Spaarboekjes fitfr Kunsten en Wetenschappen. Fa. De Lange De ffloraaz, Telegrammen Binnenland Laatste berichten. ALKMAAR. van 8 Juli 1930 Opgave van IVoortHiollaiidseli La.ndt»onwcs:ediet. 0si°' AGENDA Maandag 7 Juli. 7.30 uur, Cinema Americain: Tropen- loorts (boven 18 jaar). 7.30 uur, A. B. T., hoofdnummer De Ge- heimzininge X (sensatie en spanning), hoofdrollen Carlyle Blaekwel en Pouline Johnson. Toegang vanaf 14 jaar. 7.30 uur, Victoria Theater: Goud. (Toe gang boven 18 jaar). Dinsdag 8 Juli. 7.30 uur, Cinema Americain: Tropen- koorts (boven 18 jaar). 7.30 uur, A. B. T.: De geheimzinnige X (vanaf 14 jaar). 7.30 uur, Victoria Theater: Goud. (Toe gang boven 18 jaar). 8 uur, De Rustende Jager te Heiloo, ver gadering Witte Kruis. Woensdag 9 Juli. T.30 uur, Cinema Americain: Tropenkoorts (boven 18 jaar). v 7.30 uur, A. B. T.: De geheimzinnige X (boven 14 jaar). 7.30 uur, Victoria Theater: Goud (boven 18 jaar). Donderdag 10 Juli. 7.30 uur, Cinema Americain: Tropenkoorts (boven 18 jaar). 7.30 uur, A. B. T.; De geheimzinnige X (vanaf 14 jaar). 7.30 uur, Victoria Theater: Goud (boven 18 jaar). 8 uur Sted. Muziektuin, Concert Mannen- en Jongenskoor „Orpheus", met Marcus Plooyer, tenor. TU1NCONCERT MANNENKOOR „ORPHEUS" MET ONDERAF. JONGENSKOOR. Men schrijft ons: Onze Sted. Muziektuin is nu wel op z toooist. Men komt als het ware door een boog van rozen binnen en de tuin is een lust voor het oog. Donderdagavond a.s. zullen 136 jongens hier hun mooie liederen laten hooren en tot slot zullen zij met het Mannenkoor samen zingen „L'Orgue", van L. de Rille. Deze compositie tracht weer te geven den machtigen indruk die het groote orgel, spelend in een kathedraal maakt op den mensch. Marcus Ployer, tenor, de solist voor dezen avond, is een geboren zanger, als jongen zong hij al onder z'n arbeid, totdat hij door een paar kunstminnenden werd ontdekt en zijn verdere opleiding ontving van den bekenden baszanger Caro uit Utrecht. Hij zal bekoren door zijn heldere frissche stem. Het Mannenkoor onder bezielde leiding van Nico Hoogerwerf zal zich in zes verschillende koorwerken laten hooren Het zal een mooie avond worden. Oedeeltelijk gecorrigeerd. BOTSING TUSSCHEN POLITIE EN COMMUNISTEN IN POLEN. WARSCHAU, 7 Juli. Te Sosnowitz ont stond gisteren een ernstige botsing tus schen politie en communisten. Toen d: politie een communistische betooging som meerde om uiteen te gaan, werd uit de menigte met steenen gegooid en geschoten Verscheidene politie-agenten en twee paar den werden gewond, terwijl van de demon stranten één gedood en velen gewond wer den. Tien communisten werden gear resteerd. KMERIKAA'NSCH'E REUZEN-TANK. NEW YORK, 7 Juli. Ten behoeve van ihet Amerikaansche leger laat de Ameri kaansche regeering op het oogenblik een nieuwe tank bouwen van reusachtige af metingen, die een snelheid kan bereiken te water van 16^ K.M. per uur, op onbe gaanbaar terrein van 24.75 K.M. per uur en op gunstig terrein van 115 K.M. per uur. De rijdende vesting wordt zoodanig inge richt, dat zij bestand is tegen bom- en gas aanvallen. De tank zal een lading kunnen bevatten van 12 ton. -5ROOTE OVERSTROOMINGEN IN JAPAN. 27 dooden, spoorbruggen verwoest. LONDEN, 7 Juli. Volgens een telegram uit Tokio hebben groote overstroomingen in de provincie Jamagata, ongeveer 250 K.M, ten Noorden van Tokio, groote verwoestingen aangericht. Het aantal dooden bedraagt 27. Duizenden personen zijn dakloos. De rivieren zijn 5 meter gewassen. De schade wordt op 100.000 pond sterling geraamd. De spoorweg is door een aardverschuiving versperd, bruggen en wegen werden ver woest, de oogst deels vernield. POLITIE EN BURGERIJ, i Vechtpartijen te Bussum.. Zondagnacht is het te Bussum tot een hardhandig treffen gekomen tuschen politie en publiek, dat een dronken persoon uit de handen van de politie wilde bevrijden. De agent K. werd daarbij ernstig mishandeld. De politie voerde herhaaldelijk charges uit met de blanke sabel. Omstreeks half één in den nacht wilde de opgewonden menigte het hoofdbureau van politie bestormen om den arrestant met geweld te bevrijden De politie en de marechaussée deden een uitval, waar bij zij met sabel en gummistok harde klap pen uitdeelden. Om half vijf werd de voor man Van het verzet, de varensgezel R„ ge arresteerd wegens openlijke geweldpleging. Hij is ter beschikking van de justitie gesteld. ONTVLUCHTE PSYCHOPAAT Door de politie van Enschedé is aange houden zekere H. S., die de voerige week, uit het psychopathenasyl te Leiden is ontsnapt; bij zijn arrestatie verzette hij zich hevig, zoo dat vijf agenten noodig waren om hem naar het politiebureau over te brengen. Hij wordt naar Leiden teruggebracht. DE STAHLHELM ROERT ZICH WEER. Thans tc Bremen, Bij een propaganda-optocht van de Stahl- helra door de arbeiderswijk Gröpelingen (in Bremen) werd de optocht door communisten, die reeds eenige dagen tevoren in pamfletten op gewelddadigheden hadden aangedrongen, met rotte eieren, bierflesschen en stinkbommen bekogeld. Toen d& communisten ook de politie Aanvielen, werden zii door de bereden oolitie uiteengedreven. Zij trokken de paarden aan de teugels, waarop de politie van de vuurwapens gebruik maakte. 25 personen werden gear resteerd. Aan beide kanten zijn verscheidene personen ernstig gewond. VLIEGONGEVAL IN RUSLAND. 2 dooden. Naar uit Maskou gemeld wordt, is Zon dag de opper-bevelhebber van den Russi- schen militairen luchtvaartdienst, Stoljarow, in Turkestan met zijn vliegtuig neergestort en gedood. Ook de opper-bevelhebber van het vliegtuigeskader, Osadasch, is nabij Minsk naar beneden gestort. Vliegtuig en be stuurder verbrandden. MOEILIJKHEDEN IN DE TEXTIEL INDUSTRIE TE GOOR. Bij de N.V. Katoenfabrieken v.h. A. Jan- nink en Co. te Goor werd Zaterdag een zes- touwenstelsel in plaats van een viertouwen- stelsel ingevoerd, waarmede een loonsver laging van 25 gepaard ging, terwijl de ongehuwden en de vrouwen in de witweverrij ontslag werd aangezegd. De arbeiders waren hierover ontevreden en vroegen een bespreking aan met de fabri kanten, welke bespreking reeds heeft plaats gehad en waarbij werd overeengekomen, dat Maandagavond de afdeelingsbesturen met de directie zouden confereeren. Hedenmorgen werd door middel van aan plakking echter bekend gemaakt, nadat in middels reeds een vergadering met de afdee lingsbesturen had plaats gehad, dat het zestouwenstelsel hedenmorgen toch werd in gevoerd. De arbeiders betuigden hierover toen hun ontevredenheid, waarna een oogen blik later de firma een der wevers voor de keus stelde, de zes touwen te accepteeren of direct ontslag. Dit werd door den betrokken arbeider geweigerd, waaruit voortvloeide, dat al de andere bontwevers hun machines stop zetten en wenschten over een en ander eerst met de directie te spreken. Hiermea nam de directie geen genoegen, waarna de fabrieken, zoowel voor bont- als witwevers, werden stopgezet. Naar wij vernemen, zal hedenmiddag reeds een vergadering plaats vinden tusschen hoofdbesturen en afdeelingsbesturen in het r. k. verenigingsgebouw St. Jozef. NOORD-HOLLANDSCHE WATERSCHAPPEN. (Van onzen eigen verslaggever). In Krasnapolsky te Amsterdam werd hedenmorgen een algemeene ledenver gadering gehouden van de Vereeniging voor Noord-Hollandsche Waterschap pen, onder voorzitterschap van den heer W. J. Kernkamp uit Edam. De vergadering was druk bezocht. Waarnemend secretaris was de heer J. W. Boersma, secretaris van het Hoog heemraadschap voor Hollands Noorder kwartier te Alkmaar. De Voorzitter herdenkt, alvorens de vergadering te openen, den overleden secretaris, den heer P. J. van Amstel, wiens heengaan voor ons land, voor Noord-Holland in het bijzonder, maar bovenal voor zijn familie en de vereeni ging van Noord-Hollandsche Water schappen een groot verlies was. Bij de belangstelling op de begrafenis werd gewezen op dit groote verlies voor de gemeenschap. Onze vereeniging spe ciaal heeft een man van groote verdien sten verloren, en zijn plaats zal moeilijk kunnen worden vervuld. Bij moeilijke kwesties onder de leden wist hij steeds met tact bemiddeling te verleenen. Met dankbaarheid en groote waardeering staren we hem na en we zullen hem steeds dankbaar blijven gedenken. Voorts herdacht spr. den heer H. Vijn Ilzn., een der mede-oprichters en vele jaren bestuurslid der vereeniging. Dank baar aldus spr. zullen we ook blij ven gedenken alles wat deze voor de vereeniging heeft gedaan. Deze woorden werden docr 'de verga dering staande aangehoord. De voorzitter deelde daarna mede, dat de heer C. J. van Tienhoven, waarne mend voorzitter, zich wegens langdurig buitenlandsch verblijf genoodzaakt zag zijn bestuursfunctie ter beschikking te stellen. Door het bestuur is in zijn plaats aangewezen de heer J. Comman deur Azn. In de plaats van den heer v. Amstel is de voorzitter aangewezen om dezen te vervangen in hot bestuur van de Unie van Waterschapsbonden. Voor kennisgeving aangenomen. De notulen, voorgelezen door den waarnemend secretaris, den heer Boers ma, worden zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. Aldus vastgesteld. De secretaris las hierna het jaarver slag voor, dat begonnen wordt met woor den van waardeerende herdenking van den overleden secretaris-penningmees ter, den hter J. P. van Amstel, door wiens groote werkzaamheden er een goede samenwerking ontstond tusschen de waterschappen. Het ledental dat op 1 Juli '29 bedroeg 217, steeg tot 22?. De rekening 1929 sloot met een batig slot van 87.19. Een bespreking werd gehouden tusschen afgevaardigden van het bestuur van de Unie van Waterschapsbonden en de vereeniging van Nederl. Gemeenten, inzake uitkeering' voor de wegen. Goed resultaat werd bereikt met de recla mes-belastingen. De gezamenlijke verminde ring van grondbelasting over 25 Water schappen bedroeg 1200 per jaar. Een wa terschap kreeg een vermindering van 83 tot 6; een ander van 27 tot 2.26. Hierna volgde een verslag van de lezing over de zoetvVatervisscherij. Het verslag wordt in druk aan belangheb benden rond gezonden. De heer D. G o v e r s rapporteerde namens de commissie belast met het nazien der reke ning tot goedkeuring. Hij sprak nog een woord van waardeering over den helaaè te vroeg ontslapen penningmeester. De rekening werd vastgesteld in ontvang sten en uitgaaf op een bedrag van 3567.94 en een batig saldo van 87(19. De voorzitter constateerde met vol- RENTE 3'|2 i„. HET NEDERLANDSCHE ANTWOORD AAN MINISTER BRIAND. Uit den officieelen tekst. Na het uittreksel uit het Nederland- sche antwoord op het Fransche memo randum inzake een Europeesche federa tie is nu ook uit Den Haag den volledi- gen tekst in de Nederlandsche vertaling verschenen. De hoofdzaken daarvan zijn in het Fransche uittreksel goed weergegeven, zoodat wij niet nog eens in herhaling willen vervallen. Een paar gedeelten meenen wij echter nog eens in extenso te moeten afdrukken. Zoo lezen wij: „Zich rekenschap gevende van de on derlinge afhankelijkheid van de volke ren der geheele aarde is de Nederland sche Regeering, die overfgens niet uit het pog zou kunnen verliezen, dat het Koninkrijk der Nederlanden niet alleen het grondgebied in Europa omvat, van meening, dat het hier betreft een van de moeilijkste zijden van het probleem, die met de grootste aandacht dient te wor den ender de oogen gezien. In dezen gedachtengang heeft de Ne derlandsche Regeering met groote -vol doening kennis genomen van de verkla ring der Fransche Regeering, dat het hier betreft „een denkbeeld, dat volko men afwijkt van dat, hetwelk eertijds heeft kunnen voeren tot de vorming in Europa van tol-unie's, beoogende om de onderlinge douanegrenzen op te heffen, teneinde aan de grenzen van de gemeen schap een hoogertu scheidsmuur op te richten, met andere woorden, om een doening, dat de vereeniging in bezit met 1000- is vooruit gegaan tot 4000 be draagt. De begrooting werd in ontvangst en uit gaaf vastgesteld op 3390, onvoorzien 110. Ten behoeve van een geschenk voor het nieuwe Gouvernementsgebouw te Haarlem had het bestuur 300 uitgetrokken. De voorzitter zeide, dat het bestuur ver ondersteld had daarmede in den geest van de leden te handelen. De drie, grootste., wa de leden te Handelen. De dw&grootste, wa terschappen in de Provinciejipödén dtt-bfijy gedaan en spr. verheugde zich er over,'- dat" de vergadering dit had goedgekeurd.v| Aan de orde was hierna de benoeming van drie leden van het bestuur, wagens'periodie ke aftreding op 1 Juli van de heeren W. J Kernkamp, C. Fok, en P. Couwenhoven. Het bestuur beveelt aan: Vacature Kernkamp: 1 W. J. Kernkamp, Dijkgraaf van de Uitwaterende Sluizen m Kennemerland en West-Friesland; 2. J. Ver steeg Jr. hoogheemraad van Holland's Noorderkwartier. Cacature-Fok: 1. C. Fok, Dijkgraaf van de Beémster. 2. P. Hoek Spaans, Dijkgraaf van de Wijde Wormer. Vacature-Couwenhoven 1. P. Couwenhoven, Dijkgraaf van de Schermeer. 2. D. Gavers Jz., voorzitter van de Over- die en Achtérmeer. Herkozen de heer Veenkamp, wien door den vice-voorzitter een woord van dank bracht voor de door hem gegeven goede leiding. (Applaus.) De heer Houtkamp nam de herbenoeming aan, evenals de heeren C. Fok en de heer Cou wenhoven. Voorts was aan de orde de benoeming van één lid van het bestuur ter voorziening in de vacature H. Vijn Hzn, Het bestuur beval aan 1. J. Hoek Spaans, Dijkgraaf van Drech- terland; 2. P. Rijper, Dijkgraaf van de Vier Noorderkoggen. Gekozen werd de heer J. Hoek Spaans, die eveneens de benoeming aannam. De heer T e e 1 i n k van Berkhout vroeg of het op den weg van de vereeniging lag om stappen te doen bij Ged. Staten inzake den verkoop van grond door den Zuid- en Noord Zaandammerpolder, om die toe te staan met de gelden schulden af te doen. Spr. vroeg voorts of niet mede in het be lang van de scheepvaart en den landbouw zou zijn stappen te doen bij het Rijk om te bevorderen, dat bij de verbreeding van het Noordzee Kanaal, de steigers die verplaatst worden, weer door het Rijk worden geplaatst of te bevorderen dat vluchthavens langs het 'kanaal tot stand komen. De voorzitter verzocht schriftelijke indiening van deze vragen en zegde gunstige behandeling daarvan toe. De heer M o i deelde mede, dat Berkhout water had verkocht voor 7. Ged. Staten hadden goedkeuring verleend onder bepaling, dat het geld belegd moet worden! (Gelach). De voorzitter betoogde dat Ged. Staten dit doen om te voorkomen, dat de ver mogens van de polders achteruit gaan. En spr. voelt voor dit standpunt, omdat het ge- wenscht is, dat de vermogens in tact blijven. De heer T e d i n g van Berkhout was van oordeel, dat met derving vat] schuld, boek houdkundig het vermogen wel vermeerdert. Iedere belegging brengt risico, terwijl met schulddelging alle risico ontloopen wordt. De voorzitter bleef voor het begin sel: „Wat je hebt, dat moet je houden en de schuld moet je aflossen". Men gaat dan in bezit vooruit. De voorzitter sprak hierop een woord van dank en schorste hierop de ver gadering voor het vertoonen van de Zuider zeefilm, door den heer Ringeling, ingenieur bij de werken. strijdmiddel te vormen tégen de Staten, die buiten deze unie's zijn gebleven". De Nederlandsche Regeering ver- eenigt zich volkomen met deze ziens wijze. Het zou haar onmogelijk zijn haar medewerking te verleenen tot de instel ling van een internationaal instrument tot discriminatie. Het springt in het oog, dat geen enkel ontwerp voor een federatie van Staten zal kunnen slagen wanneer het niet is gegrondvest op de deugdelijke basis van 'een- belangengemeenschap. Nu is het niet te bestrijden, dat de Staten van Europa verschillende belangen gemeen tóbben, waarvan de handhaving van den- vrede, de vermindering van bewapening en een betere organisatie van het ruil verkeer wellicht de gewichtigste zijn. Maar wederom rijst hier de vraag, of deze belangen, van hoe groot gewicht zij ook zijn voor het eigenlijke Europa, het niet tegelijkertijd zijn voor een uitge- strekten sfeer, dan wel of er onder deze belangen zijn, die een uitgesproken Eu- ropeesch karakter hebben en die zouden kunnen dienen als grondslag voor ie beoogde unie. Het memorandum van de Fransche Regeering wijst eenige der hier bedoelde elementen aan, zonder hiervan echter een nadere uitwerking te geven. Het komt Harer Majesteits Regeering nood zakelijk voor, dat deze zijde van het vraagstuk grondig bestudeerd worde, alvorens men overga tot. het scheppen van cle organen, waarmede de beoogde unie zal zijn toegerust. Uitsluitend in een zekeren, georgraphischen samen hang zou, in de oogen der Regeering, geen voldoende basis kunnen worden gevorden." Na een betoog ten gunste van tarief verlaging, ter bevordering van de inter nationale veiligheid, zegt de nota: „De Nederlandsche Regeering be twist geenszins, dat naast de economi sche ontwapening, er aanleiding is nog op andere manieren de politieke veilig"- lieid te waarborgen; zij is te Genève niet in gebreke gebleven de bewijzen te geven van haar oprechten wil om gemeen schappelijk een oplossing van dit pro bleem te zoeke..". De nota eindigt als volgt: „De Nederlandsche Regeering meent voor het oogeublik zich tot deze enkele opmerkingen te kunnen beperken. Het komt haar voor, dat het terrein nog niet voldoende is voorbereid. Een gedachten- J wisseling zal nuttig zijn en schijnt zelfs noodzakelijk om te kunnen vaststellen hoe men verder zal kunnen gaan. Zij wenscht nogmaals haar levendige waar deering uit te spreken voor het door de Fransche Regeering genomen initiatief. Dat initiatief is een nieuwe uiting van den geest van internationale samenwer- Radifsrafisch Weerbericht. naar waarnemingen, verricht in den morgeit van 7 Juli. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 770.2 te Scil'y. Laagste barometerstand 751.5 te Seigdis* ^Verwachting, geldig tot den avond van 8 ^Zwakke tot matige Noord-Westelijke tot Westelijke of Zuid-Westelijke wind; meest half bewolkt; droog; iets koeler des nachts; overdag weinig verandering in temperatuur, Radioi achtvorstberichten. Uitzending gestaakt. De radionachtvorstverwachtingen van het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut zijn tot den komenden herfst gestaakt. Icing, die steeds bij de Nederlandsche Regeering een uiterst sympathieke ont- vangst zal vinden. De moeilijkheden, die onvermijdelijk in den tegenwoordigen wereldtoestand de verwezenlijking van dit initiatie? zal ondervinden, kunnen dan ook slechts een prikkel zijn voor da Nederlandsche Regeering om de bestu deering van de ingewikkelde vragen, die dit ernstige probleem afwerpt, ver der voort te zetten." LIJK OPGEHAALD. Gistermorgen is uit het water aan den Zuidwal te 's-Gravenhage het lijk opger haald van een onbekenden man van 35 40 jaar. NAP DE LA MAR. t De teraardebestelling Heden is Nap de la Mar van den Stads schouwburg uitgedragen naar zijn laatste rustplaats. De vestibule achter den hoofd ingang' van den schouwburg was met rouw behangen en de omfloerste lampen besche nen de licht eikenhouten kist, die op een katafalk was opgebaard. Allereerst kwamen de kransen, groote en kleine, die werden neergelegd rondom de katafalk. Behalve van familieleden, v/aren er kransen van het gezelschap van Bouwmees ter, van de collega's van 't Amsterdamsen Tooneel, van Speenhcff, van den Stads schouwburg te Amsterdam en te Groningen, van graaf van Limburg Styrum, van baron van Pallandt, van het Scnouwtooneel. van Herman Bouber, Richard Tauber, Cor Ruys en Tilly Lus, A. M. de Jong, Hugo Helm, Leo Mossel, Buziau, Julie Cremer, Konink lijke Vereeniging Saalborn en Verbeek, Tu- schir.ski, Verkade en van Dalsum. Om half tien werd in den Schouwburg het publiek toegelaten, dat langzaam défileerde. Onder de zeer velen die Nap de la Mar een laatsten groet kwamen brengen, werden op gemerkt mevr. de Boervan Rijk, de heeren AltKSTEKDAMSCIIE 11II U R IQiii, tangen per draadlooze telefoon). STAATSLEEN1NGEN. 5 1918 B ANK-IN STELL1N GEN. Handel Mpij Cert. v. 1000 Kol Bank Ned. Ind. Handelsbank Fransche Banken' (3) D. Reichsbank 1NDUSTR, OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels' Patent Calvé Delft Cert. Centrale Suiker Holi. Kunstzijde Margarine Unie Philips Gloeilampen Gem. Bezit INDUSTR. AAND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Steel comm Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V A Java Cultuur Cult. Vorsteül. Dito actions Poerworedjo a t a MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. RUBBERS. Amsterd. Rubber Déli Bat. Rubber. Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Holl. Amerika Gem. Eig. Scheepvaart Unie Kon. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan TABAKKEN. Oostkust oude pen Seneznbah Deli Batavia' AMER. SPOORWEGEN. Erie Milwaukee Southern Rails Union Pacific Wabash *Exdividend. fExclaim. i I I a #4 Koers van hedeo t« Vorige koers pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.— pl.m. 2.15 1027w .1557, 164 1443/, 500 273 155-| 933/, 10/ 126l/s 61 76 284'/s 363 1263/, 282 6 367 96-9 126)-7i 767, 2847,-6 363-7 97'/, 61 285|-6j 366 977,.', 777a 284J-5J 3637,-9 593/, 101 823/, 27V.s 1587, 274 27"Vl6 101 s/g.) 2?»/i6 60 158''8 8U/, 449 338 131 101 38 449-50 340 446-9 444 7 1853/, 78 767, 81 189H/, 81-2 1895-9 80-2 3S27s 3981/s 164 Vs 3991/, 399-400 166 400J-1i 4011/4- 126 833/, 136 87 45/a 126-7 126-7 1267, 1267,- 4% 87-8 89 25 247, 1607, 66 59'/, 26 25 160-V, 60 70 334 3471/, 3383/, 70 3311/4 348 336 73 331-3 3467, 336 346J-8) 332 3367,- 403/, 143/, 1057, 210 356/„ Ï4V. 210 541/, 35 35»/, WISSELKOERSEN AMSTERDAM. Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Sch. 100. Kopenhagen Stockholm NIET OFFICIEEL Ee;r:York ItahS s.i>( f u; Vorige koers I2.09»fc 59.28 9.78 34.74 48.251/s 35.15 66.60 66.827, 66.627, ■2.48'vf, 13.04 Koers op heden 3 uur 12.093/8 59.271/. 9.773/, 34.73 48.267, 35.15 66.60 66.82' .6*.62lAS 2.486/, 13.021/,

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 2