DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. De aardbeving rondom Napels. De ramp te Koblenz. Mo. 175 132e Jaargang. HET OPENLUCHTSPEL „De Zonderlinge Marskramer" ALKMAARSCHE COURANT. Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feestdagen, nltgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2.—, franco door het geheele Rijk 2.50. Losse nummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIEN: e Per regel 0.25, bij groote contraeten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h. HERMs. noSTER ZOON, Voordam C 9, post giro 37060. Telef. 3, redactie 33. Directeur: C. KRAK. MAAXDAG 28 JULI 1930 Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. Dit nummer bestaat uit 2 bladen. Dagolijksoh overzicht,. WOLDEMARAS ONVERWACHTS I GEARRESTEERD. Waarom de ex-premier verbannen werd. Nok enkele bijzonderheden. 1 Een sensationeel telegram uit Kowno meld de de vorige week, dat prof. Woldemaras, de vroegere premier van Lithauen, onver wachts gearresteerd was en naar een onbe kende plaats in de provincie gezonden was. Men kent de historie. Donderdagavond laat verschenen twee auto's voor zijn woning. Eenige politiebeambten, zwaar bewapend met karabijnen, en eenige militairen, ook a! gewapend, traden de woning binnen, arres teerden Woldemaras en voerde hem mee, al les zonder eenigen vorm van proces. 't Was nog niet genoeg. Na de ontvoering werd het huis doorzocht en ontruimd. Alle meubelen werden op straat gezet en de groo te bibliotheek, die uit zeer vele boeken be stond, werd naar een opslagplaats gebracht. Natuurlijk rijst de vraag, waarom dat al les gebeurd is. En het antwoord is kort, maar duidelijk: men was bang voor Wolde maras. Woldemaras, die over een aanhang yan plm. 20.000 man beschikken kon, voerde den laatsten tijd een zeer scherpe oppositie, waarvan de Lithausche regeering het ergste vreesde En de beste oplossingen, om het ge vaar af te wenden, was, om Woldemaras naar een verbanningsoord te sturen. Het spreekt vanzelf, dat dit regeeringsbe- sluit te Kowno groote opschudding veroor zaakte. Maar, ten deele geeft men de re geering gelijk, dat zij handelend optrad, nu Woldemaras, ondanks het feit, dat hem vet- scheidene buitenlandsche gezantschapsposten waren aangeboden (die de oud-premier hof felijk van de hand wees) weigerde z'n dienst woning te verlaten, maar vandaaruit heftig tegen de regeering agiteerde. Woldemaras' blad is verboden. Moet dit gebeuren beteekenen, dat Lithauen weer een feilen binnenlandschen strijd tege moet gaat? De kans bestaat er zeker voor. In ieder geval zal de oppositie in deze ver banning nieuw voedsel vinden en het laat zich aanzien, dat daaruit gemakkelijk weer ernstige moeilijkheden kunnen voortvloeien. Uit betrouwbaren bron wordt verder ge meld, dat Woldemaras is overgebracht naar een door de regeering bestuurd landgoed in het district Krottingen, waar hij onder stren ge bewaking zal blijven tot een nadere be slissing omtrent zijn verblijfplaats zal zijn genomen. Voordat hij werd weggeleid, verlangde Woldemaras, dat in het proces-verbaal zijner arrestatie zou worden ingevoegd, dat hij ge arresteerd werd als rechtmatig minister-pre sident en minister van buitenlandsche zaken. Deze titels zette hij ook onder zijn naam bij de onderteekening van het proces-verbaal. Dit gedrag van Woldemaras wekte bij de aanwezige politiedienaren een vreemden in druk van ae geestesgesteldheid van Wolde maras. Mevrouw Woldemaras, die haar echtge noot wilde begeleiden en zijn neefje, dat, naar men zich herinneren zal, bij den aan slag op Woldemaras op 7 Mei van 't vorig jaar door negen kogels gewond werd, wer den echter tegengehouden. Alle schriftelijke stukken werden door de politie verzegeld, waarbij Woldemaras zijn eigen toevoegde Naar vernomen wordt, waren de autoritei ten in verband met het instellen van een ver volging wegens hoogverraad, reeds geruimen tijd van plan was tot de arrestatie van Wol demaras over te gaan. Volgens een later ontvangen telegram zou de Staatspresident, die voor ziin vertrek naar het buitenland met verscheidene dreigbrie ven lastig werd gevallen, opdracht hebben gegeven, Woldemaras tot zijn terugkeer on schadelijk te maken. Het officieele bevel tot inhechtenisneming luidt aldus: Op grond van par. 8 van het statuut tot bescherming van den Staat, beveel ik hierdoor professor Woldemaras wegens zijn gedrag, dat de openbare orde en het wel zijn van den Staat in gevaar brengt, voor een jaar uit Kowno naar het district Krottin gen te verbannen en onder politietoezicht te stellen. Het bevel was geteekend door den w.n. commandant van stad en district Kow no, kapitein Talevicius. De eerste resultaten van het onderzoek. Het door den rijksverkeersminister, veror dende onderzoek heeft Vrijdag plaats gehad. De betrokken politie-beambten werden door den „Ministerial-Kommissar" uitvoerig ge hoord, en voorts werd ter plaatse een onder zoek ingesteld. Bij het onderzoek is vastgesteld, dat naar fteds bekend is een ongewoon groote menigte zich op den bewusten avond na af loop yan het vuurwerk in groot gedrang langs den Wiesenweg naar Koblenz begaf. Een aantal toeschouwers liep over het kleine pad over de brug, dat niet was verlicht, daar het geen openbaren verkeersweg gold. De brug zoo echter deze belasting hebben uitge houden wanneer niet een deel van de over de brug gaande menschenstroom in een pijl vormige groep op één zijde yan de brug was gaan staan. Een of andere gebeurtenis op de Moezel had blijkbaar de aandacht van de zich op de brug bevindende menschen getrokken. Zij bleven staan, terwijl de na hen komenden sterk opdrongen. Tengevolge van deze overbelasting werden de vlotters van de brug onder water gedrukt, waardoor deze kantelde. Volgens mededeelingen van het Polizei- praesidium te Koblenz had de politie maat regelen getroffen om een vlot verloop van het verkeer te verzekeren. Een aantal perso nen gaf er nochtans de voorkeur aan den korteren weg over de brug te nemen. De poli tiebeambten keurden dit goed, daar zij er geen gevaar in konden zien. Zij kenden de brug en wisten dat deze bij menige gelegen heid, waarbij een groote volksmassa op de been, was gebruikt. De mededeelingen der politie hebben dan ook tot de overtuiging geleid dat het een tragisch ongeval betreft, veroorzaakt door een ongelukkig toeval, dat door niemand kon worden voorzien. Uitvaart der slachtoffers. In drukwekkende plechtigheid. Onder een ontzaglijke deelneming der be volking zijn Zaterdagmiddag de slachtoffers van de ramp op de pontonbrug bij Koblenz naar hun laatste rustplaats gebracht. Een dichte menigte bewoog zich reeds in den vroegen ochtend in de straten, waar overal de vlaggen halfstok hingen, naar de Kerk van het Heilige Hart, waar om negen uur 's ochtends door den bisschop van Trier, dr. Bornewasser, een pontificale mis werd gecelebreerd, in tegenwoordigheid van tal rijke autoriteiten en van de hooge geestelijk heid van stad en land. In aansluiting op den kerkdienst trokken duizenden naar een der kazernes, waar in de turnzaal 19 slachtoffers waren onderge bracht. Hier legden de Rijksverkeersminister von Guerard en andere autoriteiten namens de Rijks- en de Pruisische regeering, de stad Koblenz en tal van organisaties en lichamen, kransen neer. Alle klokken luiden. Onder het gelui der klokken van alle ker ken der stad en omgeving begonnen 's mid dags om half vier de bijzettingsplechtig heden. Ongeveer honderd vereenigingen en organisaties stonden opgesteld, en tegen drie uur verdrong zich een dichte menigte in de straten. De kop van den langen stoet werd ge vormd door de vereenigingen met haar vaan dels; daarna volgde de geestelijkheid', ver volgens kwamen de lijkwagens met de kisten, waarachter de naaste familieleden der omge komenen schreden. Aan beide zijden der straten stonden de schoolkinderen geschaard. Voor het kerkhof stelden de vereenigingen zich op. Het kerkhof zelf was voor het publiek gesloten. Alleen de directe nabe staanden en de genoodigden werden toege laten. Lijkdragers droegen de kisten naar de gemeenschapplijke groeve, waarin alle doo- den, gelijk een groote familie, hun rustplaats vinden. Toen de kisten in de groeve waren neergelaten speelden zich hartverscheurende tooneelen af. Woorden van deelneming. Als eerste sprekers voerden de vertegen woordigers der kerk het woord Dom-capitu- laris dr. Fuchs en „Generaal-Superinten- dant" dr Steltenhof. Daarna legde minister von Guerard drie kransen neer en zegde dat de Rijkspresident hem had opgedragen aan deze groeve waarin zoo vele wenschen en verwachtingen begraven zijn, opnieuw zijn hartelijk deelneming te betuigen. Namens den president legde hij' de eerste krans neer; de tweede namens den Rijkskanselier en de rijksregeering, de derde als Rijksverkeers minister, en als een zoon der stad Koblenz, die vreugde en leed met haar deelt. Uit naam der Pruisische regeering sprak minister Hortsiefer, terwijl als laatste de eerste burgemeester van Koblenz, dr. Russell, het woord voerde.' Hij deelde mede dat ter nagedachtenis der slachtoffers een gedenk steen zal worden opgericht. Daarna defileerden de organisatie nog eenmaal met haar vlaggen en vaandels. Dc kist van den kleinen Deutsch-Amerikaan Pawler uit Akron (Ohio), die bij zijn groot vader te Koblenz logeerde en met deze teza men om het leven kwam, was met de Stars and Stripes overdekt naast de groeve neer gezet. Zij werd teraardebesteld, doch zal naar de Ver. Staten worden overgebracht. De stemming in de stad is zeer gedrukt, en de anders zoo vroolijke Rijnlanders zullen nig lang onder den indruk van deze treurige dagen blijven. DE ONTVOERING VAN KOETEPOFF. Het lijk als „diplomatieke bagage" naar Moskou vervoerd. De Russische politicus en detective Boert- zew publiceert een nieuwe lezing omtrent de ontvoering van generaal Koetepoff. Hij deelt, naar het „Hbld." uit Parijs meldt, twee nieuwe bijzonderheden mede; Koetepoff zou den dood hebben gevonden in den automobiel, waarmede hij werd ont voerd, als gevolg van een te groote dosis narcose, en zijn lijk zou in een groote, diplo ma tiek-verzege 1 de mand zijn geplaatst, die Heefand, legatieraad der sovjets te Parijs, zonder hindernissen als diplomatieke bagage naar Moskou heeft gebracht. Het lijk zou in het crematorium te Moskou zijn verbrand Boertzew zegt verder, dat hij binnenkort de namen van de leden der G. P. Oe zal pu- bliceeren, die aan de ontvoering van Koete poff hebben deelgenomen. Eveneens zal hij het aandeel vaststellen, dat het sovjetgezant schap in deze heeft gehad. DE TOESTAND IN EGYPTE. Het lijdelijk verzet der Wafd-partij. Het besluit van de Wafd om over te gaan tot lijdelijk verzet behelst o.a., dat de regee ring in strijd met de grondwet handelt en geweigerd heeft het parlement bijeen te roepen. Het kabinet heeft geen enkel recht om belastingen te heffen. De Wafd-partij eischt derhalve, dat de Egyptische bevolking op alle manier belasting zal weigeren te be talen. Dit besluit is tot dusverre in geen en kele Egyptische krant gepubliceerd. De regeering is vastbesloten om ook in den ver volge ieder verzet te onderdrukken. VOLLE AUTOBUS TE WATER. 2 dooden, ruim 30 gewonden. Gister wilde de chauffeur van een volle autobus op de smalle brug over den Ilm te Mattstadt bij Apolda uitwijken voor een motorrijder, met het gevolg, dat de autobus door de leuning te water schoot. Slechts met moeite slaagde men er in de inzittenden uit hun benarde positie te redden. Twee vrou wen bleken reeds te zijn verdronken, terwijl meer dan dertig personen deels zwaar ge wond werden. DE TEXTIELSTAKING TE LILLE. Naar uit Rijssel gemeld wordt, breidt de stakingsbeweging zich zeer uit. De textiel industrie ligt volkomen stil. Er staken te Rijssel 12380 arbeiders. In de metaalin dustrie zijn in de streek rond Rijssel 20.000 arbeiders mede in staking gegaan. Men zal waarschijnlijk rekening moeten houden met een volkomen algemeene staking. De con ducteurs van de tram zijn reeds in staking gegaan. Tot ernstige botsingen is het intus- schen niet gekomen. EEN MONDAIN DRAMA IN PARIJS. Adellijke dame schiet de echt- genoote van haar minnaar neer. Een mondain drama heeft zich de vorige week te Mereil-Marly, niet ver van Saint- Germain-en-Laye afgespeeld, zoo vertelt de Haagsche Courant. Een Parijsch arts, dr. Gostaud, radioloog aan het hospitaal, had sedert een jaar betrek kingen aangeknoopt met lady Owen, een rijke weduwe van 'n Engelschen baron, Frangaise van origine, ongeveer 34 jaar oud Hoewel hij een goede positie bekleedde, had hij op zekeren dag 100.000 francs noo- dig, teneinde in de Rue Miromesnil een kli niek te kunnen openen. Lady Owen leende hem dit bedrag. Op zekeren dag maakte zij hem er op attent, dat het noodzakelijk was, van" zijn echtgenoote te scheiden en haar te huwen. Dr. Gostaud beloofde haar dit, doch trok later zijn woorden in. Hevige scènes in het huis van lady Owen, die een groote wo ning nabij het Bois de Boulogne bezat, wa ren hier het gevolg van. Dinsdag j.1. nam dr. Gostaud een heldhaf tig besluit. Hij stuurde een brief met een che que van 100.000 francs en verbrak de be trekkingen met lady Owen. Noch tranen, noch smeekbeden konden hem van zijn be sluit terugbrengen. Woensdagmorgen vertelde lady Owen aan dr. Bernard, een intiemen vriend van dr Gostaud, dat zij zijn echtgenoote om het le ven zou brengen. Deze kon haar niet van haar voornemen afbrengen. Neen, zeide zij, het is onherroepelijk. Het schandaal zal op zijn hoofd neerkomen. Ik ga naar Mareil-Marley (waar dr. Gostaud een buitenplaats bewoonde) en ik zal mij wreken op zijn vrouw. Dr. Bernard spoedde zich met zijn vader naar de woning van dr. Gostaud, om de fa milie te waarschuwen. Des middags stopte er een wagen voor de villa. Het was niet mogelijk mevr. Gostaud in veiligheid te brengen toen de bel klonk. Dr. Bernard opende. Het was lady Owen met haar kamenier. Bega geen domheden, hield hij haar voor. Lady Owen was zeer kalm en onder hield zich rustig met den vriend van dr. Gostaud. Het noodlot wilde, dat mevr Gostaud juist de gang passeerde. Lady Owen had haar rechterhand in een shawl. Zij hief deze hand op, een revolver kwam te voorschijn, drie schoten vielen en mevrouw Gostaud viel ter aarde. Dr. Ber nard greep de hand van lady Owen, een worsteling ontstondzij wist zich los te ruk ken, en het liggende slachtoffer met een kogel te raken. Een vijfde schot miste. Zeer kalm gaf zij haar revolver over aan dr. Bernard en zeide; Bel de politie maar op, dan kan men mij gevangen nemen. Mevrouw Gostaud is zwaar gewond in het hoofd, de borst en de zijde, naar het zieken huis vervoerd. Lady Owen is zonder tegenstand gearres teerd, zeggende: Ik heb er geen spijt van, dit gedaan te hebben. Lady Owen is denzelfden dag nog ge hoord. De bekende advocaat mr. Henri Tor- rés zal haar verdedigen. Zij hoopte spoedig op vrije voeten gesteld te worden. Enkele dagen geleden had zij met dr. Gostaud het feit gevierd, dat hun verhouding een jaar bestond. De vrouw van dr. Gostaud was hiervan op de hoogte. Lady Owen was de echtgenoote van sir Theodore Charles Owen K. B E. Hij over leed in 1926 en liet zijn vrouw verscheidene millioenen na. De toestand van mevr. Gostaud is, hoewel zwaar gewond, niet hopeloos. WOEST WEER IN HET NOORDEN EN OOSTEN VAN DUITSCHLAND. In de Noordelijke en Oostelijke gebieden heerscht sedert enkele dagen buitengewoon ruw weer; er valt een overvloedige regen. De visscherij wordt hierdoor ernstig belemmerd, met name die in de Deutsche Bucht, die vrij wel geheel stil ligt. Op de reede van Helgo- land en in de havens van de geheele Noord zeekust zijn visschersschepen binnengeloo- pen om beter weer af te wachten. Bovendien hebben tallooze visschersbooten te Cuxhafen en op de reede van Holtenau ligplaats ge- ht. Verwacht wordt, dat het weer spoedi zocht. gunstiger zal worden. ig DE PRESIDENT VAN PARAHYBA VERMOORD. Naar de „Montag" uit Rio de Janeiro meldt, is de president van den Brasiliaan- schen staat Parahyba, Juan Pessoa door een revolverschot te Pernambuco gedood. Pessoa was in gesprek met een zijner vrienden, in een bar, toen dr. Joan Duarte Dantas plot seling op hem toetrad en zonder te spreken driemaal op hem vuurde. Pessoa was on middellijk dood. De chauffeur van Pessoa, die getuige was van den aanslag schoot op den dader, dien hij zwaar aan het hoofd ver wondde. De redenen voor dezen aanslag zijn nog niet geheel bekend. Uit Penambuco wordt gemeld, dat de moordenaar van den Braziliaanschen staats president Parahyba, dr. Dattas, bij zijn arrestatie mededeelde, dat hij door de be straffing van den zijn familie vijandig ge zinden president Juan Pessoa zijn persoon- ALCMARIA V.V.V, BEZOEKT HEDENAVOND 8 UUR IN DEN MUZIEKTUIN. lijke eer had willen herstellen. Ook de chauffeur van den president is ge arresteerd. Jessoa was bij de presidentverkiezingen in Maart j.1. door de liberalen candidaat ge steld voor het vice-presidentschap. Hoewel de moord op den president een persoonlijke wraakneming is, zal hij waar schijnlijk ook wel politieke gevolgen hebben, aangezien in den laatsten tijd in den staat Pahahyba veel gevechten tusschen regee- ringstroepen en opstandelingen plaats heb ben. „DUITSCHE STAATSPARTIJ" GESTICHT. Naar de „Montagspost" bericht, hebbek vertegenwoordigers der Duitsche democrar tische partij, leidende persoonlijkheden der D.V.P. en andere jonge politieke groepen in een streng geheime vergadering de „Duitsche Staatspartij" opgericht. De nieuwe partij zal Maandag met een oproep, die door bekende ölitici zal worden onderteekend in de open- aarheid treden. De „Duitsche Staatspartij" zal met eigen lijsten aan den verkiezings strijd deelnemen. Naar verluidt zullen onder de onderteeke naars o.a. zijn de eerevoorzitter van de Democratische partij, dr. Petersen, de voor zitter der dem. partij, Kochweser, de rijks minister van financien, dr. Dietrich, de oud minister Koell, de vakvereenigingsleider Schneider en Lemmer e.a. Van de D.V.Partij zullen deelnemen o.a. de eigenaar van de „Koelnische Zeitung" eenige bekende grootindustrieelen e.a. De oprichtings-proclamatie zal in de eerste plaats een uiteenzetting omtrent de houding der partij tot den staat geven. De partij stelt zich vooral ten doel jongere politici in het parlement te brengen. MOTORRIjDER VERWONDT 12 PERSONEN. Tijdens een sportfeest te Dresden is eefl ernstig ongeluk gebeurd. Toen de deelnemers aan een optocht door de straten der stad trokken, reed plotseling een motorrijder op een dichte menigte in. Hierbij werden 12 personen gewond, waarvan 8 zwaar. De motorrijder, die naar zijn zeggen moest uit wijken voor een wandelaar, bleef ongedeerd. Een hittegolf. Een hittegolf heeft in een deel van het gebied der ramp en in geheel Apulië een schier ondragelijke temperatuur veroor- zaakt De koning aangekomen. Blijkens de berichten, ontvangen uit het gebied, waar de aardbeving gewoed heeft, moeten er nog talrijke lijken geborgen wor den. Te Lacedonia werden tot dusverre 300 en te Aquilona 400 dooden geborgen. Ter bespoediging van het werk worden militaire versterkingen verwacht. De bevolking van Melfi begint een weinig te kalmeeren. De koninklijke trein is in de morgen te Rocchetta aangekomen, waar zich het commando van het reddingswerk be vindt. De koning begaf zich onverwijld naar de ergst geteisterde streken. Geheel het Noorden geteisterd. Uit Rome wördt nog gemeldt, dat tegelij kertijd als de aardbeving in Zuid-Italië de cyclon boven Tresiso woedden in geheel Noord-Italië stortregens de rivieren buiten hun oevers deden treden, en vele huizen groote schade leden, evenals de oogst. Te Milaan woedde ook een zware storm. In het aardbevingsgebied is de hulpdiens: thans georganiseerd. In Avellino werden door militairen barakken opgericht, waarin 60.000 menschen onderdak gebracht kunnen worden. De reis van den koning. Bij het bergingswerk in het gebied van de aardbeving worden nog steeds menschen, die nog leven, van onder de puinhoopen gered. In een plaatsje, dat Vrijdag door den koning bezocht werd, werden een vrouw en een vier jarig meisje gered. Het meisje dankte haar redding aan het toevallige feit, dat een vrouw meende gejammer onder het puin te hooren, waarop soldaten het puin opruimden en het meisje als eenige overlevende van het geheele gezin vonden. In totaal zijn in de streek van Lacedonia 700 dooden geborgen, maar men gelooft, dat dit nog lang niet alle slachtoffers ziin. De verwoestingen hebben een diepen indruk gemaakt op den koning, die zich over den stand van het reddingswerk uitvoerig liet inlichten. De bevolking werd door het koninklijk bezoek eenigszins uit haar droefheid opgewekt. Te Aquilonia werd de koning dan ook hartelijk door de bevol king begroet. Hier ontmoette hij de hertogin van Aosta, die als opperste leidster van de ltaliaansche ziekenverpleging reeds van den aanvang af in het gebied van de ramp ver toeft. De koning zette Zaterdag zijn reis yoort r"-' - Minstens zoo moeilijk als het reddings werk is het probleem van de verzorging van de naar schatting 60.000 gewonden. Naar het getroffen gebied worden voortdurend brood, conserven en vruchten gezonden. In de niet- verwoeste plaatsen in de nabijheid van het aardbevingsgebied werken de bakkers dag en nacht door. Mussolini heeft reeds een bedrag van een millioen lire voor de slacht offers ter beschikking gesteld. Het aantal slachtoffers. Het officieel communiqué betreffende het aantal slachtoffers van de aardbevingsramp vermeldt Zaterdag 2142 dooden en 4551 ge wonden. Er wordt bij gemeldt, dat dit aan tal nog hooger kan worden, daar zich nog slachtoffers onder de puinhoopen bevinden. Aquillonia als volkomen ver» woest beschouwd. De koning is na zijn bezoek aan Lace donia en Aquilonia te Rocchetta San An» tonio aangekomen, waar de bevolking hem een grootsche ontvangst bereidde. Hij bracht ook een bezoek aan Melfi. Een aan Musso lini gezonden rapport verklaart, dat Aquilo nia als volkomen verwoest moet worden be- schouwd. Lacedonia is zeer ernstig bescha digd. De hulpdiensten worden voortdurend beter. De electrische verlichtingsdiensten en de draadlooze verbindingen zijn bijna overal hersteld. En reeks voorloopige gebouwen zal worden opgetrokken. Het reddings- en opruimingswerk. Een Zondag gepubliceerde mededeeling van het Ministerie van Publieke Werken be richt dat het aantal dooden gedurende den Zaterdag geen noemenswaardige wijziging heeft ondergaan. De meeste onder de puin hoopen bedolven lijken zijn te voorschijn ge bracht. De slechts weinig beschadigde hui zen zijn, zoo goed als het ging, weer be- woonbaar gemaakt, en de gebouwen, die ge vaar voor instorten opleverden, zijn zoo veel mogelijk, afgebroken. In de meeste plaatsen, die door de aardbeving getroffen werden, zijn de voornaamste hoofdstraten opgeruimd en voor het verkeer vrij gemaakt. De levens middelenvoorziening noemt de minister vol doende. De beschikbaar gestelde tenten zijn gedistribueerd en alle gemeenten hebben medicijnkastjes met inhoud toegezonden ge kregen. De minister van financien heeft de belas tingheffing in het betrokken gebied stopgezet en een hoofdinspecteur erheen gezonden om te onderzoeken, welke maatregelen te dien aanzien genomen dienen te worden.

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 1