DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Uit het Parlement Dageiyksoh overzicht. Buitenland De burgerlijke beweging Britsch-lndië. in Onze Koloniën. 132e laargang. de strud om de macht in china. de actie van nahas pasja in egypte. de actie in de duitsche metaalindustrie. ALKMAARSCHE COURANT. Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2.—, franco door het geheele Rijk 2.50. Losse nummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIENi Per regel 0.25, bij groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h. HERMs. COSTER ZOON, Voordam C 9, post giro 37060. Telef. 3, redactie 33. JVo. 154 Directeur: C. KRAK. DONDERDAG 3 JULI 1930 Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. - DEN HAAG, 2 Juni 1930 De Tweede Kamer is heden op reces ge gaan. Met een vriendelijk woord heelt de voorzitter, mr. Van Schaik, den heerenhulde gebracht voor hun arbeid in 's lands belang en hun 'n prettige vacantie toegewenscht tot half September ls„ als de slmtmgsvergade- ring hen weder te zamen zal r Alvorens het zoover was heeft de Kamer intusschen nog eenige uren gewijd aan de ^behandeling van het voorstel tot heffing van een compenseerend recht op den invoer van witte suiker. De vergadering van heden be- Con met een uitvoerige rede van den heer Coliin (A.R.) ten gunste van het regerings voorstel. Zijn hoofdargument voor de aan neming van het voorstel, waarvan hij in tusschen zeer bescheiden verwachtingen 'koesterde, was, dat alle landen, die indertijd in 1902 de conventie van Geneve hebben ge- teekend, zich er toch niet aan hebben gehou den en tegen de overeenkomsten beschermen de maatregelen hebben -genomen. Waarom zouden wij er ons dan aan houdenEvenwel had hij de voorkeur gegeven aan de invoe ring van een productiepremie. Als er eenig eoed gevolg van het voorstel is te wachten, dan mag dit voor een deel zeker toegeschre ven worden aan de psychische versterking 'van den landbouwer, die daardoor weer nieuwen moed zal krijgen. De heer Ebels (V.D.) verzette zich tegen het voorstel omdat het een beschermend in voerrecht zal brengen,.waarvan hij niets wil de weten. Zoo dacht er ook zijn partijgenoot Marchant over, die in een zeer scherpe rede den draak stak met het zoogenaamde com- penseerende karakter van deze verhooging van het invoerrecht en de psychische verster king van den heer Colijn. De spreker vrees de dat als dit ééne schaap over den dam is gehaald, er meer zullen volgen en allerlei takken van landbouw hulp zullen verkrijgen. !Als overtuigd vrijhandelaar wilde hij van het voorstel niets weten Juist in moeilijke tijden is het zaak de juiste economische beginse len te handhaven, maar dat kost dan dubbe le moeite, gelijk men thans ervaart. Alvorens de heer Marchant aan het woord was, hadden we nog den heer Fleskens IR.K.j met warmte hooren getuigen ten gun ste van het voorstel, had de heer Snoeck Hen- kemans (C.H.) namens zijn fractie verklaard er voor te zullen stemmen, al waren hem op heffing van de crisisopcenten en van de kos ten van uitvoer van vee wel zoo lief geweest en had de heer Van Rappard (Lib.) zich ho mogeen verklaard met zijn partijgenoot Bie- rema voorstander van het regeeringsvoor- stel hoewel het hem toch aan het hart ging, dat' de regeering niet wilde weten van af schaffing van den vleeschaccijns, verlaging van de kosten der sociale verzekering en op heffing van de opcenten van de grondbelas- den heer Marchant hebben we den heer Van den Heuvel (A.R.) nog van zijn in stemming met het voorstel hooren getuigen, terwijl de heer L. de Visser (Comm.) de rij der sprekers sloot met een, volgens gebruik zoo grof gestemde rede, dat de voorzitter hem herhaaldelijk tot matiging moest verma nen en zelfs tot de orde riep, waarin hij zich als tegenstander van het voorstel deed ken: nen. Dat ging hem niet ver genoeg en hij kwam ten slotte met een motie opdagen om den geheelen suikeraccijns af te schaffen. Namens de regeering heeft minister De Geer het voorstel nader toegelicht en verde digd. Hij begon met den heer Braat te verze keren, dat de regeering er niet aan dacht een prijszetting voor landbouwproducten in te voeren den heer Van der Sluis verklaarde hij, dat zij diens voorstel tot verlaging van den suikeraccijns niet kon aanvaarden en motie van den heer De Visser achtte zij tuurliik ten eenenmale onaannemelijk. Vervolgens heeft de heer De Geer uiteen gezet, dat het vraagstuk van den vrijhandel hier buiten stond en het in te voeren com penseerend recht geen fiscaal recht was doch in de eerste plaats een herstel van een onge lijkmatigheid, daar ook voor andere artike len die aan accijns onderhevig zijn een com penseerend invoerrecht wordt geheven en zulks voor de suiker nog niet geschiedt. Hier mede komt men ook niet in botsing met de conventie van Geneve, welke zich niet tegen vinden om tot vergrooting onvcr- over te waardoor do mijdelijk\veer slechter zou w0r^"ken zoo- Op deze rede volgden geen p r(jen dat onmiddellijk tot stemming kon worden overgegaan. De motie-Van der Slu verworpen met 50 tegen 23 steF^iizinnig- stemden de sociaal-democraten, de democraten, de communisten en de n De motie tot afschaffing van den suiker- accijns mocht slechts de stemmen van voorsteller en den heer Floris V°s verw ven: 71 tegen 2. Het regeer incsvoorstel wei ten slotte aangenomen met 50 tegen 23 stem men. De tegenstemmers waren hier de voor stemmers voor de motie-Van der Sluis. DE ONTRUIMING VAN HET RIJNGEBIED. Het levenswerk van Stresemann volbracht. Wat Mussolini reeds 7 jaar geleden deed. De eerste Juli zal in de annalen der Duitsche geschiedboeken met gouden letters genoteerd worden, omdat op dien dag voor het eerst na 12 lange en moeilijke jaren de Rijn weer geheel vrij van vreemde troepen werd. Twaalf jaren lang hebben de uniformen van Fransohe, Belgische en Engelsche militairen den Duitschers er aan herinnerd, dat zij de over winnaars van den grooten wereldoorlog waren. Twaalf jaren lang moest het Duitsche Rijk zich aan den Rijn bukken voor de buitenlandsche overheerschers, en al was die druk vooral in de laatste jaren nu nfet zoo heel erg, toch was het voor eiken Duitscher onaangenaam, talkens weer herinnerd te worden aan den nederlaag, dien zijn Rijk te slikken had gekregen. Het is dus begrijpelijk, dat het thans vrij ge worden gebied feest heeft gevierd, ook al wa ren de betrekkingen zeer verbeterd. Er werden groote optochten georganiseerd, juichende re devoeringen gehouden, kortom, het Rijnland vierde feest, omdat het vrij was geworden. En datzelfde Rijnland heeft niet vergeten, dank te brengen aan dr. Stresemann, die helaas dezen dag niet mocht beleven. Stresemann toch is de groote bevrijder geweest van het Rijnland en zijn naam zal voor altijd verbonden blijven aan den lsten Juli 1930. Men zou in 1920 niet gedacht hebben, zoo sprak Hermann Müller in hét „Berl. Tageblatt", dat het Stresemann gelukken zou, deze bevrij ding tot stand te brengen. Hij had toch te worstelen met de binnenlandsche partij-politiek en met het buitenland. Telkens weer, als het buitenland hem begon te vertrouwen, maakte men in Duitschland zelf, dat het wantrouwen weer de overhand kreeg. Stresemann moest dus wel moedeloos worden. Hij wanhoopte echter niet en vocht door, niettegenstaande zijn ziekte hem lichamelijk sloopte. En welk een voldoening moet het voor dezen grooten staatsman geweest zijn, toen eindelijk in den Haag zijn levensdoel bereikt werd: de ontruiming der bezette gebieden. Sedert was het hem aan te zien, dat hij „op" was. Na zes jaren strijd en vervulling van de moeilijkste functies in een uiterst gecompli- ceerden tijd, vaak niet gesteund door zijn eigen land, door het buitenland beschouwd als volko men eerlijk, doch niet de eigenlijke vertegen woordiger van Duitschland, dat wraakzuchtig heette, is Stresemann gevallen te midden in zijn arbeid. Duitschland heeft dit niet vergeten, Het heeft hem dezer dagen stille hulde gebracht en hem geëerd als den man, die Duitschland be vrijd heeft van de vreemde troepen In verband met de ontruiming van het Rijn land weet de diplomatieke medewerker van de „Daily Telegraph" een feit te onthullen, dat tot nu toe slechts in de hoogste diplomatieke krin gen bekend was. Hij meldt, dat Mussolini reeds zeven jaar geleden, op 3 April 1923, de Engel sche regeering een voorstel heeft gedaan tot ontruiming van het destijds bezette Duitsche gebied. Dit voorstel werd gedaan tijdens de be zetting van het Ruhrgebied, daar Mussolini vreesde, dat de Duitsche kolenleveringen aan Italië gevaar zouden loopen en dat Frankrijk de bezetting van het Ruhrgebied en het Rijn- land eeuwig zou doen duren, om op deze wijze een militaire hegemonie in Europa te bezitten. Deze bedenkingen tegen de bezetting door Frankrijk werden gedeeld door den Belgischen minister van buitenlandsche zaken Jaspar, die wel is waar de bezetting van het Ruhrgebied ter verzekering van de schadevergoedingsbeta lingen heeft goedgekeurd, doch elk verder gaand doel van de hand wees. In Maart 1923 heeft te Milaan een bespre king plaats gehad tusschen Mussolini en Jaspar. Mussolini heeft toen een program voorgelegd met betrekking tot de ontruiming van het be zette gebied. In het plan van Mussolini werd verder voorgesteld de schadevergoedingsschuld vast te stellen op vijftig milliard mark, en ver der het toekennen van een gedeeltelijk mora torium voor de leveranties in natura voor den tijd van vier jaar, economische en financiëele waarborgen zonder politiek karakter, het op nemen van binnen- en buitenlandsche leeningen door het Duitsche Rijk. Na de goedkeuring van Jaspar is het plan aan de Engelsche. regeering voorgelegd. Het was de bedoeling van Italië, dat Engeland, Italië en België de Duitsche re geering er toe zouden brengen aan Frankrijk een dergelijk aanbod te doen en Frankrijk aan den anderen kant te bewegen dit aanbod te aanvaarden. Bij een weigering van Frankrijk zouden de overige mogendheden zich losmaken van de Fransche buitenlandsche politiek. De Engelsche regeering vreesde echter een reactie op de openbare meening in Frankrijk en bij Poincaré, en daar ook België inzake de voorgestelde ontruiming van de overeenkomstig het Vredesverdrag bezette zönes bezwaren maakte, heeft men het plan van Mussolini laten vallen, aan Deelneming van studenten den boycot. Kenmerkend voor de boycotweek is de ster ke deelneming van scholieren en studenten van beiderlei kunne, die niet slechts wegblij ven uit de klassen, doch ook trachten hun makkers te dwingen, hun voorbeeld te volgen en voor de school manifesteeren. In minstens twee lokalen hadden studenten een botsing met de politie, die gebruik maakte van lichte lathis. Bestrjjding nationalistische pro paganda. De onderkoning heeft een verordening uit gevaardigd, waarbij1 het uitgeven van vellen papier met nieuwsberichten zonder speciale machtiging, wordt verboden. Doel van dezen maatregel is het bestrijden der propaganda door middel van met de cyclostyle vervaardigde bulletins, welke door het nationalistische congres worden uitge geven. Een beslissende overwinning van Nanking. Officieel wordt bekend gemaakt, dat .de regeeringstroepen te Hengtsjanfoe, in Zuid- Honan, na een slag van drie dagen een be slissende overwinning hebben behaald op de troepen van Kwangsi, een communistische IJzeren Divisie". Laatstgenoemde leden een verlies van 150.000 man aan dooden en ge wonden, de regeeringstroepen van 5000. De overwinning maakt zeven divisies van regee- ringsgezinde veteranen vrij voor de cam pagne tegen de noordelijken. Twee personen gedood. Een telegram uit Kaïro meldt, dat Dins dagavond te Belbeis twee personen werden gedood na, zooals wordt bericht, een heftige rede van een parlementslid ter gelegenheid van het passeeren van Nahas pasja. De regeering zal met straffe hand optreden. In een door Sidky pasja afgelegde verkla ring wordt o.a. het volgende gezegd: De gevolgen van Nahas pasja's opruiing beginnen zich te doen gevoelen. Hij predikt openlijk de revolutie, hetgeen overal leidt tot handelingen, die de openbare veiligheid in gevaar brengen. In weerwil van de onverschilligheid van het publiek over het algemeen en de afkeu ring van alle verstandige lieden zouden Na has pasja's opruiende woorden wel eens een vruchtbaren bodem kunnen vinden onder de slechte elementen, die in alle landen steeds gereed staan onlusten te verwekken. Derhalve zijn te Zagazig, waar Nahas pasja redevoeringen houdt, vandaag strenge maatregelen genomen ter voorkoming van onlusten. Te Belbeis, waar Nahas pasja's trein stopte, heeft het gepeupel, opgeruid door een afgevaardigde, die den leider van de Wafd vergezelde, een inval gedaan in het station, waarbij twee officieren, twee soldaten en ambtenaren zwaar werden gewond en een inspecteur van politie werd bedreigd. De po litie verdedigde zich en twee aanvallers wer den gedood. De premier voegde er bij, dat zijn regee ring een dergelijke agitatie niet zou dulden en vastbesloten was de openbare orde, zoo wel onder Europeanen als inlanders, te be schermen, waartoe hij zou gebruik maken van alle middelen, waarover hij beschikte. De regeering heeft besloten jegens de Wafd met de grootste gematigdheid op te treden, omdat zij in vrede en rust wenschte te werken voor het herstel der orde, de ver zekering der veiligheid, het herstel der open bare financiën en het nemen van maatrege len tegen de economische crisis, waaronder het land lijdt. Partieele stakingen. Het Hbld. verneemt: Naar aanleiding van het inwerking treden der nieuwe loonregeling bij de Rijnsch-West- faalsche staalindustrie staakte Dinsdag een gedeelte der arbeiders, in hoofdzaak uiterst links georganiseerden, van de Ver. Stahlwer- ke en de Klöcknerwerke den arbeid. Staking verloopt reeds. Het in verhouding tot het aantal werklie den toch al geringe aantal stakers in de Rijnsch-Westfaalsche ijzer- en staalindustrie, als gevolg van de loonsverlaging met 1 Juli, is reeds in den loop van den middag sterk afgenomen. Gisteren staakten nog slechte enkele duizenden arbeiders, waarvan de be- driiven geenerlei stoornis ondervinden. Ook de houding van de stakers is zeer rustig, zoodat èr geen ongeregeldheden zijn voor gekomen, en men geloofd dat het voornaam ste der geheele beweging geëindigd zijn, daar ajle pogingen der links-radicale eleigen- ten om de staking uit te breiden niet het min ste succes hebben gehad. Een aanzienlijk percentage der stakers zal waarschijnlijk in verband met de bepalingen over de looncontracten, niet weer worden te werk gesteld, te minder daar tengevolge van de slapte in het bedrijf toch binnenkort nieu we opzeggingen voor de deur staan. DE FINSCHE REGEERING AFGETREDEN. De perswetten aangenomen. Met 112 tegen 69 stemmen heeft de Fin sdie Rijksdag de regeeringsvoorstellen in zake de perswetten, die verschillende maat regelen inhouden tegen de communistische dagbladen in Finland, aangenomen. Gisteravond te 11 uur heeft het kabinet zijn ontslag ingediend, teneinde voor de uit voering van de anti-communistische maat regelen een breedere basis mogelijk te maken. ALEXANDER OVER DEN BOUW VAN DUIKBOOTEN. Alexander, de Eerste Lord der Britsche Admiraliteit, deelde gisteren in antwoord op vragen in het Lagerhuis mede, dat besloten is dit begrootingsjaar te beginnen met drie onderzeeërs van het programma van het jaar 1929 en den nieuwbouw van het programma voor het jaar 1930, waarvan de bijzonder heden al zijn bekend gemaakt. De totaalkosten van deze schepen, met in begrip van de kosten voor de kanonneer- torpedos en ammunitie wordt begroot op 10.540.000. Alexander verklaarde» dat het totaal der vloottonnage in aanbouw of voorgenomen voor het Britsche Rijk en de Vereenigde Sta ten ongeveer bedroeg voor de Vereenigde Staten 140.000 ton en voor het Britsche meenebest 11'5.000 ton. e- BRAND BIJ CHARLEROI. Een doode, acht gewonden. Het B.T.A. meldt uit Charleroi dat gister avond een brand gewoed heeft in een fabriek van katóen-afval te Joaillet. Een loods stort te in, waarbij acht brandweerlieden werden gewond. Een overleed tijdens zijn transport naar het hospitaal; een ander is nog niet uit de puinhoopen te voorschijn gehaald. De burgemeester der gemeente brak een been. EEN KLOPPARTIJ IN POLEN. Korfanty raakt slaags. In het Savoye-hotel in Kattowitz is het de zer dagen tot een kloppartij gekomen tus schen het Seymüd Korfanty en den medicus uit Kattowitz Kujawski, wiens vrouw lid van de Seym is en tot de regeeringspartij behoort. Dr. Kujawski gaf Korfanty een slag op zijn hoofd, waarop deze hem een pak slaag gaf. Aanleiding tot dit conflict was, dat de me dicus van oordeel was, dat Korfanty zijn vrouw in het parlement beleedigd had. DRIE POOLSCHE DOODVONNISSEN. Uit verschillende plaatsen, het laatst uit Parijs, zijn in den laatsten tijd mededeelra gen gekomen over betoogingen tegen Pool- sche gezantschappen of consulaten, zoo lezen wij in het Hbld. Aanleiding tot deze betoo gingen is gegeven door het in het begin van Juni door de rechtbank te Lemberg uitge sproken doodvonnis tegen drie jeugdige communisten, die zich aan communistisch? propaganda hadden schuldig gemaakt. Zoo wel in Polen als ook in het buitenland heeft dit vonnis, waarbij de straf zoo weinig in overeenstemming is met de schuld, en dat volstrekt niet alleen in communistische krin gen, sensatie en ontzetting gewekt. Een korte herinnering van de feiten zal. dat trouwens doen begrijpen. In de woning van den ingenieur Kuhan te Lemberg hadden deze jongelieden van 23 tot 27 jaar oud zich schuldig gemaakt aan het drukken van communistische vlugschriften. Het feit werd ontdekt en de jonge mannen en de in genieur Kuhan werden gearresteerd en voor ae jury-rechtbank gebracht. De rechtbank sprak den ingenieur van schuld vrij, maar veroordeelde ae drie jonge mannen ter dood... wegens hoogverraad. Blijkens een uiteenzetting van den corres pondent der „Frankf. Ztg." te Warschau, was een dergelijke veroordeeling mogelijk omdat in het vroegere Oostenrijksche gebied van Polen nog altijd de oude Oostenrijksche wet geldt waarbij op landverraad de dood straf staat. Het O. M. te Lemberg had tegen de jongelieden een vervolging wegens land verraad ingesteld en op grond nu van de In Galicië nog heerschende Oostenrijksche wet volgde dus op de schuldverklaring der be klaagden de doodstraf. De fout ligt dus bij het O. M. dat de daad der jongelieden tot landverraad bestempelde en aldus tot de toe passing eener verouderde wet noopte, terwijl elders in Polen dergelijke delicten als te Lem berg begaan slechts met gevangenisstraf tot in het ergste geval een maximum van vijf jaren kunnen worden gestraft. Door het wreede Lemberger vonnis is nu op dezen zonderlingen toestand, waarbij in een deel van Polen nog verouderde Oosten rijksche wetten (van 1852) gelden, de aan dacht gevestigd. En het is dan ook niet aan te nemen, dat dit vonnis, dat nog voor het hof van cassatie te Warschau in hooger be Dus U weet dat de GROOTi: OPHIIJIIVG bij BULTHUIS Vrijdagmorgen 8£ uur begint Reusachtig goedkoope prijzen. WV Op alle andere goederen 10 0/0 korting roep zal komen, zal worden voltrokken. En zeker is het niet aan te nemen, dat de Pool- sche president de uitvoering zou toelaten van een vonnis, dat met de moderne rechtsbegrip pen zoo volkomen in strijd is. Dat Polen strenge maatregelen neemt te gen de communistische propaganda die uit het buurland Rusland' zoo krachtdadig wordt ondersteund, is zeker volkomen te begrijpen. Maar het zal voor Polen van belang zijn hierbij niet in de wreedheden te vervallen, die de Russische buren qp hun politieke te genstanders toepassen. Bij de sensatie in Polen zelf door het Lemberger vonnis ge wekt, behoeft hiervoor in dit geval ook wel geen vrees te zijn. Maar de protesten uit bin nen- en buitenland zullen de Poolsche regee ring moeten overtuigen van de noodzakelijk heid door een herziening van de nog door verschillende uit het verleden stammende wetten beheerschte rechtspleging een herha ling van uitspraken als thans te Lemberg gevallen, te voorkomen. HET DRANKVERBOD IN AMERIKA. In beslaggenomen drank heroverd. Agenten van den beruchten dranksmokke laar van Chicago, Al Capone, hadden whisky, cognac en andere dranken voor een waarde van ongeveer een half millioen gul den van Jacksonville in Florida verzonden naar Chicago waar door het optreden van de regeering drankschaarschte heerschte. Maar de regeeingsambtenaren waakten, namen den drank in beslag en sloegen ze in entrepot op. Maar de bede van Capone liet het er niet bij zitten. Zij deed 's morgens vroeg een inval in het regeeringsentrepot; vijftien gewapeftdén namen aan de onderneming deel en vier hun ner drongen het entrepot binnen waarvan de waker hen hield voor regeeringsambtena- ren die drank kwamen opslaan. De waker werd gebonden, men stopte hem een prop in den mond en blinddoekte hem. Drie uur lang waren de mannen met grooten spoed bezig om 400 kisten met drank met een goederen lift van de tweede verdieping naar beneden te brengen en ze vervolgens in vrachtauto's te laden, waarmee ze er vandoor gingen. Politieke schandalen verwacht. Majoor Maurice Campbell, gedurende vier jaar hoofd van den dranlcverbodsdienst van New York, heeft zijn ontslag genomen en bij die gelegenheid beschuldigingen geuit waar van men politieke schandalen verwacht. Vol gens hem zijn hooge ambtenaren van de schatkist niet oprecht geweest bij hun pogin gen om het drankverbod na te leven en zou den plaatselijke politici en bepaalde regee- ringsambtenaren faciliteiten hebben ver leend op drankgebied om aldus steun te ver krijgen voor de republikeinsche partij te New York. Het wordt volgens den correspondent van de „News Chronicle" te New York als zoo goed als zeker beschouwd dat de Senaat op een nieuw onderzoek zal aandringen in het heele drankverbodsprobleem. Vier jaar lang is Campbell door de „natten" van New York verfoeid wegens zijn invallen in hotels en restaurants. Thans is de stemming ten aan zien van hem inees omgekeerd want hij heeft bij zijn aftreden verklaard dat de ervaring hem geleerd heeft dat het drankverbod een gevaarlijke fout is. KORTE BERICHTEN. In Juni zijn door het station Hoogezand der N. S. verzonden 506 wagonladingen groenten, in hoofdzaak komkommers, bloem en spitskool en tomaten, waarvan pl.m. 50C naar het buitenland. Gistermorgen is op de Zuiderzee de zes tienjarige visschersknecht G. Jansen, varende op de „H.K. 146", overboord geslagen en verdronken. BRANDEN. Te Soerabaja. Een zware brand brak uit in de magazijnen van het radio-verkoopkantoor Akiz-radio- Holland (hoofdvertegenwoordiger van Philips Radio en Ned. Seintoestellenfabriek) te Soe rabaja. Een millioen stuks lampen werden vernield, terwijl de schade ruim een millioen gulden bedraagt. De verzekering dekt de ge heele geleden schade.. In Tapanoeli. Officieel wordt gemeld door den resident van Tapanoeli, dat in de onderafdeeling Baroes een brand heeft gewoed op de pasar, waarvan de oorzaak onbekend is gebleven. Daarbij zijn een vrouw en een meisje ver brand, terwijl een 30-tal woningen in de asch werden gelegd. De schade bedraagt on geveer 60 mille. Er is niets verzekerd.

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 1