Vaderlandsche Bank I'/, Binnenland Rechtszaken handelsavondschool alkmaar. STER-TABAK Ratfifgrafisch Weerbericht. Provinciaal nieuws de wieringermeerpolder. noordscharwoude. AGENDA Woensdag 2 Juli. 7.30 uur. Cinema Americain: Rassenhaat (boven 14 jaar.) 7.30 uur, A. B. T.: De nacht na het ver raad (boven 18 jaar.) 7.30 uur, Victoria Theater: Verboden lief de (boven 18 jaar.) Donderdag 3 Juli. 7.30 uur, Cinema Americain: Rassenhaat (boven 14 jaar.) 7.30 uur, A. B. T.: De nacht na het ver raad (boven 18 jaar.) 7.30 uur, Victoria Theater: Verboden lief- de (boven 18 jaar.) Inschrijving van leerlingen voor den cursus 1930—1931 heeft plaats op WOENSDAG 2 en DONDERDAG 3 JULI a.s., telkens des avonds van 614—9 uur in het gebouw der Handelssckcr! aan de Doelenstraat. Tot de eerste klasse kunnen zonder examen worden toegelaten zij," die blijkens verklaring van het betrokken schoolhoofd dit jaar zes klassen der lagere school met vrucht hebben doorloopen en geschikt worden geacht het onderwijs aan de Handelsavondschool te vol gen. Toelating tot de hoogere klassen hangt af van genoten voor-ontwikkeling. Zij, die de school reeds bezochten, moeten zich opnieuw aangeven. De Directeur verstrekt gaarne inlichtin gen. Alkmaar, 28 Juni 1930. De Directeur, J. H. DE GROOT. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene ken nis, dat in het gemeenteblad van Alkmaar, .'Nr. 1174, is opgenomen het besluit van den Raad dier gemeente van 26 Juni 1930, waar bij is vastgesteld eene verordening tot wijziging dei- verordening tot regeling van het ge woon en 'uitgebreid lager onderwijs. Deze verordening is heden afgekondigd en gedurende drie maanden ter gemeente-secre tarie ter lezing nedergelegd, waar zij tevens in afd'ruk, tegen betaling der kosten ver krijgbaar is. Alkmaar, 1 Juli 1930. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WE'NDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. DE HITTEGOLF IN NEW-YORK VOORBIJ. Een hevig onweer heeft boven New- York gewoed en heeft een einde gemaakt aan de hittegolf. De temperatuur is ge daald tot 69 graden. HOOGER BEROEP IN HET LEUNE-PROCES. De officier van justitie te Ha-lle heeft tegen het vonnis in het Leune-proces hooger be roep aangeteekend ZWARE DORPSBRAND IN DUITSCHLAND. Het dorp Beutlingen in het district Lune- jerg is in den afgeloopen nacht door een he- vjgen brand geteisterd. Drie woonhuizen en drie schuren werden een prooi der vlammen. Paarden, varkens en veel pluimvee kwamen in de vlammen om. -De materieele schade wordt op 100.000 Mark geraamd. Men vermoedt, dat kwaadwilligheid in het spel is. DE KINDERTREIN UIT BOEDAPEST. Naar wij vernemen komt de kindertrein uit Boedapest die heden zou aankomen een week later, n.1. Woensdag 9 Juli in Holland aan. Deze vertraging komt, doordat met dezen kindertrein ook 200 kinderen voor België zul len meekomen. Toen men in België vernam, dat een spe ciale goedkoope kindertrein uit Boedapest naar Holland zou komen, verzochten de pleegouders uit België aan het comité te Boe dapest of ook eventueel de goedkoope kinder trein naar België doorgevoerd kon worden. Daar het comité in België ontbonden is, gaf dit eenige moeilijkheid, daar nu verschillende formaliteiten met de Hongaarsche, Duitsche en Ned. spoorwegen noodig waren, waar door de kindertrein een week vertraagd werd. VERSTEKELING. Een eigen gekozen gevangenis. Met het Noorsche stoomschip Balto is te Rotterdam uit Archangel aangekomen een Rus, die de reis als verstekeling heeft mee gemaakt. Hij heeft zich, toen het schip werd geladen, tusschen de balken van de houtla ding verstopt. Al spoedig werd hij ontdekt, maar het was onmogelijk den man uit de la ding te voorschijn te brengen. Via een lucht koker is hij van eten voorzien. Zoo heeft hij meer dan een maand in een enge ruimte tusschen de lading doorgebracht. Als hij be vrijd is, zal hij ter beschikking van den vreemdelingendienst worden gesteld. VERDRONKEN IN EEN ZWEMINRICHTING. Ongeval te Lonneker. Maandagavond te ongeveer zeven uur is fn het zwembassin van de vereen iging „De Toekomst", gelegen in de gemeente Lonne ker, de 15-jarige H. R. verdronken. Wegens het groóte aantal baders werd de jongen niet vermist. Een der zwemmers kwam met zijn voet in aanraking met den drenkeling en daardoor werd het ongeval bemerkt. De zweminstructeur en later een geneesheer, probeerden nog het leven op te wekken, doch die pogingen mochten niet baten. Niet on waarschijnlijk is het, dat de jongen 'n hart verlamming heeft gekregen. Nog een ander zwemongeluk, dat bijna iemand het leven kostte wordt aan de Tel. medegedeeld. De 21-jarige L. H. had eeni- gen tijcl gezwommen in een kleigat van een oude steenbakkerij in Lonneker. Omstanders zagen hem plotseling zinken, doch geen van hen kon zwemmen. De 15-jarige jongen Aal- ders, die heel goed zwemmen kan, werd 'ge roepen, en deze sprong gekleed te water. Na eenigen tijd duiken wist hij den drenkeling te grijpen en kon hij hem boven breneen. Het gelukte na geruimen tijd L. H. weer tot be wustzijn te brengen. DIEVEGGE OP HEETERDAAD BETRAPT. Bij bakker F. aan de Nieuwstraat te Nij- kerk werd reeds eenige malen geld vermist Men kon nagaan, dat de diefstallen plaats hadden wanneer de familie Zaterdags den kerkdienst bijwoonde. Ten slotte werd de po litie gewaarschuwd, welke zich j.1. Zater dagmorgen verdekt opstelde ten huize van den heer F. Spoedig kwam iemand opdagen en kon de dievegge op heeterdaad betrapt worden, die bleek te zijn een vroegere dienst bode van F. Zij bekende ook de vorige dief stallen, maar zeide veel berouw te hebben De zaak is in handen van de politie. VERBINDING AMSTERDAM-RIJN. Wetsontwerp ter ieekening naar de Koningin. In Kamerkringen deed heden het -bericht de ronde, dat thans liet wetsontwerp in zake ver binding van Amsterdam met den Rijn per koerier aan H. M. de Koningin, die zich, naar men weet, in Noorwegen bevindt, is op gezonden met verzoek tot teekening. Bij nader onderzoek werd ons dit bericht van betrouwbare zijde bevestigd. TEMPERATUREN IN JUNI. Groet aantal zomersche dagen. Het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut d^ëlt mede Gemiddeld over de vijf hoofdstations was de ochtendtem-peratuur 254 graad boven nor maal. Zij was in d drie decaden resp. 2, 3 en 2 graden te hoog. De grootste afwijking •kwam voor op 22 Juni met 554 graad boven en op 9 Juni j 11. met 154 graad beneden nor maal. De gemiddelde maximum-temperatuur was 354 graad, 't gemdidelde minimum 254 graad boven normaal. Het aantal zomersche dagen met een maxi mum boven 25 graden bedroeg te De Bilt 10, tegen 4 normaal. Sedert 1899 werd dit aan tal slechts overtroffen door Juni 1917 met 14 zomersche dagen. De neerslag was in het grootste deel van Noord-Holland en Zuid- Holland, Friesland en Groningen 30 tot 40 procent beneden normaal, in Zeeland en Zuid-Limburg 40 tot 50 procent, in Utrecht, Drente, Noord-Brabant en Noord-Limburg 15 tot 25 procent beneden normaal; daaren tegen op de Veluwe, in den Achterhoek en een -deel van Overijs. 1 normaal tot 10 procent daarboven. In Noord-Holland steeg plaatselijk de re genval boven het gemiddelde door een zware onweersbui op 1° Juni, waarbij te Schoor! meer dan 50, te Schagen meer -dan 100 mM. viel. Plaatselijk werd de normale maandsom ook elders overschreden, o.a. te De Bilt door zwaren regen op 27 Juni, te Arnhem op 19 Juni; te Zevenbergen kwam op 12 Juni zwa re hagelslag voor. Het aantal uren zonne schijn bedroeg te De Bilt 255 tegen 192 nor maal. NEDERLAND EN HET MEMORANDUM VAN BRIAND. De Nederlandsche regeering heeft Dinsdag als tweede staat bp het memorandum van Briand inzake de Vereenigde Staten van Europa geantwoord. Nederland heeft, evenals Spanje, een aan tal reserves gemaakt, die In het bizonder be trekking hebben cp dé koloniën. GROOTE FABRIEKSBRAND TE EINDHOVEN. De Ned. Ondergoederenfabriek afgebrand. Anderhalve ton schade Gisteravond heeft te Eindhoven op den BosChdijk een groote brand gewoed, waar bij een ondergoederenfabriek vernield is. Omstreeks tien over zes ontdekte de zadel maker van Hest brand in de naast zijn zadel makerij gelegen Nederlandsche Ondergoede renfabriek van J. M. A. G. M. van Pelt, ge legen aan den Boschdijk 35. Hij snelde de fabriek binnen en waarschuwden op dat moment daar nog aanwezigen bedrijfsleider, die met den boekhouder juist klaar stond om de fabriek te verlaten, zond-er dat zij hadden opgemerkt dat op de tweede étage, waar de strijkiririchting is .gevestigd, brand ontstaan was. Inmiddels sloegen de vlammen reeds door het dak naar buiten en verspreidde de vuurzee onheilspellende rookwolken over de dichtbevolkte buurt, waar de bewoners in grooten anest verkeerden. In allèrijl werd de brandweer gealarmeerd, die met al haar materiaal aanrukte. Ongelukkigerwijze moest de brandspuit meer dan vijf minuten wachten voor de ge sloten boomen van den Woenselschen spoor overweg, ten gevolge waarvan het grootste deel der fabriek in lichtelaaie stond, toen de brandweer op het terrein^van den brand ar riveerde. Het blusschingswerk werd bemoei lijkt doordat de fabriek geheel ingebouwd ge legen is. Slechts over andere panden kon men het brandende perceel bereiken. Aanvankelijk werd de brand van drie kanten met groote stralen op de waterleiding bestreden, en daarna tastten de spuitgasten ook aan den achterkant het vernielende element aan. In middels laaiden de vlammen hoog op en lokte de brand enorme belangstelling, die nog ver groot werd doordat op dat moment de Philips-fabrieken leeg liepen. De politie zette het terrein aan alle kanten af en legde het verkeer om. Met donderend geraas stortte eerst de gevel van het achtergedeelte der fa briek in en hierbij wisten de spuitgasten zich nog net op tijd voor bedelving door het neerstortende gesteente te behoeden. Nadat deze muur was ingestort vlotte 'het blus schingswerk sneller. In een goed uur tijde was de geheele fabriek totaal uitgebrand. Om streeks acht uur stortte de muur van den voorgevel in, zoodat ten slotte niets over bleef dan een groote puinhoop. De oorzaak van den brand is onbekend. Op de fabriek werkten 52 meisjes en vier mannen. Het personeel, dat anders tot zes uur werkt, had gister wegens de hitte, omdat enkele meisjes, door de warmte bevangen, in zwijm waren gevallen, om half vijf het werk beëindigd om heden wat vroeger te be ginnen. Alleen de'boekhouder, de heer J. H. van Woensel, en de bedrijfsleider, de heer R. Hofhuis, waren tot zes uur aan het werk ge bleven. De eigenaar der fabriek, de heer van Pelt. bevond zich buiten de atad. d«oh arri veerde omstreeks half zeven op het terrein van-den brand. De geheele inventaris der fabriek is vernield. Er stonden 60 naai machines en 2 strijkmachines in. Verder was er in de magazijnen t een groote partij ondergoederen opgeslagen. Alleen de kan toorboeken alsmede polissen wist men nog juist op tijd in veiligheid te brengen. De be lendende pereeelen hebben waterschade en ook brandschade ondergaan. Van de zadel makerij was reeds een dakgoot aan het branden, doch deze kon spoedig worden ge- bluscht. Aan den anderen kant werd een muziek-kiosk beschadigd. De aangerichte schade van fabriek met in ventaris wordt op ruim anderhalve ton ge schat. Een en ander is op beurspolis ver zekerd. BRAND. Kwajcngenswerk. Te Roermond heeft Maandagavond een 10- jarige tot nog toe onbekend gebleven school jongen een wagen met hooi in brand gestoken De brandweer heeft het voor den wagen ge spannen pa-ar kunnen redden Wagen en hooi ziin verbrand. niet gelukte. Men kwam te weten waar hij logeerde, maar toen men 's avonds het hotel bereikte bleek hij juist dien ochtend ver dwenen te zijn. De portier van het hotel had den man echter naar den trein voor Frank fort nooren informeeren en daarom werd de zaak onmiddellijk naar de Frankforter politie doorgegeven. Ook daar was de vogel al weer gevlogekn en ditmaal was hij naar Straats burg vertrokken. In deze stad had hij eens, ook op een valschen credietbrief achthonderd dollar weten los te krijgen, en nu was hij weer brutaal naai dezelfde bank gestapt, waar hij thans geweigerd werd. Men stuurde den man eenvoudig weg en hij keerde terug naar Frankfort, waar de politie 'hem op wachtte en arresteerde. Uit het nu ingesteld onderzoek bleek, dat men geenszins met een Amerikaan maar met een Duitscher had te doen, zoodat hij niet naar ons land 'kan worden uitgeleverd. In Duitschland bleken echter nog verschillende zaken tegen hem aanhangig te zijn, zoodat hij daar is aangehouden. EEN INTERVIEW MET DEN EX-KEIZER. Volgens den Amerikaanschen historicus Bigelow, die onlangs terugkeerde van een bezoek aan den ex-keizer te Doorn, met wien hij gedurende zijn geheele leven vriendschap pelijke betrekkingen onderhouden heeft, zou de ex-keizer gaarne door een internationaal oorlogsgerechtshof zien uitgemaakt of hij verantwoordelijk is voor het uitbreken van den wereldoorlog. Na een studie van drie dagen en drie nachten in de keizerlijke archieven kwam Bi gelow met den ex-keizer tot de conclusie, dat eerst Rusland, en in de tweede plaats Enge land voor de conflicten verantwoordelijk wa ren. Bigelow voegde aan zijn relaas toe, dat de ex-keizer in betrekkelijk arme omstandighe den verkeert, daar hij negentien families, die tot het keizerlijk huis behooren, tot zijn last heeft. De ex-keizer deelde Bigelow mede, dat, wanneer het Duitsche volk hem terug riep, het zijn plicht zou zijn den troon weer te be stijgen, en hij daartoe bereid was, niettegen staande zijn leeftijd. ONWEER. Roermond en omgeving geteisterd. Tijdens een hevig onweer dat gisteravond boven Roermond en omgeving woedde, werd de 55-jarige landbouwer L. Slangen te St. Odiliënberg, die onder een boom was gaan schuilen, door den bliksem getroffen en ge dood. In Posterholt sloeg de bliksem in de woning van den landbouwer Th., in het ge hucht De Holz. De boerderij brandde tot den grond toe af. Het vee. kon met groote moeite worden gered. In Wessem sloeg het hemelvuur in de wo ning van den landbouwer L.; een gedeelte van het dak werd weg geslagen. Een neefje van L. werd door den -bliksem tegen den grond geslagen doch kwam met den schrik vrij. Helmond en omstreken in hei donker," Bij het hevig onweer dat gisteravond bo ven Helmond en omgeving woedde werd be langrijke schade aangericht. De bliksem sloeg omstreeks acht uur op een der hoofd lijnen der prov. electriciteitsvoorziening, waardoor in Helmond en een groot deel van Noordbrabant de toevoer van electrischen stroom tijdelijk werd stop gezet. In de electrische centrale te Helmond werrl onmiddellijk op een andere lijn overgescha keld, zoodat na 8 minuten de stoornis ver holpen was. In de centrale zelf sloeg de blik sem in een doorvoeringsisolator, welke in brand vloog. De direct oplaaiende vlammen konden door het personeel met zelfblusschingsappa raten bedwongen worden. 0|p den Deurnen- schen dijk werd een koe van den landbouwer K., door den bliksem getroffen en gedood. Te Aarle Rioxtel sloeg de bliksem op meerdere plaatsen in de electrische geleidingen. Te Deurne sloeg het hemelvuur in de boer derij van- de wed. van den Burg. Het woon huis brandde tot den grond toe af. De inboe del en de landbouwinventaris gingen geheel verloren. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. MAKELAARS. Dezer dagen heeft de landelijke make laarsorganisatie, de Nederlandsche Broeder schap van Makelaars, gevestigd te Utrecht, een algemeene ledenvergadering gehouden. De vergadering, die onder leiding stond van den heer A. J. Olthof'f te Hilversum, was zeer druk bezocht. Geconstateerd kon worden, dat de vereeni- ging in het voorafgaande jaar tot grooten bloei is gekomen: net ledental vermeerderde met ruim 200. Als bestuursleden zijn herkozen de heeren C. J. van Zeil te Rijswijk en Joh. Weyling te Alkmaar. VAN EEN AMERIKAAN DIE EEN DUITSCHER WAS. Bij een- bankinstelling te Rotterdam heeft eenigen tijd geleden een meneer, die voorgaf uit New-York te komen, op een reiscrediet- brief 3000 dollar geïnd. De chèque werd- naar den correspondent van de bank in New-York gezonden en van daar kwam bericht, dat de chèque tot op één dollar was uitbetaald, zoo dat er dus klaarblijkelijk van vervalschin-g sprake moest zijn. Er werd aangifte gedaan bij de politie, en uit het onderzoek, dat werd ingesteld, bleek al spoedig, dat de meneer een valschen naam had opgegeven. Boven dien werd hij in Brussel gezocht voor het opgeven van een valschen naam en het reizen met valsche papieren. Voorzoover kon wor den nagegaan, was de man nu van Rotterdam naar Vaals gereisd en van daar met een jong meisje naar Duitschland vertrokken. De mare chaussee in Limburg berichtte de politie te Aken en daar kon men meedeelen, dat de man naar Trier was getrokken. Telegrafisch werd de politie te Trier gewaarschuwd maar ook daar was de man niet meer, wel wist men te vertellen, dat hij naar Parijs was vertrokken. Te Parijs stelde de politie' een onderzoek in en daar bleek hij weer geld te hebben willen innen oo een credietbrief. hetceen hem echter voor Belaste Waarden, 's Gravenhage, tegen beurskoers l 4 fin OBLÏGATIÊN D./ 0 met jaaxliiksche uitloting GESLAAGD. Onze vroegere stadgenoot, de heer Wim Spruyt, is gister geslaagd voor het Boekhoud- examen der Vereeniging van Leeraren. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 9.53 uur licht op. ORGELBESPELING GROOTE KERK. Het programma voor den 5en orgel avond, Donderdag 3 Juli 89 uur door den heer Jan Zwart, bevat werken van: Grondu. Variaties over „Ein feste Burg ist unser Gott." Liszt, Bach, Prael en Fuga, Bossi e.a. Bij de kerk is gelegenheid tot het in bewaring geven van rijwielen. HANDELSAVONDSCHOOL. Wij verwijzen belanghebbenden naar een in dit nummer voorkomende publicatie inza ke aangifte tot toelating van leerlingen tot de Handelsavondschool alhier. Niet mopperen op Uw pijp, maar ze stoppen met Want het rooken van Ster- tabak geeft U het hoogste rookgenot en is daardoor het recept voor een ge zonden geest en een opge wekte stemming. HOOGE RAAD. Voor den Hoogen Raad is behandeld de zaak van A. K. te Waddinxveen die op 2 Augustus 1929 aldaar zijn buurman Schot man zoodanig met een scheermes heeft gesne den, -dat deze kort daarop is overleden. De reéhtbank te Rotterdam veroordeelde hem hiervoor wegens moord tot 8 jaren ge vangenisstraf. In hooger beroep verhoogde het Haagsche Hof deze straf tot 12 jaren gevangenisstraf, van welke veroordeeling K. in cassatie ging. Zijn raadsman mr. Eikelenboom uit Rot terdam, lichtte gistermiddag 8 cassatiemid delen toe. De advocaat-generaal mr. Berger zal in deze zaak op 8 Juli conclusie nemen. BRANDSTOFDIEFSTAL De Hooge Raad heeft gisteren behandeld de zaak van M. J. V., die door de rechtbank te Zwolle was veroordeeld tot 4 jaar gevan genisstraf wegens inbraak in en diefstal van een brandkast te Zwolle uit het kantoor van de N. V. de Automaat aan den weg naar Meppel gepleegd, in den nacht van 21 op 22 Juli 1927. Het hof te Arnhem legde hem deswege 3 jaar gevangenisstraf op. Mr. Meyer uit Arn hem lichtte een 4-tal cassatiemiddelen toe, waarna de conclusie van het O.M. werd be paald op 8 Juli. Dezelfde verdachte had voor de réchtbank te Utrecht terecht gestaan wegens diefstal vnn 'n brandkast uit het station te Harmeien. De rechtbank legde hem 3 jaar gevangenis straf op, doch in hooger beroep voor het Am- sterdamsche hof werd hij tot 4 jaar gevange nisstraf veroordeeld. Ook in deze zaak lichtte mr. Meyer 4 cassatiemiddelen toe en werd de conclusie in het O.M. be naald on 8 TnH. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 2 Juli. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 765.5 te Vardö. Laagste barometerstand 747.0 te Seydis- fjord. Verwachting, geldig tot den avond van 3 Juli: Zwakke tot matige, veranderlijke wind; later uit Zuidelijke richtingen; zwaar be wolkt met tijdelijke opklaringen; waarschijn lijk regen- of onweersbuien; weinig verande ring in temperatuur. alkmaar M I ENT24T Een boschcomplex?. Het bestuur van de Nederlandsche Bosch- bouwvereeniging heeft zich met een brief ge wend tot den minister van binnenlandsche zaken en landbouw, teneinde aan te dringen op spoedige bebossching van de niet voor land- en tuinbouw in aanmerking komende gedeelten van den thans droogval lenden Wieringermeerpolder. De oppervlakte van dit gedeelte wordt groot genoeg geacht om er een flinke bosch- waehterij te stichten. Gewezen wordt op de groote beteekenis van een dergelijk boschcomplex niet alleen tei voorziening in de behoeften aan verscheident houtsorteeringen van de land- en tuinbou wers die zich er op de duur zullen vestigen, doch ook ter verfraaiing van het landschap, voor wïndbreking en voor verpoozing. Raadsvergadering. Dinsdagavond 8 uur vergaderde de raaó dezer gemeente. Voorzitter de h'eer Jhr. A. L. v. Spengler. Mededeelingen. De voorzitter deelde mede, dat het naar aanleiding van de besprekingen in de vorige vergadering over den nachttele foondienst in het voornemen ligt om de ge- meente-politie telefonisch aan te sluiten.. Voor kennisgeving aangenomen. Ingekomen stukken. Van de Noord-Hollandsche vereeniging „Het Witte Kruis" een verzoek om op de be grooting 1931 een subsidie uit te trekken. Besloten werd dit aan te houden tot de eerstvolgende vergadering. Van Ged. Staten, ten verzoeke van het co mité inzake bestrijding der iepziekte, om fi- nancieelen steun. Op voorstel van B. en W. werd besloten hier afwijzend op te beschikken. Van de vereeniging van Nederlandsche ge meenten, dat de uitkeering uit het gemeente fonds voor deze gemeente 13.185.37 be draagt. Van het ministerie van financiën, dat de uitkeering inzake de nieuwe financieele rege ling voor deze gemeente 6.7663 per inwo ner bedraagt. Deze stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Van het bestuur der middenstandstentoon stelling een verzoek om een medaille of iets dergelijks. Gezien het nut van deze tentoonstelling wordt voorgesteld een bedrag van 25 te geven. Aldus besloten. Het georganiseerd overleg Van de afdeeling van den Bond van Over heidspersoneel een adres om het georgani seerd overleg bij de Lichtbedrijven in te voe ren. Door B. en W. werd voorgesteld het G.O. in te voeren. Niet alleen voor het personeel der lichtbedrijven doch ook voor de andere gemeente-ambtenaren. De heer Kwadijk vroeg of de bedoeling is eenzelfde commissie in te stellen voor de ambtenaren in deze gemeente. De voorzitter antwoordde dat de leden uit deze gemeente met de vertegenwoordigers van de andere gemeenten de aangelegenhe den van het personeel der Lichtbedrijven zul len behandelen. Het andere is van plaatse lijken aard. De heer Schrijver was van meening da. men het voorstel gesplitst moet behandelen. Spr. juichtte het voorstel van harte toe. De heer De Geus sloot zich bij dit laatste aan. Aluds werd besloten. Op voorstel van B. en W. werd besloten aan den gemeente-opzichter, den heer Ooster- lee, een gratificatie van 250 te verleencn voor zijn verdienstelijk werk bij de totstand koming van het nieuwe raadhuis verricht. De algem. politie-verordening zal een wijziging ondergaan wat betreft het artikel, dat aangeeft, dat gevaarlijke honden gemuil korfd moeten worden. Besloten werd dat deze dieren afgemaak' mogen worden. De gevaarlijke hoek bij de Ooster straat. Van de N.V. café „De Burg" inzake af braak van den stal bij de Oosterstraat, dat zij bereid is den bestaanden stal af te bre ken, mits voor den nieuwen stal, welke ach teruit geplaatst zal worden, 'n bedrag van 2500 uitgekeerd wordt. Door B. en W. is hierop afwijzend be schikt met de mededeeling dat men 2000 wenscht te vergoeden. Door de N.V. is hierop een onderhoud met B. en W. gevraagd. De voorzitter deelde mede,-dat een confe rentie is gehouden met het bestuur van „De Burg". Het plan is zoodanig gewijzigd, dat boven den te verbouwen stal een vergader zaal gebouwd zal worden, zoodat genoemd bestuur genoegen neemt met een bijdrage van f. 2000 plus f 100 voor het opzichter»- Wva 1

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 2