Vaderlandsche Bank SPAARBOEKJES Firma DE LANGE DE MORAAZ, Alkmaar. Radirerafisch Weerbericht. AG ENDA RENTE 3'|2 °|o Sport Luchtvaart UÏDBOÜW en VEETEELT. Binnenland Stadsnieuws de zuid-afrikaansche Studenten in alkmaar en omgeving. ..KATER kostElooze rijwiel- belastingmerken. het duurrecord vliegen gebroken. groote luchtmanoeuvres te hendon. onthulling van een oedenksteen ter naoedachtenis der gevallen vliegers. nieuw record zeilvliegen. vlieger naar omlaag gestort. in een brandend vliegtuio om het leven gekomen. Maandag 30 Juni. 7.30 uur, Cinema Americain: Rassenhaat Xboven 14 jaar.) 7.30 uur, A. b. T., hoofdnummer De nacht na het verraad (sens., rom.), hoofd rollen Lya de Putti, Lars Hanson en War- wick Ward Toegang boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria Theater: Verboden lief de (boven 18 jaar.) 8 uur, Central, evangelisatiebijeenkomst, spreker de heer J. Sevensma. Dinsdag 1 Juli. 7.30 uur, Cinema Americain: Rassenhaat (boven 14 jaar.) 7.30 uur, A. B. T.: De nacht na het ver raad (boven 18 jaar.) 7.30 uur, Victoria Theater: Verboden lief de (boven 18 jaar.) Woensdag 2 Juli. 7.30 uur. Cinema Americain: Rassenhaat (boven 14 jaar.) 7.30 uur, A. B. T.De nacht na het ver raad (boven 18 jaar.) 7.30 uur, Victoria Theater: Verboden lief de (boven 18 jaar.) Donderdag 3 Juli. ■7.30 uur, Cinema Americain: Rassenhaat (boven 14 jaar.) 7.30 uur, A. B. T.: De nacht na het ver raad (boven 18 jaar.) 7.30 uur, Victoria Theater: Verboden lief de (boven 18 jaar.) voor Belaste gaarden, 's Gravenhage, «ft/ tegen beurskoers olftfl h y OBLIGATIËN i 0 met jaarliiksche uitloting HET MOEILIJKE KRUISPUNT BIJ DE GROOTE KERK. Door de geplaatste schutting voor het te bouwen Bankgebouw hoek Lange- straatPrincipeweg, is het kruispunt voor het verkeer aldarr gevaarlijk te noemen. Dagelijks botsen daar wielrijders tegen elkander of komen auto's en andere voertuigen daar on ongewenschte wijze met kan de'" in innraklpo-. Hedenmiddag 1.30 uur werd een jonge dame aangereden door een van de Niev.esloot komenden slager uit Heiloo en een van de Gashuisstraat komenden h?er. Het meisje toonde een zoo groote behendigheid dat ze lichamelijk letsel wist te voorkomen doch haar fiets werd, tengevolge van het onvoorzichtg rijden van anderen, in elkander gereden. Voorzichtigheid bij het passeeren van dezen hoek zij een ieder aanbevolen. FAILLISSEMENTEN. (Opgegeven door v. d. Graaf Co. N.V.) Jacob Maartens, koopman en winkelier, Enkhuizen, Visscherslaan. R. c. Mr. W. A. Ubbens. Cur. Mr. A. J. M. Leesberg, Alk maar. DE GRAF ZEPPELIN KOMT IN DEN HERFST WEER BOVEN HOLLAND. De heer Höhle alhier deelt ons mede uit Friedrichshafen bericht te hebben ontvangen dat het luchtschip de Graf Zeppelin waar schijnlijk in den herfst nog eens naar Hol land zal komen. De heer Höhle zal moeite doen, dat hel luchtschip dan ook boven Alkmaar zal ver- *~hijnen. Op Vrijdag 4 Juli a.s. zal onze stad wor den bezocht door een 65-tal Zuid-Afrikaan- sche studenten, 't Gezelschap arriveert met autobussen, komende van den Helder, waar het de 2 voorafgaande dagen heeft vertoefd, te ongeveer 9.30 uur aan de Ged. Nieuwe- sloot, alwaar het wordt opgewacht en ver welkomd door enkele bestuursleden van Alcmaria V.V.V. Er wordt dan natuurlijk allereerst een be zoek gebracht aan onze alom bekende kaas markt. Bij het gezelschap bevinden zich vermoe delijk alle leden van het eere-comité. Even vöör 11 uur wordt post gevat bij de Mientburg, teneinde bij' Ifet slaan der klok de beroemde „Ruitertjes" te zien passeeren. Om 11.30 uur zal een officieele ontvangst ten staduhize door het gemeentebestuur plaats vinden, terwijl te 12.30 uur in den Muziektuin door de V.V.V. een oud-Holland- sche koffietafel zal worden geboden. Daarna heeft plaats de bezichtiging van de chocoladefabriek van de firma Ringers, waarna het gezelschap te 15.30 uur in auto's en bussen vertrekt naar de Pettener zeewe ring, waar het zal worden ontvangen door de V.V.V. van Groet. Om 16.15 uur heeft de ontvangst plaats in de Roode Leeuw te Schoor! door de V. V. V. van Schoorl, die het gezelschap een thee zal aanbieden, terwijl om 17.30 uur een of ficieele ontvangst plaats vindt in de Rusten de Jager te Bergen door het gemeentebestuur van Bergen. Vervolgens vertrekt het gezel schap om 19 uur per tram naar Bergen aan Zee, alwaar een gemeenschappelijke maal tijd zal worden gehouden in hotel Nassau- Bergen, waarna men zich voorstelt in het restaurant van hotel Nassau—Bergen onder het genot van een dansje nog geruimen tijd gezellig bijeen te blijven. Moge deze groote zaal dien avond te klein blijken te zijn om het belangstellend publiek en gasten te kunnen bergen. Vooral de aan wezigheid van jonge dames is gewenscht. Het logies te Bergen aan Zee is aangebo den door de V. V. V. van Bergen. Zaterdagmorgen vertrekt het gezelschap per tram naar Alkmaar en per boot naar Amsterdam. (Men zie nadere bijzonderheden over het verblijf dezer studenten onder Binnenlandsch nieuws.) LICHT OP? Hedenavond voor rijwielen en motornjtui- pen en ««Hare voertuigen te 9.54 uur licht op. y 4.CC. mi&NT£<§ De Ontvanger der Dir. bel. enz. Kenne inerstraatweg nr. 21 zal op de Dinsdagen 15, 22 en 29 Juli en de Donderdagen 18, 25 Juli en 1 Aug. a.s. des nam. van 7 tot 9 'uur zitting houden voor de aanvragen van kostelooze rijwielbelastingmerken. WEDSTRIJD EERSTE HULP BIJ ONGELUKKEN NED. ROODE KRUIS Op den Zaterdag 28 Juni te Zeist gehou den Nationalen wedstrijd in E. H. B. O heeft een Roode Kruisploeg v. d. afd. Alk maar, onder leiding van den heer Stoutjes dijk en gevormd door de heeren Pallemans. Wiersma, van Daalen en v. d. Molen den 7en prijs behaald, zijnde een eerekruis, aan geboden door het bestuur v. d. Afdeeling Zeist v. h. Ned. Roode Kruis. Aan dezen wedstrijd hebben 23 groepen deelgenomen uit alle deelen des lands. BEKENDMAKING. Op 20 Juni 1930 werd in .deze gemeente voor een perceel aan het Verdronkenoord on beheerd en onafgesloten aangetroffen een oud heerenrijwiel, transportmodel, groen ge biesd, breede spatborden, kapotte ketting- kast, terugtraprem, rubber pedalen. VERSLAG OVER DEN TOESTAND VAN HET L. O. IN DE GEMEENTE ALKMAAR. Verschenen is het verslag omtrent den toe stand van het L. O. in de gemeente Alkmaar over het jaar 1929. De secretaris der Comm. v. Toezicht, de heer Zwarteveen, bespreekt hierin de samen stelling der commissie, de afgetreden school hoofden, de sub-commissies, de nieuwe scho ien, het U. L. O. onderwijs, het Vervolgon derwijs, de lichamelijke oefening, de biblio theek, het sparen en de schoolreizen. Bijlagen zijn toegevoegd over de schoolbevolking, de Irlassebevolking bij het begin van het school jaar en bij het einde van het schooljaar, de bestemming der leerlingen, het onderwijzend personeel der Openbare en dat der bijzonde re scholen. Van dit verslag liggen enkele exemplaren voor belangstellenden ter inzage in het gebouw der Openbare Leeszaal en Boekerij hier ter stede. ALKMAARSCHE BAD- EN ZWEMINRICHTING. Genomen baden van 22 Juni tot en met 29 Juni: Heeren -.1192 Dames1024 Onvermogend: Jongens 382 Meisjes i 236 goede kansen verknoeid. En zoo bleef het verdiende tegenpunt uit. Een schot van Wit- teveen had zeker beter lot verdiend, evenals een schot van Lengers. De eenige maal, dat de bal in 't doel kwam werd gefloten voor buitenspel. Uitvallen van den rechtervleugel bleven zonder resultaat. Aan den anderen kant zaten de Haarlem mers ook niet stil. En eenige malen achter el kaar was Oudes de keeper die de situatie redde. Juist toen men meende, dat het einde zou aangekondigd worden, kreeg Alcmaria nog een strafschop te nemen. Maar ook deze kans werd niet benut. Kos stopte den recht op hem aangeschoten bal, en meteen was de strijd geëindigd. De H. T. C. had met l—O gewonnen. De Haarlemmers hebben een zeer aantrek kelijk open spel gespeeld. Hun vlugheid van handelen gaf hun dikwijls een voorsprong op de Alkmaarders, Kos en de backs waren uit stekend en ook de vieugelhalfs waren voor hun taak berekend. Bij Alcmaria zal de voor hoede zich op de kunst van doelpunten maken speciaal moeten trainen, want anders 'kan er geen wedstrijd gewonnen worden. De verdediging was in orde. Alle spelers heb ben heel hard gewerkt en hadden daarvoor wel iets meer verdiend dan zij „nu kregen. Totaal Tempt, hoogst 72 graden 2831 DE BLOEMKOOLVEILING. De eerste bloemkoolveiling aan de N. V. Alkmaarsche Exportveiling mag als geslaagd worden beschouwd. De aanvoer bedroeg ongeveer 10.000 stuks. De prijzen waren wel niet hoog, maar alles is verkocht, wat den laatsten tijd bijna niet voor kwam. De aanvoerders zijn vast besloten hun producten hier te veilen. Tennis. Na de eerste week van Wimbledon zijn voor het heeren-enkelspel nog acht spelers over te weten 5 Amerikanen: Tilden, Allison, Doug, Mangin en Lott, 2 Franschen: Cochet en Borotra en één Engelschman: Gregory. Zij spelen in de kwart finales als volgt: Coohet—Allison, DougMangin, Tilden Gregory en BorotraLott, zoodat naar alle waarschijnlijkheid voor de demi-finales twee blijven, n.1. TildenDoug en Cochet Borotra. Het heeft er werkelijk veel van of ook ditmaal de eindstrijd weer zal gaan tusschen Cochet en Tilden. En zou de reus Tilden dan weer het onderspit moeten delven? Dat is de groote vraag, die alle tennisliefhebbers in spanning houdt tot Vrijdag. De voetbalvereeniging L. V. C. te Lan- gereisVeenhuizen speelde Zondag op het gemeentelijke sportterrein te Hoog woud aen vriendschappeli'ken wedstrijd tegen Obdam 2 en won met 32. Athle t i e k. De wedstrijden van Pro Patria. Bij de wedstrijden van Pro Patria won Oh. Berger van Haarlem de 100 M. in 10.6 sec. Bij 't polstokhoogspringen haalde Oor schot uit Vianen 3.70 M., maar omdat de steuner voor de springlatten niet voldeden aan het wedstrijdreglement, kon dit record niet erkend worden. Zwemmen. Mej. Braun wint de 1500 M. De 1500 M. zwemwedstrijd te Utrecht werd gewonnen door mej. Braun in 27 min. 51 sec. lste heeren was de Man in 25 min. 48 sec. M otorrennen. De wedstrijden op den Niirburgring. De wedstrijden op den Niirburgring waren een groot succes. De Crt. Het N. v d. Dag meldt'O.a. I Tegen de geweldige Engelsche concurren tie waren de Duitsche renners niet opge wassen. De wijze, waarop de gasten reden en vooral hun bochttechniek dwong bewonde ring af. De grootste belangstelling gold den wedstrijd der 500 c.M.3-machines. De win naar Walker op Rudge Whitworth reed met een uurgemiddelde van 106.3 K.M., een snel heid, die men op den Niirburgring niet voor mogelijk had gehouden. De resultaten waren: Voetbal. Alcmaria Victrix I—Haarl. Toer Elftal 0—1. Het H. T. Elftal, bestaande uit R. C. H.- spel-ers, waaronder verschillende uit het eerste, was gisteravond de gast van Alcmaria en er waren nog heel wat toeschouwers op-^| gekomen om dezen wedstrijd te zien En zij zullen van hun bezoek geen spijt hebben gehad, want het is een spannende kamp ge worden, waarin de spelers zich geheel ge geven hebben. De Haarlemmers verschenen in de volgende opstelling: Kos; Verkerk en van Dam; Spijkstra, Weitkamp en Prevost; Kuyt, v. d. Werve, J. Verkerk, Nachtegeller en Krom. Alcmaria stelde daar tegenover: Oudes; Kuiper en Jonker; Rootring, C. de Grand en Lengers; Bos, Rootring, Peereboom, Witte- veen en Hamstra. Dadelijk nadat scheidsrechter Peper be-. ginnen had gesloten, deden de Haarlemmers zich kennen, als vlugge handige spelers, die aardig samenspeelden en over een goede bal- contróle beschikten. De Alcmaria-verdediging kreeg het dan ook spoedig zwaar te verant woorden, maar zij kweet zich kranig van haar taak. Oudes verdedigde zijn doel uit stekend en toonde ook na de rust zijn plaats volkomen waard te zijn. Maar ook Kos kreeg gelegenheid zijn talenten te toonen. Ook hij bleek safe. Een paar aanvallen van blauw-zwart, waarbij buitenspel werd over zien, leverden voor Alcmaria groot gevaar op, maar dit werd' bezworen. Plotseling werd Oudes bij een doelworsteling van dichtbij gepasseerd. De H. verdediging bleek een groot struikelblok voor den Alcmaria- aanval. Rust kwam zonder dat er verandering in den stand was gekomen. In de tweede helft heeft Alcmaria tal van aanvallen ondernomen. Ofschoon het over 't geheel genomen niet meeliep, moet toch de slechte afwerking der aanvallen geconsta- "«>rden. Er zijn inderdaad heel wat Tot 1000 c.M3. (424,5 K.M.): 1. Wiese, Hannover op B.M.W. in 4 uur 16 min. 6,1 sec., gemiddelde 99,5 K.M. Tot 500 c.M'3. (424,5 K.M): 1. Walker (Engeland) op Rudge Whitworth in 3 uur 59 min. 23 sec., gemiddelde 106.3 K.M., win- 'naar van den Grooten Prijs, ook de nos. 2 en 3 waren Engelsdien. Tot 350 c.M3. (396,2 K.M.): 1. Guthrie (Engeland) op A J.S. in 4 uur 2 min. 53.2 sec., gemiddelde 98 K.M. Tot 250 c.M3. (367.9 K.M.): 1. L. C. Crabtree (Engeland) op Bayliss Thomas in 3 uur 54 min. 26.2 sec., gemiddelde 93.6 K.M.; ook nos. 2 en 3 waren Engelscben. Het vliegtuig „City of Chicago" heeft het duurrecord vliegen gebroken. Het oude record bedroeg 720 uur 21 min. 30 seconden. Zondagmorgen werd voor de 163 maal in de lucht de benzine- en olievoorraad bijgevuld. Er zijn nog geen teekenen, die zouden wijzen op een spoedige daling van het vliegtuig. Op het vliegveld Hendon ten Noorden van Londen zijn Zaterdag, in tegenwoordigheid van meer dan 130.000 toeschouwers de groote luchtmanoeuvres gehouden. In het middelpunt der belangstelling stonden num mers luchtacrobatiek, een aanval op een ten tenkamp door gevechtsvliegtuigen en ma- neuvres met bzombardements- en gevechts vliegtuigen. Op het vliegveld Johannisthal bij' Berlijn werd gister een twee meter hoog monument onthuld ter eere van de gevallen vliegers. Nadat eeft katholieke, een protestantsche en een Joodsche geestelijke het woord hadden gevoerd, hadden nog vliegdemonstraties plaats. De 22-jarige Duitsche zeilvlieger Mager- suppe bracht gister et Folkestone het nieuwe record voor zeilvliegen in Engeland op zijn naam, door met een motorloos vliegtuig 3 uur en 15 minuten in de lucht te blijven. Gisteren werd te Holtenau een luchtvaart dag gehouden, bestaande uit verschillende vliegdemonstraties. Tegen half zes moesten de demonstraties echter plotseling afgebro ken worden, doordat zich een ernstig onge val voordeed. De bekende piloot Von Lilien- fëls bevond zich met zijn toestel op ongeveer 2OO0 meter hoogte, toen het vliegtuig plotse ling in zee stortte. Er was spoedig hulp ter plaatse, die den piloot levend uit het toestel kon bevrijden. Von Lilienfels had echter ern stige verwondingen opgeloopen. Een met twee Schupo-beambten bemand klein vliegtuig van de Academische vlieger- groep te Darmstadt is tengevolge van een motordefect kort na de start onklaar geraakt en most daarop een noodlanding maken. Plotseling sloegen de Vlammen uit de ben zinetank. De piloot slaagde erin eruit te springen; bij bekwam slechts lichte brand wonden. De passagier, een wachtmeester der Schupo, verbrandde met de machine. De Justitie onderzoekt de zaak. LANDBOUWWEEK TE WAGENINGEN. De Minister van Staat, Minister van Bin- nenlandsche Zaken en Landbouw Jhr. Mr. Ruijs de Beerenbrouck heeft heden de Land- bouwweek te Wageningen met een rede ge opend. TWEE HONDERDJARIGEN. In de provincie Groningen herdenken twee krasse menschen hun honderdsten verjaar dag. Gister was het de heer Simon Smit te Nieuwolda, die in de beste gezondheid zijn honderdsten verjaardag vierde, terwijl Don derdag a.s. mej. Geertje Snip, weduwe van Berend Boekema, haar honderdsten verjaar dag herdenkt. EEN VLIEGTERREIN" IN DE BUURT VAN EINDHOVEN. Naar wij van deskundige zijde vernemen zijn de nieuwe plannen tot het stichten van een vliegterrein in de buurt van Eindhoven zoo ver gevorderd, dat deze week nog de de- fenitieve vaststelling van de plaats waar het terrein zal kernen te verwachten is. DRONKEN CHAUFFEUR RIJDT TEGEN EEN BOOM. Op den Aalsterweg is gisteravond 'n auto tegen een telefoonpaal en daarna tegen een tweetal dikke boomen gereden. De auto werd in elkaar gedrukt en de inzittenden, een aan tal jongelui, werden allen meer of minder ernstig gekwetst. Een jongetje van 10 jaar is ernstig gewond. Men vreest, dat hij het rech ter oog zal moeten missen. Hij werd naar het ziekenhuis te Eindhoven vervoerd. De chauf feur brak eenige ribben en zijn neusbeen, ter wijl een 13-jarig meisje haar dijbeen brak en een 20-jarig meisje minder ernstige kwetsuren opliep. De politie heeft onmiddel lijk een onderzoek naar de schuldvraag in gesteld en arresteerde onmiddellijk den chauffeur, daar hij in dronken toestand ver keerde. De toestand van den jongen was he denmorgen redelijk. ERNSTIG VERKEERSONGELUK TE VUGHT. In het stille dorp Vught, nabij den Bosch, is in den afgeloopen nacht te circa half één een motorrijder met duo-pasagier, in botsing gekomen met een luxe-auto, ten gevolge waarvan de motorrijder werd gedood, ter wijl de duorijder bewusteloos en met zware verwondingen per brancard naar het gast huis te Vught is vervoerd. De motorrijder Hubertus van Erp, arbei der, uit Eindhoven, kwam met zijn kameraad Joh. Krul, arbeider, eveneens uit Eindhoven en beiden 25 jaren oud, uit Den Bosch, om naar huis terug te keeren. In de Taaistraat te Vught ter hoogte van „Sophiabrug", is de motorrijder, die tot dan toe rechts had gere den, plotseling naar links overgestoken. Voor dit uitwijken is geen verklaarbare reden te vinden. Zeer waarschijnlijk is de motorrijder door den naderenden auto geënerveerd, met 't gevolg, dat hij met groote snelheid tegen de automobiel is gereden. Met een bijna geheel verbrijzelden schedel werd hij eenige meters ver door de toegesnel de bewoners dood opgenomen. De duorijder lag eveneens enkele meters verder en had het bewustzijn verloren. De heer Van der Heyde, architect te Vught, voor wiens woning het drama zich afspeelde, verleende de eerste hulp en waar schuwde den dokter en de politie. Dr. Jansen was het eerst ter plaatse van het ongeluk aanwezig en constateerde den dood van Van Erp ten gevolge van een ern- stigen schedelbreuk. Het slachtoffer Krul bleek een been te hebben gebroken, voorts nog verscheidene scheur- en snijwonden te hebben bekomen. De eveneens gearriveerde dr. Hillen heeft in samenwerking met dr. Jansen de veronge lukten naar het gasthuis doen vervoeren Bij Krul kon evenwel niet meer operatief wor den ingegrepen. De luxe-auto, bestuurd door den monteur van de firma Pompe Verlour uit Den Bosch, werd aanvankelijk door de politie in beslag genomen. Nadat het voorloopig onderzoek had uit gewezen, dat den chauffeur vermoedelijk geen schuld trof, werd de geheel met bloed besmeurde wagen afgewasschen en vrijgege ven. Het intensieve onderzoek der politie duurt nog voort naar waarnemingen, verricht in den morgen van 30 Juni. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 764.6 te Ham- blLaagsfe barometerstand 750.4 te Black- °Verwaehting, geldig tot den avond van 1 Juli Meest zwakke, Oostelijke tot Zuidoostelij ken wind, helder tot licht bewolkt, droog warm weer. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. De 50-j. Van Imbeeck, die Vrijdag bij eer autobotsing te Princenhage ernstig werd ge wond, is gistermorgen in het Ignatiusgast huis, waarheen hij was vervoerd, aan de be komen verwondingen overleden. EEN 100-JARIGE. In de Koninginnestraat te 's-Gravenhagt wapperden Zaterdag tallooze vlaggen: een van haar bewoonsters, de weduvte van Weers- Eskens vierde in goede gezondheid haar hon derdsten verjaaraag en boven de deur van de woning op no. 95 prijkte een schild, dat dit heugelijk feit verkondigde. Van 11 uur af tot laat in den namiddag was er een stroom van gelukwenschen, terwijl de geheele benedenwo ning in de bloemen was gezet. Van de Koningin-Moeder heeft de 100 ja rige een brief ontvangen, waarin de Komn- gin-Moeder haar welgemeende gelukwen schen uitsprak met de hoop, dat de jarige nog langen tijd de goede gezondheid en opge wektheid mocht genieten, welke thans nog haar deel zijn. Verder heeft de weduwe van Wecrs-Eskens via het Koningin-Emmafonds nog een gift ontvangen van de Koningin-Moeder. Ook had het fonds mijnerzijds voor een feestge schenk gezorgd. ZUID-AFRIKAANSCHE STUDENTEN' DAGEN. Deze traditioneele bijeenkomst van Afri kaners, die in Nederland, Engeland en Duitschland studeeren wordt ditmaal in Noord-Holland gehouden. De animo is bij zonder groot, wat zeer zeker het gevolg is van het aantrekkelijke programma, aat, dank zij den hoogsten burgerlijken en militairen autoriteiten in Den Helder, en de roijale me dewerking van de gemeentebesturen en Ver* eenigingen voor vreemdelingenverkeer in Alk maar, Schoorl en Bergen, is opgesteld. Wij zien daaruit, dat de dagen.duren van 2—5 Juli, dat een tocht naar den Wieringer- meerpolder wordt georganiseerd, naast het aantrekkelijk verblijf in Den Helder, dat de kaasmarkt en andere bezienswaardigheden van Alkmaar aan de beurt komen en dat een bezoek aan Schoorl, Groet en Bergen zal worden gebracht. Een avond in Bergen aan Zee vormt het slot van de dagen. De studenten zullen evenals vorige jaren na afloop in Amsterdam worden ontvangen, waar zij Zaterdag 5 Juli des avonds op „De Hoop" bijeenkomen. Het ee're-comité bestaat uit de heeren Z.Exc. Mr. J. Terpstra, Minister van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen 's Gra venbage, Eere-VoorzitterZ. EXc. D. J. de Villiers. Gezant van de Unie van Zuid-Afri- ka, 's Gravenhage, Eere-Voorzitter; W. F. G. L. Driessen, burgemeester van Den Hel der; Z. Exc. vice admiraal L. J. Quant, com mandant der marine, Willemsoord; Ir. A. L'. Bijl, directeur Rijkswerf, Willemsoord; Mr. W. C. Wendelaar, burgemeester van Alk maar; S. G. L. F. Baron van Fridagh, bur gemeester van Schoorl en Voorzitter Afd. Alkm. en Omstr. van het Alg. Ned. Verb.; Mr. H. D. A. van Reenen, burgemeester van Bergen; K. F. v. d. Berg, voorzitter van de Commissie voor den Ned. Zd. Afr. Handel 's Gravenhage; C. R. Th. Baron Krayenhoff, voorzitter A. N. V. V. 's Gravenhage; P. J de Kanter, voorzitter Alg. Ned. Verbond, 's Gravenhage; Jhr. Mr. J. A. Kretschmar van Veen, Hilversum; Jhr. H. Loudon, Was senaar; Ir. E. Middelberg, vice-voorzitter Ned. Zd. Afr. Ver., Amsterdam; Prof. Dr. j. W. Pont, voorzitter Ned. Zuid-Afrikaansche Ver. Amsterdam; Jhr. Mr. J. L. W. C. von Weiier, onder-voorzitter Alg. Ned. Verbond, 's Gravenhage. OPENLUCHTSCHOOL VOOR HET GEZONDE KIND TE AMSTERDAM. In een der nieuwe straten van Amsterdarft Zuid, de Cliostraat is, met den voorkant uit ziende op een nog onbebouwde vlakte, een ge heel losstaand hypermodern schoolgebouw verrezen, dat uitsluitend geconstrueerd is uit betonijzer en glas. In dit bevinden zich zeven lokalen en een gymnastiekzaal, welke alle drie wanden hebben, die door middel van zeer groote, om hun as draaiende vensters, ge opend kunnen worden, zoodat licht en lucht onbelemmerd kunnen toetreden. Vier loggia's en twee ruime daktuinen, welke voor lichame lijke ontspanning kunnen worden aangewend, zijn bij den bouw inbegrepen. Dit gebouw dankt zijn tot standkoming aan het onver moeide streven van de vereeniging „Open lucht-School voor 'het gezonde Kind". REGELING VAN HET OPENBAAR GOEDERENVERVOER PER VRACHTAUTO. Het rapport der Staatscommissie Patijn. Verschenen is het rapport van de Staats- commissie-Patijn (ingesteld bij K. B. van 12 Mei 1923 tot het instellen van een onderzoek aangaande de vraag of en in hoever maat regelen noodig zijn om te bevorderen, dat de land- en waterwegen en de spoor- en inter nationale tramwegen op de meest economi' sche wijze dienstbaar worden gemaakt aan het vervoer van reizigers en van goederen) over de regeling van het openbaar goederen vervoer per vrachtauto. "V BIJ HET ZWEMMEN VERDRONKEN. De 48-jarige D. B. is gisteravond om 8 uur bij 't zwemmen in de Idermade te Gro ningen verdronken. Hij was gehuwd en va- der van negen kinderen.

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 2