Landbouw en Veeteelt. Wekelijksch Overzicht Luchtvaart Zeetijdingen port Kerk en school van ter Amsterdamsche Beurze genoteerde fondsen, verstrekt door Noordhollandsch Landbouwcrediet N.V. L_' C. J. S., Bergen K., idem J. C. W. L., idem A. W. L„ idem B. S., idem Personeel Rustende Jager, Ber gen C. J. T., idem A. C., idem W. V., Rotterdam Bestuur St. Josephst. Bergen 10.— 5.— 5.— 5.— 1.— r- 25.— 10.— f 10.— 1.— Mra W. C. W., Alkmaar Mr. A. J. M. L., idem Reeds verantwoord 100, 25, 25, 222.— 823605 Totaal-generaal f 8458.05 BERGEN, N.H., 26 Juli 1930. De penningmeester, MR. H. JUDELL. HYPPISCHE FEESTEN TE BEEMSTER. Het programma van de Hyppische Fees ten te Beemster vermeldt voor Donderdag 31 dezer een demonstratie van de Landelijke Rijvereeniging „Beyaert" met de volgende nummers: Carousselrijden, Jeu de Koses, Stoelenrit, Springen met groepen, Dressuur- rummers, Springconcours en a la fleche rijden; naarna Internationale Harddraverij van meet; Zaterdag 2 Aug. e.k. Groote In ternationale Harddraverij met Handicap, ter wijl tusschen IK en 2i/2 uur de deelnemers aan den sterrit, waardoor meer dan 30 amazones en ruiters inschreven, over de Harddraversbaan, te Midden-Beemster zul len aankomen. SCHOORL. Als extra attractie kunnen wij nog melden, dat bij gunstig weer Zondagmiddag een met gas gevulden ballon model Zeppelin, lengte pl.m 5 Meter, zal worden opgelaten, welke dan, na den geheelen middag boven het ter rein gezweefd te hebben, zal worden los gelaten. Bij ongunstig weer geschiedt dit op Maan dag, den 2deri feestdag, een en ander naar aanleiding van het heuglijk feit dat Schoorl werd van gas voorzien. HOORN. Onze stadgenoot, de heer P. van Wijk heeft onlangs, zooals men zich zal herinneren den afstand Hoorn—Vlissingen te voet afgelegd. Niet te verwonderen, dat onze „Piet de tippelaar" het plan had mee te doen aan de vierdaagsche afstandsmarsch Van Hoorn af liep hij eerst kranig naar Nijmegen, om vandaar mee te doen aan de Vierdaagsche, welke marsch hij schitterend teneinde bracht. Niet te verwonderen, dat men hem bij zijn terugkomst ook de terugreis heeft hij te voet afgelegd op enthousiaste wijze heeft gehuldigd. De muziekveieenging „Kunst na Arbeid", de Hoornsche gymnastiekvereniging U.D.I. W.v.O. en Allebè, alsmede de afdeeling der Nederl. Reisvereeniging, benevens familie en kennissen waren aan den Westerdijk aanwe zig om den kranigen 62-jarigen wandelaar op hartelijke wijze te begroeten. Opgewekt en monter, zonder eenige teekenen van ver moeidheid, kwam de heer Van Wijk aan. Op sympatieke wijze werd1 hij door mej, Zwaan toegesproken, die den onvermoeiden tippelaar bloemen aanbood. Met opgewekte woorden dankte de heer Van Wijk, er op wijzende, dat wandelen het eenigste middel is voor echt genieten van de natuur. Onder steeds groeiende belangstel ling weid onze Hoornsche wandelaar naar zijn woning aan den Draafsingel geleid. BOVENKARSPEL. De bloembollen veilingsvereeniging Wes t- Friesland" heeft haar 4e veiling gehouden Aangevoerd waren weer ruim 10 mihoen bloembollen. De markt was willig, vooral door de binnenlandsche „broeiers" werd ruim gekocht. I BENNINGBROEK. De heer J. C. Bossen alhier slaagde voor het examen boekhouden. (Vereeniging van Leeraren). In de vacature van onderwijzeres aan de ehr. School bij Schermerhom, door het aan staand vertrek van mej. J. de Groot naar Workum, werd voorzien door de benoeming van mej. J. Weggemans, thans werkzaam aan de chr. school te Muiderberg, die deze be noeming heeft aangenomen. Te Amsterdam is voor het examen hoofdacte geslaagd de heer J. M. Poodt te Hoorn. Gister is te Amsterdam geslaagd voor de acte nuttige handwerken mej. Tr. Reijne te Heerhugowaard. De gemeenteraad van Amsterdam be noemde gisteravond tot gewoon hoogleeraar in de huid- en geslachtszieken dr. W. L. L. Carol, huidarts te Amsterdam, tot buitenge woon hoogleeraar in de vaderlandsche ge schiedenis dr. J. S. Theissen, bibliothecaris der universiteitsbibliotheek; tot leeraar in de wiskunde aan het Vossiusgymnasium dr. J. Thie, directeur der Rijks H.B.S. te Hoorn. GESLAAGD. Bij het te Utrecht gehouden examen M. O. A. Fransch is geslaagd mej. G. v. d. Lijn, Nhier. PREDIKBEURTEN. Zondag 27 Juli. Ned. Hervormde Gemeenten. BROEK OP LANGENDIJK, Herv. Kerk ï.30 en 2.30 uur (o.t.) Ds. van Baaien. Chr. Geref. Kerk 9.30 uur (o.t. Ds. Drenth. Voorber. H. A. 3 uur (o.t.) dezelfde. Doopsgez. Kerk, 9.45 uur (o.t.) Ds. de 9ong. ZUID-SCHARWOUDE, 9.30 uur Ds. Jellema. NOORD-SCHARWOUDE, geen dienst. BEEMSTER, vm. 10 uur, ar. de Jager Meezenbroek. BURGERBRUG, vm. 10.30 uur, ds. van Loon. DIRKSHORN, vm. 10.30 uur. ds. de Leeuw. (o.t.) GROET, vm. 10.30 uur, ds. Boeke. NIEUWE NIEDORP, geen dienst. OUDE NIEDORP, geen dienst. OUDKARSPEL, geen samenkomst. STOMPETOREN, Evangelisatie, 2 uur, de heer Jac. W. van Voorst, van Amster dam. SCHOORL, vm. 9 uur, Jeugddienst, ds. Boeke. Bach-Cantate 53 Torenklok. URSEM, vm. 10.30 uur, ds. Spaargaren Doopsgezinde Gemeenten. BURGERVLOTBRUO, vm. 10.30 uur, ds v. d. Veen. NIEUWE NIEDORP, vm. 10.30 uur, ds. Haars. DE RIJP, geen dienst, vacature. SOCIALISTISCHE SCHOLEN IN DE MIJNSTREEK. De gemeenteraad van Hoensbroek stelde Donderdagavond gelden beschikbaar aan de stichting „De Neutrale Volksschool" te Heer len voor den bouw van een bijzondere lagere school aan den Hermesweg te Hoensbroek. Door dit besluit zal in de mijnstreek de tweede bijzondere socialistische school tot stand komen. DE DUITSCHE OCEAANVLIEGERS. In Engeland. De beide Duitsche vliegers Hirt en Weller, die Donderdagochtend uit Berlijn zijn ver trokken voor een vlucht naar Chicago zijn Vrijdagmorgen op Croydon aangekomen. Zij zijn denzelfden dag nog naar Hanworth vertrokken. De voortzetting van de vlucht hangt daar na van de weerberichten af. Zooals bekend willen zij over de Orkney- eilanden, IJsland, Groenland en New-Found- land naar Amerika vliegen. THEA RASCHE GEWOND. De bekende Duitsche aviatrice Thea Ra- sche heeft gistermiddag op het Tempelhofer vliegveld een ongeluk gehad. Zij was opge stegen om een pleziervlucht te maken, doch bij de landing ondervond het toestel hinder van den hevigen wind, waardoor het op on zachte wiize met den grond in aanraking kwam en 't landingsgestel brak. Thea Rasche werd licht gewond aan een der oogen. TWEE MILITAIRE VLIEGTUIGEN BOVEN MEXICO NEERGESTORT. Boven de stad Mexico zijn gisteren twee militaire vliegtuigen met elkaar in botsing- gekomen en neergestort. Zij kwamen op een sportterrein neer. De inzittenden, 4 officieren, waren op slag dood, terwijl ook een handbal speler gedood werd. EEN KORTE VLUCHT VAN DE GRAF ZEPPELIN. Boven Zwitserland. Het luchtschip Graf Zeppelin is heden morgen vroeg te 4.45 uur opgestegen onder commando van kapitein Lehmann voor het maken van een korte vlucht over Zwitser land. Aan boord bevinden zich 11 passagiers, gasten van een dame uit Bremen, die het luchtschip voor deze vlucht heeft gecharterd. De Zeppelin zal te 9 uur weer terug zijn en landen. HERINNERINGSBORD VOOR DE OCEAAN- VLUCHT VAN VAN DIJK. De met succes volbrachte vliegtocht Euro- pa-Amerika van den Southern Cross, waarin naast den leider Kingsford Smith onze land genoot de vlieger Van Dijk zulk een belang rijk aandeel heeft gehad, heeft de koninklijke Delftsche aardewerkfabriek doen besluiten, tot de vervaardiging van een toepasselijk herinneringsbord in blauw-Delftsch. De ver vaardiging van dit bord wordt beperkt in dier voege, dat de gelegenheid tot bestelling slechts tot 31 Dec. a.s. zal openstaan. DE EUROPA-RONDVLUCHT. Omtrent de Europa-rondvlucht wordt het volgende gemeld: In Zuid-Frankrijk, in Zwitserland en in Z - Duitschland hebben de leidende vliegers met buitengewoon slecht weer te kampen, er hangt een dichten mist, voorts regent het en de wolken hangen zeer laag. Te Weenen zijn reeds twee Engelschen geland, n.1. Broad in de K3 en Butler in de K5. De Duitsche vlie gers Poss, Horzik en Dr. Pasewaldt zijn te München geland en reeds weer opgestegen voor de verdere reis. De T5 bevindt zich te Nimes. Gistermor gen waren te Barcelona de F2 en de K4 startklaar met bestemming Lausanne. Te Madrid kon het startverbod worden opgeheven. 25 van de 39 daar aangekomen vliegtuigen zijn gestart. Men kon het start verbod opheffen in verband met de veel ver beterde weersomstandigheden in de Pyre neeën. Te Bristol bevindt zich nog de Pooi- sche machine PB. Men heeft nog geen defini tief bericht, of deze de vlucht opgeeft. Nader wordt gemeld: Intusschen is ook de Engelsche vlieger Thorn in KI te Weenen aangekomen. De drie Engelsche vliegers zijn van Weenen vertrok ken en op weg naar Praag. Korten tijd, nadat de Engelsehen gestart waren, landden op het vliegveld Aspern de Duitsche vliegers Poss en Morzik. In de ochtenduren kwamen te Madrid een groep Europavliegers aan uit Saragossa, die een tweedaagsch onvrijwillig oponthoud te Pau hadden gehad. In totaal landden te Ma drid tusschen half tien en 12 uur 22 Duit sche, 2 Engelsche, 2 Zwitsersche, 7 Poolsche en 1 Fransch vliegtuig. De meesten zijn al weer op weg naar Seviila. De Franschman Jacques Maus moest de vlucht opgeven, daar hij bij de landing de rechtervleugel en den schroef brak Te Praag gearriveerd. Uit Praag meldt men nader: Gistermiddag om 15.38 kwamen de eerste deelnemers aan de Europarondvlucht te Praag aan. Het was de Engelschman Butler. Een minuut later arriveerde zij landgenoot Broad. Beide vliegers startten cm 16.19 in stroomenden regen met bestemming Breslau. Later is de Engelschman Thorn ook te Praag aangekomen. De kopvliegers te Breslau. Om ruim kwart over vijf arriveerde de Er>. gelschtnan Thorn te Breslau. Een minuut la ter landde zijn landgenoot Broad en daarna Butler. De zesde dag eindigde met de volgende positie der kopvliegers. Te Breslau is behalve de drie reeds gemelde Engelschen ook de B8 binnengekomen. Te Praag vertoeft de over winnaar van verleden jaar Morzik. Te Wee nen overnachten de Dl, de M2 en de T5. De overige deelnemers, die tot dusverre te Pau vastgehouden werden, zijn hedenavond grootendeels naar Barcelona gevlogen. Doodelijk ongeval. Op het vliegveld te Lausanne heeft gister avond een droevig ongeval plaats gehad. De Zwitsersche leider van de Europarondvlucht kapitein Strub wilde aan een der vliegers door lichtsignalen den weg wijzen. Hiertoe gebruikte hij een pistool, dat explodeerde. Strub werd zwaar gewond. Tijdens zijn over brenging naar het ziekenhuis overleed hij. DB RIJKSLANDBOUWWINTER- SCHOOL TE SCHAGEN. De waarnemend directeur, de heer Tr. G. Veenstre schrijft: Evenals vorige jaren wordt binnen kort bekend gemaakt, dat de gelegen heid is opengesteld tot aangifte als leer ling der Rijkslandbouwwinterschool te Schagen. Ofschoon van voldoende bekendheid, verdient het misschien voor nog niet in gewijden aanbeveling even in 't kort een uiteenzetting te geven van deze onder wijsinrichting op landbouwgebied. De cursus duurt 2 winterhalfjaren; er wordt 5 dagen per week les gegeven van ongeveer einde September tot einde Maart. De schooltijden zijn zoo geregeld, dat heen en. weer reizen per trein in de meeste gevallen mogelijk is. Bijna van uit ieder deel der provincie kan de school per trein worden bezocht. Door een zevental leeraren wordt les gegeven in bemestingsleer, kennis van den grond, polderbemaling, planten teelt, weidebouw, beoordeelingsleer van paard en rund, veeteelt, veevoeding, ge zondheidsleer, zuivelbereiding, groente en ooftteelt enz. Voor voldoende begaaf de leerlingen wordt bovendien een op leiding tot melkcontroleur mogelijk ge maakt. Om toegelaten te worden moet een examen worden afgelegd, waaruit moet blijken dat de candidaat de leerstof, onderwezen op de lagere school, nog goed onder de knie heeft. Ofschoon niet bepaald noodzakelijk is een paar jaren voortgezet lager onderwijs zeer aanbevelingswaardig. De candidaten moeten in het jaar van aangifte den 16-jarigen leeftijd bereiken. Het behoeft wel geen betoog, dat het in den tegenwoordigen tijd van 't aller grootste belang is, dat de a.s. boer op de hoogte wordt gebracht met de nieuwste vorderingen van de landbouw-techniek, terwijl hij door zijn algemeene land bouwontwikkeling in staat wordt ge steld het later verschijnende te kunnen verwerken. Het vereischt geen nadere verklaring, dat ook een verruiming van het economisch inzicht voor onze a.s. boeren toch zoo gewenscht is. Als beter onderlegd deel van de groote landbou wende gemeenschap met haar eigen specifieke belangen kan later ten be hoeve van deze groote belangengroep zeer economisch en nuttig werk worden gedaan. Het is daarom, dat de ouders en de jongelui verzocht worden thans de noodzakelijkheid en het nut van een bezoek aan de Rijkslandbouwwinter school te Schagen te overwegen. Nadere inlichtingen worden gaarne gegeven door den wnd. Directeur der R. L. W. School, Ir. G. Veenstra. STOOMVAARTLIJNEN. Stoomvaart Mij. Nederland. Poelau Bras, uitr., 24 Juli te Bremen. Radja, thuisr., 25 Juli v. Colombo. Prins der Nederlanden, uitr., 25 Juli v. Genua. Kon. Ned. Stcomb. Maatschappij. Ajax, 24 Juli te en v. Oran n. Lissabon. Amazone 24 Juli v. Musel n. Oporto. Bennekom, uitr., 23 Juli v. Callao n. Mollendo, Crijnssen 30 Juli te Amst. verwach. Mars 24 Juli v. Amst. n. IJmuiden, Merope 24 Juli v. Tanger te Gibraltar. Proteus, 24 Juli v. Danzig te Stettin. Simon Bolivar, 23 Juli v. Amst. te Hamburg. Stella, 24 Juli v. Volo n. Salonica. Stuyvesant, 24 Juli v. Curapao n. P. Cabello. Telamon, 24 Juli v. Vinarozie n. Barcelona. Tellus, 24 Juli v. Messina n. Palermo. Triton, 25 Juli v. S. Domingo n. P. Cortez. Ulysses, 24 Juli v. Varna n. Constantinopel. Ariadne, 24 Juli v, Amst. te Hamburg, Perseus, 25 Juli v. Malta te Venetië. Vulcanus, 24 Juli v. Mitylene te Anavisson. Baarn, thuisr., 23 Juli v. Mollendo. Nero, 25 Juli v. Amst, n. Gothenburg. Orpheus, 25 Juli v. Amst. n. Kopenhagen. Theseus, 25 Juli v. Rott. n. Pasages. Tiberius, 25 Juli v. Amst. n. Guatemala. Kon Holl. Lloyd. Drechterland, 24 Juli v. Amst. te Hamburg. Rotterdamsche Lloyd. Slamat, thuisr., 25 Juli te Marseille. Kota Baroe, thuisr., 24 Juli te Belawan. r,. HollandAmerika-Lijn. Kinderdijk, 24 Juli v. Londen n. d. Pacifick. Nictheroy, Rott. Pao., 24 Juli te Colon. Spaarndam, Rott, n. N. Orleans, 24 Juli v, Vigo. Veendam, 23 Juli v, N. York n. W.-Indië. HollandAfrika-Lijn. Bilhton, uitr., 24 Juli v. Stiez n. P. Soedan, Nias, thuisr., 24 Juli v. P Said n. Genua. Sprirjgfontein, thuisr., 24 Juli van Lüderitzbaai naar Kaapstad. HollandOost Azië-Lijn. Oostkerk (thuisr.) 24 Juli v. Marseille. Ouderker* (thuisr.) 24 Juli v. Penang. HollandBriisch-Indlë-LIjn. Kieldrecht (uitr.) 24 Juli te Port Said. Holland Australië-Lijn. Arendskerk (thuisr.) 24 Juli v. Brisbane HollandWest Afrika-Lijn. ^-i.Listroom puur.) 25 juli te Warri Minerva 25 Juli v. Amst. n. W.-Afrika via Bordeaux. JavaBengalen-Lijn. Bondowoso 21 Juli v. Java n. Calcutta. Salawati, Java n. Calcutta, 24 Juli v. Co lombo. Java—ChinaJapan-Lijn. Tjisaroea 23 Juli te Batavia. Tjikarang 23 Juli v. Batavia te Hongkong. J a vaN ew-Y ork-Lljn. Blitar, Java N. York, 24 Juli te Port Said. Blommersdijk 24 Juli v. Java te New York Soemba, Java n. New York, 24 Juli te Phi- ladelphia. Kon. Paketv. Maatschappij. Sigli 24 Juli te Belawan. RotterdamZuid-Amerika-Lijn. Alphacca (thuisr.) 24 Juli v. Santos. Stoomvaart Mij. Oceaan. Troilus, Japan/Rott., 24 Juli v. Singapore. Aeneas 23 Juli v. Dairen n. Rotterdam. Agamemnon, Batavia n. Amst., 23 Juli v. Port Swettenham. Emzetco Lijn. jonge Elisabeth 24 Juli v. Valencia n. Bor deaux. Jonge Johanna 24 Juli v. Valencia te Car- thagena. Tennis. DE WEDSTRIJDEN TE BERGEN AAN ZEE. (Tweede Dag). Het tennistournooi trof het gisteren niet zoo met het weer als oip den eersten dag. Het was koud, door den frisschen wind. Maar ge lukkig bleef het droog en kon het programma weer voor een groot gedeelte worden afge werkt. Zij die niet behoefden te spelen von den een robbertje bridge in het paviljoen ook wel interessant. In het heerenenkelspel behaalde Nelwan een drie sets overwinning op Jhr. Dr. G. G J. v. Reenen, die op 't laatst van de tweede- set nog de beste kansen had. Maar Nelwan ging onverstoorbaar verder en zijn uitsteken de backhand redde veel. F. Bakker won van de Vlaming doch moest later met 6—0, 6—1 van Wetselaar verliezen. H. v. d. Arend speelde een langdurige partij tegen Dr. Naes- sens en wist ten slotte met gering verschil te winnen. Jhr. v. Riemsdijk won twee partijen Mr. Ubbens sloeg in de tweede ronde Mr v. d. Valk met flinke cijfers. In 't dames-enkelspel blijkt Mej. de Jos- selin 'de Jong een zeer goede kracht. Mej Leembruggen plaatste zich ook in de volgen de ronde. In het heerendubbel gingen P. A. Offers Jr. en W. v. Limburg Styrum door een 6—4, 62 overwinning naar de 3de ronde. Dc fteeixn Jannink kwamen ook een ronde ver der, evenals Mr. Eijsvogel en J. de Ruiter De dubbels KernMendes de Leon en Wetselaarv. Eek lijken ons zeer sterk. In 't Gemengd Dubbelspel speelde Mev;. Crena de Jongh heel goed met L. A. de Vla ming, terwijl Mevr. WijnneNijhoff met Mr. Nijhoff een mooie overwinning behaalde op het dubbel Mevr. DuijvisMr. Wilde. Mej. T. Bogtman en F. Bakker haalden na een zwakke eerste set in de tweede heel goed op. Doch in de derde was het weer minder en domineerden Mevr. de Vlaming en partner Nu we de eerste ronden zoowat door zijn komen Zaterdag en Zondag de belangrijke ontmoetingen tusschen de sterke spelers en combinaties. Hieronder volgen de uitslagen van Vrij dag: Heermenkelspel. Ie ronde: L. FI. A. Enthoven w.o. E Nel wan sl. Jhr. Dr. G. C. J. van Reenen 6—S, 86, 62. Mr. D. J. van Aalst sl. K. Keu- Ier 61, 61. F. Bakker sl. L. A. de Vla ming 6—4, 4—6, 6—4. J. A. de Ruiter sl. G. A. van Overdijkink 60, 61. W. Ket- jen sl. T. H. der Kinderen 64, 36, 6—4. F. J. Thoolen sl. F. C. Baron Schimmel- penninck v. d. Oye 16, 6—3, 6—3. J. W C. Kern sl. Jhr. P. Quarles van Ufford 3-b, 6—3, 6—3. L. v. d. Weijden w.o. W. de Vla ming sl. C. de Bruijn van Melis en Marie kerke 6-0. 6—0. Th. Maris w.o. Dr. C. H Mendes de Leon w.o. Mr. C. Heldring w'o, H. v. d. Arend sl. Dr. C. Naessens 6—5, 7—5, 6—4. Jhr. H. A. C. van Riemsdijk sl. B. Westerhuis 6—2, 6—1. Th. v. Eek w.o C. V. Bokma sl. P. Resink 6—4, 6—1. 2e ronde: Jhr. H- A- C. van RienwBjk Mr. van Haeften 6—1, 6—4. Mr. W (Jb, bens sl. Mr. H. d. Valk 6-1, 6-3 M. Wetselaar sl. F. Bakker 6 0, 6—1, Damesenkelspel. Ie ronde: Mej. S. A. de Josselm de J0ng sl Mej. E. de Bruijn van Melis en Marie, kerke 6-1, 6-0. Mej H. Leembruggen sl. Jonkvr. R. Gravin van Randwijck 5—7, 6-4, 8—6. Heerendubbelspel. Ie ronde: G. J. H. Jannink en A. B. Jan. nink sl. Mr. J. Duhlh en H. N. Dutilh 6_2, 4-6, 6-0. Mr. M H Eijsvogel en j de Ruiter sl. W. Ketjen en G. Duif 6-j, 6—2 Mr. B. Heldring en Mr. J. G. de Hoop Scheffer sl. T. Bloemendaal en M. L. Dee- nik 7-5, 4-6, 6-4. J. W. C. Kern en Dr. Ch. Mendes de Leon sl. I Quarles van Ufford en E. Kaufman 6—2, 6—4. Mr. Huvstee en T. H. der Kinderen w.o. Mr. H. v. d. Valk en I. H. Wentholt sl. C. V. Bokma en B. Westerhuis 6—2, 6—4. Mr. W. Ubbens en Mr. Wilde sl. Mr. D. J. van Aalst en F, Elhorst 6-3, 5-7, 6-4. L. K en W de Vlaming slaan E. Jannink en G. J. Blijden- stein 5-7, 8-6, 6-1. Dr C. Naessens en Dr. J. C. v. Bloois sl. Dr R. H. Artzeniia en L v. Eeghen 6—0, 6—0. M. Wetselaar en Th. v. Eek sl. F. C. Baron Schimmelpen- ninck v. d. Oye en P. Resmk 6—1, 6—0, jhr. A. v. d. Poll en Jhr. Dr. G. C. J. v. Reenen sl. F. Stokvis en L. A. Enthoven 6—3, 6—1. H. v. d. Arend en J. v. Rijn w.o. 2e ronde: P. A. Offers Jr. en W. van Lim- burg Styrum sl. L. v. d. Weijden en P. Reu- ser 6—4, 6—2. Damesdubbelspel. Ie ronde: Mevr J. van Santen Vriesem dorp en Mevr. E. H. Duijvis—Thomas sl.' Mevr. J. C. Wetselaar— Ament en Mevr. J, Bertling—Piugge 5—7, 6—4, 8—6. Gemengd Dubbelspel. Mevr Crena de Jongh en L. A. de Vla- ming sl. Mej. H. Leembruggen en Dr. R. H. Artzenius 6—2, 6—4 Mevr. G. de Vlaming en W. de Vlaming sl Mej. T. Bogtman en F Bakker 6—2, 6—8, 6—1. Mevr. M. C, Elhorst—Dekker en F. Elhorst sl. Mevr. S. O. Hobleijn en J. v Rijn 46. 6—2, 6—3. Mevr. M. Wiinne—Nijhoff en Mr. S. J W. Nijhoff sl. Mevr. Duijvis—Thomas en Mr. M. Wilde 6—3, 6—2. Mei. D Blijdenstein en G. J. Bliidenstein sl. Mej. E. en C. de Bruin van Melis e'' Mariekerke 6—1, 6—0. Mevr. M. de Ruiter i 1. de Ruiter sl. Mej. G. Groenwoudt en W. D. v. Dijk 7—5, 6-2. HARDDRAVERIJ TE CASTRICUM. Naar wij vernemen zal ter gelegenheid van het 10-jarig beslaan van de vereeniging „Castri- cum Vooruit'' in Castricum, gedurende de te houden feestweek op Woensdag 6 Augustus eenc harddraverij worden gehouden, op een baan van 325 M, Er zal worden gereden onder het reglemenj van de Nederl. Harddraverij- en Renvereeni- ging, terwijl de heer P. Olie als handicapper optreedt. Waar een schitterende grasbaan disponibel is en er om flinke prijzen wordt gereden, zal de belangstelling ongetwijfeld groot zijn. Op Donderdag 7 Augustus zal een nationale ringrijderij worden gehouden met versierde rij tuigen. Voör het schoonste geheel heeft dl burgemeester van Castricum een kunstvoor werp uitgeloofd ter waarde van 25 gulden. Medische sportkeuring In verschillende plaatsen van ons land be staan bureaux voor medische sportkeuring, die langzaam, maar zeker in de goede rich ting gaan werken. Alhoewel een geruimen poos geleden in Alkmaar pogingen in het werk zijn gesteld een dusdanig bureau op te richten, is dit tot nog toe geen werkelijkheid geworden. De afdeeling Alkmaar van den Ned. Arbeiders Sportbond heeft nu het initia tief genomen om wederom stappen in de ge- wenschte richting te doen. Donderdag 31 Juli 1930, des avonds 8 uur, zal in het gebouw „De Unie" een vergadering worden gehouden, waarin als spreker zal op treden Dr. Luza uit Amsterdam. Voor deze vergadering zijn uitgenoodigd burgemeester en wethouders en leden van den gemeenteraad, alle medische dottoren, de hoofden der scholen, de besturen der sport- vereenigingen op elk gebied, de technische lei ders uit de vereenigngen en de plaatselijke j>ers. FONDSEN. 21 Juli 22 Juli 23 Juli 24 Juli 25 Juli 1000 1000 f 1000 1000 100 1000 1000 6 obl. N.W.S, 1000 5 idem 1000 4K idem 4 idem 4K O.-lnd. 6 idem 6 idem 5K h idem 5 idem Koloniale Bank Ned. Ind. Hand Bank Ned Handel Maatij Fransche Banken (Drie) Berkel's Patent Holl. Kunstzijde Margarine Unie Alg. Kunstzijde Unie Ned. Kabelfabr. Philips Gem. Bezit Anaconda Beth. Steel C. v. A. Comm. Studebake- a Comm. Steel Zweedsche Lucifers Cult. Mij. Vorstenl. Handelsver. A'dam Javasche Cult. Dordtsche Petr. gew. Koninklijke 1000 Moeara Enim A'dam Rubber Strbadjadi Holl. Am. Lijn Java China Jap. Lijn Ned. Scheepv. 1'aie Stoomvaart Mij. Nederland Deli Batavia Tab.. Deli Maatij. Oostkust Senembah South Pacific Union Pacific Prolongatie FxdivW" «L. 1922 '18 17 '16 '26 '22 '23 '21 D '17 101 102| 1021 99* 98% i 101* 101 165 145* 156* 79* 271* 105* 432 345 103* 86* 33% 1641 276 128* 451 341 379 392 116* 80 25 77 159* 150* 320 317* 66 340 218 li 103 102* 102 99* 98* 101% 103* 102* !01% 99* 98* 101% 101% 161 145* 157 79 96* 267* 98* 430 340* 991 j 85>/i« 31 s 161% 2711 126" 445* 338* 376* 389j 116* 79 25 76 157* 150 319* 317* t 67 337 1* 162* 145 157* 502 75* 96 2724 94 427 342* 102* 83'% 33* 163n/M 271* 125 445* 339 377 390* 118 81* 75 156 321 67* 342 221* 1* lU-Jy- 102"% 101% 99* 98is 101J 102 100* 164} 144* 157 1 502 75* 95 273* 95 427 344 103% 86.I 1 33 166* •-•74 125 439* 333 380 391 119* 79 77 153* 146* 325* 324* 65* 348 222 li 1031% 102* 1021% 99* 9813% 102* 100% 161 144 156* 74* 94 265* 90* .40* 102* 84* 31* 164* 272 127 433 330 378* 390* lÏ5t 77 25* 74 150* 144* 324 323 64* 345

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 10