Stadsnieuws MEDISCH TUCHTRECHT. Ter uitvoering van art. 4 van het K. B. van fil Oct. 1929 tot vaststelling van een alg. maatregel van bestuur, als bedoeld in art. 15 van de wet van 2 Juli 1928, houdende nadere voorschriften ten aanzien van de uitoefening der geneeskunst (Reglement medisch tucht recht en oplossing van geschillen), zijn bij K. B. benoemd: In het college, gevestigd te Amsterdam: tot voorzitter: mr. B. de Gaay Fortman, te Amsterdam; tot plaatsvervangend voorzitter, mr. J. Rutgers, te Amsterdam; tot leden: dr. N. P. van Spanje, te Amster dam; dr. A. H. Schmidt, te Utrecht; dr. G P. van Trooijen te Amsterdam; dr. G. Roijer te Amsterdam; W. A. Becker te Utrecht; W. L. van Andel te Amsterdam; mevr. M. A. V. van Beek—Van der Kaay te Heemstede, me vrouw J. AnkersmidtVan Saarloos te de Bilt (U.); tot plaatsvervangend lid: o.a. dr. J. M. van Dam te Alkmaar. TRAMONGELUK IN N.-BRABANT. Dinsdagavond is naar het Hbld. meldt, bij Üe tramhalte Bergen bij Gennep een ernstig tramongeval gebeurd. Een extra goederen- .tram van de Maasbuurtspoorweg te Venlo, geladen met negen wagens van vijftien ton basalt voor Mook, botste bij genoemde halte !ïn groote vaart op de vrachtauto van den •vrachtondernemer P. Nuy te Gennep. Deze auto was beladen met zakken mais, gelost uit een spoorwagen aan de halte Bergen en raakte door het uitwijken voor eenige voor bijrijdende wagens tusschen de tramsporen vast, toen de tram aankwam. De schok was ontzettend. De zware trein was niet onmiddellijk tot stilstand te bren gen. Zij drukte de machine uit de rails tegen eenige boomen, ontspoorde en viel om. Een daarachter loopende conducteurswagen werd lboven op de vernielde auto geschoven. Van vijf wagens basalt braken de assen en vielen .op en naast het spoor. De materieele schade is zeer groot. De auto is totaal vernield. De machinist was tijdig van de machine gesprongen, evenals de chauffeur van de pas nieuwe auto. Persoonlijke ongelukken kwamen niet ycor. De dienst werd stopgezet en hedennacht is de lijn weder vrij gemaakt. De eerste tram van Venlo kon weder passeeren. VERSTEKELINGEN OVER BOORD. Het Hbl. verneemt nader inzake het Griek fiche stoomschip „Theodoros Galakes" waar jvan verstekelingen door den kapitein over jboord gegooid werden, dat het 7 Juni 1.1. te Terneuzen uit Huelva is binnengeloopen met 'bestemming voor Gent. Den twaalfden Juni is het, komende van Gent, Terneuzen gepasseerd met bestemming naar Port Talbot. Het Grieksche gezant- jschap te Brussel is met een nader onderzoek belast, GEM. RADIODISTRIBUTIE TE ROTTERDAM. H. en W. van Rotterdam stellen den raad i^oor in principe te besluiten cm over te gaan tot gemeentelijke radiodistributie en het ge meentelijke telefoonbedrijf zoowel met den aanleg van het net als met de exploitatie daarvan te belasten. Het tarief zal bepaald worden op 2.50 per maand en de entree «p een bedrag van 15. EEN MR. KAN-BANK IN DRENTE. Dinsdag heeft te Gieten een eenvoudige plechtigheid plaats gehad. Te midden van 'liet uitgebreide jonge staatsbosch, dat groo- Jendeels door werkloozen wordt aangelegd, is op een bijzonder schilderachtige plek een uit ruwe Drentsche keien vervaardigde bank geplaatst, die naar den oud-minister Kan is genoemd. FAMILIETWIST. In de Kamillenstraat te Eindhoven wilde Dinsdagavond een man, die gescheiden leeft van zijn vrouw, haar weer opzoeken, waar toe hij reeds eerder pogingen had aange wend, die tot veel rumoer in de straat aan leiding hadden gegeven. Toen de vrouw den man zag naderen, om streeks zes uur, vluchtte zij naar de buren en liet de dochter zeggen, dat zij niet thuis was. De man drong toen toch het huis bin nen, doch ontmoette in de gang den kostgan ger, tevens verloofde van het meisje H. Ver hoeven. Er ontstond een heftige woordenwisseling waarna de indringer een scheermes te voor schijn haalde en daarmee den jongen man een diepe snede in de hals toebracht. Het slachtoffer werd naar het ziekenhuis over gebracht.' In den loop van den avond bleek, dat er geen onmiddellijk levensgevaar te duchten was. De dader is wegens zware mishandeling in arrest gesteld. Hbld. AUGUST REYD1NG. f Dinsdag is ir. August Reyding, 67 jaar oud, te Amsterdam overleden. De heer Rey ding, voormalig directeur van het Bureau voor Muziekauteursrecht, heeft groote popu lariteit verworven als de schrijver van de revue „De Doofpot", die in 1891 voor de eerste maal in den Salon des Variétés te Amsterdam werd vertoond en daarna vele j'honderden opvoeringen beleefde. Of Reyding inderdaad de schrijver was van deze ano nieme revue is nooit met zekerheid komen vast te staan. Een feit is, dat zijn revue's, die na „De Doofpot" werd vertoond, een veel grooter succes hadden dan zijn eerste libret to's: „Naar den Eifeltoren" (1889) en „Hookie Pookie", „Op de groote Trom" en „De Ragebol", die in de jaren 92 en '93 in den Salon des Variété's werden opgevoerd, volgde de revue „Maandaghouders", die evenzeer trok als „De Doofpot". In 1897 ging bij Prot „Luilekkerland" met meer dan vierhonderd opvoeringen. Daarop volgden nog de klucht „Een dolle Boel" en in '99 ,De nieuwe Prikkel". Met F. A. Buis (het speudoniem van generaal A. N. J. Fabius) schreef Reyding omstreeks 1900 eenige blij- - spelen in Franschen trant, w.o. „Het Lintje" en De edele Sport". De Boerenoorlog in spireerde hem tot een toonealstuk „Het goud van Transvaal", dat het Rotterdamsche ge zelschap van Le Gras en Haspels ten too- ne-le bracht en in 1902 publiceerde hij een roman van beursspeculanten en journalisten onder de titel „Wereldroes". Voorts schreef de heer Reydig gedurende vele jaren de Nieuwjaarswenscnen voor „De Bruiloft" van de Kon. Ver. Het Nederlandsch Tooneel, waarbij hij afweek van de oude en inmiddels weder opgevatte traditie door allerlei mo derne requisieten op het tooneel te brengen waardoor de oude „Bruiloft" min of meer het karakter van een revue kreeg. Gedurende tien jaar heeft August Reyding het Bureau voor Auteursrecht van de Ver- eeniging van Letterkundigen met groote toe wijding en ijver geleid, tot hij, vijf jaar ge leden zijn taak overdroeg aan mr. Keuls, die hem twee jaar later ook opvolgde als leider van het Internationaal Bureau voor Auteurs recht, een particuliere instelling welke de be langen van buitenlandsche toooeelschrijvers in ons land behartigt. PUBLICATIE VAN HET RAPPORT- DE VISSER. In de telegrafisch bijeengeroepen verga dering van het hoofdbestuur van de Ned. Reisvereeniging, welke Dinsdag is gehouden, was het rapport ingekomen van de commis- sie-dr. De Viser. Besloten werd het rapport in zijn geheel in het eerstvolgende nummer van „Reizen en Trekken" op te nemen, waar door het nummer van 27 Juni iets later zal verschijnen. Het hoofdbestuur zal, nadat de leden in de gelegenheid zijn gesteld het rap port te bestudeeren, op 5 Juli a.s. vergade ren ter nadere behandeling. In deze vergadering zal tevens de datum worden bepaald van de algemeene ledenver gadering der Vereeniging, waarin het rap port ter sprake zal komen, welke vergade ring, naar het zich laat aanzien, na de groo te vacantie zal worden gehouden. BOND VAN EDELMETAAJ- VEREENIGINGEN. De jaarlijksche vergadering van den Bond van Edelmetaalvereenigingen is Dinsdag in Schoonhoven gehouden en werd gister ge volgd door een congres, waarop enke'e be langwekkende onderwerpen aan de orde kv/amen. De vergaderingen hadden een strikt huishoudelijk karakter. RIDDERDAG TE BREDA. - Het Hbl. verneemt, dat de minister van defensie met zijn adjudant, den luitenant ter zee Heydt, Zaterdag a.s. ter gelegenheid van den Ridderdag te Breda aan den Ridder maaltijd, die gehouden wordt voor de dragers der Militaire Willesmorde, zal deelnemen. Naar wij vernemen zullen Zaterdag en Zondag negentig ridders der militaire Wil lemsorde de gasten van Breda zijn en daar ook officieel door het gemeentebestuur ont vangen worden, terwijl verschillende uit stapjes op het programma staan. ONGELUK IN EEN BAD- EN ZWEMINRICHTING Toen Dinsdagmiddag de gezusters Dirkje en Anna Koops met eenige vriendinnen zich in de bad- en zweminrichting te Stadskanaal vermaakten, en de meisjes zich zouden op stellen voor het nemen van een kiekje, bleek dat de 21-jarige Dirkje Koops er niet meer was. Toen de meisjes op haar geroep geen antwoord kregen, zochten zij het water af en vc-nden Dirkje weldra op den bodem van het basin. Zij was zonder dat iemand er iets van gemerkt had verdronken. Pogingen om het leven weer op te wekken, mislukten; dr. Har- denberg constateerde den dood'. DE ALPHENSCHE ZWEMINRICHTING MAAKT ZICH BELACHELIJK. Een jongen beneden zes jaar mag niet tegelijk met dames baden. De correspondent van het Hbld. te Alphen a.d. Rijn schrijft: Het is nog niet zoo heel lang geleden, dat Alphen's naam tot ver over de gemeentegren zen werd uitgedragen in verband met de hou ding van het bestuur der Alphensche Zwem inrichting, dat in zijn vooroordeel tegenover alles, wat met gemengde baden verband houdt, zelfs de aanwezigheid van een 2%- jarig jongmensch in het damesbad in strijd met de goede zeden achtte. Daarmede werd voor eens en voor altijd de mannelijke, nog niet schoolgaande jeugd de gelegenheid ont nomen met het natte element kennis te ma ken. Althans zoo dacht men. Want welke va der heeft overdag gelegenheid zijn zoon mee te nemen naar de zweminrichting? De kin deren beneden de zes jaar zijn immers geheel op de moeder aangewezen, en geen moeder zou het na die eerste overtreding van de strenge wetten der inrichting meer wagen de reine bevolking van het damesbad bloot te stellen aan de onbescheiden blikken van haar vier-, vijf- en zesjarigen zoon! Edoch, liefde ook die van de moeder voor het kind en van het kind voor het water zoekt list, en zoo kon het gebeuren, dat Vrijdagmiddag de nimfen in het damesbad der Alphensche Zweminrichting werden op geschrikt door den kreet: „Een man Aanvankelijk dachten eenige, hier onbe kende dames, dat daarmee de badmeester be doeld werd, die den reinen is immers al les rein als eenig mannelijk ingezetene van Alphen is uitverkoren den beginnelingen van het schoone geslacht aan den hengel in de pierebak zooals het ondiepe bassin zeer oneerbiedig wordt genoemd de eerste be ginselen van de zwemkunst bij te brengen, maar al spoedig bleek, dat de noodkreet be trekking had op 'n blozenden krullebol van 5 lentes, die in een druipend badpakje, dat zich in niéts van dat der dames onderscheidde, uit het water werd gevischt. Onmiddellijk werd een diepgaand onder zoek naar deze ernstige overtreding inge steld. Aan de controle had men geen lid van het mannelijk geslacht zien passeeren, maar spoedig kwam de aap uit de mouw. Het vijf jarige jonge mensch, dat zichzelf Annie noemde en ook door vriendinnetjes bij dien naam geroepen werd, bleek in werkelijkheid Johnny te heeten en was, gekleed in een snoezig jurkje en met een allerliefsten strik in zijn welig krulhaar, door een familielid als contrabande in dit heiligdom der heilig dommen binnengesmokkeld. Johnny had ziin moeder, door herhaalde vragen waarom al zijn vrouwelijke kennisjes in deze tropische dagen wèl en hij niet naar de zweminrichting mocht, op dit lumineuze idee gebracht. Helaas zal het slechts tot gevolg hebben, dat de controle nog zal worden verscherpt en de badmeester de eenige mannelijke uit verkorene in dezen „heiligen Halle" blijft. EEN INDIAANSCH OPPERHOOFD IN AMSTERDAM OP BEZOEK. Qroote belangstelling. Een groote dag voor Amsterdam en zijn luchthaven Schipnol! Het Indianen-opper hoofd Big-Chief White'Horse Eagle zou op zijn rondreis door Europa ook Amsterdam aandoen. Te half vijf, zoo luidde het bericht, zou het 107-jarige hoofd van den stam der Ossage-Indianen per Luft-Hansa op de luchthaven arriveeren. Te half vijf toonde het Amsterdamsche pu bliek, dat het zijn zin voor romantiek nog niet geheel verloren had, en dat de herinnering aan den tijd, die werd doorgebracht met het lezen van de krijgshaftige avonturen van de roode stammen in Amerika nog niet geheel was verdwenen. Eindelijk te ruim half vijf, onder het geloei van een sirene, daalde een Luft-Hansa-toe- stel, maarwie er uitstapte, het roode opperhoofd niet, het was het toestel uit Ba zel,een bagageknecht van de K.L.M. bezig met het uitladen der koffers, dook plot seling uit het lage deurtje, bevederd met de Indiaansche hoofdtooi, onder een dankbaar lachsalvo van de teleurgestelde menigte. We wachten met ongeduld, maarwe wisten immers, de machine had een stevige tegenwind. Eindelijk te vijf uur, landde de trotsche Luft-Hansa-vogel uit Berlijn en na dat de overige passagiers waren uitgestegen daalde onder gejuich der menigte het opper hoofd in nationale dracht, gevolgd door zijn blanke echtgenoote, eveneens in net costuum van den stam van het trapje af. Inderdaad, de hoog-gespannen verwach ting van het publiek werd niet beschaamd hier was de droom van onze jeugd tot dank bare werkelijkheid geworden. Niets ontbrak aan de costuums, het leeren wambuis, de strengen kralen, warapoems, de moccasins en zelfs de kostbare veeren hoofdtooi was mede- voerd. Wij misten echter de tomahawk, de strijdbijl, die het groote roode opperhoofd, de opvoeder van Buffalo Bill, ongetwijfeld voor zijn vertrek naar Europa heeft begraven. Ve le medailles en ordeteekenen versierden de borst van „Big Chief White Horse Eagle", die de vredespijp heeft gerookt met Bismarck en alle presidenten der Vereenigde Staten na Lincoln. Zijn echtgenoote, Queen Wa-The-Na zag er minder „Indiaansch" uit, ofschoon ook zij getooid was met de kleurige dracht der Indiaansche sqaw. Ter verwelkoming waren aanwezig de heer en Mevr. van Looij-Groen, de heer en Mevr. Robert, Mr. W. J. van Balen, de heer Chabot, secretaris van de Nederlandsche Amerikaan- sche K. v. K. en de heer Von Schmidt Pauli. Door mevr. van Looij Groen werden aan het opperhoofd en zijn echtgenoote bloemen aan geboden. Nadat aan de douane-formaliteiten was vol daan, steeg net opperhoofd in een gesloten auto en met flinken gang snelden zij weldra door de Hollandsche prairiën van Sloten. Langs den weg was de belangstelling zeer groot en overal Donk de Hollandsche „vre- deskreet" om onzen rooden broeder welkom te heeten in deze lage landen bij de zee. Vooral in Amsterdam was de belangstel ling overweldigend, langs de geheele route Baarsjesweg. Zeilstraat Koninginneweg, Willemsparkweg, van Baerlestraat, P. C. Hooftstraat, Stadhouderskade, Leidscheplein, Heerengracht, Vijzelstraat, stonden duizen den belangstellenden. Te zes uur arriveerde het gezelschap voor het Carlton Hotel, de wigwam, waar het oude opperhoofd van een roemrijken stam gedu rende zijn verblijf in Amsterdam zal vertoe ven. Heden zou een bezoek aan het Rijksmu seum worden gebracht, terwijl na de lunch een tocht met een watertaxi zal worden ge maakt, door de Amsterdamsche grachten en havens. Te vier uur zal het opperhoofd voor beslo ten kring in het Carlton Hotel een lezing houden over „Cultuur van den Noord-Ameri kaan". HET BEZOEK VAN DEN BURGEMEESTER VAN LIVERPOOL AAN AMSTERDAM. De Lord-Mayor van Liverpool en de La- dy-Mayoress en overige gasten hebben gis termiddag, vergezeld van Mr. van Lier, Di recteur van Algemeene Zaken ten stadhuize en hoofdcommissaris Versteeg, 'n bezoek ge bracht aan het Centraal Gebouw der A. M. V. J., aan welk bezoek ook Mevrouw de Vlugt deelnam. Onder leiding van de heeren dr. Eykman en van Vliet, directeuren der A. M. V. J. en den secretaris Mr. Bruin werd het geheele gebouw in oogenschouw geno men. Het gezelschap heeft zich hierna gesplitst, de lady-mayoress, Mevrouw de Vlugt, alsme de Prof. Hetherington, sub-rectormagnificus van de Universiteit te Liverpool, hebben ver volgens onder leiding van Mr. van Lier een bezoek gebracht aan het Wilhelminagasthuis en het Universiteitsgebouw aan de Oude Manhuispoort, waarna het gezelschap zich begaf naar het gebouw van den G. G. en G. D. aan de Nieuwe Achtergracht, waar onder leiding van Dr. Heyermans enkele laboratoria werden bezichtigd. De Lord-Mayor en zijn gevolg maakten in tusschen een rijtoer door West en Zuid, waar zij in de P. L. Takstraat een gemeentelijk schoolgebouw bezochten, waar de directeur van den Woningdienst ir. Keppler inlichtin gen betreffende den woningbouw te Amster dam verstrekte. Het geheele gezelschap ver zamelde zich weer in Artis, waar in den voortuin onder de boomen de thee werd aan geboden. Op het gras bevonden zich twee achtjarige orang-oetangs, bij welke dieren de Lord-Mayor zoo veel pleizier scheen te hebben, dat hij zich met een daarvan, welke hij aan een poot vast hield, liet kieken. Onder de leiding van Dr. Sunier zijn ten slotte de roofdiergalerij, de nijlpaarden, de zeeleeuwen en het aquarium bezichtigd. Het bezoek aan Artis heeft 2 uur in beslag genomen. Te half acht werd in Het Amstelhotel door het gemeentebestuur den casten een diner aangeboden./1' Ongeveer honderd gasten zaten aan. On der deze waren de wethouders van de ge meente, raadsleden, vertegenwoordigers van handel en nijverheid enz. UITBREIDING DER KINDER VERLAMMING TE GOUDA. De gevallen van kinderverlamming te Gou da zijn tot 19 gestegen, daar Dinsdag op nieuw een patiëntje, ditmaal een meisje van drie jaar, in het Van Iterson Ziekenhuis moest worden opgenomen. De verdere toe stand in verband met de poliomychitis, die zich thans weer langzaam uitbreidt, is on veranderd. 'V/ ERNSTIG MOTORONGEVAL. Naar wij vernemen is gistermiddag tegen half vier een motor met zijspanwagen, die in snelle vaart over den Haarlemmerweg reed, in de buurt van Liedebrug over den kop ge slagen. De bestuurder en twee passagiers liepen daarbij zulke ernstige verwondingen op, dat zij per auto naar het Wilhelmina gasthuis te Amsterdam moesten worden over gebracht. VRACHTAUTO TE WATER TE AMSTERDAM. Van een op het Rokin rijdenden vrachtauto brak gisteravond te ongeveer 10 uur een der voorwielen met het gevolg dat de chauffeur het beheer over zijn wagen verloor en deze ter hoogte van hotel „Polen" in het water van het Rokin dompelde. Ook de chauffeur maakte de buiteling mede; hij slaagde er echter in om zonder hulp van omstanders op het droge te komen. De auto zou in het nachtelijk uur door personeel van de garage waartoe de wagen behoort op den wal wor den gebracht. BRANDEN. Gisternacht omstreeks half drie brak brand uit in het café van de wed'. Kuyper aan de Venne te Winschoten. Van de bewoners was alleen een kostganger thuis, die door het vuur werd gewekt en in onderkleeding het huis uitliep om de brandweer te waarschu wen. Hoewel deze spoedig ter plaatse was viel niet meer te redden. Het huis en de in boedel gingen verloren. Alles was verzekerd. De oorzaak van den brand is onbekend. Woensdagmiddag is te Didam (Gelderl.) de woning van den landbouwer Klaassen ge heel afgebrand. Verzekering dekt de schade INBREKERS IN RIJNSTREEK. De laatste maanden werd de Rijnstreek on veilig gemaakt door een bende inbrekers. Hoewel de daders geen enkele spoor achter lieten, was het voor de politie niet moeilijk vast te stellen, dat hier voortdurend dezelfde inbrekers aan het werk waren, die bovendien niet alleen deze gemeente als operatieterrein kozen, doch eveneens hun slag sloegen in Zwammerdam en Boskoop. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag werd wederom ingebroken, ditmaal in het kantoorgebouw van de firma v. d. V. aan het Reyneveld. Door verbreking van een ruit ver schaften de heeren zich toegang tot de kan toorlokalen, waar uit een brandkast, welke geforceerd werd, een ijzeren geldkistje werd ontvreemd, dat echter leeg was. Met dit avontuur hebben de heeren hun strooptocht door de Rijnstreek echter niet be paald gelukkig beëindigd zegt de Telegr. In samenwerking met de politie te Boskoop nl., die een spoor van de daders meende te heb ben gevonden, is de politie te Alphen a. d Rijn er in geslaagd de hand te leggen op een drietal, dat na een langdurig verhoor be kende de inbraken op zijn geweten te heb ben. Het zijn de 40-jarige W. de B. uit Alphen, de 30-jarige S. S. uit Bodegraven en de 37- jarige G. P., eveneens uit Bodegraven. Van het gestolene bleken zij nog veel in hun bezit te hebben. Niet onmogelijk is het, dat nog meer ar restaties zullen volgen. De thans aangehou denen zullen ter beschikking worden gesteld van den Officier van Justitie te 's-Graven hage. VERDRONKEN. Gistermiddag reed te Den Bosch de soldaat J. M. Ruijters, woonachtig te Kerkrade en te Den Bosch in dienst der treinafdeeling derde artilleriebrigade, op de fiets langs de Zuid- Willemsvaart. Door verkeerd uitwijken reed hij plotseling de vaart in en verdronk jam merlijk. HET DRAMA IN DE WESTE WAGEN STRAAT TE ROTTERDAM. Een Rotterdamsch kleerenmakerkoopman was door de recht' ;nk te Rotterdam wegens mishandeling, den ciood ten gevolge hebbende veroordeeld tot drie jaren gevangenisstraf, op aanklacht, dat hij zekeren W. D. Timmer mans op 18 December 1929' opzettelijk van het lieven heeft beroofd. Het Hof te. 's-Gravemhage vernietigde het vonnis van de rechtbank. Opnieuw recht doende, veroordeelde het verdachte tot vijf jaren gevangenisstraf. DIRECTEUR VAN P. W. IN HAARLEM BENOEMD De gemeenteraad van Haarlem heeft als opvolgër van ir. Dumont tot directeur van Openbare Werken benoemd ir. M. H. Maas, thans in die functie werkzaam te Leeuwarden.' GEBOORTE TE LAAT INGEGEVEN. Vrijdag 30 Mei j.1. werd in een Joodsch gezin, wonende te Santpoort, een kind gebo ren. De vader gaf den nieuwen wereldburger den volgenden dag niet bij den Burgerlijken Stand aan, daar het Sabbath was. Den dao* daarop was het gemeentehuis gesloten en de twee volgende dagen was het Joodsch Pink sterfeest. Zoodoende had de officieele aan gifte eerst den Woensdag, volgende .op de geboorte, plaats. Dit was evenwel te laat en de ambtenaar van den Burgerlijken Stand liet tegen den vader proces-verbaal opmaken Gistermorgen diende deze zaak voor den kantonrechter. Conform den eisch van het O.M. verklaarde deze verdachte schuldig aan het hem ten laste gelegde, doch legde hem wegens bijzondere omstandigheden geen straf op. s luiers gewikkeld en verpakt in een kartonnen doos. KORTE BERICHTEN. t. Schelluinsche Vliet te Gorinchem is het lijkje van een pasgeboren kind gevon- iefl- Het jyas in een vrouwenhemd en twee INGEKOMEN PERSONEN."N W. F. van Ewijck, N.H., handelsreiziger Spoorstraat 35, van Baarn. J. Wit, wed. van C. Geers, N.H., zonder beroep, Laat 1» van Oudorp. E. M. A. van Meene. Nf-U dienstbode, Nieuwesloot 36 van Tilburg. M. H. P. van der Veen, geen, inspecteur P. E. N„ en echtg. J. C. J. A. Wilson en dochter, Kennemerstraatweg 187, van Laren, A. Luinge, N.H., leeraar R. Kweekschool en echtg. H. Kranenborg, Egmonderstraat 10, van Bergen. A. Wintering, geen, piano, stemmer, Koningsweg 37, van Amsterdam. G. Leeuwangh, N.H., dienstbode, Emma- straat 97, van Hilversum. M. H. Schuit, zendöbel, R.K., winkeljuffrouw, Nieuwlan- dersingel 70, van Amsterdam. J. E. Teb. bertman, N.H., leerl. machinist N. S., en echtg. G: van der Sluijs, Hoeverkade 4a, van Leiden. P- Bruin, weda van A. Meijer, R.K., zonder beroep, en kinderen, 2e Tuindw, straat 21, van Purmerend. C. Rietkerk, N.H., dienstbode, Mient 15, van Zaltbommei, S. L. Passer, N.H., huishoudster, Drui- venlaan 23, van Amsterdam. R. Kok. N.H., dienstbode, N. G. Piersonstraat 13, van Gro ningen. M. O. Jagers, N.H., dienstbode, Wilhelminalaan 26, van Driebergen. J. Spaansen, R.K., dienstbode, Juliana van Stol berglaan 2, van Kampen. H. H. H. W. de Moor, geen, echtgenoote van P. Molen, Nieuwpoortslaan 29, van Bergen. E. T, Peters, Evl., wed. van F. L. Beijerink, Emma» straat 12, van 's-Gravenhage. J. Buiter, R.K., houtkoopersknecht, Oudegracht 5, van Warmenhuizen. A. Doodeman, R.K, dienstbode, Koorstraat 5, van Obdam. W, A. J. V. Cremer, R.K., winkelbediende. Doe lenstraat 24, van Amsterdam. C. Ruiter, echtg. van J. de Groot, R.K., en dochtertje, Ritsevoort 52, van Bergen. J. Ligthart Schenk, N.H., rijksklerk, K. van 't Veerstraat 19, van Delft. I. Hijmans, N.I., reiziger reclame, Westerweg 110a, van Amsterdam. N. Blokker, N.H., wed. van D. Pastoor, Veerstraat 1, van Warmenhuizen. A. Lenarduzzi, R.K., granietwerker, Baangracht 3, van Italië. J. A. Baars, R.K., sigaren maker, Koningsweg 35, van Kampen. M. Heimes, R.K., dienstbode, Kennemer straatweg 97, van Duitschland. J. N. van Baden, R.K., scheepsklinker, Voormeer 18, van Amsterdam. T. Bouwer, N.H., kappers bediende, Verdronkenoord 98, van Gronin gen. J. van Assema, R.K., dienstbode, Wes terweg 288, van Wormerveer. E. Zuijdam, R.K., dienstbode, Laat 179, van Hensbroek. E. P. L. de Hoog, N.H., ingenieur voormees- ter, Comansstraat 41, van N. O. Indië. G. B. Kok, N.H., ijzerwerker, Schermerweg 18, van Eindhoven. N. de Boer. D.G., metselaar, en gezin, Ritsevoort 25 boven, van Curagao. F. W. Ficke, geen, chauffeur, Laat 34, van Amsterdam. P. J. Roest, R.K., religieuse, Van Everdingenstraat 18, van Delft. L. Visser, N.H., echtgenoote van C. Bakker, zonder beroep, Stationsweg 174, van Lares, (N. O. I.). P. J. Emmelot, R.K., klerk N. S., Stationsweg 11, van Velsen. G. Swarts, N.H., slagersknecht, Spoorstraat 54, van Bellingwolde (Gr.) M. M. Hoger- vorst, wed. W. van Slingerland, R.K., Nas- sauplein 11, van Zoeterwolde. M. J. Kemming, N.H., dienstbode, Nassauplein 6, van Apeldoorn. B. Rus, D.E., kappers bediende, Luttik Oudorp 20, van Duitsch land. D. de Boorder, N.H., tuinier, met vrouw, R.K., en zes kinderen geen, Akers laan 14, van Koedijk. L. van de Water, R.K., etaleur, Schoutenstraat 5, van Nij megen. VERTROKKEN PERSONEN. J. B. Harms, geen, stucadoor, en echtg. van der Mee,' R.K., van Cobdenstraat 10 naar Hoorn. J. C. van Berkum, E.L., zon der beroep, van Uitenboschstraat 28 naar Velsen. J. Veldkamp, N.H., electricien, van Hoogstraat 7a naar Arnhem. H. Ch. Bilderbeek, geen, arbeider N. S., van Dreb- belstraat 16 naar Enschedé. C. C. Wijtc, R.K., dienstbode, van Emmastraat 11 naar Bergen (N.H.) P. H. A. Neuschaffer, wed. J. Eriks, E.L., z. b., met zoontje, N.H., en stiefzuster E. Voss, G.K. L. Wuister, N.H., letterzetter, met vrouw en dochter, van Dubbelebuurt 10a naar Druten. C. G. Redeker, R.K., zonder beroep, van Spoor straat 17 naar Hoorn. H. J. Brügemann, R K., boekhouder, van Westerweg 304 naar Schagen. A. M. H. van Emmerik, leerl. verpleegster, R.K., van Van Everdingen straat 18 naar Haarlem. M. Giebels, R- K., dienstbode, van Egmonderstraat 18 naar Harenkarspel. A. J. Bruin, Ger., teeke naar, van Krijgerstraat 9 naar Amsterdam. N. J. Hardorff, N.H., rijwielhersteller, van Rob. Owenstraat 4 naar Arnhem. C. W. Ridderhof, N.H., bedrijfsleider, en echtg., van Dahliastraat 2'5 naar Deventer. w. G. Rademarkers, R.K., huisbediende, van Bagijnenstraat 9 naar Bergen (N.H.) J- van der Kloot, N.H., reiziger, met vrouw en dochter, van Stuartstraat 35 naar Amster dam. C. T. van den Hurk, R.K., huishoud ster, van Voormeer 4 naar Amsterdam. H. Smit, H. Ap., leerl. verpleegster, van K. van 't Veerstraat 52 naar Hoorn. H. Roe- lofs, geen, modiste, van Spoorstraat 30 naar Den Helder. M. Mes, R.K., zonder be niep, van Heiligland 38c naar Obdam. G. J. Hulskamp, R.K., vrijwilliger b. d. Ma rine, van Ropjeskuil 3'6 naar Vlissingen. B. C. Hoebe, R.K., vrijwilliger b. d. Ma rine, van Molenbuurt 8 naar Vlissingen. C. Simoons, N.H., zonder beroep, vaTl Ken nemerstraatweg 101 I naar Amsterdam. C. M. G. Appelman, R.K., dienstbode, van Heilooërdijk 3 naar Amsterdam. J. C. Met, geen, kantoorbediende, van Nieuw poortslaan 149 naar Haarlem. A. Smit, N.H., winkelbediende, van Langestraat 44a naar Koedijk. J. Hofman, R.K., los arbei der, va nVoormeer 15 naar Egm. aan Zee. G. Bakker, R.K., zonder beroep, van Nieuw* poortslaan 162 naar Hoorn J. A. M. Vermolen, R.K., bedrijfsleider, van Lange straat 94 naar 's-Gravenhage. G. Stem- voort, N.H., fabrieksarbeider, van Pater nosterstraat 6 naar Beverwijk. J. Snippe» N.H., dienstbode, van Heerenstraat 10 naai Beverwijk. H. Bet, R.K., huishoudster, vat. Nieuwstraat 23 naar Westwnnd. RinnenwiJ- zend, - J

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 8