Spaarboekjes Fa. De Lange i De IHoraaz, RENTE 3'L °L Sport Vaderlandse^ Bank CO/ TbÜSS" alOO: Verkeersongevallen. ALKMAAR. Provinciaal nieuws Laatste berichten. Stadsnieuws van 21 Juli 1930 o!s;kb°"° AGENDA 1 Maandag 21 Juli. 7.30 uur, Cinema Americain: 1. Onder gang, 2. Dolle Buck (boven 14 jaar). 7.30 uur, A. B. T., hoofdnummer Topsy en Eva (uit het vroegere slavenleven). Toe gang voor personen boven 14 jaar. 7.30 uur, Victoria Theater: Aan den zelf kant der samenleving (boven 18 jaar). Dinsdag 22 Juli. 7.30 uur, Cinema Americain: 1. Onder gang, 2. Dolle Buck (boven 14 jaar). 7.30 uur, A. B. T.: Topsy en Eva (boven 14 jaar). 7.30 uur, Victoria Theater: Aan den zelf kant der samenleving (boven 18 jaar). 8 uur, openluchtsamenkomst aan de Breed- straat, sprekers de hee-cn Sevensma van Amsterdam en Schut van Winschoten. 8 uur, Sted. Muziektuin, concert strijkor kest Trinitas met medewerking van mej. Cor- ry Bijster (sopraan). te gronden zou doen overwegen, binnen den pachttijd tot verlagen hunner pachtprijzen over te gaan heeft de minister van financiën geant woord 1. De ondergeteekende is van meening, dat ieder geval afzonderlijk zal moeten wor den bezien en dat voor een algemeene toe zegging, welke rechten zou scheppen, geen plaats is. 2. De ondergeteekende is niet bevoegd, een oordeel uit te spreken over wat particu liere eigenaren van verpachte goederen be- hooren te doen, noch in staat den invloed te peilen, welken regeeringshandelingen te de zer zake op de overwegingen van particuliere eigenaren kunnen oefenen. MOND- EN KLAUWZEER. Het antwoord van de regeering op vragen van het Kamerlid Boon over het middel Matafto tegen mond- en p klauwzeer. Op vragen van het Tweede Kamerlid Boon: 1. Kan de minister inlichtingen verstrek ken omtrent de werking van het middel Ma tafto bij vee, lijdende aan of besmet met het virus van mond- en klauwzeer, dat volgens de jongste berichten in Spanje onder weten schappelijk toezicht is toegepast? 2. Zoo neen, is de minister dan bereid met het oog op de groote belangen der Ne- derlandsche veehouders onmiddellijk daar omtrent inlichtingen te doen inwinnen en enkele onbevooroordeelde deskundigen naar Spanje te zenden, ten einde zich ter plaatse omtrent de werking van genoemd middel op de hoogte te stellen? 3. Mochten de inlichtingen uit Spanje hoopgevend zijn ten opzichte van genezing of onvatbaarmaking van door mond- en klauwzeer aangetast vee, wil de minister als dan bevorderen, dat ten spoedigste in Neder land proeven worden genomen, waar het vraagstuk weer urgenter is geworden, door dien in de onmiddellijke omgeving van 's- Gravenhage een ernstige mond- en klauw- zeer-epidemie heerschende is? 4. Is de minister niet van meening, dat niets onbeproefd moet worden gelaten om deze zoo gevreesde ziekte, die den veehouders honderdduizenden guldens schade berok kent, zoo deugdelijk mogelijk te bestrijden? heeft de minister van binnenlandsche za ken en landbouw geantwoord: Vraag 1. Behalve niet gunstige gevolg- trekkingen naar aanleiding van de indertijd in Nederland verrichte proefnemingen, zijn den ondergeteekende omtrent de werking van het Matafto gegevens van lateren datum uit het buitenland bekend. Volgens prof. O, Waldmann, directeur van het mond- en klauwzeer instituut te Fiems in zijn nota aan de vergadering van het Internationaal Veeziekten-Bureau 1929 te Parijs is het bewezen, dat het Ma tafto geen enkele specifieke werking bezit. Ten aanzien van de in Spanje plaatsgehad hebbende proefnemingen werd van den direc teur van het internationaal veeziekten-bu reau vernomen, dat de commissie, die met het onderwerpelijke middel gewerkt heeft, over de werking een vage conclusie formuleerde, waarbij intusschen naar voren kwam, dat het voorbehoedend vermogen van het Matafto als twijfelachtig beschouwd moest worden. Het middel is in Spanje niet officieel gere gistreerd, zooals de wetgeving aldaar ver- eischt. Vraag 2 en 3. In verband met het boven staande, kan de beantwoording der vragen 2 en 3 vervallen. Vraag 4. Deze vraag wordt uiteraard zonder eenig voorbehoud bevestigend beant woord, en de feiten bewijzen, dat steeds in dien geest is gehandeld. De ondergeteekende zal nader overwegen, zulks in het algemeen belang en dat van de veehouders in hei bijzonder, of en in hoeverre hij gevolg kan geven aan het algraieen ad vies van het meergenoemd internationaal bu reau, om niet toe te laten de aanwending van zoogenaamde specifieke geheimmiddehn tegen mond- en klauwzeer, indien hun af doende gunstige werking wetenschappelijk niet is vastgesteld. VACANTIEHUIZEN GEOPEND. Zaterdag zijn te Zandvoort de eerste zes vacantiehuizen van de „Spoor- en Tramweg- Vacantishuizen Stichting'' met een rede van den voorzitter der stichting, mr. J. H. Jonckers Nieboer, geopend. Het volgend jaar hoopt het bestuur ook op andere badplaatsen en op de Veluwe huizen openen. PRINSES JULIANA VERLOOFD? Er gaan te Londen geruchten, dat prinses Juliana in het geheim verloofd zou zijn met prins Wilhelm von Erbach Schönberg. Wij geven dit bericht als een te Londen loopend gerucht, zonder daarmede te willen zeggen, dat het méér dan dat zou zijn. ERNSTIG ONGEVAL. Vrijdagmiddag omstreeks vijf uur wilde op den grintweg Hellendoorn—Nijverdal het 5- jarig zoontje van den heer R. de straat over steken, juist toen uit de richting Nijverdai een auto naderde. Hoewel de chauffeur uit alle macht remde, kon hij niet voorkomen dat de kleine in aanraking kwam met het spat bord. Zaterdag is het kind tengevolge van de .opgejoopen verwondingen overleden RUMOERIGE ZATERDAGAVOND TE WORMERVEER. Politie slaags met publiek. Zaterdagavond omstreeks halfelf ontstond volgens De Crt. in een café aan de Markt straat te Wormerveer. De inspecteur van de gemeente-politie te Wormerveer, die van den twist op de hoogte gesteld werd, begaf zich naar binnen en gelastte het café te ontrui men. -Daar het kermis was, was er spoedig vrij veel publiek bijeen, dat partij trok tegen de agenten. Opperwachtmeester Arends werd door drie mannen aangevallen en op den grond gesmeten. Een andere marechaussee had het eveneens geducht te kwaad, toen een paar van de belhamels hem naar de keel vlogen. De politie trok de wapens, waarbij rake klappen werden uitgedeeld. Zij arres- teerd zekeren G. met zijn echtgenoote en een zoon, die zich reeds bij het begin van de ruzie in het café hadden bevonden, en later werd ook de tweede nog gearresteerd. Het publiek bleef bij de arrestatie lasting en opdringerig. Er bevonden zich verscheiden verkeerde elementen onder, die ter kermis waren gekomen. Om de orde te handhaven werd ten slotte een charge uitgevoerd, waarbij de politie met vuurwapenen in de lucht schoot om ruim baan te maken. Des nachts werden alle gearresteerden weer op vrije voeten gesteld. Een hunner had een flinke buil aan het hoofd en ook de an deren hadden flinke klappen opgeloopen. DE KINDERMOORD IN DE BETUWE. Omtrent den kindermoord te Valburg ver nemen wij, dat er geen enkel verband bestaat met den moord te Blijdorp. Hedenmorgen heeft onder groote belang stelling de teraarde bestelling van het stoffe lijk overschot van het jeugdige slachtoffer plaats gehad. In de overvolle katholieke kerk te Valburg werd een gezongen requiem opge diagen. Op het kerkhof werden nog eenige woorden gesproken door baron Lewe van Aduard uit Valburg, die zijn diep leedwezen over het gebeurde betuigde en verzekerde, dat de geheele bevolking deel neemt. Hij consta teerde, dat de onverlaat geen streekbewoner is. De bevolking van het geheele land is door den afschrijselijken daad opgeschrikt. De lijkkist was niet vele bloemen bedekt. De dader van den moord is thans naar Arnhem overgebracht en aldaar ingesloten. WAARSCHUWING. De Burg. van Baarle-Nassau waarschuwt een ieder voor de firma Frans Mertens, Molenstraat 129 te Baarle-Nassau. Deze firma is niet te Baarle-Nassau gevestigd, doch behoort ergens in België thuis en heeft bij haar bezoeken aan ons land pied a terre in de in Baarle-Nassau gelegen Belgische gemeente Baerle-Hertog, Molenstr. 120. Ge noemde firma maakt door middel van voor gewende loterij (vroeger door prijsraadsels) en het in uitzicht stellen van photographische vergrootingen, tegen geringe vergoeding voor fotokosten, misbruik van de goedge lovigheid van het publiek, door de gezonden foto en de belofde vergrooting niet af te zen den zonder dat daarvoor een lijst wordt ge kocht, die te duur betaald moet worden. (Overneming door alle Ned. bladen wordt verzocht.) HEVIGE TWIST TUSSCHEN VADER EN ZOON. Laatstgenoemde door revolverschot gewond. In de Rozenstraat te Delft ontstond Za terdagavond een hevige ruzie tusschen den werkman H. D. en diens vader P. D. wonen de in dezelfde straat. Eerstgenoemde ontstak in zoo'n hevige woede, dat hij alle ruiten in het woonhuis van zijn vader kapot sloeg. Na het volvoeren van deze daad trok H. D. zich even terug, maar verscheen spoedig weer ten tooneele. Hij was nu gewapend met een groote bijl en nam een zeer dreigende hou ding aan. Uit angst heeft daarop een jon gere broer, J. D., die bij zijn vader inwoont, een schot gelost uit een flobert pistool, dat H. D. in het onderlichaam trof. Het slacht offer is naar het gasthuis vervoerd, waar men zal trachten den kogel te verwijderen. J. D. heeft na het gebeurde de vlucht ge nomen, doch heeft zich Zondagmiddag vrij willig bij de politie gemeld. Daar is komen vast te staan, dat hij geheel uit zelfverdedi ging heeft gehandeld, heeft men hem, na ver hoor, weer op vrije voeten gesteld. H. D. stond, naar de Crt. verneemt, bij de politie als ongunstig bekend. INDUSTRIEELE SPIONNAGE? Te Haaksbergen heeft deze week een per soon, die naar nader is gebleken, een em ployé was van een concurreerende onder neming elders, zich door insluiping toegang verschaft tot de gebouwen der Twentsche Kabelfabriek te Haasbergen. Deze persoon, die zich reeds eenige keeren op verdachte wijze in de nabijheid der fabriek had ver toond, logeerde onder valschen naam in een hotel te Haasbergen. Door de politie onder vraagd, gaf hij tenslotte zijn juisten naam op, doch voegde hieraan een onware opgaaf omtrent zijn positie toe. De politie heeft de zaak in handen, zoodat dit muisje nog wel een staartje zal hebben KINDERVERLAMMING. Het tweejarig dochtertje van De V. te Zaandam, dat Donderdag in de barak werd opgenomen, lijdende aan kinderverlamming, is Zondagmorgen overleden. Te Vriezeveen is wederom een geval van kinderverlamming geconstateerd, thans bij het tweejarig zoontje van den heer G. H. J. Het kind is naar het r.-k. ziekenhuis te Al melo overgebracht. DRIELING TE ZUIDLAREN GEBOREN. In het gezin van Jb. Kluit te Zuidland is een drieling (drie zoons) geboren. CONGRES VOOR TECHNISCH BEROEPSONDERWIJS. Bij beschikking van den minister van on derwijs, kunsten en wetenschappen zijn aan gewezen de gedelegeerden van de Nederland- sche regeering bij het internationaal congres voor technisch beroepsonderwijs, dat te Luik zal worden gehouden. Hoofd der delegatie zal zijn de heer H. J. de Groot, inspecteur- generaal van het nijverheidsonderwijs. Lid van de delegatie zal o.m. zijn mej. J. F. Beu- mer, vroeger directrice van de huishoud- en industrieschool te Alkmaar» thans te Amster- dam en onlangs benoemd tot inspectrice van het nijverheidsonderwijs. OUDE INBRAAK TE IJMUIDEN. Bij het graven van het nieuwe spuikanaal te IJmuiden, doen vele excavateurs, in de wandeling ook wel „IJzeren Man" genaamd meters zand verplaatsen. Dezer dagen haal de men een ijzeren geldkistje naar boven, dat bij opening bleek een spaarbankboekje te bevatten. Op 27 Augustus 1921 werd er bij den caféhouder Musters, die in de toen nog ongerepte Breesaap woonde, ingebroken. Er werd een geldkistje, inhoudende een spaarbankboekje, waarop 1200 stond, als mede een aantal gouden Engelsche ponden, ten bedrage van ongeveer 2000 ontvreemd Van de daders heeft men later nooit eenig spoor kunnen vinden. Het merkwaardige vaa deze vondst is, dat de man, die den excava- teur bedient, vroeger een kostganger van den heer Musters is geweest en toen hij het boek je zag, zich oogenblikkelijk den diefstal her innerde. De oorspronkelijke eigenaar en diens vrouw zijn inmiddels overleden, doch het kistje is aan hun dochter te IJmuiden over handigd. Het spaarbankboekje is thans waardeloos, daar indertijd een duplicaat- beekje werd uitgereikt. Alcohol en snelverkeer. Gistermiddag tegen vier uur naderde uit de richting Haarlemmerweg een auto, die te Amsterdam van den Hoofdweg de Orthelius- straat wilde inslaan. De bestuurder, tevens eigenaar van den wagen, een 53-jarig Am sterdammer, bleek echter onder den invloed van sterken drank te verkeeren, waardoor hij den auto in de Ortheliusstraat tegen een standpijp van de brandweer reed. De stand pijp werd vernield en de wagen botste ver volgens tegen een boompje, dat knakte. Ten slotte kwam de auto, na een botsing tegen een lantaarnpaal, tot stilstand. De wagen was toen zoodanig beschadigd, dat de eige naar er zijn gevaarlijken tocht niet mee kon voortzetten. De man werd door de politie ingerekend, die hem vasthield tot hij gister avond zijn roes had uitgeslapen. Nadat pro ces-verbaal tegen hem was opgemaakt, werd hij in de gelegenheid gesteld, zijn beschadig den auto, die onder politie-bewaking was achtergebleven, te laten wegsleepen. Auto plat gedrukt tusschen twee treinen. Hedenmorgen heeft te Haarlem een ernstig auto-ongeval plaats gehad. Toen een trein van de N.- en Z.-Hollandsche Electrische Tramwegmij. uit Zandvoort over de brug bij de Amsterdamsche Poort bij Haarlem reed, wilde een automobilist den trein links pas- seeren. D.e bestuurder van den auto had niet gezien, dat uit tegenovergestelde richting eveneens een tramtrein aankwam. Op de brug werd de auto, die vrij snel reed, door de tramtrein uit Amsterdam gegrepen en tegen den trein uit Zandvoort gedrukt. De wagen werd tusschen beide treinen to taal in elkaar gedrukt. Van de auto, een klei ne wagen van den heer P. J. M. Leeuwen berg uit Haarlem, bleef niet veel over. Er za ten in den auto drie personen. Naast den bestuurder zat de heer Verkley uit Haarlem Deze kreeg het stuurrad tegen de borst, aan dé gevolgen waarvan hij bijna onmiddellijk overleed. De andere inzittenden werden niet ge wond. Het duurde een uur, voordat de auto tusschen de beide trams was verwijderd. Een van de trams moest daarvoor opgevijzeld worden, zoodat de dienst AmsterdamZand voort groote stagnatie ondervond. Het lijk van den heer Verkley is overge bracht naar de Maria-stichting te Haarlem. Schoolkind door een vrachtauto gegrepen en gedood. Hedenmiddag te ruim 12 uur staken twee kinderen, die uit School kwamen, bij het post kantoor te Lisse plotseling den straatweg over. Beide kinderen werden gegrepen door een vrachtauto van Van Gent en Loos. Een der kinderen, een zesjarig jongetje, werd overreden en op slag gedood. Het andere kind bekwam weinig letsel. Een dronken motorrijder valt met zijn motor. Zondagavond is de motorrijder A. Over keek uit Woensdrecht tusschen Rilland en Bath van zijn motorrijwiel gevallen. Hij werd bewusteloos opgenomen en per auto naar Woensdrecht vervoerd. Het bleek, dat de man dronken was. Aanrijding met doodelijken afloop. In den nacht van Zaterdag op Zondag is op de Kruiskade te Rotterdam de 56-jarige kolenwerker R. Huiswerker, uit de Tuinder straat, aangereden door een vrachtauto, die bestuurd werd door den 18-jarigen H. D. De bestuurder trachtte te remmen, doch door de gladheid slipte het achtergedeelte van den wagen, waardoor H. getroffen werd. Hij kreeg een schedelbreuk en is eenige uren later in het ziekenhuis aan den Coolsingel aan de gevolgen overleden. Op het lijk is sectie verricht. Tegen den be stuurder is proces-verbaal opgemaakt. UITGEEST. Droevige vondst. Vrijdag jl. heeft men op het strand te Schoor! het lijk gevonden van den sedert Maandag vermiste plaatsgenoot den heer A. van Thijn. Men zal zich herinneren dat genoemd per soon Maandagmorgen de ouderlijke woning heeft verlaten, zonder achterlating van adres waar hij heen zou gaan. Daar hij de.eerstvol gende dagen niet terugkeerde werden alle po gingen in het werk gesteld zijn verblijf op te sporen, totdat Vrijdag alhier bekead werd dat zijn lijk onder de gemeente Schoorl is aange spoeld. Vermoedelijk is v. T. bij het baden verdronken. Gister had te Alkmaar op de Israëlitische begraafplaats de ter aarde bestelling plaats Van Thijn was 31 jaar oud en in onze plaats een bij de menschen gezien persoon zoodat dit droevige bericht bij velen verslagenheid heeft opgewekt. Politie-voetbal. Dinsdagmiddag 3 uur zal door het Alk- maarsche Politie Elftal een wedstrijd worden gespeeld tegen hun collega's uit Amsterdam, waarvan het tweede elftal naar hier komt. Voor dezen wedsrijtd is door een belang stellend ingezetene een mooie lauwerkrans beschikbaar gesteld. Tegen dit elftal heeft Alkmaar in de com petitie alhier met 21 gewonnen en te Am sterdam met 41 verloren. Het belooft een spannende wedstrijd te worden. DE BURGEMEESTER VAN ZWAAG OVERLEDEN. Zoo juist bereikt ons het bericht, dat de burgemeester van Zwaag. de heer J. C. G. C. Dibbets, na een langdurig ziekbed gisteren ió overleden. GROOTE BRAND IN GRAANSILO. Nabij de dokken van Buenos Aire is brand uitgebroken in een geheel gevulde graanop- slagplaats, die door het vuur grootendeels verwoest werd. De schade wordt geschat op 1 millicen peso. DE REIS VAN VON HINDENBURG. Vanmorgen tegen tien uur arriveerde rijks president von Hindenburg per auto te Bin- gen, waar hij door een enthousiaste menigte werd begroet. De burgemeester heeft hem met een begroetingsrede verwelkomd, nadat een daveren „Hoch" op van Hindenburg was uitgebracht reikte de burgemeester hem een beker wijn, waarna een dronk op de Sabiners uitbrak. Vervolgens sprak de rijkspresident de oudste veteranen toe en herinnerde hen er aan, dat hij reeds tijdens den oorlog van 1870 als kapitein te Bingen had vertoefd. In een optocht van auto's ging het vervolgens door de met menschen overvulde, versierde straten naar de Drunesbrug, vanwaar naar Munster Starsheim Obersheim naar Bad Kreuznach werd gereden. Overal was de be volking op de been om den rijkspresident toe te juichen. EEN KOUDEGOLF IN ARGENTINE. Men meldt dat Argentinië op het oogen- blik door een buitengewone koudegolf wordt geteisterd. Te Buenos Aires is de temperatuur 6 graden onder nul. Te Commodore Rivada- via, de petroleumhaven van Zuid-Argenti- nië, daalde het kwik tot 21 graden onder nul. Ten gevolge van den hevigen sneeuwval zijn vele spoorwegverbindingen verbroken. Groo te belangstelling bestaat er echter voor de Radimfiscli Weerbericht, naar waarnemingen, verricht in den morgen van 21 Juli. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 763,8 te Ingö. Laagste barometerstand 748.0 te Yan mouth. Verwachting, geldig tot den avond van 22 Juli: Matige, Z.-Westelijke tot Nrd.-Westelijke wind; afwisselende bewolking; weinig of geen regen; iets koeler. opening van de eerste wintersportgelegen heden te Los Andes in de Cordilleras de Los Andes. GROOTE BRAND IN HANNOVER. Gister werd het dorp Hardegsen door een grooten brand geteisterd. Door onbekende oorzaak brak brand in een schuur uit, die zich met groote snelheid voortplantte, zoodat binnen korten tijd twee woonhuizen en tien schuren met stallingen in lichter laaie ston den. Alle brandweren uit de omgeving ver leenden assistentie, doch konden niet belet ten dat de brandende perceelen geheel in de asch werden gelegd. Verdere uitbreiding kon worden voorkomen. De schade is aanzienlijk daar de nieuwe oogst reeds gedeeltelijk in de schuren geborgen was. voor Belaste "Vaarden, 's Gravennaflej "/Omet jaarliiksche uitloting 40-JARIG JUBILEUM. Heden viert de heer P. Blok, alhier, den dag waarop hij voor 40 jaar in dienst trad bij de Alkmaarsche metaal- en ijzergieterij. Van de directie ontving de jubilaris een enveloppe met inhoud, terwijl hij op het kan toor werd ontvangen en daar door den direc teur toegesproken werd. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 9.40 uur licht op- NIET NEUTRAAL!? Een causerie over zwemmen niet in het algemeen radioprogramma. Hedenmiddag half 2 deelde de omroeper van het algemeen radio-programma deze week verzorgd door de A.V.R.O. den luis teraars mede, dat de aangekondigde causerie van den heer C. Minnes Jr. over: „Het nut en de noodzakelijkheid van zwemmen'' niet mocht worden uitgesproken als niet behooren- de in een algemeen programma. De beslissing van de omroep-controle- commissie lijkt onr wel aanvechtbaar! 1 HEUHS Opgave van HToordtiollaiidsch Landbouwkrediet I.V. (Ontvangen per draadlooze telefoon) 1000 STAATSLEENTNGEN. 5 1918 B ANK-IN STELLIN GEN. Handel Mpij Cert. v. Kol Bank Ned Ind. Handelsbank Franscbe Banken (3) D. Reichsbank 1NDUSTR. OND. BINNENL Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert. Centrale Suiker Holi. Kunstzijde Margarine Unie Philips Gloeilampen Gem. Bezit INDUSTR. AAND. BUITENL Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Steel comm. Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Cult. Vorstenl. Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Alg Explor. Mij Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr. Perlak RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber. Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Holl. Amerika Gem Eig. Scheepvaart Unie Kon. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembah Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. Erie Milwaukee Southern Rails Union Pacific Wabash •Exdividend. fExclaim, Koers van heden Vorige koers pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.— 1025/r k 156'/, 167 s,g 14 57, 501 273 157 505 1053/, 943/, 127»/, 65 1U63/4 272 345 105i/s.6 1257, 269 344 1051-6» 125'/, 268-71 345-8 75-82 65 268^-91 66»/, 101 Vu 86'/, 28'/, 164 276'/, 296/8-1 103-1 296/8. 661/, 1037, 293/4-1 165'/, 4 453'/, 340 127 102.50 38 452 341 451-3 4 1853/4 717, 80 182 70 67 Vs 382»/, 3935/8 1623/, 3921/, 392-3 3923/, 1153/4 76 1203/8 771/4 4*8 114»/, 77 78 114-6 116-7 4'/, U5V, 248/8 161 69 63 26 25 - 63 1 681:4 325 343 3257,8 67 321 325 317-| 341»/, 322 i 1 431/, 16'/i 95 2217, 37'/, ïö-1/4 43 39-»/, i PROLONGATIE vorige koer* 2i/s pCt. heden 1'/, pCt, WISSELKOERSEN AMSTERDAM. pl.m. 2.15 104»-5J 81-4 269-i 342-4 103'/s-| 2911/w 452-3 391J-2J U5»-6i 119 1591/, 318-9 340 39Vi (Belga) Londen Berlijn Parijs Brussel Bazel Weenen p. Sch. 100 Kopenhagen N.w-Vork ."f»'0™*. IM* i j kkki Vorige koers 12.08»/. 59.32i/. 9.78 34.73 48.31 35.121 66.60 66.821/, 66.60 2.481/, 13.02»/, Koers op heden 3 uur 12.09 59.35 9.78 34.75 48.30 35.121/, 66.577, 66.821/, 66-5 LV, 2.48i£ 13.01

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 2