Transpirerende B>E AYOMTIIHEM VA* VERKEERSAGENTJfE Binnenland HOOG EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE IN ZOMERTIJD. EGMOND AAN ZEE. oksels en voeden de aardappelen moesten rooien en met het geld betalingen moesten doen en nu geen fcrood hebben. Het bedrag is voor de Pro vincie, die wel 40.000 voor het Berger bosch gaf, wat wel goed is, niet veel, maar ,\oor de betrokkenen geldt het een bestaans- [kwestie. Spreker is bang, dat bij dezen gang ,van zaken het geld er over een jaar nog niet 1 is. 1 De heer Hart: Dat zou voor de betrokke nen een ramp beteekenen. De heer Mulder oordeelde, dat het Rijk en de Provincie hier al geweest hadden moeten zijn. Wij hebben geen minister van Land bouw en moeten ons richten tot den minister van Binnenlandsche Zaken. Spreker wil niet zeggen, dat bij dezen de landbouwbelangen niet veilig zijn, maar hij gelooft dat de minis- iter door overgroote drukte veel over het hoofd moet zien. Spreker zou er dan ook sterk ,voor zijn, dat de Raad besloot, tot den minis ter een dringend schrijven te richten. De men- schen zijn arm, zij zijn weg en hebben geen 'geld. De heer Smit merkte op, dat de schade, die dn Koedijk voor de kleine menschen op 10.000 is berekend wel tienmaal zoo groot [is, omdat er velen zijn, die geen kleine tuin ders genoemd willen worden en groote scha de hebben geleden, die schade niet hebben op gegeven. Zij deden dit uit een zeker eerge voel en wanneer de gemeente een bijdrage geeft dan moeten deze menschen nog bijdra gen in de schade door anderen geleden. Wan neer Koedijk een goed voorbeeld wilde geven dan moest men besluiten niets te geven om straks desnoods aanvullend te kunnen optre den. De voorzitter zeide, dat de algemeene op vatting van de commissie is, dat het Rijk en de Provincie zich op het standpunt zullen stellen, dat de gemeentebesturen zullen moe ten voorgaan. Het comité richtte tot den mi nister en de Staten reeds verschillende brie ven; tot de Provinciale Staten werd zelfs een telegrafisch verzoek gericht waarin met na druk gewezen werd otp den omvang van de ramp, doch spreker heeft niet gelezen, dat dit telegram was ingekomen. Ten aanzien ,van de weistandsgrens wilde spreker wel zeg gen, dat daarmede rekening zou worden ge houden en dit vooral wanneer niet de 100 procent bij elkander komt. Spreker zal zich er niet tegen verzetten om als gemeente een schrijven tot den minister te richten, doch meent er op te moeten wijzen, dat dit een In dividueel optreden van de gemeente wordt. Van de zijde van de commissie wordt al het mogelijke gedaan om het Rijk en de Provin cie van de noodzakelijkheid van een spoedige steunverleening te overtuigen. Ook in het co mité heeft spreker daarop steeds aandrang pitgeoefend. De ervaring heeft wel geleerd, dat de gemeenten in dezen zullen voorgaaan 'al is spreker het met den heer Smit eens, dac het niet moest voorkomen, dat de gemeenten waarvan de bevolking reeds zoozeer schade leed nog moeten bijdragen. De heer Smit: Maar U zal het er toch mee eens zijn, dat de schade veel grooter is. Door het steun verleenen door de gemeente zullen degenen die schade hebben geleden en dit niet hebben opgegeven ook nog moeten bijdragen in de schade van anderen, die dc schade wel opgaven. Wanneer bij het doen van uitkeeringen ook nog rekening wordt ge houden met den weistandsgrens wordt het z.i. nog erger. Bij mij, aldus spreker, komt het er niet op aan bij wie een stuk aardappelenland onder water kwam te staan. De voorzitter: De schade is inderdaad be langrijk grooter en wij kunnen dit den mi nister melden. De heer Groen: De schade is stellig tien keer zoo groot. De voorzitter: In het adres staat, dat met den grootsten spoed beslist moet worden. In St. Maarten werd het verzoek aan B. en W. gerenvoceerd om praeadvies en deze hebben /een spoedvergadering toegezegd. Spr. hoopt dat ook de andere raden zich op dit stand punt zullen stellen. Hij maakt zich sterk dat de gemeenteraden daardoor binnen een paar Lweken hun beslissingen zullen hebben kun nen nemen. Wethouder W. Visser veronderstelde, dat de heer Smit een bedrag van 2000 blijk baar wat hoog vindt. Het eerste voorstel was om 1000 te geven, maar gezien de meeval lers met de rekeningen, had spreker de vrij- heid genomen om voor te stellen het bedrag- op 2000 te stellen, omdat het zeer en eer lijk nood-ig is. De heer Mulder vereenigde zich hierop met het voorstel van B. en W. en trok zijn voorstel om zich ook ook als gemeente tot den minister te wenden in. Het voorstel werd hierop zonder hoofdelij ke stemming aangenomen. Van het R. K. schoolbestuur te Oudorp ,was een verzoek ingekomen tot het verleenen eener tegemoetkoming in de kosten van het schoolfeest. Aangezien de gevraagde subsi die reeds bij de begrooting was geregeld, was de indiening van dit verzoek overbodig. De voorztter sloot hierop de vergadering. S -i STOMPETOREN. Donderdagavond kwam de schoolfeest commissie bijeen in café Renses alhier, om te spreken over het te houden schoolfeest. 'Het hoofd der school heette de opgekomen heeren welkom en deed rekening en verant woording over het vorige jaar, waarna goed keuring volgde. Hierna werd met algemeene s! „mmen besloten dit jaar met alle leerlingen op Vrijdag 25 Juli per autobus een bezoek te brengen aan Bergen en des namiddags pet- tram aan Bergen aan Zee. Een viertal jonge dames zullen gevraagd worden met een lijst bij de inwoners rond te gaan voor bijdrage in de kosten. DE HAGEL- EN WATERSCHADE IN HOLLAND'S NOORDERKWARTIER. Taxatie 59.239. De door den minister ingestelde commis sie inzake de in Holl. Noorderkwartier gele den hagel- en waterschade aan veldvruchten op Donderdag 12 Juni heeft het rapport van de taxeering der geleden schade opgemaakt. In 11 gemeenten is voor een totaal bedrag van 59.239 schade opgenomen Het comité bestond uit de heeren rijkstuin- bouwconsulent en rijkslandbouwconsulent voor Noord-Holland, eenige leden van Prov. Staten en vertegenwoordigers uit de geteis terde gemeenten. De bedoeling is, om uit bij dragen van rijk, provincie en gemeen tcg, vei- lingsvereenigingen en particulieren de ge troffenen zooveel mogelijk schadeloos te stellen. BOVENKARSPEL. Alhier is Woensdag de eerste groote vei ling van dit jaar gehouden van tulpenbollen. Aanvoer ruim 6 millioen stuks. De prijzen waren aanmerkelijk lager dan in 't vorige jaar. De handel was matig. Vermiljoen Bril- lant 44.50, Proserpine 6— f 6.50, Murillo 2.20—2.80, la Reine 2.40—3 per 100 stuks. CASTRICUM. Schoolfeestje. Naar wij vernemen is door het comité voor ■de schoolfeestjes voor de kinderen van de r.k. jongensschool besloten dit jaar met ruim 100 jongens per autobus een tochtje te maken naar Amsterdam om aldaar Artis te bezoeken en vervolgens naar Schiphol ter bezichtiging van de vliegvelden, terwijl ten slotte met een omrit naar Haarlem zal worden gereden en in Bloemendaal een groote speeltuin zal wor den opgezocht. De reis vangt Dinsdag och tend aan. Heden waren, evenals andere jaren, een 800-tal kinderen uit de scholen van Amster dam op bezoek. Tegen 9 uur kwamen ze met den trein aan en vonden in een viertal café' een aardige en nuttige verkwikking in cc vorm van een broodje met ten flink glas meh Toen ging het vlug in optocht naar Bakkum om in het provinciaal landgoed heerlijk te wandelen en te genieten van de bosschen om vervolgens een bezoek te brengen aan zee. Te- fen 5 uur werd de terugtocht aanvaard naar et dorp, waar in de verschillende gelegen heden den jonge reizigers een heerlijk en voedzaam middagmaal wa„ bereid. Dat de Amsterdammers hebben genoten laat zich be grijpen. Winkel- en Feestweek. Ter voorbereiding van de groote winkel- en feestweek vergaderde de winkeliersvereni ging- Bij den aanvang der vergadering zette de voorzitter, de heer Portegies uiteen, welke plannen er zijn, waaraan druk wordt gewerkt om alles vlot te doen verloopen. Allereerst zal gezorgd worden vooral in de avonduren voor een zee van licht in de étala ge terwijl een algemeene electrificatie wordt voorbereid. Met een bonnen-systeem en letter- reclame zal getracht worden ieder tot koopen aan te zetten, terwijl de prijzen die daaraan verbonden worden op verschillende tijdstippen in die week zullen worden bekend gemaald. Dan wordt een bloemencorso gehouden om geldprijzen en gehoopt wordt dat ieder daar aan zooveel mogelijk zijn beste krachten zal wijden. Voor de jeugd is ook gezorgd door het organiseeren van een hardlooperij gecostu- meerd voor jongens en meisjes van i4 tot 18 jaar, welke zal worden gehouden op den nieuwen weg te Bakkum. Daarna zijn er twe% voorstellingen van de oud-Hollandsche pop penkast en wel eenmaal te Castricum op het feestterrein en eenmaal te Bakkum nabij het café Borst. Uitvoerig werden deze plannen toegelicht en uiteengezet en door de vergadering aange nomen. Het bestuur kreeg blanco volmacht om een en ander uit te voeren. Vervolgens zal een groote reclametocht worden gemaakt door de plaatsen in den omtrek en zal de Zaanstreek, die zoovele be zoekers geeft in het zomerseizoen niet worden vergeten, om daardocr het bezoek nog meer te doen aanmoedigen. Ten slotte wordt tweemaal vuurwerk afge stoken en wel eenmaal aan het strand en een maal in de kom van het dorp. Met een opwekking tot het deelnemen aan deze plannen en opgave te doen voor Dinsdag a.s. van de winkeliers en de hoeveelheid bon nen die zij noodig hebben, werd de vergade ring gesloten. Openbare verkooping. Gister werden door Notaris Stuijt geveild twee woonhuizen met erven, bollenschuur en teelland toebehoorende aan gebr. Kehl te Castricum. Perceel 1 woonhuis met tuin werd ingezet voor '6075 en niet gemijndperceel 2 werd ingezet, zijnde woonhuis met tuin op 3950 en niet gemijnd; perceel 3 teelland groot ongeveer 90 Are werd ingezet op 5675 door A. Hogenstijn en gemijnd door J. Beentjes op 350; perceel 4 bollenschuur werd ingezet op 2525 door A. Hogenstijn cn niet gemijnd. Van de combinaties werd niet gemijnd perceel 2, terwijl hierna perceel 1, 2 en 3 werden gecombineerd en gemijnd op 100 door C. Glorie. Hierna werden alle vier perceelen gecombineerd en gemijnd door J. Kelh op 1ÖOO, zijnde een totale koopprijs van 19675. UITGEEST. Fanfarecorps „Onderlinge Oefening". Vanwege haar 45-jarig bestaan hoopt het fanfarecorps Onderlinge Oefening alhier op Zondag 24 Augustus a.s. op het Ooievaars- terrein een festival te geven. Bedrie gen de voorteekenen niet dan belooft het een groot feest te worden. Verschillende vereeni gingen uit den omtrek zullen dien dag hun medewerking verleenen o.a. het fanfarecorps „Crescendo uit Westzaan, welk corps 'n bij zonder goeden naam geniet, hetgeen wel blijkt uit het voor eenigen tijd gei ouden concours te Zaandijk, alwaar dit corps met vijf eerste prij zen ging strijken. Naar we vernemen is reeds door 7 a 8 vereenigingen medewerking toegc zegd. Van harte hopen we dat dit feest in alle deelen goed mag slagen temeer nog omdat het corps, dat zich nu aanstonds 45 jaar heeft weten te handhaven, den laatsten tijd 'n zeer kwijnend bestaan lijdt. Er blijft nog steeds 'n gebrek aan werkende leden en indien het zoo voort mocht blijven gaan is het wel zoo goed als zeker dat „Onderling Oefening" binnen afzienbaren tijd tot het verleden zal behooren. Wellicht dat door deze feesten jongelui zich tot het corps aangetrokken gaan gevoelen en daardoor de bloei zal terugkeeren. HEILOO. Naar we vernemen heeft de V.V.V. „Heiloo Vooruit" van den directeur van de Ned. Ver. tot werkverschaffing aan blinden te Amster- oam, bericht ontvangen, dat op 24 Juli een 250-tal blinden met hunne geleiders hier een dagje komen doorbrengen. Wie verleden jaar de opgewektheid van de blinden zag en niet minder van hunne geleiders, kan zich inden ken dat men opgetogen is om het uitstapje te maken. Verleden iaar kwam de directeur alleen voor de organisatie, thans zal de V.V.V. gast- vrouwe zijn en geleiders en gasten op de mooiste plekjes in ons dorp brengen. Het vorig jaar bekostigde een bewoner van Amsterdam de reis. 't Mooiste van zijn daad was dat hij onbekend wenscht te blijven. Naar we vernemen heeft de onder de veehouders zoo gevreesde tongblaar weder om zijn intrede gedaan en wel bij een zestal veehouders. Gelukkig draagt de ziekte een goedaardig karakter. Donderdag werd hier de eerste veiling van zwarte bessen gehouden. E>e aanvoer was plra. 400 K.G. en de prijs was slechts 8 per 100 K.G. Naar we vernemen hadden de commissionairs nog geen orders om te koopen, doch het laat zich aanzien dat de prijzen laag zullen zijn. LIMMEN. (Juni). Geboren: Martinus, z. van M. Dekker en M. Beemsterboer. Johannes Hendricus, z. van J. F. Hageman en J. Bruin Ondertrouwd: N. van der Eng en C. M. Rijs. Getrouwd: M. Admiraal te Castricum en A.J. Kuiper. CHRIST. HISTORISCHE ZOMER- CONFERENTIE. De eenheid bij de C. H. „Wie had naar de koningin moeten gaan?" Te Lunteren wordt een driedaagsche Chr. Hist. Zomerconferentie gehouden. De eerste, Woensdag ter conferentie gehou den voordracht, was die van den heer Snoeck Henkemans over de verkiezing voor de Pro vinciale Staten en de Gemeenteraden in 1931. Spr. wilde alleen wijzen op de principiëele be- teekenis der komende verkiezing. Op drie ge dachten, waarmede de chr. hist. kiezers zich zullen hebben bezig te houden legde spr. den nadruk: 1. het gaat in 1931 om de bevestiging der sterke positie door de C. H. Unie bij de Ka merverkiezing van 1929 ingenomen; 2. het gaat in 1931 om het getuigenis, dat wij gelooven in de kracht van het c.-h. begin sel, ook voor de oplossing van de zeer nijpen- de vraagstukken, voor welke in dezen tijd met andere landen ook Nederland zich ziet ge plaatst; 3. het gaat in 1931 zeer in het bijzonder om het manifesteeren van de eenheid in den lering der belijders van het c.-h. beginsel. Spr. werkte dze punten achtereenvolgens uit. T. a. v. het derde punt getuigde spr., dat in de Unie van een diepe kloof, van een crisis, van een strijd om de leiding of belangrijke politie ke vragen niet veel te bespeuren is geweest. Aan de andere zijde zijn er wel woorden ge sproken die den indruk hebben kunnen wekken dat er een kloof is. Die indruk is echter on juist. Dat er in de Unie niet oogenblikkelijk eenstemmigheid over de groote problemen van het oogenblik bestaat, is onvermijdelijk; daarvoor zijn de problemen te groot. Maar van diepgaande verschillen over de beginse len, de vraagstukken en de politieke leiding is geen sprake: de komende - verkiezingen zul len van eenheid blijk geven. Bij de discussie vroegen verschillende der aanwezigen om meer klaarheid over het ge beurde, inzake de vraag, wie naar het Loo had moeten gaan tijdens de jongste kabinets crisis. Hierbij heeft het Kamerlid Tilanus op gemerkt, dat de Chr. Hist. Unie een „Unie" is. Bij alle verschil van meening over bepaal de kwesties van practische politiek, die het leven der Unie niet deeren, blijft het funda ment het groote beginsel. De heer Snoeck H e n k e m a n s, die de sprekers beantwoordde, zeide volgens het Hbl., dat hij geenszins iets heeft willen ver bloemen of mooier voorstellen dan het in de werkelijkheid is. Er is geen verschil over poli tieke punten. Het hoofdpunt van verschil ligt wel bij de koloniale vraagstukken, maar op het oogenblik staat deze kwestie zoo, dat er van een principieel verschil geen sprake is. Spreker wees er op, dat de heer Lohman is de Eerste Kamer niet het beleid der chr.-hist. Tweede Kamerfractie heeft aangetast bij zijn algemeene beschouwingen, doch dat van den Kabinetsformateur. Er is in de laatste jaren van geen ingrijpend meeningsverschil geble ken over het koloniale vraagstuk of de kabi netsformatie tusschen de Eerste en Tweede Kamerfracties. Spr. ontkende het bestaan van een dieperen politieken ondergrond bij mee- ningsverschillen, zooals die steeds voorkomen in elke groep. Spreker zette uiteen dat de voorzitter der nieuwe Kamerfractie staatsrechtelijk de meest aangewezen man is om bij kabinetscrisis naar de koningin te gaan. Indien dr. De Visser naar de koningin ware geroepen, dan is spre ker er van overtuigd, dat ieder der chr.-hist. fractieleden gezegd zou hebben: „Gaat u, dr. E>e Visser" en dan weet spreker, dat het ad vies aan de koningin niet zooveel anders zou geluid hebben dan thans dat van dr. Schok king. Spreker gaf nog eens een uiteenzetting van het gebeurde, waarbij hij constateerde dat iets onoprechts, iets onwaars niet is geschied Het hechten van een politieke bedoeling aan de mededeelingen aan het kabinet der koningin, gelijk de liberale pers deed, is loe- lijLzeispr. Er is principieel geen crisis, er zijn nog slechts eenige persoonlijke gevoeligheden. Er worden echter pogingen in het werk gesteld om deze te verzachten. DE STAKING BIJ DE N.V. KATOEN- FABRIEKEN V/H. ARNTZENIUS JANNINK EN GO. TE GOOR. De heer Mr. U. C. van Eek, secretaris van de Twentsch-Geldersche Fabrikanten Ver- eeniging deelt ons mede: De verschillende onware berichten over de staking die jongstleden Maandag bij de N.V. Katoenfabrieken v/h. Arntzenius Jan- nink en Co. te Goos is uitgebroken, kunnen niet langer onweersproken blijven. Van een loonsverlaging bij deze onder neming is geen sprake, laat staan van een loonsverlaging van 25 Het conflict is al dus ontstaan. Op Maandagmorgen gaf de bedrijfsleiding één van de bontwever de op dracht, bij wijze van proef te gaan werken op 3 van zijn 4 getouwen, en bovendien op 2 getouwen die voor het eerst met zooge naamde stopmotions waren uitgerust. Om trent de gunstige werking van deze appara ten had men veel gehoord, maar nog geen ondervinding in de bontweverij opgedaan De wever weigerde op deze getouwen te gaan werken, zeggende dat hij dit voor de organi satie niet modit doen. Aangezien de directie van de onderneming zich op het standpunt stelt dat de technische leiding bij haar en niet bij de organisatie berust, ontsloeg zij den wever, die in zijn weigering bleef volharden, op staanden voet, wegens dienstweigering. De andere bontwevers zetten hierop hun ge touwen stil, en de witwevers, die in dezelfde lokalen werken, sloten zich in de verwarring gedeeltelijk bij hen aan. De laatsten zijn in middels op den daaraanvolgenden Woens dag weer allen aan het werk gegaan. Het spreekt vanzelf, dat de bewuste proef verband hield met toekomstige rationalisatie plannen. Tegen plannen van dien aard ver zet de organisatie zich, maar aangezien zij zich moeilijk openlijk tegen rationalisatie kan keeren, is het onaangenaam voor haar dat de ontslagen wever gezegd heeft, „dat de orga nisatie hem verboden had, zelfs bij wijze van proef, op 5 getouwen te werken". Vandaar dat zij tracht een loonconflict te maken van deze wilde staking, die geen loon-conflict is en het ook nooit worden kan. H.M. DE KONINGIN-MOEDER NAAR WOLFHEZEN. Naar aanleiding van een bezoek, dat H M. de Koning-Moeder zich voorstelt in deze maand te brengen aan het Tehuis voor alleenstaande Blinden te Wolf hezen, hebben wij den secretaris om eenige gegevens dat Tehuis betreffende verzocht, waarvan wij de volgende hier mededeelen: Tot stand gekomen in 1912 is het Tehuis te Wolfhezen er in mogen slagen zonder eenige subsidie een groot aantal blinden (55), deels geheel kosteloos, deels voor een jaarlijksch bedrag van 250 en enkelen, wier draagkracht dit toelaat, tegen ongeveer den kostprijs, een aangenaam en onbezorgd verblijf te verschaffen. Het zijn voornamelijk ouden van dagen, die in het tehuis leven, im mers hoe ouder hoe hulpbehoevender worden de blinden en hoe moeilijker kunnen zij een gezin vinden, dat hen wil opnemen. In Wolf hezen hebben allen een eigen kamertje, dat zij naar eigen smaak mogen inrichten, want een gest'chtsgeest mag er niet heerschen, het moet een echt „tehuis" zijn. De directrice, mejuffrouw Mansvèlt, kent hen allen door en door, met al hun kleine belangetjes en moei lijkheden in hun donker leven. Zooveel moge lijk worden allen overdag aan het werk ge houden, maar de moeilijke afzet van de ge maakte borstels en de handwerken der vrou wen maken het wel heel zwaar. Het tehuis ligt rustig temidden van eenige eigen bosch- jes, waar een gespannen draad den blinden den weg wijst, en een groote moestuin, die een zeer groote gedeelte levert van de be- noodigde groenten en vruchten. Het is te hopen, ciat het liefdadig Nederland deze stichting blijft gedenken, waar zooveel onge- lukkigen rustig en tevreden gehuisvest en verpleegd worden. PERSONEEL RIJKSWATERSTAAT. Woensdagmiddag vergaderde te Utrecht de vereeniging van personeel in dienst bij den rijkswaterstaat „Eendracht maakt Macht". De voorzitter, de heer H. Groeneveld te Velsen, behandelde in zijn openingsrede de verschillende belangrijke vraagstukken, die de bond had op te lessen. Spr. memoreerde, dat de ambtenarenwet, waarvoor de vereeni ging tientallen jaren heeft gearbeid, in het Staatsblad heeft gestaan en in den loop dezer maand in de centrale commissie zal worden behandeld. Ook de arbeids-, en dienst- en rusttijdenregeling dient een ernstig punt van Juli. Hoog water Laag water 12 5.11 5.39 1-41 2.02 3 5 49 6.15 2.20 2.40 4 6 24 6.48 2.56 3.16 15 6.59 7.21 3.33 3.47 16 7.32 7.54 4.06 4.18 17 8.07 8.31 4.39 4.51 18 8.53 9.16 5.13 5.27 Juli. Hoog water Laag watef 5.08 5.36 1.29 1.50 5.46 6.12 2.08 2.28 6 21 6.45 2.46 3.04 6.56 7.18 3.21 3.36 7 29 7.51 3.53 4.06 8.04 8.28 4.27 4.39 8.50 9.13 5.01 5.15 12 13 14 15 16 17 18 behandele men met Purolpoeder. Dit is het meest afdoende middel daarvoor. Het kost 45 en 60 ct. per bus en is evenals Purol, verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten. bespreking uit te maken. Het classificatie- vraagstuk blijft ook van buitengewoon be lang evenals het pensioenvraagstuk. De on derlinge verhouding in de salarisregeling zal moeten worden herzien aan de hand van de titulatuur van het waterstaatspersoneel. De voorzitter van de Centrale van Perso neel in Overheidsdienst, de heer Perdok, deel de mee, juist een audiente te hebben gehad met den minister van waterstaat en den in druk te hebben gekregen, dat deze bewinds man de invoering van de dienst- en rusttijden voor het waterstaatspersoneel niet ongunstig ezind is. Ook de regeling betreffende den Zondagsdienst zou er, naar spr.'s stellige meening, wel komen. Besloten werd nog een bezoldigd bestuurs lid aan te stellen. Daarna werd de vergade ring verdaagd tot gisteren 10 uur. W aterstaatspersoneel. In de gisteren voortgezette vergadering is na bespreking met algemeene stemmen de volgende motie aangenomen: „De'Vereeniging enz., gehoord de bespre kingen ten aanzien van het systeem der tegenwoordige salarieering, meer in het bij zonder de bezwaren aangaande de classifi catie der standplaatsen en de onderscheiding in jaar- en maandloonen, zoo in het alge meen als in het bijzonder voor het rijkswater- staatspersoneel; besluit nogmaals bij de regeering aan te dringen op afschaffing van de classificatie der standplaatsen en al het rijkswaterstaatspersoneel te herstellen als jaarloonen en deze resolutie ter kennis te brengen van de centrale vereenigingen van personeel in rijksdienst, de ministers van waterstaat en van financiën en van de pers" KINDERVERLAMMING. Te Waddinxveen heeft zich een tweede ge* val van kinderverlamming voorgedaan, dit maal bij een jongetje van twee jaar. De patiënt is naar het ziekenhuis te Leiden ver voerd. „ZIJPE'NDAAL" BIJ ARNHEM. In de a.s. raadsvergadering van Arnhem zullen B. en W. voorstellen, om van de Aku aan te koopen het park „Zijpendaal" voor de som van 375.000. Het ruk zal jaarlijks in de kosten bijdragen een bedrag van 10.000 gedurende tien jaren met openstelling van de mogelijkheid van verlenging van dien ter mijn. TAPTOE OP DEN DAM. De mariniers van Amsterdam hebben hedenavond op den Dam een taptoe uitge voerd ten aanhoore van een buitengewoon talrijk publiek. Nauwelijks had het paleis carillon klokke negen geslagen of het „geeft acht" signaal der tamboers roffelde over het ruime plein. Daarna werden allerlei marschen en be kende melodieën ten gehoore gebracht, waar onder het „Wilhelmus", „Wiens Neerlandsch Bloed" en „Piet Hein" een belangrijke plaats innamen. Telkenmale hadden de muzikanten een soort ovatie van de tallooze toehoorders in ontvangst te nemen. Te ruim half tien was de eigenlijke taptoe afgeloopen. Geflankeerd door fakkeldragers trokken de muzikanten onder vroolijke marschmuziek de stad door, naar het Water- looplein, alwaar de stoet ontbonden werd. EEN KRASSE FIETSER. Een 68-jarige heer J. Koster te Thesinge heeft in één dag den 240 K.M. langen afstand Utrecht Thesinge per fiets afgelegd. De heer Koster vertrok 's morgens om drie uur uit Utrecht en arriveerde om 1 uur 's nachts te Thesinge. 57. Dicht bij het huis van de heks, welk huis men aan de over zijde van de sloot kon zien, werd de boot te water gelaten. Langzaam gleed het bootje het water in, terwijl de kabouters heel zacht een aardig liedje zongen. „Wees voorzichtig", maan de Keesie, „zorgt dat jullie de boot niet stoot". Och, die kan best tegen een stootje", zeide een van de kabouters. - Voorin ur9 .Cen m het boo,,e vac wal öes'ooten. s.l.oa{ <*e verkeersagent met de sabel hoog opgeheven, helpers naast hem stonden. Men ging langzaam dacht«?heV<# N- ï1' i"®4/01 g0Cden m0ed was en zeker kaboutent l N'colaasfeest, zong zachtjes, zoodat alleen de k°»' «f

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 6