SPAARBOEKJES Firma DE LANGE DE MORAAZ, Alkmaar. Vaderlandsche Bank A Cl E M II A Luchtvaart DE OCEAANVLUCHT VAN DE ..SOUTHERN CROSS" RENTE 3' Stadsnieuws Rtteadsch Waerherieht. Marktberichten Donderdag 26 Juru. 7.30 uur, Cinema Americain: De gesluier de dame (boven 18 jaar). 7.30 uur, A. B. T.: Kinderleed (boven 13 ^7^0 uur, Victoria Theater: De strafzaak Beliamy (boven 18 jaar.) Muziektuin, Concert Pro Arte. 2.30 uur, De Unie, theemiddag Ned. Ver. v. Huisvrouwen. Zondag 29 Juni. 2 uur, Muziektuin, prov. Zangersfeest Bond van Arbeiders-zangvereenigingen in N ederland. DE MILITAIRE CREDIETEN IN FRANKRIJK. Het aanvullend crediet. Gegoochel met milliarden. Tardieu heeft bet ten slotte gewonnen van de Kamercommissie voor de financiën, die ihet door de regeering voorgestelde aanvul lend crediet van vijf milliard francs voor de nationale outillage, rechtstreeks verband houdend met de nationale verdediging, heeft goedgekeurd. Léon Blum's motie tot het in stellen van een onderzoek naar de middelen van de schatkist een blijk van wantrou wen van de zijde der socialisten werd ver worpen. De kwestie der militaire credieten had reeds eenige dagen ernstig beroering ge wekt, tengevolge van de „onthulling" van Renaudel, het socialistisch lid der Kamer commissie, n.1. dat het oorspronkelijk voor stel der regeering liep over een totaal bedrag van 10 milliard francs voor de nationale verdediging (buiten de vijf milliard voor de outillage), verdeeld over acht of tien jaar, met een eersten termijn van 950 millioen francs voor dit jaar. Dit gevoegd bij het reeds uitgetrokken bedrag voor de verster king der grenzen, is oorzaak geweest dat er veel verzet is gerezen. De grief der socialisten is dat de verminde ring van den voorraad oorlogsmateriaal, welke thans moet worden aangevuld, eenige jaren geleden door vorige regeeringen voor ;het parlement werd verzwegen, daar men toen de hooge kosten van de operaties in het Rifgebied en den ernst der gebeurtenissen in Syrië niet wilde erkennen. Tardieu heeft thans met de hem eigen wel sprekendheid de oppositie tot zwijgen ge bracht. Hij verklaarde dat de vijanden der regeering dezelfde zijn als die van alle regee ringen: landbouwcrisis, industrieele crisis en commercieele crisis. Hij verzocht den te genstanders der regeering geen bedenksels wan verzwolgen milliarden en dwaze ver halen, die een ernstig volk onwaardig zijn, aan de werkelijke en algemeen bekende moei lijkheden toe te voegen, en deed een beroep op de eensgezindheid der partijen. ONTPLOFFING IN EEN BELGISCHE DYNAMIETFABRIEK. - Tijdens de reiniging van een apparaat toor het maken van dynamiet te Matagne la ürande bij de Fransche grens is gister een ontploffing ontstaan, welke twee arbeiders heeft gedood en twee zwaar gewond. v ONTROUW PENNINGMEESTER. Gistermorgen is te Berlijn het proces be gonnen tegen Redlin, den penningmeester van den Duitschen Zangersbond, die in de 9 1'aar van zijn functie bijna een millioen mark leeft verduisterd. Redlin verklaarde 320.000 mk. in een post zegelverzameling gestoken te hebben; 150.000 mk. in oud-porcelein en drinkglazen, 300.000 mk. in een maatschappij voor ge kleurde films belegd te hebben en 100.000 mk. aan vrienden te hebben geleend. Voor zijn gezin was in die 9 jaren slechts 150.000 mk. gebruikt. Bekl. heeft zijn verzameling postzegels die uit 30 albums bestaat en zijn andere verzamelingen kunstvoorwerpen, na de ontdekking zijner malversaties, aan den Zangersbond gecedeerd, maar de waarde is uog niet vastgesteld. DE ZUIGELINGENSTERFTE IN LUBECK. Vannacht zijn te Lübeck opnieuw twee zui gelingen aan de gevolgen van de voeding met het Calmette-praeparaat overleden, zoo dat het aantal dooden tot 44 is gestegen. Het vooronderzoek tegen de professoren geopend. Naar aanleiding van het beschikbare ma teriaal betreffende de waarschijnlijk met het toedienen van een Calmette-praeparaat in ver band staande gevallen van zuigelingen-sterfte te Lubeck heeft de officier van justitie aldaar een vooronderzoek geopend tegen de profes soren Deycke en Klotz, tegen dr. Altstaedt en tegen eenige verpleegsters die werkzaam zijn in het laboratorium van Prof. Deycke, wegens het veroorzaken van dood door schuld. DE GEZONDHEIDSTOESTAND VAN DEN PAUS. Naar aanleiding van verontrustende ge- luchten, als zou de gezondheidstoestand van Z.H. den Paus minder bevredigend zijn, pu bliceert het Vaticaan een nadrukkelijke tegen spraak van deze geruchten. Ook het gerucht, dat verschillende doctoren geconsulteerd zou den zijn, wordt tegengesproken. DE BELGISCHE EEUWFEESTEN. Een Vlaamsche gemeenteraad, die er niets voor geven wil. De correspondent van de N. R. Ct. te Brussel meldt: In den gemeenteraad van het West-Vlaam- sche dorp Uytkerke kwam een paar dagen geleden een voorstel aan de orde tot het be stemmen van een bedrag van 2000 francs voor het vieren van het Belgische eeuwfeest, Een der raadsleden bestreed dit voorstel. Hij betoogde dat de Vlamingen in België nog steeds als tweederangsburgers worden be handeld en dat, zoo de regeering wel iets toe gaf, dit alleen onder dwang van buitenaf ge beurde. De meerderheid in den raad bleek het met deze opvatting eens te zijn en het voorstel werd dan ook verworpen. VONNIS IN EEN BLOEDWRAAK-PROCES. De rechtbank te Frankfort a. d. Main ver oordeelde gister den voormal igen Schupo- beambte wilhelm Wille uit Frankfort, die ervan beschuldigd werd op 9 Januari j.1. den onderw^er Claus te hebben neergeschoten omdat diens zoon te Nieder-Oellrich den va der van verdachte had vermoord, tot drie jaar gevangenisstraf en betaling van de kosten van het geding. De rechtbank achtte verzach tende omstandigheden aanwezig. DE DUSSELDORFSCHE MOORDENAAR. Ook brandstichter. In totaal be schuldigd van 80 misdrijven. Het schuldregister van den massamoorde naar Kiirten heeft een dergelijken omvang aangenomen, dat de behandeling der zaak waarschijnlijk niet vóór het eind van het jaar zal kunnen plaats vinden. Op grond van het politie-onderzoek worden aan Kür- ten niet minder dan tachtig misdrijven, p.1. 11 moorden, 33 pogingen tot moord en 36 brandstichtingen ten laste gelegd. Naar de „Rheinisch-Westfalische Zeitung" meldt, wordt hij ook beschuldigd van de brandstichting bij Keiserwerth in 1928, waarbij twee handwerksgezellen den dood vonden. In dit geval zal hem brandstichting met dubbelen moord worden ten laste gelegd, daar Kürten bekend heeft branden te hebben gesticht om menschen die in schuren over nachtten te verbranden. Wordt ook in dit ge val de schuld van Kürten bewezen, dan zou het aantal zijner slachtoffers dertien bedra gen. EEN SCHANDAALZAAK. Nachtgelegenheid gesloten. Sedert eenigen tijd is de voornaamste nachtgelegenheid van Brussel, die ook bij buitenlanders goed bekend was, de Merry Grill, op last van de politie gesloten. De eigenaar van de zaak, Gaston Dupe- ray, is gearresteerd wegens belastingontdui king. Iemand, die vroeger mede betrokken is ge weest bij een vervolging wegens overtreding van de speel- en alcoholwet en een millioen had geleend, dat hij niet terug'kon krijgen, had het parket medegedeeld, dat in de Merry Grill een dubbele boekhouding bestond. Een huiszoeking leidde tot de ontdekking van een boekhouding, welke niet voor den fiscus be stemd was. Naar het Hbl. verneemt, dreigen er nu allerlei schandaaltjes aan het licht te komen. De gearresteerde directeur heeft reeds de namen opgegeven van twee inspecteurs van de geheime politie te Brussel, die zich aan passieve omkooperij hebben schuldig ge maakt, door inlichtingen te verschaffen over wijze, waarop det wet kon worden overtreden door de zoogenaamde Private Cordial Club, in Merry-Grirll gevestigd, waar werd ge speeld en alcohol gedronken. Of deze inspecteurs ook den eigenaar om trent huiszoekingen hebben ingelicht, welke niets hebben opgeleverd, is nog niet bewezen. Intussbhen verwacht men, dat nog meer beambten in dienst van den fiscus zich heb ben laten omkoopen en zullen worden ge arresteerd. De directeur tracht zich te verweren door met nieuwe onthullingen te dreigen omtrent hooggeplaatste personen uit de politiek en de diplomatie, die zijn zaak zouden hebben bezoent. meeste officieren blijkbaar weigeren de nieuwe militaire taalwet toe te passen, heeft een ka pitein aan de voor de kampoefeningen weder opgeroepen reservisten der militieklas 1926 in de Fransche taal bevel gegeven zich te nummeren. De eerste soldaat in de rij ver klaarde echter geen Fransch te verstaan, waarop de kapitein met dreigende gebaren den Vlaming toesnauwde: ,,'t Is hij niet De Leeuw!, 't is hij ken de Fransch en de Vlaamsch en numeroteer in de Fransch!"., Onder de andere soldaten verwekte dit een groote opschudding maar ten slotte werden d'e Vlaamsche miliciens toch verpilicht zich tot driemaal toe in het Fransch te nummeren. Aan de Vlamingen, bij deze compagnie inge lijfd, heeft de kapitein medegedeeld dat de eerste die het nog zou wagen in zijn moeder taal te antwoorden, met cachot zou worden gestraft. TUMULT IN DEN ZWITSERSCHEN NATIONALEN RAAD. In den Zwitserschen Nationalen Raad is het gister bij de behandeling van het rapport van den Bondsraad over de 10de Volken bondsvergadering tot heftige tooneelen gekomen. De roomsche afgevaardigde Dolfus werd door een communist een „leugenaar" ge noemd, waarop'Dolfus hem op een klinkende oorveeg onthaalde. Hierop ontstond tussehen beide afgevaardigden een handgemeen, waar na de zitting geschorst moest worden. In de pauze geraakte beide tegenstanders wederom slaags, bij welke gelegenheid de communist aan Dolfus zijn oorveeg terug gaf. Een ver tegenwoordiger der boeren greep daarna den communist en wierp hem de zaal uit. Een telegram van den Britschen Minister van Luchtvaart. Lord Thomson, de Britsche Minister van Luchtvaart, heeft het volgende telegram ge zonden aan Kingsford Smith: „Namens den Raad voor Luchtvaart zend ik u en Uw ka meraden van de „Southern Cross" mijn warme gelukwenschen met Uw prachtige Trans-Atlantische vlucht". Een verklaring van Kingsford Smith. Kingsford Smith heeft verklaard, dat hij bij zijn vlucht over den Oceaan groote moei lijkheden heeft moetep overwinnen. Na Cape Race had hij dermate met zwaren regen te kampen, dat, toen ook het compas weigerde, oriënteering in het geheel niet meer moge lijk was. Bij het aanbreken van den morgen werd wegens uitputting van den brandstof- fenvoorraad tot het doen van een noodlan ding besloten. Inzonderheid wees hij erop, dat hij en zijn metgezellen, zonder radio- installatie absoluut hulpeloos zouden zijn geweest. Kingsford Smith van Harbour Grace gestart voor New York. Het vliegtuig „Southern Cross" is heden- HET AANTAL WERKLOOZEN IN ENGELAND. Sterke stijging. Het aantal werkloozen bedroeg 16 Juni 1.885.000, of 110.193 meer dan op 3 Juni en 762.587 meer dan in dezelfde periode van het vorig jaar. Deze vermeerdering in den loop van veertien dagen wordt hoofdzakelijk toegeschreven aan den tijdelijken stilstand van het werk in verband met langdurige vacanties in bepaalde graafschappen, vooral in die in het midden en het Noordwesten van Engeland. EEN MODERNE GIFMENGSTER. Bij de verschillende processen, die nog steeds in Hongarije gevoerd worden tegen vrouwen, die haar mannen, mannen, die hun vrouwen en anderen, die hun naaste bloedver wanten door gif om zeep brachten, staat thans, naar de N. R. Crt. weet te melden, in het middelpunt vrouw Balint Csordas, van wie het langzamerhand blijkt, dat zij er een ware heksenkeuken op na hield. Naast het ar senicum, dat'zij van het vliegenpapier af- waschte, hield zij er de meest verschillende praeparaten uit dierlijk afval en kruiden op na. En zij maakte er ook niet het minste ge heim van, dat zij zoo ingericht was, om, naar zij zeide, „de slechte menschen tam te maken". Zelfs ging zij zoo ver, om, toen de zaken niet meer zoo goed gingen, bij kennissen, waar zij vermoedde, dat er iets aan de huiselijke een dracht haperde, zelf hare diensten aan te bieden. Wanneer een man genoeg begon te krijgen van zijne vrouw of naar een andere keek, verscheen vrouw Csordas en bood de „medicijn" aan, die den weg moest vrij maken. Hetzelfde was het geval, wanneer een oude vader of moeder de op de erfenis wachtende kinderen te zeer tot last werd. Van tevoren echter nam zij de hoogte van de financiëele verhoudingen en berekende naar gelang van de grootte der te wachten erfenis haar hono rarium, dat in vele gevallen 200 tot 300 gul den in Hollandsch geld bedroeg. Met het schuldconto van deze vrouw is men nog lang niet klaar, aangezien in de aanklacht sleèhts de gevallen zijn aangevoerd, waarvoor men concrete bewijzen in handen heeft. Hoevele menschen nog bovendien het slachtoffer van deze giftmengster zijn geworden is moeilijk te zeggen. DE TAALSTRIJD IN BELGIE. Nieuw azerne-lncident te Vil voorde. De correspondent van de N. R. Crt. te Brussel meldt: Bij het bataljon radiotelegrafisten van het regiment seintroepen te Vilvoorde, waar de morgen te 5.35 van Harbour Grace naar New York gestart. Kingsford Smith en zijn metgezellen wor den hedenmiddag tussehen 4 en 5 uur Ameri- kaansche tijd, d.i. tussehen 9 en 10 uur van avond Amsterdamschen tijd, op het Roose- velt vliegveld verwacht. De weerberichten voor de vlucht langs de Amerikaansche kust luiden gunstig. Een telegram van gelukwensch voor de oceaanvliegers. De heer H. Wallaardt Sacré, secretaris van de Koninklijke Nederlandsche vereeni- ging voor de luchtvaart, heeft aan Kings ford Smith te New York het volgende tele gram gezonden: U en de bemanning onze hartelijkste gelukwenschen voor de schitte rende prestatie. Wij zijn er trots op dat een Hollander heeft deelgenomen aan deze histo rische vlucht. Een triomph van de Fokker fabrieken. Zooals de „Southern Cross" nu weer door de Fokker-fabriek werd afgeleverd, was de specificatie van de machine als volgt: vlucht 21.71 M., lengte 14.60 M., hoogte 3.90 M.. dragend vleugeloppervlak 67.6 M2., spoor breedte landingsgestel 4.30 M. De gewichtsverdeeling is als volgt: leeg, inclusief volledige uitrusting 2850 K.G., be manning (4) 3(X) K.G., benzine 3564 K.G., olie 250 K.G., totaal 6964 K.G. De vleugelbelasting bedraagt dus 103 K.G. per M2. en de motorbelasting 10.3 K.G. per P.K. De benzine was ondergebracht in vier tanks in den vleugel, één tank onder de pi loten-cockpit en één tank in den romp. De vier vleugeltanks hebben elk een in houd van 378.5 L., de tank onder de piloten- cockpit van 378.5 L., doch met de pomp kan er slechts 369 L. uitgehaald worden. Capaciteit, snelheid en traject. De hoofdtank in den romp heeft een in houd van 3028 L. In totaal kon dus over een hoeveelheid benzine van 4911 L. beschikt worden. Bij een gemiddeld verbruik van 132 ,L. per uur, beteekende dit dus een maximum vliegduur van 37 uur. Bij een kruissnelheid van 160 K.M. per uur, welke over 4 banen van 6 K.M. elk ge meten werd, bedraagt dus de werkingssfeer bij windstilte 5920 K.M. Rekent men op een gemiddelden tegenwind van 20 K.M. per uur, dan is de werkingssfeer dus practisch 5200 K.M. Het traject Dublin—New-York is 5108 K.M. lang, gemeten over den groot-cirkel (den kortsten weg). Rekende men ongeveer 10 pCt. voor koersafwijkingen, dan was de werkingsfeer van de „Southern Cross" juist voldoende om van Dublin naar New-York te vliegen. Veiligheids-maatregelen- De romptank is voorzien van een speciale veiligheidsklep, door den heer Fokker ontwor pen. Door middel van deze klep, die door den tweeden piloot bediend wordt en die een dia meter van 20 c.M. heeft, kan het hoofdreser voir in 50 seconden geledigd worden. Blijkt den eersten piloot bij het starten, dat het ge wicht der machine te groot is, om onder de gegeven terrein- of weersomstandigheden los te komen, dan geeft hij den tweeden piloot een teeken, om het teveel aan gewicht in den vorm van benzine weg te laten loopen, zoo dat het toestel onmiddellijk lichter wordt. Ook geldt deze veiligheidsmaatregel voor ge vallen, waarin bijv. één der motoren zou stoppen en het toestel nog te veel overbelast zou zijn om zijn vlucht op twee motoren te kunnen vervolgen. Men laat dan genoeg ben zine wegloopen, om tot het gewenschte ge wicht te komen en kan dan óf terugkeeren óf, wanneer men reeds over de helft is, op twee motoren doorvliegen. In het allererg ste geval, wanneer het toestel om een of an dere reden op zee zou moeten dalen, kan men het reservoir geheel leeg laten loopen en de klep weer sluiten, waardoor een drijfvermo- gen van 3000 K.G. ontstaat. Met het drijf- vermogen van den vleugel méé zou de nV- chine dus nog geruimen tijd kunnen blijven ronddobberen. Bij slecht weer en ruwe zee zal deze mogelijkheid natuurlijk vrij klein zijn, doch bij niet al te ruwe zee blijft er voor de bemanning steeds een goede kans over. De olie is ondergebracht in drie tanks elk van 80 L. inhoud. De benzinetoevoer naar de 'motoren ge schiedt uit de vleugeltanks door middel van de zwaartekracht. De benzine uit de hoofd tank en uit het reservoir onder de pilotenzit- plaats moet dus eerst naar de vleugeltanks worden gepompt. Dit geschiedt door middel van een handpomp, waarvan de zwengel tus sehen de beide pilotenzitplaatsen aange bracht is en die door den tweeden piloot be diend wordt. Geslaagde en mislukte oceaan- vluchten. Van de vele oceaanvluchten die aan die van Kingsford Smith voorafgingen laten we hier een lijstje volgen van de mislukte vluch ten. 18 Mei 1919. H. Hawker en Mackenzie Grieve, van New Foundland naar Ierland. 8 Mei 1927. Nungesser en Coli, van Pa rijs naar New-York. 31 Aug. 1927. Prinses Löwenstein— Wertheim, kol. Mitchin en capt. Hamilton, van Upavon naar Ottawa. 6 Sept. 1927. Lloyd Bertaud, James Hill en Philip Payne, van Old Orchard naar Ro me. 7 Sept. 1927. Capt. Tully en lt. Mad- calf, van New Foundland naar Londen. 23 Dec. 1927. Mrs. Grayson en Omdal, van Old Orchard naar Kopenhagen. 13 Maart 1928. Hinchliffe en miss El- sie Mackay, van Cranwell naar Philadelphia. 21 Juni 1929. Majoor Franco (Spanje) van Cartagena; 29 Juni nabij de Azoren op zee gevonden en gered. 13 Juli 1929. Poolsch vliegtuig met Idzikowski en Kabula van Le Bourget ver trókken. Bij de Azoren gevallen. Idzikowski gedood. Kabula gewond. 18 Aug. 1929. Kater en Leischer, Far- mantoestel, gestart uit Lissabon naar New- York via de Azoren, nooit' teruggevonden. 24 Aug. 1929. Schestakow gestart van Moskou naar New-York, vermist. Hieronder volgt het helaas veel klei nere aantal tochten dat geslaagd is: 1415 Juni 1919. De Engelsche capt. J. Alcock en.lt. A. W. Brown; van New Foundland—Ierland. 20—21 Mei 1927. Capt. Lindbergh; van New-York naar Le Bourget, Parijs. 46 Juni 1927. Lt. Chamberlin en mr: Levine; van New York naar Eisleben, Duitschland. 29 Juni1 Juli 1927. Comm. Byrd, N.- YorkVer-sur-mer, Normandië. 27 Aug. 1927. W. Broek en S. Schlee, van New Foundland naar Croydon. (De drie laatste waren Amerikaansche vluchten). 12 April 1928. Köhl, v. Hünefeld en Fitzmaurice, van Ierland naar New-York. 14 Juni 1929. Lefèvre en Assolant met de „Gele Vogel" van Old Orchard naar San tander. 9 Juli 1929. Williams en Yancy met „Pathfinder" van Old Orchard tot Santan der. voor Belaste baarden, 's Gravenhage, 0/ tegen beurskoers n Iflfl L OBLIGATIËN H Umet jaarliiksche uitloting u BENOEMD. Burgemeester en Wethouders hebben met ingang van 1 Juli 1930 benoemd tot tijdelijk werkman bij de gemeente-reiniging Th. Put, alhier. AANRIJDING. Op de hoek Zevenhuizen—Geest vond gis teravond te circa vijf uur een aanrijding plaats tussehen twee wielrijders, de heer J. C. D., wonende alhier, en een onbekend 8- jarig meisje. De heer D. bekwam een lichte hoofdwonde. LANTARENPAAL AFGEKNAPT. Hedenmorgen werd den heer W. die een be stelauto bestuurde gelegenheid gegeven zijn rijvaardigheid voor het verkrijgen van een rij bewijs te demonstreeren. Blijkbaar was de candidaat nog niet geheel zéker van zijn wa gen. Op de Oudegracht reed hij namelijk ach teruit tegen een lantaarnpaal, die netjes af- knapte en tqgen het huis van den heer Broers terecht kwam. De auto werd niet noemens- waard beschadigd. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 0 56 uur licht OP»r naar waarnemingen, verricht in den mortrer van 26 Juni. s Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 760.0 te Danzio Laagste barometerstand 745.0 te Seyd» ^Verwachting, geldig tot den avond van 27 Juni: Zwakke tot matigen wind uit Oostelijke richtingen, betrokken tot zwaar bewolkt, tij, delijk regen, aanvankelijk warm. "ALKMAARSCHE EXPOR1 VEILING^ ALKMAAR, 25 Juni 1930. In de heden gehouden veiling werd betaald voor: Aard appelen per 100 K.G. 2.505.20; Aard beien per 100 K.G. 2535; Andijvie per 100 stuks 1—/ 3.80; Asperges per 100 bos 24—46; Bloemkool les. per 100 stuks 1—/ 5.20; Doperwten per 100 pond 7- Kropsla per 100 stuks 0.501.90; Kom kommers per 100 stuks 5.6011; Meloe- nen per stuk 1.05; Perziken per stuk 24 ct.; Postelein per bakje 1037 cent; Peulen per 100 pond 4—10; Rabarber per 100 bos 6.10; Roode Kool per stuk 1013 cent- Snijboonen per 100 pond 19—22; Dub bele Spercieboonen per 100 pond 23—27; Tuinboonen per 100 pond 1.40—2.30; Tomaten per 100 pond: A f 22.50; B 21; C 21 en CC 10.10; Wortelen per 100 bos 2.80-/ 7.70. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 26 Juni 1930. Op de h* den gehouden aardappeleninarkt werd be taald voor Andijker blauwen 9 cent per K.G. Overige prijzen onveranderd. Aanvoer 3 la dingen, zijnde 611 H.L. HOORN, 26 Juni 1930. Op de heden ge houden kaasmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 19 stapels kleine fabriekskaas 41.50; 15 stapels kleine boerenkaas 40; 6 stapels fabriekscoramissiekaas 42; 13 sta pels boeren-commissiekaas 43; totaal 53 stapels, wegende te zamen 50469 K.G. Han del vlug. EIERVEILING SCHAGEN. SCHAGEN, 26 Juni 1930. Op de heden gehouden eierveiling waren in totaal 117434 stuks Kipeieren aangevoerd, waarvan de prij zen als volgt: bruine 4.905.30; witte 4—4.40; witte (klein) 3.60—4; 6664 stuks Eendeieren 2.602.80; 18 Kalkoen eieren 6.50. SCHAGEN, 26 Juni 1930. Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 15 Paarden 250450; 10 Geldekoeieri (mag.) 230--/ 290; 51 Geldekoeien (vette) 250470; 7 Kalf- koeien 300—370; 59 Nuchtere kalveren 1530; 8 Schapen (mag.) 31—34; 62 Schapen "(vette) 32—3779 Lamme ren 15—26; 4 Varkens (mag.) 36; 33 Varkens (vette) pe K.G. 0.580.64; 87 Biggen 18—25; 8 Kippen 1.75—2; Haantjes 0.15-—/ 0.75; 27 K.G. Botei 1.55—1.65. BROEK OP LANGENDIJK, 26 Juni '30. Langendijker Groentenveiling. 700 stuks Bloemkool le s. 6.10—7.40 per 100 st.: 11.200 bos Wortuen 3.50—4 per 100 bos; 2000 K.G Rood. Kool 6.50—10.30; 500 K.G. Witte Kooi 0.70; 12500 K G. Tomaten: A 40.30; B 38.10; C 39.10 en CC 18.10 616000 K.G. Aardappelen: Schotsche muizen 3.80—6.20; School meesters 5.10; Eigenheimers 4.80; Drie lingen 2.70—4.10, alles per 100 K.G PURMEREND, 27 Juni 1930. „Afslag- vereeniging Beemster, Purmerend en Omstre ken". Aardappe'en: Schotsche muizen 1.00 1.75; Schotsche muizen (kleine) 0.24 0.88 per zak, 23 K.G.; Tuinboonen 59—66 cent per zak, 15 K.G.; Peulen 1 16 per 100 K.G.Doperwten 4—10 per 100 K.G.; Pruimen 0.90—/ 1.10 per 15 K.G Aardbeien 2858 cent per K.G.; Kruisbes sen 6 per 100 K.G.; Bloemkool 2—10 per 100; Postelein 30—60 cent per mand, 6 K.G.; Sla 0.40—1.60 per 100 krop; An dijvie 1.40—4.30 pre 100 krop; Radijs 2.80 per 100 bos; Rabarber 6—12 per 100 bos; Wortelen 612.20 per 100 bos; Slaboonen 4655 cent per K.G.Snijboonen 31—44 cent per K G. ZAANDAM, 25 Juni 1930 Veilingver, „De Zaanstreek". Sla ƒ0.301.20 per kist; Andijvie 0.341.25 per kist; Peen 51014 cent per tos; Bloemkool 1—8 cent p. stuk; Pieterselie 1—4 cent per bos; Selderie 2—8 cent per bos; Prei 7—9 cent per bos; Uien 314414 een. per pond; Bloemkool le s. 2—8 cent per stuk; Bloemkool 2e s. I2 cent per stuk; Bananen 3.30 per 10 K.G.; Citroenen 7.50 per 100; Kersen 2325 ct ?:r pond; Slaboonen 2427 cent per pond; uinboonen 2314 cent per pond; Peulen 4 714 cent per pond; Doppers 6—614 cent Ser pond; Komkommers 613 cent per stuk; abarber4J46 cent per bos; Spinazie 74 cent per kleine kist; Postolein 1040 cent per kleine kist; Aardbeien 15 cent per pond en Uien 714 cent per bos. NOORDSCHARWOUDE, 25 Juni 1930. Schotsche muizen 3.505.90; Drielingen 2 10—/ 4; Uien 1.80; Drielingen 0.60: Peulen 15; alles per 100 K.G.; Bloemkool 3.904.40 per 100 stuks. Aanvoer: 244800 K.G. Aardappelen; 1500 K.G. Uien9 K.G. Peulen 15 en 1300 stuks Bloemkool. BEVERWIJK, 25 Juni 1930. „Ketmemer üand". Aardbeienveiling. Ter markt besteed*» men Woensdagavond voor les. Amazone 3y —37 en 2e s. 20-27 cent per K.G. De pnp zen zijn in zakkende lijn. BEVERWIJK, 25 Juni 1930. Wijkenjeul® 1424 cent; Meidoppers 5—15 cent; Bruine Capucijnders 1218 cent; Groentjes 14—-la cent; Raspers 20—26 cent; Tuinboonen 7— 8 cent; Dubb. kasspercieboonen 2530 cent» Snijboonen 3545 cent; Postelein 14 cent. Spinazie 24 cent per K.O.; Sla 5—50 ctl Postelein 5—20 cent; Spinazie 2040 cent. Zuring 6—8 cent per kist; Bloemkool cent; Komkommers 713 cent; Sla Perziken 6—12 cent per stuk: Rabaiber 4— cent; Asperges 1248 cent; Div. soepgr 5 cent; Peen 515 cent per bos. Aardbei® 60-90 cent; late 0.75—1.25; Franschen 30—40 cent; Fraqiboflfp cent eer eloi,

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 2