Kunsten en Wetenschappen. ASPIRIN uX UHDBOÜW en VEETEELT. AVONTUREN VAN EEN VERKEERSAGENT JE. Verhit en licht gekleed eenig op de werekl SE VERLICHTINGSAVOND VAN DE V.V.V. TE BERGEN UITGESTELD TOT HEDENAVOND. neemt U plaats. Een verkoudheid is dan vaak het gevolg. Neemt dan te juister tijd Aspirin-Tableffen. Lat op oranj* bond «n Bayorkruis. Pril» 75 cte. V 5 bollen, maar ook deze stellen menigen kweeker teleur door den meer dan gedrukten handel. De hoop is nu nog gevestigd op de boonen teelt een tweede hoofdbron van bestaan in deze streek, doch de orkaanachtige storm van deze week heeft in het stokboonengewas zoo danig'huisgehouden, dat men hier ook niet erg optimistisch over gestemd is. De verdere stamboonen zijn intusschen al leelijk in prijs gedaald. De toestand in de streek van Kennemerland is dus niet rooskleurig. BEVERWIJK. Iemand die onbekend wenscht te blijven, heeft een gift ad 3000 geschonken aan het Roode kruis Zusterhuis alhier. WINKEL. 1 Vergadering van den Raad dezer gemeente Op Woensdag 23 Juli 1930. Tegenwoordig alle leden. Medegedeeld werd: de verbouwing en aan bouw van de school te Lutjewinkel is na aan- ■besteding opgedragen aan de laagste in schrijvers, Gebroeders Boekei te Oude Nie- 'dorp, voor 13.238. De verbouwing en aanbouw van de school te Winkel werd opgedragen aan den laag- sten inschrijver, den heer C. Leegwater te Heerugowaard, voor 24.838. Door den minister van Arbeid, Handel en Nijverheid een bijdrage uit 's Rijks kas van '<f 1134.01 toegekend an deze gemeente in het tekort op de exploitatie van de woningbouw. Door Burgemeester en Wethouders is in de plats van wijlen den heer G. Stuij tot hooisteker in de Weere benoemd de heer S. yan der Wal, aldaar. Ten opzichte van de komst van het P.E.N. deelt de voorzitter mede, dat vermoedelijk half September met den bouw van het net wordt begonnen en ten opzichte van het P. W.N. deelt de voorzitter mede, dat verwacht mag worden dat voor de komende staltijd er water is. De onderhandelingen met het gemeenebe stuur, van Heerhugowaard zijn aanvankelijk stopgezet, doch thans weer de mogelijkhe' bestaat tot voortzetting der onderhandelin gen. Ingekomen waren verschillende goedkeu- ringsbesluien van Gedep. Staten en voorts: a. Een dankbetuiging van het hoofd der U.L.O. school te Winkel voor het verleenen van een subsidie van 129.40, waardoor het mogelijk is geweest met de oudste U.L.O - leerlingen, de tentoonstelling te Antwerpen te bezoeken. De bijdrage der leerlingen zelf bedroeg 269.50. b. Een verzoek vn de vereeniging „Het Witte Kruis" om subsidie voor hare ont- smettingsinrichtingen voor 1931. B. en W stellen voor dit bij de begrooting te behan delen. Aldus besloten. c. Een verzoek van den Pensioenraad om den pensioensgrondslag voor J. Koeten vast te stellen op 1092 ingaande 26 November 1928. Aldus besloten. Verslagen Verschillende verslagen werden ter inzage Voor de leden gelegd. Voorstel beschoeiing van de Molen kade. B. en W. stelden voor, om den weg op de Molenkade, over zijn heele lengte geheel van een betonschoeïng te voorzien. De kosten daarvan worden geraamd op ongeveer 6000. Hiervoor kan uit den dienst 1930 het uitgetrokken bedrag van 500 worden benut, terwijl voor de resteerende 5500 een geld- leening kan wotden aangegaan tegen een rente van ten hoogste 5 pCtaf te lossen in hoogstens 25 jaren. Aldus besloten. Oeldleeningen voor den keurings dienst in den kring Barsingerhorn. Toestemming werd gevraagd voor de ver- fiooging der stichtingskosten tot ten hoogste 145.000 en tot het aangaan van een kas- geldleening tot ten hoogste 20.000 en tot liet aangaan daarna van een vaste leening van ten hoogste 20.000, tegen een rente van ten hoogste 5 pCt., af te lossen in 29 jaren. Werd goedgekeurd. De heer Van Dijk drong aan op een bepa ling voor mogelijke vroegere aflossing. Verzoek om ontslag. Door C. Pie wordt dit ontslag gevraagd als vader in het tehuis voor ouden van dagen, als gevolg van het overlijden van zijn echt- genoote. Werd verleend met toekenning van een gratificatie van 100. Voor opvolgers was de volgende aanbeve ling opgemaakt: No. 1 het echtpaar H. Hof man te Barsingerhornno. 2 het echtpaar D. Veen te Zwaag. Benoemd wordt het echtpaar Hofman met 5 stemmen, 2 stemmen op het echtpaar Veen. Benoeming lid schattingscommissie. Ter voorziening in de vacature van lid der schattingscommissie ontstaan door het be danken van den heer S. Kriek, worden door Burgemeester en Wethouders aanbevolen de heeren le. D. Brugman Jbzn., 2e. J. de Veer. Benoemd de heer D. Brugman Jbzn., die de benoeming aanneemt. Verzoek der Floralia-commissie om steun voor een te houden pluimvee tentoonstelling. Besloten wordt een crediet van 25 tot te staan voor een zilveren beker met inscriptie. Voorstel tot onderhandsche verhu ring van het post- en telegraafkan toor werd weer voor een tijd van 5 jaren ver huurd- tegen den prijs van 700, ingaande 1 Januari 1932. Aldus besloten. Voorstel tot onderhandsche verhu ring van het speelterrein van de school te Lutjewinkel. Door Jur. van Raalte is verzocht het speel terrein achter de school te Lutjewinkel te mo gen huren om dit te beweiden. Werd goedge vonden voor den tijd van 3 jaar tegen een huurprijs van 20 voor 1930 en 30 voor de volgende jaren. Ontheffingen schoolgeld. Burgemeester en Wethouders stellen voor ontheffing van schoolgeld werd verleend aan: D. A. de Bruijn, over 1928 en de helft van 1929 voor één kind, dat wegens ziekte de school niet heeft bezocht 4.50;A. Kos- sen, wegens abusieve aanslag 2.75; J. de Graaf, wegens misstelling 5. Ontheffingen hondenbelasting. Burgemeester en Wethouders stellen voor: Ontheffing werd verleend aan: P. Fijnheer, over 1929, wegens onvermogen; C. Jes voor 1930, wegens abusieve aanslag. Oninbaar werd verklaard de aanslag van A. Kuiper over 1929, wegens overlijden. Voorstellen inzake de nieuwe finan- cieele regeling. Belasting regeling als gevolg van de invoering van de wet op de jinancieele verhouding tus- schen rijk en gemeente. Als gevolg van deze regeling zal aan de gemeenteinkomsten worden onttrokken to- iaal 43383.99, terwijl aan nieuwe inkom sten zal ten goede komen een bedrag van 46733.60, een meerdere opbrengst dus van 3349.61. Voorts komt aan de meerdere ontvangst ten goede een bedrag van 2000.thans uitgetrokken voor kwade posten. Het nieuwe belastingstelsel vraagt van de gemeente de vaststelling van verschillende verordeningen. Het kwam B. en W. gewenscht voor een aftrek zooals thans geldende is te handha ven en geen gebruik te maken van de be voegdheid de gemeente in een andere klasse te plaatsen. Van de bevoegdheid tot heffing van opcen ten op de fondsbelasting wenschtcn B. en W. wel gebruik te maken, doch slechts tot een gering aantal opcenten (20). Waarschijnlijk zal deze heffing in de toe komst de sluitpost der begrooting moeten worden. Van de Personeele belasting komen voor taan hoofdsom en opcenten geheel ten bate der gemeente. Voor deze belasting is de ge meente geplaatst in de 8e klasse, doch vrij heid is gelaten zich in een andere klasse te plaatsen. B. en W. stelden voor de plaatsing in de 8ste klasse te handhaven en de thans gelden de verordening op de heffing van opcenten op de Personeele belasting ongewijzigd te la ten. Aangezien de belasting voor woonforensen voor de gemeente van geen belang is, stelden B. en W. voor, daarvan geen gebruik te ma ken. Vanaf 1 Mei 1931 zal de gemeente niet meer dan 50 opcenten op de Vermogensbe lasting mogen heffen, terwijl het Rijk ook 50 opcenten heft. B. en W. stelden voor de thans geldende verordening in te trekken en vast te stellen een verordening op de heffing van 50 opcen ten. Uitvoerige besprekingen volgen. De 'heer Van Wijk kon zich niet vereenigen met een gelijke heffing van opcenten op de gemeentefondsbelasting en stelde voor een progressieve heffing van 5 tot 40%. De voorzitter meende dit te moeten ont raden. Laat men eerst eens een jaar werken en als het dan kan, zullen Burgemeester en Wethouders zekei; met zoodanige voore tellen komen. Het voorstel in stemming gebracht, werd1 met 5 tegen 2 stemmen verworpen. Vervolgens worden alle voorstellen van Burgemeester en Wethoduers zonder stem ming aangenomen. Beschikking over een deel van den post voor onvoorziene uitga ven voor aanschaffing van naai machines. Door de Commissie van Toezicht op het Lager-Onderwijs is de wenschelijkheid te kennen gegeven, om voor het handwerk- onderwijs aan de meisjes der U.L.O. school gelegenheid te openen machinenaaien te lee- ren en daarvoor een naaimachine aan te schaffen. B. en W. meenen, dat, indien machinenaaien gewenscht is voor de meisjesleerlingen der U.L.O. school, dit niet minder gewenscht is voor de meisjes der hoogere klassen van de lagere school. B. en W stelden voor, uit den post voor „Onvoorziene uitgaven" een crediet toe te staan van f 200.om daaruit 2 trapnaai- machines aan te schaffen. Ten einde te voor komen dat de post „Leermiddelen" belangrijk zal worden opgevoerd, wordt aan het ge bruik der naaimachines, dat voornamelijk ten doel heeft het maken van groote stukken, de voorwaarde verbonden, dat de te verwerken stoffen door de leerlingen zelf moeten worden medegebracht. Aldus besloten. Burgemeester en Wethouders stelden voor bij suppletoire begrootingte regelen enkele posten van ontvang en uitgaaf, welke nog niet zijn begroot. Aldus besloten. Suppletoire begrooting 1929. Burgemeester en Wethoduers stelden voor bij suppletoire begrooting te regelen, de meerdere ontvangsten op den dienst 1929. Aldus besloten. Af- en overschrijving op de pos ten van uitgaaf der begrooting 1929. Burgemeester en Wethouders stelden voor door af- en overschrijving op de posten van uitgaaf, de dienst 1929 sluitend te maken. Aldus besloten. Voorstel tot wegnemen van eenige beplanting voor opheffing van verkeersbelemmeringen. Voorgesteld werd iets van de beplanting in den tuin van de onderwijzerswoning te Winkel, en een wegboom, staande bij den hoek van de brug bij het Raadhuis, weg te nemen. Goedgevonden. Benoeming van een ambtenaar van den Burgerlijken Stand. De aanbeveling luidde: 1 de heer J. de Veer, 2. de heer D. Brugman Jbzn. Benoemd werd de heer J. de Veer, die de benoeming aanneemt. In verband met deze benoeming stelden B. en W. voor de verordening regelende de werkzaamheden van de ambtenaren van den burgeliiken stand te wiizigen. Aldus besloten. Aanbieding gemeenterekening '29. Door B. en W. werd aangeboden de ge meenterekening over 1929. Batig saldo gew. dienst 1053,40. Nadeelig saldo kap. dienst 565,86. Tot leden der Commissie voor het onder zoek, stelden B. en W. voor te benoemen, alle leden, niet behoorende tot hun College. Aldus besloten. Aanbieding rekening van het al- meen Burgerlijk Armbestuur over 1929. Batig saldo 1639,35. Dezelfde Commis sie voor onderzoek, met uitzondering van de leden B. A. Aanbieding rekening gasfabriek. B. en W. stelden voor deze rekening te doen onderzoeken door dezelfde Commissie voor de Gemeenterekening, met uitzondering van die leden, die lid der genoemde gascom- missie zijn. Aldus besloten. Batig saldo gewone dienst 1156.86%. Kap. dienst nihil. Verzoek van J. A. Rietbergen om eervol ontslag als onderwijzer verleend. Rondvraag De heer Kamp vroeg verplaatsing van een straatlantaarn aan den Lutjewinkelerweg bij de nieuwe aanbouw. De voorzitter zeide voorziening toe. De heer van Wijk vroeg inlichtingen over de plaatsing van een gezin in de onbewoon baar verklaarde woning bij het toonenstelsel. De voorzitter zeide, dat een gezin dat geen onderdak kon krijgen daar voor een korten tijd in geplaatst is. De heer Honingh vroeg of reeds inlichtin gen zijn ingewonnen over het keeren van den straatweg. De voorzitter zeide ten opzichte van het wegenoderzoek mededeelingen te zullen doen in besloten vergadering. Volgde sluiting. Maandag regen en wind. Dinsdag dito. Woensdag regen. „Het is zomer en het kon elk oogenblik veranderen", aldus de leden van de verschillende buurtcommissies, die zich beijverden om Bergen weer een sprook- jesachtig aanzien te geven. Zr1cs de gasten, die met dergelijk weer niet weten, waar zij zich in de uitpuilende pensions moeten ber gen, begonnen plezier in de voorbereidingen te krijgen en hielpen hier en daar met het spannen van draden en lieten zich gewillig indeelen bij het legertje ophangers. De distributor van de lampions verzekerde ons, dat ondanks het slechte weer, de duizen den lampions en kaarsen, nog nimmer zoo spoedig waren afgehaald, waarschijnlijk het gevolg van de spanning in 't laatsten van de vorige week over de onzekerheid of de zen ding wel op tijd uit Duitschland zou arrivee- ren. Ook ditmaal stelde de heer Hopman, als een goed leverancier, niet teleur. Niemand dacht gister aan de mogelijkheid, dat de verlichting kon doorgaan, doch toen om 4 uur de lucht opklaarde, de zon zelfs door de wolken drong, werd het bureau van de V.V.V., den voorzitter van de feestcom missie en „De Rustende Jager" van alle kan ten opgebeld over 't al of niet doorgaan van de verlichtingsavond. Het parool was om zeven uur samenkomst van de vertegenwoor digers van de buurtcommissies. Reeds ver voor zevenen waren deze daar present en stelde men op grond van de ver schillende waarnemingen vast, dat de avond moest worden uitgesteld. Vijf over zeven verscheen de voorzitter van de feestcommissie die met groote overtuiging verzekerde, dat hij tot 7 uur aan den zuid kant van liet dorp de lucht had waargeno men, met den molenaar en een bekenden landbouwer had gesproken en geconstateerd had, dat de verwachting om 20 voor zevenen inderdaad zoo was, dat niet aan doorzetten kon worden gedacht, doch dat om zeven uur de wind zuid-oost was geworden en dat juist in het zuido-oosten een opklaring aan de ho rizon kon worden waargenomen, zoodat zijn advies was „doorzetten". De jeugd, die buiten staande, door de open deuren vooral het laatste woord had opge vangen, hief een hoeratje aan, doch de voor zitter van de commissie voor de verlichting van de Kerkru'ine, vtoeg onder instemming van velen, of de voorzitter, die de vorige week terecht betoogd had, dat zoo mogelijk voorko men moest worden, dat voor meer dan 1000 aan lampions, door één slagregen werden verwoest, nu gek was geworden, niet zag dat de regen te grijpen was en deson danks een dergelijke verantwoording aan durfde. Jarenlang was hij boer geweest. Men deed verstandig naar hem te luisteren. De voorzitter bleef het arttwoord niet schuldig en schermde met eenige termen van het meterio- logisch instituut en de barometer. De wethouder vond, dat niemand het wist en dat men het zoowel kon laten doorgaan als uitstellen. Verschillende zakenlieden, begrijpende, dat, als het doorging, het publiek niet in zoo grooten getale zou komen als Bergen op een dergelijk'en avond gewoon is, verklaarden zich in ieder geval voor uitstel. De voorzitter was evenwel van meening, dat de V.V.V. voor alles diende na te komen, hetgeen was aangekondigd. Van alle kanten belde de telefoon om een beslissing.. Ook de leiding van de tram wenscht met het oog op de te nemen maat regelen voor het vervoer, een spoedig bericht. Er zat electriciteit in de atmosfeer en ondanks de verzekering van een rustige figuur, die verklaarde, dat volgens het haantje van den toren de wind in het zuiden stond, met een streepje naar het westen, bleef de voorzitter van meening, dat de verlichting moest door gaan. Toen bij stemming de stemmen staakten, werd nog eens, met aandrang aan de biljar ters om hun spel een poos te staken, over ge stemd. De voorzitter, die wist dat men van alle kanten op berichten wachtte, kreeg het al warmer. Hij legde er den nadruk op, dat, welk besluit er ook genomen zou worden, dit eensgezind diende te worden uitgevoerd en verklapte tenslotte, dat de avond doorging. Toen de voorzitter telefonisch vernam, dat het in Alkmaar, te Egmond en Bergen aan Zee reeds regende en hij, buiten komende, de spatjes ook al voelde, vond hij het toch raad zaam nog eens fet de anderen te beraadsla gen. De conclusie was echter, dat 'n klein buitje niet zooveel schade zou doen doch toen er om 8 uur een dusdanige bui kwam opzet ten, dat men voor den regen moest schuilen, werd toch tenslotte besloten de verlichting af te gelasten. Onmiddellijk werden telefonische waarschuwingen verzonden en bulletins ver spreid. In het dorp er viel later geen druppel meer heerschte er toch een gezellige drukte. Dit was vooral in de Stationsstraat het ge val waar groote luidsprekers dansmuziek over de straat galmden en waar men toch nog iets aan de verlichting had gedaan. In de Schoolstraat hing een enkele bran dende lampion onder een parapluie, 'n krab bel van Jo Spier waardig. In de Rustende Jager was het zeer druk en zag men enkele leden van de commissie weer genoeglijk bijeen zitten. De voorzitter van de verlichtingscommissie van de Ruïne blij, dat, als het toch was doorgegaan, geen bal- zitter van de commissie niet minder blij, om dat als het toch was doorgegaan, geen balon Ion 'n druppel water zou hebben gekregen. Hedenmorgen werd er van verschillende zijden op aangedrongen om de verlichtings avond, die aanvankelijk tot de volgende week Woensdag was uitgesteld hedenavond te hou den. Hiertoe wérd in spoedvergadering heden morgen besloten. Bij gunstig weer vanavond dus ver lichting in Bergen. TEXEL. Te Waalenburg is een geval van mond- en klauwzeer geconstateerd. Niettegenstaande reeds langen tijd een invoerverbod was uit gevaardigd, is de zoo zeer gevreesde ziekte hier toch uitgebroken. SCHERMERHORN. Voor den bouw van een R.K. school alhier, onder architectuur van den heer Pierre Cuij- pers te Amsterdam, is ingeschreven als volgt: J. Hille te Ursem 24.800, Borst ƒ23.510, Koning en Kraaij 23.475, Koning te Wog- num ƒ23.100, P. Borst 22.980, Geuzebroek 22.670, Limburg te Purmerend 22.450, Feijen 22.300, Th. Hoogewerf te Ursem 21.560, Betonbedrijf 21.474, Boekei ƒ21.450, Kruis en Stam ƒ21.000, P. Buijs ƒ20.940, P. Bot te Heerhugowaard 18.989 en K. Ursem te Beemster 18.981. De gunning is aangehouden. AFSLUITING RIJKSWEG ALKMAAR—NIEUWEDIEP. De hoofdingenieur-directeur van den Rijks waterstaat in de directie Noordholland brengt ter algemeene kennis dat wegens het daaraan uitvoeren van verbeteringswerken de Rijksweg Alkmaar—Nieuwediep, van K.M. 39.665 tot K.M. 40.125, met ingang van 28 Juli 1930 tot nadere aankondiging, op werk dagen voor alle rijverkeer uitgezonderd rijwielen zal zijn gesloten. OTERLEEK. Hoewel de gevaarlijke hoek de oorzaak er niet van was gebeurde Woensdag ter plaatse toch een ernstige aanrijding tusschen een vrachtauto, komende van Hcogkarspel en een kettewagen van J. S., alhier. De wagen van laatstgenoemde werd ge kraakt tusschen een electrischen paal en den vrachtauto, zoodat er niet veel goeds meer over is. De' ket bleef vrijwel ongedeerd, zij had slechts een kleine verwonding op den rug. De voerman en de chauffeur kwamen er beide best af. De auto kon, na voorzien te zijn van een nieuwe velg, op eigen kracht wegkomen. De HGOG EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE IN ZOMERTIJD. Juli. Hoogwater Laag water 25 3.16 3.50 - 0.10 26 4 08 4.41 0.41 1.04 27 4 57 5.32 1.32 1.56 28 5.49 6.21 2.20 2.47 29 6.37 7.06 3.11 3.33 30 7.22 7.48 3.58 4.17 31 8.08 8.36 4.43 5.02 EGMOND AAN ZEE, Juli. Hoog water Laag wateT 25 3.13 3.47 11.58 26 4.05 4.38 0.29 0.52 27 4.54 5.29 1.20 1.44 28 5.46 6.18 2.08 2.35 29 6.34 7.03 2.59 3.21' 30 7.'9 7.45 3.46 4.05 31 8.05 8.33 4.31 450 politie kwam er bij te pas, men zal echter probeeren de zaak in der minne te schikken. Omtrent de oorzaak meldt men ons nog van andere zijde: De heer S. had op de brug stilgehouden om een anderen auto voorrang te verleenen. Toen bij zich weer in beweging stelde, naderde een tweede auto, waarvoor hij op de steile helling niet meer kon inhouden. Ten einde een botsing te voorkomen, trachtte de chauffeur het rad om te gooien, doch greep niettemin den groentenwagen achter het voorwiel. Met vereende krachte werd de auto, welke geladen was met bollen, gelost en weer overeind gezet. Duidelijk leesbare borden geven aan een maximumsnelheid van 20 K.M., doch geen enkele auto houdt zich er aan. Tot schakelwachter aan het P.E.N.-ge bouw is in de plaats van den heer Timmer, die overgeplaatst is naar Alkmaar, benoemd de heer Kuil, voorheen te Hoorn. EGMOND AAN ZEE. Bij de politie werd een pak kleeren gedep» neerd, dat gevonden was op het strand bij den vierden paal in Zuidelijke richting. Bij nader onderzoek is gebleken dat deze kleeren toebehoorden aan zekeren Abraham van Thijn te Uitgeest, wiens lijk vorige week onder de gemeente Schoorl is aangespoeld. Het beste dageliiksche iddel Ier opwekking 'enverfrissching. jt IN DEN MUZIEKTUIN. De zelfde teleurstelling die Dinsdagavond „Trinitas" ondervond, werd den volgenden avond het gemengde koor „De Stem des Volks" gewaar, n.m. zeer slecht weer, al was het niet zoo koud als Dinsdag. Het publiek liet zich wachten, 't werd ongeveer kwart over acht, toen dirigent Blaauw het maar beter vond te beginnen. Het kinderkoor, verdeeld in klasse A en B opende het concert en zong lustig één- en tweestemmige liederen van Hol, Abramsz, Loots, van Tetterode, mej. van Rennes en Diamant. „De Stem des Volks" op dezen avond ver- eenigd met Morgenrood uit Castricum zong uitgezonderd één nummer dezelfde stukken, die op het onlangs gehouden zan gersfeest der S.D.A.P. uitgevoerd zijn, t.w. Strijdliederen fantasie, no. 2. van Altink, waarin de tenoren wat te ruw waren, Ave Verum van Mozart, waarvan ik de voor dracht beter vond dan toen het op het zoo even genoemde zangersfeest gegeven werd en „Morgenrood" van de Nobel. 'n Aardig compositie is „Trieneke" van Diamant, 't Kan aan vele zangvereenigingen wordn aanbevolen, de „Stem" had er gister avond succes mede. Waar klavierbegeleiding vereischt werd, had men in mej. Claassen iemand gevonden, die daarvoor zeer geschikt bleek te zijn. A. K. BOVENKARSPEL. Op de 3e veiling van de bloembollenvei- lingsvereeniging „West-friesland" waren on geveer 10 millioen bollen aangevoerd. Er was voldoende kooplust en de prijzen ver toonden een betere stemming dan de vorige veilingen. GROOTEBROEK. Op de veiling van „de Tuinbouw" be droeg de aanvoer ongeveer 900.000 stuks bloembollen. Er was voldoende vraag, vooral voor de beste kwaliteiten. Voor de mindere soorten werd weinig belangstelling aan den dag gelegd. 79. Snel ging de boot terug, maar wat ze zagen deed hun bloed in de aderen stollen, „Zie je dat", zei de eene kabouter, terwijl de anderen krachtig boomden, „zie je dat?" Inderdaad, wat de verkeersagent zag, deed hem den moed in de schoenen zinken. Maar hij werd weer kordater en spoorde de lieden aan. „Vooruit, laat ons het gevaar moedig onder de oogen zien". 80 Wat ze zagen was dan ook wel verschrikkelijk. Rijdende op een bezem vloog de heks het venster uit, terwijl zij den tooverring vasthield. Haar vlucht deed een hevigen wind ont staan. Het was zeker, dat zij het op het verkeersagentje en de kabouters had gemunt. „Wacht maar", schreeuwde op haar beurt de heks, „ieder op zijn beurt", zegt het spreekwoord.

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 6