Eerste Hulp. t PUROL Luchtvaart Kerk en schóól Zeetijdingen Marktberichten waarden voor den grondaankoop voor plaatsing ondergrondsch station waren aanvaard. Van de geldleening ten laste der ge meente over 1910, losbaar 1 Juli a.s., werd obligatie 16 uitgeloot De voorstellen: wijziging begrooting 1929 en '30 werden conform vastgesteld. Een verzoek van de Landarbeiders stichting, om 125 voor dekking oprich tingskosten e.d. werd op voorstel van B. en W. goedgekeurd. Vaststelling installatievoorschriften G. E. B. De voorzitter zeide dat die voorwaarden vervuld moeten worden bij den aanleg van het ondergrondsch net. Spr. gaf een korte uiteenzetting van het technische gedeelte en meende dat de voorschriften nageleefd moeten worden. De heer Kuijs vroeg of het anders ge vaarlijk was. De voorzitter antwoordde bevestigend. Kortsluiting of doorslaan van den kabel was dan niet uitgesloten. Wethouder Valkering kon er alleen mee accoord gaan voor de nieuwe ge bouwen. Voor de bestaande gebouwen zag spr. groote kosten en daarover wilde spr. wel eens praten. De voorzitter stelde dan voor om eerst de rondvraag te houden en daarna in comité te gaan. De rondvraag leverde niets op. De voorzitter deelde mede dat de openbare vergadering gesloten was. Op een verzoek van de bewoners van den Achterweg om een postbestel ling bij avond te krijgen, is gunstig be schikt. De bestelling is 26 Juni ingegaan. HEILOO. Op initiatie! van pastoor van Meeuwen is hier een St. Elizabethsver. opgericht. De vereeniging voorziet in de behoefte .van arme gezinnen. In het bestuur zijn benoemd: mevr: Barhorn—Dijkman, mevr. IJpma, mej. C. van Schie, mevr. BakkerValkering, mevr. RozingKuiper, mevr. C. Hugten- burg—Kuijper en mevr. Sengers—Fran ken. GROOTEBROEK. Aan de bekende groote groenteveiling vah de marktvereeniging „De Tuinbouw" alhier is een ernstig conflict ontstaan tusschen het veilingsbestuur en de kooplieden. Zooals bekend, zitten de kooplieden in het afslaggebouw vóór- het electrische afmijci- toestel en kunnen zij door het drukken op een knop den wijzer doen stilstaan, waardoor de koop is geschied. Iedere kooper neemt altijd voor zijn zelfde drukknop plaats. Toen ongeveer een 70-tal volgeladen schuiten de veiling waren gepasseerd, werd een partijtje „afgedrukt" door een handelaar, niet behoorende tot den gewonen kring van kooplieden. Hierop deelde plotseling de voorzitter der Koopliedenvereeniging mede, dat door den kring van Kooplieden niet meer zou worden gekocht, wanneer de tot stand gekomen koop yan den vreemde werd geaccepteerd. De voorzitter der veiiingsvereeniging deel de hierop mede, dat de betreffende kooper als soliede handelaar stond aangeschreven, zoo- dat hèt bestuur hem niet het koopen kan be letten of den toegang tot het veilingsgebouw ontzeggen. Hierna verlieten de aangesloten handelaars demonstratief het veilingsgebouw, teneinde hun houding nader te bepalen. Na eenigen tijd te hebben beraadslaagd, werd door de handelaren medegedeeld, dat men niet aan het verzoek van het veilingsbestuur wenschte te voldoen om de plaatsen weer in te nemen, opdat de veiling een regelmatig verloop kon hebben. Noodgedwongen werd de veiling hierop door het bestuur geschorst en de aan voerders met hun producten huiswaarts gezonden. Ongetwijfeld is dit conflict als zeer ernstig ie beschouwen, daar men zich bevindt in t drukst van de campagne en de dagelijksche aanvoer tegenwoordig 15 a 20.000 baal be draagt. Algemeen hoopt men dan ook, dat zeer spoedig overeenstemming wordt bereikt. DE STREEK. Was voorheen de export van vroege aard appelen naar het Duitsche industriegebied van enorme beteekenis, thans is export in deze richting vrijwel buitengesloten. Duitsch- land zelf voert enorme hoeveelheden aan, ter wijl ook vooral België de prijzen geweldig drukt. Hierdoor is vooral het vroeger zoo loonende Ruhrgebied voor de Streeker vroege thans ontoegankelijk. HOORN. De heeren H. J. Room, gemeente-secretaris ;n A. Spaander, wethouder, hebben zitting genomen in het eere-comité voor het fcest- concert van de muziekvereeniging „Apollo". De heer A. Beek alhier is geplaatst aan de opleidingsbrigade Rijksveldwacht te Amsterdam. ZU1D-SCHARW OUDE. Gisteravond vergaderde de afd. Zuid-Schar woude—Broek op Langendijk van den Bond van Staatspensionneering ten lokale van den heer P. Schoenmaker, De voorzitter wees in zijn openingswoord op het bijzondere van deze bijeenkomst, n.1. de verkiezing van 6 der 7 leden waaruit het be stuur bestaat, wegens bedanken. Hij had dan ook verwacht, dat de opkomst, hoewel grooter dan gewoonlijk, beter was geweest. Ingekomen stukken ter aanbeveling van can- didaten voor het Hoofdbestuur werden voor kennisgeving aangenomen. Komende tot het punt: Verkiezing van 6 be stuursleden wegens bedanken door de 'ieU[en J. du Burck, H. J .Erkamp, P. Glas, A. Kist, A. Kout en J. de Ruiter, deed de voorzitter me- dedeeling van de voorgeschiedenis dezer zaak. In 't kort komt zij hierop neer: sommige be stuursleden wenschten niet langer zitting e hebben in een bestuur, waarin ook de heer D. Zeeman zitting had, en daarom bedankten. An deren, die niet zoo ver wenschten te gaan, doe de motieven volkomen onderschreven, vonden goed den heer D. Zeeman schriftelijk in er weging te geven, als bestuurslid te bedanken. Op dit schrijven werd geen antwoord ontvan gen. zoodat hem nogmaals den raad werd gege ven, dat te doen. Ook hierop werd geen ant woord ontvangen. Daarop werd hem meege deeld, dat 6 bestuursleden hadden bedankt, er een ledenvergadering was uitgeschreven om in die vacatures te voorzien en hem uitgenoodigd, die vergadering te leiden, als eenig overgeble-. ven bestuurslid. Op deze vergadering was hij niet aanwezig, waarom de gewezen voorzitter ook nu die taak' vervulde. Zonder eenige op- of aanmerking keurde de vergadering, op een desbetreffende vraag van den voorzitter, de handeling van del bestuursleden goed. De voorzitter stelde nu de verkiezing van be stuursleden aan de orde, doch al spoedig bleek de wenschelijkheid, dat de oude bestuursleden aanbleven. Dit was echter niet mogelijk, daar de heer D. Zeeman nog bestuurslid bleef. Uit de vergadering werd nu het voorstel gedaan den heer Z. als bestuurslid te royeeren, daar hij door zijn starre houding het bestaan van de af deeling in de waagschaal heeft gesteld. Ge stemd met ongeteekende briefjes werd dit voorstel met algemeene stemmen aangenomen. De Voorzitter hoopte nooit meer zoo'n on verkwikkelijke zaak te moeten behandelen. De bestuursleden kwamen nu terug op hun besluit en namen hun plaats als bestuurslid weer in. In de vacature Zeeman werd gekozen de heer Jb. van der Welle te Broek op Langen dijk. Daarna kwam aan de orde een mondeling verzoek, bij den secretaris ingekomen, om, on der neutrale vlag een autotocht voor de Ouden van Dagen uit Broek en Zuid-Scharwoude te organiseeren. Dit verzoek kwam van Christe lijke zijde te Broek, waar men er prijs op stel de, dat in samenwerking van verschillende richtingen deze tocht zou georganiseerd worden en dus ook de R. K. in Zuid-Scharwoude zou den moeten worden uitgenoodigd. Na verschil lende besprekingen, die getuigden van de volle sympathie met deze plannen, daar de belangen van de Ouden van Dagen hier moesten domi- neeren, werden als leden, de niet-confessionee- le richting te Zuid-Scharwoude vertegenwoor digende, aangewezen de heeren J. du Burck, P. Glas, H. J. Erkamp, A. Kout, A. Kist en J. de Ruiter. Verder werden de eerste en de laatste aangewezen om den weleerw, heer pastoor Van Noort te Noordscharwoude te ver zoeken in deze zijn medewerking te willen ver- leenen. Daarna sluiting met dank voor de bijzonder ernstige en hoogstaande besprekingen. EGMOND AAN ZEE. Gevonden voorwerpen, (Terug te bekomen ter gem. secretarie). Een rozenkrans en een notitieboekje. NOORDSCHARWOUDE. Het schoolfeest. Vergadering van de schoolfeestcommissie op Vrijdagavond 27 Juni. Aanwezig alle leden en onderwijzend personeel. Na opening werden de notulen voorgelezen en goedgekeurd. De totale opbrengst der lijsten, welke bij de ingezetenen gepresenteerd zijn, bedraagt 453.89. Besloten werd het schoolfeest te houden op Vrijdag 4 Juli en dan met de jongste klassen naar Schoorl, Bergen enz. te gaan en met de oudste klassen naar den Haag. Wij wenschen het schoolfeest een mooie dag. UITGEEST. Men verzoekt ons nog te vermelden, dat in de dezer dagen in de Harmonie alhier gehou den wedstrijden, uitgaande van het Oranje- Kruis", Uitgeest een 3e prijs behaalde met 35 punten. In de officieele uitslag, welke wij van de jury ontvingen en publiceerden, was Uitgeest niet vermeld. OUDE-NIEDORP. Donderdagavond vergaderde de Vereeniging tot bevordering van getrouw schoolbezoek in het café van den heer K. Mijts. Tegenwoordig waren 9 leden. Allereerst kwam in bespreking het te houden schoolfeest. Besloten werd met 2 auto's een tocht te ma ken naar Schoorl en Kamperduin op Dinsdag 15 Juli a.s. Alle kinderen mogen met het feest mede, de verdere regeling wordt aan het bestuur overge laten. Tot voorzitter werd herkozen de heer I. J. Schroevers. Door de heeren J. v. Zoonen Az. en F. Leek werd de rekening onderzocht en op advies van die heeren goedgekeurd. Ontvangen was 226.49, uitgegeven 165,69, alzoo een voordeelig saldo groot 60,80. BEVERWIJK. Aan den Alkmaarschen Straatweg te Wijk aan Duin is hedenochtend' te 7 uur de behui zing, bewoond door den heer Rijke en eigen dom van den heer Prijs, tot den grond toe afgebrand. Wel trachtte de brandweer het vuur te bedwingen, maar tevergeefs. De be woner stond op het punt te vertrekken. Hij had zijn boedel al ingepakt. De oorzaak is onbekend. Verzekering dekt de schade. BERGEN. Benoeming tot Vaandrig. De sergeant K. F. ter Punt uit deze ge meente wordt met ingang van 1 Juli a.s. be vorderd tot Vaandrig bij' het 16e Regiment Infanterie te Amersfoort. BROEK OP LANGENDIJK. Met ingang van 1 Juli a.s. zijn de spoor wegvrachten voor vroege aardappelen ver laagd met 30 procent. WIERINGEN. Schoolsluiting. In verband met de toeneming van het aan tal diptherie-gevallen is de school te Wester- iand op 24 Juni j.1. gesloten, voorloopig tot en met 5 Juli a.s. HEERHUGOWAARD. In de laatst gehouden vergadering van de afdeeling Heerhugowaard van het Ned. Onderw. Genootschap is in de vacature, ont staan door het vertrek van den heer J. Lief hebber als secretaresse gekozen mej. Maas te Heerhugowaard. Tot afgevaardigde naar de algemeene vergadering te Deventer werd aangewezen mej. Wit alhier en als plaats vervanger de heer Koppenol van Hensbroek. De afdeeling besloot jaarlijks een bijdrage te verleenen aan het Weezenfonds en aan het Ondersteuningsfonds van het N. O. VEENHUIZEN, De afdeeling Veenhuizen van den Bond voor Staatspensionneering zal op de te Am- sterdam te houden algemeene jaarvergade- fringiVertegenwoordigd. worden door den heer ;P:fc%t^alhier. DE EERSTE LANGEDIJKER 1 MIDDENSTANDSTENTOONSTELLING. Men schrijft ons: Toen/wij gisteren een bezoek brachten aan ■de tentoonstellingsgebouwen stonden wij werkelijk verbaasd van hetgeen al reeds was klaar gemaakt en met zekerheid kan bijna worden gezegd, dat alles morgen gereed zal zijn. Dan komen nog een paar dagen voor het inrichten van de stands, die voor zoover wij, van de plannen weten een allerbekoorlijkst aanzien zullen krijgen. De deelnemende winkeliers en zakenmen- schen zullen zeker hun beste beentje voor zetten, om het publiek te alten zien, wat er nu werkelijk aan den Langendijk in de diver se zaken en winkels te krijgen is. Behalve de reeds in ons vorig nummer ge noemde attracties zijn er op de tentoonstel ling nog een paar attracties waarvan men zal kunnen profiteeren. Woensdagmiddag om twee uur, wettelijke tijd,, vindt de officieele opening plaats, waar bij verschillende collega's zijn uitgenoodigd, en heeft om drie uur de openstelling voor het publiek plaats. Des morgens zullen de stands aan het oordeel van een onpartijdige jury worden onderworpen, waarvoor aan destandhouders prijzen zullen worden uitgereikt. Een aansporing voor de exposanten te meer, om 't beste te geven wat in hun is. Behalve dat men verschillende stands met keur van artikelen zal kunnen bezichtigen, zal er ook worden gedemonstreerd en ver wacht mag worden dat alles de onverdeelde aandacht van de bezoekers zal trekken. En dat er meegeleefd wordt met deze on derneming blijkt wel uit het feit, dat er ver schillende personen en vereenigingen zijn, die van hun belangstelling deden blijken door het schenken van een zeker bedrag voor het aankoopen van prijzen. Ook zullen des Woensdagmorgens de prij zen voor de verloting worden aangekocht en met een kaartje op de exposities worden aan gegeven, zoodat de lotenhouders(sters) weten welke prijzen op de loten kunnen vallen. Tevens meende het bestuur goed te doen, door de hoogste klassen van de verschillen de scholen uit te noodigen een bezoek te bren gen aan de tentoonstelling. Onwillekeurig denken wij hierbij aan „wie de kinderen heeft, heeft de toekomst". Wij mogen gerust zeggen, dat na vele voorbereidende werkzaamheden alles is gere geld en in orde gebracht, zoodat a.s. Woens dag de bezoekers kunnen worden ontvan gen op een tentoonstelling die voor de eerste maal op den Langendijk wordt gehouden. Tevens kunnen wij nog mededeelen dat voor kinderen onder geleide de entree is be paald op een lager bedrag dan dat voor de grooten het geval is. Hierdoor toch wordt voorkomen dat het betalen van een kwartje voor de kinderen een beletsel zou zijn voor het brengen van een bezoek aan de tentoonstelling. Al het mogelijke is en wordt nog gedaan om het den bezoekers zoo aangenaam mo gelijk te maken. Daarom dan ook: men verzuime niet op 2, 3, 4, 5 en Juli een bezoek te brengen aan de E. L. M. te Noordscharwoude. Een van de bezoekers kan boven Amster dam vliegen of een vliegtocht maken Amster damRotterdam vice versa. Wat geboden wordt is goed en afgewerkt. DE BEMANNING VAN DE „SOUTHERN CROSS. Eereburgers van New-York. De bemanning van de „Southern Cross" heeft gister ten Stadhuize het eereburger schap van de stad New York in ontvangst genomen. Tijdens de rit door de stad hadden de vliegers uitbundige ogaties in ontvangst te nemen. Maandag zullen zij door Hoover, den President der Republiek, ontvangen wor den. Cosgrave heeft namens den Ierschen Vrij staat de Oceaan vliegers telegrafisch met hunne prestatie gelukgewenscht. Hij hoopte dat de onderzoekingen tot re sultaat zouden hebben, dat wij over ander half a twee jaren een practische verbinding tot stand zouden kunnen brengen tusschen de Oude en de Nieuwe Wereld, waarbij dan de afstand Croydon-Chicago, via Canada in drie a vier dagen zou kunnen worden afge legd. De Southern Cross wordt verkocht. Naar Reuter uit New-York meldt heeft Kingsford Smith te kennen gegeven dat hij eerlang het vliegtuig de Southern Cross per soonlijk bij opbod zal verkoopen, daar hij geld noodig heeft voor zijn a.s. huwelijk. Waartoe dient het ook? Volgens alle New-Yorksche bladen is de ontvangst van de Southern en haar beman ning de luidruchtigste geweest die ooit werd meegemaakt. In een interview verklaarde Kingsford Smith, dat hij er niet aan denkt ooit weer een tocht te ondernemen gelijk die, welken hij thans achter den rug heeft. „Waartoe dient het ook?" voegde hij er aan toe. Kingsford Smith uitte zich in warme be woordingen over de hulp, die hij van de radio genoten had. Een gelukwensch. Namens den Raad van Bestuur der K- L. M. heeft de voorzitter, de heer Wurfbain een telegram van gelukwensch gezonden aan Evert van Dijk in verband met de aankomst van de Southern Cross te New-York. Om in het gezin aan groot en klein dadelijk hulp te kunnen verleenen bij Brandwonden en Snijwonden e"n alle andere Huidverwon dingen, is het zoo veilig thuis altijd bij de hand te hebben een doos of tube LORD THOMSON OVER DE R. 100. De Engelsche minister voor Luchtvaart, Lord Thomson, verklaarde heden ter Rijks- persconferentie, dat het luchtschip de R 100, de laatste dagen van Juli naar Montreal zou vertrekken, terwijl hijzelf met de R 101 in de maand September een tocht naar Indië zou ondernemen. deelnemen aan de Zepeplin-tocht naar de Noordpool, hield gisteravond te Leipzig een iezing over „Doel en stand der voorberei ding van de Pool-expeditie van de „Graf Zeppelin". De hoogleeraar deelde mede, dat het juiste tijdstip voor den start voor de Noordpool-tocht nog niet is vastgesteld, doch waarschijnlijk in 1931 zal vallen. Men is voornemens, om drie vluchten te onderne men. Dezer dagen slaagde dë heer D. Bou- hof te Uitgeest voor onderwijzer bij het lager onderwijs. HET AMBT AANVAARD. Dr. J. de Haan, de nieuw-benoemde hoog leeraar in de geneeskunde aan de Rijksuniver siteit te Groningen, die onderwijs zal geven in histologie en de microscopische anatomie heeft hedenmiddag zijn ambt aanvaard met een rede getiteld: Vezels in en buiten het lichaam. PREDIKBEURTEN. Zondag 29 Juni. Ned. Hervormde Gemeenten. BEEMSTER, vm. 10 uur,-ds. Korevaar. BROEK OP LANGENDIJK, Hervorm de Kerk, 10 uur, o.t., Jeugddienst Ds. Brou wer. 2.30 o.t. Ds. van Baaien. Geref. Kerk, 9.30 en 2.30 uur o.t. Lees dienst. Chr. Geref. Kerk, 9.30 en 3 uur o. t., Leesdienst. Doopsgez. Kerk, 9.45 uur o. tDs. de Jong. BURGERBRUG, vm. 10.30 uur, ds. Wit kop EENIGENBURG, vm. 10 uur, ds, v. Loon. EGMOND AAN ZEE, Geref. Kerk, 10 uur en 4.30 uur, leesdienst. Oud-Kath. Kerk, 8 uur vroegdienst, 10 uur laatdienst, 3 uur vesper. NOORDSCHARWOUDE, Hervormde Kerk, 9.30 uur, geen dienst. OUDE NIEDORP, nm. 8 uur, ds. van Baaien. ZUIDSCHARWOUDE, 9.30 uur o.t., Ds Staal. Doopsgezinde Gemeenten. BEEMSTER, geen dienst. NIEUWE NIEDORP, vm. 10.30 uur, ds. Haars. DE RIJP, vm. 10 uur, ds. Keuning. DE NOORDPOOL-TOCHT VAN DE „GRAF ZEPPELIN". Dr. L. Weickmann, die als meteoroloog za! STOOMVAARTLIJNEN. Stoomvaart Mij. Nederland. Karimata 27 Juni v. Hamb. n. Amst. Mapia (thuisr.) 27 Juni te Genua. Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij. Ares (thuisr.) 25 Juni v. Talcahuano. Boskoop (thuisr.) 25 Juni te Guayaquil. Doros 26 Juni v. Palermo n. Algiers. Erato 27 Juni v. Amst. n. Bordeaux. Euterpe 27 Juni v. Amst. te Hamb. Nero 27 Juni v. Amst. n. Gothenburg. Orpheus 27 Juni v. Amst. n. Kopenhagen. Prins Frêd. Hendrik (uitr.) 26 Juni te Madeira. Triton 27 Juni v. Amst. n. Pto Barrios. Bodegraven (uitr 26 Juni v. Cristobal n. Buenaventura. Ceres 26 Juni v. Smyrna n. Konstantinopel. Minerva 26 Juni v. Cephalonia n. Malta. Orion 26 Juni va Alicante te Barcelona. Pluto 26 Juni te en v. Santander n. Musel. Simon.Bolivar 26 Juni v. Curacao n. Port Cabello. Venus 26 Juni v. Ceuta n. Genua. Kon. Holl. Lloyd. Gelria (thuisr.) 26 Juni v. Lissabon. Eemland 27 Juni v. Amst. te Antw. Waterland (thuisr.) 27 Juni v. Londen. Rotterdamsche Lloyd. Baloeran (thuisr.) 26 Juni v. Marsei-Ue. Kota Baroe (uitr.) 27 Juni te Soerabaja. Patria 27 Juni v. Rott. te Bat. HollandAmerika Lijn. Lochmonar 24 Juni v. Seattle n. Rott. Nebraska 24 Juni v. Rott. te Los Angeles, Almkerk (uitr.) 27 Juni v. Port Said. Dinteidijk, Pacifick. n. Rott., 25 Juni te Cristobal. Orestes, Java/Rott.; 26 Juni v. Penang. HollandAfrika-Lijn. Giekerk (thuisr.) 26 Juni te Antwerpen. Heemskerk (uitr.) 25 Juni te Lüd-eritzbaai. Klipfontein (thuisr.) 26 Juni van Mosselbaai naar Kaapstad Grijpskerk 25 Juni 1930 v Pt. Natal n. Lo- renzo Marqués. Holland—Britsch-Indië-Lijn. Meerkerk (uitr.) 26 JuniRangoon. Stadsdijk (thuisr.) 27 Juni te Antw. Holland—Ooit Azië-Lijn. Alderamin (uitr.) 26 Juni te Shanghai. JavaChinaJapan-Lijn. Tjileboet 25 Ju..i te Batavia. Tjibodas 25 Juni te Soegabaja. Tjibadak 25 Juni v. Batavia te Hong-Kong. Tjisalak 25 Juni v. Hong-Kong n. Amoy. JavaNew-York-Lijn. Beemsterdijk, N. York—Java, 27 Juni te Sa- bang. Simaioer, N. York—Java, 26 Juni v. Padang. Sembilan, N. York—Java, 25 Juni v. Jack- sonville. Boschdijk, 26 Juni v. Java te New York. Soemba, java n. New York, 26 Juni v. Port Said. Rotterdam—Zuid-Amerika Lijn. Alchiba (thuisr.) 26 Juni v. Santos. Stoomvaart Mij. Oceaan. Dinteidijk, Pac— Rott., 25 Juni te Panama. Alcinous, Batavia—Amst., via Antw., 27 Juni te Suez. Eumaeus, Japan r Rott., 26 Juni te Londen. Hector, Japan—Rott., 26 Juni te Tsingtao. Medon 27 Juni v. Amst. n. Liverpool. Patroclus 27 Juni v. Amst. n. Liverp. Perseus, Japan—Rott., 22 Juni v. Pt. Said Stentor, Batavia—Amst., 7^ Juni v. Pt. Said. Emzetoo-Lijn. Jonge Anthony, Carthagena n. Londen— Rott., 26 Juni v. Oran. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING.J ALKMAAR, 27 Juni 1930. Op de hedert behouden veiling werd betaald voor Aardap pelen per 100JCG. 1.80—4.80; Andijvie per 100 stuks 0.80-/ 3 10; Bloemkool le s. per 100 stuks 5—13; Doperwten per 100 pond 2--ƒ 10; Kropsla per 100 stuks 0.70—3.80; Komkommers per 100 stuks 10.60; Perziken pjer stuk 12—26 ct.; Pos telein per bakje 10—37 cent; Peulen per 100 pond ƒ5—13; Rabarber per 100 bos 5.20 6.20; Roode Kool per stuk 10 cent; Spi nazie per bak 5190 cent; Snijboonen per 100 pond 20—26; Dubbele Spercieboo- nen per 100 pond 2529; Tuinboonen per 100 pond 1.30—3.20; Tomaten per 100 pond: A 18.40; B 14.70; C 17.10 en CC 7.40; Wortelen per 100 bos 1.80 4.80. DE KAASMARKT. ALKMAAR, 27 Juni 1930. Op de heden gehouden kaasmarkt waren in totaal 138 sta pels, wegende 175607 K.G. kaas aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: Fabriekskaas:. Kleine 40; Commissie 40; Boerenkaas: Kleine 40; Commissie 43. Alles met rijks merk. Handel goed. N.V. EIERVEILING NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 28 Juni 1930. Op de heden gehouden eierveiliag waren in totaal 180.000 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de prij zen als volgt: 5658 4.705.10; 58— 60 4.80-/5.30; 60-62 5.20-/ 5.60; 62—64 5.40—6.20; Bruin 60—65 5.40 6.10. 30000 stuks Eendeieren 3.70— 4. PIEPKUIKENMARKT. ALKMAAR, 28 Juni 1930. Op de heden gehouden Piepkuikenmarkt waren aangevoerd 10 korven en 80 kisten. De prijs was 1-* 1.20 per K.G. De handel was vlug. DE BOTERPRIJZEN. ALKMAAR, 28 Juni 1930. Op de heden gehouden Botermarkt werd betaald voor Fa- brieksboter le s 0.80—0.85; Fabrieks- boter 2e s. 0.700.77 14Eieren (groot handel) 5ƒ5.30; Eendeieren 3 50 3.75. ALKMAAR, 28 Juni 1930. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 31 Paarden 120'260; 4 Melk koeien 280—380; 25 Nuchtere kalv. slacht 82129 Vette Schapen 35— 38; 90 Biggen (10 weken) 21—28: 6 Kleine Bokjes 3—5. Handel stil. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. AMSTERDAM, 28 Juni 1930. Op de he den gehouden aardappelenmarkt werd be taald voor Andijker blauwen 8 K- 9 cent per K.G. Overige prijzen onveranderd. Aanvoer 2 ladingen, zijnde 563 H.L. BROEK OP LANGENDIJK, 28 Juni 1930. Langendijker Groenten-veiling. Bloem kool les. 6.10—10.90 per ICO stuks; 3500 K.G. Roode Kool le s. 11.40 13.70; 30 K.G. Slaboonen 43.60—48; 12000 K.G. Tomaten: A 36.60; B 34.90; C 36 en CC 18.50; 590000 K.G. Aard appelen: Schotsche muizen 3.805.80; Schoolmeesters 4.30; Drielingen 1.70— 4.10. Alles per ICO K.G. BOVENKARSPEL, 27 Juni 1930. „De Tuinbouw",. Heden besteedde men voor: BI. kool 3—5Gr. Schoische aardappelen 1.90—2.50; KI. Schotsche aardappelen 1—/ 1.40; Ideaal 1 90; Kleine Ideaal 0.80; Ninetyfold 2.302.55Tomaten: A 0.28—0.29; B 0.22 per K.G. WARMENHUIZEN, 27 Juni 1930. Sch. Muizen 3—4.70; Drielingen 2 30— 3.70; Grove 3.203.50; Bloemkool le s. 3.70—5.80. Aanvoer: 60050 K.G. Aardappelen en 1770 stuks Bloemkool. NOORDSCHARWOUDE, 27 Juni 1930. Schotsche muizen 2.705; Drielingen 1.30—3.40, per 100 K.G.; Bloemkool 4.807.20 per 100 stuks. Aanvoer: 295200 K.G. Aardappelen; 1050 stuks Bloemkool. PURMEREND, 27 Juni 1930. „Afslag- vereeniging Beemster, Purmerend en Omstre ken". Aardappelen: Schotsche muizen 0.70 1.60; Schotsche muizen (kleine) 5386 cent per zak, 25 K.G.Tuinhoonen 3641 cent per zak, 15 K.G.; Peulen 2—19 per 100 K.G.; Doperwten 3—19 p 100 K.G.; Aardbeien 1656 cent per K.G.; Komkom mers 4—9.20 per 100; Tomaten: A 44 en C 34 per 100 K.G.; Bloemkool 2 11 per 100; Postelein 0.600.72 per mand, 6 K.G.; Sla 0.40—3.60 per 100 krop; Andijvie 2.40—4.30 per 100 krop; Radijs 2.40—4.80 per 100 bos; Pieter selie 4.70—6.80 per 100 bos; Wortelen 4.30—12.40 per 100 bos; Prej, 3— 4.60 per 100 bos; Slaboonen 4352 per 100 K.G.Snijboonen 31—58 per 100 K.G. ZAANDAM, 27 Juni 1930. Veilingver. „De Zaanstreek". Sla 0 501.15 per kist; Andijvie 0.40—1 per kist; Peen 6—9' cent per bos; Bloemkool 419 cent per stuk; Pieterselie 3—6 cent per bos; Selderie 2—10 cent per bos; Sla Prei 714—8 cent per bos; Bloemkool le s. 12—19 cent per stuk; Bloem kool 2e s. 71014 cent per stuk; Aardappe len 5 per 100 K.G.; Bananen 3.10 3.30 per 10 K.G.; Citroenen 6 per 100; Kersen 20—24 cent per pond; Slaboonen 25 —28 cent per pond; Tuinboonen 114—214 ct. per pond; Peulen 6—7 cent per pond; Dop pers 7 cent per pond; Komkommers 2—10 cent per stuk; Rabarber 7—714 cent per bos; Spinazie 96 cent per kl. kist; Postelein 30— 54 cent per kl. kist. BEVERWIJK, 27 Juni 1930. Vrije Vei* ling. Sla 25—65 cent; Postelein 20—25 rent* Spinazie 50—60 cent; Andijvie 30—35 cent; Zuring 8—10 cent per kist; Aardbeien 0.70 1.20; Frambozen 5060 cent perslof; Bloemkool 26% cent; Komkommers 4 8% cent; Sla 1—3% cent per stuk; Rabarbeï 3 814 cent; Wortelen 510 cent; Asperges 14—54 cent; div. soepgr. 3—614 cent per bos; Peulen 922 cent; Doppers 8—14 ct.: Tuinboonen 6—7 cent; Druiven 1.04— 1.06Slaboonen 4952 cent; Snijboonen 52—55 cent; Raspers 22—43 cent; Witte Ca- pucijnders 16—20 cent; Groentjes 14—18 ct per K.G.; Postelein per 100 pond 1.50— 2.50. BEVERWIJK, 27 Juni 1930. Coöp. Tuin bouw Vrije Groenten Fruitveiling. Aard- beienmarkt. Aan de exportmarkt liepen de prijzen van Jacunda per 100 K.G. van f, 27, rr-J 33. s i v

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 11