Spaarboekjes Vaderlandse!» Bank alOO RadiMrafiseh Weerbericht. Fa. De Lange 4 De ffloraaz, I RENTE 3'b Stadsnieuws AGEND4 Bij gunstig weer wordt de gister uitgestelde verlich tingsavond HEDENAVOND (Donderdag 24 Juli) gehou den. Bestuur V.V.V. Binnenland Een overzicht van de plaats, waar het ongeluk gebeurde. Provinciaa! nieuws Ingezonden stukken ALKMAAR. voor Belaste Vaarden, 's Gravenhage, CO/ tegen beurskoers /n OBLIGATIËN 7 U i Donderdag 24 Juli. 7.30 uur, Cinema Americain: 1. Onder gang, 2. Dolle Buck (boven 14 jaar). 7.30 uur, A. B. T.Topsy en Eva (boven 14 jaar). 7.30 uur, Victoria Theater: Aan den zelf kant der samenleving (boven 18 jaar). Zondag 27 Juli. Zomerfeesten te Schoorl. 8 uur, te Hensbroek, gemaskerd bal in de Openlucht, vanwege de V. V. V. Maandag 28 Juli. Zomerfeesten te Schoorl. Reeds 2500 dooden. De Berl. Ztg. am. Mttg. meldt uit Rome, dat officieus wordt toegegeven, dat het to taal aantal slachtoffers, dat bij den aardbe vingsramp om het leven is gekomen, ongeveer <2500 bedraagt en dat dit aantal vermoede lijk nog wel zal stijgen. Alleen reeds te Vil lanova, een dorpje van ongeveer 3000 inwo ners, schat men, dat ongeveer 1500 inwo ners, dus de helft van de bevolking, om het leven is gekomen. Het aantal gewonden moet ongeveer even groot als het aantal dooden zijn. Alleen reeds in de omgeving van Macedonië en Aquilonia wordt melding gemaakt van 800' gewonden, van wie velen ernstig. Een officieele doodenlijst. Het ministerie van binnenlandsche zaken publiceert de officieele doodenlijst van de slachtoffers van de aardbeving in de omge ving van Napels. Deze doodenlijst bevat 1778 namen. Het aantal gewonden bedraagt 'olgens deze officieele opgave 4264. DE SIGARENINDUSTR1E EN DE ZIEKTEWET. Naar het Volk van den Ned. Sigarenma kers- en Tabaksbewerkersbond verneemt, is in de deze week gehouden bestuursvergade ring van de Algemeene Bedrijfsvereniging voor Ziekengeldverzekering in de Sigaren- industrie besloten, de voorschotpremie te brengen van 2 op 3 pet. van het loon der ar beiders. Deze week zal reeds de bijdrage in de premie door de arbeiders gebracht worden van 1 op 1.15 pet. van het loon. BUITENLANDSCHE ONDER SCHEIDING. De koning van Joego Slavië heeft benoemd tot officier van St. Pava den burgemeester van Amsterdam, den heer W. de Vlugt, en den heer S. S, Maris, HET VERDRAG TOT AFSCHAFFING VAN DE IN- EN UITVOER- v BEPERKINGEN. Tengevolge van de houding van Polen, Het ministerie van buitenlandsche zaken fnaakt bekend, dat op 25 Juni 1930 op het se cretariaat van den Volkenbond de akten van bekrachtiging van Tsjechoslowakije zijn neer gelegd inzake het verdrag van 8 November 1927 tot afschaffing van in- en uitvoerverbo den en -beperkingen met bijbehoorend Pro tocol en van de aanvullende overeenkomst van 11 Juli 1928 met bijbehoorend Protocol (Staatsblad 1930, no. 80). De inwerkingtreding van dit Verdrag met betrekking tot Tsjechoslowakije is afhanke lijk van de bekrachtiging of toetreding van: Duitschland, Frankrijk, Grcot-Brittannië, Hongarije, Italië, Japan, Oostenrijk, Polen, Rcemenië, de Ver. Staten van Amerika, Zuid- Slavië en Zwitserland. Met verwijzing naar het op 20 December 1929 te Parijs gesloten Protocol betreffende de inwerkingtreding van bovengenoemd Ver drag en Aanvullende Overeenkomst (Staats blad 1930 no. 80) wordt medegedeeld, dat de bij dit Verdrag aangesloten Staten zich er mede hebben vereenigd eerst, dat de termijn, waarbinnen de akten van bekrachtiging van Polen en van Tsjechoslowakije moesten zijn nedergelegd, verlengd werd tot 20 Juni 1930 en vervolgens dat met betrekking tot Tsjecho slowakije deze termijn nog verlengd werd tot 26 Juni 1930. Aangezien evenwel de be krachtiging door Polen niet binnen den over eengekomen termijn tot stand gekomen is, zulen overeenkomstig artikel 5 van het Proto col betreffende de inwerkingtreding de vol gende Staten, die de inwerkingtreding van het Verdrag te hunnen aanzien afhankelijk hadden gesteld van de bekrachtiging door bepaalde andere Staten, zich na 1 Juli 1930 niet meer aan dit Verdrag gebonden behoe ven te achten: België, Denemarken, Duitsch land, Frankrijk, Hongarije, Italië, Luxem burg, Oostenrijk, Roemenië, Zuid-Slavië en Zwitserland, alsmede Tsjechoslowakije. De regeeringen van België, Duitschland, Hongarije, Oostenrijk, Roemenië, Zuid-Slavië en Zwitserland hebben den secretaris-gene raal van den Volkenbond bevestigd dat zij zich na 1 Juli 1930 niet meer aan het Ver drag gebonden achten. De regeering van De nemarken heeft den secretaris-generaal doen weten, dat zij van de door haar gestelde voorwaarden betreffende de inwerkingtre ding van het Verdrag ten aanzien van Polen en Tsjechoslowakije afziet en zich voorbe houdt gebruik te maken van de bevoegdheid bedoeld in artikel 6 van het Protocol. BRAND OP EEN BRUJNKOOLGROEVE TE TREEBEEK. Sedert eenige dagen heerscht op de bruin koolgroeve Carjsborg te Treebeek een vrij wel onbluschbare brand in een enorme hoe veelheid bruinkoolbriketten, welke daar bij tonnen zijn opgeslagen. De politiebrandweer van Heerlen is reeds eenige malen naar de plaats van den brand geweest, om water te geven. Hei is evenwel ondoenlijk, om den feilen eji nitgestrekten brand met water te blusschen. Afdoende blussching zal alleen mogelijk zijn met stik king van het vuur door zand, doch daarvoor is het terrein te uitgestrekt. STOEIPARTIJ. Gistermiddag waren in de 1 zakkenloods van de eerste Ned. Coöp. Kunstmestfabriek te Vlaardingen een paar jongens bezig met het dichtmaken van zakken. De 15-jarige W. V. vroeg aan den 14-jarigen H. ae Z diens naald even te mogen gebruiken. Toen deze de naald even later terugvroeg en hem niet gauw genoeg kreeg, ontstond spelenden wijs een stoeipartij, waarbij J. W. V. achter over tegen H. de Z. aanviel met het gevolg dat de groote naald bij den laatstgenoemde in de rechter lies drong. De Z. is naar het ziekenhuis overgebracht. IN te ver zijn ver BETERE PROMOTIEKANSEN HET LEGER? Ingrijpende maatregelen wachten. Naar de Haagsche Crt. verneemt, binnenkort ingrijpende maatregelen te wachten, welke ten doel hebben, een voor den bevorderingsgang gunstiger sterkteverhou ding tusschen de onderscheidene officiers- en onderofficiersrangen te scheppen. Bevorde ringen zonder teekening van de aan den hoo- geren rang verbonden jaarwedde zullen niet meer plaats vinden, de z.g.n. dubbelrangen komen hierdoor in de toekomst te vervallen. Deze maatregelen zullen bovendien ten ge volge hebben, dat de bevordering dermate zal verbeteren, dat het in de toekomst niet meer zal voorkomen, dat luitenants langer dan twee jaar de maximum bezoldiging zullen genieten. Bovendien is de gelegenheid opengesteld om voor zoover de belangen van den dienst zulks mogelijk maken den militai ren dienst met pensioen met reserveplicht te verlaten. De nieuwe maatregelen zullen een vrij groot aantal overplaatsingen noodzakelijk maken; bij alle zullen echter de belangen van den dienst en de belangen van de voor een overplaatsing in aanmerking komende officieren en onderofficieren ernstig worden overwogen en zal ook op de rechtmatige be langen van de ongehuwden worden gelet. STAKING OPGEHEVEN. De staking bij de Mansfeld A. G. te Halle die acht weken heeft geduurd en waarbij 13000 arbeiders waren betrokken, is geëin digd. Vrijdag is de arbeid in eenige afdeelin- gen van het bedrijf hervat, terwijl over eeni ge dagen het geheele bedrijf weer in werking zal worden gesteld. KINDERVERLAMMING. Te Oude-Pekela heeft zich een geval voor gedaan van kinderverlamming bij een kindje van "negen maanden. KORTE BERICHTEN, Maandag herdacht het Depót Politie- troepen te Nieuwersluis het feit, dat het elf jaar geleden in de Legerplaats Milligen werd opgericht. Te Nijmegen is overleden dr. F. H. Coenen, oud-rector van het gymnasium te Winschoten. De landbouwer J. Elenbaas, te Poort vliet, heeft een trap van een paard gekregen Hij is aan de gevolgen overleden. Aan een der loketten van het postkan toor aan den Coolsingel te Rotterdam is een valsch bankbiljet van f 20 ontvangen. Het vrij slordig nagemaakte biljet is in beslag ge nomen. Tegen den brievenbesteller K. te St. Philipsland, die verdacht wordt van malver saties, zal een strafrechterlijke vervolging worden ingesteld. LANGENDIJK. Voer alles behoud van eigen elec- triciteüsbedrijj en geen cv er dr ach'. qan de provincie gewenscht De Directeur der Gemeenschappelijke Lichtbedrijven voor Langendijk en St. Pan- cras heeft, nu de kwestie G.E.B. of P.E.N.- bedrijf plotseling weer acuut is geworden qoor het bezoek van een vertegenwoordiger van het P. E. N., die, zooals we meldden, meende te mogen vaststellen, dat het Pro vinciaal Bedrijf goedkooper electrische ener gie kon leveren dan het G. E. B. aan Lan gendijk, eenige beschouwingen en cijfers ge geven, ten einde de wenschelijkheid van over name door het P. E. N. van het G. E. B. te bestrijden. In zijn algemeene beschouwingen zegt de Directeur, dat er èn voor de gemeente èn voor de verbruikers geen enkele voordeel ver bonden is aan de overname door het P. E. N. Er zijn alleen nadeelen aan verbonden. IJet allergrootste nadeel vpor onze gemeen ten in algemeenen zin is hoofdzakelijk gele gen in het bezit van een eigen gasfabriek, immers hebben de gemeentebesturen de tou wen der beide bedrijven in eigen hand, zoowel die van het gasbedrijf als die van het electnciteitsbedrijf zoodanig vast te stelten, dat beide bedrijven hun rentabiliteit behou den, terwijl bij overdracht van het G. E. B. aan de provincie er natuurlijk geen sprake is van eenig overleg onderling en hier de ta rieven zullen gelden, welke voor de heele pro vincie Noord-Holland zijn vastgesteld, onge acht of deze nadeelig. voor het gemeentelij' gasbedrijf zullen zijn. En nog afgezien van deze tarifieering za het duidelijk zijn, dat er bij overdracht van het G. E. B. een ongewenschte concurrentie zal ontstaan met enkel als gevolg een bena deeling der gemeentebelangen; hoe men het ook keert of draait, de kapitalen in de gasfa briek- gestoken, moeten veilig gesteld wor den en blijven, 'n gemeente mag in geen ge val en onder geen voorwendsel het in eigen bezit zijnde G. E. B. overdoen aan anderen. Uit een illustratie met eenige cijfers, tracht de directeur aan te toonen, dat door kosten, die het G. E. B. nu draagt, en straks alleen door het Gasbedrijf zou moeten worden ge dragen, dit bedrijf een meerdere uitgaaf van 7320 zou hebben, wat den gasprijs met cent zou doen verhoogen met als gevolg ver mindering van het gasverbruik, aanlandende alzoo in den vicieusen cirkel. Dat ook andere gemeenten, die zelf een gasfabriek bezitten, dezelfde zienswijze dee- len, blijkt tevens hieruit, zegt het rapport, dat geen van dergelijke gemeenten tot heden vrijwillig haar G. E. B. aan de Provincie heeft overgedaan en dan noemt het in dit ver band Alkmaar, Bussum, Castricum, Egmonc aan Zee, Enkhuizen, Den Helder, Hilver stïm, Hoorn, Huizen, Purmerend,.Schagen Uit dit lijstje blijkt reeds dadelijk, dat het niet uitmaakt of de eigen Gasfabriek groot of klein is, terwijl het verder volgens de sta tistische gegevens van het P. E. N. zelf om trent in deze gemeenten niets uitmaakt, of deze tarieven hoog dan wel laag zijn, b.v. is de lichtstroomprijs in Castricum 30 cent, in Egmond aan Zee 45 cent, in Enkhuizen 28 Den Helder 30, Hoorn 30, Huizen 28 cent per K. W. U. Ter verdere motiveering van zijn stand punt citeert de directeur den heer Mr. Blau pot ten Cate, die in een rede, gehouden op 24 Nov. 1926, welke rede nog niets van haar actualiteit heeft verloren, er op wees, dat de aanleg niets meer kost, wanneer de distribu tie door de gemeente geschiedt, dat tarieven iets plaatselijks zijn, zoodat het onmogelijk is, ze overal dezelfde te doen zijn. De electri- citeitstarieven moeten verband houden met die van het gas, het in de gasfabriek gesto ken kapitaal moet rendabel blijven. Dat alles kan de Provincie niets schelen. Men kan de tarieven volkomen doen aansluiten aan de plaatselijke behoeften en nooden. De Direc teur wijst er in dit verband nog op, dat het eigen G. E. B, aan den grootstroomverbrui ker N. Timmerman te St. Pancras een veel voordeeliger tarief kon aanbieden dan het P. E. N.. Mr. BI. t. C. wijst er verder op, dat de administratie en het beheer der plaatselij ke netten niet duurder wordt, wanneer deze in handen der gemeente blijven. Een admi nistratie op grooten afstand is altijd duur en geeft altijd tot misverstand en moeilijkheden aanleiding. Een gemeentelijk beheer geeft voordeelen met het oog op een bekendheid met plaatselijke toestanden, verder blijft men baas in eigen huis, wat zijn belangrijke voor deelen biedt. Komende tot de tarieven en tot het overge legde staatje door een vertegenwoordiger van liet P. E. N., waarbij zijn gemiddelde 17. 17 c. per K. W. U. kwam, merkt de Directeur op, dat dit niet 17.17c maar 18.57c moet zijn. zijn. In de tweede plaats geldt ook voor straatverlichting een vastrechttarief, zoodat het verbruik hiervan dus ook meegerekend Is Volgens de laatste cijfers der eerste 5 maan den van 1930 is het verbruik voor 'iebt en huish. doeleinden 103.739 K W U., verbruik straatveri. 39.863 K.W.U., samen 193.602 K.W.U., welke opbrachten 23.510.86 of 16.37 cent, dus lager dan de gemiddelde prijs der P.E.N. bedrijven. Verder wordt gewezen op de ongelijk soortigheid der bedrijven, die bij elkaar op- gcteld zijnMisleidend wordt het staatje van \;.t *p- zekeren zin genoemd, omdat er niet bij wordt opgegeven wat de verbruikers bovendien nog te betalen hebben: meterhuur, installatiehuur en bij nachtstroom eventueel ppg apparatenhuur, zoodat er alleen verge lijking tusschen gemeentelijk en provinciaal bedrijf mogelijk is, als alle factoren bekend zijn. Uit de gegevens van het jaarlijks ver schijnend Rapport van het P.E.N. zelfs blijkt o.a., daf de verbruiker in een gemeente met P.E.N.-bedrijf gemiddeld over 1928 betaalde jer KAV.U. 25.43 cent, de verbruiker aan Langendijk en St. Pancras 17.39 ct. Wat de straatverlichting betreft, de gemeenten heb ben niet alleen- de stroom daarvoor kosteloos ontvangen maar het G.E.B. heeft bovendien nog een bedrag van 464.31 toegelegd op de gemeentelijke straatverlichting. Oude Nic- dorp betaalde per K.W.U. 43.lg cent! Bij een 'rijs van 20 cent, zou de straatverlichting lier nog 16.830 kosten. Resumeerende besluit de Directeur als volgt: 1. Principieel eischt het gemeentebelang behoud van het eigen G.E-B. 2. De verbruikers zullen bij overname meer moeten betalen dan bij eigen G.E.B. 3. De gemeenten zullen bij overname be langrijk meer moeten betalen voor de straat verlichtingen dan bij eigen G.E.B. 4. Bij overname zullen de gemeenten zeker verlies lijden. Uit dit alles is maar één conclusie moge lijk: Behoud van het eigen G.E.B (Buiten verantwoordelijkheid van de Re dactie. De opname in deze rubriek, bewijst geenszins dat de redactie ermede instemt). ,,WAT IS AURICHEEREN." Maar mijnheer Carei J. Schmidt, wie had het woord auricheeren dan moeten toelich ten, want het is in het meest uitgebreide woordenboek niet tè vinden is. Zelfs in vakkringen was het voor kort onbekend, tot dat de machinefabriek „Aurich" een machine in den handel bracht, verschillend van de reeds in gebruik zijnde, maar waarin de goe deren ook met benzine, tri of tetra moesten worden behandeld. Nu gebruikten enkelen het woord aurihceeren, doch de chemische reiniging bleef in wezen onveranderd. Natuurlijk mijnheer Carel J. Schmidt is voor een ieder de gelegenheid open een zaak te stichten, doch dat wordt niet bereikt door een bepaalde geheimzinnigheid en lijkt het mij dan ook altijd beter en de ervaring heeft dat ook geleerde Laat de menschen zien hoe -en waar wordt behandeld en waaraan de goederen worden toevertrouwd. En wanneer dan een voor het publiek onbekend woord nader wordt toegelicht, vindt U dat dan, mijnheer Carel J. Schmidt, zoo'n grove fout? Moest U daarom zulke onheusche woorden gebruiken die, zooals de heer redacteur zoo terecht opmerkte, een eigenaardige mentali teit van Uw persoon te zien geven? U is mij onbekend en toch dank ik U mijnheer Carel J. Schmidt voor Uw repliek en gedenkt U dan in 't vervolg: Schoenmakertje houdt je bij je leest. Inmiddels, Hoogachtend, S. KROM. Mijnheer de Redacteur, Naar aanleiding van de ingezonden stuk- es in uw blad van den heer K. en den heer over auricheeren of stoomen zou ik ook gaarne als vakman het mijne willen zeggen. Auricheeren of stoomen, om het even, er moet een zeer solide binnenbewerking in een costuum zitten en de stof moet van goede kwaliteit zijn, dan is het beslist uitgesloten, dat het zal krimpen of dat de coupe er uit zal gaan en dan zal het ook niet slap wor den. Maar als de heer K. of de heer Kuhl confectie krijgen te stoomen of te aurichee ren zal dat bij beiden wel dezelfde resulta ten opleveren. Hiermede meen ik in het algemeen belang geschreven te hebben. U, mijnheer de Redacteur, dankend voor de plaatsing, Uw dw. TH. DE MUNK. (W-ij sluiten hiermede de discussie Red1. Al-km. Crt.) (N i e t-0 ff I c 1 e e 1). 454e NED. STAATSLOTERIJ. Trekking van Donderdag 24 Juli le Klasse. 4e Lijst Hooge Prijzen: 12408 en 18336 elk 1000 15686 200. 41 ƒ100. Prijzen van 20.—. 431 690 988 1180 2901 3182 3309 3390 4227 4229 4322 5620 5628 5643 7381 7526 7529 1930. 247 2107 3565 5020 6812 S004 11380 13656 15540 16686 18186 19452 385 2380 3959 5409 7074 8051 11385 14382 15552 16736 18272 19619 4013 5511 7119 8181 12378 14716 157C2 17140 18344 20228 8184 12421 14817 16060 17187 18387 20424 9291 12592 14959 16146 17245 18930 20550 9776 13170 15027 16257 17305 18945 20606 Verbeteringen, le Klasse, 3e Lijst. 6214 m/z 6212. 1334 3411 4824 6086 7729 10180 13398 15048 16345 17374 19141 20652 1916 3421 4845 6491 7900 11301 13620 15391 16527 17825 19337 20882 BURGERLIJKE STAND. GETROUWD: Johanens Torenvlied en Johanna Lünen- borg. Petrus Smiers en Anna Holl. Josepli van de Kamer en Gerardina Ris. Adrianus Klaver en Regina van der Biezen. Klaas Rol en Grietje Duin. GEBOREN: Paulina d. v. Jacob Constant en Paulina Peter. Louise d. v. Jurriaan van Aggelen en Elisabeth van Nes. Cornelis Martinus z. v. Simon van Veen en Grietje Bos. Hen- drika Christina d. v. Martinus Schut en Fre- derika Redeker. Jacobus Petrus z.v. Johan- nis Bijwaard en Elisabeth Ligthart. Imet iaarliiksclie uitloting der het TERAARDEBESTELLING MR. D. SLUIS. Op de algemeene begraafplaats werd gister, zooals reeds in een deel onzer vorige oplaag reeds werd gemeld on zeer groote belangstelling, ondanks slechte weer, het stoffelijk overschot rÜ2 /i'i j'- mr',D, SJuis ter aarde besteld. Om half drie vertrok de stoet met 13 volg- rijtuigen en 4 auto's vanaf het sterfhuis Ge- la?P 9,ude£racht, Ritsevoort, Rijksstraatweg, Muzieklaan naar het kerkhof Op verzoek van den overledene waren er geen bloemen. Aan den Rijksstraatweg sloten de leden van den Raad van Toezicht der Alkmaarsche Ba lie zich bij den stoet aan. Op de begraafplaats waren aanwezig de loco-burgemeeter, de heer Ringers, de g- fff" ,de ""«en Govers, Klaver, Geels, Sietsma, Van Slingerland, naar waarnemingen, verricht in den morgen van 24 Juli. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 766.5 te Laco- 'ULaagste barometerstand 751.1 te Vlissln- gen. Verwachting, geldig tot den avond van 25 ^Zwakke tot matige wind uit Zuidelijke richting; meest zwaar bewolkt of betrokken; aanvankelijk nog eenige regen; weinig ver- andering in temperatuur. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Geseind van de Bildt te 9.05 uur aan alle posten: ,j Attentiesein neer! Wolden-dorp, Keesom, Bonsema, mej. Carels en mevr. Helleman—Hardebol, alsmede de oud-raadsleden Veen, Keisper, Verkerk en Cloeck; voorts waren aanwezig de leden van de Alkmaarsche balie, regenten van 't Stads ziekenhuis, een deputatie van de Oranje-ver. en van de A.-R. kiesvereniging de deken Mr. W. C. Bosman, mr. Moens, directeur van 't Landbouwcrediet, de heer A. M. de Lange van de firma de Lange de Moraaz, mr. Offers, agent van de Nederlandsche Bank, de heer Arntz, voorzitter van de Kamer van Koophandel, mr. Ledeboer, vice-president van de rechtbank, jhr. mr. v. d. Brandeler, het dagelijksch bestuur van de Schenner, leden van het polderbestuur de Schermer en tal van anderen. Mede merkten wij nog op ds. Groot en d3. Verwaal. Aan de groeve las ds. Donner uit Broek op Langendijk de twaalf artikelen des Geloofs. Een familielid sprak daarna nog een woord van dank voor de belangstelling die getoond was. Hij wees erop dat een gang naar een kerkhof bij de menschen altijd een weemoedi ge gedachte opwekt en toch behoeft zulks niet zoo te zijn. In de groeve is een man neerge laten die zich wist verloren voor God maar die genade gevonden heeft in het bloed van Jezus Christus. Spr. prees Gods almacht en verzocht de aanwezigen gemeenschappelijk Psalm 68 te zingen. Daarna verliet de groote schare belang stellenden den doodenakker. POLITIE-NIEUWS. Te omstreeks 6 3/4 uur had gistermiddag op den hoek Ritsevoort en Vrouwenstraat al hier, een aanrijding plaats tusschen twee wielrijders, genaamd A. V. en J. R., beiden wonende alhier. Het niet geven van een tee- ken bij het uitwijken en het te hard rijden waren hiervan de oorzaak. Het rijwiel van A. V. werd beschadigd. Proces-verbaal zal worden opgemaakt, Op den hoek van de Langestraat— Schoutensiraat alhier, had gisteravond te omstreeks half acht een aanrijding plaats tusschen de wielrijders S. S. en P. R., de eer ste wonende te Heiloo, de tweede te Alkmaar. Het op te snelle wijze rijden van S, S. is de oorzaak dezer aanrijding. Proces-verbaal zal worden opgemaakt. OPENBARE LEESZAAL GESLOTEN. De openbare leeszaal in de Langestraat zal van a.s. Maandag tot U Augustus geslo ten zijn. OVERPLAATSING ZAAK. De heer Eilermann heeft zijn zaak in de Hekelstraat, die te klein werd, overgeplaatst naar een grooter perceel, en wel naar Ver- dronkenoord 107. In de twee groote etala ges is een fraai assortiment van de artikelen die de heer Eilermann verkoopt, opgesteld, waaraan de goede verlichting des avonds nog wel het hare zal bijdragen om er een goeden indruk van te vestigen. In de wand kasten in den winkel zelf is een enorme voorraad artikelen uitgestald, als daar zijn, parfumerieën meer dan 3CQ0 soorten zijn voorradig byouterieën, porceleinwaren. speelgoederen, nikkelwaren, emaillewerk, gasstellen en andere huishoudelijke artike len, manufacturen, schilderijen, leerwerk (w.o. zelf geïmporteerde portemonnaies), enz., enz. Bedenkt men dat er naast deze voorraden nog groote hoeveelheden zijn opgeslagen in het magazijn, dan is dat wel het beste bewijs voor de ondernemingsgeest van den heer Eilermann, die ongetwijfeld ook met deze zaak succes zal hebben. VERTROKKEN PERSONEN. W. v. d. Post, kantoorbediende van Snaai manslaan 22 naar 's-Gravephage. Th. Giliam, mineraalwaterfabrikant, geen, en echtgenoote H. Meijer en kinderen, van Ka- naalkade 5a naar Leeuwarden. E- Daenen, kapper, R.K., van Langestraat 64 naar Bel gië, Spa. M. A. Immink, dienstbode, R K van Nassaulaan 19 naar Obdam. J. M, Muller Brands, R.K., directeur Ned. Landb. bank, van Emmastraat 35 naar 's-Graven- hage. W. H. Romijn, timmerman, N.H., van Uitweg 3 naar Graft. J. C. F. Strijk, N.H., echtgenoote van M. Bisschop en kinde ren van Nieuwpoortslaan 93 naar Den Hel der. W. Bijl, echtgen. van P. Bakker, zon der beroep, N.H., en zoon van Westerweg 71 N. O. Indië. W. M. Ooms, technicus, N.H., van Oudegracht 243 naar Amsterdam. B. M. J. Baeten, R.K., zonder beroep, van Roemer Visscherstraat 16 naar Tilburg. F. Zut, boterbezorger, R.K., en echtgenoote A. M. Oudhoff, van Van Leeuwenhoekstraat 33 naar Amsterdam. G. van Maarleveld, monteur, geen en echt- geen van der Vis, N.II., van Baansloot naar Oudorp. - J. A. Nettes, R.K., koopman en echtgenoote J. de Grand, van Laat 57 naai Wormer. T. de Geus, dienstbode, N-H-, van Nassauplein 42 naar Koedijk. H- Harmons, kellner, N.H., van Nieuwesloot 49 naar Deventer. M. Houtman, wed. van A. E. van der Heide, Rem., van Voordam 8 naar s Gravenhage. P. J. Zwart, kantoorbe diende, N.H., van Verdronkenoord 81 naar Wormerveer. J, N. Groenland, koopman, R K., en echtgenoote M. Ch. Wehnes en kin-

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 2