Aspirin Sport oïk Provinciaal nieuws - In rt bedompte kanfoor eenig op de wereld DE AVOITURE^ VAI EEÏ VERREERSAGEHTJE. stuks 0.01; voor duiven per stuk 0.01; voor tamme konijnen en wild, per stuk 2 ct. b. na het laatste lid van artikel 2 wordt *an dat artikel toegevoegd: Voor het wegen op de markten: j Kuikens per kist of korf 0.10. II. te bepalen dat dit besluit in werking treedt op den dag, volgende op dien der af kondiging. INNING VAN HAVENGELDEN. B. en W. stellen den Raad in bijlage No 65 voor hen te machtigen de met den pach ter van de sluis bij de Zeswielen aangegane overeenkomst d.d. 15 Juni 1928 nopens de inning der havengelden bij die sluis te ver lengen tot 1 Mei 1931 tegen een vergoeding over dat tijdvak van 250.en in verband Waarmee één der brugwachters aan te wijzen om den havenmeester indien noodig bij te staan en te vervangen tegen een vergoeding gerekend naar 100.per jaar. WESTFRIESCHE BOND VAN iVRACHTLIEDEN „GEMEENSCHAPPE LIJK BELANG", i De Westfriesche Bond van Vrachtlieden J",Gemeenschappelijk Belang" heeft Zondag middag een ledenvergadering gehouden in de Witte Engel te Hoorn. De voorzitter, de heer Otter te Midwoud opende de vergadering met een woord van .welkom. Mededeeling werd gedaan, dat door be middeling van den Bond, de Kamer var. [Koophandel en Fabrieken te Hoorn en de IVereen. van auto-bezitters werd verkregen, jdat het geheven staangeld voor de vracht wagens te Enkhuizen voortaan zal vervallen. De secretaris bracht dank voor de gevoerde actie. Het bestuur moet tot zijn leedwezen mede ideelen, dat de vereen, van autobezitters Kring Edam, alsmede de Enkhuizer-Midden sfandsvereen. aan deze actie geen medewer- If'ng heeft verleend en dat dit nog te meer verwondert, nu Enkhuizen zelf is overge gaan tot stichting van een veerhuis. Verder was ingekomen een dankbetuiging van den heer v. d. Veen, chef van het bureau goederenvervoer aan het station Hoorn voor We ondervonden belangstelling bij zijn 25-ja rig ambtsjubileum. Idem van den heer Grool te Spanbroek voor de attentie hem bewezen bij zijn 35-jarig jubileum als vrachtrijder. Van den heer A. de Jong te Hem bericht, 'dat hij bedankt voor een functie als be stuurslid en als lid van den Bond. Tot bestuurslid werd herbenoemd de heer IJ. Groot, terwijl in de vacature De Jong 'werd gekozen de heer Stam te Spanbroek. Beiden namen de benoeming aan. Van het bestuur betreffende de pogingen verzekering van de te vervoeren goederen zijn niet geslaagd, waarom het bestuur voor stelt geen vergoeding te betalen bij het ver voeren van tulpenbollen, daar dit een te groot risico voor den Bond met zich mede brengt. Een bestuursvoorstel om het salaris van het dagel. bestuur te verhoogen van 75 op if ƒ125 per jaar werd zonder discussie aan genomen. Mededeeling werd gedaan, dat bij den heer Baas (Breed) een telefoon is geplaatst, waarvan door de leden gratis gebruik mag worden gemaakt. Op voorstel van den heer Molenaar (Berk hout), werd besloten 5 af te dragen aan We Volière-Commissie. Besloten werd voorts om het volgend jaar het 20-jarig bestaan van den Bond feeste lijk te herdenken. De vertegenwoordiger van de Overland- .handenfabriek deed mededeeling. dat een fi liaal der fabriek gevestigd is bij de firma Geerling en Winkelaar. Nadat de heer Frederiks (Hoorn), spon taan zijn contributie met 10 had verhoogd, .was na de rondvraag de agenda afgehan deld. De voorzitter dankte voor de zakelijke be sprekingen in het belang van den Bond. Hierna had de gebruikelijke verloting Dlaats, waarvoor veel animo bestond. KOEDIJK. In een vergadering van het Schoolver bond dat in de afgeloopen week gehouden is, is op voorstel van de heeren W. Butter en Jb Brouwer besloten geen feest te vieren bij het 60-jarig bestaan, dakr men het thans niet gewenscht vond met inteekenlijsten door de igemeente te gaan, zoodat aan de kinderen hun jaarlijksch plezierreisje zal worden aan geboden. ZUIDSCHARWOUDE. Het fanfarecorps „Kunst na Arbeid" gaf Zondagmiddag zijn eerste concert in dit sei zoen. De muziektuin bood bij het heerlijke zo merweer een aangenaam zitje. De opkomst was flink te noemen. De uitgevoerde nummers voldeden voortreffelijk en hoogst voldaan keerde men huiswaarts. Het bestuur van de afd. Zuidscharwou- We—Broek op Langendijk convoceert per „Ons Weekblad" op a.s. Donderdagavond een ledenvergadering, waarin het bestuur op één na zijn mandaat denkt neder te leggen, al thans er is geen periodieke aftreding en toch moet er een bestuursverkiezing op één na plaats hebben. Hoewel wij de quintessens •van deze aangelegenheid meenen te weten, doet het vreemd aan dat deze verkiezing 'juist niet andersom plaats heeft, n.1.: ver kiezing van een bestuurslid. Het zou ook voor de afd. jammer zijn als werkelijk de aftreding van het bestuur een feit geworden is. UITGEEST. Tentoonstelling van werkstukken. Zondag had in het Gezellengcbouw van ifiaif 12 tot 1 uur de tentoonstelling plaats van werkstukken, vervaardigd door de meis jes die voor eenige dagen terug geslaagd zijn voor het diploma A. (coupeuse). Na een toespraak van de presidente van de R.K. Vrouwenbond, die in haar speech het nuttige bracht van het volgen van dezen cursus op den voorgrond stelde. Pastoor J. C. van der Loos, sprak lof uit over de resultaten die de zusters Urselienen, die dezen cursus leiden, verkregen hebben. Hij wees vervolgens de jongemeisjes op de groote waarde van het bezit van dit diploma Hierna wertl de tentoonstelling voor ceopênd verklaard en erin* tr»n nver tr»> bet bezichtigen van het tentoongestelde wefk- E"31 Een ieder was hierover tenzeerste voldaan. Velen hebben van deze gelegenheid gebruik gemaakt om het werk eens te bezichtigen en wij zijn er van overtuigd dat nog velen tot dezen cursus zullen toetreden. Nog een vischvereeniging. Thans is hier nog een vischvereeniging op gericht onder den naam van „Vischlust Als clublokaal dezer vereeniging is door haar gekozen het café „De Aanleg". Afd. Uitgeest van de Ver. E. H. b. O. De uitslag van het gehouden examen voor de cursisten van bovengenoemde afdeeimg luidt als volgt: Voor het le gedeelte zijn ge slaagd: mej. G. Roozendaal en de heeren J. Dekker en Jb. G. Vermeulen. Voor het 2e gedeelte slaagden de dames Hartland Honing, G. Bas, T. Bas en N. C. G. Vermeu. Honing, G. Bas, T. Bas en N- C. G. Vermeu ien en de heeren W. Smit en W. M. Slikker. Ongeval met de vlakbank. Met het werken aan de vlakbank had J. S. het ongeluk met zijn linker pink met de bank op zoodanige wijze in aanraking te komen dat hem een stukje daarvan werd afgesneden. HEEMSKERK. Zaterdagmiddag brandde te Noorddorp als een gevolg van het spelen van vuur door kin deren een hooimijt van C. Duin uit. Door werkzaamheden aan de waterleiding in de omgeving kon en mocht niet genoeg zaam water gegeven worden daar in t tegen over gestelde geval de mijt voor een groot deel nog wel behouden was gebleven. De schade wordt niet door assurantie gedekt. CASTRICUM. Zaterdagavond tegen 7 K uur kwam een tweetal auto's van Alkmaar met leden van de Eerste Hulp bij Ongelukken die aldaar deel genomen hadden aan een demonstratie. Ter hoogte van de r.k. kerk kwam uit de ingang poort van de kerk een wielrijder die eerst links van den weg reed, toen ongeveer het midden van den weg bereed om rechts naar het dorp zijn weg te vervolgen, toen weer terug ging naar links en tenslotte toch nog den weg overstak. De eerste auto had van de verkeerde ver richtingen van den onvoorzichtigen wielrijder geen last, maar de bestuurder van den ach tersten auto remde bij de eerste poging van den man om naar rechts over te steken, om toen hij wederom naar het linksche wegge deelte terugkeerde door te rijden. Toen de man de tweede poging deed om over te steken, was de automobilist zoo kort bij hem, dat hij, door krachtig te remmen en het stuur naar links over te gooien, een aanrijding kon vermijden. Echter moest hij toen blijkbaar voor een aldaar loopende vrouw wederom naar rechts uitwijken wat direct gebeurde en hoe het toen vervolgens gegaan is, kon de automobilist niet meer zeggen, maar toen de wagen stil stond lag deze eenigszins overzij en met de voorwielen in de richting Alkmaar. Waarschijnlijk is door het krachtig remmen en door het tweemaal plotseling en snel om halen van het stuur, de wagen gekapseisd. De inzittenden, een vijftal heeren, konden den wagen verlaten, waarvan niet alleen geen ruit meer heel was gebleven, maar die aan kap en zijkanten aardig was ingedeukt. wonder boven wonder heeft alleen maar een der heeren eenige niet beduidende won den van de glasscherven gekregen. Dat het echter zoo is afgeloopen mag zeker een won der genoemd worden. Na de aanrijding kwam vast te staan dat een der achterwielen een lekke band had welke is ontstaan door de schuiver welke den wagen heeft gemaakt. De wagen kon nog op ei&en gelegenheid naar een garage worden gebracht. Naar wij van ooggetuigen hebben verno men is de schuld in geen geval bij den auto bestuurder, die secuur heeft gereden. De getroffen inzittende is eerst door zijn mede-leden van E. H. b. O. geholpen en daarna door dr. L. alhier nader verbonden. In den avond liep hij echter alweer in het dorp. Processie in den Pastorie Tuin. Zondagmiddag werd alhier een plechtige processie gehouden in de tuin van ae Pasto rie. In de kerk werd deze opgesteld, waaron der een groot aantal bruidjes met bloemen enz., terwijl de fanfare van het patronaat en de kerkzangers het muzikale gedeelte vertolk ten. Verschillende vaandels van R.K. Vrou wenbond, R.K. Volksbond, Viteesevlag, vaan dels van kerkelijk organisatie als Derde Orde, H. Familie en congregatie van Maria, wer den mede in den stoet gedragen. De pastoor met assistentie van de beide heeren kapelaans celebreerde een plechtig H. Lof vooral met na terugkomst een plechtig Te Deum. Tijdens den uittocht uit de kerk, terwijl reeds een groot zoo niet de geheele processie reeds naar buiten was, begon het frisch te regenen en vreesde men dat overhaast de te rugtocht zou moeten worden aanvaard. Dat is gelukkig niet zoo het geval geweest. In de grot van Lourdes, achter in den tuin werd de zegen gegeven, terwijl de Boer een feest predikatie hield, fn plechtige optocht werd' wederom 't Allerheiligste naar de kerk terug gebracht. Een groot aantal parochianen was niet tegenstaande de drukkende warmte aan wezig. TEXEL. Zaterdagmiddag vergaderde de raad der gemeente Texel 's middags 3 uur. Hoewel de voorzitter bij de opening den wensch uitsprak, dat in de vergadering een goeden toon zou heerschen, waren de de batten soms vrij heftig. Vooreerst bij 't toekennen van een straat naam, waarbij voor gesteld werd „Emma- laan" vielen scherpe woorden tusschen 't raadslid Boon (S.D.A.P.) en de heeren Lap (Lib.) en De Graaf (R.K.) Met 11 van de 13 stemmen werd besloten de straat „Emmalaan" te noemen. Vervolgens werden bij 't vaststellen van 't vermenigvuldigingscijfer op 1.5 inplaats van 1.4 heftige discussies gevoerd, 't Raadslid Boon viel weer heftig uit tegen den heer Lap, die deze verhooging betreurde. Ook de heer De Graaf was over deze verhooging slecht te spreken. Ten laatste sloot de voorzitter de discus sie en werd 't voorstel van B. en W. zonder stemming aangenomen. Tenslotte liepen de gemoederen warm bij •Vfc voo-stel tnt aankff van eer Fetwd van „Tubantia" naar de Koog langs den Kooger- weg. De kosten hiervoor waren geraamd op 5750. De heer Lap zou eerst nog eens met 't waterschap: de 30 Gem. Polders, dat 't on derhoud voor zijn rekening heeft, willen onderhandelen. Ook de heer De Graaf achtte den aanleg niet direct noodzakelijk. Weer protesteerde de heer Boon. Toen oojé 't raadslid Kikkert eerst op onderhandeling over dezen weg aandrong, sprak wethouder Vlaming zijn verwondering uit dat de heer Kikkert, die eenigen tijd geleden zelf een voorstel tot aan leg van een fietspad indiende, thans een ander voorstel had. Nadat ten slotte ook hierover de debatten gestaakt waren, werd 't voorstel B. en W. in stemming gebracht en aangenomen. Tegen stemden alleen de heeren De Graaf en Dros. De overige punten van de agenda werden zonder bespreking goedgekeurd. De begrooting van 't Alg. Weeshuis tot een bedrag van 14343.63 in ontvangsten en uitgaven voor den gewonen dienst en met een batig saldo voor den kapitaaldienst van f 11236.90. Tot verbreeding van den Openbaren weg bij het Kliff te E>en Hoorn werd besloten. Geraamde kosten 135. De gemeente besloot voor 4000 aan te koopen gronden voor den bouw van een O. L. school te Oudeschild van mevrouw KruijtboschEverts. Voor slootdemping, riool enz. werd 4200 beschikbaar gesteld. Goedkeuring werd verleend aan ver huring van 't strand nabij de Koog, wat een opbrengst van pkm, 7.50 zal geven. Aan 't strand zal een vlet met 2 roeiers ge durende den badtijd aanwezig zijn. Het bedrag hiervoor benoodigd wordt uit de opbrengst verpachting bestreden, even als de kosten van schoonhouden strand en voor extra politietoezicht. Op haar verzoek werd de benoeming van mej. H. J. Memelink tot onderwijzeres te Midden-Ëierland ingetrokken. Verder werd- besloten tot 't vestigen van 2 nieuwe stembureaux één te de Koog en 1 te Zuid-Eierland. Aan een aanvrage van den heer C. Boon e.a. om vergunning tot plantsoen en wegen aanleg werd afwijzend beschikt. Bij de rondvraag werden als gewoonlijk deksel op een put enz. gevraagd. Hierna sloot de voorzitter de vergadering en ging de raad vriendschappelijk de nieuwe brandspuitinstallatie op het marktterrein te bezichtigen en de demonstratie met de brand spuit bijwonen, terwijl het Texelsche museum door de raadsleden werd bezocht. STOMPETOREN. De collecte gehouden ten bate van de ver eeniging „Zonnestraal", bracht in de gem. Oterleek 39.20 op. WIERINGEN. De raad dezer gemeente vergaderde Zater dagmiddag 4 uur. Afwezig de heeren Oden en Jn. Lont Czn. Voorzitter: burgemeester Kolff. Ingekomen waren verschillende dankbetui gingen. Verder van Ged. Staten bericht van verdaging van hun besluit inzake de stich ting van een openbare school te Doen Oever en een besluit tot goedkeuring van den grondaankoop voor de verbreeding van de Nieuwstraat; de maandstaat der zeegras exploitatie over Mei, verkocht waren 333 pak het verslag over 1929 van de Algemeene Ned. Vereen, voor vreemdelingenverkeer. Al deze stukken werden voor kennisgeving aangeno men. Aan den heer F. H. Th. Jasperse werd op zijn verzoek eervol ontslag verleend als onderwijzer te Oosterland, met ingang van den datum, door B. en W. te bepalen, in ver band met zijn benoeming te Alphen aan den Rijn. Verder was nog ingekomen een verzoek het r.k. kerkbestuur om de gelden beschik baar te stellen voor de stichting van een bij zondere school te Hippolytushoef. Op de overgelegde lijst komen voor de namen van 73 kinderen van 29 ouders. Dit werd om prae-advies in handen gesteld van B. en W. Vastgesteld werd een besluit tot het doen van af- en overschrijvingen op de begrooting dienst 1929, alsmede een 3e suppletoire be grooting van dien dienst. Besloten werd de kasgeldleening van 100.000, welke op 30 Juni a.s. moet wor den afgelost, te verlengen tot uiterlijk 31 Augustus. De Mij. voor Gemeente-crediet te Amsterdam had hiertegen belzaar. De heer Kaan informeerde nog, of het niet mogelijk is de r.k. school onder te brengen in de nieuwe openbare school te Hippolytus hoef. De voorzitter antwoordde, dat dit niet het geval is, daar van de school te Hippoly-1 is elke heete dag een kwelling. 1—2 Aspirin -tabletten verdrijven dat dof fe gevoel in het hoofd, en geven nieuwe werklust. Let op oranje band en Bayerkruli. Prijs 7S ets. tushoef slechts een 20 leerlingen naar r.k. school zullen gaan, zoodat daar niet vol doende ruimte zal zijn. Voetbal. Langereis—Veenhuizen. De voetbalclub L.V.C. speelde j.1. Zondag een vriendschappelijke wedstrijd te Benning- broek tegen D.E.S. II te dier plaatse. L.V.C. werd verslagen met 50. Motoren: De Nederlandsche T. T. Wij staan aan den vooravond van dit be langrijke internationale sportevenement. Za terdag 5 Juli, wanneer plm. 90 rijders, waar onder de beste rijders der wereld de gas kraan open zetten, zullen tienduizenden om het Circuit verzameld zijn teneinde van span nende kampen te genieten. Ieder jaar neemt het aantal deelnemers toe; ieder jaar wordt de organisatie verbeterd, zoodat binnen- en buitenlandsche journalisten na de rennen in 1929 verklaarden, dat de Ned. T. T. tot een van de best georganiseerde races behoorden. Alleen ter zake kundigen kunnen zich een voorstelling maken van de enorme hoeveel heid werk, die verzet moet worden, alvorens de dag is aangebroken. De voorbereidingen voor de volgende T. T. vangen onmiddellijk na afloop van de races aan en de werkzaam heden bereiken het hoogtepunt vanaf 3 we ken voor den dag tot op den wedstrijddag zelf. De T. T.-organisatie-commissie heeft door jarenlange ondervinding rijke ervaring opgedaan en zoo zal dan ook de 6e Ned. T. T. organisatorisch in orde zijn. De T. T.-com- missie bestaat, zooals reeds een aantal jaren, uit de heeren van Dusseldorp Pzn., Kramer, Scherf, Mulder, Hof, E>r. Staal, Mr. J. Lint horst Homan, waarvan de heeren Kramer, Scherf, Mulder en Hof de organisatie vanaf het begin der T. T. in 1925 hebben medege maakt. Voor onze lezers brengen wij onderstaand eenige algemeene gegevens die hun van dienst zullen zijn. De races vangen aan pre cies 10 uur v.m. Een zeer groot aantal be zoekers komt reeds een dag tevoren naar As sen, aangezien de eerste trein zoo te Assen aankomt, dat men het begin van de rennen niet kan meemaken. Duizenden automobilis ten en motorrijders treft men reeds heel vroeg in den morgen in Assen aan. Het ver dient aanbeveling het wedstrijdterrein niet te laat te bereiken, want in het laatste uur kun nen de controle's de toeschouwers haast niet verwerken. De bezoekers worden dan ook verzocht niet allen tusschen 9—10 te arrivee- ren, maar zooveel mogelijk vroeger. De Lo- giescommissies heeft het in de laatste dagen bijzonder druk en daarom is het raadzaam logies reeds tevoren schriftelijk te bespreken bij de Logiescommissie, Dr. Nassaulaan 12 te Assen. Iemand, die niet tevoren kamers be spreekt, moet niet verwonderd zijn, wanneer hij op den dag zelf geen logies meer kan krij gen. De races kan men op 3 plaatsen volgen en wel te De Haar (bij Assen, Hooghalen en Laaghalerveen. Te De Haar heeft de start plaats en is de finish. Daar zijn de depóts van de rijders, het groote tijdbord, de ron- denborden, het tijdwaarnemershuis, de uit gestrekte auto-, motor- en rijwielparken en wordt het publiek ingelicht door middel van de Philips' luidspreker „De stem van den Reus". De groote overdekte tribune, gelegen tegenover de „Pits" van de rijders is zoo goed als uitverkocht. Maar dit jaar bestaat er nog andere gelegenheid de races op uit nemende wijze te volgen. Rechts en links van de hoofdtribune zijn onoverdekte tribunes ge bouwd, vanaf welke plaatsen men de rennen uitstekend kan volgen. De plaatsen zijn even als die van de hoofdtribune, genummerd. De wegkant is dit jaar, gezien de onder vinding van verleden jaar, beter en sterker afgerasterd. Te Hooghalen bevinden zich tribune- en HOOG EN LAAG WATER TF IN ZOMERTIJD. r- y—f /"v T r\ ft*.* Juni. Hoog water Datum v.m. n.m. 25 2.46 3.16 26 3.31 4.01 27 4.19 4.50 28 5.07 5.40 29 5.57 6.29 30 6.48 7.17 BERGEN AAN Juni. Hoog water Datum v.m. n.m. 25 2.49 3.19 26 3.34 4.04 27 4.22 4.53 28 5.10 5.43 29 6.00 6.32 L^ag water v.m. 11.20 0.38 1.28 2.16 3.07 n.nj 11.54 0.13 1.03 1.50 2.41 3.30 v.m. 11.32 0.06 0.50 1.40 2.28 Laag water na. 1.15 2.02 2.53 staanplaatsen en te Laaghalerveen zit- m staanplaatsen. Dit jaar zullen zich, behalve te Hooghalen en Laaghalerveen, op het startterrein te De Haar- 3 rondenborden bevinden, zoodat ook het publiek rechts en links van de hoofdtri. bune de races beter kan volgen. Ongeveer 75 journalisten uit binnen- en buitenland zullen aanwezig zijn. De dagverdeeling is als volgt: Donderdag 3 Juli: 9.00—11.30 en 13.30— 15.30: terreinverkenning. Vrijdag 4 Juli: 9.00—11.30: terreinverken- ning. 13.30—15.30: keuring en wegen der ma chines aan de startplaats te De Haar bij As sen. 17.00: bijeenkomst van H.H. persvertegen woordigers in het Concerthuis te Assen. (Ge legenheid tot stellen van vragen). 18.00: rondrit met H.H. persvertegenwoor digers rond het Circuit. Afrit bij het Concert- huis. 21.00: bijeenkomst der deelnemers en com missieleden in de „Hertenkamp" te Assen. Begroeting. Muziek. 20.30—23.00: concert op den Brink, aan geboden door de vereeniging „Assen Voor uit". Zaterdag 5 Juli: 7.00: opening der terrei nen te De Haar bij Assen, Hooghalen, Laag halerveen. 9.20: T.T.-controlewagen rijdt het circuit 10.00: start klasse B, 350 c.M.3, 16 ron den. 10.02: start klasse A, 250 c.M.3, 14 ron den. 10.04: start klasse C, 175 c.M.3, 12 ron den. Plm. 13.3014-30 pauze. 13.50: T.T.-controlewagen rijdt het circuit. 14.30: start klasse C, 500 c.M.3, 18 ronden 21.00: bekendmaking van den uitslag in d< groote zaal van het Concerthuis te Assen Gezellig samenzijn. 23.00: groot vuunverk op de Markt, aan geboden door „Assen Vooruit". Kenteekens T.T.-organisatie-commissie: De leden dragen een rood-wit-blauwe strik en een zilveren insigne (2 gekluisde letters T.T.). De automobielen der T.T.-organisatie-com missieleden zijn voorzien van een rood-wit- blauwe wimpel met de letters T. T. De T.T.-controle-auto voert buitendien een roode wimpel. De lijst van deelnemers Onderstaand, de lijst van inschrijvers, zoo als die tot nu toe bekend is. Uit de lijst kan men zien, hoe geweldig d< belangstelling is voor dit Nederlandsch< Motorsportevenement. De meest vermaarde rijders van acht na- tie's zullen elkaar bekampen. 175 cc.M. klasse: E. Fernihough, Southampton, Eng., Excel sior; E. E. van Kekem, Almelo, Ned., D.K.W.; N. N., D.K.W.; O. Müller, A'dam, Ned., D. K.W.; „Little one", Den Bosch, Ned., Triumph; J. S. F. Hood, Hallow, Eng-, S.O.S. 250 cc.M. klasse: C. W. Johnston, Annandale, Eng-, O. K- Supreme; John. Moes, Den Haag, Ned., B.S. A.; P. Boogers, Eindhoven, Ned., B.S.A.; E. A. Mellort, Birmingham, Eng., New-Impe- rial; G. A. Ridder, Haarlem, Ned. Ariel; E. Torricelli, Graz, Zwitser, Puch; C. Cmyral, Graz, Oostenrijker, Puch; S. A. Crabtree, Warrington, Eng., Excelsior; L. C. Crabtree, Warrington, Eng., Excelsior; G. G. W. Tim mer, Assen, Ned., New-Imperial; C. J. A. Juffermans, Den Haag, Ned., New-Imperial; Ch. Langmuur, Den Haag, Ned., Ariel; N- N., Wolverhampton, Eng., A.J.S.A. W. van Dinter, Arnhem, Ned., D.K.W.; F. P. van Rumpt, Haarlem, Ned., D.K.W.; B. E. Quag- 27. „Nu was er een heks, die den witten vogel heelemaal in haar macht had. Op dien vogel vliegt ze door de lucht en ver zint telkens kwaad." „Kan daar de politie geen stokje voor steken", vroeg het verkeersagentje. „Het is toch maar een sprookje, meneer Keesie", zeide de paleiswachter. „Luister nu verder. De heks heeft altijd een tooverring bij zich en daarmee kan ze tooveren, De vogel is op onze hand, maar is geheel in haar macht, zoolang de heks dien ring in haar bezit heeft. Ze vliegt over bergen, over dalen, over steden en dorpen". „Nou, dat is knap, die kan heel wat verhalen van haar reizen, want wie veel aan reizen doet, die kan heel wat verhalen", merkte Keesie op. 28. „Twee kabouters", zoo vertelde de paleiswachter v®f „vonden het gelukspoppetje, dat aardige meisje, schreien gen een boom zitten". tr„ „Wat scheelt er aan, schatje", vroeg de eene kabouer. „cd waar kom jij vandaan, lievert, vroeg de andere „Ze hadden medelijden met het schreiende kind, dat met tuiten weende." „Medelijden", merkte Keesie op, „is wel het mooiste wa iemand kan hebben. Dat is een bewijs, dat je geen ver hart hebt",

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 6