f VERKEERSONGEVALLEN. De Graf Zeppelin weer gestart naar het Noorden. Kunsten en Wetenschappen. Luchtvaart Sport Onze Koloniën. Marktberichten Weer dezelfde route als de vorige week? Te 9.40 boven Neurenberg. Om 12 uur boven Eisleben. Provinciaal nieuws DOODELUK ONGEVAL BIJ DE ZUIDERZEEWERKEN. HET VLIEGONGEVAL TE SOESTERBERG. Nadere bijzonderheden. VLIEGTERREIN TE BEST (N.B.) KEURING VAN DEKHENGSTEN. ge- een der een Tegelijkertijd werden echter de brandweer en de Gemeentelijke Geneeskundige Dienst gewaarschuwd voor een brand in de Van Duijnstraat, waarbij menschenlevens in vaar waren. Op de eerste etage boven café, gelegen op den hoek van de Van Duijnstraat en de Ridderstraat, was in tusschenkamer brand uitgebroken. De bewo ners van de etagewoning daarboven en daar naast konden door den dikken rook het huis niet meer verlaten. De vrijwillige brandweer heeft toen een ladder tegen een der zijkanten :van het huis en tegen de voorzijde geplaatst. Aan den zijkant heeft men een man en een vrouw langs de ladder naar beneden gehaald, langs den voorkant een vrouw en een kind. De binnenkant kon vrij spoedig worden ge- ibluscht. De tusschenkamer is uitgebrand. De Geneeskundige Dienst heeft een der geredde vrouwen, mej. van Tiel naar het ziekenhuis Coolsingel overgebracht. De bewoner van de ejage, waarin de brand heeft gewoed, de caféhouder Kornaat, was verzekerd. Fabrieksbrand. Gistermiddag is te Nijmegen aan den Ha- tertschenweg een fel uitslaande brand uit gebroken in de chemische fabriek van den neer Troost. De brandweer was spoedig ter plaatse en wist den brand tot den achtergevel te beperken. De oorzaak van den brand is on bekend. Verzekering dekt de schade. De werk zaamheden, kunnen zoo goed als geheel wor den voortgezet. EEN ELECTRISCHE DRAAD AANGERAAKT. /'Gisteren heeft de heer Assen, werkzaam bij het herstellen van het electriciteitsnet te Hardenberg, een draad aangeraakt waarop stroom stond. Hij bleef er aan hangen. De monteur W. wierp een stuk ijzer over den draad, waardoor de zekering stuk ging en de stroom werd afgeleid, zoodat A in een sloot viel. Zijn toestand is redelijk. ONFORTUINLIJKE AUTORIT. Die nog betrekkelijk goed afliep. Hedennacht te ruim half twee reed een luxe jTCto uit Vechel (N.B.), terugkeerend van de kermis te Asten, nabij de fabrieken der firma i'J, A. Carp te Helmond in het kanaal de Zuid- JJCillems vaart. De vier inzittende heeren wisten zich geluk kig zelf uit hun benarde positie te redden, Een Ihunner liep daarbij ernstige verwondingen aan zijn hand op. Een andere auto, waarmee de gewonde naar een geneesheer te Helmond zou worden ver voerd, reed echter in de diepe bermsloot aan de overzijde van den weg. Dit ongeluk liep nog al goed af. Beide auto's zijn door een kabelwa gen uit het water gehaald. De auto uit Vechel was zwaar beschadigd. DE VRIENDSCHAP HERNIEUWD. Maar op een vreemde manier, die geld koste. Ongeveer tien jaar geleden kwamen bij den slager M. aan den Jansweg te Haarlem herhaal delijk vier personen, die etenswaren kochten om deze in den winkel op te eten. Gistermiddag kwamen deze personen weer. Zij begroetten den slager zeer hartelijk, doch toen zij na iets gekocht te hebben, weer weg gingen, miste de Jieer M. vijf bankbiljetten van iOO,welke hij toevallig los in zijn vestzak had gestoken. Uit het onderzoek van de politie is gebleken, jdat een der vier personen een bekend zakken boller is. GIFT VAN DE KONINGIN. H. M. de Koningin heeft een belangrijke gift 'geschonken aan het bestuur der vereeniging Suriname ten behoeve van het door die ver eeniging opgerichte ondersteuningsfonds. ALBERT VAN DALSUM GETROUWD. Een eenvoudige plechtigheid. Een der nieuwe heerschers in den stads schouwburg te Amsterdam, de heer Albert van Dalsum, met Verkade leider van het Amster- damsch Tooneel, is hedenochtend in het huwe lijk getreden met mej. Mogendorff, dochter van een Amsterdamsch geneesheer. Juffrouw Mogendorff is. onder den tooneel naam Jo Hooland werkzaam. De huwelijksplechtigheid vond in alle een voud plaats. Uit de kunstwereld waren er na genoeg geen belangstellenden. Voor den bruidegom, die gewoon in colbert was, trad een broer, koopman te Haarlem, als getuige op, voor de bruid, die een eenvoudig toilet droeg, fungeerde als zoodanig de heer Fonteyn te Amsterdam, vriend van de familie Mogendorff. Na afloop der formaliteiten richtte de heer mr. dr. van Zanten, die het huwelijk voltrokken had, tot het bruidspaar eenige hartelijke woor den. Hij sprak de hoop uit, dat deze dag het be gin zal zijn van een belangrijke periode in de Néderlandsche kunst. De plechtigheid was hiermee geëindigd, Botsing motor en auto. Gistermiddag ongeveer 3 uur reed de heer J. J. Veth uit Voorburg met zijn motorfiets in groote vaart door een bocht van het Groe ne Kerkje bij Oegstgeest, op het oogenblik dat van den anderen kant een vrachtauto aankwam van de firma Van Zanten uit IJmuiden. V. kon niet tijdig genoeg uitwij ken, waardoor hij in volle vaart tegen den vrachtauto opbotste. Zoowel hij als zijn duo- rijder zijn zeer ernstig gewond aan hoofd en beenen. Beiden zijn naar het academisch ziekenhuis te Leiden overgebracht. De naam van den duorijder is nog niet bekend; gezien zijn ernstigen toestand kon hij nog niet wor den gehoord. KINDERVERLAMMING. De laatste dagen hebben zich te Arnhem enkele gevallen van kinderverlamming voor gedaan. Tot nu toe zijn vijf gevallen voorge komen, waarvan een met doodelijken afloop. De r.-k. bewaarschool aan den Roozendaal- schen "*eg en de beide scholen der Arnhem sche schoolvereniging zijn in verband hier- iinee gesloten. Gister werd bij een twintigjarig jong- mensch vermoedelijk een nieuw geval gecon stateerd; zijn toestand is echter nog niet ern stig. GELUKTELEGRAMMEN. In de maand Mei 1930 werden verzonden 20.093 Geluktelegrammen bestemd voor het binnenland- 607 bestemd voor het buiten land en 3 voor Nederl. Scheepsstations via de Nederl. Kuststations. Alkmaar verzond er 131. De opbrengst der Geluktelegrammen be droeg deze maand 4121.45. Vergeleken bij de opbrengst over Mei 1929 beteekent dit een stijging van 533.05. Van de opbrengst werd een bedrag van 61.82 beschikbaar gesteld voor het Kinder fonds van het Post- en Telegraafpersoneel. DE KONINKLIJKE FAMILIE. Prins Hendrik is Maandag uit Finland op Serngreis aangekomen. Koning Gustaaf was denzelfden ochtend uit Göteborg naar Stockholm gekomen en bood prins Hendrik- in het slot een lunch aan. Ook de kroonprins, die zijn zomerverblijf in Zuid-Zweden onder broken had, was aanwezig met prinses Ingrid en prins Sigvard. De hofmaarschalk van den kroonprins is naar Noorwegen vertrok ken. Naar verluidt reist koningin Wilhelmina naar Stockholm om tezamen met prins Hen drik naar Nederland terug te keeren. STAD. KORTE BERICHTEN. Het 5-jarig meisje Knols, dat gister morgen met brandwonden overdekt naar het ziekenhuis te Maastricht is gebracht, is daar Maandagnacht overleden. Gistermorgen omstreeks acht uur is de 18-jarige H. Kolen uit Margraten, die per fiets den rijksweg GulpenMaastricht be leed, door een vrachtauto gegrepen en ge dood. Gistermiddag is te Eindhoven de eerste spade in den grond gestoken voor den aan leg van het nieuwe scheepvaart- en afwate ringskanaal, dat de verbinding vormt tus- schen Eindhoven en het Wilhelminakanaal. Weest voorzichtig met vuur in bosch en heide Hedenmorgen te 7.14 uur, d.i. 7.34 uur Am- sterdamsche tijd, is de Graf Zeppelin bij prachtig helder weer en stralende zonne schijn opgestegen om zijn tweede vlucht naar het Noordra te maken naar Tromsö en naar de Noordkaap. De vlucht geschiedt onder commando van kapitein Lehmann. Aan boord bevinden zich 22 passagiers, o.w. generaal Nobile. Gemeld wordt, dat het luchtschip dezelfde route zal volgen als de vorige week. Indien dit juist is, zal de Graf Zeppelin hedenmid dag tegen 12 uur de Nederlandsche grens passeeren en het luchtschip kan tusschen 1 en 2 uur weer boven Amsterdam zijn. Te 9.20 uur, d.i. 9.40 uur Amsterdamsche tijd, verscheen de Graf Zeppelin hedenmor gen boven Neurenberg. Het luchtschip zette zijn vlucht in Noord-Westelijke richting voort. Hedenmorgen tegen 12 uur vloog de Graf Zeppelin in Noordelijke richting over Eisle ben. HEILOO. In aansluiting op ons bericht omtrent de behaalde prijzen cp het concours te Anna Paulowna, bericht men ons dat de heer Jac. N. Al te Alkmaar met het koor, dat hij slechts een maand dirigent een groot succes heeft be haald. Het Gemengde Koor behaalde 380 punten en het Dameskoor 323 punten. Van het koor was het het hoogste aantal punten dat in de wedstrijd was gegeven. Nieuw gebouw op het bedevaarts terrein. Naar wij uit betrouwbare bron vernemen zal op het bedevaartsterrein van Onze Lieve Vrouwe ter Nood een nieuw kapitaal gebouw verrijzen. Door den r.k, bisschop van Haarlem is toestemming verleend voor den bouw van een moederhuis voor „De Vrouwe van Naza- reth", religieuse congregatie van leeken, welke omvat de provincies Noord-Holland, Zuid-Hol land en Zeeland. Wij vernemen nog, dat aan den architect Stuyt uit Den Haag opdracht is verleend voor het oötwerp en dat zoo spoedig mogelijk met den bouw. zal worden begonnen. Op het werk van de M.U.Z. op het eiland Breezand kreeg de heer P. Kamma, varende op een onderlosser, een zoodanige slag tegen zijn voorhoofd van een slinger der voorlier, dat de dood onmiddellijk intrad. De getroffene was ongehuwd, ongeveer 20 jaar oud en woonde sedert kort te Medem- blik. De volgende bijzonderheden over het vlieg ongeval bij Soesterberg konden we gisteren nog in een deel van onze editie melden. Sergeant Elout was sinds ongeveer twee maanden weer op het vliegkamp Soesterberg gedetacheerd. Hij was met groot verlof en zou instructeur worden van de Aero Club te Rotterdam of Amsterdam. Daarvoor ging hij nog eenige maanden in actieven- dienst. Het staat nog niet geheel vast, hoe het ongeval zich heeft toegedragen. De heer Elout ma noeuvreerde in de lucht en volgens verklarin gen van eenige ooggetuigen zou hij in een looping uit het vliegtuig zijn gevallen. Of de vlieger loopings gemaakt heeft, weet men op Soesterberg nog niet met zekerheid. Wel staat vast, dat hij uit het toestel is ge vallen. Het lijk van den vlieger werd op on geveer 40 M. afstand van het toestel gevon den. Het toestel, een één-persoons jager, type Fokker VII, was op een open plek in het bosch ten Noorden van het vliegveld neer gekomen. Het zat met den kop in den grond en was zoo goed als geheel vernield. Naar het Hbld. verneemt is door de Aero- club Eindhoven in de gemeente Best (N.B.) een zeer geschikt terrein gehuurd, groot 70 H.A. dat zal worden ingericht als vliegter rein. NON-STOP-VLUCHT NEW-YORK—BUENOS AIRES. De Amerikaansche vlieger Stimson, is heden morgen 1 uur M. F. T. van het vliegveld te New-York opgestegen, teneinde een non-stop- vlucht naar Buenos Aires te maken. Onderweg zal de vlieger eenige malen in de lucht door andere vliegtuigen zijn benzine en olievoorraad laten bijvullen. NOODLANDING. Maandagavond moest het vliegtuig D. 1454, toebehoorende aan het circus Alfred Schneider, dat momenteel zijn tenten te Breda heeft opge slagen en een reclametocht maakte, wegens een defect aan den motor een noodlandinj maken op een weiland, gelegen aan den Hoevenschen weg, onder de gemeente Etten en Leur. Hierbij sloeg het vliegtuig over den kop, waardoor het vrij ernstig beschadigd werd en de schroef brak. Een der inzittenden bekw&m een hoofdwonde. Het gedemonteerde vliegtuig werd, zoo meldt de N. R. C., later nog naar Breda vervoerd. Ziet gij muggen, lang van poot, 'Aarzelt niet, maar slaat ze dood De minister van binnenl. zaken en land bouw heeft bepaald dat de gewone keuringen van tot dekking bestemde hengsten in het na jaar 1930, welke alleen door de stamboek- commissiën zullen geschieden, zullen worden gehouden op: Noord-Holland: alleen voor tuigpaard: 8 Aug. te Texel en Terschelling; 9 Aug. te Wieringen en Anna Paulowna. UITGEEST. Thans vernemen we dat de heer Sipkema met zijn bekende autorenbaan onze kermis niet zal bezoeken doch dat thans op het ter rein van den heer Van Twuijver een circus zal komen. Waar hier ter plaatse sedert eeni ge jaren geen circus meer is geweest zal deze waarschijnlijk bij het publiek wel belang stelling vinden. Zondag j.1. nam het Uitgeester Visch- college „De Morgenstond" deel aan den ju bileumwedstrijd uitgeschreven door het visch- college „De Voorn" te Westzaan. Aan dezen wedstrijd die in het Noord-Hol- landsch kanaal bij Spijkerboor werd gehou den, werd door verschillende vereenigingen uit den omtrek deelgenomen. Het vischcollege „De Morgenstond" wist in dezen wedstrijd een eersten prijs te beha len, wederom een mooi succes. De behaalde prijs zal eenigen tijd ten toon worden gesteld in de etalage van den heer Hendriks, siga renmagazijn op den Berg. Onze plaatsgenoot de heer W. M. kreeg Vrijdag bij zijn werkzaamheden in de auto garage te Zaandam een ijzersplinter in het oog. Daar dit hem veel pijn veroorzaakte stelde hij zich onmiddellijk onder geneeskun dige behandeling. Daar het er den volgenden dag niet beter op werd moest hij zich wenden tot een dokter te Amsterdam, doch het oog scheen zoodanig ontstoken te zijn dat hij het moet missen. Maandagmorgen heeft A. v. S. alhier, zijn ouderlijke woning verlaten en is sedert dien daarin nog niet teruggekeerd. Thans wordt alle mogelijke moeite gedaan om zijn verblijfplaats op te sporen. EGMOND AAN DEN HOEF. Aan komen loopen. Alhier werd ondergebracht bij huize „Zon netij" een donkerkleurige jonge hond, die in zeer vermoeiden staat verkeerde. De eigenaar kan ter Secretarie nadere inlichtingen beko men. Ontslag uit den dienst. Aan den dienstplichtige J. S. M. M. Fray- man uit deze Gemeente is verlof verleend, in afwachting van zijn ontslag uit den militai ren dienst. BERGEN. Een aardige tocht met ouden van dagen. De Zaanfanders, die den laatsten tijd als tolbestormers zoovele successen hadden te boeken, weten ook voor andere doeleinden de aldaar wonende automobilisten te bewe gen in massa hun wagens beschikbaar te stellen. Dinsdagmiddag arriveerden n.1. ruim 50 Zaandammers met hun auto's, waarin buiten de geleiders een 150 ouden van dagen een plaatsje hadden bekomen. In De Rustende Jager werden allen op Zaansche gulle wijze onthaald, waarna de oudjes op het terrein van de Kerkruïne (daarvoor, dank zij de ac tiviteit van den president-kerkvoogd, den heer Besse, die voor enkele weken het initiatief in Bergen nom voor den zoo geslaagden tocht met de ouden van dagen uit Bergen naar de Zuiderzeewerken, door 't Kerkbestuur be schikbaar gesteld) 'n bijzonder aardige ver rassing werd bereid. Onder leiding van mej. Carla Muns uit Zaandam voerden aldaar n.1. 'n 8-tal jonge dames in rococostijl, gekleed in de kleurige costumes uit die dagen, eenige dansen uit, onder begeleiding van een tnu- ziek-ensemble uit Zaandam, waarmede de harten van de toeschouwers (ook buiten de ruïne hadden velen zich opgesteld), werden veroverd. De kleurige costumes en de elegan te bewegingen werden, wat het effect betreft, nog verhoogd door de mooie kerkruïne. Ook werd nog een pantomime „De verrader ge straft" uitgevoerd, een liefdesgeschiedenis, met duelleerende minnaars en zelfs een ka bouter met een tooverstaf. Enkele leden van de commissie voor de V.V.V.-feesten waren zoo enthousiast, dat met het groepje onderhandelingen werden aangeknoopt om het gegevene den avond van het Bloemencorso, belicht door schijn werpers, te herhalen. Naar wij vernemen be staat er alle kans, dat men hierin zal slagen, aangezien ook de aanwezige president-kerk voogd het enthousiasme de?ld«- Het terrein van de Kerkruïne leent zich bijzonder voor iets dergelijks, aangezien het oploopt, zoodat het spel gemakkelijk door het publiek, dat zich buiten het kerkmuurtje be vindt, gevolgd kan worden. ZUIDSCHARWOUPE. Dinsdagnamiddag speelde de achtjarige Cor van der Vliet in de nabijheid zijner ouder lijke woning wat al te dicht aan den waterkant en viel daarbij in de gracht. Op het hulpge roep kwamen buren Weldra toesnellen en spoedig was toen de knaap op het veld ge bracht en daarna in een kantoor. Kunstma tige ademhaling vermocht niets meer en de ijlings ontboden dokter moest helaas den dood constateeren. Nagenoeg 0 hetzelfde oogenblik, klom het ongeveer achtjarige zoontje van den heer Schuit uit Noord-Scharwoude op den achter bak van een vrachtwagen. Ongelukkigerwij ze viel hij hier af en wel binnenwaarts van den wagen, zoodat een der achterwielen over een zijner beenen ging en een zeer ernstige vleeschwond aan een zijne, kuiten het gevolg was. Ook hier meest dezelfde geneesheer zijn bijstand verleenen. Het bloembollenpellen is hier weer in volle actie, waardoor menigeen, groot of klein een aardig daguurtje verdient. EGMOND AAN ZEE. Inschrijving verhuur van het Pompplein en het terrein ten N. van de Reddingsschuur. Ingekomen 8 biljetten: P. v. d. Pol 12,50, C. N. Koopman 12,52, H. Visser 15. T. Smit 20, T. Stam .20, J. Obdam 25, Jac. Groen 25,75, N.V. Maatschappij „Zeebad Eg- mond" 47,50. De terreinen zijn gegund aan den hoog- sten inschrijver. EDAM. Bij beschikking van den dir.-generaal der P.T.T. is met- ingang van 16 September '30 aangewezen als directeur van het post- en telegraafkantoor te Edam de adj.-referendaris bij den dienst der P.T.Tde heer L. W. van den Berge te Bergen op Zoom. BEVERWIJK. Te Beverwijk zijn tegenwoordig stakings relletjes aan den gang. Op een bouwwerk van een schoolgebouw aan den Romerkerk- weg zijn de vorige week door den aannemer Schellevis 4 werklieden ontslagen onder wie ook een broer van den aannemer zich bevond wegens wangedrag. De broer is weer te werk gesteld doch de werklieden eischen dat nu ook de overige drie weer aangenomen worden, wat door den aannemer geweigerd wordt. Onder politiegeleide worden de werk willigen naar huis gebracht. Ook op een in herbouw zijnd perceel van den heer v. d. Lem aan cje Schans is een staking uitgebro ken. A t h 1 e t i e k. K. N. A. U. Kampioenschappen. Voor de Nederlandsche Athletiek Kampioen schappen, welke dit jaar te Groningen zullen plaats vinden en wel op Zaterdag 2 en Zondag 3 Augustus, is de Sintelbaan in het fraaie Stadspark aangewezen. Reeds geruimen tijd is men bezig deze baan in puiken toestand te brengen, terwijl ook de accomandatie er zijn zoowel overdekte als open tribunes zooda nig wordt verbeterd, dat duizenden dit gebeu ren kunnen bijwonen. Gezien de te verwach ten drukte zal men goed doen tijdig logies te bestellen. De regeling van deze wedstrijden is in handen van den Noordelijken Athletiek Bond. Prins-Hendrik-Beker, Naar men ons mededeelt heeft men nu reeds de beschikking over zes Vereenigingsprijzen, buiten den Beker beschikbaar gesteld door Z. K. H. Prins Hendrik. Onder deze prijzen be vindt zich o.a. een Beker van het Gemeentebe stuur van Hilversum en een zilveren Lauwer krans van den heer J. Moorman, voorzitter van de K. N. A. U. De burgemeester van Hilversum, ex-minister Lambooy, heeft zich bereid verklaard in het Eere-Comité zitting te nemen. Deze wedstrijden worden georganiseerd door den U. P. A. B. en zullen plaats vinden op Zondag 17 Augustus in het schitterend ingerich te Gemeentelijk Sportpark te Hilversum. KRAKATAU. De verhoogde werking duurt voort. De sterke eruptieve werking van den Kra- katau is onveranderd gebleven Krachtige erupties met een hoogte tot 800 meter, w.o. vele die een hoogte halen van meer dan 500 meter worden nog steeds geregistreerd. Het eiland Anak-Krakatau heeft een hoogte be reikt van 30 meter. EEN OUD-GEDIENDE OVERLEDEN. Een drager van de Kraton-medaille. Te Batavia is op 78-jarigen leeftijd overleden de gepensionneerd sergeant-majoor A. A. Haar, Broeder in de Orde van den Neder- landschen Leeuw, drager van de zilveren Oranje Nassau-medaille en van het expeditie- kruis van de eerste en tweede Atjeh-expedi- tie in de jaren 18731874, alsmede van de Kraton-medaille. De heer Haar was nog een van de weinige in leven zijnde bezitters van de Kraton-medaille. HET OPKOMEN VAN EEN NIEUW TERTIAIR TIJDPERK. De „Nemzeti" Ujsag" bericht over de inte ressante natuurwetenschappelijke enquête, welke onlangs aan de universiteit te Praag werd gehouden en waar vele geleerden over het probleem van de vernieuwing van de aar de gediscuteerd hebben. De grondslag voor dit onderwerp was door het feit gegeven, dat bij gelegenheid van een onlangs gehouden onderzoek van de vermaarde Karlsbader „Sprudel"-bron door deskundigen bewezen werd, dat deze bron uit het zoogenaamde tertiaire tijdperk stamt. In het tertiaire tijdperk bedekten cypressen bosschen de thans kale ijsvelden van Groen land en op de plaats van de tegenwoordige ijsbergen van Spitsbergen stonden platanen- en varenbosschende apebroodboom was in deze poolstreken 'n gewoon verschijnsel, ook vele species der tegenwoordige tropische en subtropische vegetatie. In de naaste toekomst is weliswaar geen vooruitzicht dat een derge lijke rijke flora de arktische streken zal be- dekken, niettemin wijst alles er op, dat het proces van de afkoeling der aarde pauzeert Deze omstandigheid werd door verschillen^ de ontdekkingen der op het congres bijeenge. komen geleerden gestaafd. Zoowel in het plantenrijk alsook in het dierenrijk bereiden zich gestadig veranderingen voor.. De trek- vogels b.v. vertrekken slechts laat in het na jaar, zoo te zeggen onmiddellijk vóór de groote herfstregens uit de gematigde zones naar het zuiden, terwijl de zwaluwen en an- dere trekvogels van den aequator veel eerder in het voorjaar naar onze landen komen dan vroeger. De verschillende verschijnselen resumee. rende, kwamen de geleerden tot de conclu^ sie, dat op het huidige tijdperk geen nieuwe ijstijd zal volgen, doch een, zoowel wat de fauna als de flora betreft, bijzonder rijke, nieuwe tertiaire tijd, die in den loop van dé één en twintigste eeuw paradijsachtige toe standen op onze aarde zal tooveren. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 16 Juli 1930. Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 298 vette kalveren, le kw ƒ0.86—0.92; 2e kw. 0.80—0.86; 3e kw. 0.680.76; 70 Nuchtere kalveren 1018; 460 Varkens, vleeschvarkens (90 110 K.G.) 0.760.77; zware varkens 0.730.75; vette varkens 0.690.71 per K.G. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 16 Juli 1930. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren d< prijzen onveranderd. Aanvoer 6 ladingen zijnde 1030 H.L. h PURMEREND, 15 Juli 1930. „Afslagver. Beemster, Purmerend cn Omstreken". Aard appelen: Schotsche muizen 0-901 38 per zak, 25 K.G.; BI. Eigenheimers 1.48— 1.82 per zak, 2 5K.G.; Schotsche muizen (kleine) 48—96 cent per zak, 25 K.G.; Tuin- boonen 39 cent per zak, 15 K.G.; Doperwten 3—8.50 per-ak, 50 K.G.Roode Aal bessen 10—38 per 100 K.G.: Zwarte bessen 1421 per 100 K.G.; Klapbessen 1-202.35 per 10 K G.; Kruisbessen 0.60— 1.30 per 10 K.G.; Aardbeien 6076 cent per K.G.; Bloemkool 28 per 100; Roode Kool 4.80 per IOO; Wortelen 9.60epr 100 bos; Slaboonen 2.40—2.55 l^K G J Sniiboon€n f 1-353.30 per COOP. CENTRALE EIERVEILING. PURMEREND, 1' Juli 1930. (Weekber.) Afdeeling eieren. 116595 stuks Eendeieren 44.20; 111873 stuks Kippeneieren, waarvan de prijzen als volgt: 70—80 K.G. 6.20—8; 65—66 5.40—6.10; 63—64 5.30—5.70; 60—62 5.105.50; 58- 59 5—5.30; 56-57 4.70—5; 53- 55 4.504.70; 50-52 4.20—4.49. Afdeeling Pluimvee. Perstuk: Oude Kippen 0.951.85; Oude Hanen 0.30—1.50; Oude Eenden 0.25—0.65Jonge Woer den 0.550.65. Prijs per K.G.: Oude Kippen 0.600.83; Jonge Hanen 0.65 -ƒ 0.95. BEVERWIJK, 15 Juli 1930. Aardbeien veiling. Dinsdagavond waren de prijzen aan de exportmarkt p r 100 K.G. 25—41 (Opgave Vrije Veiling). BEVERWIJK, 15 Juli 1930. Zwarte bessen. Dinsdagmiddag gaver, de fabrikanten per 100 K.G. aan de Blocveili tg 12. BROEK OP LANGENDIJK, 16 Juli '30. 5000 stuks Bloëmkool le s. 19.90—34.20, 2e s. 7.2010.50 per 100 stuks; 2400 bos Wortelen 2.302.80 per 100 bos; 128000 K.G. Roode Kool le s. 1—4 20; 17500 K.G. Gele Kool le s. 5.606.80; 20.000 K.G. Witte Kool 1.20—2; 1525 K.G., Zilvernep 13.60 14.90; 2500 K.G, Slaboonen 10.80—20.10; 198000 K.G. Aardappelen: Schotsche muizen 35.90; Schoolmeesters 2.40ƒ6.40; Eigenheimers 4—6.40; Drielingen 2.20—3, alles per 100 K.G. WARMENHUiZEN, 15 Juli 1930. Schot- sche muizen 1.80—6.60; Drielingen 1.90—3.90; Grove 1.30—2.70; Eigenheimers 4.40; Blauwe Aardappelen 5.205.60; Bloemkool le s. 18 50- 25.70; Bloemkool 2e s. 1.50—230: Roode Kool 1.70—190; Gele Kool 4.305.20; Zilvrnep 6.90. Aanvoer: 66283 K.G. Aardappelen; 11150 K.G. Roode Kool; 575 K.G. Gele Kool; 100 K.G. Zilvernep; 319 stuks Bloemkool. NOORDSCHARWOUDE, 15 Juli 1930. Schotsche muizen 2.20—5.30; Gr. Schot sche muizen 2.704; BI. Eigenheimers 4.60; Drielingen 0.902.80; Gele Nep 10.30; Drielingen 3.40—4.10; Zilver- nep 10.5013; Spercieboonen 21— 24; Tuinboonen 2.20; Roode Kool 1-10 2.30; Witte Kool 0.80—1.50; Gele Kool 6.60—7 40; alles per 100 K.G.I Bloemkool le s. 15.80—21 per 100 stuks. Aanvoer: 201600 K.G. Aardappelen; 50 K.G. Uien; 3600 K.G. Uien; 1200 K.G. Sper cieboonen; 40 K.G Tuinboonen; 22900 K.G, Roode Kool; 21800 K.G Witte Kool; 190Ö K.G. Gele Kool; 300 stuks Bloemkool. ZWAAG, 14 Juli 1930. Veiling Bangerten Omstreken. Druiven 118—125; Sla 1.304.70; Prolefic 2937; Bloem1 kool 1125; Trosbessen 18—f 23 j Roode Kool 2— ƒ4.90; Gele Kool 8- 10; Wortelen 2—7.10; Komkomroers 1-703.90; Roode Bessen 820; Witte bessen 12—18; Aardbeien 38— 59; Tuinboonen 1 70—2.10; Frambo zen 24—59Postelein 13—18; Aard appelen 34.60; Kruisbessen 2f 13» Tomaten: A 23.40; B 23; C f 23 30 ea CC 15.90; Slabdonen 2027; Snijboo- nen 17—28,

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 8