Vaderlandse!» Bank i.G.A.Kerssemakers Landbouw en Veeteelt. FLINKE DIENSTBODE M.KATER ICerk en schooi Stadsnieuws Tijdschriften Marktberichten hervat 8 Juli praktijk. Advertentiën JANNY AFRA. Chirurg-Orthopaed, Costerstraat 35. d Horst mr. Merkelbach namens het ge meentebestuur Louis Chrispijn, Bouber, Louis Brep en Hunsche. Om kwart voor- elf kwam de familie. Fien- ♦ie de la Mar legde onder hevig snikken nog een groote krans op de kist. Namens de fa milie werd daarop door den heer Louis de Bree dank gebracht aan het gemeentebe stuur. dat heeft gewild, dat zijn vriend Nap de la Mar uit den Stadsschouwburg werd begraven. Spr. bracht ook dank aan de aan wezigen voor hun belangstelling. Hij moest dat hier doen, omdat het de wensch is ge weest van den overledene, dat er aan zijn graf niet zou worden gesproken. Inmiddels had zich op het Leidsche Plein een groote menigte verzameld, die van de uitvaart van Nap de la Mar getuige wilde zijn. Door de politie werd behoorlijk ruimte gehouden, zooaat het verkeer voortgang kon hebben. Tegen elf uur gingen de deuren open van den Stadsschouwburg, waarvan de vlaggen halfstok hingen. Toen de lijkwagen onder de peristyle reed, waarvan de lichten met rouw omfloersd brandden, ontblootte menigeen het hoofd. Om elf uur verliet de stoet de schouw burg. De rouwkoets was behangen met kran sen. Er naast liepen als slippendragers de heeren Herman Bouber, Louis de Bree, Os car Tourniaire en Hans Brüning. Langs den weg naar de begraafplaats Zorgvlied was veel belangstelling. Op de begraafplaats. Op de begraafplaats Zorgvlied, waar de 6toet te ongeveer kwart vóór een arriveerde, was zeer veel belangstelling. Hieruit bleek wel, hoe groot de populariteit was van den ontslapene. Er was ook een gToot aantal acteurs en actrices. Wij zagen er Lion van Lier, Adriaan v. d. Horst, Con- stance van Kerkhoven, Anton en Cor Ruys, André van Dijk, Piet Kohier, Frits Bouw meester, Guus Kiehl en zijn zoon, Sluiter, Ju- lette Roos, den oud-acteur Jacques de Boei en B. Barendsen. Bedolven onder bloemen werd de kist naar de groeve gedragen. toen de familie zich om het graf had ge schaard, werd de kist daarin neer gelaten. Zeer aangedaan werden door de moeder en de dochter van den overledene bloemen in het graf gestrooid. Fientje de la Mar zeide, zeer dankbaar te zijn voor alle hulde, haar vader bewezen. Zij hoopte dat allen zich hem zou den herinneren, zooals hij vóór zijn ziekte was. Hiermee was de plechtigheid ten einde. R.K. VOLKSPARTIJ. Van het Zaterdag te Utrecht gehouden buitengewone huishoudelijke congres van de R.K. Volkspartij werd tot voorzitter gekozen de heer C. D. Besseling uit Den Haag, die in een rede opmerkte, dat de Volkspartij vol vertrouwen de toekomst moet ingaan. Nooit was volgens hem de tijd zoo gunstig als thans, nu in katholieke kringen de democra tische elementen zich gaan verzetten tegen de conservatieve leiding en de onoprechte politiek van de r. k. staatspartij. ZEILJACHT GESTRAND. Gistermiddag strandde op het strand te Scheveningen op een golfbreker het zeiljacht „Actinia" van den heer Kröller uit Rotter dam, die zich met twee personen aan boord bevond. Alles liep echter goed af. Het jacht is vannacht naar Rotterdam gesleept. VECHTPARTIJTJES TE AMSTERDAM Het is in den afgeloopen nacht op de Eilanden te Amsterdam rumoerig geweest. Op eenige plaatsen is het tot botsingen met de politie gekomen. Op de Oosterburger- gracht veroorzaakten eenige dronken perso nen na het sluiten van de café's een relletje, waarbij het tot vechten kwam. De politie wilde tusschenbeide komen, waarna het publiek zich tegen de agenten keerde. De politie-agenten werden bedreigd, doch toen deze sabel en revolver trokken, trok de menigte af, zonder dat het tot ern stige botsingen kwam. Ook op Kattenburg had een relletje plaats Hier kori het publiek met de gummistok uit een gedreven worden. Tegen een der dronkaards is proces-ver baal opgemaakt wegens'het in staat van dronkenschap in het gevaar brengen van de apenbare veiligheid. HET NOODWEER BOVEN RAALTE EN OLST. Comité voor steunverleening wordt gevormd. In verband met de natuurramp, die Don derdagavond de omgeving van Olst en Raal- te teisterde, vernemen wij, dat het in de be doeling ligt uit verschillende landbouworga nisaties een comité te vormen voor steunver- leening ten behoeve van de getroffen bewo ners. Gisteren was het bezoek aan de geteister de streek zeer druk. Van alle kanten kwamen automobilisten en wielrijders om het verwoes te gebied in oogenschouw te nepieu BOERDERIJ AFGEBRAND. Zondagnacht is de kapitale boerderij van de wed. v. d. Koppel te Dussen Hank (N.-B.) tot den grond toe afgebrand. Niets kon wor den gered. De 8'5-jarige bewoonster werd bewusteloos door eenige personen gered. De nieuw ingehaalde oogst ging in vlam men op. De oorzaak van den brand is onbe- LIJK GEVONDEN BIJ ARNHEM. Gisteren heeft men op de Drielschen dijk pij Arnhem het lijk gevonden van den 60- jarigen K .uit Velp, die daar ter plaatse mei zijn rijwiel verongelukt schijnt te zijn. Het rijwiel la galthans boven op hem. De politie stelt een onderzoek in. VERDRONKEN. Bij Heteren is gisteren een jongen, die zich in een boot op den Rijn begaf en niet vol doende kon zwemmen, te water geraakt en verdronken. eergevoel van een dronkaard Elke week, zoo lezen wij in „De Schakel", als hij zijn weekloon gebeurd had, zocht hij met zijn kameraden een café op en dronk daar veel, meestal tè veel. Dat drinken kostte hem zijn baan en na eenigen tijd was hij wel genoodzaakt zich tot het Armbestuur om ondersteuning te wenden. Dit zegde hem Iteuii toe en vanaf dat oojzenblik kwam geen *jpjp M I El druppel alcohol meer over zijn lippen. Na eèn half jaar ongeveer kreeg hij weer werk; zelfs een werk dat goed betaald werd. Den eersten Zaterdag, dat hij zijn loon ontvangen had, ging hij weer naar het café en haalde er zijn schade in. De huisbezoeker, die hem dat halve jaar van zijn ondersteuning geregeld had bezocht en misschien wel meende, dat de man nu op den goeden weg was gekomen, trof hem werkelijk dronken op straat aan. Op zijn vraag, waarom dat nu moest gebeuren op den dag, dat hij voor het eerst weer loon gekregen had, antwoordde hij„Ja zie je, het geld van het Armbestuur wilde ik niet ver zuipen, maar nou dat ik weer mijn eigen geld verdien, nou doe ik het weer van harte". AANGEREDEN EN GEDOOD Zondagmiddag reed de 32-jarige juffrouw M. Wien met haar kind bij het oversteken van den grindweg tegen den auto van den heer D. M. Bolkestein uit Rotterdam aan. Zij kwam zoo ernstig te vallen, dat zij met een schedelfractuur in het Ziekenhuis moest worden opgenomen, waar zij hedenochtend is overleden. Het kind bleef ongedeerd. Den automobilist treft geen schuld. ZIJN SCHOONMOEDER MET EEN HOOIVORK DOODGESLAGEN. De landbouwer S. te Vorden sloeg Vrijdag, naar aanleiding van 'n kleine kwestie, zijn schoonmoeder, de wed. B., zoo hevig met een hooivork op het hoofd, dat de hersenen naar buiten -puilden. In zeer ernstigen toestand is zij naar het ziekenhuis vervoerd, waar zij sedert dien, naar De Crt. meedeelt, is overleden. De dader is gearresteerd. DOODSLAG. Zondagavond omstreeks half twaalf had te Nieuwenhagen op den hoek van de Kerk straat aan den Beukenweg een ernstige twist plaats tusschen den 20-jarigen Duit- schen mijnwerker K. en zijn 21-jarigen land genoot H. De twist ontaardde in een vecht partij, waarbij K. den anderen met een mes eenige steken toebracht in hals, rug en borst. H. was onmiddellijk dood. De dader is gear resteerd en zal ter beschikking van de justi tie te Maastricht worden gesteld. H. was pas 8 dagen in Nieuwenhagen. Het parket heeft heden de sectie op het lijk verricht. KORTE BERICHTEN. Vrijdagavond heeft het te Gouda na een onweersbui zóó erg geregend, dat de straten blank stonden en vele kelders vol liépen. Te Nieuwer Amstel is een Amsterdam- sche timmermansknecht, vader van drie jonge kinderen, door den bliksem gedood. Het lijk van den op Woensdag j.1. in de Lek verdronken 22-jarigen typograaf C. is te Amm-erstol opgevischt. Het slachtoffer was nog geheel gekleed, alleen de jas ontbrak. Het lijk is ter gerechtelijke schouwing naar Rot terdam overgebracht. Midden Augustus zal de koninklijke familie een officieel bezoek brengen aan Zeeuwsch Vlaanderen. Voor het toelatingsexamen van de r.-k kweekschool St. Louis te Oudenbosch slaag de de candidaat Th. Hink, alhier. voor Belaste baarden, 's Gravenhage, 0/ tegen beurskoers XIOO OBLÏGATIËN 3 Umet jaariiikscke uitlating u POLITIENIEUWS. Zaterdagmiddag te omstreeks 2.20 uur had er op de Koorstraat alhier een botsing plaats tusschen twee luxe-auto's, resp. be stuurd door C. H., wonende te IJmuiden en C. K., wonende alhier. Beide motorrijtuigen kregen lichte averij. Omtrent de schuldvraag wordt door de politie een onderzoek inge steld. Te omstreeks 6 uur Zondagmiddag had er een aanrijding plaats op den hoek Lim- ïnerhoek en Verdronkenoord tusschen een vierwielig motorrijtuig, bestuurd door J. Th. v. G., wonende te Amsterdam en een wiel rijder, genaamd C. M., wonende alhier. Het .rijwiel werd beschadigd. Persoonlijke onge lukken kwamen niet voor. De oorzaak ligt vermoedelijk bij den wielrijder. Door de po litie wordt een nader onderzoek ingesteld. GESLAAGD In Amsterdam slaagde oize vroegere stadgenoot de heer D. H. Koster voor het Ësperanto-Diploma A. DE ITALIAANSCHE OPERA. Gedurende de concerttournée Augustus 1930 der N.V. Italiaansche Opera zal ook hier ter stede een concert worden gegeven. De artisten, die zich zullen doer. hooren, zijn: Leo Piccioü, de mezzo-sopraan Enrica Aiberti, en d-e bas Eraldo Coda. Verder komen als nieuwe solisten mede Signorina Nunu Sanchio, soprano leggiero, Signorina Lia Christe, mezzo soprano, Signor Aiessandro Ziliani, tenore lirico, en Signor Luigi Fort, tenore leggiero. De muzikale leiding dezei tournée is toe vertrouwd aan Maëstro Vincenzo Marini. EEN ZENUWACHTIG PAARD. Gister, 3 uur, werd een paard aangespan nen bij café „Muizenvreug-c" alhier. Het dier rukte* zich los toen een boot fluitend voorbij kwam. Een der omstanders wilde het dier grijpen maar kwam te vallen en kreeg het paarfd boven op zich. Wonder boven wonder kwam de man er goed rf. Het hals- stel van het paard eh een der boomen van den waeren werden gebroken. PAARD OP HOL Zaterdagmiddag half twee sloeg op de Handelskade een paard, bespannen voor een vierwieligen wagen, op hol. Op den wagen zaten een paar kleine jongens die er bij de Kaarsemakersgracht afvielen. Het paard rende de Frieschebrug over en geraakte bij 'het hek van de ophaalbrug over de Hoorn- sche vaart vast, nadat hij daar een fiets een eind had meegesleurd. De jongens kregen een neusbloeding maar kwamen overigens niet de schrik vrij en werden naar huis'gébracht. PRIJS BEHAALD. De R K. Harmonie St. Caecilia be haalde op het gisteren, gehouden groot nationaal muziekconcours te Haarlem een 2den prijs in de eerste afd. Har monie. Als bewijs hoe moeilijk het is een isten prijs te behalen het volgende: Op genoemden dag namen deel 17 corpsen waarvan 4 in de eerste afd. harmonie nl. twee corpsen uit A'dam, 1 uit Voorburg en een uit Alkmaar. Voor een eersten prijs was noodig 280 punten. St. Caecilia behaalde 273 pun ten. Amsterdam, directeur A. Meint een •den prijs met 182 punten. Een mooi succes voor den dirigent Joosen en zijn corps. HOND GEVONDEN. Te Bergen is aangetroffen een zwervende staande Griffon (leeftijd1 plm 1 jaar), een prachthond die blijkbaar geen eigenaar heeft. De eigenaar wordt verzocht zich aan te melden bij den inspecteur der afd. Alk maar van de Ned. Ver. tot bescherming van dieren, den heer Verwer, Oudergracht hoek Baanstraat. ALKMAARSCHE BAD- EN ZWEMINRICHTING. Het aantal genomen baden van 29 Juni tot en met 6 Juli bedraagt: Heeren 1314 Dames 1297 Onvermogend: Jongens 472 Meisjes 317 Tótaal Hoogste temperatuur 67°. 3400 OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK; LANGESTRAAT 85. Uitleening uitsluitend aan leden; minimum contributie 2e halfjaar 1. Nieuwe aanwinsten. Oorspronkelijk Nederlandsche romans. A48.7 Auweleer, W. De Ferde. B48 Berkhout, F. L. B. Ludoviqus. G99 Gijsen, Marte. Aan de boschdreef. 185mas Ivans. Het masker. *K98 Kuijper-van Oordt, Hendrika. Het goed van Cronaert. *L88 Lubeley, lgnatia. De schaduw. S62pv Sinclair, F. de. Pension Vink. S89 Stoke, Melis. Zoutwaterliefde. In het Nederlandsch vert. romans. L13.5k Lagerlöf, Selma. De koninginnen van Kungahalla. M21.5 Mann, Th. De Buddenbrooks. 034.5gg Oppenheim, E. Ph. Het geheime genootschap. P73.5t Porter, Gene Stratton. De toover- tuin. S78.7 Speyer, W. De katten van Maineweh. W32p Webster, jean. Patty. W32ps Patty als studente. (Vervolg op Patty). Engelsche romans. 823 J31.5m fenkins, H. Malcolm Sage, 823 S59.5 Sherrff, R. F., and V. Bartlett. Journey's end. Duitsche romans. 833 F47u Frenssen, G. Der Untergang der Anna Hollmann. 833 R50 Rilke, R. M. Erzahlungen und Skizzen der Frühzeit. Wetenschappelijke werken. 140 B57 Bierens de Haan, D. De strijd tusschen idealisme en naturalis me in de 19e eeuw. 176 L66 Löbel, Trouw en hou'; niet bang zijn, ook voor het huwelijk. 520 B48 Berlage Jr., H. P. Het ontstaan en vergaan der werelden. 613 7M47a Mensendieck, Bess M. Anmut der Bewegung im taglichen Leben. 660 H21 Hammes, Recepten voor werk plaats en huis. 720 G37 Giedion, S. Befreites wohnen. r= christelijk). DE LANGEDIJKER GROENTE VEILING Momenteel zitten we aan Langedijk in 't hartje van den drukken tijd. De hoeveelheid vroege aardappelen welke aan de veilingen worden aangevoerd, heeft dra haar hoogte punt bereikt en het aantal nieuwe producten vermeerderd steeds. De spoorwegtarieven voor het vervoer der aardappelen zijn in werking getreden, de kooplieden doen hun best, nieuw afzetgebied te veroveren, zoodat alle mogelijkheden er nu zijn, om een opgewekt handelsleven te bevor deren. Desnieteinin zijn de uitkomsten nog niet schitterend. Door het vroege rooien der aardappelen is veel land beschikbaar geko men voor den uitplant van kool als nateelt, van elke gelegenheid een ruim gebruik is ge maakt. Van de uitkomsten van deze tweede teelt kan het financieele resultaat van een be paald stuk grond afhankelijk zijn. Groot was de aanvoer van vroege aardappelen, aan de Broeker veiling alleen werden 375 spoorwa gens aangevoerd, aan de veiling van de Noordermarktbond 205 spoorwagens. De prijzen waren hoewel niet slecht, toch onbe vredigend te noemen. Maandag werd van 3.10 tot 5.90 besteed. Veel veranderden deze prijzen niet. Zaterdag werd 4—6.10 besteed, een kleine verbetering dus. Te Noord- scharwoude was de laagste prijs, welke voor Schotten werd besteed 3.10 en de hoogste 5.50. Schoolmeesters brachten 3.50 4.10 op; voor Eigenheimers werd in het begin der week 7.20 betaald, later waren de prijzen lager. In de tweede helft der week werd van 5.206.60 betaald. Drielingen golden van 1.30f 4.20 te Broek en 1.10—/ 2.90 te Noordscharwoude. Voor boswortelen was de markt zeer on geanimeerd. Maandag werd de luttele prijs van 2.40—3.30 bedongen. Aanvankelijk kwam daarin niet veel verbetering. Vrijdag werd 2.70—ƒ6.30 betaald. De aanvoer beliep 45000 bos. Bloemkool kwan: er heel wat meer aan de veilingen en gelukkig worden de prijzen beter. In 't begin der week werd aan de veiling der L. G. C. 6.3013.80 betaald, Donderdag waren deze prijzen al opgeloopen tot 15 20.40, Zaterdag echter kon maar 6.90— 14 worden bedongen. Het warme weer en de daarop volgende Zondag oefenden onge twijfeld invloed op de noteeringen. Te Noord- Scharwoude waren de prijzen iets lager. Aan gevoerd werden in totaal 36000 stuks. Met de vroege roode kool is het meermalen beter geloopen dan nu. Maandag werd aan de Broeker veiling 7.4012.80 betaald. Deze vrij goede prijs liep echter met vrij groote sprongen terug zoodat Donderdag maar 4 kon bedongen worden en Zaterdag niet meer dan 2 10—4.20 te Broek en 2.80—3.90 te Noordscharwoude. De aan voer beliep al ongeveer 24 spoorwagens. Gele Kool, die deze week voor het eerst werd aangevoerd, bracht Dinsdag 13.50 op, I maar kelderde Vrijdag tot 4.90. Ook was de prijs der witte kool slecht. Aan de Broeker veiling kon van 4f 6.10 wor den gemaakt, aan de veiling van den Noor dermarktbond noteerde ze f 3.504. Voor dezen tijd zijn dit slechte prijzen. Beter gaat het met de prijzen der sla- of spercieboonen. Te Broek brachten ze 40— 43.20 op, te Noordscharwoude 3638. Tuinboonen werden verkocht voor 4. Deze week kregen we de eerste zilveruien 22.10, welke prijs echter al spoedig terug- aan de markt. Nep gold bij eersten aanvoer liep tot 17 en nog later in de week tot ƒ11. Zilverdrielingen golden van 3.805. Gunstiger stemming heerschte er op de To- matenmarkt. Was de vorige week de prijs van dit product aanmerkelijk teruggeloopen, deze week trad er een gedeeltelijk herstel in. Van de twee soorten en B schommelde de prijs Dinsdag om de 4239, C bracht toen 43.70 op, CC 20.70. Deze prijzen liepen in den loop der week nog wat op. Zaterdag werd voor A 43 20, voor B rond 42, voor C 39; en voor CC 21 betaald. Aange voerd werden ruim 58090 K.G. De prijzen verschillen zeer weinig van die, welke verle den jaar in de overeenkomstige week werden gemaakt, toen ze als zeer voordeelig werden aangemerkt. CNer 't geheel genomen, kan dus niet wor den gezegd dat de uitkomsten bijzonder schit terend zijn. Na een slecht jaar is zulks dubbel te bejammeren en het is te hopen, dat zich spoedig wat gunstiger factoren openbaren. Na de groote schaae, die een deel van de tuinbouwers hebben gehad door den bekenden hagelslag en wolkbreuk, was het zeer wen- schelijk voor den tuinbouwersstand, dat gun stiger tijden aanbraken. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Nico Gerard z. v. Johannes Jonker en Catharina Kapitein. Jacob Pieter, z. van Si- mon Schram en Jantje Leeegwater, won. te Wormer. Martina, d. van Engel Groen en Martina Koeman, won. te Egmond aan Zee. Janny Afra, d. van Cornelis Leguit en Griet je Ooms. Levenloos aangegeven kind van Cornelis Venneker en Elisabeth Hendrika Maria Ver beek. Op den Uitkijk. In het tijdschrift voor het Christelijk gezin „Op den Uitkijk" uitgave Gebr. Zomer en Keuning te Wageningen vervolgt prof. van Veldhuizen zijn artikel over Hunne bedden, dat ook thans weer rijk geïllustreerd is. K. C. Hartogh vervolgt met „Radium", waarin hij het echtpaar Curie behandelt. J. van Ouwenaller geeft zijn tweede reisbrief over Polen, die weer veel belangwekkends te lezen geeft. Over een proefneming van een communis tische staat, die tenslotte toch mislukte, door den Canadees Lane in 1893 in Paraguay ge nomen, vertelt J. Muiderman het een en ander. Tenslotte wijdt ds. Boerkool nog een groot artikel aan het Karthuizer Klooster in de Grande Chartreuse, en vervolgt ds. Pier- son met „Lentelij der Middeleeuwen". „Fotovreugd"een maandblaadje dat foto-amateurs wil kweeken. In de mooie dagen, die we tot nu toe dezen zomer reeds gehai hebben, zijn er natuurlijk heel wat foto's gemaakt. De redactie van „Fotovreugd" heeft het gemerkt. Zij ontving er zeer vele van en daaronder waren er, die uitmunten door goede techniek en ongedwongenheid van opvatting. De vijf bekroonden van den maandelijkschen wedstrijd leveren er het bewijs van. Tessar vertelt in twee artikeltjes hoe en wat we aan het strand kunnen fotografeeren en J. L. Schilt geeft zijn voorkeur te kennen voor golven boven een strand als een Sahara, waar badstoelen en huilendede kinde ren, proppen papier en schillen zijn. J. de K. schrijft over haar eerste fototoe stel en wat hare ervaringen er mee wa ren. De rubriek ..Wat hapert er aan?" is net als den overigen inhoud geheel aan het strandleven gewijd. Zij geeft ook nu weer behartigenswaardige wenken. Verder belichtingstabel in alle ge vallen momentopnamen tot een duizend ste seconde toe alleen portretten bin- nenshuis langere belichting. ALKMAAR, 7 Juli 1930. Op de heden gehouden veemarkt war enaanvoer en prijzen als volgt: 56 Vette koeien 270—450, han del matig; 11 Vette kalveren 50—130; Vette kalveren p. K.G. 11.45; 33 Nuch tere kalv. slacht 14—30; 520 Vette Var kens per K.G. 0.580.65 en Zouters ƒ0.60 per K.G. Handel matig. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 7 Juli 1930. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 323 Vette koeien, le kw. 1.10 1.24; 2e kw. 0.961.08; 3e kw. 0.76 0.96; 100 Melk en kalfkoeien 290— 400; 70 Vette kalveren, le kw. 0.88 0.94; 2e kw. 0.760.86; 3e kw. 0.660.74; 97 Nuchtere kalveren 16 20 ;720 Varkens, vleeschvarkens 90110 K.G. 0.740.75zware varkens 0.72 0.74; vette varkens 0.680.70. 90 Paarden 110—220. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- v PRIJZEN. AMSTERDAM, 7 Juli 1930. Op de heden gehouden aardappelenmarkt werd betaald voor Zeeuwsche Eigenheimeds 5 en Zeeuw- sche blauwe eigenheimers 6. Overige prijzen onveranderd. Aanvoer 4 ladingen, zijnde 625 H.L. BROEK OP LANGENDIJK, 8 Juli' 3& 5000 stuks Bloemkool le s. 14.20— 19.90, Bloemkool 2e s. 2.90—4.20 per 100 bos; 275 bos Wortelen 5 per 100 bos; 52000 K.G. Roode Kool; 1700 K.G. Gele Kool; 1200 K.G. Witte Kool; 100 K.G. Zil- vernep 11.60—12.70; 8600 K.G. Torna- ten: A 40—44.60; Tomaten B 4.25— 44.20; C 42.60; Tomaten CC 23.40. 400.000 K.G. Aardappelen: Schotsche muizen 3.805.90; Schoolmeesters 4.40; Eigenheimers 6.306.80; Drie lingen 1.50—2.90, alles per 100 K.G. PURMEREND, 5 Juli 1930. „Afslagver. Beemster, P urmerend en Omstreken". Aard- appelen: Schotsche muizen 0.751.38, BI. Eigenheimers 1.481.64; Schotsche muizen (kleine) 0.200.70 per zak, 25 K.G.; Tuinboonen 14—18 cent per zak, 15 K.G.; Roode Aalbessen 1032 per 100 K.G.Klapbessen 1.60—2.60 per 100 K.G.; Pruimen 0.63-/ 1.35 per 15 K.G.; Aardbeien 4563 per K.G. BEVERWIJK, 5 Juli 1930. Aardbeien vei ling. Aan de Zaterdagavond gehouden ex portmarkt varieerden de prijzen van le s. tus schen de 2633 en2e s. 13—23 per 100 K.G. WARMENHZUIEN, 5 Juli 1930. Schot sche muizen 4.205.90; Drielingen 1.50—3; Grove 4.40—4.90; Bloem kool le s. 5.9012; Bloemkool 2e s. 0.70—1.70. Aanvoer: 165375 K.G. Aardappelen; 1405 stuks Bloemkool. ZWAAG, 4 Juli 1930. Veiling „Bangert en Omstreken". Druiven 89125; Aard beien 36—58; Roode Bessen 23—46; Tuinboonen 450630; Bloemkool 7.50 16; Sla 1.70—5.40; Wortelen 4.30 9; Komkommers 5—13.90; Aardap pelen 3.10—6.10 per baal; 20000 KG. kruisbessen 4.10 per 100 K.G.; Tomaten: A 44.30; B 38.90; C 43.60 en CC 32; Slaboonen 3142 en Snijboonen 35 47. NOORDSCHARWOUDE, 5 Juli 1930. Schotsche Muizen 3.905-50; Drielingen 1.20—2.50; Drielingen 3.80; Zilvernep 9.3011; Spercieboonen 3637; Roode Kool 2.80—3.90; Witte Kool 1, alles per 100 K.G.; Bloemkool 7.1016 per 100 stuks. Aanvoer: 467200 K.G. Aardappelen; 1700 K.G. Uien; 30 K.G. Spercieboonen; 1500 K.G. Roode Kool; 950 K-G. Witte Kooien 2000 stuks Bloemkool. BOVENKARSPEL, 5 Juli 1930. „De Tuinbouw". Heden besteedde men 'voor Gr. Schotsche muizen 1.803.15 en Vine- tyfold 2.65. I .#9 Op den 19 Juli a.s. hopen onze geliefde Ouders W. TFSSELAAit en G. TESSELAAR—DEKKER hunne 25-jarige echtvereeniging te herdenken. Hunne dankbare kinderen. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze dochter C. LEGUIT, G. LEGUIT—Ooms Alkmaar, Boezemsingel 53. 6 Juli 1930. Voor de vele blijken van deel neming, ondervonden tijdens de ziekte en na het overlijden van onze lieve dochter, zuster en behuwdzuster NEELTJE HALFF, en voor de hulp en steun van Dr. Schröder en de Zusters van het Stadsziekenhuis, betuigen wij onzen oprechten dank. Alkmaar, Juli 1930. Uit aller naam, Wed. G. HALFF. Ondergeteekende betuigt zijn oprechten dank aan Mij. CERES van Nieuwe-Niedorp voor da keurige afwikkeling van zaken bij het ongeval van zijn paard. A. KRAAKMAN Jzn. Warmenhuizen. Mevr. C. KRAK, Voordam 10, VRAAGT voor direct een voor dag en nacht, goed kun nende koken en werken. Zich aan te melden tusschen 12 en 2 nur of 6 eq 8 uur.

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 3