KINADRUPPELS Binnenland DE ALLERBESTE ADVERTENTIE IS PERSOONLIJKE RECOMMANDATIE. Dr. H.NANNING'S EETLU5T-0PWEKKEND. 130 p. fl. HET EENIGE BEZWAAR DAARTEGEN IS DAT RECOMMANDATIE ZOO HEEL ERG LANGZAAM WERKT. RECOMMANDATIE, DIE GEHOLPEN WORDT DOOR GOEDE ADVERTENTIES, WERKT TIENMAAL VLUGGER. ADVERTEERT IN DE A ALKMAARSCHE COURANT. „Albine, wat ben ik blij ik dacht dat je •eïijk was." -ik „Wie had je dat gezegd?." „Oom Justin." „Kent hi) mi] dan? „Dat schijnt zoo Het jonge meisje scheen een oogenblik ont hutst, maar zij antwoordde niet. Wij spraken over andere dingen, dat wil zeggen, over onze liefde, want al onze opgehoopte sym pathie was bij deze eerste ontmoeting omge slagen in een groote affectie. Toen wij afscheid namen, spraken wij af elkaar dikwijls te ontmoeten en toen ik op mijn dakkamertje terug as, wierp ik mij op mijn bed, overweldigd door blijdschap en trots. In mijn slaap had ik de liefelijkste droomen, die ruw werden verstoord door een kloppen op mijn deur. Toen ik opende, stond daar oom Justin. „Zoo bengel", zei hij op boozen toon, ,houd je je aldus aan onze afspraak? Sedert veertien dagen laat je de dochter van mijn vriend voor niet wachten." „Maar oom ik heb haar iederen dag op gebeld!" „Marie?" „Neen, Albine." „Wat voor 'n Albine?" „Wel Ségur 1300." „Stommeling! Je hebt je vergist, ik heb gezegd Ségur 0013!" „Neen, oom, u hebt u vergist. En het toe val heeft gewild, dat een ander jong meisje mij heeft geantwoord. Wij hebben kennis met elkaar gemaakt, wij hebben samen gewan deld. Zij is een schat. Ik heb haar lief, en zij mij ook en Oom greep met beide handen naar zijn hoofd. „Alle drommer! Dat is een mooie historie! Nu, gedane zaken nemen geen keer. Is zij be middeld, die Albine?" „Daar weet ik niet van". „Wel 't is een onbetaalbare grap. En om die reden zal ik mijn woord niet terugnemen, je kunt op mijn bijstand rekenen". En zoo ben ik getrouwd. ras TELEFOONPERSONEEL. Aandrang voor wijziging van het ambtenarenreglement. Zondag j.1. is te 's-Gravenhage een zeer druk bezochte bijeenkomst gehouden, uitge schreven door den Centr. Bond van Ned Post-, Telegraaf- en Telefoonpersoneel van uitsluitend vrouwelijk personeel, werkzaam bij den Rijkstelefoondienst. De bijeenkomst werd geleid door den heer H. van Giessel, algemeen-secretaris van den C.B.P.T.T. Mej. C. L. Feldmeijer, chef-telefoniste te Eindhoven, die het onderwerp „gelijke pro motie-kansen voor mannelijk en vrouwelijk ?>ersoneel" inleidde, toonde aan, dat de tele- onistes het niet verder dan toezichthoudster en chef kunnen brengen. Deze functies zijn echter niet gekoppeld aan een hoogeren rang, men is en blijft telefoniste. Spr. wees er op, dat het reeds is voorgekomen, dat een chef, door automatiseering of centralisatie van den telefoondienst over de hand komt; zij krijgt dan haar eervolle ontheffing thuis en is weer gewoon telefoniste. Het overige kantoorpersoneel bij P.T.T kan na afgelegde examens adjunct-com mies worden en, bij behoefte, commies, even tueel worden aangewezen tot directeur. Het telefoonpersoneel heeft voldaan aan dezelf de ontwikkelingseischen, het wil dezelfde .vakstudie doormaken, maar vraagt dan ook gelijke promotie-kansen als de mannelijke ambtenaren. Mej. W. v. d. Pauvert, toezichthoudster te Utrecht leverde een uitvoerige bestrijding van de motieven, welke de regeering destijds geleid hebben tot het besluit, dat de ambte nares die in het huwelijk treedt, worat ont slagen. Mevr. BakkerNort betoogde, dat het hu welijk is een daad van twee volwassen men- schen, die samen hebben uit te maken, hoe zij het huwelijksleven denken in te richten. De regeering bemoeie zich daar niet mee, want dit leidt tot ongezonde maatschappe lijke verhoudingen. Spr. is het in zooverre met de inleidster eens, dat gepleit moet wor den voor vrijheid van zelfbestemming en dat het gewraakte Kon. Besluit dient te verval len. Mej. A. Achttienribbe, telefoniste le klasse te Baarn, besprak de bepalingen van het be zoldigingsbesluit. De ongelijke behandeling van jeugdige ambtenaren is een voortdurende bron van ergernis. De heer H. v. Giessel wees er op, dat reeds in 1918 de Staatscommissie-Salverda de Grave een zes-urigen werkdag voor de tele fonisten noodig vond.. Het telefoonverkeer nam een geweldige Vlucht. Hét aantal buitenlandsche gesprekken steeg van 886.330 in 1921 tot 2.036.582 in 1928; een vooruitgang van rond 150 pCt. Blijkens het laatst-verschenen jaarverslag be droeg het aantal telefonisten in 1928 1845 en in 1928 1895; een uitbreiding dus van nog geen 3 pCt. Het voordeelig saldo van de exploitatie rekening van de rijkstelefoon beliep in 1928 4.189.000. Men bestemme van de winst een ruim bedrag om den werktijd te verkorten. Uit zal, zoowel' den dienst als den gezond heidstoestand van het personeel, zeer ten goede komen. BESTRIJDING VAN VEEZIEKTEN. Het centraal bestuur van de provinciale bonden van melkveehouders schrijft in een adres aan de landbouwcrisis-commissie: dat afschaffing van den vleeschaccijns bij na of in het geheel geen voordeel zal bren gen aan de vetweiders en-of mesters, wijl niet te verwachten is, dat daardoor de slacht- veeprijzen 10 pCt. zullen stijgen, doch wel de prijzen in den detailhandel 10 pCt, zullen dalen, dat van een crisis voor rundvleesch niet gesproken kan worden, dat de Nederlandsche veehouderij zéér ge baat zal wezen met een ernstige bestrijding van het mond- en klauwzeer, tuberculose, uierzie*kte en dergelijke, welke goed uitge voerd, kan leiden tot een algemeen veehou ders- en landsbelang. dat de kosten daarvan, mede door het ver strekken van gratis serum, nog al hoog zul- j len zijn, dat deze kosten, waar het een zoo buiten gewoon groot algemeen belang raakt, door de algemeene kas (Staatskas) gedragen moe ten worden, dat adr. van de moeilijkheden overtuigd is voor het uittrekken van deze posten, zonder j gelden gedekt kunnen worden, dat de accijns gedragen wordt door een zeer groot gedeelte van het Nederlandsche volk, redenen waarom adr. in ernstige overwe ging geeft, niet over te gaan tot afschaffing van dezen accijns, doch deze gelden geheel aa?. wen<len tot bestrijding van bovenver melde veeziekten. DE MOORD TE ROTTERDAM. De moordenaar van zijn beide kinderen in de Rubroekstraat is Zaterdag op het politie bureau geconfronteerd met de familie de P. Hij heeft de cynische houding, die hij eerst aannam, laten varen en is nu zeer onder den indruk van het gebeurde. Dat hij al geruimen tijd met zelfmoord plannen rondliep, blijkt wel uit een briefje, dat op hem gevonden is, waarin hij afscheid neemt van zijn familie en kennissen. Naar aanleiding van de informaties, van de zijde van Heck's lunchroom, blijkt nader, dat deze niet gegeven zijn door den gérant maar door den zaalchef. De opinie van den gérant over den man wijkt in zooverre af van die van den zaalchef, dat eerstgenoemde hem voor een weinig getroubleerd houdt. Dit blijkt ook wel uit het feit, dat hij, ofschoon hij zeer behoorlijk gesalarieerd werd, enkele weken, nadat hem een kleine opmerking ge maakt werd, plotseling zijn ontslag nam. Uit een en ander is in ieder geval wel ge bleken, dat de man niet volkomen normaal was. VOLKSBOND TEGEN DRANK MISBRUIK. Jaarvergadering. Gister is, zooals gemeld, de 56ste alg. verg. gehouden van den Volksbond tegen Drank misbruik in het gebouw van de A. M. J. V. te Amsterdam. De alg. voorzitter, mr. dr. F. W. J. G. Snij der van Wissekerke, stelde na het openings woord (zie ons vorig no.) voor, een vriend schapstelegram te zenden aan het oudste lid der vereeniging, den heer v. d. Voort, thans eerelid, die een van de oprichters is. In de bestuursvacatures werden gekozen de heeren J. D. Berghuys, Utrecht, jhr. M. L. van Geen, burgemeester van Putten en A. A. Smits, voorzitter der afd. Enschede. der aankondiging verboden. Deze ziekten zijn: Gelbe Hyazinthenroth, Gelbkrankheit (Pseudomonas hyazinthi) Swarzer Rotz (Sclerstinia bulborum), Sklerstienkrankheit, (Scletorium tuliparum), Botrytiskrankheit (Botrytis parasitica tulipae), Ringel krankheii (Penicilium Spec.). Nematoden krankheit (Tylenchus hyazinthi dipsari), Narzissen tliege (Merodon Spec.), Eumerus spec. of Wurzelmilbe (Rhizoglyphus echmopus). Art. 2. De invoer van bloembollen en knollen is tot nader aankondiging alleen ge oorloofd, wanneer iedere zending van een in de Duitsche taal gestelde verklaring van een officiëelen plantenziektendeskundige vergezeld is, waarin deze bevestigt, dat de zending door hem onderzocht en vrij van de in art. 1 genoemde ziekten en schadelijke insecten is. Art. 3. De onmiddellijke doorvoer van bloembollen en -knollen onder douanebewa king is geoorloofd. BELOONING VAN VELD WACHTERS. Afschaffing van premiïn. Op de vragen van het Tweede Kamerlid den heer Vliegen betreffende herstel van de financieele schade, welke door gemeenteveld wachters wordt geleden tengevolge van het afschaffen van „de in uitzicht gestelde beloo ningen, onder welke benaming ook (premie of anderszins), welke in uitzicht worden ge steld voor het doen van eenige bekeuring we gens een bepaald feit", heeft de minister van binnenlandsche zaken en landbouw o.m. ge antwoord Het is den minister niet bekend, of en in hoeverre, als gevolg van genoemden maatre gel tal van veldwachters ten plattelande van tot nu toe genoten inkomsten zijn verstoken, terwijl bij de bepaling van hun salarissen met deze bij-inkomsten rekening was gehou den, en evenmin in hoeverre dit verlies door salarisverhooging zal worden goedgemaakt. Afgescheiden echter van de vraag, of er gemeenten zijn, waar tengevolge van bedoel de aanschrijving de veldwachters belangrijke financieele schade lijden, meent de minister zich, daar het hier salarissen geldt van ge meente-ambtenaren, ten aanzien waarvan de regeering'geen dwingende bevoegdheid bezit, van het doen van stappen ter bevordering uitgebade water kan natuurlijk wel op den forellenstroom geschieden. Aan den voet van de kunstduinen onder de mergelbergen kan men dan pootjes baden en zonnebaden nemen. Natuurlijk zal een modern badhotel erbij worden gebouwd. De plannen zijn reeds in een zoo vergevorderd stadium, dat over aankoop van gronden, behoorende tot het kasteel Oost, onderhandeld wordt. VEELBELOVENDE JONGELUI. Maandag zwierf te Amersfoort een Atn- sterdamsche jongen van nog geen 9 jaar oud, die 's morgens de ouderlijke woning had verlaten met medeneming van 30. Hij ge raakte in handen en zorgen der politie, toen hij in een hotel wou gaan logeeren. Dinsdag trok een Hilversumsch meisje van 8 jaar, dat in den voormiddag allerlei speel goed en in den namiddag eetwaren, als kaas en ham, inkocht, de aandacht der «politie te Amersfoort. Ook zij werd meegenomen naar het politiebureau, nadat zij in een winkel had gevraagd of zij er niet kon eten. Het kind kwam veel bij haar grootvader thuis, die den laatsten tijd telkens geld ver miste, tot een gezamenlijk bedrag van ƒ180 EEN OORDËELÖVER OUD GOUVERNEUR FRUYTIER. Mr. B. de Gaay Fortman heeft thans, in twee bijdragen in De West-Indische Gids be ëindigd zijn beschouwingen naar aanleiding van de verrassing van Willemstad. Omtrent oud-gouverneur Fruytier conclu deert de schrijver: „Het is waarlijk niet de schuld van hen, die men van zekere zijde wel als belagers van de eer van den oud-gouverneur heeft willen voorstellen, dat de heer Fruytier zoo lang in het midden der belangstelling gestaan heeft, en dat hij bij de behande ling van schier elk onderdeel der zaak van 8 Juni 1929 telkens weer naar voren kwam. Ik kan het niet anders zien, dan dat hier schuld is bij hemzelf en bij hen, die hebben gemeend hem zoo te moeten en te kunnen helpen, als zij deden. Had de gou verneur dadelijk zonder mec-r ontslag ge vraagd, hij zou het, omdat hij hoe dan ook eenvoudig op die plaats niet te handhaven was, gekregen hebben, en on- twijfeld een eervol ontslag, waarmee hij tevreden had kunnen zijn, en waarschijn lijk zou hij bij voorkomende gelegenheid zonder veel verzet ook de hem toegezegde plaats bij de arbeidsinspectie weer hebben kunnen innemen. Hij zou reeds toen „van het tooneel verdwenen" zijn. Door echter zijn ontslagaanvraag te binden aan de af- eischen, die tegenwoordig aan dergelijke in richtingen gesteld worden. De kosten vae verbouwing van het eerste, gelegen aan dt Plantage Muidergracht, zijn door P. W. ge raamd op 273000. Het tweede laborato rium, gelegen aan het J. D. Meyerplein, zal worden uitgebreid met de aangrenzend* school. De verbouwingskosten worden ge raamd op 323000 gulden. Aan den Raad wordt de goedkeuring van deze plannen ge vraagd, waarvan de kosten over 5 jaar zul len worden verdeeld. SCHENDING VAN GEHEIMEN. Een strafzaak nut 'n principieel kantje. Art. 273 Wetboek van Strafrecht stelt strafbaar het opzettelijk bekend maken van bijzonderheden aangaande een onderne ming, bij welke men werkzaam is of geweest is, als omtrent die bijzonderheden geheim houding was opgelegd. Ter zake van schending van dit verbod, stond voor den Amsterdamschen politierech ter Maandag terecht een 41-iarige man, thans zonder beroep, die destijds als expedi tieknecht werkzaam was bij een bekende li monade-handelaarster daar ter stede. Na zijn uitdiensttreding heeft hij aan de groote klok gehangen, dat kogel fleschjes, welke deze handelaarster en gros leverde, aan be* paalde klanten met korting werden versterkt, hoewel hem door of namens zijn werkgeefster verboden zou zijn, dit bekend te maken. De eerste getuige, een veertigjarige buf fetchef van een café in de Jodenbreestraat, verklaarde, dat verdachte tegen hem had ge zegd: „Je betaalt te veel voor die kogelflesch- jes!" Getuige betrok bedoelde fleschjes nl. voor tien cent per stuk van verdachte's werk gevers. „Anderen krijgen ze goedkooper!" had verdachte verder medegedeeld en hij had daaraan toegevoegd, dat hij ongenoegen met zijn firma had gekregen en ontslagen was. „En krijgt u tegenwoordig die fleschjes nog?" informeerde de politierechter. „Nog altijd", zei getuige. „Nóg voor tien cent per stuk, meneer. Ze zijn er nog steeds niet goedkooper op gewor den..." voegde hij er meesmuilend aan toe. Een andere afnemer legde een overeen komstige verklaring af. Vervolgens werden gehoord twee firmanten van de klagende zaak. Uit hun verklaringen bleek, dat de verdachte volle tien jaar bij hen had gediend. In April jongstleden is hij ont slagen „wegens verregaande brutaliteit en het berokkenen van schade", zooals getuigen het uitdrukten. Getuigen bevestigden, (Jat zij eenigen grooten afnepiers Een procent kor ting verleenden, al naar verhouding van den omzet. Verdachte, die de orders uitvoerde, wist dit'en aldus get. bij zijn in dienst reding was hem uitdrukkelijk gezegd, ,dat hij het geheim moest houden Niettemin is hij het na zijn ontslag bij de niet-bevoorrechte afnemers gaan rondbazuinen. Getuigen heb ben hierdoor schade geleden, daar zij er klanten door hebben verloren. Hiertegenover hield verdachte zéér perti nent vol, dat hem nóóit geheimhouding is opgelegd. Met het oog op deze ontkentenis achtte bet O. M., mr. Reilingh, de zaak niet van „eenvoudigen" aard. Bovendien zal door de uitspraak in dit proces jurisprudentie worden gevormd over het bewuste wetsartikel, waar omtrent slechts weinig of geen rechterlijke beslissingen bestaan. De off. achtte de zaak derhalve niet geschikt voor afdoening in de enkelvoudige kamer en overeenkomstig zijn eisch, verwees de politierechter haar naar de voltallige rechtbank, in wier zitting zij na de zomer-vacantie aan de orde zal komen. Nadat de huishoudelijke zaken waren af gedaan, hield pastoor W. G. A. H. v. Berkel een inleiding over het onderwerp: „Hoe ver krijgt de Volksbond het gemakkelijkst con tact met drankbestrijders van zustervereni gingen?" waarna dr. J. F. Bense een voor dracht hield over de toekomst van den Volks bond. In bespreking werd voorts gebracht een voorstel van de afd. Bussum om in overwe ging te nemen, of hef gewenscht is, meer aan dacht te schenken aan de film als propagan damiddel van de alcoholbestrijding. De heer J. J. Smit besprak de vraag: „Wat kan de Volksbond voor de jeugd doen?" De begrooting voor 1931 wijst in ontvang sten en uitgaven een totaal aan van 18.300. In den namiddag maakten de vergaderden een autotocht naar Schiphol. Morgen zal een tocht naar de Zuiderzeewerken gemaakt wor den. DOODELIJK ONGEVAL. Beide beenen afgereden. Bij het rangeeren op het rangeerterrein bij de haven te Willemstad, werden' den stoker A. Jongenelen, wonende te Fijnaart, beide beenen afgereden en werd de man verder ook deerlijk aan hoofd en lichaam gewond. In deerniswekkenden toestand werd het slacht offer per ziekenauto afgehaald om hem naar het ziekenhuis te Breda te vervoeren. Hoewel aanvankelijk steeds bij volle bewustzijn, werd zijn toestand tijdens het vervoer zoo zorg wekkend, dat hem te Fijnaart in de auto de sacramenten der stervenden moesten worden toegediend. Besloten werd hem te Etten naar het ziekenhuis te brengen. Aldaar aangeko men is hij kort daarna overleden. De man was 27 jaar oud en sinds twee maanden ge huwd. INSECTEN SCHADELIJK VOOR BLOEMBOLLEN. De Nederlandsche Kamer van Koophandel voor Duitschland te Frankfurt a. M. deelt mede: In het Duitsche Reichsgesetzblatt wordt heden gepubliceerd een nieuwe verordening, ter voorkoming van het binnendringen van ziekten en schadelijke insecten van bloembol len en -knollen van 7 Juli 1930, waarvan de tekst als volgt luidt: Op grond van par. 2 van het „Vereins- zollgesetz" van 1 Juli 1869 (Bundesgesetz- blatt blz. 317) wordt hierbij bepaald: Art. 1. De invoer van bloembollen en -knollen, die de volgende ziekte hebben of verdacht .w.orden, ze te hebben, wordt tot na- van salarisverhooging te moeten onthouden. Intusschen wordt opgemerkt, dat, indien het bij de Staten-Generaal aanhangige wetsont werp tot herziennig der Gemeentewet tot wet zal worden verheven, volgens het derde lid van het nieuwe art. 190 der Gemeentewet o.m. de bezoldiging der gemeentepolitie en die der gemeenteveldwachters aan de goed keuring van de kroon zal zijn onderworpen. Deze bepaling heeft de strekking, te bevorde ren, dat de bezoldiging der politiedienaren behoorlijk zal zijn. HET STOOMSCHIP „ROTTUM". De schroefas gebroken. Blijkens van den kapitein van het stoom schip „Rottum" bij de reederij (Stoomv. Mij. „Oostzee") ontvangen bericht, bevond het schip, dat de schroefas heeft gebroken, zich op 136 mijl afstand van Las Palmas. Het weder was mooi en gevaar dus niet aanwe zig. Ook was reeds een sleepboot van Las Palmas onderweg om het stoomschip af te halen. NEDERLANDSCH SCHIP GESTRAND. De „Tjikandi" in de Chineesche kust geloopen. Een Reuter-telegram uit Shanghai meldt, dat de Nederlandsche stoomboot „Tjikandi" (een schip van 8000 ton van de Java-China- Japanlijn) op weg naar Batavia en komende van Dairen met een lading soyaboonen en cement Maandagnamiddag bij Wenchow aan den grond geloopen is. Te middernacht kwam het schip weer vlot en kon den tocht naar Shanghai voortzetten. In ruim I staat twaalf voet water, ruim II is nog droog. KUNSTDUINEN IN VALKENBURG. In Valkenburg is men volgens het Hbld thans bezig met plannen omtrent iets, dat een origineele imitatie zou mogen hee- ten. Men heeft er imitatie catacomben, een steenkolenmijn, men zint nu ook op het aan leggen van nagemaakte duinen. Men krijgt dan een kunstlandschap in het natuur lijke. De ondergrond van dit plan is zeer zakelijk. Het Geuldal mist een behoorlijk bad- en zweminrichting en kan bovendien en kele openlucht- en overdaagsche attracties best gebruiken. Men wil nu op een betonnen vloer van pl.m. 500 meter lengte, een groote bad- en zwemgelegenheid maken. Uit de Brunsummerheide voert men dan wit zand aan, om de duinen te vervaardigen. Het be- noodigde water pompt men op uit den grond daar de Geul, regenriviertje, niet immer over geschikt water beschikt. De afvoer yan het keuring van zijn beleid heeft hij dit laatste tot voorwerp van opzettelijk onderzoek gemaakt. Door te verklaren, gelijk hij deed bij de aanneming van het adres der 900 in gezetenen van Curagao te zijnen gunste aan de koningin, dat hij in gelijke omstan digheden niet anders zou handelen, is hij op dit onderzoek vooruitgeloopen". Een scherp oordeel! Maar onjuist? vraagt het H-bld. STAKING N.V. OOSTHOEK EN ZN. OPGEHEVEN. De staking bij de N.V. Oosthoek en Zn. Alphen a. d. Rijn, die sedert 25 April van dit jaar heeft geduurd en ongeveer 250 man omvatte, behoort tot het verleden. De arbei ders aan de drie fabrieken, de dakpannen- fabriek, de betonfabriek en de bimsbeton- fabriek, zullen het werk op de oude voor waarden hervatten met de wijzigingen, welke reeds door de directie toegezegd waren vóór de staking. Het te werkstellen zal geleidelijk geschieden. VERBOUWING LABORATORIA TE AMSTERDAM. Het natuurkundige en het physiologische laboratorium voldoen niet meer aan de BRANDEN. Twee brandweerlieden naar het ziekenhuis gebracht. Vier menschen in gevaar. Gistermiddag omstreeks vijf uur is brand uitgebroken in een paar mesthoopen achter de Alexanderhoeve in den Prins Alexanderpol- der. Deze mesthoopen liggen vlak bij de hoeve, terwijl de dichtst-bijzijnde Ringvaart op een 100 Meter afstand van het huis loopt. Spoedig bleek dan ook, dat de uitgerukte handspuiten niet in staat waren het vuur meester te worden. Er is toen een motorspuit bijgekomen, doch ook deze kon geen water ge ven. Met behulp van een tweede motorspuit werd men in eenige uren het vuur meester. Tij- dens het blusschingswerk is de 23-jarige spuitgast B. Valk van den 's Gravenweg door het dak gevallen van een schuur en drie me ter lager terecht gekomen. Met een lichte her senschudding is hij naar het ziekenhuis aan den Coolsingel overgebracht. Later op den avond kon hij naar huis worden vervoerd. Een andere spuitgast, zekere Mulder, is tij dens het blusschen flauw gevallen en naar hetzelfde ziekenhuis gebracht, waar bij ter observatie is opgenomen. Deze brand was nauwelijks gebluscht toen de brandweer werd gealarmeerd voor een brand in een vetloods op het emplacement van het D. P. Station. Deze brand liet zich niet zoo ernstig aanzien en kon spoedig met een straal op de waterleiding worden gebluscht. bluscht. Het Jongetje met de vlschjes„Me vaoder het fedaag z'n pertret loate neme." Het andere jongetje„Verbeel Je nou maar en mijn rader hebbe ze de vingerafdrukke genome." (London Qpinlon). ti

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 7