I LANDBOUW en VEETEELT. rONöERS Filmnieuws. Dr. H. NANNING'S SUPP05IT0RIA (Zetpillen tegen aambeien.) Bestand tegen zwaar gebruik Se avonturen van eenverreersagentjte. p-"~ rrrr indien er mocht worden besloten tot den bouw van een tweeklasseschool te Stom- petoren, aan dat besluit geen uitvoering t- geven, vóór het volgend jaar. In Jan. moet hij aan de Kroon adviseereu tot vermeerdering of het combineeren van scholen op grond van art. 20, al. 3 Lager Onderwijswet-1920. Het zou kunnen ge beuren, dat, terwijl er aan de nieuwe tweeklasseschool werd gebouwd, er een beslissing van de Kroon kwam om de beide scholen in de gemeente te vereeni gen tot één 3-klasseschool, zoodat de ge meente voor dubbele kosten zou komen te staan. EGMOND-BINNEN. Vrijstelling Gedeputeerde Staten verleenden aan de O. L. School te Egmond aan den Hoef vrij stelling voor het vak lichamelijke oefening tot 1 Mei 1931, onder voorwaarde dat aan bedoelde school onderwijs wordt gegeven _in de in art. 2 onder j der L. O.-wet van 1878 vermelde vrije en ordeoefeningen der gym nastiek. UITGEEST. De Nederlandsche Spoorwegen hebben aan besteed het bouwen van een transformator station alhier op een bestaande fundeering. Laagste inschrijver K. Wouda te Krommenie voor 131.985. Ondertrouwd: Johannes Petrus Slijkerman en Klasina Elisabeth Kaptein. G e h u w d: Klaas Schermer en Petronella van Balen. Overleden: Cornelis Visser, oud 44 jaren, overleden te Castricum. HEILOO. De Geitenfokver. „Heiloo", hield Maan dagavond vergadering in café Admiraal. De voorzitter, de heer G. Smits, opende op de gebruikelijke wijze en bracht verslag uit van de algemeene vergadering te Am sterdam. Een voorstel tot een veeverzekering voor de provincie zal door de af deeling wor den ingediend. Daarop bracht de voorzitter rapport uit over de melkcontrole. Hij betreurde dat men nog niet algemeen van die controle overtuigd Ss. Daarna kwam in behandeling de inzen ding op de Centrale Fokveedag te Hoorn •De voorzitter zeide dat een daarvoor in het jleven geroepen commissie de dieren keurt en jvan dat onderzoek hangt het af welke dieren heen gaan. De heer Admiraal stelde voor om, zoo mo gelijk, met een groep uit te komen van den .Kring Alkmaar. Daarna kwam aan de orde inzending te Heiloo en Alkmaar. De voorzitter zeide dat men in Heiloo individueel kan inzenden en voorts worden groepen oudere dieren en jon ge dieren gevraagd. Voor Alkmaar is de ten- i toonstellingsdag op 24 September. Besloten werd om in Heiloo en Alkmaar in te zenden, voor de laatstgenoemde plaats, 'als het vraagprogram voldoet. Daarna kwam in behandeling een voorstel Admiraal om een keuring te doen houden en zoo mogelijk op die keuring de dieren uit te zoeken voor de tentoonstelling en hiervoor een paar prijzen beschikbaar te stellen. Goed gekeurd. Vervolgens kwam aan de orde verhooging der contribtuie. De voorzitter maakte met in genomenheid bekend, dat de raad had goed gekeurd dat alleen geregistreerde dekbokken {beschikbaar werden gesteld. Verleden jaar jlhad men in Den Haag een der beste dekbok- ftken aangekocht die was overgebleven, en bij- Ijgevolg een groot offer van de kas gevraagd. llMomenteel is er een schuld1 en die wordt steeds grooter. Het bestuur stelde voor de contributie te bepalen op 1.50 (dekgeld in begrepen) voor de volgende geiten ƒ0.50 en voor de leden die geen geit hebben 1. Aldus besloten. In de vacature Brand werd als bestuurs lid gekozen de heer Ploeger. Daarop kwam in behandeling candidaat- stelling kringbes tuur. De heer Wasterval meende dat de kwestie-Groot op een misver stand berustte en stelde den heer Groot can- riidaat voor voorzitter, de benoeming van een secretaris (vac. Smits) kon wel in de kring vergadering beslist worden/ De voorzitter was het geenszins met den gedachtengang van den heer Wasterval eens, doch zou niet in herhaling treden. Het voorstel-Wasterval werd goedgekeurd1 z. h. st. Het voorstel benoemen commissie voor voeding en verzorging der dieren voor de tentoonstelling werd aangehouden tot de kringvergadering. Bij de rondvraag werd voorgesteld om strenge controle te houden, dat er geen wilde bokken" beschikbaar werden gesteld en zoo mogelijk die maatregel voor den ge- heelen kring van kracht te doen zijn. De voor zitter merkte op dat wij niet kunnen beslissen, evenmin de kring, men kan op de kringver gadering slechts een voorstel doen, de beslis sing hangt af van de raden der gemeenten en Ged. Staten. Daarna sluiting. In aansluiting op ons bericht van Vrijdag 11 Juli j.1. kunnen wij thans mededeelen, dat de daarin genoemde blinden (ongeveer 250 man) morgen om 9.21 uur in Heiloo aanko men. Zij zullen 's avonds onder muziekgelei de met den trein, die om 20.38 uur uit Alk maar gaat en voor dit speciaal geval in Hei loo stopt, weer vertrekken. In de „Rustende Jager" zullen de maaltij den worden gebruikt. Daar de hoofdleiding zelve in Heiloo vol doende bekend is, wordt het overbodig ge acht om de V. V. V. „Heiloo—,Vooruit" hier voor lastig te vallen. Nadrukkelijk wordt gevraagd elke belang stelling, van welke zijde ook, die medelijden met het lot dezer menschen demonstreert, te vermijden, daar zij den blinden hoogst on aangenaam is. SCHOORL. Nog maar eeltige dagen, en 't zomerfeest waaraan, deze laatste dagen door de ijverige commissie dag en nacht wordt gewerkt, is weer daar. Als we 't weer en de onheilspel lende luchten aanzien, zijn we vol bange vreeze. Zal deze zaak in 't water vallen, of zal 't zonnetje, dat ons reeds weken lang ver wende, medelijden hebben en om een hoekje van een der vele regenwolken komen kijken? De gasten doen wanhopige pogingen de stemming er in te houden, af en toe gaat er een club, zoo tusschen lunch en dinér wat vertreden en hoort men het opwekkende lied: „mooi weer vandaag"! Laat ons hopen dat Zondag ditzelfde lied mag klinken, maar in een andere beteekenis. Alle voorbereidingen worden voor het feest getroffen. De rattenvanger van Hameln is reeds gearriveerd. We hadden deze week een onderhoud met hem, bij welke gelegen heid hij z'n volle tevredenheid betuigde over de opvatting die de commissie en de tooneel- vereeniging „Nieuw Leven" van de vertolking dezer legende heeft. Alles wordt gedaan om in den stijl en den geest van de middeleeuwen te blijven. Deze week heeft de slotrepetitie plaats en zal 't spel volledig in scène worden gezet. Vele kinderen hebben zich opgegeven om deze legende mee te helpen vertolken. De costuums en maskers zijn klaar en zien er natuurgetrouw uit, dat is volkomen in orde. Ook de diverse kermisvermakelijkheden komen -in 't einde van deze week hun standplaats in nemen, 't kan dus een paar mooie dagen geven den 27 en 28sten maar Echter we zullen er op vertrouwen dat na regen zonneschijn komt en hopen dat dit vóór Zondag het geval zal zijn. PROV. STATEN VAN NOORD HOLLAND. Ds. Vau Hoogenhuize benoemd verklaard. Het centraal stembureau heeft in de vaca ture-J. ter Haar benoemd verklaard tot lid van de Prov. Staten.van Noordholland den heer A. G. H. van Hoogenhuyze (c.h.) te Am sterdam. MET GROOT VERLOF. De dienstplichtigen van de eerste ploeg der lichting 1930 van de infanterie, thans voor eerste-oefeningen'onder de wapenen, vertrekken op 31 Juli a.s. met groot-verlof naar hunne haardsteden. vïv t..t NOORDS CH AR WOUDE. Tengevolge van het stormachtige weer zijn alhier ver&heidene telefoonaansluitingen ge stoord. HEEMSKERK. Sedert den beruchten Augustus-storm in 1917 heeft het staakboonengewas nimmer zulk weer beleefd als Maandagnacht. De stand der boonen was over het alge meen in de duinstreek best, doch nu zijn zij totaal zwart geslagen door den storm. De verwachting is dit jaar dure boonen. Ondertrouwd: D. A. Bude en Joh. v. Diemen. Getrouwd: H. W. Kops en Petr. Schuurman. N. v. d. Eng en C. M. Rijs. B e v a 1 1 e n: P. Blankendaal—Nijman d., H. Kost—de Vries d., P. Zonneveld- Strik d., P. Jongejans—Klokman z., K. Haasnootv. d. Loo z. Overleden: M. Visser, 19 jaar. EGMOND AAN ZEE. Op Maandagavond a.s. (28 Juli) om 8 uur wordt in de Consistorie der Ned. Herv. kerk een samenkomst gehouden van het Nederlandsch Bijbelgenootschap, waar als sprekers worden aangekondigd: de heer G. J. Schuyt uit Deventer (lid der Prov. Com missie voor Overijsel) en ds. D. E. Boeke uit Amsterdam (secretaris voor het binnenland). Verschillende uitgaven van het Genoot schap zullen te bezichtigen zijn. Voor belangstellenden is er vrije toegang. CASTRICUM. De plaatsing van het nieuwe torenuurwerk, waartoe de raad een post op de begrooting 1930 bracht en waarvan de levering en 'laatsing aan de firma B. Eijsbouts te Asten ;N.B.) werd opgedragen, zal overeenkomstig den wensch van het 'gemeentebestuur vóór de a s. feesten zijn geschied. Deze week is het uurwerk met bijbehooren per trein aangeko men en thans is een monteur der genoemde firma bezig met monteeren. Het uurwerk zal op den eersten zolder worden geplaatst in den gemeentetoren. Het zal slechts eenmaal per week behoeven te worden opgewonden. Tegen den spits van den toren zullen aan de vier zijden wijzerplaten met een diameter van 1.75 M. worden geplaatst, die des avonds electrisch zullen worden verlicht. Aan het einde der weelc zal een en ander geheel gereed kunnen zijn. De storm, die Maandagavond opstak, heeft hier en daar nog al schade aangericht. Zoo is de waranda voor de ververschingstent op het strand van D. B. afgerukt en wel 500 meter verder over de duinen in het land terecht gekomen. Dat er toen niet veel meer heel van was, laat zich begrijpen. Voorts is een gat in het dak van de rijwielstalling aan den Zeeweg geslagen, terwijl ten slotte een groote boom op den rijksweg in de richting Beverwijk is ontworteld. De tijdelijke bewoners van „Ameria" heb ben het veilig geacht tegen 11 uur des avonds dat houten pand te verlaten en zijn naar den eigenaar M. O. alhier gegaan. Deze is daarop met eenige personen per autobus naar zee vertrokken om door extra voorzieningen te trachten schade te voorkomen, hetgeen ge lukt is. De landbouwer J. G. alhier, die Zondag avond zijn boerenwagen aan den Uitgeester- weg had laten staan met eenige melkbussen er op, kwam Maandagochtend tot de minder aangename ontdekking, dat eenige late be zoekers van de Uitgeester kermis zijn wagen met toebehooren in de naast gelegen sloot hadden gereden, tengevolge waarvan de bus sen niet te gebruiken waren en een deksel ontbrak. De wagen had weinig letsel beko men. De politie heeft een en ander in onder zoek en eenig spoor van de daders gevonden. DE WAANZIN DER TARIEVEN- VERHOOGINGEN. Als nu ook de verhooging op boter in Duitschland doorgaat, zullen de Nederlanders moeten overwegen of boycot van Duitsche artikelen niet wenschelijk wordt. Wij lezen in het Hbl.: De gemoedelijke, hardwerkende en schraal- verdienende Nederlandsche boer begint kwaad te worden, omdat het buitenland hem zoo tegenwerkt bij den afzet van zijn produc ten. Wij meldden reeds, dat de Alg- Ned. Zui- velbond zich te weer gaat stellen tegen Duitschlands dolzinnig protectionisme en nu zal trachten, machinerieën en benoodigd- heden op een andere dan de Duitsche markt te koopen. Onofhankelijk daarvan schrijft N. H. B(link), handelsconsulent van de Friesche Mij. van Landbouw, thans in de Fr. L.bld. een artikel, waaraan wij den volgenden pas sus ontleenen: Het ligt voor de hand, dat wij ons de vraag moeten stellen, wat gedaan kan wor den, om op te komen tegen de dreigende achterstelling van de Nederlandsche zuivel producten op de Duitsche markt en tegen de wijze, waarop Duitschland de ons verleende meestbegunstiging ontduiken wil. De Duitsche landbouw heeft ons zelf den weg gewezen, die in dit geval ingeslagen moet worden. Immers door aandrang van de zijde van den Duitschen landbouw is de Kon- sumanstalt der Fried. Krupp A.G., een in stelling van de groote machinefabriek Krupp, die de arbeiders en ambtenaren dezer maatschappij van levensmiddelen voorziet, er eenigen tijd geleden toe overgegaan uit sluitend Duitsche levensmiddelen te verkoo- pen, terwijl vroeger groote hoeveelheden levensmiddelen uit ons land (ook uit Fries land) betrokken werden. De Duitsche land bouw dreigde zelfs met een boycot der land bouwwerktuigen van Krupp, als deze niet bereid was aan Duitsche levensmiddelen de voorkeur te geven boven buitenlandsche. Wordt de TDuitsch-Finsche overeenkomst door den Duitschen Rijksdag goedgekeurd en daarmee de achterstelling van de Nederland sche zuivelproducten op de Duitsche markt een feit, dan zullen wij noodgedwongen dit voorbeeld moeten volgen en wordt daarmee een boycot van Duitsche producten door den Nederlandschen landbouw onvermijdelijk". DE BLADROL-ZIEKTE DER BESSEN- STRUIKEN. In vele jaren wordt in Juli er» Aug. het blad van zwarte-bessen- en aalbessenstruiken aangetast door een zwam, waardoor bruine vlekken ontstaan, die zeer talrijk kunnen wor den, zoodat vrij spoedig het blad geheel bruin wordt en afvalt. De gevolgen dezer ziekte, het afvallen van het grootste deel van het •blad, waardoor de struiken reeds in Augus tus bijna geheel kaal staan, zijn aan de bes- sentelers zeer goed bekend. Het is duidelijk, dat het vroegtijdig verlies van het blad de struiken verzwakt en dat daardoor de vorming van bloemknoppen en dus de oogst voor het volgend jaar benadeeld wordt Dit nadeel kan 25 en meer be dragen. Aangezien niet algemeen bekend is, dat tegen deze ziekte, de bladrolziekte geheeten, een uitnemend bestrijdingsmiddel bestaat, wordt hierbij' aan alle belanghebbende telers van zwarte- en roode aalbessen medegedeeld, dat een bespuiting met Bordeauxsche of met Bourgondische pap ter sterkte van I a 1V* de bladaantasting en daardoor het afvallen van het blad vrijwel geheel voorkomt. Met nadruk kan dan ook deze weinig kostbare zeer gunstig werkende bespuiting onmiddel lijk na den pluk, als het op dit oogenblik beste bestrijdingsmiddel, aanbevolen worden. WARMENHUIZEN. Veilingsoverzicht C.V.V. van 14 ]ull t nu 10 Juli '30. Schotsche muizen. Zooals begrijpelijk is, was de aanvoer van schotten deze week aanmerkelijk minder dan de vorige week. Tot-en met Donderdag j.1. was de hoogste noteering van gewone Schotsche muizen steeds boven de 6 p. 100 K.G. Niettegenstaande, dat de prijzen van de gewone schotten iets in de hoogte gegaan zijn, zullen de financieele uitkomsten toch aanmerkelijk minder zijn dan men voor eeni ge weken geleden verwacht had De prijzen van de export-aardappelen zijn tengevolge van de ziekte aanmerkelijk ge daald. Vergeleken bij j.1. Donderdag zakten de prijzen van de gewone schotten op Zater dag daarna ruim een rijksdaalder per 100 K.G. Met het oog op de ziekte durfden de kooplieden hoegenaamd niet naar het buiten land te verzenden. Op j.1. Dinsdag en Woensdag was het erg treurig gesteld met de prijzen. Toen kwamen zij nauwe lijks boven de 3. De meeste partijen werden toen verkocht voor 2—2.80 per 100 K.G. De laatste twee dagen deze week ging het iets beter. Eigenheimers. De nogal vrij goede prijzen van eigenhei mers lokten de verbouwers van dat product j.1. Zaterdag met een grooter kwantum ter markt te komen. Het gevolg hiervan was, dat de prijzen niet gehandhaafd bleven. Een daling van pl.m. 2.50 per 100 kilo gemid deld kon niet uitblijven. Blauwe aardappelen. Hiermede ging het precies hetzelfde als met de eigenheimers. Het leek wel of op Za terdag van alles teveel aangevoerd werd Van Dinsdag tot en met Vrijdag varieerden de prijzen van blauwe aardappelen van 5.20-7.20 per 100 K G., terwijl op Zater dag daarna niet meer dan 4.60 betaald werd. Tomaten. De enkele partijtjes hiervan geveild op j.1 Woensdag en Donderdag brachten op voor klasse A van 18.60—20 ;voor klasse C 16.2020, klasse CC van 6.50 11.90 per 100 K.G. Zilvernep. De matige prijzen hiervan zijn in de afge- loopen week weer iets gedaald. Tot en met Donderdag j.1. konden wij nog noteeren voor mooie zilvernep 12.70 en 13. Zaterdag daarna echter niet hooger dan 11.70 per 100 K.G. Op Vrijdag j.1. betaalde men nog den bespottelijk lagen prijs van 8 per 100 K.G. Bloemkool. Tot en met Woensdag liepen de prijzen 'voor de eerste soort steeds omhoog, en wel 30.70 per 100 stuks. Daarna viel de da ling in. Successievelijk daalden de prijzen op Zaterdag tot 811.20 per 100 stuks. De laatste dagen zijn de prijzen van bloemkool wel erg aan schommelingen onderhevig. Roode kool. Bijna dagelijks in in deze week roode kool aangevoerd. E>e grootere aanvoer heeft be paald de vraag overtroffen, want de prijzen zakten als een baksteen. In het begin dezer afgeloopen week betaalde men nog 2.60— 3 per 100 K.G. Op Zaterdag j l. was de kool bijna waardeloos. Voor 'n mooie partij werd niet meet; dan 1 per 100 K.G. be taald. Zelfs werd er nog gekocht voor 0.30 per 100 K.G. Gele kool. Met deze soort kool was nog het beste ge steld. De eerste partijtjes van dit seizoen brachten Dinsdag op van 4.30—5.20. Op Donderdag en Vrijdag bleven zij ongeveer gehandhaafd. Zaterdag j.1. was de noteering ongeveer een daalder minder. Witte kool. Op Woensdag bracht de eerste zending witte kool den luttelen prijs op van 0.60 0.80 per 100 K.G. DE RUPSENPLAAG. Bescherming van vogels. Het Eerste Kamerlid de 'heer Polak, heeft den minister van Binnenl. Zaken en Land bouw de volgende vragen gesteld: Is het den minister 'bekend, dat in verschil lende deelen des lands en over belangrijke uitgestrektheden rupsenplagen heerschen, die groote schade aanrichten en ernstige geva ren opleveren? Zoo ja, acht de minister het dan- niet noo- dig, alles te bevorderen dat uitbreiding en herhaling van deze plagen kan voorkomen? Zoo ja, acht dan de minister niet behoud en uitbreiding van den vogelstand te zijn een van de middelen tot het bereiken van dit doel? Zoo ja, acht de minister dan niet den tijd gekomen, om het vangen, vervoeren en ver handelen van zoogenaamde kcoivogels te ver bieden en de zoogenaamde „zwarte lijst" aan een grondige herziening te onderwerpen? CRISIS IN DEN AKKERBOUW. Een voorbeeld. Door het dag. bestuur der Hollandsche Mij. van Landbouw is een kleine akkerbouw-com- missie ingesteld, welke tot opdracht heeft over de financieele positie der akkerbouwbedrijven in N.-H. en Z.H. betrouwbare cijfers op te stellen en deze wereldkundig te maken. Deze commissie bestaat uit vier akkerbou wers, leden van het hoofdbestuur en wel de heeren B. Biesheuvel, HoutrakpolderR. C. Schenk, Groote IJpolder; G. Braat, Zeven huizen Z.-H.P. Leeuwenburgh, Nunansdorp en den heer ir. T. P. Huisman, secretaris der Maatschappij. De commissie heeft de beschikking kunnen krijgen over de volledige gegevens van een uitstekend beheerd intensief akkerbouwbedrijf van 50 H.A. Over Mei 1929—1930. Dit be drijf ligt in N.-H. en wordt verpacht voor de niet hooge som van 144 per H.A. De bedrijfsinventaris (levende en doode have) heeft een waarde van 16.400 of 328 per H.A. Wordt aangenomen dat voor dezen inventaris een rente betaald moet worden van 5 pCt., of 820, dan heeft de pachter van dit bedrijf over 1 Mei 19291930 een verlies geleden van 11070. Indien men aanneemt dat hij en zijn gezin geleefd hebben van HGOG EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE JN ZOMERTIJD. Juli. Hoog water Laag water 24 2.23 2.57 11.13 11.46 25 3.16 3.50 - 0.10 26 4 08 4.41 0.41 1.04 27 457 5.32 1.32 1.56 28 5.49 6.21 2.20 2.47 29 6.37 7.06 3.11 3.33 30 7.22 7.48 3 58 4 17 EGMOND AAN ZEE, Juli. Hoog water Laag water 24 2.20 2.54 1101 11.34 25 3.13 3.47 11.58 26 4 05 4.38 0.29 0.52 27 4.54 5.29 1.20 1.44 28 5.46 6.18 2 08 2.35 29 6.34 7.03 2.59 3.21! 30 7.19 7.45 3.46 4.05 3000, huur van de woning en gebruik uit het bedrijf daaronder gerekend, dan is hij in vermogen achteruitgegaan 14070. Dit zeer slechte resultaat vloeit ondermeer voort uit het feit dat in dit geval een groot deel der aardappeloogst voor zeer lagen prijs verkocht is. Menige akkerbouwer die zijn oogst in den vorigen herfst reeds tijdig heeft verkocht kan dan ook op een minder groot verlies of zelfs nog op eenig inkomen wijzen. Daar het de bedoeling der commissie is cij fers te geven van bedrijfsuitkomsten, zooals deze zullen worden in het thans loopende boekjaar Mei 1930—1931, als de oogst van dit jaar voor de thans geldende prijzen moet worden verkocht, heeft zij aangenomen dat op dit bedrijf in 1930 precies dezelfde gewassen en in dezelfde oppervlakten verbouwd worden als in 1929, dezelfde uitgaven zullen worden gedaan, en goede gemiddelde oogsten zullen worden verkregen. Zoo heeft de commissie het bedrag aan veevoeder dat in het vorig jaar is uitgegeven met zoodanig bedrag ver. minderd als ongeveer overeen komt met de da ling der voederprijzen, het bedrag aan loonen en onkosten en de opbrengsten der veehoude rij heeft zij gelijk gelaten, daar hierbij van verhooging of verlaging geen sprake is of deze voor dit doel van onvoldoende beteekenis is te achten. De oppervlakte der gewassen, de aangeno men opbrengsten per H.A. en totaal, alsmede de.uitgaven worden in het hieronder volgend overzicht gespecificeerd aangegeven. Ter be- oordeeling der prijzen is noodig te weten dat de oemmissie bijeen kwam op 17 Juli 1930. Het resultaat waartoe de commissie blijkens het overzicht komt is een verlies voor den pachter van f 4851. Aannemende dat de pachter en zijp gezin van ƒ3000.per jaar kunnen leven, zal de berekende kapitaalsachteruitgang over Mei 1930/31 bedragen ƒ7851.—. Dit bedrag zal zooveel minder bedragen als de paheter aan inkomen uit andere bronnen ontvangen mocht. Is hij onbezwaard eigenaar van den inspan, dan ontvangt hijzelf de berekende rente van ƒ820.heeft hij daarentegen meer schulden dan bezittingen, dan dienen de gemelde bedragen me: de meerdere te beta len rente te worden verhoogd. De commissie meent met deze cijfers, die voor dit bepaalde bedrijf gelden, wel eenig inzicht te geven over den werkelijken toestand waarin onze akk-erbouwbedrijven in het alge meen verkeeren, doch stelt zich voor met andere voorbeelden en berekeningen dit in- zicht nog te verdiepen. «MMIMMOHMMT Het laatste nummer van het Metro-Gold- wijn-Meijer tijdschrift bevat naast de aan kondigingen van diverse nieuwe films een uitvoerige bespreking met mooie foto's van de nieuwe film van Ramon ovarro: De Vaan drig van den Keizer". Hierin treedt naast Novarro op de charmante Dorothy Jordan, die ook in enkele andere films zijn „leading- lady" is. Bij de bespreking van de Metro-jubileum- week, ter eere van het vijfjarig bestaan, trok het de aandacht, dat bij de lunch in het Carl- ton-Hotel aan den heer J. Weber Jr. te Alk maar een zilveren cigarettenkoker namens de Metro werd aangeboden door den heer Strengholt, omdat de heer Weber de direc teur was die vijf jaar geleden het eerste con tract met de Metro teekende. De heer Webefl dankte zeer verrast voor deze attentie. De romantische muzikale film van Novar ro „Devil May Care" (hierboven genoemd) zal spoedig in ons land worden uitgebracht. 77. Bij de boot gekomen werd de schildwacht geroepen, die ijlings aan kwam loopen, omdat die het ook al niet op de heks had begrepen. Keesie deed heel erg moedig en stond met ge trokken zwaard, maar hij was wat blij, dat hij weer in het schuitje zat „Wacht maar, wacht maar", riep hij, terwijl hij dreigend wees naar de hut van de heks, „uitstel is nog geen afstel". 78. De schildwacht was ook blij, dat hij eindelijk de boot had bereikt en toen hij er met groote vaart was ingesprongen, was de boot al van den kant. Keesie, blij, dat hij er zoo goed van w®s afgekomen, had nu weer aliemans praats. Hij hield zijn sabel in de hoogte en riep: „wacht maar, wat in een goed vat ia verzuurt niet, je bent nog niet van ons aL" - w

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 6