POOR's MOSTERD Spoor s gestampte Muisjes HOOFDPIJN BÉ AVONTUREN VAN EEN VERKEERSAGENTJfE; Rechtszaken üerk en schoot Onze IColoniën. Binnenland Sp00r*S2wn9sVrascheK1 FOSTER1 S MAAGPILLEN EGMONDBINNEN. Woensdag- 9 Juli a.s. zal alhier voor het raadhuis 's morgens om 10 uur de jaarlijk- sche trekhondenjceuring worden gehouden. De raad besloot destijds de verschijning op deze keuring verplichtend te stellen, zoo dat de houders van trekhonden verstandig zullen doen aanwezig te zijn. In de afgeloopen week werd wederom een geval van mond- en klauwzeer geconsta teerd onder het vee van P. Zijp. DE MIDDENSTANDS TENTOONSTELLING TE NOORD-SCHARWOUDE. Zaterdag en Zondag is de Middenstands tentoonstelling te Noord-Scharwoude al heel druk bezocht. Vooral den laatsten dag was het druk, wat wel blijkt uit het feit, dat toen de 1500ste en de 2000ste dt controle pas seerden. Dit waren resp. de heeren J. Breed van Heer-Hugowaard en J. Speets van War- menhuizen, waarvan de eerste een vlieg- tochtje boven Amsterdam en de tweede een tocht naar Rotterdam per K. L. M. zal maken. In totaal hebben ongeveer 2100 bezoekers de tentoonstelling bezocht, zoodat wel ge- 1 zegd mag worden, dat de tentoonstelling goed geslaagd is. Ook de standhouders zijn over het alge meen zeer tevreden. Verwacht kan worden, dat de Middenstandsverecu ging op den in geslagen weg zal voortgaan. Men heeft met succes laten zien wat men kan. Een woord van hulde aan het ijverig comité is hier dan ook wel op zijn plaats. OUDORP. Gistermiddag omstreeks 6 uur is een hooir klamp van den veehouder J. D ten gevolge van het spelen met vuur door kinderen in brand geraakt. De klamp is gr ootendeels. ver brand. De brandweer van Oudorp heeft het vuur gebluscht. TEXEL. Op de landerijen, behoorende tot de hoeve ■•Vrederust van den heer Zoetelief in Everste Koog reden Zaterdagmorgen drie zoontjes van den eigenaar met paard en kar cp het land. Plotseling schrok het paard van iets, dat het op het land zag en sloeg op hol, waardoor de jongetjes uit de kar werden ge slingerd Een zevenjarig knaapje kreeg de kar op zich en was onmiddellijk dood De beide andere jongens bekwamen geen letsel. UITGEEST. Geboren Catharine, cl. van Jaco- bus de Munk en Trijntje Rijs. Hen drik, z. van Nicolaas Jaeobus Veldt en Neeltjc Berghuis. Ondertrouwd Klaas Schermer en Petronella van Balen. Gehuwd Christiaan Hendrik de Vringer en Jakoba Harings. Overleden Jacob Meijer, oud 59 jaren, gehuwd met Trijntje Blokdijk, eerder weduwnaar van Trijntje van der Eng. Degenaor Krijgsman, oud 70 ja ren, gehuwd met Cornelia Berghuis. HENSBROEK (Juni). Geboren: Petrus, z. van Klaas Ap pelman en Johanna Masteling. Maar- tje, d. van Klaas Leegwater en Trijntje Hoogland. WARMENHUIZEN (Juni). Geboren: Christina Alida, d. v. Johannes Smit en Geertruida Maria Klaver. Adriana Elisabeth, d. v. Klaas Koning en Elizabeth Peek. Cornelis Nicolaas, z. v. Johannes van den Berg en IJda Jonker. Fredericus Mattheus, z. v. Petrus Johannes Pronk en IJda Molenaar. Lena, d. v. Cornelis Dek ker en Adriana Johanna van 't Riet. Ondertrouwd Gerardus Tesse- laar te Sint Maarten en Elisabeth Pe tronella Quax. Mattheus Pronk en Margaretha Maria Vlugt. Jacob Kam man te Amsterdam en Janjte Bierste ker. Jan Winkel te Oude Niedorp en Guurtje de Ruiter. Getrouwd Christiaan Wolf te N.- Scharwoude en Catharina Stet. - Jan Schaafsma te Schagen en Geertruida Antonia Quant. Gerardus Tesselaar te St. Maarten en Elisabeth Petronella Quax. Mattheus Pronk en Margaretha Maria Vlugt. Jacob Kamman te Am sterdam en Jantje Biersteker. Overleden: Anna Maria Tak wed. M. Dekker, 81 jaren. KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Mondelinge uitspraak 4 Juli 1930. C. V. te Egmond aan Zee, overtreding Vo- gelwet, 8 boete of 8 dagen hechtenis. R. W. te Egmond aan Zee, straatschende rij, teruggave ouders. J. A. K. te Alkmaar, overtreding leerplicht wet, 2 boete of 2 dagen hechtenis. S. M. v. N., W. v. D. te Egmond-binnen, J. J. E. te Oudkarspel, B. W., G. H. B. te Alk maar, loopen verboden grond, ieder 3 boe te of 3 dagen hechtenis. P. R., R. B., J. v. D., J. B. G. te Amster dam, P. de J. te Noord-Scharwoude, overtre ding Visscherijwet, de le 3 en 5 boete of 3 en 5 dagen hechtenis, de 2e j 4 boete of 1 week tuchtschool, de 3e en 4e ieder 5 boe te of 5 dagen hechtenis, de 5e 2 en 7 boe te of 2 en 7 dagen hechtenis. P. R. te Heiloo, R. D. te Bergen, S. M. te Oudorp, J. M. te Venlo, J. S. te Nieuwer-Am- stel, C. J. K. te Westwoud, W. v. d. H. te 'Amsterdam, N. J. F., A. M., J. N. B., J. P., IJ. G„ J. H„ C. J„ W. P. v. E, P. H., K. v. T, iN. H. te Alkmaar, overtreding politieveror dening, de le 4 boete of 1 week tuchtschool, de 2e 8 boete of 8 dagen hechtenis, de 3e, 12e, 13e en 14e ieder 1 boete of 1 dag hech tenis, de 4e, 7e en 16e ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis, de 5e, 8e, 9e, 10e en 11e ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis, de 6e en 15e ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis, de 17e teruggave ouders, de 18e 0.50 boete of 1 dag hechtenis. C. H. te Schoorl, A. H. te Egmond a. d. Hoef, H. J. L. te Haarlem, H. G., W. v. Z. te Beverwijk, H. S.. W. S., H. J. K., C. J., A. S., C. S., S. W. A., W. J. S., P. N. te St. Pancras, K. S., N. S. te Zuid- en Noordschermer, M, O. te Hyppolitushoef, A. B., F. M. te Amster dam, J. C. J. K. te Den Helder, L. B. te Oude Niedorp, Th. P. te Broek op Langendijk, over treding motor- en rijwielwet, de le 10 en 4 boete of 10 en 4 d. hechtenis, de 2e, 4e, 6e, 7e, 8e, 9e, 10e, 14e, 15e en 21e, ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis, de 3e en 12e ieder 60 boete of 60 dagen hechtenis, de 5e 100 boete of 100 dagen hechtenis met 1 jaar ont zegging, de 11e 8 boete of 8 dagen hech tenis, de 13e 16 boete of 16 dagen hechte nis, de 16e 3 boete of 3 dagen hechtenis, de 17e, 19e en 20e ieder 7 boete of 7 da gen hechtenis, de 18e 3 x 6 en 10 boete, de 22e 3 boete of 1 week tuchtschool. De heer H. Hendriks te Knollendam is aan de Middelbare Technische school te Gro ningen geslaagd voor het examen eind diploma afd. werktuigbouwkunde. ACTE EXAMENS R.K. KWEEKSCHOOL TE BERGEN. De uitslag van de gehouden examens der R.K. kweekschool „St. Jozef" alhier is als volgt: Geëxamineerd en geslaagd de dames" A. C. van Weursen te Hoorn, A. Enpius te Zuidermeer, C. C. J. Grol te Amsterdam, P. H. Keevenaar te Rotterdam, P. A. Koekenbier te Leiden, C. C. de Moei te Grootebroek, J. Oostendorp te Deift, C A. Portegies te De Weere, J. W. M. Ranshuizen te Zaandam, M: A. P. Schmidt te Bergen, M. J. E. Schuld te Hoorn, H. F. Speller te Haarlem, M. A. Stockman te Roelofarendsveen, M. Thomson te Nibbixwoud, M. j. A. Verhaar te Amster dam, W. P. v. d. Vossen te Hillegom en A. H. Weijers te Bergen. RIJKS'HOOGERE BURGERSCHOOL TE ALKMAAR. Eindexamen afd. B. GeslaagdD. C. Broks, W. J. Bruinvis, A. A. de Graaf, Th. W. Harmsen, A. Holman, Mej. N. E. Lind, F. C. J. Margadant, inej. J. J. Mulder P. J. Smit, J. Stap, L. A. H. Ver meulen, J. de Vries e.. D. A. Wittop-Koning, allen te Alkmaar. H. L. Berkhout, O. Broers- ma en P. H. Dros te Bergen, P. du Burck te Zuidscharwoude, C. B. Boeke en J. Greup te Schoorl, C. van Eden te Krommenie, J. Eriks te Petten, F. C. Geense Texel, P. Groenhart te Dirkshorn, D. W. L. Hoekstra te Heiloo, J. Ringers te 's-Gravenhage, J. van der Oord te Winkel en C. J. Zwart te Schagen. Afgewezen twee. MIDDELBARE TECHNISCHE SCHOOL TE HAARLEM. Aan de Middelbare technische school zijn in de afdeeling Bouwkunde bevorderd van het eerste tot het tweede studiejaar: N. H. Oudejans, De Rijip. Bevorderd van het tweede studiejaar tot het practische leerjaar: J. W. de Heer Kloots, Hem (N.-H.). Bevorderd van het tweede tot het laatste studiejaar: P. de Jong. Medemblik. Afdeeling Weg- en Waterbouwkunde. Bevorderd van het eerste tot het tweede studiejaar: W. Fehres, Alkmaar; A. Lesterhuis, Alk maar; P. Spijker, Hauwert (N.-H.). Bevorderd van het tweede studiejaar tot het practische leerjaar: R. Water, Hem (N.-H.) Afdeeling Werktuigbouwkunde. Bevorderd van het eerste tot het tweede studiejaar: J. Chr Vorstman, Anna Paulowna. 'Bevederd van het tweede studiejaar tot het practische leerjaar: J. B. Dingemans, Bergen (N.-H.); B. Houtman, Oosterblokker. Bevorderd van het tweede tot het laatste studiejaar: G. de Jong, Alkmaar. Afdeeling Electrotechniek. Bevorderd van het tweede tot het laatste studiejaar: A. J. Mantel, Alkmaar. POKKEN AAN BOORD. De quarantaine-artsen op Poeloe Roebiah constateerden zeven gevallen van pokken aan boord van het pelgrimschip „Jason". De lijders en de personen, die met hen in contact zijn geweest werden geïsoleerd. Het overige deel der opvarenden werd ingeënt. POLITIEOPZIENER VERMOORD. De detachements-commandant der veld politie te Kabandjahe, gelegen in de onder- afdeeling de Karolanden, afdeeling Simeloen- goen en de Karolanden, Gouvt, Oostkust van Sumatra, de politie-opziener de Ruyter, is bij een onderzoek naar een pasar-diefstal door een Batakker, vermoedelijk een lid van de dievenbende, met 'n mes in den rug gestoken. Het slachtoffer van zijn plicht is zeer kort daarop overleden. BRAND. Schade 70.000 gulden. Officiéél wordt - emeld, dat een telegram is ontvangen van den resident van Menado, mel dend, dat in den nacht van 1 op 2 Juli op Pasar Tjempaka 56 pintoes zijn afgebrand. De schade wordt getaxeerd op 70 mille. De oorzaak van den brand is onbekend. BEZOEK VAN PF.INS DAMRONG. Vandaag zal te Amsterdam aankomen een oom van den tegenwoordigen koning van Siam, n.1. Scmdech Krom Phya Damrong Rajanuckab, halfbroeder van koning Chulalongkorn, die in 1896 Java bezocht. Z. K. H., kortweg prins Damrong ge noemd, is in zijn eigen land en buiten Siam algemeen geacht en bemind. Hij ontving een militaire opleiding in de gelederen van het lijfgarde-regiment en bekleedde later den rang van com- mandeerend luitenant-kolonel. Vervol gens werd hem de moeilijke taak opge dragen het onderwijs in Siam te reorga- niseeren. Aan zijne bemoeiingen, aan zijne energie en aan het geven van zijn geheele persoonlijkheid is het dan ook te danken, dat de eerste steen gelegd werd van het huidige onderwijssysteem. Geklommen tot den rang van gene- raal-majoor in het leger, werd hij tevens belast met het toezicht op het onderwijs, totdat er een ministerie van onderwijs werd ingesteld. Door koning Chulalongkorn werd prins Damrong naar Europa, Egypte en Ned.-Indië gezonden, teneinde de ver schillende onderwijsmethoden in die landen te bestudeeren. Bij zijn terug komst werd hij benoemd tot minister van binnenlandsche zaken. Koning Chulalongkorn 'belastte prins Damrong met de regeling en voorberei ding zijner reizen, ook was hij een der raadslieden van de koningin-moeder van Siam, toen deze tot regentesse werd aangewezen gedurende de afwezigheid en 't verblijf van den koniAg in Europa. Zijn overgaan van het ministerschap tot de positie van president van den raad der Vajirana, nationale bibliotheek en van den archeologischen dienst werd al gemeen toegejuicht en de uitbreiding van de beide instellingen en de verkre gen bekendheid is uitsluitend te danken aan zijn onvermoeid pogen de litteraire voortbrengselen van Siam vast te leg gen en belangstelling op te wekken voor het. verleden. Prins Damrong wordt be schouwd als de beste kenner van Siam's geschiedenis en vele van zijn voordrach ten aan de Chulalongkorn universiteit, voor het Siameesch onderwijzersgenoot- schau. voor het Siam-genootschap en voor de Rotarians zijn in druk versche nen en vormen interessante bijdragen tot de geschiedenis van dit Oostersche koninkrijk. Prins Damrong reist in gezelschap van zijn beide dochters Poon Diskul en Pilai Diskul, Phya Vijitavongs, den gezant van Siam te Parijs en den generaal-ma- joor Phya Rejintra. De hooge gast wordt van het grenssta tion Esschen begeleid door den consul- generaal van Siam te Den Haag, den heer G. A. Sardeman. Naar wij vernemen zal Z. K. H. ont vangen worden door den senaat der hoo- geschool te Leiden en door het instituut Kern aldaar, terwijl waarschijnlijk be zoeken zullen worden gebracht aan de Zuiderzeewerken, de nieuwe sluizen te IJmuiden, het Koloniaal Instituut, het Rijksmuseum en de diamantslijperij van de firma I. J. Asscher te Amsterdam en het Frans Halsmuseum te Haarlem. KINDERVERLAMMING. Bij een 15-jarig meisje wonende aan den k'ortsteekterweg te Alphen aan den Rijn is kinderverlamming geconstateerd en in Reeu- wijk drie gevallen bij 'kinderen van 8 tot 14 jaar. DOODELIJK ONGEVAL. Bij een oefening van de brand weer. Vrijdagavond waren eenige spuitgasten aan de Admiraliteitskade te Rotterdam bezig met oefeningen met bluschmateriaal. Daarbij is een van de straalpijpen, doordat er bewe' ging in de slang kwam, gesprongen zoo dat de pen waarmee de straalpijp in den grond wordt gestoken, in het onderlichaam van pijpleider G. J. J. Dentro is gedrongen. De man is naar het ziekenhuis aan den Cool- singel gebracht, waar hij aan de bekomen verwonding is overleden. De spuitgast A. v. Kleef kreeg de straal pijp tegen het onderbeen. Hij werd niet ern stig verwond. BROEDERTWIST. Twee broers een tweeling nog wel op geschoten jongens van een jaar of 21, wo nende in de Schagerlaan (O.) te Amsterdam, kregen ruzie, die uitliep op een1 vechtpartij. De eene broer trok een mes en stak den ander in het zitvlak en in het linkerbovenbeen, zoo dat de gewonde per particuliere auto naar het O. L. Vr. gasthuis moest worden gébracht. Hij vertoeft thans reeds weer in de ouderlijke woning. WAARSCHUWING. Waardelooze advertenties in adresboeken. De commissaris van politie te Bussum waarschuwt tegen de handelingen van C. van Staal, uitgever van adresboeken, wonende te Bussum, Huizerweg 202 (vroeger 236). Van Staal reist als advertentiecolporteur voor door hem uit te geven adresboeken en geeft 10 pCt. korting, wanneer te plaatsen advertenties bij vooruitbetaling worden voldaan. In verband hiermede wordt in overweging gegeven, hem een geld ter hand te stelen, aangezien bij erhaling is gebleken, dat zijn adresboeken verre over den in uitzicht gestelden termijn verschijnen en alleen worden toegezonden aan de adverteerders, zoodat ze alle publici- teitswaarde missen. DE OORLOG DER TOEKOMST. De burgerbevolking. Na de Mem. v. Antwoord op het Voorl. Verslag (Eerste Kamer) over het wetsont werp tot goedkeuring van het Protocol nopens den chemischen en bacteriologischen oorlog van 17 Juni 1925 verklaarde de Regeering, de stelling, dat de toepassing van chemische middelen in den oorlog ook tegen de civiele bevolking gericht zal zijn, voor rekening te laten van de leden, die haar verkondigden. Uiteraard zullen degenen, die zich ophouden in de onmiddellijke nabijheid van militaire of uit militair oogpunt belangrijke werken, door een aanval met chemische strijdmiddelen ernstig kunnen worden bedreigd en zeker zal ook met de mogelijkheid van luchtaanvallen uitsluitend tot terrorisatie van de burgerbe- volking moeten worden rekening gehouden. Niets dwingt evenwel tot de veronderstelling, dat in toekomstige oorlogen de belligerenten in hoofdzaak of zelfs in belangrijke matehun kracht in zoodanige aanvallen op de burger bevolking zouden zoeken en daardoor de be slissing, welke ten slotte door de strijdkrach ten moet worden verkregen, in de waagschaal zouden stellen. Het voorbehoud nopens de wederkeerigheid sluit niet in, dat ook de Nederlandsche Regee ring in een defensieven oorlog zal overgaan tot aanvallen met chemische middelen op de burgers in buitenlandsche stedenhet laat slechts de mogelijkheid daartoe open. SCHIP GEZONKEN. In het kanaal te St.-Pieter is het geladen schip „Nico", eigenaar Daenen te Maas tricht, gezonken. De scheepvaart is gestremd en moet nu over de Maas geschieden. MOORDAANSLAG TE 's GRAVEN- HAGE. Student schiet op een gehuwd man; de echtgenoote verdwenen. Zaterdagochtend is in een perceel aan d<- Valkenboschlaan te Den Haag een poging tot doodslag gedaan, welke poging echter geen groote gevolgen heeft gehad. Op een eerste étage woonde een jong echt paar met een kind. De dertigjarige man had gistermorgen de woning verlaten voor een reis buiten de stad. Hij ging evenwel eerst nog even schoenen 'koopen en wilde deze vóór zijn vertrek aan zijn vrouw laten zien. In zijn woning teruggekeerd, bega! hij zich naar de slaapkamer, doch toen de man zich daar heen wilde begeven werd plotseling de deur van een kast geopend en hieruit kwam een jongeman te voorschijn, die snel een re volverschot op den heer des huizes loste. Het schot trof deze gelukkig slechts aan het been en bijtijds, voor dat een ander schot kon wor den gelost wist de getroffene een raam aan de straatzijde open te scheen en door het roepen van „moord" de aandacht te trekken. Spoedig waren eenige agenten aanwezig, die de woning binnen traden en zich naar boven begaven, waarheen de dader na zijn aanslag was gevlucht. De jongeman had zich opgesloten in een kamertje. Op bevel der politiemannen gaf hij zich echter gewonnen, waarna hij werd gearres teerd. Hij bleek een twintigjarig Duitsch student, wonende te Buer te zijn. De inmiddels gewaarschuwde geneeskun dige dienst heeft, den getroffene, die een schampschot aan het been had, verbonden. Bij het door commissaris Kramer, inge stelde onderzoek bleek dat de vrouw spoor loos verdwenen was. In verband hiermede verzoekt de commis saris haar zich ten spoedigste bij hem aan te melden ten einde over het geval te worden gehoord. Het kind is tijdelijk bij buren onder gebracht. Een andere lezing. Omtrent de schietpartij verneemt het Hbl. nader, dat blijkens het politie-onderzoek de echtgenoote van den getroffene het plan had opgevat om, zoodra haar man vertrokken zou zijn om op reis te gaan, de woning te verlaten. Zij had den Duitschen student, die een neef van haar is, verzocht, haar bij het inpakken van koffers behulpzaam te zijn Toen haar man plotseling thuiskwam en zij zich in haar plannen gestoord zag, gaf zij den student den raad, zich in een kast te ver stoppen, waaraan deze gevolg gaf. Toen de man den student in de kast ontdekte, ontstak hij in woede. Er ontstond .een worsteling, waarbij de student een revolver greep, die eigendom was van zijn tegenstander en daarmee schoot. De vrouw had intusschen is vaak te wijten aan constipatie. Alle spijsverterings stoornissen verdwij nen na gebruik van Foster'» Maagpillen, het ideale laxeermiddel. Alom aangeprezen. f0.65 per flacon. ook de vlucht genomen. Later op den dag kwam zij te voorschijn uit een brandstoffen- kast. Zij gaf toen alle inlichtingen aan de politie, welke een ander licht op het gebeur de deden vallen dan aanvankelijk gebeurd was. De student blijft nog in politiebewaring. UIT HET ZIEKENHUIS ONTSLAGEN Een half jaar tengevolge van een ontploffing verpleegd. Uit het academisch ziekenhuis te Gronin gen is gistermiddag ontslagen Mej. Kraak, de laatste van de slachtoffers van de ont- ploffingsramp die in December te Groningen plaats vond. „DE KETEL STAAT OP SPRINGEN". Paniek in een stoomwasscherfy Op het alarmerend geroep: „De ketel staat op springen!" drongen Zaterdagochtend de meisjes, werkzaam in de stoomwasscherij „De Bron", aan de Ossenmarkt te Weesp, gillend naar de uitgangen der fabriek, zegt De Crt. De meesten vluchtten de Ossenmarkt op, an deren sprongen in een roeiboot, welke aan den Vechtoever lag. Een der meisjes stapte, in haar angst, naast de boot en kwam gedeel telijk in de Vecht terecht, doch zij werd spoe- dig weer door haar collega's uit haar netelige positie verlost. Hetbleek, dat een der patroons, de heer Veneman, den waarschuwenden kreet had laten hooren. Gelukkig wist een dichtbijwo- nend fabrieksarbeider het vuur onder den ketel te verwijderen en de spuikraan te ope nen, waardoor de stoom kon ontsnappen. Op dat oogenblik wees de manometer een druk aan van 7 atmosfeer, hoewel de toelaatbare druk hoogstens 6 atmosfeer is. Door dit kranig gedrag van den fabrieksarbeider werd een explosie op het nippertje voorkomen. De brigadier-majoor der rijksveldwacht, de heer G. J. Koene aldaar, die onmiddellijk, nadat het angstgegil der meisjes over de Vecvht had geklonken, zich in een roeiboot naar de wasscherij begaf, gaf last, dat het werk zou worden stilgelegd, totdat een inge nieur van het Stoomwezen ter plaatse een onderzoek had ingesteld. Bedoelde ingenieur arriveerde in den loop van den middag en stelde een uitgebreid onderzoek in. Op dat oogenblik was de ketel geheel tot rust ge bracht. De ingenieur gelastte de vuurplaat van den ketel te doen repareeren. Het bedrijf kan voorloopig niet worden voortgezet. De wasschen zullen elders behandeld worden. Het personeel werd Zaterdagochtend naar huis gezonden. BRANDEN. Fabriek van radio-artikelen veA nield. Zaterdagmiddag is het perceel Nieuwe Ha venstraat 99 te Den Haag, waarin gevestigd zijn de kantoren en fabriek van de firma „Radiogolf", geheel uitgebrand. Waarschijnlijk is de brand ontstaan aan de voorzijde van het pakhuis, maar de oor zaak is nog onbekend. Door de groote hoe veelheid landbonwmateriaal nam het vuur in enkele oogenblikken in omvang toe. Na kor ten tijd kwam de brandweer met een spuit ter plaatse. Onderwijl was het geheele pakhuis dooi het vuur aangetast en stond het in lichter laaie. De brandweer oordeelde het noodig, nog een motorspuit te laten komen alsook den grooten magyrusladder. Ten slotte werd met tien stralen de vuur zee aangetast, doch het vuur verminderde geenszins. De hofjeshuizen, welke aan het pakhuis grenzen, moesten grootendeels ontruimd wor den. Aan de andere zijde is een pakhuis waar verschillende draai-orgels in geborgen wor den. Deze instrumenten werden alle op straat gezet, daar het dak van dit pakhuis leeds vlam vatte. Slechts met inspanning vaa de uiterste krachten kon dit voor verdere ver woesting behouden blijven. Eerst na drie kwartier verminderde de lammenzee en toen kon een gedeelte van het materiaal inrukken. Het geheele perceel is een ruïne gewor den. Ook in de belendende perceelen is de schade, door het water veroorzaakt, groot Ze bedraagt eenige duizenden guldens. 49. Zonder veel complimenten werd de vos door een gevan genbewaarder in den kerker van het paleis des konings gewor pen. Er stond een brits met wat stroo, een kan met water en in een hoek van de cel had een spin een kunstvol web de- maakt. 5 „Zoo, nou kun je over je zonden radenken", zei de cipier, die een bos sleutels in de hand had. ■*9'.,,^e®s'e werd dadelijk voor den koning gebracht, die nog qltijd zijn kroon op het hoofd droeg, terwijl Keesie zijn helm ophield, omdat het daar altijd zoo tochtte. En aan den koning vertelde de verkeersagent zijn avontuur met den vos, terwijl een vlinder en een slak schenen te luisteren naar het verhaal. toen hij had uitverteld, vroeg de koning: „Is dat nou alles waar. En of", zeide Keesie, „Ik weet al te goed, meneer, koning, al is de leugen nog zoo snel, de waarheid achterhaal' naar wel. „Zoo is het", zeide de koning lachend.

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 6