STER-TABAK Binnenland Telegrammen Laatste berichten. AMSTERDAM SC1IE BEURS van 16 Juli 1930 m Een bekend blad schreef onlangs: „Het bezit van een goede Rijp is iets pret- tigsenjewentaanhetding." Hieraan moet worden toe gevoegd: „Wie van zijn pijp het volle genot wil hebben, rookt Iedere rooker zal dat be amen." zaam bij de fa. J. H. Keizer te Noord-Schar- woude, beiden als zetter. Drie leerlingen moesten worden afgewe zen. De examens werden afgenomen in de drukkerij „Edécéa" te Hoorn. ORGELBESPELING GROOTE KERK. Donderdagavond 89 uur wordt door den beer Jan Zwart op het orgel der Groote Kerk ten gehoore gebracht orgelwerk van Swee- linck, Bach; Boëllmann, Salomé e. a. De toegang !s vrij. Programma 10 cent Collecte Restauratiefonds der kerk. PRO ARTE. Maandagavond zong het dameskoor Pro Arte, onder leiding van den heer Jac. Jan sen, in 't ziekenhuis alhier. Als soliste ver leende mej. Annie Veenenbos haar zeer ge waardeerde medewerking, terwijl mevr. mr. 'E. MosselBüchenbacher voor de pianobe geleiding zorgde. Het was een zeer geslaag de avond. Aardig was 't, dat een zeer groot aantal tekstboekjes aan de zieken kon worden uitgereikt, zoodat hetgeen gezongen werd, goed gevolgd kon worden. HET BIO-VACANTIE-OORD. Men zal zich herinneren, dat in de Paasch- week in alle drie bioscopen van onze stad een collecte gehouden werd voor het Bio Vacantie Oord. Over het geheele land werd toen een actie gevoerd met een zeer bevredigend resul taat. Wij hebben toen ook vermeld, hoe groot de bedragen waren, die ingezameld werden. Thans vernemen wij, dat voor rekening van het Bio Vacantie Oord dit jaar 157 kinderen zullen worden uitgezonden naar verschillende kolonies. Uit Alkmaar zullen drie kinderen voor 34 da gen naar Hoogeveen worden gezonden, waar zij in het Noorderhuis ter behandeling zullen wor den opgenomen. De kinderen vertrekken 19 Juli en komen 21 Augustus weer terug. Met de uitzending is belast de heer K. Bos, Vogelenzang 4, alhier. GYMNASIUM. Onder de geslaagden voor de overgangs examens moet nog vermeld worden: van de 3e naar de 4e klasse mej. L. A. v. Amstel, al hier. HONDJE TE BEKOMEN. Een klein langharig hondje, dat gister uit het water werd opgehaald kan de eigenaar terug bekomen bij den heer Hartog, Wiide- nanstraat. OMGEVAL. Eenige mannen van de motorbrigade te Haarlem brachten heden in vier auto's een bezoek aan Alkmaar. Bij de Groote Kerk gaf de commandant plotseling aan den chauffeur van één der wagens een wenk om rechts te zwenken. De chauffeur, was hierdoor genood zaakt om te voorkomen dat hij tegen een verkeerspaal opree-, een te smalle draai met zijn auto te maken, met het gevolg, dat één van de manschappen van de auto slinger de, op de straat tereoit kwam en een niet onbelangiijke hoofdwonde opliep, zoodat hij naar het Stadszieken huis moest worden vervoerd om aldaar verbonden te worden. EEN SCHOOLREISJE. Hedenmorgen ontvingen wij^een opstel van een der leerlingen der zesde Gemeenteschool, die in een autobus drie dagen naar het Oos- ien van ons land geweest zijn en zelfs de Duitsche grens overschreden nebben. De jon gens hebben daar Kleef bezocht. Hoe prettig ze het gehad hebben blijkt wel uit het op stel, dat door een 12-jarigen deelnemer ge schreven werd. Hieronder volgt het: Ons schoolreisje naar Arnhem, Nijmegen en Kleef. De heenreis. Om half acht moesten wij, leerlingen der öe gem. school, op 't Stationsplein zijn, daar wij een reisje naar Berg en Dal zouden ma ken per touringcar van Kok en Tuinman. Acht uur vertrokken we pas, door eenig op onthoud, uit Alkmaar. We reden langs den Rijksstraatweg naar de Velserpont. We moes ten wachten, want een boot moest passee- ren. Toen gingen we dwars door Haarlem, l angs Halfweg reden we naar Amsterdam. Toen tuften we naar Naarden, dat nog ge heel door wallen omringd is. Ergens in 't Gooi, op een mooi plekje, dronken we een glaasje limonade. In de-verte konden we de iadio-masten van Hilversum en Huizen zien. In Baarn zagen we een vijver met goudvis- schea. in Soestdijk het paleis van de konin gin-moeder. We reden door de heide naar 't Uddelermeer. We rustten er even. Toen gin gen we naar Apeldoorn, waar we 't konink lijk paleis zagen. Van hier gingen we naar Arnhem. Daar gingen we over de schipbrug. Op den weg naar Nijmegen zagen we vlag gen, dat beteekende dat men er kersen kon eten. Bij Nijmegen moesten we met de pont over de Waal. Van de pont af zagen we 't overblijfsel van het Valkhof. Een kwartier later waren we in Berg en Dal. In Berg en Dal. Den eersten nacht sliepen we fijn. Om 8 uur den volgenden ochtend ontbeten we. Dien morgen mochten we spelen en be klommen den Duivelsberg. Na 't koffiedrin ken gingen wc met onze touringcar naar Kleef. We bezichtigden daar een vijfhonderd jarige kerk en ook het oude kasteel Schwa- nenburg. In een bazar kochten we souvenirs. Toen vertrokken we weer naar Berg en Dal. Op dien tocht zagen we de Graf Zeppelin. Na 't diner mochten we wandelen, daarna gingen we naar onze kamers. Dien dag wachtte ons bij het diner een extra-verrassing. Toen we aan het dessert zaten, kwamen de kelners met twee groote taarten aandragen. Ze werden ons aangeboden door de direc tie van de Nutsspaarbank in Alkmaar als belooning voor ons trouwe schoolsparen. Er was 'n versje bij, dat meneer B. ons vcorlas; hat luidde: Reizen is een waar genoegen Gelden daarvoor saam te voegen, Is reeds op zich zelf een feest. Maar dat in één jaar van sparen Voldoende was bijeen te garen Voor een reis naar Berg en Dal Klonk toch wel wat al te mal. Ziet hieruit de macht van 't sparen: Door vele kleintjes saam te garen, Hebt ge 't thans zoo ver gebracht. We bedankten met een luid hoera voor de vriendelijke gevers. De terugtocht. Om elf uur vertrokken we weer uit 't Oranje-Hotel. We voeren met de pont over de Waal. Vandaar gingen we naar Arnhem. Daar gingen we over de Schipbrug. We zou den naar 't kasteel Roozendaal gaan, maar dat was Zaterdags gesloten. We gingen toen eerst naar het park Sonsbeek met z'n water vallen en daarna 't kasteel Doorwerth be zichtigen. We zagen er harnassen, goedendags en ook een maliënkolder. Er was een oude haard. In de ridderzaal stonden roode stoe len met witte kruisen. Ook zagen we een kapel, de kerkers en vluchtgangen. We moes ten toen vertrekken. Langs Oosterbeek reden we naar Wageningen, waar we een glaasje limonade dronken. In Utrecht en Haarlem kregen we bij Heek een portie ijs. Langs de Vecht zagen we oude buitenplaatsen. Bij Velsen gingen we met de pont over 't Noord zeekanaal Toen reden we hard, want het was al laat. Om half elf kwamen we te Alk maar. Het was een fijn reisje! (Ziehier het verhaal van onzen jeugdigen opstelmaker. Wij willen er meteen aan vast- knoopen het verzoek aan eventueele leiders van schoolreisjes, dit verhaaltje niet te wil len beschouwen als een aanvang van alle mogelijke verslagen van schoolreisjes. Om dat er tegenwoordig zoo ontzettend veel aan dit instituut gedaan wordt, is het ons onmo gelijk alles op te nemen. Trouwens, van zulk algemeen belang is het ook niet. Overigens voelen wij ons gedrongen een en ander te zeggen over het reisje, waarover bovenstaand verhaaltje gaat. Dit reisje is niet gemaakt door alle leerlingen van een school, maar door de kinderen van ouders, wien het convenieert een reissom voor dit doel te storten. In dit geval was het zelfs zoo, dat de kinderen, wier ouders het niet wilden of konden betalen, gewoon op schooi moesten zitten, terwijl hun beter gesitueerde kameraadjes op reis waren. Het instituut „schoolreisjes" is op die manier nu niet direct bevorderlijk voor ae kameraadschap van de schoolkinderen. Verschillende ouders, die begrepen, wat er voor scheefs in deze verhouding was, heo- ben gemaakt dat de achterblijvende kinderen een dag naar Castricum konden gaan, waar ze zich ook wel vermaakt zullen hebben. Blijft nog de vraag of dié drie- of meer daagsche uitstapjes wel zoo paedagogisch en prettig werken, als het wel lijkt. Dit jaar gaan ze naar Kleef, volgend jaar wil men verder, school A is naar Vlekdorp geweest, school B gaat naar Nergenshuizen, dat nog 20 K.M. verder ligt. Wat is het einde? Dat jongens van 12 tot 14 jaar min of meer blasé gaan worden, en het doodeenvoudig en ge woon gaan vinden als ze met de school naar Amsterdam gaan, om van een boottocht naar en een duinstoeierijtje in Schoorl maar niet eens te spreken. Algemeene ontwikkeling is goed, maar men hoede zich voor overdrijving. Kr.) CONTROLE OP VEETRANSPORT. De commissie van de afdeeling veetrans port van de Ned. Ver. tot bescherming van dieren heeft met de Ned. Spoorwegen een overeenkomst aangegaan in samenwerking met de Ned. Ver/van Vee exporteurs en den Bond van Veehandelaren, ter verkrijging van een behoorlijke regeling voor het veever- voer f>er spoor. Het land is in drie districten verdeeld. Noord-Holland is ingedeeld in 't 2e district. Aan deze commissie a 1 is door de Ned. Vereeniging tot bescherming van dieren toegevoegd een inspecteur en drie controleurs. Deze laatsten zullen op marktdagen controle uitoefenen op laad- en losplaatsen. Voor Noord-Holland zal dit geschieden te Alkmaar Schagen, Purmetend en Hoorn. Voorts zijn deze controleurs mede belast met de controle op het veetranspor* op den weg. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en mo!c. dui gen en andere voertuigen te 9.45 uur licht 'op. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Alida Wiebregje, d. van Jacob Blom en Trijntje Beers- DE KINDERMOORD TE ROTTERDAM. Dc oud-koloniaal, die Vrijdagavond j.L in een woning aan de Rubroekstraat zijn beide kinde ren heeft doodgeschoten, is gisteren naar het Huis van Bewaring overgebracht. De sectie op de lijkjes van de kinderen is verricht. Vandaag zullen zij op de algemeene begraafplaats Croos- wijk worden ter aarde besteld. De begrafenis der slachtoffers. Vanmorgen zijn de beide kinderen P. en H. Stap ter aarde besteld, beide slachtoffer tjes van den twecvoudigen kindermoord te Rotterdam. In de straat, waar de kinderen woonden, is door een commissie uit de buurtbewo ners onder groote belangstelling een zes-tal kransen gehecht aan de beide lijkwagens, waarop reeds twee kransen van de school kinderen-lagen. Op het kerkhof hadden zich nog meer be langstellenden verzameld. In den stroomen den regen zijn de beide kinderen begraven, waarbij de heer P. den Oude namens de bu ren een kort woord van deelneming heeft ge sproken. Een oom van de twee kinderen heeft voor de belangstelling bedankt. HISTORISCHE ANECDOTEN. Toen koning Lodewijk I van Beieren eens een kleine Fran.rische stad bezocht, was hij verrast over de prachtige illuminatie te zijner eere. Hij betuigde den burgemeester zijn verwon dering en deze antwoordde met vele buigin gen O, majesteit, de stad heeft niet meer gedaan dan zij verschuldigd was. De koning, die wist van de beperkte geld middelen der stad, merkte lachend aan: En zij is zeker nog verschuldigd, wat zij heeft ge daan. En bij zijn vertrek stelde hij den burge meester een som gelds ter hand, waardoor de illuminatiekosten bijna werden gedekt. Pfcvtncêaa! nieuws BEEMSTER. Liefdesdrama. De 22-jarige landarbeider M. Pool, woonach tig alhier gedurende eenige jaren, had daarvóór verblijfplaats in Drente. Hij had hier een ver houding aangeknoopt met de 26-jarige G. Boos. Den laatsten tijd was er nog al eens oneenig- heid tusschen het meisje en den man. Eenmaal had hij gedreigd, dat, wanneer zij van hem van daan zou gaan, hij zich van het leven^zou be- rooven. Maandagavond heeft hij ^aan dit vreeselijk voornemen gevolg gegeven. Nadat het meisje de verloving had verbroken, liep de man de straat op en in een vlaag van wanhoop wierp hij zich onder een juist passee- renden zwaar beladen vrachtauto. Ernstig ge wond werd hij opgenomen en kort daarop is het slachtoffer overleden. ZUIDERZEEWERKEN. Vanwege de directie der Zuiderzeewerken werd heden aanbesteed het bouwen van een dubbele dienstwoning bij de schutsluizen bewesten het gemaal Leemans, nabij den Oever, en het maken van een bak van gewa pend beton om de drie olietanks bij dat ge maal. Laagste inschrijver was den heer W. Her mans, te Den Oever, voor 15.570. DE RADIO-OMROEPCONTROLE- COMMISSIE. Op het departement van waterstaat is hedenmiddag de radio-omroepcontrolecom- missie officieel geïnstalleerd aior minister Reijmer, die er daarbij op wees, dat bij de op stelling van het controlereglement is ge streeft naar eerbiediging voorzoover maar mogelijk, van het vrije woord: Erkenning van van de vrijheid van meeningsuiting is even wel slechts mogelijk, indien bij die uiting deze andere meening wordt geëerbiedigd en het algemeene rechtsgevoel niet wordt ge schaad. Daarom houdt het controlereglement tevens waarborg in tegen schending van deze beide laatsten. De rede van den minister werd beantwoord door den voorzitter van de commissie, oud-minister de Visser. DE NIEUWE OOSTENRIJKSCHE GELDLEENING. De vereeniging „Effectenbescherming" deelt mede, dat ze zich opnieuw tot den mi nister van financiën beeft gewend met ver zoek geen toestemming te verleenen tot toe lating van de nieuwe Oostenrijksche leening tot de officieele beursnoteering, daar dat rijk van haar ruim zeven millard paper- en zil verschulden geen cent geregeld heeft, wat de vereeniging eigenlijk niets anders dan dief stal noemt. „Efféctenbescherming" waar schuwt ieder op de leening in te teekenen, daar volgens haar de kwade trouw van Oos tenrijk te duidelijk is gebleken. INBRAAK. In den afgeloopen nacht hebben te Blari- cum eenige totnutoe onbekend gebleven per sonen in de woning van ds. Roeder aan de Torenlaan ingebroken. De inbrekers, die zich door het indrukken van een keukenruit toe gang tot de woning hebben verschaft, wisten zich door hét openbreken van verschillende kasten in de kamer der benedenverdieping een bedrag van 600 toe te eigenen. Van de daders, die zeer handig te werk zijn gegaan, werd door de politie geen spoor gevonden. RUDOLF SCHILDKRAUT OVERLEDEN. Naar uit Hollywood wordt gemeld, is de bekende filmacteur Rudolf Schildkraut ten gevolge van een hartverlamming aldaar overleden. Het Hbld teekent hierbij aan, dat Rudolf Schildkraut te Konstantinopel werd geboren. Van oorsprong was hij Roemeen. Als acteur van zeer groot talent trad hij in verschillen de hoofdsteden in Oost-Europa op in stukken van Shakespeare. In 1921 trok hij naar Ame rika, waar bij op het New-Yorksche tooneei veel succes had. Daarna is hij naar Holly wood gegaan, waar hij in verschillende films optrad en in de Christusfilm van Cecil B. de Mille „De Koning der Koningen" voldoen de succes behaalde om zich in de filmwereld te handhaven. PROF. H. ZWAARDEMAKER DOCTOR HONORIS CAUSA AAN' DE PARIJSCHE UNIVERSITEIT. Naar wij vernemen is prof. H. Zwaarde maker, oud-hoogleeraar aan de Utrechtsche Universiteit, door de Universiteit van Parijs benoemd tot doctor honoris causa. Deze hoo- ge onderscheiding is aan prof. Zwaardema ker toegekend, op grond zijner algemeen er kende wetenschappelijke verdiensten als phy- sioloog, maar in het bijzonder om zijn voor treffelijke studies op het terrein der radio biologie, die ook in het buitenland zeer de aandacht hebben getrokken. DE FRANSCHE PERS OVER HET DUITSCHE ANTWOORD OP HET MEMORANDUM VAN BRIAND. De Fransche bladen beoordeelen het Duitsche antwoord op Briand's Pan-Europa- memorandum verschillend. De Petit Paris'en schrijft, dat het Duitsche antwoord op de juiste wijze is opgesteld en bevredigender is uitgevallen dan men had durven verwachten. Het Petit Journal concludeert echter uit het antwoord, dat Duitschland den geest van Locarno en van Genève niet begrepen heeft. De Volonté gelooft, dat het Duitsche ant woord slechts kan bijdragen tot de verster king der verschillende vredesstroomingen, terwijl de Oeuvre het vanzelfsprekend vindt, dat in de nota ook de wensch tot herziening van het Vredesverdrag tot uiting komt Het blad vraagt, of Frankrijk misschien om een andere reden zoo haastig naar het Berlijnsche Congres van 1871 is gegaan. DE BRIEF VAN PRESIDENT VON HINDENBURG. De Berlijnsche pers over den brief Von Hindenburg. De brief van President Von Hindenburg aan den PruisisChen minister-president en diens antwoord aan den Rijkspresident wordt door de Berlijnsche bladen druk besproken. Volgens de Deutsche Allgemeine Zeitung zou er in het Rijnland groote ontstemming tegen de Pruisische regeering bestaan, die dezen wanklank bij de feestelijkheden zou veroor zaakt hebben. Het blad vindt het gebeurde zulk een schandaal, dat het van meening is, dat de Pruisische Landdag er telegrafisch voor bijeen dient te worden geroepen. Ook de rechtsche Bóersen Zeitung wijst er op, dat men in alle nationaal voelende en objectief denkende kringen het woord van Hindenburg heeft begroet, en het blad is van meening dat Minister-president Braun in het geheel niet op den kern van de zaak is ingegaan. De Tag gelooft, dat de verklaring van den Rijkapresident zoowel' in het binnen- als in het buitenland niet heeft nagelaten, indruk te maken. In denzelfden geest schrijven de ove rige rechtsche bladen als de Lokal Anzeiger en de Deutsche Zeitung, de Deutsche Tages- zeitung en de Boersen Kurier. De bladen van links denken er nat^lijk anders over. De sociaal-democratische Vorwarts gelooft, dat de Pruisische regee ring de onderhandelingen met opzet zoo iang vertraagd heeft om den Rijkspresident in het ongelijk te kunnen stellen, aangezien deze zijn bezoek heeft afgezegd zonder het antwoord van de Stahlhelm op den brief van den Pruisischen minister-president af te wachten. De Vossische Zeitung is van meening, dat het verbod van de Stahlhelm in het Rijnland en in Westfalen misschien reeds opgeheven zou zijn, wanneer het kabinet van den Rijks president niet zoo'n haast met de publicatie van den brief van Von Hindenburg zou heb ben gehad. Het Berliner Tageblatt schrijft, dat het thans de taak van den Rijkskanselier is, om als bemiddelaar de verwachting op een spoedige bijlegging van het conflict te vervullen. Dank der ontbonden Staklhelm- groepen. De leiding der ontbonden Stahlhelmgroe- pen heeft namens de Nationale Frontsolda- tenbeweging in het Rijnland een telegram ge zonden aan Rijkspresident Von Hindenburg, waarin den president dank wordt gezegd voor de door hem bewezen trouw aan de frontsol daten. Het telegram verzekert, dat talrijke Duitsche mannen ook buiten de rijen der af zenders achter den president staan in diens strijd tegen een regeering dit onder heer schappij van politieke partijen staat, terwijl het voornemen te kennen wordt gegeven, te Mainz tijdens het bezoek van Von Hinden burg uiting aan deze dankbaarheid te geven. Zal het verbod door Pruisen worden opgeheven? Naar gemeld wordt, zal hedenmiddag tus schen een vertegenwoordiger van het Prui sische ministerie van binnenlandsche zaken en vertegenwoordigers van de Stahlhelm een bespreking plaats hebben over de opheffing van het verbod voor Rijnland en Westfalen. Men is algemeen van meening, dat de Pruisische regeering toch bereid zal blijken te zijn, het verbod op korten termijn op te heffen. Indien het verbod wordt opgeheven, zal niets meer dan rijkspresident in den weg staan, zijn voorgenomen reis naar het Rijn land te maken. Gedeeltelijk gecorrigeerd. DE POLITIEKE TOESTAND IN DUITSCHLAND. Besprekingen tusschen von Hin~ denburg en Bruening. BERLIJN, 16 Juli. Rijkspresident von Hindenburg ontving hedenmiddag rijks kanselier Bruening voor een langdurige bespreking van den politieken toestand. Hoewel officieel geen enkele mededeeling is gedaan, twijfelt men niet, of de noodige maatregelen zijn besproken voor de toe passing van artikel 48. Opgave van IVonrdhollandscli I, »n <1hófiWof cdiet. IV.V, fOatvgngen per diaadlooze telefoon). STAATSLEEN1NGEN. 5 1918 BANKINSTELLINGEN. Handel Mpij Cert. v. 1000 Kol Bank Ned. Ind. Handelsbank Fransche Banken (3). D. Reichsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie. v. Berkels' Patent Calvé Delft Cert. Centrale Suiker Holi. Kunstzijde Margarine Unie Philips Gloeilampen Gem. Bezit INDUSTR. AAND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Steel comm Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Cult. Vorstenl. Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr. Perlak RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holi. Amerika lijn Holi Amerika Gem. Eig. Scheepvaart Unie Kon. Ned Stoomboot Niev. Goudriaan TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembah Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. Erie i Milwaukee Southern Rails Union Pacific Wabash 'Exdividend. fExctaim. Vorige koers 102 s/s 156 170 147 500 273 104 100'/. 128i' 58 89»/, 2811/, 340 653/, 1031 s fcb-/i6 273/is IW/w 277 454 341 130V3 103 387,8 183 7 U/3 80 3817, 393'/, 162 Vs 1246/, 827/s 1307. 85',, 4'/. 261/, 25 1597, 68'/. 64 737. 3271/, 3537, 335 457. 16'A« 95 221»/. 36 i/a PROLONGATIE vorige koer» 27, pCL heden 2 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. Koers van heden te pl.m. pl.m. pl.m. pl.m. 1.30 1.45 2. 2.15 1561/, 104-5 104-5 105-7 106/7J 1267, 1267, 126/, 58 277-8 277-87, 279-801 279)-!/, 333 333-6 335/6» 65»/, 102-J 102-7, 102-| 857. 277/» 27/SJ 162)-»/, 1 449-501 449-501 450-2 455V2-7 34Ü 183 180-4 70.3 70-4 80 3927,-3 3927,-3 m-i 1627, 1277, 123/4| 124»/. 827,-3 129 83-5 833/, 4"/i» 49/j6 4u/i» 26 25 -r- 159-60 64 72 707, wm 330 3297, 348 348 333 334 1 447, 16»/b 163/a 16-«A« 38 37»/,-8 37 VW 37/'/. Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Scb. 100, Kopenhagen Stockholm Oslo NIET OFFICIEEL. New-York Italië i i 1 ft Vorige koer» 12.08'6/j, 59.31 i/i 9.78 34.727, 48.31 35.127, 66.60 66.821* 66.60 2.481* 13.03 Kotrs op heden 3 uur 12.0816/j, 59.33 9.78 34.727, 48.31 35.10 66.60 66.82»/, 66.60 2.481* 13JO

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 3