VOORKOMT TANDBEDERF NIVA TANDPASTA 75 ets per'/i tube, 25ds p.'A tube. Gebruik hiertegen Mijnhardt's Zenuwtabletten Pluimveeteelt Kerk en school 1 en poetst mor§ens en 's-avonds met en in het midden der 14de eeuw tegelijk met de Landskroon door de stad voor den pu blieken dienst aangekocht huis „de Mey" ge- heeten, van den grond af opgebouwd. Het Dinghuis diende, sedert zijn stichting tot de ingebruikneming van het Nieuw Stad huis, tot het houden der rechtdagen door de beide schepenbanken. Men kwam destijds door middel van een steenen bordes in de vergaderzaal der schepenen op de eerste ver dieping van het gebouw; dit bordes is in het midden der vorige eeuw (1749), om meer ruimte in de straat te maken, weggebroken en een nieuwe toegang in den noordergevel in de Jodenstraat gemaakt. Door het bom bardement van 1793 leden dak en toren veel en werden sedert niet weder tot hun oor spronkelijke hoogte opgetrokken. Thans is het bordes er weer en werden kort geleden dak en toren weer in eere her steld. Sinds de verschillende takken van adminis tratie en rechtspraak op het Nieuw Stadhuis vereenigd waren, diende het Dinghuis gedeel telijk tot Lakenhal, gedeeltelijk tot gevange nis; later in den Franschen tijd tot militaire apotheek en kantoor van recruteering, in on ze dagen nog tot kantoor van waarborg dei- gouden en zilveren werken; en eindelijk se dert de laatste jaren is er de bibliotheek en kunstverzameling van 't geschied- en oud heidkundig genootschap (thans in de Leucu- lenstraat). Het klokje in den toren heeft meer dan drie eeuwen als brandklok gediend. De heer Hendriks, die op het gebied van raadskelders zijn sporen reeds verdiend heeft heeft hier in korten tijd een gelegenheid ge opend, die in naam gelijk, maar volgens zijn eigen zeggen, geheel anders is dan die in Den Bosch en Utrecht. BIJ PRINS DAMRONG IN HET AMSTEL HCTEL. Een lid van het Persbureau Vaz Dias heeft ,ea onderhoud gehad met prins Damrong, thans te Amsterdam vertoevende. Hij schrijft daarover het volgende: De prins was vol geestdrift over Holland, dat hem reeds dra na het overschrijden van de grens zoovee! aan zijn eigen land, deed denken. Centraal Siam is n.1. zeide hij even vlak en doorsneden door waterwegen als uw land. Mijn eene dochter zeide tegen mij„Vader, hier voel ik mij weer als thuis". En inderdaad zij had gelijk. Als ik de trap pen van het Amstelhotel naar den tuin af daal en ik sta dan ineens voor de rivier, dan is dat alsof ik in Bangkok ben Zoo ging de prins voort en op dichterlijke wijze beschreef hij zijn indrukken van stad en land. Ook de moderne architectuur, die in Amsterdam de aandacht trekt van alle vreem delingen, bleek de aandacht van den Ooster schen prins te hebben getrokken, hetwelk hem juist door zijn verblijf in tal van Euro peesche hoofdsteden als apart type onder de Europeesche bouwkunst was opgevallen. Trouwens de prins verklaarde, ook al, doordat hij zich hier zoo op zijn gemak ge voelt, Amsterdam boven de Seine- en Theems stad te prefereeren. Wij vroegen of het hem bekend was, dat tallooze Hollandsche geschriften over Siam's kunst en geschiedenis in den loop der eeuwen het licht hebben gezien. Ja, dat wist de prins, die al deze werken gelezen had, voor zoover daarvan een Engelsche vertaling be staat. De openbare bibliotheken van Siam zijn goed gevuld en alles wat op Siam betrekking heeft, is daarin te vinden. Z.K.H. hoopte tij dens zijn verblijf in Holland nog enkele wer ken op te sporen, die daarin hun plaats be- hooren te vinden, om aldus deze verzamelin gen nog verder te completeeren. Waar het ons uiteraard interesseerde te weten hoe de prins oordeelde over de nood zakelijkheid der ruim twintig jaren geleden, onder Hollandsche voorlichting gelegde, doch daarna in verdrukking gekomen plan nen om Siam te irrigeeren, weder ter hand te nemen, stelden wij den prins de vraag of z.i. deze plannen snel moesten worden doorge zet. Dit zal veel geld kosten, meende prins Damrong, en het lijkt mij voor Siam nuttiger zoo min mogelijk vreemd geld te leenen. De Siameesche bevolking heeft voldoende voe dingsmiddelen te harer beschikking en betere bevloeiingswerken kunnen dus alleen dienen voor een vergrooting van de export-produc ten. Hier tegenover staan dan eerst enorme rentelasten. Het is een gezonde politiek den schuldenlast van een land zooveel mogelijk te beperken en daarom wil de Siameesche re geering de bevloeiingswerken in een gema tigd tempo doen uitvoeren. Deze aangele genheid is voor ons niet zoo urgent als zij voor U indertijd op Java was met een 5 maal grootere bevolking op een zooveel kleiner oppervlak. Wij hebben een tienjarig plan opgesteld, waarin de bevloeiingswerken ook hun plaats vinden. Vooraan staat echter de aanleg van spoor- en straatwegen, waardoor een snelle verbinding tusschen de verschillende deelen des lands verzekerd wordt, hetgeen aan den opbloei van Siam zeer ten goede zal komen. Reeds nu gaat Siam ook in technisch opzicht met rassche schreden vooruit. Zoo worden tegenwoordig onze vliegtuigen, met uitzon dering der motoren, geheel in onze eigen fa brieken vervaardigd. Nu eenige jaren geleden de belemmerende tractaten met het buiten land zijn gewijzigd in een voor Siam gunsti- gen zin, staat niets meer aan 'n verdere ge zonde ontwikkeling op tal van gebieden van handel en industrie in den weg. De prins wilde ons dit juist met verschil lende voorbeelden toelichten en vol geestdrift de plannen der tegenwoordige regeering, waarvan de 68-jarige als Senior van den Hoogen Staatsraad in zekeren zin nog steeds actief deel uitmaakt, uiteenzetten, toen de consul-generaal, de heer Sardeman, die vol ijver de zoo gecompliceerde regeling van het programma verzorgt en dit „protocollair" wenscht af te werken, hem deed opmerken, dat het begon te donkeren en de boot welke de hooge gasten door Amsterdam's grachten zou voeren, reeds gereed lag voor vertrek. En hiermede eindigde ons onderhoud met een lid der koninklijke familie, die een zoo werkzaam aandeel neemt in de leiding der cultuur van zijn land. Veibeterlng. In het vraaggesprek met den heer Sarde man, consul-generaal van Siam, hetwelk wij gisteren publiceerden, werd gezegd in het gedeelte waar het gaat over het landbouw onderwijs: „Het levensbelang hiervan wordt in Rangoon gevoeld, enz. Dit moet zijn Bangkok. DE TEXTIEL ARBEIDERSSTAKING BIJ ARNTZENIUS, JANNINK Co. De witwevers heden weer aan het werk. Door de Directie der N.V. v.h. Arntzenius, Jannink Co. te Goor is gister aan de fa briek bekend gemaakt, dat zij geen bezwaar heeft, dat die witwevers heden het werk her vatten, die niet aan de directe actie-staking hebben deelgenomen. In verband hiermede werd gisteravond door de diverse textiel-arbeiders-organisaiies onder leiding van haar respectieve hoofdbe sturen vergaderd. Met algemeene stemmen werd door „De Eendracht", „St. Lambertus" en „Unitas" be sloten, dat heden Woensdagmorgen alle wit wevers het werk zullen hervatten, omdat deze wevers aan dit conflict geen deel hebben. Het conflict der bontwevers duurt voort. WEDEROM EEN PSYCHOPAAT ONTVLUCHT. Met behulp van een rijwiel ontkomen. Dinsdagmorgen te kwart over negen kwam men in het rijks-psychopatenasyl te Leiden tot de ontdekking, dat er wederom een ver pleegde ontsnapt was, meldt de „Tijd". Het betreft thans een 24-jarige man, afkomstig uit Sneek. De jongeman is zeer waarschijn lijk met medeneming van een rijwiel over het terrein van het nieuw academisch zie kenhuis ontkomen. INBRAAK. In den nacht Yan Zondag op Maandag hebben inbrekers hun slag geslagen in het kantoor van de N.V. Günther's Expeditie Be drijf aan het Willemsplein te Rotterdam. De brandkast is opengebroken. Er wordt niets uit vermist. Uit een opengebroken geldkistje wordt daarentegen 650 vermist. Getuigen hebben een man uit een van de ramen van het kantoor, dat gelijkvloersch is gelegen, zien klimmen. TUMULT IN DEN RAAD VAN DEVENTER. Aan het slot der gisteren gehouden raads zitting te Deventer is een groot tumult ont- staan De heer Gerritsen (comm.) interpelleerde over de maatregelen door B. en W. genomen bij de bestrijding van paratyphus te Deventer en hij beweerde dat B. en W. te laat hadden gelet op de waterleiding. Toen daarop de heer Roebers (SP), lid der commissie voor de waterleiding, het voor de waterleiding opnam en zeide, dat het den heer Gerritsen om niets anders te doen is, dan om „bombarie" en „sensatie", riep de heer Gerrittsen uit dat de heer Roebers zoo'n po litiek voert, om zooveel mogelijk menschen aan zijn sigarenkraam te krijgen. (De heer Roebers staat n.1. met een sigarententje op verschillende markten). Deze laatste kwalificaties gaven den heer Roebers aanleiding om op te staan en den heer Gerritsen uit te nooaigen mee naar bui ten te komen en af te rekenen. De burgemeester, mr. Wittewaal, opende een roffelvuur met den hamer om de orde te herstellen. Hij gelastte den heer Roebers te gaan zitten en richtte zich tot den heer Ger ritsen, deze er op wijzende, dat hij dit in den Raad straffeloos kan zeggen, maar dat hij voor zijn fatsoen toch zeker niemand mag be- leedigen zooals hij de heer Roebers heeft ge daan. Des burgemeesters woorden gingen verlo ren in de herrie, door de beide edelachtbaren gemaakt. Toen de zitting gesloten was, wilde de heer Roebers den heer Gerritsen in de gang van het raadhuis te lijf gaan. Raadsleden, wethou ders en boden trokken hem herhaaldelijk te rug, totdat hij zich losrukte en den heer Ger ritsen per fiets op straat ging vervolgen. BRAND. Hooibergen afgebrand. Maandagmorgen brandden door onbeken de oorzaak twee groote hooibergen met onge veer 100.000 pond hooi van den landbouwer A. W. Klink te Wijthmen bij Zwolle af. Door het snelle ingrijipen van de motorbrandspuit van Zwollerkerspel kon de boerderij zelf, hoewel zij al brandde, behouden blijven. Slapeloos door Zomerhitte? KINDERVERLAMMING. Te Hazerswoude heeft zich een geval van kinderverlamming voorgedaan bij een vijf jarig jongetje. Het kind is naar het Acade misch Ziekenhuis te Leiden overgebracht. Nu 29 gevallen te Oouda. Maandag is te Gouda kinderverlamming geconstateerd bij een 12-jarigen jongen; het aantal lijders bedraagt nu 29. Nieuwe sterfgevallen deden zich niet voor. Wel hebben eenige patiënten het Van Iter- son-ziekenhuis kunnen verlaten. BADCOSTUUMS MET KRAAG EN STERREN GEWENSCHT. Waaraan herkent men een officie in het bad? In de Barneveldsche beek te Amersfoort achter de cavalerie-kazerne, is eiken middag voor de manschappen gelegenheid om te zwemmen. Gewoonlijk maken de officieren hiervan geen gebruik, doch j.1. Vrijdagmid dag was de ritmeester T. v. B. ook in het bad verzeild geraakt, meldt „Het Volk". Nu is er tusschen een soldaat en een officier in een badpak in den regel geen verschil te zien en in het water kan de soldaat moeilijk z'n meerdere onderscheiden. De officier scheen dit echter wel te verlangen, want toen een der jongens tegelijk met den ritmeester uit het water kwam en tegen zijn meerdere aan liep, kreeg hij daarvoor een geweldigen uit brander, met de opmerking, of hij wel wist, dat hij een officier voor zich had. De soldaat antwoordde, dat de sergeant hem op de theorie had geleerd, dat een rit meester kenbaar was aan drie zilveren ster ren od den kraeg van de jas, en dat or het badpak èn de kraag èn de sterren ontbra ken. Na dit incident zal, volgens het blad, voortaan aan de recruten de vraag worden voorgelegd: „Waaraan herkent men een offi cier in het badpak?" SCHEEPVAARTVERBINDING AMSTERDAM-RIJN. Raming der kosten f 65 millioen. Ingediend is het wetsontwerp tot aanleg van een scheepvaartverbinding van Amster dam met den Boven-Rijn ten behoeve van de Rijnvaart en verbetering van den vaarweg naar Vreeswijk ten behoeve van de binnen scheepvaart. In dit wetsontwerp wordt bepaald dat van rijkswege zal worden aangelegd en onder houden een scheepvaartkanaal van Amster dam naar den Boven-Rijn, dat geVormd zal worden door verbetering van het Merwede- kanaal tusschen Amsterdam en Utrecht en door het maken van nieuwe kanalen tusschen Utrecht en de Lek omtrent Wijk-bij-Duurstede en tusschen de Lek omtrent Ravenswaay en de Waal omtrent Tiel. (Art. 1). Van rijkswege zal voorts worden aange legd en onderhouden een zijtak van het onder artikel 1 bedoelde scheepvaarkanaal van Utrecht naar Vreeswijk (art. 2). Tot uitvoering van de art. 1 bedoelde werken zal niet worden overgegaan dan na dat de belanghebbenden zich tot genoegen van den minister van waterstaat hebben ver bonden, een derde gedeelte in de kosten van die werken bij te dragen. BLINDE KINDEREN BIJ DE KONINGIN-MOEDER. Op uitnoodiging van de koningin-moeder hebben de leerlingen der prins Alexander- stichting (inrichting voor jeugdige blinden) te Huis ter Heide, Maandag een aangenamen middag ten paleize te Soestdijk doorgebracht. De 'koningin-moeder had zorg gedragen, dat een paar autobussen ter beschikking waren om de kinderen van Huis ter Heide naar Soestdijk te brengen. Bij aankomst verwelkomde de gastvrouw persoonlijk de kinderen; daarop mochten deze o.a.het tapijt betreden, dat de koningin- moeder ter gelegenheid van kaar 70sten verjaardag van de Ned. vrouwen ten geschen ke heeft ontvangen; daarna mochten zij de groote gong, geschenk van Indische vorsten, hooren en betasten, enz. De kinderen maakten vervolgens een wan deling door het park. De kleine kinderen ble ven in het paleis, aangenaam bezig gehou den door de koningin-moeder zelf. Vervolgens werden de kinderen in de orangerie onthaald, waarna ze hun gast vrouw eenige liederen toezongen; daarna brachten twee dames een verhaal met muzi kale illustratie ten gehoore, en eindelijk volgde nog een tractatie. Bij het afsdheid overhandigde de koningin- moeder persoonlijk ieder kind een geschenk, waarna de kleine gasten vol dankbaarheid naar de stichting terugreden. INTERN. CONGRES VOOR BEGROOTINGSCONTROLE. Van 10 tot en met 12 dezer komt te Ge- nève onder leiding van den heer Ch. van der Leeuw uit Rotterdam het Internationaal Con- fres voor begrootingscontröle bijeen, dat ge- ouden wordt onder de auspiciën van het Intern.-Instituut voor wetenschappelijke be drijfsorganisatie. Als vertegenwooriger van het Nederl. In stituut voor Efficiency zal prof. J. C. Gou- driaan Jr. aan dit congres deelnemen en voorts zullen er o.a. uit ons land ir. Van Bereschot, ir. Van Gogch en vermoedelijk ook prof. Limperg aanwezig zijn. De begrootingscontröle, welke onderwerp der besprekingen zal uitmaken, heeft betrek king zoowel op de begrootingen van bedrijven als op die der openbare huishouding. Interne controle, wel te verstaan. Want naast het maken van balans, winst- en verliesrekening, e. d., zijn reeds geruimen tijd geleden de Amerikanen begonnen met voor de naaste toekomst den gang van zaken te schatten, voorloopige ramingen van productie en ver koop te maken, welk systeem thans ook in Europa doordringt en steeds meer toepas sing vindt. Die voorloopige schattingen wor den dan administratief als controle op den gang van zaken in het bedrijf gebruikt en aan de bespreking van de daarbij toe te pas sen methoden en van de beteekenis van die controle, e.d., zal het congres gewijd zijn. Onderstaande berichten werden reeds in een deel der vorige oplaag opgenomen. CONTROLE RADIO UITZENDINGEN. Bij aigemeenen maatregel van bestuur is vastgesteld een radio-controle-reglement, het welk in werking treedt terstond na de dag- teekening van het Staatsblad, waarin het is geplaatst. Hierbij is o.m. bepaald, dat de controle op de uitzending van den radio-omroep wordt uitgeoefend door een commissie van 5 leden, waaraan drie ambtenaren als radio-omroep- controleurs worden toegevoegd. E»e controle zal zoowel preventief als repressief zijn. De preventieve controle be staat in het vooraf onderzoeken van 't pro gramma, waarbij overlegging kan worden gevraagd van 'n schema of van 'n tekst der uitzending. De repressieve controle bestaat uit het luisteren naar de uitzending en het eventueel opnemen daarvan op wasrollen. In geval het uitgezondene afwijkt van het toegelaten programma, zal de uitzending kunnen worden afgebroken. Overigens zal geen afbreking, eener uitzending mogen plaats vinden. Onverminderd de in het radio- reglement gestelde straffen en de in de mach tigingen gestelde boetebepalingen kan de radio-omroep-controle-commissie aan den minister van waterstaat voorstellen de ver antwoordelijke omroeporganisatie voor een bepaalden tijd niet te doen uitzenden. Bij Koninklijk Besluit zijn voorts op voor dracht van den minister van waterstaat be noemd tot leden van de radio-omroep-controle commissie dr. I. Th. Y'ssêr (tevens voor zitter), mr. B. M. Berger, mr. P. E. Briët, mr. E. N. van Kleffens en mr. W. H. M. Werker. De secretaris van den Radioraad is ambts halve secretaris van de commissie. De leden worden voor vier jaren benoemd, doch zijn terstond herbenoembaar. DE POGING TOT DOODSLAG AAN DE VALKENBOSCHLAAN TE DEN HAAG. De student opgesloten in het Huis van Bewaring. De Duitsche student, W. M., die was ge arresteerd in verband met de poging tot doodslag in een woning aan de Valkenbosch- laan, is thans in het huis van bewaring in gesloten. DE MOORD TE WADDINXVEEN. De advocaat-generaal bij den Hoogen Raad, mr. Berger, concludeerde wegens een vormfout tot vernietiging van het arrest van het Haagsche hof, waarbij A. K. wegens moord op zijn buurman Schotman te Wad- dinxveen werd veroordeeld tot 12 jaar gevan genisstraf, en tot verwijziging der zaak naar een ander hof. Uitspraak 25 Juli. NA DE RAMP IN SALLAND. De burgemeester van Olst heeft de noodige stappen gedaan om te bevorderen dat het steuncomité Stormramp, waarvan het secre tariaat te Den Haag gevestigd is, een bedrag beschikbaar zal stellen ter ondersteuning van hen die Donderdag j.1. te Wezepe en Pleegste door het noodweer zwaar werden getroffen. Vragen, deze rubriek betreffende, kun nen door onze abonné's worden gezon den aan Dr. te Hennepe, Diergaardesin gel 96a te Rotterdam. Postzegel voor antwoord insluiten en blad vermelden. De Wereld-tentoonstelling op Pluimvee- gebied te Londen in Juli. Nu we voorloopig onze kuikens weer rustig kunnen laten groeien, gewapend met kennis omtrent de coccidiosis, gaan we eens over heel wat anders praten, n.1. over een groote en grootsche gebeur tenis die einde Juli in Londen zal plaats vinden. Wie weet of eenige lezers er niet toe komen daar dan eens een vacantie- reisje heen te maken, dat hoogst inte ressant en leerzaam zal zijn. In de pluimveebladen wordt al wel maanden over die bijeenkomst gesproken. We zul len dus onze lezers eens omtrent een en ander op de hoogte brengen. Laat mij dan beginnen met te vertel len, dat evenals de meeste kippenlief- hebbers in verschillende plaatsen zich tot vereenigingen aaneen gesloten heb ben, ^wier doel het meestal is tentoon stellingen te houden en van tijd tot tijd een gezellige en leerzame avond te orga- niseeren, zoo heeft men ook grootere vereenigingen die weer over het geheele land werken. Een der meest bekende op tentoonstellingsgebied in ons Itnd is de Koninklijke Vereeniging Avicultura, die gevestigd is te 's-Gravenhage. Ook in Utrecht, Groningen, Rotterdam en meer dere plaatsen bestaan vereenigingen die groote tentoonstellingen organiseeren. Dit betreft echter hoofdzakelijk z.g. ..sport" d.w.z. het fokken en tentoonstel len van mooie rasdieren. Daarnaast wordt ook allerlei van de pluimvee houderij tentoongesteld, doch meestal is daarvoor in ons land niet veel ruimte over. Deze tentoonstellingen trekken echter duizenden en duizenden bezoe kers en heele huisgezinnen genieten op zoo'n dag van de tentoongestelde dieren, zooa's kippen, duiven, konijnen, enz. enz. Een groote vereeniging met geheel ander doel is in ons land de Alxemeene Nederlandscht Pluimvee-Fokkers Ver eeniging, kortweg altijd A. N. P. V. ge noemd. Deze wordt gevormd door pluim veefokkers die zich toeleggen op goede dieren van hooge productie. Dit is dus een meer wetenschappelijk streven en de fokkers die lid willen worden moeten ook aan bepaalde eischen voldoen. Verder zijn verschillende plaatselijke vereenigingen op pluimvee- en land bouwgebied georganiseerd tot grootere gewestelijke organisaties en deze weer in een Federatie vereenigd. In het buitenland zijn op dezelfde ma nier de pluimveehouders in verschillen de vereenigingen georganiseerd, doch al deze vereenigingen zijn plaatselijk of landelijk. Daarnaast bestaat er echter een vereeniging van pluimvee-liefheb bers en wetenschapsmannen, die zich met pluimveewetenschap bezig houden en die thans haar leden telt in ongeveer 45 landen der wereld. Deze vereeniging heet: World's Poultry Science Associa- iion, Wereld Vereeniging van Pluim vee-Wetenschap en deze vereeniging stelt zich ten doel: bevordering der Pluimvee-Wetenschap. Zij tracht dit doel te bereiken door het organiseer» van: a. internationale congressen; b. Internationale tentoonstellingen; c. Gedurende de laatste ook door het pu- blicceren van een tijdschrift, waarin allerlei wetenschappelijke publicaties besproken worden. Deze internationale vereeniging werd al jaren voor den ooriog opgericht door een der meest bekende Engelsche pluimvee-specialisten, Dr. Edward Brown uit Londen, maar door den oor log kwam er niet veel van internationa le samenwerking en nog minder van internationale bijeenkomsten. Na den oorlog werd het anders en reeds in 1921 kon een Wereld-Congres gehouden worden en wel in Schevenin- gen. Holland was het eerste land dat de eer genoot het congres te huisvesten, daar Holland in dien tijd een der voor naamste pluimveehoudende landen was en als neutraal land de voorkeur ver diende. Op dit eerste congres, gehouden in het Kurhaus te Scheveningen kwa men duizenden buitenlanders en door d» enorme werkkracht der leiders, Dr. Lo- lovink, thans burgemeester van Alphen a. d. Rijn en 'e heer B. Wilton te Voor burg, geholpen door talrijke bekwame mannen, slaagde dit congres buitenge woon. Thans nog na ongeveer tien jaren wordt Holland in het buitenland alge meen geprezen om dit congres. In opzet was het congres bedoeld als bijeenkomst ter bespreking van wetenschappelijke vraagstukken, maar men begrijpt dat daarnaast wat anders noodig was om vele menschen te trekken. Aldus kwam er naast het congres een tentoonstelling en wel een tentoonstel ling, waarop allerlei landen der wereld het beste pluimvee- en pluimveebenoo- digdheden konden inzenden, 'n Derge lijke tentoonstelling trok natuurlijk' enorm en werd een der hoofdgebeurte nissen van de internationale samen komsten. De congressen werden om de drie jaar gehouden en in 1924 vond dan ook het 2e congres plaats in Barcelona in Spanje. Hier werd vooral de schitterend mooie tentoonstelling iets bijzonders, terwijl het wetenschappelijke deel van het congres zelf wat op den achtergrond kwam te staan. Toen nu twee congressen in Europa waren gehouden kwam Amerika zijn rechten opeischen voor het derde con gres en zoo trokken wij dar. in 1927 naar de hoofdsta' van Canada, Ottawa. Steeds grooter aandacht trokken de congressen en de tentoonstellingen en in Canada ging het dan ook echt Ameri- kaansch toe. Alles was overweldigend groot voor onze Europeesche begrippen. E zoo staan we dan nu in 1930 voor het vierüe Wereldcongres, dat in Londen in Engeland gehouden zal wor den en dat voor Holland en geheel Eu ropa v.vn groote beteekenis zal worden. Dr. TE HENNEPE. GESLAAGD. Bij het gisteren te Utrecht gehouden Mulo examen slaagde de candidate C. J. Schaaf, van Alkmaar. RIJKS HOOGERE BURGERSCHOOL I TE ALKMAAR. Geslaagd voor het eindexamen afd. A.: Ali Bergsma, A. J. M. Bus en C. N. Troost- heide te Alkmaar, R. A. Nottelman te Pet ten en L. A. Res te Castricum. Afgewezen geen. DE NOORD-HOLLANDSCHE PREDIKANTENVEREENIGING. Maandag heeft de Noord-Hollandscht Predikantenvereeniging in het Parkhotel t« Hoorn vergaderd, in de vacature ds. Groen man werd gekozen ds: Ab. A. G. Vorstman (Anna Paulowna). Besloten werd het vol gend jaar in Alkmaar te vergaderen. Hierna hield ds. W. A. Hoek (Amsterdam) een le zing over: Het onderscheid tusschen links orthodox en rechts-vrijzinnig. EXCURSIE EVANGELISATIE- SAMENKOMSTEN. Men schrijft ons: Zondag 6 Juli gingen wij met een 25 be zoekers van de evangelisatie-samenkomsten te Alkmaar, per autobus naar Callantsoog en Julianadorp. Om den Zondag was deze tocht geheel aan oezen arbeid gewijd, 't Eer ste bezoek gold Callantsoog om daar het nieuwe gebouwtje voor de evangelisatie „De Ster der Hope" te bezien. Het zaaltje beant woordde geheel aan het beoogde doel en was passend ingericht. Wij hopen, dat door de pre diking van God's Woord, door den heer Se- vensma, die plaats voor velen nog ten zegen mag zijn. Na door genoemden spreker te zijn toegesproken, terwijl eenigen hun getuigenis gaven, werd een bezoek aan de kerk gebracht en het strand, waar het plan bestond eenige liederen te zingen. Te vijf uur werd onze tocht voortgezet naar Julianadorp, waar te kwart voor achten een dienst werd gehouden ii» „De Star of hope Mission" door den heer Sevensma, terwijl werd gesproken uit Mat- theüs 22. Als altijd vond zijn woord ingang" „Ik dacht, dat we er gisteren voor goed een eind aan gemaakt hadden „Jawel, Marjorie, maar Je zult Je herinneren dat Je zei, steeds als eeo zuster voor me te willen zt]n", CLondon Oplnloof

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 7