SPOOR's MOSTERD Spoor's gestampte Muisjes Rechtszaken Sport Marktberichten PE AVO\TlBi;\ VA\ EÉN'VERKEERSAGENT JE. FOSTER'S MAAG PILLEN nnnrV geraspte pUUr oZwitsersche Kaas 74 75 76 77 78 Indien uw spijsver tering verstoord is, gebruik dan eenige Foster's Maagpillen. - Zachte, afdoende wer king, zonder eenige kram pen. f0.65 per flacon. is niet practisch en geeft geen ruimte genoeg voor de grootere gezinnen. Voor deze zijn e. echter geen voldoende aantal woningen, zoo dat zij vaak moeten huizen in te kleine wo ningen, wat de onzedelijkheid in de hand werkt. Doordat de overheid niet zorgt voor een grooter aantal woningen voor de talrijke gezinnen, dwingt zij tot onzedelijkheid.De minimum-eischen voor een woning voor een groot gezin mogen zijn: beneden een groote kamer (beter^an twee kleinere); een slaap kamer voor de ouders en het jongste kind, een dito voor hoogstens vijf bedden, twee met hoogstens drie bedden en bovendien een ziekenkamer. Met meubilair dient men sober te zijn: geen waschtafels en geen losse kas ten, maar muurkasten. Spr meende dat van de circa 15 millioen die jaarlijks vopr wo ningbouw worden uitgegeven, wel 3 a 5 mil lioen mogen bestemd worden voor woningen ten behoeve van de groote gezinnen. Uit de besprekingen over deze inleiding verschillende heeren voerden naar aanleiding hiervan het woord kwam o.a. naar voren dat nog allerwege een tekort bestaat aan wo ningen met een huurwaarde van zes a zeven gulden, de duurdere woningen zijn er ge noeg, er dreigt 'jjaarvan zelfs overproductie De heer Jacobse (Alkmaar) deelde mede, dat zijn afd. woningen heeft gebouwd met beneden drie vertrekken (waaronder een flin ke huiskamer) en boven drie a vier slaapka mers. Van de 42 woningen zijn er elf be stemd voor groote gezinnen en dus iets groo ter dan de andere, maar voor alle geldt als huur 5.60 per week, doordat men de mede werking verkreeg der gemeente, die ook nu weer grond zal verstrekken voor nog 40 wo ningen. De voorzitter zegde toe, dat er een- studie commissie zal worden ingesteld, die het wo ningvraagstuk van alle kanten zal bekijken Het huurfonds De heer J. M. H. van de Ven uit Heerlen hield een inleiding over het huurfonds, ook wel genoemd huur-nivelleeringsfonds. Het geeft een der vormen aan, waarop men daadwerkelijke hulp kan verleenen aan de groote gezinnen voor het verkrijgen van een goede woning. De gemeenschap heeft hiertoe den plicht, omdat het gezin het middelpunt vormt van de maatschappij. De woning die het gezin betrekt, moet in overeenstemming zijn met zijne behoeften, en als de vader dat niet kan betalen, moet de gemeenschap hel pen. Dit nu kan op verschillende wijzen ge beuren, gelijk spr. met voorbeelden uit eenige gemeenten aangaf. Hoe men het ook wil re gelen, doet er niet zooveel toe, als men maat wat doet, want we moeten nu eindelijk eens 'daden zien, platonische liefdesbetuigingen voor het groote gezin hebben we al genoeg gehad. Laat men trachten de woningvoorzie ning behoorlijk te regelen, aldus besloot spr., men kan er verzekerd van zijn, de sympathie te genieten van gemeenten en staat. Telegrammen van hulde. Op voorstel van den voorzitter werd beslo ten tot het verzenden van hulde-telegrammen aan den socialen bisschop Aengenent en den aartsbisschop. Rondvraag en sluiting. Bij de rondvraag werden nog verschillen de punten naar voren gebracht Wij noemen hiervan een verzoek om aandacht te schenken aan de jeugdherbergen, om te voor komen, dat roomsche kinderen geraken in kringen waar zij niet behooren. De voorzitter antwoordde, dat over dit vraagstuk reeds be sprekingen zijn gevoerd met het episcopaat, Pat echter zijn standpunt nog niet heeft ken baar gemaakt. Zoodra dit het geval is, zuV !en de leden er meer van hooren. Hierna volgde sluiting van de vergade ring, met dankbetuigingen o.a. aan de afdee- ling Alkmaar voor de vele werkzaamheden, die aan de voorbereiding dezer bijeenkomst hadden vastgezeten. Des middags maakten de afgevaardigden een autotocht door Alkmaar en de omgeving en heden zullen een twintigtal de Zuiderzee werken gaan bezichtigen. BEBOUWINGSVERORDENING. In bijlage 79 zeggen B. en W. het vol gende: Zooals in de toelichtende beschrijving, behoorende bij het plan tot wijziging van het uitbreidingsplan voor den Ber- gerweg c.a., is opgemerkt, ligt het in de bedoeling om den aard der bebouwing, zooals deze op het plan tot herziening van het uitbreidingsplan 2e gedeelte zal worden aangegeven, nader te doen re gelen bij verordening. Het ontwerp daar van bieden B. en W. den raad aan. Een dergelijke verordening is noodig, omdat de wijze van bebouwing en de be stemming der in het plan van uitbrei ding begrepen gronden op de kaarten, teekeningen en toelichtende beschrij ving, tot het plan behoorende, niet tot in bijzonderheden kan worden geregeld. Ook de Vaste Provinciale Commissie voor uitbreidingsplannen heeft op de wenscflelijkheid van een bebomvings- verordening gewezen. Ten aanzien van de onderscheiden bestem mingen van gronden, in het uitbreidingsplan gelegen (verspreide-, open-, half open-, ge sloten bebouwing, bestemming voor handels- en industrieele doeleinden) is de wijze van bebouwing in het ontwerp uitvoerig geregeld. Daarin is voorts vermeld de ruimte, die ter weerszijden van gebouwen onbebouwd moet blijven, de wijze van afscheiding van de ge bouwde eigendommen en daarbij behoorende tuinen, de verplichting tot ophooging der bouwterreinen en het aanleggen en onderhou den van voortuinen, waar deze op het plan van uitbreiding voorkomen, terwijl tenslotte nog een strafbepaling is opgenomen om aan de verordening de noodige sanctie te verlee nen. i Hoewel wij aanvankelijk van oordeel wa ren, dat de bebouwingsverordening zou moe ten gelden voor het uitbreidingsplan 2e ge deelte, schijnt het ons meer doelmatig, dat de verordening eveneens zal gelden voor andere plannen van uitbreiding, die in de toekomst worden vastgesteld, zoomede voor toekom stige herzieningen van het uitbreidingsplan. De op het door de Commissie voor het ont werpen van de Strafverordeningen samenge stelde ontwerp-bebouwingsverordening be trekking hebbende adviezen der gezondheids commissie, d.d. 17 Maart j.1. en van de Com missie van bijstand voor de openbare wer ken. d.d. 24 April j.1. leggen wij hierbij over, onder opmerking dat een der leden der Com missie, voor het ontwerpen van strafverorde ningen zich alle vrijheid heeft voorbehouden, aangezien hij een andere indeeling der ver schillende soorten van bebouwing voorstaat. B. en W. geven U in overweging dienaan- gaande een verorden,ng vast te stellen. VERNIEUWING WEGDEK LAAT. In bijlage 94-zeggen B. en W.: Gelijk Uwe Vergadering bekend is, staat op de begrooting voor 1930 een bedrag van 8510.— (gewone dienst) uitgetrokken voor de vernieuwing van de Laat. Gebleken is evenwel, dat de toestand, waarin het wegdek van de Laat verkeert, van dien aard is, dat een algeheele vernieuwing noodzakelijk is. Ons aanvankelijk standpunt en ook dat van de meerderheid der Commissie van bij stand voor openbare werken was, dat hierin een aanwijzing lag om de verbetering van de bestrating van de geheele Laat te vinden door het aanbrengen van een nieuwe klinker bestrating. Nadere overweging van de verschillende plannen heeft ons tot de overtuiging ge bracht, dat gelet op de ontwikkeling van de stad en op de in de toekomst in het belang van het verkeer te stellen eischen voor een drukken verkeersweg en een winkelstraat als de Laat een asphaltwegdek meer aanbeve ling verdient. De Commissie van bijstand voor openbare werken heeft eveneens haar standpunt her zien en geeft thans unaniem aan een asphalt wegdek voor de geheele Laat de voorkeur. Bij het uitbrengen van haar eerste advies heeft zij zich o.m. laten leiden door de over weging, dat bij de begrooting voor 1930 door Uwe Vergadering was besloPn de Laat van een klinkerbestrating te vooraen door ver nieuwing van enkele gedeelten. Zij geeft blijkens haar bij de stukken over gelegd advies van 19 Juni j.1. in overweging de Laat van de Koorstraat tot den Limmer- hoek te asphalteeren en de klinkerbestrating voor den Limmerhoek, die onlangs opnieuw is verstraat, te behouden. Wij kunnen ons daarmede vereenigen. De kosten van deze asphal teering, waarin begrepen het leggen van dubbele leidingen, de verandering der boombeplanting en de aanleg van trottoirs met granieten banden van de Huigbrouwerstraat tot de Zoutstraat bedragen 94.250. Voor de verandering van het wegdek is daarvan bestemd 37.000. Na een uitvoerige uiteenzetting stellen B. en W. voor: I. de verbetering van de bestrating van de Laat aan te brengen door deze te voor zien van een asphaltwegdek en, voor zoover nog niet aangebracht, van trottoirs met granieten banden, over eenkomstig het hiervoor genoemde plan van 94.250. ÏI. voor het onder I bedoelde werk aan ons College een extra-crediet toe te staan van 91.500, nader te regelen bij suppletoire begrooting; III. ons College te machtigen aan de Ver- eeniging van Laat-bewoners te berich ten, dat de Laat zal worden geasphal- teerd. 6. De vereeniging betaalt aan de gemeente ijdrage in ae ko 4 en 5 genoemd een som van f 5000, te vol als bijdrage in de kosten voor de werken sub doen zoodra het gebouw is opgeleverd, B. Burgemeester en Wethouders het crediet te verleenen, noodig voor de uitvoering van de sub A bedoelde overeenkomst; C. de uitgave bedoeld, sub B., nader te re gelen bij suppletoire begrooting. ADJUNCT INSPECTEUR VAN POLITIE. In bijlage 97 stellen B. en W. den raad voor het politiepersoneel uit te breiden met een adjunct-inspecteur te be- LEVERING VAN GAS IN DE GEMEENTE KOEDIJK. In bijlage 90 stellen B. en W. voor sluiten: 1met de gemeente Koedijk de in ontwerp hierbij gevoegde overeenkomst aan te gaan omtrent de levering van gas uit de gasfabriek te Alkmaar in eerstgenoemde gemeente; 2. Burgemeester en Wethouders te mach tigen van de gemeente Koedijk te huren of in gebruik te nemen het terrein of gebouw be doeld in artikel 6 der ontwerp-overeenkomst tegen een door hen met het gemeentebestuur van Koedijk nader overeen te komen vergoe ding; 3. aan Burgemeester en Wethouders het voor de uitvoering der onder 1 en 2 bedoelde besluiten vereischte crediet te verleenen en na der bij suppletoire begrooting te regelen. KANTONGERECHT TE ALKMAAR. (Vervolg). OVERTREDING ART. 22 MOTOR- EN RIJWIELWET. De heer E. L. Str., die te Heiloo met zijn broeder en nog 'n compagnon een zuivelfa briek- exploiteert, heeft de riskante verplich ting op zich genomen, de melkbussenauto te chauffeeren, tot dusver zonder ernstige tegenslagen, doch op Zondag 1 Juni had hij het ongeluk op den rijksstraatweg onder de gemeente Limmen, bij het uitwijken van tijd zijn bewijsstukken, dat hij aan alle wet telijke bepalingen getrouwelijk had voldaan, aan Wijnberg te kunnen toonen en werd hiermede bij het opleggen der straf rekening gehouden door het opleggen van 2 maal 2 boete of 2 maal 2 dagen. Wat betreft de ont brekende wegenkaart zal veroordeelde ver moedelijk een transactie hebben kunnen aan gaan en anders zal hij nog terecht moeten staan voor den politierechter, met den rüks advocaat als vertegenwoordiger der admi nistratie der directe belastingen. HOOG EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE IN ZOMERTIJD. Tennis. Wedstrijden te Alkmaar. L a w n-T e n n i s. Het gaat in Alkmaar met de beoefening van het tennisspel goed vooruit. En dat is een ver blijdend teeken. Want dit fraaie zomerspel, dat zoovele sportieve eischen stelt kan niet ge noeg beoefend wonjen. Verschillende clubs doen serieus hun best om het spelpeil te ver beteren en spelen dan matches tegen anders clubs. De Alkmaarsche club „Dumas" had on langs een bezoek gebracht aan de club „Deuce" op Texel. De eilandbewoners hadden daar uit 8 partijen een 53 overwinning be haald. Gisteren brachten de Texelaars hun tegenbezoek op de banen van het Gemeente lijk Sportpark en het is voor beide clubs een genoeglijke sportdag geworden. In 't geheel werden ook nu 8 partijen beëindigd. Twee partijen moesten met het oog op het vertrek der gasten worden afgebroken. In de één stond Alkmaar, in de andere Texel voor. Van de 8 partijen won elke club er vier, zoodat de uitslag 44 werd, wat zeer goed de verhouding weergaf, want „Dumas" en „Deuce" lijken ons precies aan elkaar ge waagd. Van de twee heeren-enkelspelen won elk één. H. Meijer (Alkmaar) behaalde een mooie d den sterk overwinning op ken speler Zander, die eveneens een aantrekkelijk spel speelde. Hamming (Texel) won van K. Langendijk, na een spannende eerste set. Mevr. Wielagev. d. Oord1 won door heel goed spel van mej. A. Kikkert (Texel), terwijl een ander motorriji rijtuig a wie; bleek den smid P. een rechts .van den straatweg rijdend wielrijder, zooals later OVEREENKOMST BOUW OUDE- t LIEDENTEHUIS DOOR DE VER EENIGING „WESTERLICHT". Het gebouw zal met het front komen naar de Kruislaan. In bijlage 98 stellen B. en W. voor te be sluiten: A. Burgemeester en Wethouders te machti gen, met de vereeniging van N. H. Diaco nieën „Westerlicht" te Alkmaar een over eenkomst aan te gaan als volgt: 1. Er heeft een ruil van grond plaats, waarbij de gemeente' aan de vereeniging een oppervlakte grond afstaat van het perceel kadastraal bekend Sectie E. nr. 3428, die voldoende is om de vereeniging de beschik king te geven over het voor den bouw en tuinaanleg benoodigde terrein, ter tota'e grootte van 75 c.-A. (lang 100 M., breed 75 M.) De vereeniging staat de perceele.n kadastraal bekend Sectie E. nrs. 761 en 621 geheel of voor een deel aan de gemeente af indien en in zoover de vereeniging aan dat terrein voor den bouw en den tuinaanleg geen behoefte heeft. De juiste ligging en de grootte van de te ruilen perceelsgedeelten worden nader door Burgemeester en Wet houders in overleg met de vereeniging be paald. De ruil geschiedt met gesloten beur zen. 2. De gemeente draagt zorg, door opzeg ging van huur aan den heer P. J. Potgieser, dat tijdig het voor den bouw benoodigde ter rein vrij van huur is waarbij zal worden ge tracht, de uitoefening van het bedrijf van den huurder, zoolang hem dit nog kan wor den toegestaan, zoo weinig mogelijk te be lemmeren. 3. Omtrent de plaatsing van het gebouw, dat op tenminste 40 M. uit de Kruislaan zal worden opgetrokken, zal nader overleg tus- schen de vereeniging en de gemeente worden gepleegd. 4. De gemeente draagt zorg voor en be kostigt het aanleggen van de noodige toe gangswegen, de aansluiting van het gebouw aan het riool en den aanleg van de leidingen voor gas en electricteit tot in het gebouw Ook het onderhoud van wegen, riool, gas- en electriciteitsleiding is voor rekening der ge meente. 5. De gemeente draagt zorg voor en be kostigt eveneens het aanbrengen en het on derhouden van de noodige beplanting, in overeenstemming zoowel met het karakter van den Hout als van bet te stichten ge- ouw- J. de Haas uit Alkmaar, die met zijn vriend Frans Eriks, 'n chemisch wasscher, terugkeerde van IJmuiden, alwaar zij op de Pietermannenvangst waren ge weest, te raken met gevolg dat gezegde heer de Haas met zijn rijwiel omtuimelde en zich bloedend aan gelaat en hand verwondde, zijn jas en zijn rijwiel beschadigd we:den De heer de Haas was zoo toegetakeld, dat hij zich door den geneesheer te Limmen moest laten verbinden. De heer St.,. voor deze feiten terecht staande weersprak de aanrij ding en meende dat deze met zijn rijwiei op den berm van den weg was geraakt en daardoor gevallen was. Dit verweer kon echter naar de meening van den kantonrech ter niet gestaafd worden en werd verdachte mitsdien veroordeeld tot 30 boete of 3C dagen, terwijl bovendien de civiele vordering van den heer de Haas, vastgesteld op 22, aan reparatiekosten van rijwiel, lijfgoederen en lijfskwetsuren, aan den benadeelde werd toegewezen. ZWIJGEN IS NIET ALTIJD GOUD. (OVERTREDING ART. 15 MOTOR- EN RIJWIELWET). Een motorrijder uit H. H. Waard, de heer Th. B., bevond zich in Juni te Alkmaar op zijn machine in de Emmastraat op het kruis punt Emmastraat—P. Hendrikstraat, Ever- dingen- en Costerstraat en verzuimde aldaar tijdig signaal te geven waardoor een aanrij ding ontstond met een van de andere zijde aankomende vrachtauto. De hr. Wagenaar, grossier te Alkmaar, die zich ter plaatse op het rijwiel bevond en een en ander had waar genomen, genoot heden de ietwat lastige eer als getuige in deze zaak te worden gehoord en de gevraagde inlichtingen te verschaffen. De niet-verschenen verdachte werd daarop schuldig bevonden en veroordeeld tot 3 boete of 3 dagen. RIJ- EN NUMMERBEWIJS WAREN ABSENT. Een 22-jarig stucadoor uit Bergen, de heer W. D. H. werd op 6 Juni op den Berger- weg alwaar hij zich per motor bevond, aangehouden door den heer A. Wijnbergen, gezaghebbend agent van politie in verkeers- aangelegenheden. Deze aanhouding zou op zich zelf niets kwaads beteekend hebben, doch de motorrijder was helaas niet in het momenteel bezit van zijn rij- en nummerbe- wijs en wegenbelastingkaart, welke kostbare spullen hij wel in zijn jaszak had zitten, doch niet in het jasje dat hij aan had, zoo dat hij werd geverbaliseerd wegens een driedubbele overtreding. Evenwel was hi zoo gelukkig binnen den kortst mogelijker Hoog water Laag water 0.12 0.54 8.57 9.38 ?3 1.23 2.00 10.09 10.46 2.23 257 11.13 11.46 3.16 3.50 0.41 0.10 4.08 4.41 1.04 4.57 5.32 1.32 1.56 5.49 6.21 2.20 2.47 29 6.37 7.06 3.11 3.33 30 7.22 7.48 3.58 4.17 31 8.08 8.36 4.43 5.02 EGMOND AAN ZEE, Juli. Hoog water Laag water 22 0.09 0.51 8.45 9.26 23 1.20 1.57 9.57 10.34 24 2.20 2.54 11.01 11.34 25 3.13 3.47 11.58 26 4.05 4.38 0.29 0.52 27 4.54 5.29 1.20 1.44 28 5.46 6.18 2.08 2.35 29 6.34 7.03 2.59 3.21 30 7.19 7.45 3.46 4.05 31 8.05 8.33 4.31 4.50 mej. J. Lap door beter plaatsen met gerin verschil mej. M. Schermerhorn (Alkmaar versloeg. Ook in de heeren dubbels ging elke club met één punt strijken. Het gemengd- dubbelspel, een uitstekende partij, werd wel verdiend door Alkmaar gewonnen, terwijl in het dames-dubbel Texel weer de baas was. De uitslagen volgen hieronder: Heeren-enkelspel. H. Meijer (A.) slaat G. Zander 6—8, 64. Hamming (T.) slaat K. Langendijk 64, 60. Heeren-dubbelspel. J. Wielage en H. Meijer (A.) slaan Laurman—Wijnberg 6—2, 62. Zander en Hamming (T.) slaan J. Rus en K. Langendijk 64, 6—4. Dames-enkelspel. Mevr. T. Wielage v. d. Oord slaat mej. A. Kikkert 64,62. Mej. J. Lap slaat mej. M. Schermerhorn 63, 65. Dames-dubbelspel. Mej. Lap en mej. Schu- macher slaan Mej. M. Schermerhorn en mej. G. Groenwoudt 64, 6—1. Gemengd dubbelspel. Mevr. T. Wielage v. d- Oord en J. Wielage (A.) slaan mej. A. Kikkert en P. Zander 6—5, 63. Nu beginnen a.s. Donderdag de groote wedstrijden op Bergen aan Zee, die elk jaar meer belangstelling trekken. Half Augustus zijn daarna de wedstrijden van Advendo te Alkmaar aan de beurt. Davis Cup. De Interzóne finale van de Davis Cup wedstrijden tusschen Amerika en Italië is met 41 door Amerika gewonnen. De laat ste partij Allisonde Morpurgo gaf Italië het eenige punt, daar de Italiaan in vier sets won. Er is nog steeds sprake van dat in de groote finale Frankrijk—Amerika ook Tilden weer zal meespelen. Draverijen. Bij de gisteren te Duindigt gehouden dra verijen werd de eerste prijs in de vierde-klas- draverij over 1700 M. gewonnen door Sieghilde S. W. van G. Schoorl en N. Scher merhorn alhier (gereden door J. M. v. d. Berg). Door deze overwinning gaat Sieg hilde over naar de 3e klasse. Roeien. Wedstrijden op het Alkm. meer. Gisteren hield de A. R. en Z. V. haar jaa* lijkschen clubtocht ditmaal naar de Alkmaar der Meer. Het bestuur organiseerde een wei- strijd in dobberzeilen, hetgeen een groote at tractie bleek te zijn. De kunst om in volle vaart de dobbers op te visschen is slechts be hendige zeilers gegeven. Dit nummer werd gevolgd door een onderlinge roeiwedstrijd voor wherries door junioresleden. Dat de roeiers, die reeds een 10 K.M. baan achter den rug hadden, hier nog allen aan deelna men, bewijst wel, dat ook in Alkmaar deze sport begint op te leven. Met groote voldoe ning kan de A. R. en Z. V. op dezen tocht terugzien. Uitslagen dobberzeilen: le prijs: J. W. Boersma. Onderlinge roei wedstrijden: le prijs: C. E. van der Stok, J. de Fouw en mej. I. van Bur- ken (st.); 2e prijs: mej. H. Verwer, André Thomson en mej. M. Kroone (st.). A t h 1 e t i e k. Internationale wedstrijden te Luik. De Courant berichtte hierover de volgende uitslagen: 100 M.: 1. Toetti (Italië) in 10 3/5 sec.; 2. Berger (Nederland) 10 4/5. De Neder lander Jaarsma eindigde als vierde in de demi-finale, terwijl onze landgenooten Wel- s: :es en Rinkel reeds in hun series werden geëlimineerd. Polshoog: 1. Van der Zee (Ned. 3.60 M.; 2. Etienne (Charleroi) 3.35 M. 4 X 100 M. estafette: 1. Italië in 43 sec.: 2. België; 3. Nederland (JaarsmaRinkel— v. d. Berge—Berger)Zwitserland. Verspringen: 1. Van Welsenes (Ned.) 6.94 M.; 2. Henri (Frankrijk) 6.71 M. 400 M.: 1. Lhoste (België) in 522/5 sec Paulen (Ned.) 53 2/5. ALKMAAR, 21 Juli 1930. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 64 Vette koeien 280—460; 16 Vette kalveren 50—130; Vette kalveren per K.G. 1 1.75; 41 Nuchtere kalveren (slacht) 822; 460 Vette Varkens (zwa re) per K.G. 0.600.66; Zouters per K.G. 0.640.66. Handel matig. BROEK OP LANGENDIJK, 21 Juli '30. Langendijker Groentenveiling. 11000 stuka Bloemkool les. 14—20.70; Bloemkool 2e s. 2.10—6 per 100 stuks; 102000 K.G. Roode Kool le s. 0.60—2.70; 30.000 K.G. Gele Kool; 9000 K.G. Witte Kol 0.901.20; Zilveruien (drielingen) 3.60-/ 3.70; 3100 K.G. Zilvernep 13.80 14.70; 450 K.G. Slaboonen 7.50— 18.30; 2400 K.G. Tomaten: A 18.40— 22; B 15.30; C 16.90; CC 7.10; 3400Ö K.G. Aardappelen: Schotsche muizen 3.405.30; Schoolmeesters 3.50; Eigenheimers 3—5.70; Drielingen 1.60 2.60, alles per 100 K.G. ZEVERWIIJK, 18 Juli 1930. Aardbeien. Zaterdagavond werd aan de exportveiling be taald 2627 per 100 K.G. De aardbeien campagne behoort dit jaar tot het verleden, mand, 6 K.G. NOORDSCHARWOUDE, 19 Juli 1930, Schotsche muizen 2.40—5.20; Groote Schotsche muizen 3—4.60; Eigenheimers 4.405.10; BI. Eigenheimers 4.70— 5.80; Drielingen 1.90—3.10; Zilveruien 1.40—2.20; Drielingen 3.504; Zil vernep 10.60—14.30; Spercieboonen 8 9; Tuinbooner. 2.20—2.70; Roode Kool 0.60—1.90; Witte Kool 0.60- 2.30; Gele Kool 1.70—6, alles per 100 K.G.; Bloemkool 12.70—20.80 per 100 stuks. Aanvoer: 196800 K.G Aardappelen; 10000 K.G.;800 K.G. Spercieboonen; 400 K.G. Tuinboonen: 43800 K.G. Roode Kool; 26200 K.G. Witte Kool; 9000 K.G. Gele Kool; 1700 stuks Bloemkool. BOVENKARSPEL, 19 Juli 1930. „De Tuinbouw". Heden besteedde men voor: BI. kool 22; Roode Kool 0.60—1.20; Witte Kool 0.50-/ 0.90; Gele Kool 4; Aard appelen: Schotsche muizen 1.702.65; Ninetyfold 1.55—2.25; Blauwe 180— 2.20. 73. Toen het kaboutertje in zijn cel zat, kwam het muisje aan- geloopen. „Meneer", piepte ze, heb medelijden met me, doe mij geen kwaad. Ik ben een prinsesje, en die afschuwelijke too- verheks heeft mij betooverd in een muis". ^,Je hoeft niet bang voor mij te zijn", zeide de kabouter en vooral nu ik weet, dat de heks jou ook kwaad heeft gedaap. Maar wees maar niet bezorgd. Mijn vriend Keesie geeft den moed niet op en we zullen eindelijk wel overwinnen. Weet de kruik gaat zoo lang te water tot ze breekt". 74. De kabouter haalde zijn tooverstaf voor den dag en doof nfent rf.fi"!, vau d,eVteen k°nd* kabouter zien, dat het meisje bi f '.Het w\s ,ndterdaad hef aardig prinsesje, lol di» geldeed en in heur haar droeg zij een zwarten band vol diamanten. „Ik kan wel z.en, dat je een prinsesje bent", zeide de kabouter, overwint alles". prinsesie uwm „Heb nog wat geduld, lief kind, geduM

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 6