SPOOR's MOSTERD Kunsten en Wetenschappen. l Provlnoiaal nieuw Spoor's gestampte DE AVONTUREN VAN EENVERKEERSAGENT JE. tegen werkloosheidsbestrijding in noord-holland. dure wegenverbetering in noord-holland. hartwater, het zuur, galachtigheid, maag kwalen, gedruktheid na de maaltijden en al le spijsverteringsstoor nissen. Het middel I f0.65 per flacon. Mondelinge uitspraak van 27 Juni 1930. G'. N. R. en P. de W. te Bergen, straatschende rij Teruggave aan de ouders. SP. K. te St. Pancras, overtreding Polderver- orttening, 12 boete of 12 dagen hechtenis. Bi. V. te Alkmaar, overtreding Drankwet, 2 mazil 10 dagen hechtenis. F*. G. te Egmond aan Zee, K. W. te Uitgeest, J. til. en J. A. K. te Heiloo, overtreding Vissche- rijvrrtt, de le 8 boete of 8 dagen hechtenis, de 2e f 4 boete of 4 dagen hechtenis, de 3e en 4e icd h 8 en 5 boete of 8 en 5 dagen hechte nis. DP., G. S., A. E,, J.W. te Egmond aan Zee, S. dp B., C, J. de B. te Amsterdam, loopen over ,verfc«oden grond, de le, 2e, 3c cn 4e ieder 5 boetp of 5 dagen hechtenis, de 5e en 6e ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis. K. JG. de F. te Bergen, P. Z. te Egmond aan Zee, 'S. P. S. te Haarlemmermeer, K. B. te Scha- gen, .H. K. te Velsen, dronkenschap, de le, 3e, 4e ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis, de 2e 4 fc(oete of 4 dagen hechtenis, de 5e 5 boete of 5 i'Jagen hechtenis. P. W. G„ W. D, A. K„ P. V., J. Z., A, Z„ G. G.i S. G., G. W. te Egmond aan Zee, A. K., ij. P„ 1J. K. te Alkmaar, overtreding Vogelwet, 'de le„ 2e, 3e, 4e, 5e, 6e, 7e, 8e, 11e, 12e en 13e ieder V 5 boete of 5 dagen^hechtenis, de 9e te ruggave ouders, de 10e 5 boete of 1 week tuchts chool. K. PV, A. C. K., D. S. te Biergen, J. V. A, T. te Schooid, D, Z. te Rotterdam, overtreding Poli- tievercirdening, de le en 3e ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis, de 2e 3 boete of 3 dagen hechtenis, de 4e 7 boete of 7 dagen hechte nis, de 5e 12 boete of 12 dagen hechtenis. J. L1.,' J. iT. v. d. B., T. M. te Bergen, T. B,, P. S., h. K., C. K. te Heiloo, G. ter V., S. B. te Egmondfoinnen, F. R. v. I. te Haarlem, J. v. d. H. te Beverwijk, G. B. te Schoort, H. J. L. A. te Uitgeest, P. de L.te Zandvoort, E. v. d. M. te Ursean, J. D. te Purmerend, D. de L'., D. W. te Oudorp, 'J. N. te IJmuiden, F. L. K. N. te den Helder, K. N. te Broek op tangendijk, J. K. te Zaandam, W. K., W. J„ L, O. te Hugowaard, fï. v. d. B. te Broek in Waterland, B. E. P., A. 'de R. te Amsterdam, J. J. v. d. K., F, G. G., S. iW., P. R., C. M., J. H., 'J. A. S., B. A„ M. R. te ÏAlkmaar, overtreding Motor- en Rijwielwet, de fle, 2e, 5e, 6e, 11e, 16e, 21e, 25e, 31,e 33e, 34, 36e ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis, de 3e Ef 3 boete of 3 dagen hechtenis, de 4e, 13e, 24e, 28e, 37e ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis, 'de 7e, 8e, 9e, 14e, 19e, 22e, 27e, 30e, 32e ieder 7 boete of 7 dagen hechtenis, de 10e, 20e, 35e ieder 10 boete of 10 dagen hechtenis, de 12e, 26e ieder 5 boete of 5 dagen hechtenis, de 15e 7 en 4 boete of 7 en 4 dagen hechtenis, de [17e 12 boete of 12 dagen hechtenis, de 18e, 23e ieder 'f 6 boete of 6 dagen hechtenis, de 29e 15 boete of 15 dagen hechtenis, OUDKARSPÊL. Gemeenteraadsvergadering Vrijdag 27 Juni, des nam. 8 uur. De geloofsbrief van het nieuw gekozen raads lid, den heer P, Pijper, werd in orde bevonden, waarna den heer Kostelijk den nieuw benoem de binnen leidde, die daarna de eeden aflegde. De voorzitter hoopte op een even groote {belangstelling voor de gemeentezaken als bij aijn voorganger werd geconstateerd. Mededeelingen. t De voorzitter doet de navolgende mededee lingen: i' a. van Ged. Staten dezer provincie was in gekomen een exemplaar van hun besluit, waar bij het totaal van het nadeelig saldo over de ja ren 1926, 1927 en 1928 ten behoeve van de po litie, lager onderwijs en armwezen is bepaald Sop 52.260.02; k b, van de provincie Noordholland, als bij- Brage in de verpleegkosten van T. B. C. pa tiënten over 1929 is ontvangen 234.42, zijnde jde helft van het bedrag, hetwelk door de ge- imeente in dat jaar ten behoeve daarvan is uit gegeven; c. brief van den Minister van Onderwijs, houdende mededeeling, dat het raadsbesluit, waarbij de oprichting en instandhouding van een cursus in de behandeling van motoren en in de kennis van wetten en reglementen bij de binnenvaart wordt noodig geoordeeld, door hem is goedgekeurd; d. dat de commissaris der koningin in deze .provincie op diens verzoek aan den burgemees ter verlof heeft verleend van 27 Mei tot 17 Juni 1930. Door B. en W. werd het voorstel gedaan om den heer Sloof, ambtenaar ter secretarie, een bedrag van 40 toe te kennen, waar deze tij dens de afwezigheid van den burgemeester de werkzaamheden tot genoegen heeft waargeno men, wat met algemeene stemmen werd toege staan. De kosten van het ophalen van asch en vuilnis gedurende den schoonmaaktijd, met in begrip van vlethuur en opknappen van het Vrouwenlandje, hebben bedragen 90. Het vuil is opgehaald gedurende 7 achtereenvolgende weken, Een woord van dank werd gebracht voor de keurige aflevering van het Vrouwenlandje, De heer Kostelijk zajz gaarne dat niet al het oud roest bij liet vuilnis terecht kwam. De voorzitter deelde mede, dat dat later naar een sloot aan de Spoorstraat gebracht is, welke gedempt wordt. De heeren Bakker en De Boer vonden het toch goed, dat het meteen medegenomen wordt, anders kwam dit toch nog weer in de sloot terecht en dat is soms zeer hinderlijk voor de vaart. De heer Zaagman zag gaarne, dat een vol gend jaar b.v. een dag speciaal oud roest werd opgehaald. Dit zal onder oogen worden gezien. Door de N, V. Spoorlijn—dorp Noord- Scharwoude, zal oyer 1929 een dividend worden uitgekeerd van 5 pCt., zoodat de gemeente zal ontvangen 650. Adres van het bestuur van de Midden standstentoonstelling te Noord-Scharwoude, houdende verzoek om beschikbaarstelling van een prijs of het verleenen van een subsidie, tot aankoop daarvan. B. en W. stelden voor om een bedrag van 15 toe te kennen voor aankoop van medail le of kunstvoorwerp, waartoe met alge meene stemmen werd besloten. Verslag van het West-Friesche Museum te Hoorn over 1929. V. k. a. Verzoek van den heer P. Groen om eervol ontslag als lid der schattingscomnussie, we gens vertrek uit de gemeente. Eervol verleend. Verzoek van den heer P. Groen om onthef fing van hondenbelasting over het dienstjaar 1930, vanaf April. Hierop werd afwijzend beschikt. Rekening van de 'gemeenschappelijke U. L.O.-school te N.-Scharwoude over; ontvang sten 2014.13, uitgaven 1586.8814, saldo 427.24V^>. Aangeschaft zijn gaskachels wat 571.34 heeft gekost. Medegedeeld werd, dat het plan in over- v cging wordt genomen aan deze school een vier-jarige cursus te verbinden en dan ook de Fransche taal op te nemen. Thans is het een drie-jarige en wordt en kel Duitsch en Engelsch gegeven. Adres van de Afd. Noord-Scharwoude van den Ned. Bond van Personeel in Overheids dienst, houdende verzoek, dat de gemeente- raa zal willen uitspreken de wensehelijkheid tot instelling van een Comm. voor Georgani seerd overleg. Na zeer breedvoerige besprekingen werd dit met algemeene stemmen aangenomen. Rekening van het Burg. Armbestuur over 1929; welke bij de gemeente-rekening wordt gevoegd. Verslag van de vereeniging van Ned. Ge meenten over 1929. Voorstellen van B. en W. betreffend: Af wijzend prae-advies op het adres van het be stuur van den N;ed. Zwembond, betreffende het bouwen en inrichten van een eenvoudige zweminrichting. B. en W. komen met een voorstel hiervoer. Komt er van particuliere zijde hierover een adres, die zijn er wel voor dit te steunen. De heer Kostelijk: Is er uit de gemeente of van een vereeniging wel eens een verzoek ge daan? De voorzitter: Voorheen wel eens. 'Het afwijzend prae-advies werd aangeno men. Afwijzend prae-advies op het schrijven van den Directeur van het postkantoor te Broek op Langendijk, inzake het voorschrijven van brievenbussen aan de woningen. Het voorschrijven een brievenbus is niet mogelijk. Wel kan men verzoeken deze aan te brengen, met nieuwbouw kan men er met de goedkeuring rekening mede houden. Hiermede werd accoord gegaan. Wijzigingsbegrooting dienstjaar 1929; Credietaanvrage vernieuwing dak gemeente woning. Waar het dak geheel af is werd besloten dit opnieuw te laten mastieken, wat een be drag van 150 eischt. Verzoek ingekomen van de Commissie van de lichtbedrijven tot het leggen van een on dergrondschen kabel. Na het voor en tegen van dit punt overwogen te hebben werd dit aangenomen. Nog werd medegedeeld dat het contract voor 50 jaar is aangegaan, waar het tegen woordig geslacht al genoeg last van het bo- vengror.dsche net heeft gehad is het niet on billijk dat het komende geslacht hieraan me- dedraagt. Het tarief blijft zooals het nu is gehand- hoofd. Benoeming van een lid van de schattings commissie (vac. P. Groen). Benoemd werd Weth. Kroon met 4 van de 7 stemmen, di* deze benoeming aannam. Na een lid van de Commissie van toezicht op de gemeente landerijen. Benoemd de heer Jb. de Boer met 4 stemmen. Ook deze nam zijn benoeming aan. Plaatsvervangend lid van de Commissie van beheer voor de Lichtbedrijven. Na herstemming tusschen de heeren H. Bakker en P. Rijper werd de heer Bakker be noemd. Ook deze nam zijn benoeming aan. Rondvraag. De heer Zaagman merkte op dat de reinigingsdienst zeer tot genoegen van het publiek is en vroeg of B. en W. in de eerstvolgende vergadering met een voor stel komen voor het volgend jaar, anders zou hij het voorstel willen doen om een dienst in te richten b.v. 23 maal om de 14 dagen en in den schoonmaaktijd 6 maal in de week en hiervoor een be drag van f, 225 op de begrooting willen plaatsen. Ook vroeg spreker naar de Spoor straat, waar nog altijd de bekende mod derbaden genoten kunnen worden. De voorzitter antwoordde den spreker dat hij zijn voorstel schriftelijk kan in dienen om praeadvies. De Spoorstraat heeft nog altijd de be langstelling van B. en W. De heer Bakker sprak zijn genoegen uit over den goeden toestand van het electrisch bedrijf. Het gasbedrijf is minder gunstig. Voor geijsers in een badkamer is er niet voldoende gas. Ze kunnen het water niet voldoende ver warmen. Wethouder Kroon sprak nogmaals zijn groote voldoening uit over het werk van de ambtenaar ter secretarie tijdens de vacantie van den burgemeester. De heer Pijper vroeg naar een subsi die door de vereeniging Koophandel voor aanslüiting bij den nachtdienst der telefoon. De voorzitter: Dit is in de vorige ver gadering reeds behandeld en verwor pen. Nadien is een nieuw adres ingeko men en later een verzoek dit als niet ge daan te beschouwen. Wel kan opnieuw een adres worden ingediend. Nog wilde de voorz. zijn deelneming betuiger. met de ramp door den hagel slag aan den tuinbouw toegebracht. Daarna sluiting. i-, BERGEN. De leerlingen der twee hoogste klasse i der openbare U. L. O. School alhier hebben déze week onder leiding van het hoofd dier school, -den heer Baretta, een drie-daagsch reisje naar Gelderland gemaakt. Vanuit Eerbeek als middelpunt werden verschillende tochten gemaakt naar het Udde- iermeer, Apeldoorn, Zutphen, Lochem, Arn hem en Wageningen, waarna allen hoogst voldaan over dit nuttige en aangename reis je Vrijdagavond ongedeerd te Bergen terug kwamen. HEILOO. Eerste Steenlegging Badhuis Zaterdag had op het met vlaggen getooide terrein aan den Holleweg de eerste steenleg ging van het badhuis plaats. Aanwezig wa ren de burgemeester, bestuur Witte Kruis, van de Stichting badhuis en de architect de heer Bouwman. Bij ontstentenis van den heer Balk, voor zitter der Stichting opende de heer J. van Gemeren en bracht dank aan den burgemees ter die den eersten steen legde. Spr. herinner de aan de voorgeschiedenis. Een 9-tal jaren geleden was reeds de •eerste poging gedaan. Thans zal het doel spoedig verwezenlijkt worden. Spr. bracht dank aan den burge meester voor den ondervonden steun en sprak den wensch uit dat de burgemeester lang ge tuige zou zijn van het badhuis, dat een be lang zou zijn voor de volksgezondheid in de gemeente. De burgemeester beantwoordde de speech en sloot zich bij den wensch van den spieker aan. Hij sprak de hoop uit, dat de heeren veel genoegen van de Stichting zouden beleven en dat het badhuis in zulk een behoefte voldoet dat het spoedig te klein zal zijn. De heer Bouwman sprak den wensch uit dat de sym bolische verrichting van den burgemeester zou zijn een teeken van den groei der ge meente. Daarna werd de eerewijn rondge diend. Vervolgens werd het in aanbouw zijn de badhuis bezichtigd. Lag het eerst in be doeling om 4 kamertjes voor douche-baden te maken, thans worden het er zes, daar de gemeente heeft besloten tot het instellen van schoolbaden. UITGEEST. Vrijdagmiddag is de Raad dezer gemeente in voltallige vergadering bijeengekomen. Na opening door den voorzitter deelde deze mede dat van Ged. Staten een voorloopige goed keuring is ontvangen tot den aankoop van een terrein aan den Lagendijk, bestemd tot berging van vuilnis. Kwam aan de orde: Een verzoek van mej. T. Bas, helpster aan de bewaarschool, om eervol ontslag als zoo danig tegen 1 Juli a.s. Besloten werd het ge vraagde eervol ontslag te verleenen. Schrijven van Ged. Staten in zake eenigt noodige wijzigingen in de begrooting 1930. B. en W. werden gemachtigd de gevraagde wijzigingen aan te brengen Een circulaire van de Centrale vereeniging ter behartiging der maatschappelijke belan gen van zenuw- en zielszieken te Amster dam waarbij in overweging wordt gegeven lid der vereeniging te worden, waarvan d? minimum contributie bedraagt 50 per Jaar. Burgemeester en Wethouders stelden voor niet het oog op de gemeen tefinanciën niet als lid toe te treden. Uit de besprekingen bleek dat hoogstwaar schijnlijk voor kleine gemeenten de contri butie verlaagd is tot 15 per jaar. In ver band hiermede werd besloten hiernaar een onderzoek in te stellen en in een volgende vergadering een besluit te nemen. Benoeming helpster bewaarschool. Door B. en W. werden na ingewonnen ad vies van het Hoofd der Bewaarschool aan bevolen: 1. Mej. M. Balder, 2. mej. J. Bras ser, 3. mej. C. Teijken. Nadat de vergade ring in een geheime zitting hierover was ge weest, werd met 8 stemmen benoemd mej. M. Balder. Mej. J. Brasser verkreeg 3 stem men. Verslag van de commissie voor de werkloo- zen over haar verrichtingen in den winter 1929/1930. Allereerst werd hierin wijlen de heer K. Schmidt herdacht. Vervolgens bleek uit het verslag dat de heeren D. Gaasbeek- en J. van der Eng als lid der commissie heb ben bedankt, zoodat te zijner tijd aanvul ling met 2 leden noodzakelijk zal zijn. Over het algemeen was in deze periode de taak der commissie niet zoo zwaar als voorgaande jaren dank zij de vele werken in en nabij de gemeente, als aanleg primaire weg en elec- trificatie der spoorwegen- In totaal hadden zich aangemeld 20 werkloozen. Hiervan werden er 2 afgewezen, van de overblijvende 18 waren er 11 georganiseerd en 7 ongeor ganiseerd. In totaal is aan loon uitgegeven 563,35 en aan steun 343,29. Het verslag werd goedgekeurd en de voorzitter bracht dank, in het bijzonder aan den voorzitter der commissie, den heer P. Twaalfhoven, voor het vele werk door hem in dezen verricht. B. en W. stelden voor in verband met een schrijven van de Commissie voor het G. E. B. alhier het loon van den incasseerder en meteropnemer J. Vrouwe vast te stellen op 800 per jaar en zijn pensioensgrondslag op gelijk bedrag, beide met ingang van 1 Juli 1930. Na voorlezing van dit schrijven werd door den raad aldus besloten. Verslag Balans, Verlies en Winstrekening van het G. E. B. over het jaar 1929. Dit werd goedgekeurd met een winstsaldo van 3733,75 M. Bij de rondvraag zeide de heer Kabel het te betreuren dat er geen antwoord is ingeko men van de zwemvereeniging inzake de ge mengde baden en drong er opaan dat er voor de e. k. vergadering een antwoord is. De heer Krom merkte op dat De Ham ook onder Uitgeest ligt en een politieverordening dientengevolge ook voor de Ham geldt. De voorzitter was van meening dat niet vele Uitgeesters in de Ham zullen zwemmen. Ook de heer Zonneveld was van oordeel dat er thans wel antwoord van de zwemvereeniging had kunnen zijn en wilde een bepaling in dc pol. verorden, opnemen. De heer T-waalfhoven stelde voor de ver eeniging alnnog gelegenheid te geven een antwoord in te zenden, daar hij het liever niet bij politieverordening zou verbieden. Hierna werd het voorstel van den heer Twaalfhoven om binnen 14 dagen een ant woord te verlangen aangenomen. De heer Groot vroeg of de nieuwe straat in Markenbinnen er voor den herfst komt. De voorzitter zéide tot nog toe geen stee- nen entvttfc.cn te hebben, niettegenstaande n nnr'g geraspte JJUUI ozwitsersche Kaas item reeds een paar maal verzekerd is dat ae cteenen verzonden zijn. De heer Kortekaas vroeg naar de munfgas- kwestie. De voorzitter zeide dat aansluiting van muntgasmeters op dezelfde voorwaarden alhier geschiedt als in Beverwijk, doch men beloofd heeft de zaak soepel te behandelen. Uitbreiding Telefoondienst. De uren van den telefoondienst zullen met ingang van 7 Juli a.s. verlenging onder gaan. Alsdan zal de dienst voor abonnee's geopend zijn van 8—1 uur, 2—5 uur en van 0—8 uur. Voor zakenlui is deze verlenging zeker van belang. De Commissie van Rapporteurs over het voorstel van Ged. Staten van Noord-Hol land, om mede te werken aan de oprichting eener naamlooze vennootschap ter bestrij ding van de werkloosheid, heeft, naar de Tel. meldt, met 7 tegen 5 stemmen Prov. Staten geadviseerd, die voorstel aan te nemen. WIERINGEN. Bij kon. besluit is benoemd tot heemraad van Hét heemraadschap Wieringen, M. Bak ker Szn., te Wieringen. Verschenen is het verslag der commissie van rapporteurs over het voorstel van Ged. Staten, om de jaarlijksche storting voor het wegenfonds van 750.000 tot 1.000.000 te verhoogen en om uit het fonds tot reservee ring van de batige saldi in eens een bedrag van 2.000.000 in het wegenfonds te stor ten. De verhooging der raming van kosten, die bij de totstandkoming van het wegen fonds 22.000.000 bedroeg en thans niet minder dan 36.250.000, wekte algemeene verontwaardiging en teleurstelling. Eenige leden vroegen zich af of, onafhankelijk van de uitbreiding der werken, die voor een groot deel tot deze verhooging aanleiding heeft gegeven, toch ook niet van aanvankelijk groote oppervlakkigheid, bij de oorspronke lijke raming is gebleken. In verband hier mede, sprak men de vrees uit, dat met de thans bereikte verhooging der raming, nog geenszins het laatste woord gesproken zou zijn en men in de toekomst voor nieuwe en groote teleurstellingen zou kunnen komen te staan. Door een der leden werd verder meer in bijzonderheden gesproken over den gang der zaken. Dit lid achtte den geheelen opzet te royaal, en meende dat met name de wegen ten Noorden van het Noordzeekanaal niet de voorgestelde breedte behoeven. Tegen dit laatste werd van andere zijde gewezen op den grooten invloed, dien bij de drooglegging der Zuiderzee de afsluitdijk op het verkeer in het Noorden zal hebben en voorts op den invloed der groote toeneming van de bloembollen- en glascultuur in het HOOG EN LAAG WATER TE IN ZOMERTIJD. BERGEN AAN ZEE - Juli- Hoog water Laag Water Datum v.m. mm. v.ni. u.n. j 7.41 8.11 4.09 4.3i 2 8.36 9.10 5.01 5.25 3 9.39 10.09 5.55 6.24 4 10.42 11.13 6.54 7.25 EGMOND AAN ZEE Datum 1 2 3 4 juli. Hoog water v.m. 7.38 8.33 9.36 10.39 n.m. 8.08 9.07 10.06 11.10 Laag water n.m. 4.19 5.13 6.12 7! 13 v.m. 3 57 4.49 5.43 6.42 noordelijkst gedeelte van Noord-Holland. Ten slotte'besloot de commissie den Sta ten te adviseeren, de voordracht ongewijzigd aan te nemen.Tel. PROVINCIAAL ZANGERSFEEST. De „Bond van Arbeiderszangvtreenigin- gen in Nederland" hield het provinciaal Zangersfeest gistermiddag en -avond in den muziektuin. Een groot aantal zangeressen en zangers en ook andere bezoekers vulden den tuin; de nis was versierd met vaandels en vlaggen, 't Weer kon men niet beter wen- schen; dit alles maakte dat de omgeving, waarin men.zich bevond, een feestelijk aan zien had. Het feest werd geopend ruim twee uur met een marsch van de arbeidersmuziék» vereeniging „Excelsior", waarna onder lei- ding van den heer P. A. Blaauw de samen zang plaats vond van „Vrijheidslied" van Rouget de Lisle, Aan de strijders, van de Nobel, Socialistenmarsch van Hegeraat en „de Rooden roepen", ook van de Nobel, met begeleiding van „Excelsior'. De uitvoering Van het koor was heel goed; het orkest had wel eens zuiverder kunnen klinken, in dit op zicht was de marsch veel beter. Toen begon de vreedzame wedstrijd. „Ex celsior" uit Zaandam, dir. H. Lindeboom, was no. 1. Een flink koor, gezonde klank, móói gezongen „Tota Pulchra" van Loots. In „de Gypten" van Roeske de mannenstem men zeer welluidend, 't Geheel, een uitmun tende uitvoering. 2. „De Stem des Volks", Enkhuizen, dir. Z. W. Harmsen, Een klein ensemble, zong twee liederen op oud-Holtandsche tekst, muziek van Jul. Röntgen („lek segadieu" en „Mei lied!'. Men gaf ze in goeden, eenvoudige voordacht en zuiver. 3. De Volkstem, Assendelft, dir. G. Poet. Beter be2et dan no. 2. Heel goed in „Mor genlied van E. Erdelmann en volstrekt niet minder in „Lentezang" van Roeske met een pakkend slot. 4. Kinderkoor „De Kleine Stem", Alk maar, dir. P. A. Blaauw. De nis geheel ge vuld met kinderen, die de liederen „De Veld muis van Diamant, „Hollandsch liedje" van Abramsz en „Zwaluwen van mej. van Tus- sehenbroek met animo zongen. Aardig droe gen de kleintjes „de Veldmuis" voor, maar jammer was het dat ze niet op toon bleven. Een andere groep zong tweestemmig „Hol landsch liedje" en wist de toonhoogte beter te bewaren. „Zwaluwen was tamelijk moeilijk voor de jongelui; ook hier niet altijd zuiver. Alles met klavierbegeleiding. 5. Stem des Volks", Hilversum, dir. Henk Duinker, durfde heel wat aan. Het kwam uit met „Ellen" van Olman. Men had de be schikbare krachten echter niet overschat en zong het zeer verdienstelijk, met goed begrip van den tekst. Het slot miste ook nu zijn uit werking niet. 6. „Stem des Volks", Weesp, dir. G. M. Berendsen. „Morgenrood" van O. W. de Nc^bel. Begin niet zoo mooi van klank, slot van le couplet heel goed, eveneens te oiatio- inzet van het 2e en het slot daarvan. Bij de uitvoering van de „Gypten" van Roeske was het voor Weesp jammer, dat Zaandam het ook en wel zoo uitmuntend had gegeven. Men heeft het nummer echter gezongen zoo goed als men dat vermocht. 7. „Morgenrood", Velsen, dir. N. de Zwa ger. Een mannenkoor, dat nog maar drie maanden bestaat. „Vereenigingslied" op de bekende muziek van Kreutzer's. „Das ist der Tag der Herrn", welke muziek bij die ge zongen woorden niet best paste. Als tweede nummer bracht men „Op 't kerkhof" van de Vliegh. Misschien had men beter gedaan met nog niet in 't publiek op te treden. 8. „Stem des Volks", Haarlem, dir. Antoon Krelage. Tenoren goed bij „Uw vrouw, uw kind'ren". Even onzuiver het ensemble bij „met heel Uw ziel", goed geslaagd slot. Dit betreft „Stort, 0, arbeiders" van Joh. F. Keja. In der Marienkirche" van Loewe, te zwaar, te sterk voorgedragen. Met dit num mer was het middagprogramma teil einde. 's Avonds half acht begon het tweede ge- M'.m ""''"lALt! Toen gingen ze op stap. De twee kabouters en het ver keersagente. De eene kabouter droeg den tooverstok. De ko ning met zijn kroon op het hoold keek hen na, toen zij den tocht begonnen om de heks te vangen. De eene kabouter wees hun den weg „Dezen weg moeten wij hebben", beweerde de kabouter. „De rechte weg", zei Keesie, „is anders altijd de beste". ïlloeUn" «/'door'"".6."; ««"J -P-ning v.n «en hol. .Uaar ,«d, op xija„.„inTZ" f.-iï.-fert/n'hSSl „Het zal wel gaan, meneer Keesie", zei weer de kzhsuter „waar een wil is, is een weg". K»b»ut#r,

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 6