Spaarboekjes Vaderlandsclie Bank Fa. De Lange 4 De Moraaz, Rafcafiseli Weerbirielrt. RENTE 3'|2 Onze IColonëën. T Ëlegpammen Stadsnieuws AGENDA 20%- FELLE BRAND IN GROOTSCHERMER. Laatste berichten. Zaterdag 26 Juli. 2.30 uur, Middagvoorstelling in Victoria Theater van De geheimzinnige hertog (com geluidsfilm). 7.30 uur, Cinema Americain: 1. Het eiland der verloren vrouwen; 2. De acrobaten des doods (boven 18 jaar). 7.30 uur, A. B. T.: Mordack, de koning der misdadigers (boven 14 jaar). 7.30 uur, Victoria-Theatergeluidsfilm De geheimzinnige hertog (voor eiken leeftijd). Zondag 27 Juli. In Cinema Americain van 2 uur af door- loopende voorstelling van 1. Het eiland dei verloren vrouwen; 2. De acrobaten des doods (boven 18 jaar). In A. B. T. van 2 uur af doorloopende voorstelling van Mordack, de koning der misdadigers (boven 14 jaar). In Victoria-Theater van 2 uur af doorloo pende voorstelling van de geluidsfilm De ge heimzinnige hertog (voor eiken leeftijd). Zomerfeesten te Schoorl. 8 uur, te Hensbroek, gemaskerd bal in de openlucht, vanwege de V. V. V. 8 uur, Stedel. Muziektuin, conceit Sted Muziekkorps. Maandag 28 Juli. 7.30 uur, Cinema Americain: 1. Het eiland der verloren vrouwen, 2. De acrobaten des doods (boven 18 jaar). 7.30 uur, A. B. T., hoofdnummer De laatste kus (rom.), hoofdrollen Fay Wray en Cary Cooper. Toegang boven 14 jaar. ,7.30 uur, Victoria Theater: geluidsfilm De geheimzinnige hertog (voor eiken leef tijd). 8 uur, Stedel. Muziektuin, Openlucht-too reelspel. De molen van Sans-Soucci. Zomerfeesten te Schoorl. Dinsdag 29 Juli. 7.30 uur, Cinema Americain: 1. Het eiland der verloren vrouwen, 2. De acrobaten des doods (boven 18 jaar). 7.30 uur, A. B. T.: De laatste kus (boven 14 jaar). 7.30 uur, Victoria-Theater: geluidsfilm De geheimzinnige hertog (voor eiken leeftijd). 8 uur, Stedel. Muziektuin, Openluchttoo- neelspel. De zonderlinge Marskramer. Woensdag 30 Juli. 2.30 uur, Middagvoorstelling in Victoria Theater, van De geheimzinnige hertog (com., geluidsfilm). 7.30 uur, Cinema Americain: 1. Het eiland der verloren vrouwen; 2. De acrobaten des doods (boven 18 jaar). 7.30 uur, A. B. T.: De laatste kus (boven 14 jaar). 7 30 uur, Victoria Theater: geluidsfilm De Geheimzinnige hertog (voor eiken leef tijd). 8 uur, Stedel. Muziektuin, Openluchttoo- neelspel De pastoor van Neuvillette. Donderdag 31 Juli. 7.30 uur. Cinema Americain: 1. Het eiland der verloren vrouwen; 2. De acrobaten des doods (boven 18 jaar). 7.30 uur, A B. T De laatste kus (boven 14 jaar). 7.30 uur, Victoria Theater: geluidsfilm De geheimzinnige hertog (voor eiken leef tijd). 2 uur, te Beemster, hippische feesten en kermis. Zaterdag 2 Aug". 2 uur, intern, handicap-draverij te Beem ster. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van politie, Langestraat en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11 en 1 uur, de navol gende voorwerpen als gevonden gedeponeerd op 22, 23, 24 en 25 Juli 1930: jas met in houd; directoir en paar sokken; smidsduim stok; tabakspijp; zijden doek; kinderporte- monnaie met inhoud; belastingmerkporte- monnaie; sleutels; handschoenen; banden var jassen en japonnen. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen de ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op 22, 23, 24 en 25 Juli 1930: armbandhorloge, A. Ligthart, Westerweg 15, Heiloo; koperen wieldop, D. van Leyen, Heemraadstraat 16; mantelcein tuur, D. van Leyen, Heemraadstraat 16; pop, Schaaf, Nieuwlandersingel 44; belas tingmerk in etui, A. Raat, Prins Hendrik straat 30; alpinomuts, W. van Nimwegen, N. G. Piersonstraat 6; portemonnaie met inh., T. Holtes, Rochdalestraat 8; portemon naie met inh., C. G. Nimrot, Druivenlaan 46; padvindersmes, J. Bolding, Oudegracht 207; beursje, J. Schagen, Roemer Visscher- straat 15; broche, A. Wagtendonk, Zocher- straat 41; damesrijwiel, G. P. Hemels, Lin- dengracht 21; 2 autobanden met velgen, J. Morsch (werf Eecen), Zes Wielen; broche, B. Baas, Dahliastraat 5; hondje, G. R Gotse, Bergerweg 54; racket, E. v. d. Berg, Steijnstraat 16; hondenpenning, J. Ranzijn, Westerhofje 23; belastingmerk, J. Faber, •Egelenburgerlaan 3; belastingmerk, G. Mooi, Oudegracht 62; belastingmerk, L. Smit, Zuiderhoutlaan 15; medaillon met portretjes, Ch. Snellingberg, N. G. Pierson straat 31. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hiervan kennis te geven aan het Bureau van politie. CENTRALE WERKGEVERS RISICO v BANK. Onder leiding van Ir. J. A. Kalff, voorzit ter van het College van Commissarissen, had Vrijdag in de groote vergaderzaal van de Industrieele Club te Amsterdam de jaar- lijksche algeineene vergadering van leden van bovengenoemde organisatie plaats. In zijn openingswoord sprak de voorzitter zijn leedwezen uit over het besluit van den heer P. Smulders, die zijn plaats in het Col lege van Commissarissen ter beschikking van de algemeene vergadering heeft gesteld, ter wijl hij tevens gewag maakte van het eervol ontslag als directeur aan den heer Ir. V. R. Y. Croesen, hem op 28 November 1929 op zijn verzoek verleend. Vervolgens werden door den heer direc teur mr. J. L. C. van Meerwijk eenige mede- deelingen gedaan over de uitkomsten der Risico-bank over het boekjaar 1929. Ook dit jaar konden de financieele uitkomsten gunstig genoemd worden. Totaal' moest door de risicovereenigingen worden opgebracht rond 'f 9.750.000. De vermoedelijke rijksverzeke- doOi overtroffen Fabrikaat fa. v. d.~ MIJLE Co., Kampen ringsbankpremie zou zijn geweest in totaal ca. 12.500.000; bespaard werd dus een be drag van da. 2.550.000 (v. j. 2.700.000), hetgeen beteekent een gemiddelde besparing van 22%. Van de risicovereenigingen hadden er 9 een besparing liggende tusschen 40 en 60%, terwijl 10 risicovereenigingen tusschen 20 en 40% bespaarden. De gemiddelde be sparing der direct aangeslotenen bedroeg Viel over 1928 een stijgende lijn over het aantal ongevallen te constateeren, over 1929 bleek zulks niet anders te zijn. In 1928 was bij een stijging van het verzekeringsplichtige jaarloon der gezamenlijke aangeslotenen met 6.2% een stijging van het aantal ongevallen met 13.9% waar te nemen. Over 1929 bedroe gen deze cijfers 3.6% resp. 8.5%. In 1927 be droeg het totaal aantal ongevallen 66079, in '928 was dit cijfer 75271, in 1929 was dit aantal gestegen tot 81680. Ook het aantal ongevallen op weg naar het werk en naar huis nam in niet onbelangrijke mate toe. Be droeg het aantal van deze in 1928 reeds 4.96% van het totaal, in 1929 was dit per centage gestegen tot 5.75%. In 1928 bedroe gen de kosten aan deze ongevallen verbon den 6.69% van de totaalkosten, tegen 6.78% in 1929. De president-directeur dr. F. E. Posthuma gaf een overzicht van de in den loop van het verslagjaar in de wetgeving, voorzoover deze op de sociale verzekering betrekking hebben, gebrachtte wijziging. Uit het jaarverslag over het boekjaar 1929 aan de vergadering uitgebracht en uit de naar aanleiding daar van door de directie gedane mededeelingen bleek, dat op 31 December 1929 14.046 werk gevers bij de Risicobank waren aangesloten, vertegenwoordigend een verzekeringsplichtig loonbedrag van naar schatting 873.000.000. Het verzekeringsplichtig jaarloon der geza- melijke aangeslotenen over 1928 in het vorig jaarverslag geschat op 834.000.000, heeft volgens de inmiddels vastgestelde loonlijsten inderdaad bedragen circa 842.343.000. Het aantal risicö-vereenigingen bij de Risi co Bank aangesloten, bedroeg in het verslag jaar 55. In 1928 bedroeg dit aantal 54. Op 1 Januari 1929 is in werking getreden de Onderlinge Risico Vereeniging voor het Zee- visschers bedrijf. Aan het contract van herverzekering voor de contante waarden van blijvende renten namen in 1929 deel 47 Risico Vereenigingen. Het verslag bevat voorts gegevens betreffen de de door de Risico Bank in 1929 behan delde beroepszaken, betreffende den in het verslagjaar aan aangesloten- werkgevers kos teloos verleenden raad en bijstand inzake de Ongevallenwet en andere sociale wetten, en betreffende de verrichtingen van den Techni- schen Dienst der organisatie. Het Reservefonds bedroeg op 31 December 1929 6.725.260.70, het totale fond'senbezit op denzelfden datum 45.383.227.25. Van dit fondsenbezit was gedeponeerd bij de Rijks verzekeringsbank als algemeen pand (art. 54 Ongevallenwet): 7.845.577.50 als bizonder pand (art 58 Ongevallenwet): ƒ33.833.641. De over 1929 ten laste der Risico Bank komende Ongevallenkosten bedragen, met in achtneming der voor toekomstige verplich tingen gemaakte reserves: voor de ongeval len met tijdelijke invaliditeit als gevolg 4.552.227.07, aan contante waarden van de ongevallen met blijvende invaliditeit of den dood als gevolg: ƒ3.481.135.in totaal alzoo ƒ8.013.362.07. Ingevolge de bepalingen van het desbetref fend Koninklijk besluit komt ten laste der Rekening en Verantwoording over 1929 als bijdrage in de administratiekosten der Rijks verzekeringsbank: 1.638.341.59, terwijl het totaal van de administratiekosten der Risico Bank bedroeg 315.870.80% Het saldo der Rekening en Verantwoording bedraagt, in aanmerking nemend een nadeelig koersver schil op de effecten ad. 346.540.een voor- deelig saldo van de renteberekening ad ƒ498.167.76 en een voordeelig saldo ad ƒ220.414.56, voortspruitend uit de herzie ning van de contante waarden, 9.595.532.14. Nadat het verslag van de Commissie tot nazien van de Balans en Rekening en Ver antwoording over 1929 was voorgelezen, werden deze stukken, alsmede het jaarverslag, onveranderd vastgesteld. Hierna had de verkiezing plaats van leden van het College van Commissarissen. Herko zen tot commissaris werden de aan de beurt van aftreding zijnde heeren J K. W. F. van Bommel en dr. H. P. Heineken, terwijl in de plaats van den heer P. Smulders, die als com missaris had bedankt, werd gekozen de heer E de Haes. In de Balans-Commissie werden gekozen de heeren Willem Huysmans en N. G. van Heek, terwijl als lid dezer Commissie werd herbenoemd de heer F. M. Loep. De leden en plaatsvervangende leden der commissie van arbitrage werden allen her benoemd. LIJK OPGEHAALD. Vanmorgen is uit het Foxholstermeer opge haald het lijk van den 14-jarigen G. Sinnige te Groningen, die Zondag bij het zwemmen verdronken is. DE „TRECI" WEER VLOT. Het s.s. Treci, dat gisteren op de Zuiderpier te Hoek van Holland strandde, is met hoog water door vijf sleepbooten vlot gebracht en naar Rotterdam opgestoomd. DOOR AUTO OVERREDEN EN GEDOOD. Te Garmerwolde (gem. Tenboer) is gister avond de bejaarde A. Wieringa die doof was, door een auto overreden en eedood. De man liep midden op den weg. Hij schijnt, toen de auto, bestuurd door den heer Bolhuis te Tenboer, uit de richting Groningen naderde, besluiteloos te zijn geweest, naar welken kant van den weg hij zou uitwijlcen, en dientenge volge onder de auto gekomen. De politie stelt een onderzoek in. Bij het oversteken van den rijksweg Roosen daal—Etten te Zevenbergen, werd gisteren de 64-jarige P. J. de Regt, die voor een auto wilde uitwijken, door een uit de tegenover gestelde richting komenden auto aangereden. De ontboden geneesheer constateerde zware hersenschudding en achtte overbrenging naar het gasthuis noodzakelijk. Het slachtoffer is vannacht aan de gevolgen overleden. De marechaussee heeft de zaak in onderzoek. KINDERVERLAMMING. Op de bewaarschool aan de Kampstraat te Heerlerheide heeft zich een geval van kinder verlamming voorgedaan. De school is daarom gesloten. De patiënt is ter verpleging in het ziekenhuis te Heerlen opgenomen. INBRAKEN TE NUTH (L.). Te Nuth is de laatste dagen op drie plaat sen ingebroken. Bij een particulier werd een partij waschgoed,' uit de goederenloods der Ned. Spoorwegen een partij schoenen en andere artikelen en bij een slager zestig K G. spek ontvreemd. HET TIJDSCHRIFT EIGEN HAARD Wordt niet opgeheven. Het dagblad „Het Volk" (21 Juli 1930, Avondblad, Stadseditie) bevatte een berichtje onder het hoofd „Eigen Haard" verdwijnt waarin werd medegedeeld, dat „dit bekende geïllustreerde tijdschrift binnen korten tijd (zal) ophouden te bestaan". Namens de redactie en de directie van het tijdschrift wordt ons thans medegedeeld, dat dit bericht uit de lucht is gegrepen. EEN DRONKEN KOETSIER GEARRESTEERD. Gisteravond heeft de politie op aan wijzing van burgers in de Jan Evertsen- straat te Amsterdam een met paard be spannen dogcar aangehouden, waarop zich een dronken koetsier bevond. De man kon het paard niet meer besturen, zoodat er gevaar voor het publiek ont stond. Tpen de politie hem gelastte te stoppen, sloeg hij met zijn zweep naar de agenten. Met behulp vo.n burgers ge lukte het de politie, hem onder verzet naar het posthuis aan de Willem Schou tenstraat over te brengen. Het bleek een 'ewor.er ujt het woonwagenkamp aan den Spaarndammerdijk te zijn. KORTE BERICHTEN. Donderdagavond is te Utrecht een negenjarig knaapje, een logétje uit Hilver sum onder het visschen in de Markthaven gevallen en verdronken. Bij Dinxperlo hebben de Duitsche kom miezen gisteren een handelaar aangehouden die met een vrachtauto 20 balen tarwemeel over de grens had gesmokkeld. Auto en lading werden in beslag genomen. Gisternacht is bij de boerderij van Oos tenbrink te Weyerswold veertig voer hooi verbrand. Vier perceelen in de asch gelegd. Gistermiddag te ongeveer half een werd Grootschermer opgeschrikt uit de landelijke lust. Het bleek, dat brand was uitgebroken in de garage van den heer J. Kieft Hzn., een groote bijna nieuwe schuur. De brand liet zich dadelijk ernstig aan zien en weldra stond de geheele garage in lichter laaie. De brand ontstond in een schaaltje met benzine, dat gebruikt wordt om onderdeelen van auto's schoon te maken. De oorzaak van het ontvlammen is onbe kend, doch vermoed wordt, dat een kleine in de nabijheid staande motorpomp, die ge bruikt wordt om banden op te pomrien, ge vonkt heeft. 5 In de garage waren twee monteurs aanwe zig, die dadelijk pogingen in het werk stel den cm een tank met 200 liter benzine weg te rijden. De tank viel evenwel om, waardoor de benzine nu alles in lichter laaie zette. De brand sloeg al spoedig over op het naasJde gerage gelegen perceel dat bewoond wordt door den heer J. Kieft Pzn., en ook dit was weldra een vuurmassa. Aan blusschen viel niet te denken. Daar kwam nog bij, dat de motorspuit van Groot schermer eerst weigerde, zoodat de hulp meest worden ingeroepen van de brandweer te De Rijp. Toen deze ter plaatse kwam, was de brand overgeslagen op het tegenover het laatstgenoemde gelegen perceel, het woon huis van den heer J. Kieft Hzn., de eigenaar van de garage. 6 Een daarachter gelegen timmermanswerk- vitflf, D- ev5ncens vlam- De brandweer van de Rijp en die van Grootschermer zagen geen kans deze beide perceelen te redden en moesten zich bepalen tot het blusschen van het woonhuis van den heer J. Pilkes, wien ook de timmermanswerkplaats toebehoorde, toen de brandweer van Schermerhorn ver scheen behoefde deze geen dienst meer te doen, omdat de aangetastte perceelen reeds een prooi der vlammen waren geworden. Verdere uitbreiding werd voorkomen. De brandweer van Grootschermer verrich te het nablusschingswerk. Hoewel van het machinepersoneel der brandspuit twee mannen aanwezig waren, kon men aanvankelijk de motor niet op gang krijgen, doordat het kraantje van het vacum open stond. Waarschijnlijk is alles verzekerd, behalve eenige machineriën, die in de garage ston den. O.a. verbrandden een tractor, een dorschmachine en een bakkersauto, die niet verzekerd waren. In de werkplaats van den heer Pilkes, die tevens lijnwerker van het G.E.B. is, ging me de een aanzienlijke hoeveelheid gereedschap pen en materiaal van het G.E.B. verloren. De burgemeester vertoefde niet in de ge meente. Men zal begrijpen, dat in het rustige lan delijke Grootschermer de verwarring groot was. Het plaatsje dateert voor de droogmaking van de Schermeri Er" staan zeef veel houten huizen, zoodat velen het ergste vreesden en men zich verademd gevoelde toen men het vuur meester was ALKMAAR. AMPAS-BRAND. Gemeld wordt, dat een loods van de sui keronderneming Blimbing van de t<» Amster dam gevestigde N.V. Handelsvereeniging „Amsterdam", gelegen c»p 10 K.M. afstand van Djombang in de res. Kediri en Modjo- kerto,'waarin zich 45000 balen „ampas" (afval van suikerriet) bevonden, is ^erbrand. De spuiten van êeft zestal ondernemingen verleenden assistentie bij de blussching van het vuur, dat eerst na twaalf uur kon worden overmeesterd. De oorzaak was gelegen In broeiing. De schade beloopt 15.000 gulden GEEN BOUT UIT RUSLAND NAAR AMERIKA. Het departement van de schatkist te Washington heeft een invoerverbod van hout en houtproducten uit Sovjet-Rus land uitgevaardigd. In de motiveering van het verbod wordt gezegd, dat de Sovjet-regeering het hout te Archangel laat verladen door gestraften. Op denzelfden grond verlan gen thans de Amerikaansche Mangaan- producenten een invoerverbod voor Russisch mangaan. ONEENIGHEID IN DE AMERIKAAN SCHE REPUBLIKEINSCHE PARTIJ. Naar gemeld wordt heeft naar aanleiding van de groeienden twistt in de republikeinsche partij president Hoover den voorzitter van het centraal comité der partij Huston uit Tenne- sey er toe gebracht, als zoodanig af te treden. Als opvolger is bestemd de senator Fess. Op 7 Aug. a.s. vindt een vergadering van het centraal comité plaats, waar Huston offi cieel zal aftreden en Fess waarschijnlijk als voorzitter zal worden gekozen. Voordat deze beslissing genomen werd, hadden op het Witte Huis verscheidene confe renties plaats tusschen president Hoover en Huston en tusschen Hoover en andere leiders der republikeinsche partij. Naar verluidt zou Hoover Huston gedwon gen hebben, als voorzitter af te treden en hem voor het alternatief hebben gesteld, an ders geroyeerd te worden. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 26 Juli. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 766.3 te Cler- mouth. Laagste barometerstand 750.3 te Blaek- sod. Verwachting, geldig tot den avond van 27 Juli: Meest matige, wellicht tijdelijk toenemen dede Zuidelijke tot Westelijke wind; half tot zwaar bewolkt; mogelijk later eenige regen; iets warmer. MEDEDEELING VAN HET KON. NED MET. INSTIT. TE DE BILDT. AARDAPPELZIEKTE. In het etmaal van 's avonds 24 Juli tot 's avonds 25 Juli zijn in het Noorden van Friesland de weersomstandigheden gunstig geweest voor het optreden van aardappel- ziekte. bij Oslo, toen hij plotseling in een wervel- wind terecht kwam en zijn machine pijlsnel naar beneden stortte. Een voordat het toestel op het wateropper- vlak van splinters sloeg, wist Baglo er uit te springen. Zonder eenige verwonding vischte men den piloot uit het water, waar men hem zwemmende tusschen de drijvende wrakstukken van zijn toestel vond. Gedeeltelijk gecorrigeerd. UIT EEN VLIEGTUIG GESPRONGEN. Aan een wissen dood ontkomen. De Noorsche vlieger Baglo ontsnapte gis teren als door een wonder aan een zekeren dood. Hij bevond Zich op ongeveer 1000 M. hoogte boven de marineluchthaven Horten DE AARDBEVINGSRAMP IN ITALIË. ROME, 26 Juli. Minstens zoo moeilijk als het reddingswerk is het probleem van de verpleging van de naar schatting 60.000 gewonden. Naar het getroffen gebied worden voort durend brood, conserven en vruchten ge zonden. In de meest verwoeste plaatsen in de nabijheid van het aardbevingsgebied werken de bakkers dag en nacht door. De minister-president heeft reeds een be drag van een millioen lire voor de slacht offers ter beschikking gesteld. HISTORISCHE ANECDOTEN Lodewijk XVIII van Frankrijk uitte eens in een gesprek de bewering dat Frankrijk niet meer dan tien goede ministers zou gehad hebben. De aanwezigen beproefden nu de staatslieden op te somenen en men werd het met een negental eens, doch was daarbij te vens tot den tijd der regeering des konings genaderd. Ik wil U het vinden van den tienden goeden minister gemakkelijk maken, zei de koning, schertsend: hij heeft nog tijdens mijn regeering dienst gedaan. Nu raadde de een Decazes, de ander Talleyrand, doch steeds schudde de koning het hoofd; einde lijk zei hij: Nu, mijn heeren! gij raadi den naam toch niet; mijn voortreffelijke mi nister was Napoleon Bonaparte. Zulk een openhartigheid had zeker nie mand van den koning verwacht. Weest voorzichtig met vuur in bosch en heide voor Belaste ^gaarden, 's Gravenbage, P 0/ tegen beurskoers n IHfl H OBLIGATIËN H Z_/_ U met jaarliiksche uitloting u DE CENTRALE VERWARMING VAN HET RAADHUIS ENZ. Gister werd door B. en W. opgedragen aan het technisch bureau alhier het verbete ren en vernieuwen van de centrale verwar- mingsinstallatie van het raadhuis, waarbij de verwarming zal worden uitgebreid met leeszaal, politiebureau, enz. MUZIEK EXAMENS. Voor het gehouden examen van de Kon Ned. Toonk. Ver. te 's Gravenhage slaagden voor het diploma piano 1. o. theoretisch ge deelte mej. S. H. Kamper en de heer Joh W. Th. van Engelen alhier. GESLAAGD. De heer H. W. J. van Engelen, vroeger sergeant aan de Cadettenschool alhier, thans adjunct-commies aan het ministerie van ar beid, handel en nijverheid te 's GraVenhagp, is bij de aan de rijks-universiteit te Utrecht gehouden examens gesTS'agd voor de Akte Fransche taal M. O. (A). NOORDERSTOOMTRAMWEG- MAATSCHAPPIJ. In de gisteren gehouden algemeene verga dering van aandeelhouders van de Noorder- stoomtramwegma.atschappij N.V. te Alkmaar werden het Verslag, de Balans en de Winst en Verliesrekening over het jaar 1929 vast gesteld en goedgekeurd, met décharge aan het bestuur voor zijn gehouden beheer. Het ^dividend werd bepaald op 2 9/10 pet., uit te betalen met 14.50 per aandeel van 500 - tegen intrekking van dividendbewijs No. 17 en betaalbaar gesteld bij het Noord-Hol- landsch Landbouwcrediet te Alkmaar en bl] hare kantoren. De heer mr. W. C. Wendelaar, voorzit ter en periodiek aftredend bestuurslid werd alszoodanig met algemeene stemmen 'herko zen. HET WACHTEN AAN DE LOKETTEN VAN HET POSTKANTOOR In ons nummer van 17 Juli deelden wij een en ander mede over een onderhoud, dat wii met den directeur van het Postkantoor hadden over hetgeen wij in het nummer van 16 luli schreven naar aanleiding van de klachten die ons bereikten over het lange wachten aan de loketten van het Postkantoor Thans is ons gebleken, dat wij in de weer- gave van dat onderhoud niet juist zijn ge weest en ter voorkoming van een onjuistt conclusie, die het publiek daaruit zou kunnen trekken, stellen wij er prijs op te verklaren, dat wij als ons oordeel, over het belasting- betalen aan de loketten, het oordeel hebben gegeven van 'n- belastingambtenaar, dien wij daarover ook hadden gesproken. Wel had ook de directeur ons verklaard, dat hij kon begrijpen, dat een gedeelte van het publiek zich, als steeds, tegen nieuwe regelingen verzet, doch juist hij had er op ge wezen, dat het publiek in zijn eischen aan Rijksdiensten, in vergelijking tegenover eischen die aan particulieren worden gesteld, niet altijd billijk is, hetgeen wij trouwens reeds mededeelden. Ook wees hij er op, dat deze regeling niet in hoofdzaak, zocals wij schreven, om bezui nigingsredenen is ingevoerd, doch om het pu bliek van dienst te zijn, door meer gelegenheid tot belastingbetaling te geven. EEN ZWERVER. Bij den heer Verwer, inspecteur van Dieren bescherming, Baanstraat alhier, is een zwervend kanarievogeltje aangebracht, dat op de Laat ge vangen was. De eigenaar kan het diertje aan bovengenoemd adres terug halen, OPENLUCHTSPELEN. De openluchtspelen van het gezelschap Bergs hegge, die in de maand Juni zoo n succes had den hier in den muziektuin, zullen nu a.s. Maan dag, Dinsdag en Woensdag weer gegeven wor den. Maandag wordt geopend met De Zonder linge Marskramer, een zeer geschikt stuk. Dins dag volgt dan het succes-blijspel uit den tijd van Frederik den Grooten, De Molen van Sans- Souci. Woensdag het meer ernstige De Pastoor van Neuvillette, waarin Vincent Berghegge op zoo sympathieke wijze de rol van den Pastpor vervult. Deze voorstellingen in den zoo uitstekend voor openluchtspel geschikten muziektuin1, ver dienen aller belangstelling, ORGELBESPELING GROOTE KERK, Het programma Donderdag' 31 Juli 8—L uur door den heer Jan Zwart op itef Otge' der Groote Kerk uit te voeren, bevat werken van Vivaldi-Bacb (concerto), Grouau (Sho- ral-Variatiouen); Bus$i Pieroé sjl *n WGftfï besloten met een aantal bewerkingen \*n «n Geestelijk lied door den conceitgerer. FAILLISSEMENTEN. 25 Juli opgegevau door Van der Gras: O». N. V. (Aid. Handelsinformatie»), Uitgésproken: 24 Juli. A. Braas, broodbakker, Oudkarip*- R. C. Mr, H, M, Fruin. Cur. Mr. J. A, K. Rail- kool, Schagen. LICHT OP! Hedenavond voor r/wielen en gen en andere voertuigen te 9.3uw op, - -

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 2