te zijner tijd nader te rege len bij suppletoire begrooting. AANSCHAFFING LEERMIDDELEN v ST. BAVOSCHOOL. In bijlage no. 73 stellen B. en W. den Raad voor te besluiten: Gezien een adres d.d. 15 April j.1. van het Bestuur der vereeniging St. Joseph, verzoe kende gelden uit de gemeentekas te willen verstrekken voor de aanschaffing van na tuurkundige instrumenten ten behoeve van de onder zijn beheer staande St. Bavoschooi aan de St. Annastraat alhier; a. de gevraagde medewerking te verlee nen; b. de uit het besluit onder a. voortvloei ende uitgave te zijner tijd nader te regelei» bij suppletoire begrooting. SUPPLETOIRE GEMEENTE- BEGROOTING, DIENST 1929. B. en W. bieden den Raad, onder overleg ging van het advies der Commissie van bij stand voor de financiën, ter vaststelling aan een suppletoire begrooting van inkomsten en uitgaven der gemeente voor het dienstjaar 1929. De totale verhooging van inkomsten en uitgaven is 226838.75 en 1000 voor den kapitaaldienst. Bij den kapitaaldienst is een post van 1000 uitgetrokken bedoeld als een gratifica tie aan de Directrice van het ziekenhuis voor buitengewone diensten bij de inrichting var het nieuwe Ziekenhuis bewezen. SUPPLETOIRE BEDRIJFS- BEGROOTINGEN. B. en W. schrijven in bijlage No. 69: Wij bieden U hierbij aan de bij ons inge komen suppletoire begrootingen voor 1929 van het Grondbedrijf, het Sportparkbedrijf, het bedrijf der gemeentewerken en het plant soenbedrijf. Het onderzoek van deze stukken heeft tof geen opmerkingen aanleiding gegeven. In overeenstemming met de hierbij overge legde adviezen van de Commissie van bij stand voor de financiën stellen wij U voor genoemde begrootingen vast te stellen: a. van het Grondbedrijf, in baten en las ten op 4.757.72; b. van het Sportparkebrdijf, in baten en lasten op respectievelijk 1013.73 en 2698.73, met toekenning van eene nadere bijdrage tot dekking van het exploitatietekort van 1685.—; c. van het bedrijf der gemeentewerken, in baten en lasten op 356.943.82; d. van het plantsoenbedrijf, in baten en lasten op resp. 14.370.93 en 16.277.56 met toekenning van eene nadere bijdrage tot dekking van het exploitatietekort var 1906.63. HERZIENING MARKTGELD PLUIMVEE. B. en W. schrijven in bijlage no. 67 In verband met de op 1 Maart j.1. inge stelde piepkuikenmarkt, welke des Zaterdags morgens op de Paardenmarkt wordt gehou den, is het gewenscht de verordening op hef heffen en invorderen van markt-, staan- er waaggelden (gem.blad nr. 666), zooal? deze nader is gewijzigd, te herzien en de voot het ter markt aanvoeren van pluimvee en het wegen van kisten of korven met piepkui kens verschuldigde markt- en waaggelden vast te stellen op de in het hierna opgeno men ontwerp-besluit aangegeven bedragen. Deze heffing zal eveneens gelden voor de op het Hofplein aangevoerde kuikens. Ten aanzien van de kuikens, welke jonger dan 1 maand zijn (deze worden alleen op de markt, welke des Zaterdags op het Hofplein wordt gehouden, aangevoerd) meenen wij U in het belang van den aanvoer ter markt, in overweging te moeten geven het verschut- öigde marktgeld te bepalen op 0.01 per 4 stuks. Tot nu toe was voor deze kuikens een be drag van 0.01 per stuk verschuldigd. Naar aanleiding van het bovenstaande stellen B. en W. vóór het volgende besluit ts nemen: Besluit: I. de Verordening op het heffen van markt- staan- en waaggelden (gem.blad nr. 666), gelijk deze verordening sedert werd gewij zigd (gem.bladen nrs. 715, 816, 837, 954, 1004 en 1036) te wijzigen als volgt: a. het derde lid van artikel 2 wordt gele zen als volgt: voor een pauw, kalkoen, zwaan of gans, hoenders (uitgezonderd kuikens van ten hoogste 3 maanden oud), eenden of ander gevogelte (uitgezonderd duiven), iper stuk 0.02. Voor kuikens van ten hoogste 3 maanden oud, per heele kist 0.20 per halve kist ol korf 0.15; voor kuikens van ten hoogste één maand oud, waarvoor geen marktgeld per heele of halve kist wordt geheven, per 1 „Dokter Molineux, doet u wel alles wat u kunt? Zoudt u hem nog niet kunnen helpen door een operatie? Zoudt u er geen specialist bij kunnen roepen? O, ik geloof dat ik nog gek word, als ik er hier zoo werkeloos bij moet blijven zitten!" „Maar, lieve jonge dame, er is een inwendige breuk en om nü in te grijpen, zooals de patiënt er op het oogenblik toe staat, dat is iets, wat misschien één operateur op de honderd zou durven ondernemen. Ik ben maar alleen; er it niet eens een narcotiseur bij de hand; ik kom er eerlijk voor uit, dat ik dit geval niet zou aandurven. Eer er een tweede dokter hier was, zou Mr. Armstrong al overleden zijn; hij heeft nog maar enkele uren te leven." Dokter Molineux scheen haar vraag haast als een beleediging op te vatten, maar Freda liet hem niet uitspreken. Ineens herinnerde zij zich, dat ze dien ochtend Will Armstrong had gezien met iemand naast zich in den dogcar en onmiddellijk had zij in dien heer, met dat stren ge uiterlijk, herkend den vriend van Thurston Warwick, den beroemden chirurg, die immers al zoovelen gered had van den dood. Ze kuste Geoff en wendde zich tot de zuster! „Beloof mij, dat u uw uiterste best zult doen, om hem in het leven te houden, tot ik terug kom", zei ze; en daarmee was zij weg. Of het toeval 't wilde, zag Freda vlak bij hel station een kennis met een auto staan eo ap haar verzoek reed die haar bliksemsnel n«*» Ladywood. (Wordt vervolgd^

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 5