HET FEEST TE HEILOO. ONZE JULI-EXCURSIE. lï AVOSTÏRES VAN KEN VERKEERSAGENT JE. ste'd, alsmede een wijziging der Algemeene Politieverordening voor deze gemeente. De voorzitter deed daarna diverse mede- deelingen omtrent de werkzaamheden aan de ?brug te Driehuizen. Het is nog noodig ge- 'bleken enkele houten leggers door ijzeren te ^vervangen, wat algemeen wérd goedgevon den. Bij de rondvraag deed de heer Molenaar mededeeling over den slechten toestand der 'steiger naast de brug te Driehuizen en zou /gaarne zien dat hierin verbetering werd aan gebracht, wat door B. en W. werd toegezegd De heer Molenaar vroeg tevens of het harde rijden der melkauto van de N.V. Zui velfabriek „Neerlandia" in het dorp Driehui zen niet belet kon worden. De voorzitter zei, hierop te zullen laten letten. Hierna sluiting. BEVERWIJK. Aardbeien. De aardbeienoogst van 1929 met hare enorm hooge prijzen van 83 cent per K.G <als een gevolg van gedeeltelijke oogstmisluk- ckingvligt nog verach in het geheugen. Als eene bijzonderheid kan gemeld wor den, dat nagenoeg alle aardbeien die ver deden „jaar goed waren, wat een buitenkansje ivoor"den bezitter beteekende, thans slecht 'zijn. Nog sterker gezegd1: de akkers welke in il929een normaal beschot g?"en, zijn dit ijaar al vroeg omgespit omrtde alle planten totaal'.uitgestorven zijn. *P ANDIJK. fi De schoolkwestie is hier thans beëindigd, 'doordat het beroep van den heer J. v. d. Vliet 'het voormalige 'Hoofd der Oosterschool on- 'gegrond is verklaard. Door B. en W. zijn reeds sollicitanten op- |geroepen, zoodat naar we hopen spoedig een ^normale regeling aan genoemde school in- Jtreedt. vr De heer D. Smit en G. Prins Jbz. hebben het feit herdacht van hun 25-jarig lidmaat-- /schap van den Raad van Toezicht op de ^plaatselijke Boerenleenbank. Aan beide jubi larissen werd een fraai geschenk als blijk 'van waardeering overhandigd. HOOGKARSPEL. Het muziekgezelschap „Concordia" be haalde op het Groot Nationaal Muziekcon- 'cours te Haarlem in de Eerste afdeeling een tweeden prijs. CASTRICUM. j Veiling van aardbeien. Heden werden aan de veiling van Ons Be lang aangevoerd 7189 manden aardbeien, 'waarvan de prijzen bedroegen van 29 ct. tot f4l Vi ct. per K.G. met een middelprijs van 33 ct. per K G. De aanvoer was zeer groot 'en zal vermoedelijk wel niet meer overtroffen worden. De prijzen waren in het begin het hoogst, maar liepen steeds meer en meer terug. De exporteurs kochten niet vlot, maar toch werd de geheele aanvoer nog aange kocht hetgeen in Heiloo, waar de veiling een 'uur later aanvangt, niet meer het geval schijnt geweest te zijn. Vooral het zeer .warme en drukkende weer werkt tegen, omdat 'daardoor de verzending naar het buitenland niet meer mogelij| is, althans zoodanig dat fgroot bestaat, dat het product in bedorven 'toestand aankomt. Ook voor den straathan del in Amsterdam wordt weinig gekocht, ook ;al omdat het warme weer het bederf zoo ver schrikkelijk in de hand werkt. jr« Kantooruren telefoon. 1 Met ingang van heden zijn de kantoor uren voor het telefoonkantoor en de aange slotenen gewijzigd en vastgesteld op: van 8 .tot 5% uur desmiddags en van 6 tot 71/2 des •middags, hetgeen vroeger was van 8 tot 4'A (uur en van 6 tot TA uur. Er is dus een uur (bijgekomen, wat voor de abonné's van veel nut is. Torenuurwerk. Wij' vernemen, dat door het gemeentebe stuur gezorgd wordt, dat het nieuwe toren uurwerk met verlichte wijzerplaten, waarvan /dc levering is opgedragen aan de firma B. .Eijsbouts te Asten. N.B., nog voor de a s 'feestweek, welke in samenwerking met de [winkeliers vereeniging en Castricum Vooruit zal worden gehouden, gereed en geplaatst 'zal worden. 1 BERGEN. Motorongeluk op den Bergerweg. i Toen de heer Adolf uit Bergen zich gistermiddag per motorfiets naar Alk- jmaar begaf, zag hij zich bij de brug bij [het café „Rust Wat", plotseling geplaatst .tegenover een auto, die met groote snel- theid uit de richting Alkmaar kwam. 'Daar passeeren on de brug onmogelijk [was, besloot de heer A. in de sloot te rijden. Bij het uitvoeren van deze ma noeuvre kwam hij echter tegen een tele foonpaal terecht, tengevolge waarvan hij inwendige kneuzingen opliep. Door den auto werd de heer A. naar zijn buis ver voerd. EGMOND AAN DEN HOEF. Dinsdagavond te 8 uur gaf het circus .Charles Mark alhier de openingsvoorstel ling. De flinke tent, geschraagd door twee masten, is opgeslagen op het terrein bij den smolen aan den weg naar Egmond aan Zee. Te ongeveer kwart over 8 werd aangevan gen met het afwerken van een zeer gevarieerd programma. We zagen o.a. mooie staaltjes van paar- 'dendressuur en kunstrijden. Een paar geesti- f;e clowns zorgden voor de noodige afwisse- ing. Tijdens het laatste nummer werd een prijs uitgeloofd voor een ieder, die drie keer de manege rond kon rijden, staande, op een breedgezadeld paard. Vele dames en heeren .waagden een kans, doch zweefden meestal na de eerste ronde reeds naast het dier met een sierlijken zwaai door de tent aan een stevig touw, dat ter voorkoming van ongelukken den rijder met een riem om het middel was bevestigd. Jammer was het, dat de tent slechts matig bezet was. Ondanks de warmte, heerschte er sen behaaglijke temperatuur. i* KOEDIJK. /Geboren Pieter Elbert, z. v. Pieter Leijen en Johanna Hovjus. Arie, z. v. IJan Vennik en Jannetje de Graaf. Adrianus, z. v. Hendricus .Wester en Sijtske Linstra. Geert, z. v. Hendrik Norder en Elisabeth Catharina Roo- beek. Joannes Cornelius z. v. Nicolaas Zentveld en Clasina Hes. Jacob, z. v. Pieter Bol en Barbera Wiedijk. Overleden: Adriaantje,Over, 86 jaren, wed. van Pieter Timmerman. Cornelis Bol, 59 jaren, echtgen. van J. M. L. Völker. G e h u w.d Jacob Molenaar te Broek op Langendijk en Rinkje Butter. Dorus Louwen en Alida Maria Beerse. Ingekomen personen. G. J. van der Heijden, van Oudorp. C. Tesselaar en gezin van Bergen (N.H.) C. Brammer—Pieters, van Bergen '(JT.H.) P. D. Vingerling, van Oudorp. A. Smit, van Alkmaar. C Hartog, van Schagen. C. Middelbeek en echt- genoote, van Barsingerhorn. D. Lou wen. van St. Pancras. A. Rood, van Oterleek. D. Langedijk—Grootes, van Harenkarspel. Vertrokken personen. P. M. Dommerholt. naar Zijpe. J. de G cdc en gozin, naar Oudorp. D. de Border en gezin, naar Alkmaar. K. Bos, naar Heiloo. H. Molenaar—But ter. naar Broek op Langendijk. P. Ruis, naar Alkmaar. J. de Groot, naar Alkmaar. -- N. van Westen en gezin, naar Oudorp. J. Blom en gezin, naar Warmenhuizen. Guvondeu voorwerpen. 1 reflector van rijwiel. Te bevragen ter secretarie. De receptie. Tot het officieele gedeelte van de herden king van het jubilé behoorde nog de officiee le receptie, die gehouden werd van drie tot vijf uur. Het waren er talloos velen, die hier bij hun opwachting kwamen maken en hun naam zetten in het felicitatieregister. Naast de zeer velen uit het dorp zagen wij velen uit de plaatsen in de omgeving, dames en heeren met wie de jubilaris in zijn ambtelijk leven in aanraking kwam of die hem hun 'hulde kwamen brengen als mensch. De optocht. Qp het Sportterrein had intusschen de op stelling plaats van de deelneemsters en deel nemers aan het bloemencorso en den recla me-optocht, waarvoor groote belangstelling was. Meerdere, groepen hadden ons iets te zeggen. De Ned. Ver. tot Afsch. van Alcoh Dranken (afd. Heiloo), vroeg de belangstel ling voor onthouding, niet het minst voor de jeugd; „voorheen en thans" vroeg de aan dacht voor de zuigelingenverzorgingde oude baker met haar „speentje met suiker" en haar gesloten wieg vormde een scherp con trast met de gediplomeerde verpleegsters. De melkslijtersvereeniging had een keurigen wa gen en vroeg om Zondagsrust. Ook de ver schijning van de Gymnastiekvereen. D. O. V. E. S. en de sprekende verzorging van ouden van dagen (hoe welgedaan zagen die oudjes er uit) vroegen aller belangstelling Van de winkeliers willen we noemen den heer Jac. de Vries (voorheen P. Beets), die een aardig opgestelden wagen had', een groote ranjaflesch, waaruit hij gedurende den ge- heelen rondgang ranja serveerde, wat op den snikheeten dag een welkome gave was. Wij meenen niet te mogen verzuimen nog te noemen de beide wagens, die een symbool vormden van de verbinding Heiloo—Zee. De eene wagen, no. 1 van de tramlijn „Heiloo— Egmond", passeerde luid bellende en vol strandbezoekers; de andere was een wagen vol dagjesmenschen, die een vroolijk toeven aan het si rand' tegemoet gingen. Ook onder de andere groepen, fietsen e.d waren meerdere die de belangstelling ver dienden. De algemeene indruk was: als Heiloo uil den hoek komt, mag men 'het zien. Bijna het geheele dorp en velen van elders waren ge komen om den stoet te zien. Bij het raadhuis sloegen de burgemeester en zijn familie den optocht gade, en menigmaal toonden zij' door applaus hun waardeering. De jury stond bij het toekennen van de prijzen niet voor een gemakkelijke taak, doch het puntenstelsel, waarop de beoordeeling ge schiedde, gaf, soms met gering verschil, den doorslag. De volgende prijzen werden toegekend: Loopende groep. Jongens :1 e prijs A. ten Bruggecate, 2e tprijs groep van zes jongens, 3e prijs P. Kieft, 4e prijs P. Pronk, 5e prijs N. van der Molen, 6e prijs E. Zwaag. Meisjes: Corri en Gerri Avis le prijs, Nelly en Grietje Visser le prijs, D. Hooger- vorst le prijs, ten Bruggecate 2e prijs. Groep „Armoede zoekt List", 3e prijs, Tine Helder 4e prijs, A. Vorst en A. Winkel 5e iprijs, kinderen de Bakker, van Weelderen en Nieu- wenhuis 6e prijs. Rijwielen: Jongens: de Gier le prijs, Kieft 2e prijs, W. v. d. Struijs 3e prijs, Bob Jansen 4e prijs, A. Boerma 5e prijs. Meisjes: Tr. Ruiter lê prijs, C. Nicojai 2e prijs, S. Bos 3e prijs, Nel Rus 4e prijs, E Verduin 5e iprijs, Ali Modder 6e prijs. Wagens: J. L. Groot met Ouden van Da gen le prijs, Jac. de Vries (reclame ranja) 2e prijs, Melkslijtersvereeniging Aller Be lang 2e prijs, Ned. Ver. tot Afsch. van Al coholische Dranken, 2e prijs. Groepen: Zeven meisjes op wagen (neger tjes) le prijs, Bosch en Duin le prijs, Groep Zigeuners le prijs, Gymnastiekvereeniglng D. O. V. E. S. le prijs, Zuigelingenverzor ging (mevr. Modder en dames Steen) 2e prijs, Vier jaargetijden 2e prijs. Rijtuigen: Joh. Smit le prijs eereprijs met oorkonde, aangeboden door den heer J. Blok ker; gymn.ver. D. O. V. E. Sr eereprijs chris telijke meisjesver. zilveren lauwertak, aange boden door den heer G. Oudes te Alkmaar. Extra prijzen voor de mooiste groep: de Gier en kinderen Avis, Tine Helder, 5 Ta- vaansche meisjes, 6 negertjes (kindérai Over e.a.) De prijzen bestonden uit luxe voorwerpen voor de kinderen en verguld zil veren en zilveren medailles en lauwertak Zeer erkentelijk was het bestuur voor de rui me bijdragen der burgerij, waardoor het mogelijk was om fraaie prijzen toe te kennen. Nog zij gememoreerd dat alle medailles als inscriptie een herinnering aan dezen dag droegen. v 9 t' i 9 Wat er verder gebeurde. Intusschen en daarna had in „De Rusten de Jager de bioscoopvoorstelling plaats voor de jeugd, gegeven door den heer Bakkenes uit Haarlem. Het was er snikheet, maar niettemin was de belangstelling onver flauwd. De jubilaris tracteerde gul en de verfrisschende ranja liet zich goed smaken 's Avonds had ojp „Nijenburg" een diner plaats voor de raacfsleden, het eere-comité en genoodigden. Van 8—11 uur was er muziek en zanguitvoering van de vereenigingen Eensgezindheid, St. Caerilia, Harmonie, r.-k. kerkkoor (mannenkoor) en Sursum Corda. Reeds vroeg heerschte er een gezellige stem ming. Bijna de geheele gemeente was op de been en pret en jool laaiden hoog op. De electrische verlichting en de kleurige lampi ons tusschen de boomen (een attentie van de bewoners van den Raadhuisweg en gedeelte Heerenweg) verhoogden den feestelifken aan blik. De burgerij heeft in opgewekten toon het jubileum van de burgemeester waardig ge vierd. We willen niet eindigen zonder een woord van hulde te brengen voor de keurige orga- nisatie. Alles begon en eindigde op tijd. De poliitie heeft een zwaren dag gehad met de regeling van het verkeer enz., maar door haalr correct optreden en de medewerking der burgerij liep alles vlot van stapel. WIERINGERWAARD, Maandagavond half acht vergaderde de raad voltallig onder leiding van den burge meester tevens secretaris. Medegedeeld werd, dat bij beschikking van den minister van financiën d.d. 5 Juni ten behoeve van W. de Graaf 1350 voorschot uit 's Rijks kas is toegestaan. De acte werd heden gepasseerd. Van den ontvanger der di recte belastingen werd 31 Mei kennisgeving ontvangen, dat 5.50 gewetensgeld werd gestort. Door den minister van financiën werd me degedeeld, dat ingevolge voorloopige bereke ning de uitkeering aan onze gemeente, het welk voor de financieele verhouding tusschen Rijk en gemeente in aanmerking komt, ge raamd is op 8.83 73/100. Ingekomen was een dankbetuiging van de vereeniging van Ned. Gemeenten voor de schenking van 't cadeau in het gebouw aan gebracht. Van den heer J. Koes was een adres ont vangen, waarbij tegemoetkoming werd ge vraagd in de kosten ingevolge art. 13 L.O.- wet. Hij meende dat de afstand naar de school meer dan 4 K.M. is. De voorzitter lichtte toe dat de heer Koes aan den Westfrieschen dijk woont. De scho len te Barsingerhorn en Kolhorn zijn binnen 4 K.M. Er is een stilzwijgende overeenkomst met Barsingerhorn dat onze kinderen daar ter school kunnen en omgekeerd. Door den heer Koes kan dus geen aan spraak worden, gemaakt op vergoeding. De heer Van; der Kolk vroeg wat de bedoe ling van den heer Koes is. Misschien wil hij zijn kinderen liever hier op school hebben, in welk geval 't billijk-zou zijn wanneer voor een rijwiel eenige vergoeding werd ge geven. De voorzitter zeide, dat er volgens de wet geen reden bestaat om vergoeding te geven, dus zooals 't adres luidt kan er niet op inge gaan worden. Er is geen aanleiding om een andere regeling in 't leven te roepen. B. en W. stelden voor op 't adres afwijzend te be schikken. Dit werd met de stem van den heer v. d. Kolk tegen aangenomen. Verder deelde de voorzitter mede, dat het contract met het P.E.N. over straatverlich ting nog altijd hangende is. Het oude is na 5 jaar vervallen. De voorzitter en de heer Koster hebben de zaak met den directeur besproken die 't nog eens zou onderzoeken. Het verschil liep over onderhoudskosten. De voorzitter deed voorlezing van een nu ontvangen schrijven van het P.E.N., waaruit bleek, dat geheel aan onzen wensch is tege moet gekomen. Voorgesteld werd op het voorstel in te gaan en een nieuw contract voor 5 jaar aan te gaan. De gunstige bepaling geldt voor 33 jaar. De heer Speets vroeg welk verschil er nu was bij 't vorige. De voorzitter zeide, dat het precies zoo blijft, doch het P.E.N. had een ander ont- werp-contract. We kunnen 't zeer op prijs stellen, dat ze de zaak zoo correct behandelen. Ze hebben ons in 't gelijk gesteld. Aan de orde werd gesteld de benoeming van een gemeentebode. B. en W. stelden als zoodanig voor H. v. d. Brink, tijdelijk-agent van politie te Zandvoort en tijdelijk conciërge aldaar. De burgemeester lichtte nog toe, dat het zijn voornemen is hem met ingang van 1 Juli te benoemen als agent van politie al hier. Hij is in 't bezit van het politie-diplpma en heeft bij zijn bezoek alhier een goeden in druk gemaakt. Met algemeene stemmen werd de heer v. d. Brink tot gemeentebode be noemd. De voorzitter wilde hopen dat de keuze goed zal blijken te zijn. Het is tijdens de va cature heel goed gegaan. We hebben in Hau- wert een uitstekende bode gehad, terwijl we volle medewerking hebben gehad van onzen Rijksveldwachter. De heer Speets vroeg hoeveel sollicitanten er waren. De voorzitter antwoordde: een tamelijk groot aantal. De pensioengrondslag werd vastgesteld op 4<jO als bode en 120 als agent van politie, n.1. 800 aanvangsalaris, 120 voor woning en 100 voor kleeding. B. en W. stelden tevens voor om de toelage voor kleeding dit jaar met 75 te verhoo- gen. Allen voor. De voorzitter deelde ook nog mede, dat v. d. Brink inmiddels ook is benoemd als polderbode. Een suppl. begrooting tot een bedrag van 128.05, alsmede eenige af- en overschrij vingen worden goedgekeurd. Nu volgde vaststelling van het vermenig- vuldigingscijfer G.I.B. 19301931. Door den voorzitter werd een overzicht gegeven hetwelk luidt als volgt: In 1930 wordt vermoedelijk aan belasting ontvangen: a. restant dienst 19291930 9465.42; b. de uitkeeringen over Juli t.m. Decem ber zullen vermoedelijk bedragen 6 x 2200 is 13200, totaal 22665.42. Bij de begrooting gs voor 1930 geraamd een bedrag van 20.000, zoodat vermoede lijk boven de raming 2665.42 zal worden ontvangen. E>e dienst 1929 zal volgens voor loopige berekening sluiten met een voordee- lig saldo van rond 15000, w.o. is begrepen 1295 gewetensgeld. Gewenscht is deze bui tengewone ontvangst te reserveeren, zoodat de dienst 1931 kan worden geopend met een bedrag van rond 13700. De begrooting 1930 begon met een saldo- post van 12176.11. Over 1931 zal dus 1600 meer beschikbaar zijn. Aangezien ech ter een geringer bedrag aan inkomsten is te verwachten (staking dividendbetaling tram weg en vermindering rente uitgezet kasgeld) en de uitgaven zullen verhoogen met rente en aflossing der voor den schoolverbouw aan te gane geldleening, zal over 1931 onge veer aan ontvangsten 3000 meer noodig zijn dan over 1930. Tengevolge van de inwerkingtreding van de wet tot herziening der financieele verhou ding tusschen het Rijk en de gemeente, ont vangt de gemeente met ingang van 1 Januari 1931 in vergelijking met 1930 meer. ten le de hoofdsom der pers. belasting (opcenten Rijk en Provincie bij eventueele heffing inbegrepen) 7450; 2e: 3/4 van de hoofdsom deii grondbelasting 7575; vanaf 1 Mei 1931le: uitkeering uit het gem. fonds 2/3 van 10.000 is 6660; 2e: 2/3 van de bijdrage in de jaarwedde van B. en S. 2000, tezamen 23685. Minder: le: de uitkeering ingev. de wet 1897 5100; 2e: de opbrengst G.I.B. vanaf 1 Mei 1931 2/3 van 20.000 is 13332, te zamen 18432. Over 1931 zal dus in totaal 5253 meer worden ontvangen dan over 1930 bij een ge lijk vermenigvuldigingscijfer G.I.B. en dus 5253 min 3000 is 2353 meer dan voor dekking der uitgaven noodig zal zijn. Met een mindere opbrengst aan G.I.B. tot dit be drag zou over 1931 kunnen worden vol staan en dientengevolge een verlaging van het vermenigvuldigingcijfer voor den dienst 1930—1931 mogelijk zijn. Raadzaam werd echter geoordeeld met het oog op de slechte uitkomsten der landbouw- en veehoudersbedrijven, waardoor het totaal bedrag der belastbare inkomens en tengevol ge daarvan de opbrengst der G.I.B. belang rijk zal deelen wat, wijl de voorloopige uitkeeringen over 1930 hoog zijn, geheel zal drukken, op den dienst 1931 niet tot ver laging van het vermenigvuldigingcijfer over te gaan en dit voor den dienst 1930—1931 wederom vast te stellen op 1.10. De voorzitter wilde aan dit overzicht nog toevoegen, dat onze gemeente gunstig staat ten opzichte van de financieele verhouding tusschen Rijk en gemeente. We kunnen de rente en aflossing van den schoolverbouw betalen zonder tot belastingverhooging over te gaan. Ook is gerekend (Ét onze gemeente voor de gemeentefondsbelasting zal ge plaatst worden in de le klasse. Door den heer Blaauboer werd opge merkt, dat we toch aanmerkelijk voordeel hebben van de nieuwe regeling. Besloten werd het vermenigvuldigingcijfer vast te stel len op 1.10. Op een vraag van den voorzitter of de raad kan goedvinden het ontvangen gewe tensgeld in het reservefonds te storten, werd door den heer Blaauboer opgemerkt dat dit volgens hem niet in het reservefonds be hoorde gestort te worden, doch dat dit ten goede moet komen aan de belastingbetalers. Na eenige bespreking werd het toch beter HOOG EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE e IN ZOMERTIJD. Juli. Hoog water Laag water Datum v.m. n.m. v.m. n.ni. 3 9.39 10.09 J 5.55 6.24 4 10.42 11.13 - f 6.54 7.25 5 11.48 - 7.56 8.33 6 0.16 0.53 9.02 9.39 7 1.17 1.53 10.03 10.39 8 2.16 2.48 10.57 11.33 q 3.03 3.33 11.48 14 3.47 4.17 018 0.37 EGMOND AAN ZEE Hoog water rX. Laag water Datum v.m. n.m. -V v.m. n.n» 3 9.36 10.06 ■isX' 5.43 6.12 4 10.39 11.10 6.42 7.13 5 11 45 - 7.44 8.21 0 0.13 0.50 8.50 9.27 7 1.14 1.50 ,9.51 10.27 8 2.13 2.45 10.45 11.21 9 3.00 3.30 1136 10 3.44 4.14 0.06 0.25 geoordeeld om het in 't reservefonds te stor ten. In verband met den ophaaldienst van vuil nis hebben B. en W. een bespreking gehad met Van Zoonen. Deze zal een tarief vast stellen wat de ingezetenen zullen hebben te betalen. Dit zal voor een karrenvracht 1.50 zijn en kleine hoeveelheden naar verhouding. Om de zaak aan te moedigen stellen B. en W. voor om een bijdrage toe te kennen ad 50, evenals 't polderbestuur. De heer Speets had wel gezien dat Van Zoonen een welkome gast is bij velen. Zoo af en toe is er nog al wat te brengen. De vraag is hier wat gedaan kan worden voor een duurzame regeling. In ieder geval kan de heer Speets zich best vereenigen met eer toelage van 50. De heer v. d. Kolk besprak de wenschelijk- heid om vaste dagen te stellen, waarop Van Zoonen .rond komt. De voorzitter zou nog eens met van Zoonen spreken en zal dan trachten het in de goede richting te sturen. Door maar een toelage van 50 te geven, kunnen we natuurlijk geen eischen stellen. Ten slotte zeide de voorzitter dat van de afd. N.-Hollané van de vereeniging Ned. ge meenten de mededeeling is ontvangen dat de adviescommissie niet toe kan met de bedragen zooals die zijn gesteld, zoodat het tarief hoo- ger moest worden. Indien er bij de gemeenten geen bezwaar bestaat werd vastgesteld dat net 1 Juli zal ingaan. Het tarief voor elk plan is nu 2 boven het bestaande tarief. Over 1929 werd 28 betaald, terwijl aan le ges werd ontvangen 80. De heer Sipeets informeerde nog naar de tarieven die de bouwers hebben te betalen in dien ze een plan willen laten maken. De voorzitter zeide, dat dit van verschillende omstandigheden afhangt. Bij de rondïraag vroeg de heer Van der Kolk hoe 't staat met de brandspuit. Hierover zullen in comité inlichtingen wor den gegeven. Niets meer te behandelen zijnde w-rd de openbare vergadering gesloten. HEEMSKERK. Door de Vereenigde Straatmelkhandel is te beginnen met j.1. Zondag de prijs per L, met 1 cent verhoogd. In het midden van den zomer gaat ieder faarne een reisje maken. De een gaat ver van uis, naar Zwitserland of Italië, waar veel moois te zien is en een ander is al blij, als hij eens voor1 enkele dagen in de mooie streken van eigen land kan doorbrengen. Want ook ons eigen land beeft vele prachtige oorden, waar veel te bewonderen valt. Voor heden willen wij een wandeling maken in de duinen van het eiland Texel, waar we misschien geen enkel mensch, maar wel vele planten en die ren kunnen zien. Er zijn vele pannen en val leien in die duinen, waarin zich een veenkorst heeft gevormd, die geschikt terrein is voor planten, welke men elders niet of weinig aan- treft. Een groote duinvlakte met natte pannen vindt men drieduizend Meter benoorden het dorpje Koog: „de Muij" en „de Nederlan den''. Vroeger trof men ook vele vogels en bloemen aan in de Zuidelijke pannen der Texelsche duinen, doch sedert daar een betere afwatering is gemaakt, komen er minder moe- rasplanten voor en ook de vogels zijn heen- gegaan, omdat het riet en daarmede de nest- gelegenheid verdwenen is, en ook omdat deze plaatsen in de nabijheid van Den Helder lig-/ gen, waar men dikwijls vuurt met grof ge- schut, van welk gebulder de vogels afkeerig zijn. En sedert liet kamp voor watervliegtui gen, dat in „De Mok" gemaakt werd, gereed is, doet het motorgeraas nog meer kwaad aan de duinfauna. En nu zijn we aan „De Muij". Nog aan de binnenzijde van de duinen loopen we voorbij een stuk Haverland, waarin we het eigen aardig geroep van een vogel vernemen. Nu 11 41. Toen slopen en kropen ze door het struikgewas naar het huisje, waar de heks woonde. Het was een vervallen huisje met een groote deur in het midden, die scheef stond. Uit den schoorsteen steeg rook op, een bewijs dat de heks thuis was. „Nu, dat is me ook een heksentoer", zuchtte het verkeers- agentje, toen hij eindelijk rustig op zijn buik kpn liggen. - •'•V 1 42. Plotseling zagen ze een vos op hen aftornen en door den glanzenden steen, die aan den knop van den tooverstok was aangebracht, konden ze zien, dat die vos een spion van de heks was, die eens kwam kijken, wie daar zoo op den loer lagen. „We zijn hem te glad af", zeide Keesie, toen hij wist wat d« vos kwam doen. „Met vossen moet men vossen vangen, jon- gens"r

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 6