Spaarboekjes Vaderlandsche Bank HALLOMet de Sigaren- en Sigaretten Centrale Ja Mijnheer. Sport Fa. De Lange i De Moraaz, Kunsten en Wetenschappen. Radimfiscli Weerbericht. RENTE 3'|2 1. Stadsnieuws Marktberichten verkeersongevallen. wie er goed mee waren duitschlandsInvoerrecht AGENDA Vrijdag 11 Juli. 7.30 uur, Cinema Americain, hoofdnum ger De helden van het neger-bataljon (hu- Hor, sens.), hoofdrollen Heinie Contelin, lom Wilson Sr. en Myrna Loy. Toegang ioven 14 jaar. 7.30 uur, A. B. T., hoofdnummer Het Meisje van den Donau (rom.), hoofdrollen Beatrice Joy, Nils Aster en Joseph Schild- kraut; Bully één-arm (avont.), hoofdrollen Fred Thomson en Silverking. Toegang bo ven 14 jaar. 7.30 uur, Victoria Theater, hoofdnummer Broederliefde, geluidfilm (kom.), hoofdrol len Karl Dane en Geoge K. Arthur. Toe gang voor eiken leeftijd. 8 uur, Central, evangelisatie-samenkomst,, spreker de heer J. Sevensma. Zaterdag 12 Juli. 2.30 uur, Victoria Theater; Broederliefde (voor alle leeftijden.) 7.30 uur, Cinema Americain: De helden van het neger-bataljon (boven 14 jaar). 7.30 uur, A. B. T. 1. Het meisje van den Donau; 2. Bully één-arm (boven 14 jaar). 7.30 uur, Victoria Theater: Broederliefde, geluidfilm (voor alle leeftijden). Zondag 13 Juli. In Cinema Americain van 2 uur n.m. af doorloopende voorstelling van De helden van het negerbataljon (boven 14 jaar). In A. B. T., van 2 uur nm. af doorloopende voorstelling van 1. Het meisje van den Do nau; 2. Bully één-arm (boven 14 jaar). In Victoria-Theater van 2 uur n.m. af doorloopende voorstelling van Broederliefde geluidfilm (voor alle leeftijden). 1.30 uur. Sportpark, kampioens-wedstrij- den Noordholl. Athletiekbond. 7.30 uur, Muziektuin, vocaal concert. 3.30 uur, muziektent te Bergen, generale repetitie Liedertafel De Vereenigde Zangers 2.30 uur, bij den Kattenberg, prov. mee- ting voor Geheelonthouding en plaatselijke keuze; sprekers ds. D. Bakker van Amster dam en J. van den Berg van Deventer. Mu ziek en zang. Maandag 14 Juli. 7.30 uur, Cinema Americain: De helden van het negerbatalion (boven 14 jaar). 7.30 uur, A. B. T., hoofdnummer Haar held (sport). Toegang boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Broederliefde geluidfilm (voor alle leeftijden), i Dinsdag 15 Juli. 7.30 uur, Cinema Americain: De helden van het negerbataljon (boven 14 jaar). 7.30 uur A. B. T. Haar held (sport) boven 18 jaar). 7.30 uur, Victoria Theater: Broederliefde, (geluidfilm (voor alle leeftijden). Woensdag 16 Juli. 10.30 uur, provinciaal N. Holl. Zendings- feest te Heiloo. 7.30 uur, Cinema Americain: De helden van het neger-bataljon (boven 14 jaar). 7.30 uur, A. B. T.: Haar held (boven 18 jaar) 7.30 uur, Victoria Theater: Broederliefde, geluidfilm (voor alle leeftijden). Donderdag 17 Juli. 7.30 uur, Cinema Americain: De helden van het neger-batalion (boven 14 jaar). 7.30 uur, A. B. T.: Haar held (boven 18 jaar). 7.30 uur, Victoria Theater: Broederliefde, geluidfilm (voor alle leeftijden) BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeerfe ken nis, dat in het Gemeenteblad nr. 1175 is op genomen het besluit van hun College d.d. 5 Juli j.L, waarbij de installatie-voorschriften voor het electrisch bedrijf zijn gewijzigd. Dit besluit is heden afgekondigd en ligt gedurende drie maanden ter gemeentesecreta rie ter lezing, waar het tevens in afdruk te gen betaling der kosten verkrijgbaar is. Alkmaar, 10 Juli 1930. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WENDELAAR, burgemeester. A. KOELMA, secretaris. BRANDEN. Hooibroei. Te Marwijksoord onder Rolde is de boer derij van den landbouwer J. D. Heidinga afgebrand. De geheele inboedel en het hooi zijn verbrand. Ook een kalf is in de vlammen omgekomen. De oorzaak is vermoedelijk hooibroei. Boerderij afgebrand. Tengevolge van hooibroei is te Enumatil, gemeente Leek, de boerderij van mevr. de wed. B. Wieringa afgebrand. De motorspuit van Leek was spoedig ter plaatse, doch kon niet verhinderen, dat de boerderij en de ge heele hooioogst een prooi der vlammen Werden Kinderen en lucifers. Woensdag brak op het erf van den veehou der Buiten aan de Brouwersgracht te Edam brand uit in een klamp hooi ten gevolge van het feit, dat een paar kinderen daar met luci fers hadden gespeeld. Hoewel de vrijwillige brandweer spoedig ter plaatse was, breidde de brand zich uit tot een tweeden hooiklamp en vandaar tot den stal, die grootendeels is uitgebrand. De woning alsmede de belenden de perceelen bleven gespaard. De brandweer is den geheelen nacht aanwezig geweest om le waken en te spuiten. Broodfabriek te Leeuwarden afge- t brand. Hedenmorgen tegen vijf uur is brand ont staan in de broodfabriek „De Zelfstandig heid" gelegen aan de Oude Galileen 129 te Leeuwarden. Omstreeks dien tijd werd door een der le den van het personeel ontdekt, dat de kleed kamer van het personee- in brand stond. Hij waarschuwde zijn collega's en het gezin van den bedrijfsleider, dat op de woning boven den winkel woont. De leden van dit gezin moesten in allerijl het huis verlaten. Het vuur (greep zeer snel om zich heen en toen de brandweer arriveerde stond een groot gedeel te van de fabriek reeds in brand. Het vuur werd met veel materieel aange tast, doch de brandweer kon niet voorkomen dst de fabriek geheel afbrandde. De winkel en het woonhuis kregen veel wa terschade, doch bleven gespaard. Verzekering dekt de schade. De oorzaak van den brand is vermoedelijk toe te schriiven aan het in de kleeding achterlaten van brandende pijp of van het achteloos wegwerpen van een bran dende sigaret door een van de leden van het personeel. Twee Oroningsche boerderijen in de asch gelegd- Tengevolge van hooibroei zijn de boerde rijen van den landbouwer de Boer te Nuis en van den heer Sekert te Opende in brand ge raakt en totaal verwoest Bij den landbouwer de Boer ging alle huisraad verloren. Op de andere boerderij kon nog iets worden gered. Alles was verzekerd. Meubelfabriek afgebrand. Hedenmorgen heeft een felle brand ge woed in de meubelfabriek van H. J. Grim berg aan den Floraliaweg te Culemborg. De heele fabriek werd een prooi der vlammen. Een achter de fabriek gelegen meubelwerk plaats van Veen brandde eveneens af. Een groote partij meubelen en hout ging verloren. Drie aangrenzende huizen kregen ernstige brand is onbekend. De verzekering van de is onbekend. De verzekering van de schade, schade, die zeer belangrijk is, is slechts laag. Tegen den tol gereden. Dinsdagmiddag reed bij den tol te Over- schie de auto van den heer Verschuur uit Helmond met een snelheid van 50 K M. De bestuurder schonk blijkbaar geen aandacht aan dien tol. Juist had een personenauto ge stopt, om tolgeld te betalen, toen tegelijker tijd uit de richting den Haag een andere auto, die eveneens stopte, arriveerde. De heer Verschuur schijnt toen de macht over zijn wagen te hebben verloren. Hij reed den tolbaas, die tusschen de auto's stond, aan en slingerde hem over den weg. De man kreeg een lichte beenbreuk. De auto van den heer Verschuur botste daar na nog tegen de beide stilstaande auto's en kwam eerst 50 M. verder tot staan. E>eze auto's werden slechts licht beschadigd, doch de auto van den heer Verschuur zeer zwaar. De politie heeft deze in beslag genomen, waarna bij onderzoek volgens de Haagschc- Crt. bleek, dat de remmen niet in orde waren Gestroopte paling, waarmee men geen raad wist. Een eigenaar van palingfuiken te Maas land zag, dat twee mannen in een roeibootje aan het stroopen waren en zijn fuiken licht ten. Hij nam de twee mannen, blijkbaar vader en zoon, eens goed op. Even later is hij per fiet naar Rotterdam gegaan en nau- welijk was hij daar aangekomen, of hij meende in een van de voorbijgangers den vader te herkennen. Hij wachtte, totdat hij een agent ontmoette en vertelde dezen, dat daar een paiingdief ging. De agent hield den man aan, maar deze zeide van geen paling te weten, al gaf hij toe kort tevoren in Maas land te zijn geweest. De agent informeerde waar de aangehou dene woonde en toen hij daar eens ging kij ken, zag hij in de keuken een jongeman, die geheel beantwoordde aan het signalement, dat de benadeelde van den zoon had gege ven, en bezig was paling te stroopen en te bakken. De halfgare paling, de vader en de zoon werden meegenomen naar een politie bureau, waar de vader door de mand viel en bekende de paling te hebben gestroopt. Tegen hem en zijn zoon werd proces-verbaal opge maakt. Toen stond men voor de vraag, wat er met de paling moest gebeuren. Terug geven aan den eigenaar was bezwaarlijk, want deze was inmiddels weer naar Maas land afgereisd; aan de beide dieven mee geven zou indruischen tegen elk rechtsge voel, en al zat menig agent ook te likkebaar den in de wacht, het ging toch ook niet aan de buit tusschen hen te verdeelen, want dit zou gevaarlijke precedenten kunnen schep pen Toen heeft de met het onderzoek be laste inspecteur de oplossing gevonden. De paling is aan de zeeleeuwen in de Diergaar de gevoerd. KINDERLIJKJE GEVONDEN. Door een schipper werden gisteren drijvend gevonden in den Amstel ter hoogte van de Wagenstraat te Amsterdam gedeelten van een kinderlijkje. De politie, die de lugubere vondst in ontvangst nam, kon het geslacht niet vaststellen. Men vermoedt, dat het lijkje door de schroef van een schip is stuk gesla gen. OP BOTER. Verhooging gaat reeds spoedig in. De Directie van den Landbouw deelt mede, dat, blijkens telegrafisch bericht van onzen gezant te Berlijn, het verhoogde invoerrecht op boter (50 Mark per 100 kg.), zeer bin nenkort, misschien reeds 15 dezer en uiterlijk 1 Aug. a.s. in weiking zal treden. Het H.bl. teekent hierbij aan: Het bericht, dat Duitschland de verhooging van het in voerrecht op boter reeds volgende week, uiter lijk over drie weken zal deen ingaan, hadden de grootste pessimisten in vakkringen niet vóór 15 September verwacht. Een en ander is een gevolg van het Duitsch-Fransche handelsverdrag, waarover eerst te Helsingfors en, toen deze doodgeloo- pen waren, te Berlijn is onderhandeld Als re sultaat is toen overeengekomen, dat Duitsch land zijn invoerrechten op boter, kaas en mar garine mocht verhoogen, doch dat Finland daartegen zemelen en stikstofmeststoffen aan een hooger tarief zal mogen onderwerpen. En als gevolg van de meestbegunstigings- clausule zal nu u.k voor onze boter het Duit- sche invoerrecht gaan stijgen tot 50 mark of 30 gulden per T 00 kg! Reeds werd er in kringen van Duitsche im porteurs over gemompeld, dat als verder uit vloeisel van het E)uitsch-Finsche accoord een Duitsch rijksmonopolie voor den invoer van boter en kaas zou worden ingesteld, d.w.z. dat er een rijks-imnortburcau zal worden op gericht, dat in de plaats zal treden van de invoer-bemoeiingen der particuliere impor teurs. Ja, zelfs zou Duitschland reeds met Finland zijn overeengekomen, 8 millioen kg. boter en 3 millioen kg. kaas af te nemen. Tenslotte herinneren wij er nog aan, dat ons land in 1929 naar Duitschland uitvoerde 36 millioen K.G. boter of wel rond 80 pCt. van onzen totalen boterexport! In de eerste vijf maanden van het loopende jaar bedroeg de boterexport naar Duitschl: ad 12.8 millioen K.G. van de 17.3 mill. K.G. to taal. Heeft U nog van die peel. 8 cent Sigaren nu fl» 2.50 per 50 stuks? Ja Mijnheer, maar haast U, want ze vliegen weg. Ook hebben wij PRIMA Baai Tabak 53 cent per i pond, geen bonnen of cadeaux, maar Tabak voor je geld, xiet onze sigarettenprijzen. ~Er-T?,T.TTsTS - LAAT I4Ï - TEL. 28. FA. ZEI Om een idéé te geven van de beteekenis voor onzen boterexport van een Duitsch invoer recht ad 30 per 100 K.G., wijzen wij er - - dat gerekend naar onzen Duitschen boter export in 1929 een invoerrecht verschuldigd zal zijn een bedrag van11 millioen. Draverijen der N.V. Kennemer Sportclub. Het programma voor de draverijen te hou den op de baan aan de Nieuwpoortslaan, op Zondag 3 Augustus a.s., luidt als volgt: I. A prijs. Prijzendraverij 3e en 4e klasse. Amstand 2000 Meter. Belasting: voor iedere gewonnen 400 15 meter. Ontheffing: paar den, die nog geen Ie prijs wonnen, 25 Meter, die niets wonnen 50 meter. Prijzen 250 en 50. II. B prijs. Heat-handicap te klasse. Af stand 1610 Meter. Prijs 600, benevens 50 voor den 2e aankomende in de beslis sende heat. III. C prijs. Prijzendraverij 4e klasse. Af stand 1700 Meter. Belasting: voor iedere ge wonnen 250 10 Meter. 'Ontheffing: paar den, die nog le prijs wonnen, 25 Meter; die niets wonnen 50 Meter. Prijzen: 250 en 50. IV. D prijs. Prijzendraverij 2e en 3e klasse. Afsatnd 2000 Metfr. Paarden, welke 900 of minder hebben gewonnen, gaan van start. Belasting: voor iedere meerdere ge wonnen 700 15 Meter. Ontheffing: paar den, die nog geen le prijs hebben gewonnen. 25 Meter. Prijzen: 300 en 50. plaats van den heer van Veen branded even- V. E prijs. Handicap-kortebaan. Maxi mum-afstand 800 Meter. Aangespannen, te rijden in series. Prijzen: 150, 50 en 25. ALKMAAR. IN DEN MUZIEKTUIN. Gisteren 'n sombere dag, voortdurend dreigend naar regen, 't geleek wel of het weer zich eenigszjns wilde voegen naar de „Win- teraria" uit de „Jahreszeiten" van Haydn, die de tenorsolist Marcus Plooyer, 's avonds op het concert van „Orpheus" zou voordra gen. Doch het kwam goed af, slechts tegen het einde van het concert begon het te rege nen en konden de zangers met een kleine ver andering in 'n regel van den tekst der aria zeggen„Von Freude pocht uns Herz". Onder leiding van Nico Hoogerwerf zong men grootendeels dezelfde nummers die men onlangs in de Groote Kerk gegeven had: Nimmer Nacht, en Psalm 84 van N. H. An- driessen, „Weihnacht ist" van Sonnet, „Indi- sches Wiegenlied" van Wesseler, ,,L' Orgue" van de Rillé, ën, met het van ouas bekende gunstige gevolg. „O Heil'gen" van den diri gent beleefde op dit concert ook weer een zeer mooie vertolking. De jongens hielden zich goed in hun lie deren; droegen heel aardig voor: „Martijn- tjes danspartij" van mej. van Tussenbroek, „Pcppengedoe" van mej. van Rennes, en wa ren bovenal op dreef in „Hymne" van Hoo gerwerf, en in „Ave Regina", het gedeelte voor jongenskoor in 1' Orgue. De tenor-solist, met zijn sympathieken stem, had bij het publiek in de eerste plaats succes met de reeds genoemde aria van Haydn, het „Preislied" uit Wagner's „Meis- tersinger", 'n oud-Hollandsch lied „Als wij soldaten t' saem te velde gaen" en „Moet je varen" van Verhulst, 't Was dan ook uit muntend werk wat de zanger deed, waarbij hij door van Langen als accompagnateur op gelijke wijze werd ter zijde gestaan. A. K. Getrouw aan de gewoonte om jaarlijks een zomerconcert in onzen mooien muziek tuin te geven, waaraan alle onder leiding van den heer C. Jonker staande koren meewer ken, zal het vierde dier concerten a.s. Zon dagavond, half acht, plaats hebben. Voor gemengd koor zal er een nieuw werk van Bernard Diamant worden gegeven, n.1. Kindje der armoe. Het leutige „Vlaamsche kermis" van Wierts is bestemd voor de sa menzang der vereenigingen, een compositie, waarvan Roeske zegt dat het één onzer aller beste gemengde koren is. Mannenkoor en dubbel-mannen-kwartet zingen verschillende zeer fraaie nummers, o.a. „Gothentrouw", „Israël", „Andreas Ho- fer". Jonker heeft meer dan eens zijn aan dacht. aan werk van stadgenooten gewijd, ook nU doet hij dat en geeft o.m. drie kinder liederen van Jb. Prins, de schrijver van de operette „Hans Drift", nog welbekend van de succesvolle opvoeringen in 't begin van dit jaar Deze liederen verschijnen dezer dagen in druk. Ten slotte een nummer d^t furose zal ma ken. De „Molenaarsdans" uit Hans Drift, ingestudeerd door de Amsterdamsche danse res Hansa Pelva. 't Gaat in costuum, en zal vast nog meer menschen naar den tuin trek ken dan het bal champêtre na afloop der uit voering zou kunnen doen. Medewerkende vereenigingen aan dit con cert zijn: Het Gemengde koor uit Schoorl, en dat uit Koedijk, Bergen's mannenkoor, dubbelmannenkwartet „Zang en Vriend schap" (Alkmaar), de kinderkoren uit Schoor], Koedijk, benevens Jonker's koorklas sen te dezer stede. A. K. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD: Jan Ernst Coenraad Roel Paling en An- thonia de Jager. Adrianus Klaver en Regina Bernardina van der Biezen. Klaas Rol en Grietje Duin. Johannes Pieter Cornelis To- tenvlied en Johanna Lünenborg. Jan Kol- denhof en Elsjen Margaretha Stheeman. GEBOREN: Margaretha Leny d. van Hendrik Pieter Koorn en Anna Groot. Joseph Johannes Ma ria z. van Willem Joseph Brantjes en Catha- rina Maria Weijers. Hilda Andrea, d. van Andries Johannes van der Laan en Hilda Afina Henrika Bosch. Cornelia, d. van Jo hannes Bernardus Maria Ouwens en Alida Willebrorda Louter. voor Belaste "Vaarden, 's Gravenüage, P 0/ tegen beurskoers l IPfl h OBLIGATIËN ümet jaarliiksche uitloting u lw DRUKTE OP DE KAASMARKT. Ondanks den dreigenden regen, die zoo nu en dan niet dreigde maar liet blijken, dat hij er werkelijk was, hebben hedenmorgen weer heel wat vreemdelingen van de bedrijvigheid op onze kaasmarkt genoten. Er waren een veertigtal liebenswiirdige Duitsche jongedames van middelbare scholen en universiteiten, die speciaal' naar Alkmaar gekomen waren om het krijgshaftig uiterlijk van onzen hoornblazer te bewonderen en er waren tal van schoolkinderen uit alle deelen van onze provincie, die als schapen bijeen gedreven werden en in de richting van mees ters wandelstok keken toen de ruitertjes om elf uur hun historisch „steekspel" vertoon den. Dat is vooral voor de jongeren altijd een groote attractie en wij kunnen ons voorstel len, dat van te voren op al die scholen de boekjes over vaderlandsche geschiedenis nog eens zijn opengeslagen bij het tijdperk der Middeleeuwen, dat de riddertournooien nog eens extra bespfoken zijn en dat den jongens en meisjes beloofd is, dat zij in Alkmaar dat alles in werkelijkheid zullen kunnen bewon deren. Touristen uit de oude en de nieuwe wereld, met en zonder camera's hebben ook heden weer den Waagtoren beklommen en de ge schiedkundigen onder hen hebben elkaar de plaats gewezen waar eens de Spaansche troepen gelegerd waren, die door de dappere verdedigers onzer stad zoo nu en dan met kokende olie en gesmolten pek overgoten werden. Dat is alles véry interesting en de zeld zame vreemdeling, die ook nog ons Gemeen telijk Museum ontdekt heeft, komt al spoedig tot de overtuiging, dat de Alkmaarders niet alleen een volk van kaas en boter zijn maar de afstammelingen van een geslacht, dat vuur en ijzer heeft gegeten. Jammer dat de kaas vrijwel bij alle stapels met groote zeilen overdekt en dus onzicht baar is. Het goudgele product van Alkmaar's om geving kon, wat de vreemdelingen betreft, beter geolied zijn en in onbedekte stapels tentoongesteld worden. Maar de fabnkanten komen niet naar Alkmaar om het vreemdelin genverkeer te bevorderen en zij zien liever honderd kazen dan tweehonderd touristen, die hen in den weg loopen. Gelukkig weten de kaasdragers nog vlug ger ruimte te maken dan de beste verkeers agenten en als zij armzwaaiend voor en achter de volgeladen burries komen aandra ven en een krachtig „past 't er op!" laten hooren, blijken alle vreemdelingen Hol- landsch te verstaan en stuiven naar alle kan ten om het kaasgevaarte te laten passeeren. Alkmaar wordt meer en meer een stadje, dat in de reisprogramma's als bijzonder be zienswaardig wordt aanbevolen. Nog is het seizoen niet in vollen gang. Zoodra de groote vacantie begonnen is be looft onze markt op Vrijdagmorgen nog een veel interessanter beeld te zullen bieden. POSTDUIF AANGEVLOGEN. Bij den heer Kat, Friescheweg 11, is een postduif aangekomen, die om den linkerpoot een gummiring draagt met het nummer 418 en aan den rechterpoot een aluminiumring met de letters V. B. 7 g en het nummer 23984. GESLAAGD. De heer C. in 't Hout, alhier, is te Den Haag geslaagd voor het notarieel examen tweede deel. LIEDERTAFEL DE VEREENIGDE ZANGERS. Bovengenoemde vereeniging zal in den loop der maand concerteeren in den Sted. Muziektuin, met medewerking van mej. Jo Immink, alt, en den heer Hpogervorst, tenor. Een bezoek aan dit concert zal aan iederen zangliefhebber voldoen. Naar aanleiding van dit concert heeft de vereeniging gemeend, haar generale repetitie te houden in de Muziektent te Bergen, in de Eeuwige laan, en wel a.s. Zondagmiddag van half vier tot 5 uur. De toegang is voor ieder vrij. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 11 Juli. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 769.4 te Brest. Laagste barometerstand 749.1 te Wisby. Verwachting, geldig tot den avond van 12 Juli: Zwakke tot matige, in het Noorden meest matige, Westelijke tot Noord-Westelijke wind; meest half tot zwaar bewolkt; waar schijnlijk eenige regenbuien; weinig veran- -dering in temperatuur. KATER KEURINGSDIENST VOOR WAREN. Verschenen is het verslag van den keu ringsdienst voor waren in het keuringsge- bied Alkmaar over het dienstjaar 1929. Het zeer uitgebreide en van bijlage voor ziene verslag 'geeft een duidelijk beeld van het omvangrijke werk door dezen dienst ver richt. EEN AARDIG IDEE. De handelaren in de Eerste Alkmaarsche Groenten- en Fruithal in de Vrouwenstraat heeft deze week de oudjes der Piusstichting op een hoeveelheid uit de Betuwe geïmpor teerde kersen getracteerd. Dat deze attentie cp prijs gesteld is, laat zich begrijpen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtul gen en andere voertuigen te 9.48 uur licht op. N.V. NOORDERSTOOMTRAMWEG- MAATSCHAPPIJ. Aan het verslag van de N.V. Noordeb stoomtramwegmaatschappij, gevestigd te Alk maar, over het jaar 1929, ontieenen wij het volgende: De opbrengst van het reizigersvervoer is ook dit jaar lager dan het vorige, hoofdzake lijk een gevolg van den strengen winter. In de eerste drie maanden van 1929 bleef de opbrengst van het reizigersvervoer bijna twee duizend gulden ten achter bij het eerste kwartaal 1928. De geheele opbrengst van het reizigersvervoer bedroeg in 1929 34.847.08 tegen 37.650.51 in 1928. De opbrengst van het goederenvervoer is, mede als gevolg van de langdurige vorst periode, hooger, n.1.. 26.965.63 tegen 18.847.76 in 1928. Het totale vervoer heeft in 1929 opgeleverd 64.071.94 tegen 58.621.35 in 1928. Uit de afrekening der exploiteerende Spoor wegmaatschappij blijkt, dat de inkomsten het bedrag der ovefeengekomen exploitatie kosten hebben overtroffen, zoodat door haar boven de bij het exploitatie-contract gega randeerde som van 9900 nog betaald moet worden een bedrag van 2671.20, derhalve in het geheel 12571.20. Deze uitkomst maakt dat, volgens de winst en verliesrekening, voor aandeelhouders be schikbaar blijft 9622.07, wat een dividend toelaat van 2 9/10 pCt., terwijl op nieuwe re kening overblijft 52.07. Bij de berekening van de uitkeering over het jaar 1929 te doen aan de Noorder-Stoom tramwegmaatschappij, volgens art. 14b der overeenkomst d.d. 15 April 1911, blijkt dat de ontvangsten zijn 67331.74, waarvan is af te trekken 61989.34, zoodat te verdeelen blijft 5342.40, waarvan uit te keeren de helft 2671.20. In de algemeene vergadering van aandeel- houders, gehouden op 18 Juli 1929 werd in de vacature van den heer Joh. Burger Jzn. als bestuurslid gekozen de heer P. Slot te Warmenhuizen, die deze benoeming heeft aangenomen. Het bestuur bestaat thans uit de heeren: Mr. W. C. Wendelaar, Alkmaar, voorzitter; H. G. Th. Mann, Alkmaar; S. G. L. F. Baron van Fridagh, Schoorl; P. Slot, Warmenhuizen; Mr. W. C. Bosman, Alk maar, secr.-penningmeester; Aan de beurt van aftreding en dadelijk herkiesbaar is de heer Mr. W. C. Wende- laar. Op de balans vinden wij aan de debet zijde: Bouwrekening 1.233.949.1214; Hol- landsche IJzeren Spoorweg Maatschappij 12.570.20. Aan de creditzijde: Aandeelen kapitaal 330.000; Renteloos voorschot van het Rijk 330.000; Rentelooze voorschotten van Provincie, Gemeenten en Polders 330.000; Subs. van den Staat 63.914.55; Geboekte rente 35.530.06; Voorschotten Hollandsche IJzeren Spoorweg Maatschappij 102.232.08. Over de voorgaande jaren is een reserve fonds gemaakt dat belegd is bij het Noord- hollandsch Landbouwcrediet a deposito voor een jaar. Met inbegrip van de gekweekte ren te bedraagt het reservefonds thans 9561.091/2- De balans en de winst- en verliesrekening zijn onderzocht en accoord bevonden door de commissie tot onderzoek, benoemd door de Algemeene vergadering van aandeelhouders. Het bestuur stelt voor de balans en de winst- en verliesrekening goed te keuren, hei bestuur te déchargeeren en het dividend te bepalen op 2 9/10 pCt., uit te betalen met 14.50 tegen intrekking van dividend-bewijs no. 17. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. AMSTERDAM, 11 Juli 1930. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 4 ladingen, zijnde 676 H.L DE GRAANMARKT. ALKMAAR, 11 Juli 1930. Op de heden gehouden Graanm arkt waren in totaal 569 H.L.'s als: 19 H.L. tarwe 10.50—11.50; 390 H.L. gerst chev. 6.50—7.20; 119 H.L. haver 6.256.50; 9 H.L. boonen. w.o. bruine boonen 10—13citroenbooneri 20; witte boonen 30—34; 31 H.L. blauwmaanzaad 34—36.50, alles per 100 K.G. Handel goed. VOORLOOPÏG KAASBERICHT. ALKMAAR, 11 Juli 1930. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aangevoerd 47. stapels kleine fabriekskaas 41, 5 stapels fabriekscommissieAaas 43.50; 7 stapels

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 2