1PUROL Landbouw en Veeteelt, IDE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSAGENT JE. Rechtszaken Mevrouw Joh Clasina Da echtgenoote DE LANGENDIJKER GROENTEVEILING. HOOG EN LAAG WATER TE IN ZOMERTIJD. BERGEN AAN ZEE EGMOND AAN ZEE 29 dit OP ge MEERVOUDIGE STRAFKAMER. BEHANDELING DER NIEUWE ZITTINGROL. VERDUISTERING BIJ DE POSTERIJEN (Voortgezette zaak). De heer J. F. G. Sm., besteller der porte- rijen te Warmenhuizen, had voor eenigen tijd terecht gestaan ter zake verdacht te zijn aan verduistering van 15 hem ter hand gcstHd door mej. v. d. Schuur aldaar einde Dcc. ter verzending van een postwissel van bedrag. De zaak was toen geschorst ter afwach ting van een reclasseeringsrapport, door den heer Wiggers uit te brengen. Tengevolge van een nieuwe samenstelling der rechtbank werd 'heden deze zaak nieuw behandeld en dezelfde getuigen hoord. De heer Wiggers had den indruk gekregen, dat verdachte slof en vergeetachtig is, zooals door voorbeelden werd aangetoond. Voorts had het verhoor der getuigen plaats, welk verhoor werd geopend met mej. :Barendsma Wiltje, huisvrouw J. v. d. Schuur inmiddels te Schoorl woonachtig. Zij heeft verdachte 15 ter hand gesteld, benevens een ingevulden postwissel, doch had verdachte geen recu ontvangen. Toen over het uitblijven der postwissel werd gecorrespondeerd, informeerde de juf frouw en beweerde de heer Sm. de opdracht vergeten te hebben. De heer Reijnders, kantoorhouder te War menhuizen, is door zijn collega Stemberg te Sdioorldam op 6 Januari opgebeld en werd hem medegedeeld, dat op het kantoor door verdachte een telegrafische postwissel was aangeboden, waarop de heer Reijnders ver dachte over dit geval onderhield en deze /verklaarde, bevreesd te zijn geweest om den ^vergeten postwissel te Warmenhuizen aan te [bieden, omdat hij wist, dat hij in gebreke .was gebleven. Verdachte was in uniform toen hij te Schoorldam deze telegrafische post wissel aanbood, welke omstandigheid niet wees op eenige geheimzinnigheid. De heer Wiggers had een onderzoek naar de financiëele toestand van verdachte inge steld, welk relaas hier wel achterwege kan blijven. Het bleek echter dat dit het resul taat van het onderzoek niet geheel strookte met de opgaven van verdachte en zijn finan ciën tijdens het voorgevallene met den post wissel er niet schitterend voorstonden. Een feit was echter dat de echtgenoote van ver dachte geregeld sukkelde. De heer officier releveerde dat de tweede behandeling niet veel nieuwe lichtpunten hac gebracht. De officier aanvaardde echter niet de opgeworpen vergeetachtigheid van verd jUit verschillende punten is gebleken dat ver dachte geen juiste inlichtingen had verstrekt, wat tegen zijn waarheidsliefde pleitte. Hac hij zijn verzuim onmiddellijk hersteld, dan had de officier motief gehad, zijn vergeet achtigheid door de vingers te zien. Ook hac verdachte zich beroepen op de aflossing zijner schulden en den rechtbank daarom trent leugenachtige voorlichtingen verstrekt Spreker was dus de meening toegedaan, dat verduistering heeft plaats gehad en requi- rcerde de officier dus opnieuw 4 maanden gevangenisstraf. Mr. Eecen, uit Oudkarspel, verdediger van verdachte, ving zijn pleidooi aan met te wij zen op de verregaande vergeetachtigheid en slofheid van verdachte, wat ook blijkt uit het rapport van den heer Wiggers en wat pleiter verder demonstreerde uit 'het verloop van het gebeurde. Pleiter distelleerde daaruit, dat de opgaven van verdachte wel waarheid kunnen bevatten en bij hem geen opzettelijke verduis teringen had voorgezeten. Uit niets blijkt dan ook dat opzet de wederrechtelijke toeëige- ning, een daad die trouwens onvermijdelijk aan het licht moest komen. Heeft hij 'het geld tijdelijk in zijn huishouding gebruikt, dan gold het 'hier slechts een wederrechtelijke beschikking. Voorts bracht pleiter ter sprake de schor sing die vermindering van zijn salaris mede bracht en ten slotte concludeerde pleiter vrij spraak, subsidair een lichtere straf. VERDUISTERING TE BERGEN De heer W. G. F., 42 jaar, thans zonder beroep en wonende te Rotterdam, had al reeds terecht gestaan ter zake verduistering, gepleegd in zijn kwaliteit van kassier-boek houder bij de te Bergen gevestigde melk fabriek „De Schie". Deze strafzaak was des tijds geschorst, doch moest thans door een andere samenstelling der rechtbank opnieuw worden behandeld. Volgens den heer Kok, eigenaar der on derneming, ging de melkfabriek onder het financieel beheer geldelijk voortdurend ach teruit en zou dit bedrijf geleidelijk geheel ten gronde zijn gegaan. Verdachte stond evenwel terecht voor ver duistering van 213, welk bedrag hem bij dagvaarding was ten laste gelegd. Volgens opgave van den heer Kok verdiende verdachte' 25 per week met het vooruitzicht dat dit bedrag later tot f 30 zou worden verhoogd. Mr. Sluis, verdediger van verdachte, kon echter beslist verklaren, dat in de acte van aanstelling stond 30 per week. Aan verdachte werd echter maar 25 uit betaald, waarbij verdachte zich „a contre coeur" had neergelegd zeide verdediger. Dat gaf hem echter niet het recht verduis tering te plegen, reposteerde mr. Ledeboer, de president. Dat wordt van deze zijde ook niet be- beweerd, antwoordde verdediger. Rijksveldwachter Vermeulen, thans in Den Haag, had het onderzoek naar de verduiste ring op klachten van den eigenaar ingesteld. 'Getuige had met verdachte de boeken door geloopen en deze had de voorkomende ver duisteringen erkend tot een bedrag van 293.70. De heer Blom, accountant te Alkmaar, gehoord als getuige-deskundige, had even eens een boekenonderzoek ingesteld en had geconstateerd dat verdachte verschillende be dragen zich geheel of gedeeltelijk had toe geëigend en 'had als vaststaand geconclu deerd een tekort van 213.08. Twijfelachtige gevallen waren door den accountant niet als vaststaand in zijn rap port opgenomen, wel was daarbij het ver moeden uitgesproken. van den heer Kok, eigenaar der melkfabriek, werd nog als getuige gehoord en gaf op eigen verzoek een toelichting van de zaak, om aan te toonen, dat het bedrag der ver duisteringen veel hooger was. Daar verdachte had beloofd, zooveel mogelijk te trachten het verduisterde terug te betalen, hoopte ge tuige, dat hij daarvoor in de gelegenheid zou worden gesteld, wat hem niet mogelijk zou kunnen zijn, indien hij tot gevangenisstraf werd veroordeeld. Daarom koesterde ge tuige den wensch, dat verdachte voorwaar delijk zou worden veroordeeld. De president merkte getuige echter op, dat uit niets bleek, dat verdachte méér had ver duisterd dan hem was ten laste gelegd. Ook heeft verdachte alreeds 300 terug betaald. De officier onderschreef deze meening en deed' uitkomen, dat juridisch vaststaat het be drag van f 213, welk bedrag verdachte ruim schoots heeft terugbetaald. Het rapport der reclasseering, hoe gunstig ook, gaf den officier geen redenen om af te wijken van zijn reeds bij de eerste behande ling genomen requisitoir. Ook de omstandig- 1 rden gaven geen aanleiding tot wijziging, zcoals de officier meer in 't breede aantoonde. Voortdurend had verdachte verschillende be dragen, zich wederrechtelijk toegeëigend en derhalve persisteerde de officier bij de door hen reeds uitgesproken eisch: 4 maanden ge vangenisstraf. Mr. D. Sluis achtte het onnoodig de mo tieven die hem aanleiding gaven een voorw. veroordeeling voor verdachte te verzoeken, nogmaals te ontwikkelen en bleef pleiter, mede aan de hand van het rapport op die voorw. veroordeeling aandringen. De mo tieven van mevrouw Kok achtte verdediger niet zuiver, daar reeds juridisch wordt on derhandeld betreffende eventueele civiele actie tegen verdachte. De rechtbank zou dus zijn aangewezen, de taak te vervullen van een incassobureau, waarvoor zij wel feestelijk zou bedanken. Pleiter concludeerde dus een voorw. straf zonder geldelijke verplichting als op te leg gen bijzondere voorwaarde. DIEFSTAL VAN FLEESCHEN MET CONSUMPTIE. Terecht stonden de heeren Krijn BI. visscher te Egmond aan Zee, Jacob Zw. 'oopknecht te Alkmaar en Leonardus Bern D., broodventer te IJmuiden, aan wélke heeren ten laste was gelegd diefstal van eenige flesschen sterken drank en limonade ten nadeele van de caféhouder Petrus van der Pol te Egmond aan Zee, welk feit door hen was begaan in den nacht van Zondag 9 Februari. Door den heer v. d. Pol werd tegen verdachten, die allen erkenden, een civiele actie ingesteld tot een bedrag van f 63, dit was 43 aan drank en f 20 aan ontvreemc wisselgeld, welk geld echter niet was ten laste gelegd en dus buiten het geding bleef. Verdachten achtten evenwel ook het be drag 43 te hoog en schatten zulks op 20 Zij waren het lokaal binnen gedrongen na sluiting, doch het bleek dat de café-deur niet gesloten was geweest. Verdachten verkeerden onder het plegen van het feit onder den invloed van sterken drank, zij beweerden niet meer dan 6 fles schen te hebben weggenomen. De deur van het café had echter den geheelen nacht los gestaan en het was een rumoerigen nacht, dus konden best ook anderen van de gelegen heid geprofiteerd hebben. Brigadier titulair Bergsma, die het feit had geconstateerd en onderzocht, bevestigde den inhoud van zijn proces-verbaal. De drie verdachten, reeds onder den in vloed, verschenen in dien nacht omstreeks half één op de slaapkamer van getuige Hu bert Schong en zijn broeder. Zij hadden ieder een gev: !de flesch in de hand en noodigden den heer Schong royaal uit mede te gaan, om ook eens van de meegebrachte verver- schingen te genieten. De broeder van dezen getuige die eveneens op bedoelde slaapkamer aanwezig was, legde een gelijkluidende ver klaring af. Hem was later verzocht een beetje schappelijk te zijn in zijn verklaring. Verdachten ontkenden Schong dit verzoek te hebben gedaan. Tweede verdachte was volgens zijn op gaaf, niet in het café geweest, hij had wel meegedronken van de advocaat. Derde ver dachte beweerde een flesch brandewijn van eersten verdachte ten geschenke ontvangen te hebben. Deze heer is broodventer te ÏJmui den en woont niet meer te Egmond aan Zee. De president vond het flauw en misselijk van dezen verdachte wel de boel op te schep pen maar niet te willen erkennen, dat hij in het café is geweest. De officier beschouwde de wederrechtelijke wegneming in vereeniging wettig en overtui gend bewezen en vorderde tegen B. 2 maan den gev. tegen Z., die het meest gunstig be kend staat 50 boete of 50 dagen en tegen D. 4 maanden gevangenisstraf. ZEDENMISDRIJF. Hierna werd de openbare zitting gesloten en had nog plaats de behandeling van twee zedezaken, contra de 25-jarige H. J. P. S. uit Warmenhuizen en A. de J., een harmonica speler A. de J. uit Petten, welke aangelegen heden met gesloten deuren werden behan deld op grond van het zedekwetsende. Bei den verdachten zaten in prev. hechtenis. In alle zaken a.s. Dinsdag uitspraak. BENDE DIEVEN VOOR HET v GERECHT. Gistermorgen stonden, naar de Tel. meldt, voor de rechtbank te Arnhem te recht twee 18-jarige en een 19-jarige ar beider te Arnhem, die verdacht worden, de inbrakenserie te Arnhem te hebben gepleegd, o.m. bij de firma Adrion, de drogisterij De Haas, de Coöp. Verbruiks- vereeniging De Vooruitgang, de Coöpe ratie Eigen Hulp en de firma Mogen- dorff. Zij hebben zich eveneens aan an dere inbraken schuldig gemaakt, maar de hierboven genoemde werden hun slechts ten laste gelegd. Verdachte Br. had zich behalve aan de inbraken, ook nog elders schuldig gemaakt aan dief stallen van pakjes, die hij links en rechts, vooral van vrachtauto's, wegnam en dan verkocht aan zekeren B. Een der verdachten was onlangs nog voorwaar delijk veroordeeld. Achtereenvolgens werden de verschil lende benadeelde firmanten gehoord als getuigen. Het bleek, dat verdachten nu eens met zjjjj drieën, dan weer met z'n 1 vieren of vijven inbraken pleegden in winkels en magazijnen, waarvan zij wisten dat daar niemand inwoonde. Een groote hoeveelheid winkelgoede ren is door de verdachten ontvreemd, terwijl zij ook verschillende winkelladen hebben gelicht. De substituut-officier van Justitie her innerde er aan, dat in de periode van Februari tot Mei de Arnhemsche bevol king ten zeerste verontrust werd door do groote serie inbraken, welke werden gepleegd, eischte tegen J., den hoofdda der, een jaar gevangenisstraf, tegen Br. tien maanden en tegen V. en Van E. ieder acht maanden gevangenisstraf. Uitspraak over 14 dagen. Vervolgens stond terecht de 21-jarige bloemenkoopman H. A. te Arnhem en de twee verdachten uit de vorige zaak J. en V., ter zake van inbraak in het kantoor en het magazijn van de firma Van Houten, waar zij o.a. een partijtje oude munten ontvreemden. Wegens het niet verschijnen van de benadeelde getuigen werd deze zaak veertien dagen uitge steld. Vervolgens stonden terecht de 19-jari- ge arbeider G. S. te Arnhem en de ver dachte V. uit de vorige zaak. beschul digd, dat zij een tweetal inbraken met diefstal hebben gepleegd, o.m. in een tijdelijk onbewoond huis aan de Prins Hendrikstraat. Daar werd de brandkast opengebroken, doch de buit was gering. De Officier van Justitie noemde het hier een zeer brutale inbraak, die op klaarlichten dag plaats vond. Hij eisch te tegen S. acht maanden en tegen V. drie maanden gevangenisstraf. Hierna stond terecht de 30-jarige kan toorbediende B. B. te Arnhem, wien ten laste was gelegd, dat hij van Br. een aantal flesschen eau de cologne en een aantal dameskousen had gekocht, hoe wel hij wist dat deze goederen van dief stal afkomstig waren. De Officier van Justitie eischte tegen verd. acht maan den gevangenisstraf. Ook in deze zaak doet de rechtbank over veertien dagen uitspraak. Verder had zich nog voor de rechtbank te verantwoorden de 18-jarige arbeider H. te Arnhem, wegens poging tot in braak aan den Velpervveg, in samenwer king met een tweetal andere inbrekers, ook deel uitmakend van de bende die de laatste dagen Arnhem onveilig heeft ge maakt. De Officier van Justitie eischte tegen dezen verd. vier maanden gevangenis- cfpof ...V &UCU. - HAZARDSPEL. Twee politieagenten maakten procesverbaal op tegen een „koopman" omdat hij op Zon dagavond 19 Januari 1.1. bij Carré te Am sterdam gelegenheid tot hazardspel had ge geven, feit waarvoor de man, evenals voor vermogensmisdrijven, herhaaldelijk was ge straft. De Amsterdamsche politierechter achtte het feit bewezen en veroordeelde verdachte tot zes weken gevangenisstraf. Hij kwam bij het Amsterdamsche Ge rechtshof in hooger beroep en beweerde on schuldig te zijn. De agenten verklaarden, dat het hazard spel met behulp van notedoppen en een balletje gegeven werd. Verdachte deed het balletje onaer een dopje, gooide de dopjes door elkaar en de medespelers moesten dan aanwijzen onder welk dopje het balletje zich bevond. Wie juist raadde, kreeg het dubbele van den inzet ad 10. Op het oogenblik dat iemand uit het publiek een kans wilde wagen, werd er, met het oog op de aanwezigheid van de agenten, waarschuwend uit het publiek: „afnokken!" geroepen. Verdachte ontkende. Hij ontkende niet de bedoeling te hebben gehad om hazardspel te doen spelen, doch dit spel was er slechts de voorbereiding toe geweest. Met doppen wordt niet om geld gespeeld, wel met dobbei- steenen. Met het spel, dat de agenten waar namen, wilde hij slechts „stand" maken voor de eigenlijke loterij, die in zijn voornemen lag. Advocaat-generaal mr. Bauduin vroeg vernietiging van het vonnis en opnieuw ver oordeeling tot zes weken gevangenisstraf. Mr. H. Scholten, de verdediger, pleitte vrijspraak. 7 Juli a.s. uitspraak. m HET DRAMA IN DE WESTE WAGEN STRAAT TE ROTTERDAM. Een Rotterdamsche kleermakerkoopman was door de rechtbank te Rotterdam wegens mishandeling, den dood ten gevolge hebben de, veroordeeld tot drie jaren gevangenis straf, op aanklacht, dat hij zekeren W. D. Timmermans op 18 December 1929 opzette lijk van het leven had beroofd. Het Hof te 's-Gravenhage vernietigde het vonnis van de rechtbank. Opnieuw recht- £>oorzizton Zonn«hrand doende, veroordeelde het verdachte tot vijf jaren gevangenisstraf. Het wordt er aan den Langendijk nog maar niet beter op. De hagelslag en wolkbreuk, die een groot deel van deze tuinbouwstreek teis terde heeft weer belangrijke schade aange richt bij een aantal tuinders, die deze schade niet of moeilijk kunnen dragen. Moge de legelingscommissie er in slagen de noodige steunpenningen bij elkaar te krijgen, noodig om alle geleden schade te vergoeden. Aan gezien tal van tuinders, die schade leden, aangesloten zijn bij de Langedijker Groen lencentrale en den Noordermarktbond, is het niet twijfelachtig of deze lichamen zullen zich niet onbetuigd laten. Het is de afgeloopen week al buitenge woon druk geweest aan de veiling te Broek op Langendijk door den grooten aanvoer van vroege aardappelen. Nog nimmer is het voorgekomen, dat op dezen tijd zooveel aard appelen werden aangevoerd. De tuinbouwers hebben het tegenwoordig Jan ook druk, ook nog door den uitplant van kool ver buiten Langendijk, wat nu weldra gedaan zal zijn. Door de vernieling van een deel dier uitge- plante kool door den waterval en hagelslag zal men nu nog heel wat kool moeten ver planten. Dit zal dan wel late kool moeten zijn, daar voor de andere de tijd voorbij is. Aan de Broeker veiling werden in de afge loopen week niet minder dan 160 spoorwa gens aardappelen geveild. De prijzen waren niet rooskleurig, Maandag werd nog 6.40- 7.60 besteed, Woensdag kon niet meer dan 4.50—6.60 worden bedongen, wel ke /prijs Donderdag nog lager werd. Geluk kig werd de stemming de twee laatste dagen wat beter en was de noteering Zaterdag 5.20—ƒ6.80. Voor drielingen werd nog aanmerkelijk minder betaald. Kon in 't be gin dér week nog 35.80 worden ge maakt, Donderdag werd slechts 1 3.70 betaald. Zaterdag was het weer wat beter en lagen de prijzen tusschen 1.60 en 4.50. Voor kleine werd van 0.401 betaald Aan de veiling van den Noordermarkt bond werden ongeveer 40 spoorwagens aan gevoerd, een veel geringer aantal dus. Dit vindt zijn oorzaak in de omstandigheid, dat de vroege aardappels in het noordelijk deel altijd later klaar zijn. De prijzen waren aan deze veiling nog lager dan die te Broek; voor de groote Schotsche muizen werd van 3.10—ƒ7.60 betaald, voor de drielingen van 0.504.30 en voor de kleine van 0.200.70 per 100 Kg. De prijzen on zer vroege aardappelen hebben te lijden van de zware concurrentie uit Italië en België. Groote hoeveelheden uit deze landen komen er op de Duitsche markten. Langendijk moet het van onze Oostelijke buren hebben: blij ven die van de markt, dan is het doorgaans misère. Nog slechter was het met de bloemkool. De laatste dagen werd voor dit product aan de veig van den Noordermarktbond 1.20- 2.60 voor eerste kwaliteit besteed, aan de Broekerveiling 2.10—2.70. In het begin der week werd f 3.905.70 besteed. Ook liep het niet best met de boswortelen. Deze werden nog slechts aan de Broeker vei ling aangevoerd. In het begin der week werd er 6.709.40 /per 100 bos voor betaald, welke prijs echter successievelijk achteruit liep, zoodat Donderdag niet meer dan 3.20 5.20 kon worden gemaakt. Dit is veel te weinig, vooral in aanmerking genomen de voorwaarden, dat er aan één bos 40 stuks moeten zitten. Gelukkig liep het beter met de tomaten Was de vorige weken niet bijzonder te roe men over het verloop dezer prijzen, deze week trad er een aanmerkelijke kentering ten goede in. Al dadelijk, op den eersten markt dag, werd voor A-kwaliteit 62.80 be taald; voor B 62.40, voor C 61.90 en voor CC 28.40. De volgende twee dagen konden die prijzen nog iets verbeteren. Don derdag liep de markt iets achteruit, doch Zaterdag trad weer een stijging in, zoodat toen voo A-soot gemiddeld 54 werd be taald, B en C 53.50 en CC ruinj, 26. Dit zijn prachtige prijzen, die een meer dan loo- nende uitkomst geven. Het groote gros der bouwers profiteert er echter nog niet van, daar de stooktomaten nog bijna in hoofdzaak- door tuinders in St. Pancras worden geteeld. Er werden in de afgeloopen week niet min der dan 80.000 Kg. geveild. Dat dit in het nieuwe gebouw der L. G. C., waar al deze vruchten machinaal gesorteerd worden, een groote bedrijvigheid teweegbrengt, is duide lijk. Als een unicum in ons veilingswezen mag wel worden aangemerkt het feit, dat deze Juni. Hoog water Laag watet Datum v.m. n.m. v.m. n.m 27 4.22 4.53 0.50 1.15 28 5.10 5.43 1.40 2.02 29 6.00 6.32 2.28 2.53 30 6.51 7.20 3.19 3.42 Juli. I 7.41 8.11 4.09 4.31 2 8.36 9.10 5.01 5.25 3 9.39 10.09 5.55 6.24 4 10.42 11.13 6.54 7.25 Juni. Hoog water Laag water Datum v.m. n.m. v.m. n.m 27 4.19 4.50 0.38 1.03 28 5.07 5.40 1.28 1.50 29 5.57 6.29 216 2.41 30 6.48 7.17 3.07 330 Juli. 1 7.38 8.08 3 57 4.19 2 8.33 9.07 4.49 5.13 3 9.36 10.06 5.43 6.12 4 10.39 11.10 6.42 7.13 week nog Deensche witte kool en uien te Noord-Scharwoude werden aangevoerd. De eerste bracht 2.50 op, de laatste 2. Merken we ten slotte nog op, dat op aan sporing der veilingsbesturen veel aardappels in kratten en manden worden aangevoerd, wat uitstekend blijkt te bevallen, daar het product er een gunstiger aanzien door be houdt. De prijzen der aldus verpakte aard appels zijn hooger dan die in balen of zak ken. WARMENHUIZEN. Veilingsoverzicht C. V. V. van li Juni—21 Juni. Na een rust van enkele weken heeft men Dinsdag 17 Juni alhier wederom een aan vang gemaakt met het veilen van vroege aardappelen. Het nieuwe sizoen is dus be gonnen. Wat het oude seizoen 19291930 financieel den land- en tuinbouwers gebracht heeft, is ons bekend; wat het nieuwe seizoen 1930—1931 zal brengen, moeten wij afwach ten. De hoop is gevestigd op de toekomst. Over de prijzen van de Schotsche muizen kunnen wij nogal tevreden zijn. Den eersten dag van het seizoen brachten de exportaard appelen op van 5.807.30 per 100 K-G. Enkele mooie partijtjes werden gekocht van 8.208.50. Niettegenstaande den geringen aanvoel op Woensdag d. a. v. konden de prijzen toch niet in het zonnetje staan met die van den vorigen dag. Een daling van 2 per 100 K G. was wel waar te nemen. Donderdag daarop is gebrandmerkt als de slechtste veilingsdag der eerste week. Een enkel mandje werd wel gekocht voor 5—5.80; voor de export aardappel werd niet meer betaald dan 4.50. Een partij pokkige muizen kon niet meer gelden als 2.10 per 100 K-G. Vrijdag en Zaterdag kon men werkelijk een verbetering in de prijzen waarnemen. Van Donderdag tót en met Zaterdag liep de exportaardappel op van 4.505.60, n.1. de hoogste notee ring. Lekkere muizen liepen Zaterdag van 6.206.80 per 100 K.G. De Schotsche drielingen varieerde deze week van 1.10—4.40. De noteering van 1.10 kwam vanzelfsprekend voor op Don derdag j.1. De middenprijs der drielingen liep van f 2.403.90. De grove schotten brach ten Donderdag op van f 2.30—f 2 60 tegen 5—f 5.20 per 100 K.G. op Zaterdag j.1. Als nakomertjes van het oude seizoen wer den op den eersten dag nog uien geveild. De prijs daarvan was 0.80 per 100 K.G. De aanvoer bedroeg in deze week 67180 K.G. aardappelen en 350 K.G. uien. In totaai werden er 49 schuiten aangevoerd. BESTRIJDING VAN KEVERLARVEN- OP BIETENPL ANTEN. Aangezien de aanwezigheid van aaskever' larven op bietenplanten op eenige plaatsen is geconstateerd, wordt de aandacht der telers van bieten en van mangelwortels op deze vreterij, die ernstige afmetingen kan aannemen, gevestigd. Aaskeverlarven zijn zwart; tot ongeveer 1 c.M. lang, aan de voorzijde van hun platte, naar achter smal toeloopende lichamen hebben zij 6 kar te poo- ten; zij gelijken eenigszins op pissebedden. Zij kunnen soms in groot aantal op bie tenplanten voorkonfèn en die in korten tijd geheel kaal vreten. Een bespuiting van het loof met 1 ons Parijschgroen op 100 Liter water, waarin nog 1 K.G. versch gebluschte kalk wordt opgelost, is voldoende om alle larven te vergiftigen. Daar de vreterij plotse ling optreedt en zeer snel in omvang kan toenemen, is het noodig onmiddellijk te spui ten, zoodra men de eerste larven op de bla deren heeft waargenomen. Hetzelfde middel kan gebruikt worden ter bestrijding van de groene larven der schild- 31. Ora het meisje le lokken, begon ze een vuurtje te stoken, waarin ze met een stokje roerde, zoodat mooie veelkleurige bloemen opstegen. Toen het meisje de mooie bloemen zag, kwam het langzaam naar het vuur, want ze wilde weer wat mooie bloemen hebben. Dat wilde de heks juist hebben, want dan kon zij dat meisje beter in haar macht krijgen." „Dat kon ook het meisje niet weten, dat die oude vrouw zoo sle_cht was", merkte Keesie op. Schijn bedriegt", bloemen dfe me'S|.e haar 'urk °Phield om de «°°i# van Achterin het vuur opstegen te vangen, naderde de hek. over het hoofd" en wierp dien het meisje ku'nt^iet tfeiwTJrf60" -V"J? d]e v!°,l,lw"' het verkeersagente, nlet Senoeg op je hoede zijn".

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 6