De aardbeving bij Napels. T elegrammen Binnenland Stadsnieuws Rechtszaken Kerk en school Sport Luchtvaart Laatste berichten. De oïerstroomiflgen in Nrd.-Engeland middeleeuwsch. de europa-rondvlucht] kingsford smith naar europa. curtiss overleden. nieuwe oceaanvliegtocht. A HST EIt IIAII*C II KEURS van 24 Juli 1930 Opgave van loordhollandsch Landbouw crediet H.V. van haar in eigendom te mogen ontvangen een gedeelte van den daaraan grenzenden ge meentegrond, sectie E, nr. 3912, ter grootte van ongeveer 1 M2. Ais voren. _7f' ..- STROOMPRIJS TIJDELIJKE W INSTALLATIES. In bijlage 89 stellen B. en W. in overeen stemming met het voorstel der Commissie van bijstand voor de lichtbedrijven, voor, den stroomprijs voor electro-motoren die pompen aandrijven te bepalen op 12 cent per eenheid voor de eerste 1000 eenheden en 8 cent per eenheid voor de volgende eenheden, bij ver bruik van meer dan 1000 eenheden per maand, behalve in de maanden November en December, wanneer de verbruikte eenheden boven 1000 eenheden eveneens zullen moeten worden berekend tegen 12 cent per eenheid. Conform besloten. VOORSTEL TOT VERHOOG ING VAN HET CREDIET VOOR DE Vernieuwing der installatie VOOR DE CENTRALE VERWARMING VAN HET STADHUIS. Voorgesteld wordt: a. ten behoeve van de vernieuwing, ver betering en uitbreiding van de centrale ver- warmings-installatie van het rtadhuis het op de gemeente-begrooting voor 1930 (kapitaal- dienst) onder volgnr. 568 uitgetrokken crediet te verhoogen met 2800; b. de onder a genoemde uitgave nader te regelen bij suppletoire begrooting. Conform besloten. Ook werd het voorstel in bijlage 100 inza ke verkoop van een deel. van de Schulpvaart te.Egmond a.d. Hoef aangenomen. MEDEWERKING TE VERLEENEN TOT DEN BOUW VAN 42 ARBEIDERS WONINGEN DOOR DE BOUWVER- EENIGING „ROCHDALE". Het voorstel luidt: I. aan de Arbeiderswoningbouwver- ieniging „Rochdale' te Alkmaar, te ver- koopen de terreinen in den polder Ov ?r- die en Achtermeer, kad bekend gemeen ste Alkmaar, sectie F. nr. 2691 gedeelte- I lijk, vooor den prijs van 7.70 per M2, ter grootte van ongeveer 3785 M2.de kos ten op de overdracht vallende, komen .voor rekening van de Vereeniging; II. aan de Arbeidersvvoningbouwver- eeniging „Rochdale" voornoemd, met vestiging een er eerste hypotheek en voer zoover noodig tijdens den bouw eeaer crediet-hypotheek op de onroerende goederen der vereeniging ten behoeve der gemeente en ten beloope van de te verstrekken voorschotten een voorschot te verleenen: 4. ten behoeve van den aankoop niet inbegrip der kosten van overdracht vaü den grond, van ten hoogste 30.500.—; B. ten behoeve van den bouw van 42 arbeiderswoningen van ten hoogste 105.500.een en ander onder na der aangegeven voorwaarden. De heer Westerhof bracht namens de fractie dank voor de bijlage en uitte den wensch, dat hiermede het tijdperk, waarin de gemeente geen steun meer verleent, zal zijn afgesloten. Ook de heer Vos vreest anders een terugkeeren van den toestand dien nie mand wenscht. Het voorstel werd hierop z. h. s. aan genomen. VASTSTELLING EN WIJZIGING VAN BELASTINGVERORDENINGEN IN VERBAND MET DE NIEUWE FINANCIEELE VERHOUDINGSWET. De in bijlage 76 gedane voorstellen publi ceerden wij in het nummer van Maandag in extenso. De voorzitter deed mededeeling, dat van Ged. Staten bericht was ingekomen, dat een progressie in de heffingsfactor niet zal worden goedgekeurd. Ieder jaar moet nagegaan worden welke factor geheven moet worden. B. en W. wijzigen dus in dien geest het voorstel. De voorzitter las het schrijven in deze van den minister voor. De heer Westerhof constateerde, dat het technisch geen verschil maakt. De heer Bakker oordeelde, dat de be slissing van den minister, aanneming de voorstellen zijn fractie gemakkelijker maakt. B. en W. bewijzen met de voorstellen dat ze geen democratische belastinghef fing willen. Dit blijkt uit 't streven bij de heffingsfactor om de hooge inkomens te ontlasten. Spr. gaf dit nader aan. De kleine in komens worden minder verlaagd, dan 'cle groote en dit is ondemocratisch. De fractie meent een andere opcenten regeling te moeten indienen, opdat de kleinere inkomens meer ontlast wor den. Hij verwijst naar de voorstellen van zijn fractie aan de raadsleden gezonden. (De heer Bakker, die het bij voorkeur over democratie heeft, is niet zoo demo cratisch geweest deze voorstellen ook aan de pers te doen toekomen). Spr. betoogt, dat door die voorstellen de woningen beneden 9 huur meer ontlast worden en de hoogere woningen meer belast worden. In de financieele commissie ging spr. mee met het voorstel om de opcenten op de vermogensbelasting op 35 te stellen en dit op grond van de argumentatie. Nu hij staatjes heeft gevraagd en tot de conclusie is gekomen, dat er zeer weinig zijn, die van een klein inkomen moeten leven, stelt hij voor om de op centen op de vermogensbelasting op 50 te stellen. Men moet het in de eerste plaats halen waar het te halen is. De heer Vogelaar ontkende, dat door de voorstellen de menschen in de kleine huizen niet worden ontlast. De le 2 klassen worden voor 100.000 ont last en alle andere klassen slechts met 50.000. De voorstellen komen dus voor 2/3 ten goede aan de menschen in de huizen met een lage huurwaarde. Spr. gaf uitvoerig aan in welk opzicht de voorstellen verder van voordeel zijn voor de arbeidende klasse. Met den heer Bakker ver schilde spr. van meening, dat er in Alkmaar niet yeleg zijn, die van een klein inkomen zich - vermogen moeten leveren. Volgens spr. is dit een tamelijk groote grief. De heer Westerhof gaf dit eerder ook reeds toe. Alkmaar moet blijven een woongemeente en voorzichtig heid om niet tot het uiterste van de wet te gaan is geboden. Spr. wijst daarom het voor stel van de soc. dem. af. De heer S i e t s m a betoogde, dat het een moeilijk jaar vas. In de commissie had ook hij zich accoord verklaard. Het lijkt hem dat hij moet onderschrijven wat de heer Vogelaar gezegd heeft over de opcenten. Na een jaar kan men zien wat men aan doen kan. Ook hij oordeelde, dat hier vrijwel roggebrood-rente niers wonen. Hij wil zich dan ook vasthouden van de 35 opcenten op de vermogensbelasting. De heer Westeihof merkte op, dat de ze beschouwingen al ingeluid waren door de pers. Het betoog van de overzijde viel hem tegen. Gewichtige argumenten had spr. niet gehoord. Spr. oordeelde, waar het hier gaat om de financiën, dat de debatten in grooten stijl ge voerd moesten worden. Hij herinnerde aan het interview van de Alkm. Crt. met weth. Thomson en het artikel van den heer Keesom in het N.H.D. Maar één belasting, de gemeentefondsbe lasting, zal nivelieerend werken. Er was een noodtoestand en deze regeling noodzaakt andere regelingen te maken. Van de 200.000 die Alkmaar minder zal hebben op te brengen, volgens de heeren Thomson en Keesom, blijft z.i. slechts 43000 over. In de pers is gezegd, dat onze financieele politiek de gemeente naar den af grond zou voeren. Door den arbeid van onze fractie is voor onderwijs belangrijk meer uit gegeven. De uitkeeringen van het B.A. zijn mede door onzen invloed verhoogd en deze factoren hebben er toe medegewerkt, dat wij een hoogere uitkeering krijgen. De wethouder zal het moeten voorrekenen, dat de Alkm. burgers 200.000 minder krij gen te betalen. Spr. betwist dit en haait de vlootwet en de overschrijding van het wegen fonds door Prov. St. aan, daarbij B. en W. uitnoodigende om, als Ged. Staten weer eens op overschrijding van een begrooting wijzen, dit college op de overschrijding van het wegenplan te wijzen. Komende tot de bijlage meende spr. het goede recht van de voorstellen van zijn fractie te moeten bepleiten (Het aantal be langstellenden op de publieke tribune was in middels tot 10 aangegroeid). De heer Westerhof betoogde, dat de ar gumentatie van B. en W. een pleidooi was voor het voorstel van zijn fractie om de progressie op de personeele belasting in te voeren. De arbeiders zullen daardoor 7 worden ontlast. De regeering heeft den weg geopend om een belasting naar draagkracht in te voeren en deze regeering is toch niet bovenmatig democratisch, laat men dan ook in die richting gaan. Als deze bijlage wordt gehandhaafd is de raad conservatiever dan de wetgever. Hij nam aan, dat er gemeenten zullen zijn waar de soc. dem. niet zoo ver willen gaan als zijn fractie vandaag voorstelt. Het doorge leefd zijn in de mogelijkheid van deze wet spreekt hierbij ook een rol. De gebaande wegen bij de personeele be lasting voor de invoering van belasting naar draagkracht dienen te worden afgewandeld. Bij de rijken is de huurwaarde van het huis heel wat minder dan 1/6 van het inko men, zooals bij de arbeiders. Als men meent, dat de progressie te ver gaat, waarom dan de voorstellen niet een week aangehouden. Hij doet nog uitkomen, dat woningen tot ƒ10 huur per week nog voordeel hebben van het voorstel. Boven 551 wordt het 11 tot 14 pet. inplaats van 10 pet. Spr. betreurde het, dat de regeering de op centen de vermogensbelasting niet pro gressief heeft gemaakt. Als dit gebeurt dan zal de heer Govers meer moeten betalen, dan een roggebroodrentenier. Voor de ver mogensbelasting kan men niet spreken van een druk. Zij winnen door de nivelleering en het is niet erg, dat zij iets verliezen door de verhoo ging van opcenten op de vermogensbelasting. Dat de verlaging van de opcenten op de ge meentefondsbelasting ook de rijken ten goede komt, dient de overzijde te bewegen om met het voorstel accoord te gaan. Komende tot het adres om de belasting op de biljartaen te verlagen, betoogde spr. dat dit voor kennisgeving moest worden aan vaard. t4et zal slechts een verlaging van 1 cent per speeluur brengen. Een biljart kost in 'n café maar 20 belasting. Als men vechten wL laat men dan vechten voor wat dé moeite is. Komende tot het betoog om de belasting op één dienstbode vrij te stellen, werd spr. onder gelach opgemerkt, dat daarvan geen voorstel of adres was. De heer Westerhof oordeelde, dal men in groote lijn moest discusseeren en herin nerde er aan, dat men elkander wel eens meer op een compromis had gevonden. Hij oordeelde het beneden de waar digheid van Alkmaar om de politiek te richten naar die in Bergen en Heiloo. Zoodra deze gemeenten iets gaan doen voor de gemeentehuishouding zal de be lasting daar niet lager zijn dan in Alk maar. Spr. eindigde zijn betoog met het uit spreken van den wensch, dat men zoo niet thans, tocli het volgend jaar in de door hem gewenschte richting zal gaan. De heer Wolden -"orp betoogde, dat vooral voor de groote gezinnen de belasting belangrijk naar omlaag zal gaan en spr. nam r.U R. K. dete verla ging, dankbaar aan. Spr. betoogde, dat de heer Westerhof bezig was geweest ziin fractie eer. 4 luim op den hoed te steken, door er op te wij zen dat door zijn fractie de uitgaven vroeger hooger zijn geworden. Spr. wil de vastleggen, dat de eer niet alleen aan de soc.-dem. toekomt, omdat ook do an deren zich voor de meerdere uitgaven van onderwijs en armenzorg hebben ver klaard. De zitting duurt voort. De vlaggen halfstok. Napels heeft het aanzien van een bezette stad in oorlogstijd. Militaire colonnes en automobieltransporten doorkruisen de stad en politie en militairen bewaken de bescha digde en vernielde gebouwen. Ook het Koninklijk paleis is ernstig beschadigd. Overal hangen de vlaggen halfstok. Ook den afgeloopen nacht hebben vele personen in de open lucht doorgebracht. De opwinding was zoo groot, dat vele personen niet te bewegen waren, hun woningen weer op te zoeken, en liever op de pleinen en in de parken bleven samenscholen. Hedenmorgen werd een rouwdienst ter na gedachtenis gehouden onder leiding van kar dinaal Ascalèsï, waarna een processie plaats vond, waarbij het beeld van Napels be schermheilige Santo Gennarao door de stra ten werd gedragen. Een vulkaan in werking. Nabij Napels ligt de vulkaan Pozzuoli die af en toe wel eens een weinig rook uitstoot en waaraan veel minder aandacht wordt ge schonken dan aan de gevaarlijke Vesuvius. Sedert gisteren is deze vulkaan echter in wer king. Volgens mededeeling van 't scismogra- fisch instituut staat dit in verband met de aardbeving. Op zichzelf is de werking van de Pozzuoli niet hevig, maar te Napels heeft het de nerveuze spanning verhoogd. Elk oogenblik \erwacht de bevolking dat de ramp van gisteren nu ook nog gevolgd zal worden door een uitbarsting van de Vesuvius. Tengevolge van den hevigen regenval zijn gisteren in het Noorden van Yorkshire de rivieren zoodanig gewassen, dat op vele plaatsen de bruggen zijn weggeslagen en vele dorpx onder water staan. Gedurende den geheelen nacht hebben ar beiders gewerkt om de schade te herstellen en de verbindingen tusschen de verschillende plaatsen weer voor het verkeer bruikbaar te maken. Met booten worden de bewoners uit hun door het water ingesloten woningen be vrijd. Op sommige plaatsen moesten de be woners van de daken worden afgehaald. Ver schillende dorpen zijn ook heden nog geïso leerd. Voor zoover is na te gaan heeft slechts één persoon het leven verloren. De materieele schade is zeer aanzienlijk. In de omgeving van Sheffield is de Mersey eveneens buiten haar oevers getreden en te Northandon e enmijl verwijderd van Man chester heeft het water de landerijen over stroomd en groote schade aan de oogst toege bracht. STEIGER AANGEREDEN EN INGESTORT. Hedenmiddag tegen 3 uur heeft onder het Westelijk viaduct bij het Centraal Station te Amsterdam, een ernstig on geval plaats gehad. Daar ter plaatse zijn schilders werkzaam, die met behulp van een steiger schilderwerk verrichten aan de overkapping van het viaduct. Een naderende auto heeft den steiger aangereden, waardoor deze in elkaar stortte en drie schilders naar beneden vielen. Alle drie werden gewond naar een ziekenhuis vervoerd. en Gedeeltelijk gecorrigeerd. EEN REVOLUTIONNAIRE SAMEN ZWERING IN PORTUGAL? LISSABON, 24 Juli. De politie deelt me de, dat een revolutionnaire samenzwering tegen de regeering is ontdekt. Een groote hoeveelheid bommen is in beslag genomen. Drie personen werden ge arresteerd. TUSSCHEN DE LIFT BEKNELD" De 6-jarige E. S. te Den Bosch is heden morgen in den winkel van de firma Vroom en Dreesmann bij het naar boven gaan der lift, met haar hoofdje tusschen de lift en de wan den bekneld. In zeer zorgwekkenden toestand werd de kleine opgenomen in het groote ziekenhuis te Den Bosch, waar geconstateerd werd, dat de bovenkaak geheel was verbrijzeld. EEN WAARSCHUWING. Eenigen tijd geleden verschenen er in vele Duitsche bladen advertenties van de Hol- landsch-Duitsche Hypotheek- en Commissie- bank en het Administratiekantoor voor den middenstand, waarin credieten werden aan geboden. Wanneer men op de advertenties schreef, werd medegedeeld, dat de aanvraag in be handeling kwam en dat 30 tot 50 rijksmark moesten worden gestort. Daarna hoorde men nooit meer daarvan. De beide zaken worden gedreven door den koopman E. W. Keulmann, uit de Oosterzee straat 52 te Rotterdam. Daar hij nog niet heeft kunnen aantoonen Oöit een crediet te hebben verstrekt en waar schijnlijk groote bedragen aan onkosten heeft binnen gekregen, waarschuwt de centrale re- cherche te Rotterdam tegen deze zaken. Ziet gij muggen, lang van póót, Aarzelt niet, maar slaat ze dood AUTO-ONGEVAL. Hedenmiddag reed aan de overzijde van het kanaal, tusschen de Vlotbrug en de Frie- schebrug, in de richting van het Heiligland de heer K. uit Stompetoren met zijn auto tegen 'n daar staanden lantaarnpaal, welke afknapte. De auto reed nog even over het dijkje heen, maar door tijdig stoppen wist de bestuurder te verhinderen dat de wagen in het kanaal terecht kwam. De auto werd vrij ernstig beschadigd en moest opgetakeld worden. Persoonlijke onge vallen vonden niet plaats. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 9.33 uur licht op. Voor de rechtbank te Middelburg is be handeld de zaak tegen den 23-jarigen land bouwersknecht M. H. uit Nieuw- en St. Joos- land, die een 16-jarigen jongen vier glaasjes brandewijn tegen mond en tanden heeft ge drukt en zoo den jongen heeft gedwongen ze op te drinken. De officier van justitie, die een maand gevangenisstraf eischte, noemde de houding van verdachte liederlijk en middel eeuwse!. EEN .AANSLAG. De Rotterdamsche rechtbank heeft uit spraak gedaan in de zaak van een 35-jarigen Joego-Slavischen zeeman J. M. C., die op 7 Juli j.1. een moordaanslag heeft gepleegd op de 18-jarige juffrouw A. de Boer, die haar trouwbelofte had verbroken. Zij werd bij den aanslag licht gewond. Het vonnis luidde 5 maanden gevangenisstraf, door te brengen in een bijzondere gevangenis en daarna ter be schikking stelling van de regeering. De eisch van het O. M. was twee iaar De heeren A. Commandeur te Purmer- end en N. Beur te Den Helder zijn te Am sterdam geslaagd voor het examen hoofd- acte. ZEEVAARTSCHOOL TE TEXEL. Overgegaan van de le naar de 2e klasse v/d 2-jarigen cursus aan de zeevaartschool te Texel: J. J. Herlé, J. Kramer, W. J. Mets, H. J. Takken, W. H. Smit, H. A. Aaldersberg, H. M. T. Laurman, J. Chr. Chin Ten Fung, M. J. Liotard, H. L. Certon Scholte. 4 Leer lingen zullen herexamen moeten doen, 3 zijn niet overgegaan. vergeten. De 4-daagsche afstandsmarsch, het concours hippique te 1 loofddorp, athletiek* wedstrijden in A'dam, motorwedstrijden 0„ Houtrust, het roeifestijn te Sloten, enz. enz vinden allen nog plaats in dit blad. Zoodat Sport in Beeld deze week al bii\ zonder fraai voor den dag is gekomen! Na den terugkeer uit Sevilla zijn een aan- tal machines van deelnemers aan den Euro* parondvlucht naar Saragossa vertrokken, waaronder de K 5 om 13 uur 5, de F 2 om 14.30 uur. Te Saragossa landde als eerste de K 5 om 14.43 en de K I om 15 uur 27, welke onmid- dellijk de reis naar Barcelona voortgezet hebben. Kingsford Smith is naar Reuter meldt in gezelschap van Saul en Stannage naar Euro- pa vertrokken. Naar de Times uit New-York verneemt, ij de pionier op vliegtuiggebied Glen H. Curtiss op 52-jarigen leeftijd te Buffalo (V.S.) over leden. (Tel.). De naam van Curtiss is onder meer verbonden aan de Curtiss-Wright moto ren. Sport in Beeld. Natuurlijk heeft Sport in Beeld een zeer groot aantal foto's van het Concours d'Elé- gance, dat Zaterdag onder leiding van dit sportblad te Zandvoort gehouden werd. De groote serie geeft wel een uitstekenden in druk van de wagens, die in Nederland langs de wegen snellen, en duidelijk komen de fraaie lijnen der verschillende merken naar voren. Leo Lauer, de leider, schrijft in zijn com mentaren over dit concours, terwijl een ju ry-lid ook al beschouwingen geeft. Tenslott' geeft J. Hoven een schets over de automobie len in Zandvoort, zoodat het jongste num mer wel in het teeken van het automobilisme staat! Toch zijn de andere gebeurtenissen niet VERBETERING VAN HET WERELD. DUURRECORD. Een vliegtuig weer geland, Een der vliegtuigen, Zondag bij New. York opgestegen, om te trachten het wereld, duurrecord te breken is geland. Tax Andling en Jack Charleston ziji Woensdag weer op Rooseveltfield geland, naar zij meedeelden, in verband met de hitte. De vliegers vreesden de controle over hun toestel te verliezen. Zij landden vlot, doch moesten direct na de landing naar een zie kenhuis worden over gebracht. De beide andere vliegtuigen, die zijn opge- stegen om te trachten het wereldrecord t« breken, zijn nog in de lucht. De sportvlieger Wolfgram Hirsch en de sportjournalist Oscar Weller zijn hedenmor gen tegen zeven uur van het Berlijnsche vliegveld Tempelhof opgestegen en vertrok ken in de richting Keulen, met een 40 P.K. "Klemm-sportvliegtuig. Men vermoedt, dat de vliegers willen trachten in etappes naar Amerika te vliegen. Een bevestiging hiervan, of nader bericht omtrent de te volgen route kon men echter niet krijgen. (Ontvangen per draadlooze telefoon) STAATSLEENINGEN. 5 1918 BANKINSTELLINGEN. Handel Mpij Cert. v, 1000 Kol Bank Ned. Ind. Handelsbank Franscbe Banken (3) D. Reichsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie, v. Berkels Patent Calvé Delft Cert. Centrale Suiker Holi. Kunstzijde Margarine Unie Philips Gloeilampen Gem. Bezit INDUSTR. AAND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Steel comm. Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A. i i i i Java Cultuur Cult. VorstenL Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Boeton .-.«««« Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr. Perlak RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber. Hessa Rubber Serbadjadi a Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Holl. Amerika Gem. Eig. Scheepvaart Unie Kon. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembah Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. Erte i Milwaukee Southern Rails t t Union Pacific t Wabash •Exdividend. fExclaim. 4 <1 Vorige koers 102»A 1571/4 1621/j 145 502 273 94 757a 123 627a 96 272i'2 3427„ 671/4 1023/4 831% 293/IS 163"/i6 271'/a 445i/s 339 125 102.50 38 180 68i/2 80 3773/4 3907s U6Y4 118 76 122 81i/a 43/s 25 23 Vj 156 69 623/4 673/4 321 342 3191/4 43 I6V16 95 2213/4 383/a Koers van beden te 4 pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2— pl.m. 2.15 - 157 - 505 95i/2 120 95-61/2 7574 120i/2-l 957, 753/4 63 95 751/2-6 121-2 3427a 270-5 343.3/4 273-i/a 344-5 273-4 345-7 687, 293/g 29Vi« -f 166 29Vi6 i 440-27J 438 42 333 69 391 390-72 158 391'/4-2 ',TA 80 II71/4 1181/2-9 1183/4 47a 120 15372-4 152i-3i 63 65Vt 320 342 325 651/4 320Vj. 1 16-74 43 222 39 38'/2 PROLONGATIE vorige koers 17» pCt. heden 13/4 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 1 Londen a Berlijn J J Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Sch. 100* J Kopenhagen Stockholm Oslo New-York ItaliS NIET OFFICIEEL. a Vorige koers 12.09i/. 59.35 9.78 34.75 48.31 35.12i/j 66.60 66.821/. 66.60 2.481/, 13.01 Koers op heden 3 uur 12.091/4 59.33i/. 9.78 34.75i/s 48.30 35.12i/a 66.60 66.85 66.60 2.481/, 13.01

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 8