lllmmstlt CairanL t Honderd twee en dertigste Jaargang. maandag 3© Juni Radio-hoekje FEUILLETON. Hun beider weg. Rechtszaken Jfo 151 1930. Dinsdag 1 Juli. Huizen, 1875 Al. 8.019.45 Gramofoon platen. 10.0010.15 Morgenwijding. 10.30 12.00 Concert door de Amsterd. Orkest Ver- ceniging. 12.00 Concert A. V. R. O.-Kwintet ijacq. v. Kindsbergen (viool). 2.00—3.00 Gramofoonpl. 3.00—3.30 Concert. Mevr. jongkind (uiano), Mevr. E. Glastra van iLoon (zang). 3.30—4.00 Kamermuziek 'Amsterd. Strijkkwartet. 4.00—4.30 Voor- jdracht door Jules Verstraete. 4.30—5.00 Concert. W. Schansman (zang), E. Veen j(;piano). 5.005.30 Radio Kinderkoorzang 5 306.00 Liedjes en verhaaltjes. «6.01- 17.30 Opera-concert. H. Cals (sopraan), L Fuldauer (sopraan), M. Offers (alt), L. v jTulder (tenor), P. Pul (bariton), H. Bloem- garten (bas), het Versterkte Omroeporkest, j-A. V. R. O.-Koor. 7.30—8.15 Orgelconcert idoor George Robert. Jkvr. J. Repelaer van Driel (zang). 9.15 Concert door het Concert gebouw Orkest o. 1. v. Nico Treep. Willem pkndriessen (piano). In de rustpoos: Viool- lecital door H. Leijdensdorff. Na afloop jpersberichten. Daarna Gramofoonplaten 32.00 sluiting. I Hilversum. Na 6 uur: 1071 Af. Uitsl K. R. O.-Uitzending. 8.15—9.30 Gramo foonpl. 11.30—12.00 Godsdienstig halfuur tje. 12.01—12.15 Gram.pl. 12.15—1.15 Con cert door K. R- O.-Trio. 1.152.00 Gramo Ifoonpl. 2.003.00 Vrouwenuurtje. 5.00 6.00 Gramofoonpl. 6,0-16.15 Nieuwsber. in het Esperanto. 6.156.45 Gramofoonpl .457.15 Cursus Kerklatijn. 7.157.45 M. Gescher: „De beschaving der Malei iters". 7.45—8.00 Gram.pl. 8.01—11.00 Con xert door K. R- O.-Orkest. ca. 9.30 Nieuws ber. 11.00—12.00 Gramofoonpl. Daventry, 1554.4 Af. 10.35 Morgenwij 'ding. 11.05 Lezing. 12.20 Concert. W. Ken- inard (sopraan), H. Luscombe (bas). 12.50 (Orgelspel door E. O. Henry. 1.202 20 Or- Jcestconcert. 2.20 Televisie. 2.252.50 Gra- Enofoonpl. 2.505.35 Eventueel verslag van enniswedstrijden. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 .ezing. 6.35 Nieuwsber. 6.50 Verslag van |Cricketwedstrijden. 7.00 Sonates. C. Fuchs i(cello), L. Pierce (piano). 7.20—7.40 Le- izing. 7.45 Lezing. 8.05 Concert. Orkest, A. Cox (tenor). 8.208.50 Lezing. 9.29 Nieuwsber. 9.45 Lezing. 10.05 Tooneeluitz 0.5012.20 Dansmuziek. Parijs „Radio Paris", 1725 Af. 12.50 2-20 Gramofoonpl. 4.05 Orkestconcert en soli. 8.20 Concert. Orkest en solisten. Langenberg, 473 M. 7.257.50 Gramo foonpl. 7.508.50 Orkestconcert. 10.35 11.35 Gramofoonpl. 11.4012.20 Muziek uitz. voor scholen. Orkest en vocale solisten. 12.30 Gramofoonpl. 1.252.50 Orkestcon cert. 5.506.50 Gramofoonpl. 8.309.20 Orkestconcert. 9.20—10.20 Lortzingccon- cert. Kalundborg, 1153 Af. 12.20—2.20 Or Jcestconcert. 3.50—5.50 Concert. Orkest en soliste. 8.20—9.10 Orkestconcert. 9.10 10.00 Concert. Orgelspel, zang en piano. 10.2011.20 Orkestconcert. 11.2012.50 Dansmuziek. Brussel, 508,5 Af. 5.20 Dansmuziek. 6.50 'Gramofoonpl. 8.35 Opera-concert. Fragmen ten uit „Faust". In de pauze: Lezing. Zeesen, 1635 Af. 6.107.20 Lezingen. 7.20—7.50 Gramofoonpl. 10.50—12.20 Be richten. 12.201.15 Gramofoonpl. 1.15 2.20 Berichten. 220.—3.20 Gramofoonpl 3.204.50 Lezingen. 4.50—5.50 Concert. 5.50—8.50 Lezingen. 8.50 „Der Rundfunk kommt auf's Dorf". Hoorspel van H. Cht\ Kaergel. DE ZENDTIJDVERDEELING. Een adres aan de Koningin. Nu zoowel de minister van Waterstaat als de voorzitter van den ministerraad gewei gerd hebben een deputatie te ontvangen uit het hoofdbestuur van de Vereeniging „De Vrije Luistervink", heeft dit hoofdbestuur zich- met een adres gericht tot de koningin, waarin gezegd wordt, dat een groot deel van het volk zich gekrenkt voelt in zijn diepste gevoelens en aangetast in die rechten, welke steeds als een kostbaar onvreemdbaar erf deel van den vrijen Nederlander werden be schouwd. Het zal toch ook zoo eindigt het adres Uwer Majesteits wensch zijn, Vrij1 naar het Engelsch - H. ATONSEN 4) Zoo, vader! zei hij opgewekt, liep 'de kamer door en kwam naast den les senaar staan. Hoe gaat het er mee? De veeren pen hield op met krassen. Verwonderd keek zijn vader op. Wat is er? vroeg hij verwonderd. Wat is Gr? Zijn gezicht stond echt vermoeid en zijn huid was droog en rimpelig door gebrek aan frissche lucht. Zijn haar was peper en loutkleurig en zijn lippen wa ren heel dun. Zijn oogen stonden pein zend. Ze schenen naar iets in de verte te staren. Hij was mager en smal in de schouders en vulde den grooten stoel maar voor een klein gedeelte. Hij was het type van een drogen kamergeleerde, wiens levenswerk bestond in het over schrijven in één boek, wat er aan wijs heid in honderd andere boeken te vin den was. {s'a den dood van zijn vrouw had hij zich geheel teruggetrokken in zijn studeerkamer, waar hij te midden van zijn (jrieksche boeken en dikke lexicons verdoken den ganschen dag doorbracht. Alleen de dood scheen in staat te zullen wezen, hem er tusschen uit te halen. Dick stak hem de hand toe. -- Het spijt mij, dat ik u gestoord heb. dat eendracht en eenheid dient gehandhaafd en bevorderd, doch niet verstoord te wor den. Het bestuur van „De Vrije Luistervink" roept alle voorstanders van een algemeene omroep in Nederland, die den 18-jarigen leef tijd bereikt hebben, en die sympathiseeren met de strekking van bovenstaand adres, op, om onverwijld hun adhaesie kenbaar te ma ken, door inzending van een briefkaart of naamkaartje, aan dr. Max Juda, Prinsen gracht 31, Amsterdam C. De namen worden verzameld in een groot boekwerk, dat aan de koningin zal worden aangeboden. 1905 1930 JHR. N. VAN FOREEST. Op 1 Juli herdenkt de burgemeester van Heiloo, jhr. N. van Foreest, zijn zilveren ambtsjubilé. De burgemeester werd op 20 Januari 1876 geboren te Wieringerwaard, waar zijn vader, Jhr. Mr. P. van Foreest, burgemeester was. In 1879 vestigde zijn vader zich te Heiloo, eerst op de boerderij „Noord West", later op Nijenburgh en kwam zijn zoontje Nicolaas ook te Heiloo wonen. Hij bezocht de lagere school te Alkmaar en de Handelsschool te Amsterdam. Na in enkele handelsondernemingen te heb ben gewerkt, verbleef hij een half jaar in Londen als employé aan het Nederlandsche consulaat. Daarna was hij gedurende drie jaren werkzaam ten kantore van het N.-H. Landbouwcrediet te 's-Gravenhage en even eens drie jaren ten kantore van de Ned. Ind. Escompto Maatschappij *'te Amsterdam. Na het aftreden van den heer Mr. B. C, van, Mer- len volgde zijn benoeming tot burgemeester van Heiloo. De burgemeester heeft in dit tijdvak van 25 jaar de gemeente zien groeien en bloeien tot een plaats van beteekenis, waarbij we slechts willen herinneren aan den bouw van het raadhuis en den aankoop van het bosch. De burgemeester is een geziene persoon lijkheid die met zijn gemeente meeleeft. Nooit klopt men bij hem te vergeefs aan en voor elk gemotiveerd verzoek heeft hij een gewillig oor. We zijn er zeker van dat de le Juli voor den burgemeester een onvergetelijke dag zal zijn en dat alle gemeentenaren op dien dag uiting zullen geven van hun hoogachting voor het hoofd der gemeente. VOOR DEN KANTONRECHTER. Zitting van Vrijdag 27 Juni." VERZET TEGEN OPGELEGD VONNIS. Zitting van Vrijdag 27 Juni. De 45-jarige heer IJsbrand V., koopmar. te Amsterdam, die in den avond van 25 Maart, met zijn eerste klas Lancia den Ken nemerstraatweg te Alkmaar berijdend, maak te zich aldaar schuldig aan een verregaan de overtreding van die maximum snelheid, zei hij. Maar ik ben net thuisgekomen en wilde u toch graag even goeden dag zeggen. Zijn vader legde met weerzin de pen neder en nam de hem toegestoken hand aan, met een pijnlijke trekking om den harden greep van zijn zoon. Ben je terug, Richard, vroeg hij ver strooid. Laat eens zien, den hoeveelsten hebben we vandaag? Hij wendde zich om naar den kalender. Dick begon te lachen. Nee, dat geeft niets. Ik ben daarna nog naar Henley geweest en we hebben gewonnen! Hij zei het met den echten trots van een captain, die zijn ploeg tei; overwinning gevoerd heeft. Zijn vader voelde er niets voor. De da gen, dat hij zelf student geweest was, waren al zoo lang voorbij en lagen be graven onder een hoop woordenboeken en stoffige folianten. Nou, zei hij dan hoon ik, dat je een prettige vacantie zult hebben. Richard. Wat ik zeggen wil, wanneer ga je op voor je graaddit jaar of vol gend? Weer moest Dick lachen. Het was dan ook erg buitennissig. Nu had hij zijn studie met zooveel succes beëindigd en zijn vader wist er niet van af. Ik heb mijn titel al een tijdje gele den gehaald zei hij. De geleerde fronste de wenkbrauwen l nam zijn pen weer op. Lieve hemel zei hij. Heb je ..erketijk je graad al? Het scheen hem moeite te kosten zich in het heden te vernlaatsen. Maar...,dan ben ie en w gaf voorts geen gehoor aan het door de agenten Webster en Kaaij gegeven stopsein, draaide daarentegen de koplampen op volle sterkte, draaide daarentegen de koplampen sterkte, zoodat de agenten, door het volle licht verblind, verplicht werden ten zij de te springen en reed daarop met nog ver groote snelheid en het achterlicht gedoofd, door in de richting Haarlem. Terzake deze 3 ernstige overtredingen werd cup 20 Mei de niet verschenen heer V. zeer zwaar gestraft en wel respectievelijk met 60 boete of 60 dagen, 8 of 8 dagen en 16 boete of 16 dagen hechtenis, met ont zegging rijbevoegdheid voor den tijd van een half jaar. De bij verstek veroordeelde heer V. kwam tegen dit vonnis in verzet, welk verzet heden werd behandeld. Opposant tegen het vonnis, juridisch bijgestaan door mr. van Essen uit Amsterdam, had als getuige a décharge mee gebracht een drietal dames, vrouw en twee schoonzusters, benevens den heer Emil Ro man een Fransche coureur en deskundige. Door den verdachte, die beweerde een automobilist van internationale bekendheid te zijn en bijvoorbeeld rijdt van Stockholm naar Monte Carlo, beweerde absoluut zich geen schuld bewust te zijn. De agenten wa ren door hem beslist niet opgemerkt en de hem op 1 April te Amstérdam beteekende dagvaarding had hij beschouwd als een Aprilmop. De door hem meegebrachte dames mevrouw Visser-Demothie, mevr. Kronenberg -Demothiee en mej. Johanna Demothee ver klaarden unaniem, geen agenten te hebben opgemerkt, wel een persoon ter zijde van cien weg, waar zoo was hen onbekend, die een gebaar met de hand had gemaakt. De heer Roman, in gebroken Hol'andsch, prees den heer V. als een hoogst bekwaam en voor zichtig autorijder. De wagen kon, rijdende 80 K.M., binnen 20 meter tot stilstand ge bracht worden. De monteur van de Kenne mergarage Uijterdijk had de agenten wel op den weg zien staan, het stopteeken gevend. De agenten Webster en Kaaij bleven perti nent persisteeren bij hun opgemaakt proces verbaal, waarvan wij in ons verslag van 23 Mei melding maakten. De snelheid door ver dachte ontwikkeld was volgens hun mee ning onverantwoordelijk en gevaarlijk voor de veiligheid van het verkeer. Ten einde ech ter het onderzoek zoo minitieus mogelijk te doen zijn, meende de ambtenaar nog niet te moeten overgaan tot het houden van zijn re quisitoir, doch vooraf nog eenige getuigen a charge te hooren, reden waarom werd be sloten de verdere behandeling dezer belang wekkende zaak op Vrijdag 11 Juli te doen plaats hebben. DE AANRIJDING OP DE SANDERS BUURT EN ACHTERWEZEL- VOORMEERBRUG. De voormalige stadsautobuschauffeur D. de L. stond 13 Juni terecht wegens aanrij ding van den wielrijder van Lienen, die op bovenaangeduide brug op 16 April tusschen autobus en brugleuning bekneld raakte, waardoor zijn rijwiel werd beschadigd. Aan gezien de heer de L. toen alle schuld ontken de werd de zaak aangehouden en heden ver der behandeld met het hooren van een twee tal getuigen. Een dezer, de heer Beets, die zich met den heer v. Lienen per fiets op de brug bevond, verklaarde beslist, dat van Lie nen het eerst de brug was opgereden en door de bus een eind was terug geduwd Naar zijn meening droeg de chauffeur de schuld der aanrijding. De heer N. Schot, door verdachte meegebracht als getuige a décharge, meende wel dat de bus het eerst de brug opreed, doch had voorts van de aan rijding niets gezien, zoodat zijn getuigenis den verdachte weinig voordeel bracht. De schuld van verdachte werd dan ook bewezen geacht en volgde zijn veroordeeling tot f 12 boete of 12 dagen. Voorts werd de civiele vordering ad 25 schadevergoeding aan den heer v. Lienen, toegewezen. De heer de L. bleef ontkennende en merkte op, dat hij reeds zwaar genoeg was gestraft, daar hij, als gevolg van de publicatie in de couranten tegen de chauffeurs der stadsauto bus, uit zijn betrekking is ontslagen. OVERTREDING VAN HET POLDER REGLEMENT. De heer Piet K., een 60-jarig tuinder te Koedijk, gem. St. Pancras had op 10 Maart niet voldaan aan zijn verplichtingen om aan de banne om de door hem gebruikte sloot op behoorlijke zomerdiepte te brengen De heer K. was reeds te voren door het bestuur der banne gewaarschuwd, doch had aan die aanmaning geen voldoende gevolg gegeven. De heer K. erkende het feit, doch beweerde, dat niet was voldaan aan de bepaling van het afgesloten contract, waarin het zeilen in bewuste sloot, dat schadelijk was voor de wallen en den heer K. jaarlijks op niet onbe- dus klaar met je studie in Oxford? Ja zei Dick Ik ben voor goed terug en ik ben zoowat een uur geleden thuis gekomen. Wel, wel! Dat is heel wat, jongen! De oude man keek hem onderzoekend aan. Hij maakte een vaag gebaar om zich heen en zei: bij wijze van verant- schuldiging Hc. is net, of je gisteren pas bent gaan studeeren Ik heb het ook zoo druk met al dit werk, dat ik heusch Dick besloot een brutale poging te wa gen. Hij legde zijn hand op zijns vaders schouder. Hoor eens hier, vader, zei hij, ik ben nu thuiskan ik u soms hel pen? Kan ik niet een deel van dit werk van u overnemen? Zou het bijvoorbeeld niet heel wat gemakkelijker voor u zijn om te dicteeren, terwijl ik opschreef? Ik heb immers op het oogenblik toch niets te doen en Dicteeren! De oude man herhaal de het woord bijna met afschuw. Het scheen hem al even erg in de ooren te klinken, alsof Dick voorgesteld had in zijn studeerkamer voetbal te spelen en met een geweer in het rond te schieten. Hij zou er zijn jarenlange gewoonte voor moeten veranderen. Dicteeren? Nee, Richard, dit kan ik niet dicteeren. Daarvoor is het veel te moeilijk en gewichtig werk. Het ver- eischt de grootst mogelijke inspanning en gedachtenconcentratieen vol strekte, stilte. Ga jij maar spelen, beste jongen! Je zult je zuster wel hier of daar langrijke kosten joeg, zou zijn verboden. Op gemerkt werd door een bestuurslid, dat het bestuur der banne geheel buiten deze kwes tie stond. De kantonrechter was ook van meening dat dit een civiele aangelegenheid was, die den heer K. geen ontheffing gaf en veroordeelde hem tot 12 boete of 12 da gen. OVERTREDING VAN DE DRANKWET. Een te Alkmaar zijn bedrijf uitoefenende verlofhouder de heer K. V., koesterde blijk baar onvoldoend ontzag voor de strenge drankwet en nam de vrijheid aan marktbe- zoekers en andere vreemdelingen sterken drank te verstrekken. Zoo ontving op 19 April de heer C. Dalenberg, werkzaam bij het Staatsboschbedrijf te Schoorl na een ge noten potje bier, bij wijze van afzakkertje, een cognacje. Zelfs werd hem vormelijk ge vraagd: met of zonder suiker? Door den heer Marbus hoofdagent van politie werd voorts een hoeveelheid van diverse sterke dranken, die verdachte ten verkoop in voor raad had, in beslag genomen. Deze drank winkel was op de zitting als stuk van over tuiging aanwezig. Gereleveerd werd dat ge melde heer V. zich reeds herhaaldelijk aan overtreding had schuldig gemaakt en daar mede onverdroten voortgaat. Een ernstige straf werd dus noodig geacht en verdachte als recidivist veroordeeld tot 2 maal 10 da gen principale hechtenis, overqpnkomstig het requisitoir van den ambtenaar, met last tot verbeurdverklaring der in beslag geno men voorraad sterken drank. DE V'ISSCHERIJWET OVERTREDEN. De heeren N en J. K„ bewoners van de Heilooërdijk onder de gemeente Alkmaar, had zich op 16 Mei verstout met stekken en lijn een aanval te doen op de eventueele glibberige bewoners van den tocht, een wa ter, waarvan het vischrecht toekwam aan den heer Klaas Rustenburg. Een Belgische knecht van den landbouwer J. de Vries merkte dit op en begeerig om ook eens een kans te wagen, verzocht hij den heer Rusten burg ook om vergunning, waardoor echter aan het licht kwam, dat gezegde heer O en K. n i e t over een dergelijke vergunning konden beschikken en dus in overtreding wa ren geweest. De heer de Vries, als getuige gehoord, de heeren visschers waren niet ver schenen. zeide op grond van de minder vriendschappelijke verhouding liever buiten de kwestie te zijn -gebleven. Opgelegd werd aan ieder der overtreders 8 en 5 boete subs. 8 of 5 dagen hechtenis en het visch- materiaal verbeurd verklaard. OVERTREDING VOGELWET. Een 18-jarig lid van het edele schoenmq- kersgilde te Egmond aan Zee, de heer Cor- nelis V., had zich op 18 Mei in vereeniging met andere jonge dorpsgenooten vermaakt met de locale sport, het zoeken van eieren van meeuwen en andere vogels, welk amuse ment door de Vogelwet absoluut niet toe laatbaar wordt geacht. Onder de gemeente Schoorl werden op het strand de eierzoekers, wier bemoeiingen niet zonder resultaat wa ren gebleven, aangehouden door eenige rijks veldwachters en particuliere jacht opzieners, die de in hun bezit gevonden eieren in beslag namen en tegen de Egmonders, waaronder gezegde V., procesverbaal opgemaakt Laastgemelde, hede terecht staande, beweer de thans niet in het bezit van eieren te zijn geweest, zoodat aanhouding volgde en de comparant indien hij bij zijn verklaring wenscht te persisteeren, verplicht zal zijn a.s week opnieuw te verschijnen, aangezien dan de verbalisant, rijksveldwachter R. v. d. Wai als getuige zal worden gehoord. VISSCHEN ZONDER VERGUNNING. De 56-jarige heer Petrus R„ een frissche flink gebouwde varkensslager uit Amsterdam, had zich op 11 Juni in den Elandspolder aan genaam bezig gehouden met het visschen op karper. Daar echter de karper blijkbaar niet gestemd was om aan het smeuïge gekookte aardappelfragment, door den slager aan den haak geslagen, eenige aandacht te schenken, nam de ongeduldige visscher ook nog een tegen 'n bovenstaande hengel, toebehoorend aan een zoon der landelijke familie, alwaar de slager gelogeerd was, in gebruik; voorzag den hoek van een delicaten vetten worm en probeerde op die wijze het mes van twee kanten te doen snijden. Op dit moment echter naderden eenige surveilleerende veld wachters, die helaas ten opzichte van den niets kwaads vermoedenden slager consta teerden, dat hij vischte met twee hengels zonder vergunning en ook ten opzichte van het visschen- in de wateren van den Elands polder evenmin de vereischte vergunning kon toonen. De heer R., heden echter terecht staande, overlegde een groene kaart, welke volgens zijn verklaring een vergunning be helsde, waarvoor hij f 10 vergunningsrecht .-in vinden om mee te doen. Hij verdiepte zich weer in zijn werk en schudde met het hoofd, alsof hij het heele geval weer uit zijn gedachten zet ten wou. Maar plotseling keek hij weer op en zei haastig en verontschuldigend: 't Was erg aardig van je, Richard. "eel erg aardig hoor! Dick zweeg. Hij voelde zich niet op zijn plaats in dat vertrek. Zijn witte flanel paste niet bij de vergeelde folian ten en zijn gebruinde gelaat stak te veel en te overmoedig af bij het bleeke, blauw dooraderde gezicht van zijn geleerden vader. Toen hij bij de deur was, keerde hij nog eens terug en zei: Kom, vader, kunt u nu heusch niet eens een dagje vacantie nemen! Een beetje frissche lucht zou u heusch wel goed doen. Kom, gaat u nu eens mee naar het golfveld met Jo en mij. De predikant zuchtte. Nee, dank je, Richard. Ik maak het heel goed.... en ik kan mijn tijd niet missen. Je zult wel iemand anders vin den om mee te spelen. Er was geen ander geluid in de kamer dan het droge ritselen van een blad, dat werd omgeslagen. Dick aarzelde nog even.... toen verliet hij stilletjes het vertrek. III. Joyce was juist bezig thee te schenken. Hè! Gelukkig! zei Dick. Joyce keek hem aan en zag, dat zijn anders zoo vroolijk gelaat stroef stond. .Wat is er aan de hand? vroeg zij. had betaald. De hengelsport, speciaal de karpervisscherij, was het eenigste genoegen, dat hij zich veroorloofde, omdat hij echter dien morgen heelemaal geen „tuk" kreeg had hij een tweede, toevallig in de nabijheid staand hengeltje in werking gesteld. De heer R. verklaarde voorts op een vangst van een karper van 4 of meer pond trotsch te zijn, doch onder de maatsche visschen behoorlijk weer aan het groei brengende Elandspotder- water terug te geven. Aangezien de betoonde verguo-ningskaart blijkbaar geen voldoende permissie ver- leenend document scheen te zijn, werd, hoe wel niet bepaald met onverdeelde adhaesie van den verdachte, besloten tot verdere af wikkeling op de volgende zitting. Alsdan zal de verbalisant als getuige worden gehoord. OVERTREDING DRANKWET. De heer Cornelis P., een 20-jarige boter- handelaar te Bergen, had aldaar op 19 Juni een café bezocht en bevond zich, toen het sluitingsuur alreeds was verstreken, in den gang van het locaal, alwaar hij met dert kellner nog een belangwekkende conversat»» had aangeknoopt. Een gesprek dat achter, méér kostbaar bleek te zijn dan een teil,, foontje, daar hij heden tot 2 boete sulj sidiair 2 dagen hechtenis werd veroordeeld, p OVERTREDING MOTOR- EN i RIJWIELWET. De 22-jaige mej. Theodora B uit Heiloo die op 18 Juni -zich was gaan vermeien ar&n het zonnige frissche strand van Bergen aan Zee, kon zich des avonds eerst laat met moeite losscheuren van de zachte zangen der zee 'én bevreesd voor een bemerking vian 'haar verontruste ouders, want het liep reeds naar klokslag van elven, waagde zij het er op van haar rijwiel gebruik te maken, hoe wel die fiets de voorgeschreven helder brandende lantaarn- miste. Het waagstuk was bijna volbracht, doch op den Westerweg werd de overtreding gecon stateerd- en de met oprechtheid schuld- erkennende jonge dame heden veroordeeld tot slechts f 2 boete of 2 dagen hechtenis. VERZET NIET ONTVANKELIJK VERKLAARD. De heer A. G. K„ reizend koopman té Alkmaar woonachtig, was op 11 April, bij' verstek veroordeeld ter zake een gepleegde overtreding der politieverordening. Hij was tegen dit vonnis in verzet gekomen, doch daar hij alstoen weder niet in persoon was verschenen werd dit verzet vervallen- ver klaard. Heden was de opposant wel present, doch te laat, zoodat thans veroordeelde in zijn verzet niet ontvankelijk werd geachit. OVERTREDING ARTIKEL 14 MOTOR- EN RIJWIELWET. De 24-jarige heer J. J. v. d. K. te Alkmaar van beroep confiseur, welk uitheemsch woor: door hem werd vertaald als suikerbakker, bevond zich aldaar op 18 Juni op een motor, waarvan de remmen, althans de hand-retn, hoogst onvoldoende bleek te werken. Hij- stond thans voor dit strafbare feit terecht en mocht van den heer ambtenaar vernemen, dat deze heer het rijden met dergelijke on deugdelijk remmateriaal buitengewoon ge vaarlijk achtte cn hij dus 30 boete of 30 dagen 'hechtenis vorderde. Gelukkig legdc- onze kantonrechter een pleistertje op de wonde en reduceerde de straf tot 15 boete of 15 dagen hechtenis. VERSCHILLENDE OVERTREDINGEN MOTOR- EN RIJWIELWET. De heer Eduard v. d. M., een 26-jarig tuinder uit Ursem, was in onderhandeling met den aankoop «van een nieuwen motor en zou op den Huigendijk de kwaliteit van het aangeboden artikel eens gaan beproeven. Ongelukkigerwijs werden zijn rijtoeren op gemerkt door een tweetal snuffelende rijks politiemannen en na aanhouding geconsta teerd dat de motor nummer en letter en de berijder het nummerbewijs miste, zoodat een dubbele bekeuring het gevolg was. De on beraden motorrijder terecht staande/trachtte de heeren vergeefs te overtuigen, dat hij als proefnemend gegadigde moeilijk anders had kunnen handelen. De overtredingen vielen niet te loochenen en werd verdachte ver oordeeld tot 1 X 7 boete of 7 dagen hech tenis en 1 X 6 boete of 6 dagen 'hechtenis SCHRIFTELIJK VONNIS. WINKELIERS TE EGMOND AAN *EE VAN RECHTSVERVOLGING ONTSLAGEN. De kantonrechter, uitspraak doende in de zaken van de heeren Dekker, de Groot en Lieftink, allen winkeliers te Egmond aan Zee, ter zake overtreding van de plaatselijke verordening op de winkelsluiting, sprak ais zijn oordepl uit dat alleen de Rijkswetgever te dier zake competent is en ontsloeg, mits dien verdachten van alle rechtsvervolging. Aan de hand?Ik ben er kapot van! Ik heb een gevoel, alsof er een stoomwals over mijn hart is gegaan! Groote goedheid! Ik ben juist bij den ouden heer geweest en hij heeft mij knock out geslagen, tegen den grond, in figuurlijken zin dan altijd Hij ging zitten, bedankte nauwelijks voor het kop thee dat ze bracht, en ging er ontstemd in zitten roeren. De glazen deuren, die uitzicht op het grasveld ga ven, stonden wijd open. Over het gras huppelden kwikstaartjes, op zoek naar voedsel, en de zon scheen naar binnen en tooverde een gouden schijn op het versleten karpet. Joyce keek haar broer een beetje beangst aan. Ze kon uit zijn toon niet met zekerheid opmaken, of ze ruzie gehad hadden, of niet. Hoe bedoel je dat, Dick? Is er.... is er soms.... iets gebeurd? Ja, zei Dick. Er is iets gebeurd! Vader is veranderd in een boekenworm. Ik heb zoo'n gevoel, alsof er geen leven meer in hem zit. Ik geloof, dat hij niet veel meer is dan een stel hersens en een pen en dat hij zal doorgaan met dat ge krabbel tot het einde der wereld, als wij beiden dood en begraven zijn. Kom nou. hij wist niet eens, dat ik mijn graad ge haald had! Hij wist niet eens, dat ik van Oxford af was en toen ik hem voorstelde een beetje golf mee te spelen, trok hij een gezicht, alsof ik hem voorstelde op Kerstmorgen een eindje te gaan zwem men Jovce knikte. (Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 5