KATER Luchtvaart Rechtszaken Zeetijdingen «"Hl XX L_K r~1 XXXXR MIENT2^ DE HEER WESTERHOF WEDER RAADSLID. Gisteren, Dinsdagavond, werd een druk bezochte vergadering der afd. van de S. D. A. P. te Alkmaar gehouden, waarin de rap porten der beide commissies, welke ter on derzoek naar de bekende geschillen in die af- deeling door het Partijbestuur zijn benoemd, werden behandeld. Na voorlezing dezer rapporten had eene korte en' levendige discussie plaats over som mige détails die in het relaas van het onder zoek zijn vermeld. Nadat door een der rap porteurs nadere toelichting gegeven was, werden de conclusies der beide rapporten, zoowel dat aangaande de politiek der raads fractie, in de laatste jaren gevoerd, als dat ten aanzien van de persoonlijke geschillen, met op één na algem. stemmen aangenomen. Daarna had de bespreking plaats over de raadsvacature-Hoogeboom. Na ampele dis cussie besloot de vergadering met bijna alge- meene stemmen, dat de heer Westerhof zijn raadslidmaatschap moest aanvaarden. Het communiqué is o.i. van een niets zeg gende soberheid. Wij kunnen ons voorstellen, dat men een verslag van een huishoudelijke, vergadering ongewenscht vindt, doch na 19 September van het vorig jaar, den dag, waar op de heeren Westerhof, Dekker, Veen en Schats, na het aanvaarden van een commis sie van onderzoek, ontslag namen als raads leden, trok het geschil in de Soc.-Dem. raads fractie dermate de algemeene belangstelling, dat wij van meening zijn tegenover onze le zers, niet met de publicatie van dit communi qué te kunnen volstaan. Wij meenen daarom goed te doen het zakelijke van het rapport waarvan de lezing door den partijsecretaris, den heer Woudenberg, gisteravond bijna een uur vorderde, naar voren te brengen. Ten aanzien van het persoonlijke geschil tusschen de heeren Westerhof en Bonsema wordt geconcludeerd, dat niet is komen vast ,te staan, dat de heer Westerhof tegen den heer Bonsema heeft geïntrigeerd, al wordt betreurd, dat hij zich niet boven de intriges wist te stellen en er tegen geen invloed heeft uitgeoefend. Geconstateerd wordt, dat de verwijdering is ontstaan over het geschil van meëning in de raadsfractie over het bezoeken van de commissievergaderingen. Uitgesproken -wordt, dat de heer Westerhof gefaudeerd heeft door het bezetten van een wethouders zetel te combineeren aan het bezoeken van de vergaderingen van de Commissie van Bij stand. Afgekeurd wordt het, dat hij in zijn spontaniteit, zonder het onderzoek van ae door hem aanvaardde commissie af te wach- :ten, als raadslid heeft bedankt. Ook wordt [de wenschelijkheid uitgesproken, dat de heer tWesterhof zich in den Raad inzake het kwa- Jificeeren van tegenstanders herziet. Voorts wordt afgekeurd, dat de heer Westerhof heeft toegelaten, dat leden van de Soc. Dem. raads fractie in een vergadering van die fractie met de V.-D.-raadsleden, welke vergadering door den heer Bonsema niet werd bijgewoond, zich beleeldigingen permitteerde tegen den heer Bonsema. De geschillen waren, naar het oordeel van de beide commissies niet zoo diep gaand, dat niet getracht moest worden de partijen tot elkander te brengen. Uit hoofde van zijn kwaliteiten oordeelde de commissie den heer Westerhof de aangewezen leider en het dic tatoriaal optreden, dat hem verweten was werd niet bewezen geoordeeld. De wensch werd uitgesproken, dat de heer Westerhof iets meer zou doen voer de kaderleiding. Ge constateerd wordt, dat de politiek en tactiek van den heer Westerhof goed zijn geweest, waarom de wensch wordt uitgesproken, dat de afdeeling den heer Westerhof verzoekt den zetel van den heer Hoogeboom weer te bezetten. De heer Westerhof leverde een betoog waarin hij de geschillen nader poogde te ver klaren. Hij werd beantwoord door den heer Bonsema, die het afkeurde, dat tot hem het verwijt was gericht, dat hij a priori een van die van den heer Westerhof afwijkende mee- jiing naar voren had gebracht omdat hij naar een wethouderszetel zou hengelen. De heer Bonsema keurde het evenzeer af, dat als klacht tegen den heer Westerhof bij de com missie naar voren was gekomen, dat deze zich zelf en eigen voordeel zocht. Op ver zoek van den heer Bonsema zegde de partij secretaris toe in het rapport nog duidelijker te zullen opnemen, dat van de juistheid van de tegen hem geuite grief inzake het streven naar een wethcuderszetel niets was gebleken. De heer W. van de Vall leverde een en thousiast betoog cm in het belang van den mooien socialistischen strijd toch vooral naar eenheid te streven. Toen een oogenblik de vergadering nog al in heftige discussie was, waarschuwde de partij-voorzitter, de heer Oudegeest er voor om nu niet wederom in discussies over de geschillen te vervallen. Hij stelde in het licht, dat men het rapport had te aanvaarden of te verwerpen. De heer Westerhof verklaarde zich hierop, wanneer de afdeeling daartoe den wensch te kennen gaf, bereid den raadszetel wederom in te nemen. Met op één na algemeene stemmen sprak de vergadering, die dcor 150 menschen was bezocht, de wenschelijkheid nit en werd het rapport aangenomen. De vergadering, die geleid werd door den afdeelingsvoorzitter, den heer A. Bakker, werd 'om 10.30 gesloten. POSTDUIF VERMINKT TERUG GEKOMEN. De heer K. Jansen, alhier, verzoekt ons mede te deelen, dat een zijner postduiven na een afwezigheid van 2 maanden vanuit St. Quentin naar Alkmaar teruggevlogen is. Welke droeve avonturen de vogel in dien tijd beleefd heeft, is niet duidelijk, maar het dier droeg een ring en men had het den staart bijna geheel afgeknipt. DE TOCHT VAN DE „GRAF ZEPPELIN OVER ONS LAND. De Graf Zeppelin bracht hedenmorgen in de vroegte een onverwachts bezoek aan ons land. Volgens een V. D.-telegram uit Fried- richshafen was de Graf Zeppelin aldaar op gestegen voor een korte vlucht naar het Noorden. Hedenmorgen omstreeks half zeven werden de grensbewoners in de omgeving van Groesbeek bij Nijmegen opgeschrikt door een hevig geronk van motoren. Tot groote verbazing ontdekte men spoedig de Zeppelin in de lucht. Met groote snelheid vloog het luchtschip in Westelijke richting en even la ter verscheen het boven Nijmegen. Direct na het passeeren van de Nederlandsche grens heeft het luchtschip draadloos contact ge zocht met Waalhaven evenwel zonder een route aan te geven. Het vloog over het cen trum van ons land in de richting van Am sterdam. Tegen 8 uur in den morgen hoorden de bewoners van de hoofdstad een buitenge woon zwaar motorengeronk en duizenden liepen naar buiten of verschenen voor hun vensters om te zien wat er aan de hand was Tot groote verrassing kruiste de Zepp boven de stad. Het gevaarte cirkelde tweemaal rond bo ven de stad, groette en verdween toen oip een hoogte van ongeveer 200 M. in de richting van Zaandam. Het luchtschip heeft vervolgens over de geheele provincie Noord-Holland gevlogen. Via Zaandam zette het koers naar Alk maar, waar het om 8.36 uur verscheen. Te 9 uur was het reeds boven den Helder. Hier cirkelde het eenmaal en zette toen koers in Noord-Oostelijke richting over de Wadden eilanden. Het is nog niet bekend of het luchtschip over ons land zal terug keeren naar Duitsch land, of over de Wadden-eilanden weer koers naar Duitschland zal zetten. Nader vernemen wij nog, dat het lucht schip te 7.22 uur over Veenendaal vloog. Het luchtschip koerste toen over het Gooi naar Amsterdam. Van den Helder af vloog de Graf over de Noord-Hollandsche eilanden Te kwart over negen werd Texel gepasseerd; te half tien vloog het luchtschip langs Ter schelling. Het koerste in Oostelijke richting. Boven de Noordzee. De HamburgAmerika Lijn deelt mee, dat de „Graf Zeppelin", nadat het luchtschip de Nederlandsche kust had verlaten, zich heden morgen te 9.55 uur Amsterdamsche tijd boven de Noordzee 20 K.M. ten N.W. van Terschel- lingerbank bevond. GROOTE PLANNEN VAN VAN DIJK. Vliegtocht AmerikaAmsterdam. Van Dijk, die gistermorgen per vliegtuig uit Los Angeles te te Kansas City aankwam, heeft verklaard, dat hij na zijn terugkeer in Nederland voornemens is, een regeling te treffen voor den bouw van een speciaal ont worpen driemotorig vliegtuig, waarmede hij van plan is een reis om de wereld te maken, evenals Kingsford Smith dit deed. Voorts verklaarde Van Dijk voornemens te zijn, thans over den Atlantischen Oceaan van de Vereenigde Staten zonder tusscheq- landing naar Amsterdam te vliegen, waarbij Saul en Stannage hem zullen vergezellen. Wanneer hij de zaak met Fokker kan regelen, zal hij hiervoor de F 32 gebruiken. Het is nog niet zeker, van welk punt uit deze trans atlantische vlucht zal beginnen en welke route zal worden gekozen. Fokker is het plan gunstig gezind doch tot dusver is de toestemming van de directie der General Motors nog niet verkregen. Van Dijk is van plan om nadat hij in Ne derland zal zijn teruggekeerd en in afwach ting van de voltooiing der toebereidselen voor zijn wereldvliegtocht, zijn taak als vlieger op de route NederlandNederlandsch- Indië te hervatten. De „Southern Cross". De „Southern Cross" is gisteren overge bracht naar Santa Maria in Californië, waar zij, zooals aangekondigd, het eigendom zal blijven van den vlieger Allen Hancock Backer, bekend door zijn vlucht over den Stillen Oceaan. postdienst op Zuid-Amerika, welke dienst wordt onderhouden door middel van vlieg tuigen en mailschepen, heeft om tijd te win nen de terugtocht van Natal in Brazilië naar de Afrikaansche kust aanvaard met zijn vliegtuig. Hij wil de geheele Oceaanroutc per vliegtuig afleggen. Dit is een afstanc van 1800 mijl. DE STED. MUZIEKTUIN BRENGT ZANG. Het is Zondag a.s. weer feest in onzen Prachtigen Muziektuin. Niet minder dan 7 koren zullen zich 's avonds laten hooren on der leiding van den dirigent Corn. Jonker Het zijn de zangkoren uit Schoorl en Koe dijk, Bergen's Manennkoor, het Alkmaarsch Dubbel Mannenkwartet „Zang en Vriend schap" en nog drie kinderkoren, waaronder de bekende „Corn. Jonker's Koorklassen". VVaar gelukkig in den laatsten tijd weer velen zich opmaken om onzen muziektuin te gaan bezoeken, twijfelen we ook nu niet aan groo-, te hftlancstellt'nflr. v- AMERIKAANSCH VLIEGESKADER OP BEZOEK. Heden is te Waalhaven aangekomen een eskader vliegtuigen van de Amerikaanschc „The Curtiss Wright Company", dat reeds eenig-e weken een rondvlucht maakt boven Eroupa. Op uitnoodiging van de Rorierdam- sche Aëroclub hebben deze vier toestellen een demonstratie gegeven in tegenwoordigheid van verschillende autoriteiten en belangstel lenden. Ter verwelkoming waren uit De Kooy, De Mok en Soesterberg niet minder dan 30 toestellen- naar Waalhaven gevlogen. Het vliegeskader, dat een gevechtsmachine, een verkennertocstel, een oefentoestel en een gesloten monopiane omvat, staat onder lei ding van den Amerikaan Majoor James H. Doolittle, die de technische leiding heeft gehad bij de vervaardiging van de bekende films „The Flying Fleet" en „Wings". VERSCHILLENDE MILLIOENEN- AFFAIRE. Drenische venen. Heden,diende voor het gerechtshof te Leeu warden in hooger beroep de zaak tegen den oud-rijksontvanger van Emmen, den heer G. A. Meijer, die door de Asser rechtbank wegens beleeediging van oud-minister Kan in verband met 'de Veenkoloniale millioenenaffaire veroor deeld was tot twee maanden voorwaardelijke gevangenisstraf. Bij de behandeling dezer zaak voor het hof werden geen getuigen gehoord. De procureur-generaal concludeerde tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van vier maan den. De heer Meijer hield een uitvoerige rede, waarom hij gemeend heeft te moeten handelen zooals hij deed. Uitspraak over veertien dagen. ONTROUW ONTVANGER. Het gerechtshof te Leeuwarden veroordeel de heden den gewezen ontvanger van het ge meentelijk electriciteitsbedrijf te Achtkarspe- len den 42-jarigen P. V wegens verduiste ring en valschheid in geschrifte tot 214 jaar gevangenisstraf met aftrek van de preventie ven hechtenis. MR. LEUFKENS ZAL HOOGER BEROEP AANTEEKENEN. De vorst van Geleen, mr. Leufkens, zal tegen het deze week door de Maastrichtsche rechtbank gevelde vonnis hooger beroep aan- teekenen. GRATIS AUTO-RIJDEN. Het Amsterdamsche gerechtshof heeft uit spraak gedaan in de strafzaak tegen den 2O-jarigen chauffeur, die op 13 Januari met een vriend gestapt was in een auto, welke voor het Jaarbeursgebouw te Utrecht stond, en vervolgens met het voertuig was wegge reden om echter spoedig daarop, even buiten Utrecht, gearresteerd te worden. De rechtbank te Utrecht had hem wegens diefstal in vereenig;ing veroordeeld tot acht maanden gevangenisstraf. De verdachte, die beweerde den auto te hebben niet om zich die toe te eigenen, maar alleen om naar Am sterdam te kunnen rijden, was in hooger be roep gekomen, 't Bleek, dat er nog een twee de vervolging terzake van auto-diefstal tegen verdachte hangende is. Het Hof bevestigde het vonnis, doch schrapte de daarin voorkomende strafmoti- veering, ontleend aan het gunstige gedrag van den verdachte. Hiervan toch was het Hof niets gebleken. GEEN HAZARDSPEL? De Amsterdamsche politie-rechter veroor deelde een „koopman" tot zes weken gevan genisstraf, omdat hij op Zondagavond 19 Januari 11. het publiek gelegenheid tot ha zardspel gegeven had. Het hazardspel had volgens de verbalisanten met behulp van notedoppen en een balletje plaats; verdachte deed het balletje onder een dopje, gooide de dopjes door elkaar en de medespelers moes ten dan aanwijzen onder welk dopje het bal letje zich bevond. Wie juist raadde, kreeg het dubbele van den inzet. Het Hof overwoog, dat onder hazardspel uitsluitend wordt verstaan elk spel, waarbij in het algemeen de kans op winst van het toeval afhangt, doch dat de omschrijving van dat spel in de telastelegging ontbreekt. Óp dien grond werd het bewezen verklaar de niet strafbaar verkaard en verdachte van alle rechtsvervolging ontslagen. COSTES EN BELLONTE. Costes en Bellonte hebben naar het Hbld verneemt verklaard, dat zij aan het einde van deze'week gereed zullen zijn met hun voor bereiding voor de Oceaanvlucht. Zij hebben op het moment nog eenige ge rechtelijke moeilijkheden aangaande het mee te nemen radiotoestel daar de fabrikant het geleverde toestel wil monteeren, terwijl zij een nieuw en beter toestel van ander fabri kaat wenschen. VLIEGTOCHT VAN ZUID-AMERIKA NAAR AFRIKA. De Fransche vlieger Jean Mermoz, die dieet op den Franschen trans-atlantischen POGING TOT ZWARE MISHANDE LING. De rechtbank te Maastricht veroordeelde het meisje Lavigne, fabrieksarbeidster te Luik, ter zake van poging tot zware mishan deling door vier schoten te lossen op den in genieur van de zinkwitfabriek Marchandise, tot vier maanden gevangenisstraf. De eisch was zes maanden. IN DE OLIE. Groote winsten voorgespiegeld op een kaartavondje. Een koopman heeft zich voor de Amster damsche rechtbank te verantwoorden gehad wegens oplichting van een ingezetene van Bussum voor een bedrag van 12.000. De opgelichte had op een kaartavondje met verdachte kennis gemaakt. Deze had hem later gesproken ever de olie-transacties waar hij zich mee bezig hield en die aardige winsten beloofden. Toen de Bussummer be wijzen vroeg, gaf verdachte het adres op van iemand in Den Haag, met wien hij zaken had gedaan en kwam hij met verkoop-con tracten voor den dag, waauit zonneklaar bleek, dat men hier met winstgevende affaires te doen had. De informaties vielen goed uit en de verkoopcontracten waren overtuigend. Geen wonder, dat de Bussummer besloot voor 12.000 aan de transacties deel te nemen. De in uitzicht gestelde winst, die gelijke'ijk gedeeld zou worden, bleef echter uit. In plaats van winst te behalen, schoot de Bussummer 400Q bij de onderneming in8000 gaf de verdachte hem per slot van rekening terug. Tot die terugbetaling was verdachte over gegaan, omdat hij bang was, dat zijn oplich terijen zouden uitkomen. Verdachte gaf toe, dat de verkoopcontrac ten gefingeerd waren, doch beweerde ze eerst kort vóór de afgifte van het geld aan den Bussummer te hebben getoond, nadat deze reeds besloten had aan de transacties deel te nemen. De opgelichte hield echter vol, dat hij tot de afgifte van het geld bewogen is, doordat verdachte hem de contracten ver toonde. Verder gaf verdachte toe, dat hij zich reeds geruimen tijd met soortgelijke praktijken had beziggehouden. In 1921 was hij door de Amsterdamsche rechtbank wegens twee oplichtingen veroor- deeld tot één jaar voorwaardelijke gevange nisstraf met een proeftijd van drie jaren. jaar Het O. M., mr. Versteeg, eisch te één gevangenisstraf. Uitspraak 22 Juli a.s. Een brandkasten-dief, De advocaat-generaal bij den Hoogen Raad, mr. Berger, concludeerde tot verwer ping van 'het beroep van een verdachte door het Hof te Arnhem in hooger beroep tot drie jaar gevangenisstraf veroordeeld wegens in braak en diefstal van een brandkast te Zwolle uit het kantoor der N. V. De Automaat, den nacht van 21 op 22 Juli 1927. Dezelfde requirant is tot vier jaar gevan genisstraf veroordeeld door het Gerechtshof te Amsterdam wegens diefstal van een brand kast uit het station te Harmeien. Ook in deze zaak werd geconcludeerd tot verwerping van het beroep. Arrest 25 Juli. in DOOD DOOR SCHULD. Voor de rechtbank te Middelburg heelt Dinsdag terecht gestaan de 47-jarige opzich ter G. J. L. te Sluiskil, verdacht van dood door schuld. Op 30 Mei werd onder zijn toe zicht op het terrein van de in aanbouw zijnde ammoniakfabriek te Sluiskil een betonwa- gentje van ongeveer 143 K.G. opgeheschen Hij werd gewaarschuwd dat een denne- hijschpaal kraakte en boog, maar hij zeide: het is niets, trek maar door. De paal is toen gebroken en een stuk er van is terechtgeko men op den werkman F. C. v. d. Wiele, die aan de gevolgen daarvan is overleden. Eisch: 6 maanden gevangenisstraf. COMMUNISTEN IN HET LEGER. Verspreiding van communisti sche geschriften. Voor den Krijgsraad te 's-Hertogenbosch hebben gisteren terecht gestaan: C. P. van O., 21 jaar, geboren te Utrecht, gewoon dienstpl. soldaat der le schoolcom- pagnie van het 22e reg. infanterie, gedeti neerd in het huis van bewaring in den Bosch, terzake dat hij op 13 Mei te Ede, in de infan- teriekazerne, heeft getracht de tucht onder de krijgsmacht te ondermijnen, door in die kazerne op plaatsen, waar deze militairen geregeld vertoeven communistische geschrif ten te verspreiden; J. G. S., 20 jaar, geboren te Rotterdam, gewoon dienstpl. soldaat der le schoolcom- pagnie van het 22e regiment infanterie, ge detineerd in het huis van bewaring te 's-Her togenbosch, wegens hetzelfde feit; j. Ph. de R., 20 jaar, geboren te Rotter dam, gewoon dienstpl. soldaat van de 2e schoolcomipagnie van het 22e regiment in fanterie, gedetineerd in het huis van bewa ring in den Bosch, terzake dat hij op of om streeks 12 en 13 Mei te Ede opzettelijk J. G S. en C. P. v. O., toen deze te Ede in de in- fanteriekazerne op plaatsen, waar geregeld in die kazerne gelegerde militairen verkee- ten, geschriften heeft verspreid, die de strek king hadden de tucht onder de krijgsmacht te ondermijnen, is behulpzaam geweest en gelegenheid, middelen en inlichtingen daar toe heeft verschaft door hen te brengen in een woning, waar, naar hem bekend was, die geschriften aanwezig waren, hen aldaar van den inhoud dier geschriften te doen kennisne men, die met hen te bespreken en met hen plannen te beramen en hen in te lichten, op vy'elke wijze vanuit meergenoemde woning naar de infanteriekazerne te Ede die ge schriften konden worden overgebracht. Verdachte J. Ph. de R. bekende volledig. Hij was reeds van 15-jarigen leeftijd af lid van de Communistische Partij. De aud.-militair releveerde de feiten der medeplichtigheid van verdachte. De versprei de geschriften waren er op gericht de krijgs tucht te ondermijnen en wel oip een wijze als nog niet voor den Krijgsraad is behandeld Spr. eischte tegen verdachte een jaar en drie maanden gevangenisstraf met ontslag uit den dienst en ontzetting uit de bevoegd heid om bij de gewapende macht te dienen. In de volgende zaak verklaarde C. P. van O. niet de bedoeling te hebben gehad de krijgstucht te ondermijnen; hij heeft alleen ae vergadering bijgewoond in een huis. Ver dachte wist niet dat het een bijeenkomst was van communisten. Hij meende te doen te heb ben met een vergadering van socialisten. Ver dachte zag de pamfletten in en zag toen wel dat ze niet deugden en wilde er ook verder niet mee te doen hebben. Doch den volgenden dag was hij feitelijk tegen wil en dank er toe gekomen, mee te helpen aan de verspreiding van de blaadjes. De andere wendde voor, dat hij bevreesd was er in zijn eentje in te loo- pen De aud.-militair wees er op, dat verdachte in het huis te Bennekom, waar de communis ten vergaderden, heeft aangehoord wat er gebeurde. Hij kende den inhoud der pamflet ten en toch verspreidde hij De Zandhaas en bezweek uit menschelijk opzicht. Verdachte is er zoowat ingeloopen. Hij heeft nog straf te goed en moet ook nog terecht staan wegens diefstal. Eisch 3 maanden gevangenisstraf. Dezelfde verdachte had zich nog te verant woorden wegens verduistering van patronen. Hij had de patronen willen behouden als „souvenirs" aan den krijgsdienst. Eisch: hetzelfde als de vorige verdachte. Ook hij had ondoordacht gehandeld. Eisch: 3 maan den gevangenisstraf. RIJWIELDIEFSTAL. Een brutale dief. Voor de Vacantiekamer der Amsterdamsche Rechtbank stond de 33-jarige kleermaker J. K. terecht, verdacht van diefstal van esa rijwiel. Verd. had voor het hoofdpostkantoor een bijna nieuw rijwiel zien staan. Rustig maakte K. de ketting los, waarmee de fiets was vastgelegd en wilde wegrijden. In de Paleisstraat echter werd hij door een agent gegrepen. Verd. was reeds zes maal veroordeeld en de Officier van Justitie Mr. Versteeg wilde ditmaal een strenge straf opgelegd zien, hij eischte daarom een ge vangenisstraf van één jaar en zes maanden te gen verd. Uitspraak 22 Juli. BURGERLIJKE STAND. GETROUWD: Wilhelmus Pruijs en Maria Geertruida Chris- tina Biskanter. GEBOREN: Adrianus Theodorus z. v. Johannes Petrus de Koning en Alida Anna Konijn, won. te Oudorp. Trijntje, d. van Antoon Mors en An- nigje Schot. OVERLEDEN: Ide Moerbeek, 54 jaar, won. te Texel. Alidf Biesterbos, gehuwd met Pieter Pilkes, 46 jaar won. te Bergen. een week gevangenisstraf. Volgde behandeling van de zaak tegen ver dachte J. G. S. Deze verklaarde ongeveer STOOMVAARTLIJNEN. Stoomvaart Mij. Nederland. Chr. Huygens (thuisr.) wordt 10 Juli b Amsterdam verwacht. Poelan Tello (uitr.) 5 Juli v. Belawan. Rolti 8 Juli v. Amst. n Antwerpen. Kon. Ned. Stcomb. Maatschappij. Benenkom 5 Juii v. Curacao n. Cristobal. Berenice 6 Juli v. Carthagena te Alicante. Bodegraven (uitr.) 6 Juli te Callas. Brion 7 Juli v. Musel n. Oporto. Ceres 7 Juli v Courtanza n. Constantinopel. Coteica 6 Juli v. Curacao n. Puerto Cabellc Euterpe 7 Juli v. Aalborg n. Amst. Helder (uitr.) 7 Juli te Valparaiso. ürion 7 Juli v. Lissabon n. Amst. Poseidon 7 Juli v. Bremen n. Amst. Prins Fred. Hendrik 7 Juli v. Amst. te Pa- ramaribo. Proteus 6 Juli v. Amst. te Danzig. Tellus 7 Juli v. Lissabon te Cadix. Theseus 7 Juli v. Amst. te Kopenhagen. Trajanus (thuisr.) 7 Juli 1 u. n.m. v. Havre n. Amsterdam. Ulysses 7 Juli v. Malta te Alexandrië. Venus 7 Juli v. Civita Vecchia n. Napels. Vulcanus 6 Juli v. Barcelona n. Genua. Kon. Holl. Lloyd. Delfland (thuisr.) 7 Juli v. B. Ayres te Ba- hia Blanca. Drechterland (thuisr.) 9 Juli te IJmuider verwacht. Kenenmerland (thuisr.) 7 Juli v. Santos. Orania (uitr.) 7 Juli v. Lissabon. Rotterdamsche Lloyd. Buitenzorg (thusir.) 7 Juli v. Marseille. Palembang (thuisr.) 7 Juli v. Liverpool. Sibajak (uitr.) 8 Juli te Belawan. Soekaboemi (thuisr.) 7 Juli v. Colombo. Tjerimai fthuisr.) 7 Juli te Suez. HollandAmerika-Lijn. Eemdijk, Pacifick. n. Rott. 7 Juli te San Francisco. Nebraska 2 Juli v. Rott. te Vancouver. Veendam 7 Juli v. W.-Indië te New York. HollandAfrlka-Lijn. Grijpskerk 6 Juli v. Beira n. Amst. Nias (thuisr.) 7 Juli te Kilindini. Heemskerk (uitr.) 6 Juli te Durban. Meliskerk 6 Juli v. Antw. te Hamb. Sumafra 7 Juli v. East London n. Pt. Eliw beth. Holland Anstralië-Lijn. Aagtekerk (uitr.) 8 Juli te Antw. Krakatau 8 Ju-li v. Bremen n. Hamb. Holland—Oost Azië-Lljn. Alderamin (uitr.) 8 Juli v. Yokohama. Ouderkerk (thuisr.) 8 Juli v. Sjanghai. Holland—West Afrlka-Lijn. Maaskerk (thuisr.) 6 Juli v. Freetown IJstroom (uitr.) 6 Juli te Dakar. JavaChinaJapan-Lijn. Tjikandi 5 Juli v. Chinwangtac n. Dairen. Tjiliwong 5 Juli v. Hongkong. Tjisaroea 5 Juli te Hongkong. Java Pacific-Lijn. Siantar, San Francisco n. Java, 5 Juli te Singapore. J a vaN ew-Y ork-Lljn. Sitoebondo, New-York n. Java, 8 Juli te Belawan. Kon. Paketvaart-Mlj. Nw. Zeeland 7 Juli v. Singapore te Sydney. Sigli 6 Juli te Belawan. RotterdamZuid-Amerika-Lijn. Alcyone (thuisr.) 5 Juli v. Montevideo. Alwaki (uitr.) 7 Juli te Buenos-Ayres. Stoomvaart Mii. Oceaan. Phemius, Japan/Rott. 8 Juli v. Sjanghai. Hector, Japan/Rott. 5 Juli v. Sjanghai. Polydorus, Amst./Batavia 5 Juli v. Sabang Stentor 7 Juli v. Bat. 1. v. Amst. te Londen. Emzetau-Lijn. Jonge Elisabeth, Castellon/Rott. 7 Juli Londen. „Ik stoor mijn man' nooit om dezen tijd; HU er altijd zoo van, rustig zijn krantje te lezen, 1 geniét-

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 3