Vaderlandse^ Bank ©n schocl Rechtszaken De Nedei kindsche oc^aanviirser van Dijk in Nederland terug. agemda Dinsdag 29 Juli. 7.30 uur, Cinema Americain: 1. Het eiland der verloren vrouwen, 2. De acrobaten des •doods (boven 18 jaar). 7.30 uur, A. B. T.: De laatste kus (boven l 14 jaar). 7.30 uur, Victoria-Theater: geluidsfilm De geheimzinnige hertog (voor eiken leeftijd). 8 uur, Stedel. Muziektuin, Openlucht-too reelspel. De molen van Sans-Soucci. Kermis Heiloo. Woensdag 30 Juli. i 2.30 uur, Middagvoorstelling in Victoria- Theater, van De geheimzinnige hertog (com., geluidsfilm). 2 uur, Cinema Americain, kindervoorstel ling; opvoering van Sprookjes. 7.30 uur, Cinema Americain: 1. Het eiland der verloren vrouwen; 2. De acrobaten des doods (boven 18 jaar). 7.30 uur, A. B. T.: De laatste kus (boven ■14 jaar). 7 30 uur, Victoria Theater: geluidsfilm De Geheimzinnige hertog (voor eiken leef tijd). 8 uur, Stedel. Muziektuin, Openluchttoo- neelspel De pastoor van Neuvillette. Kermis Heiloo. voor Belaste "Vaarden, 's Gravenhage, 0/ tegen beurskoers «10IT1I OBLÏGATIËN 3 met jaarliiksche uitloting u »wlï Stafeeïeiam-'S EEN A.V.R.O.-AVOND. Naar ons medegedeeld wordt, zal op ll Aug. in den Muziektuin een concert worden gegeven door het omroep-orkest onder lei ding van Nico Treep. De heer W. Vogt zal dien avond als spreker optreden: KINDERVOORSTELLING IN DE CINEMA AMERICAIN. Voensda ga s te 2 uur veriooni de Cinenu. Americain enkele films speoahl voftr kince ïcn bestemd, waaronder de bekend? spiooi- jes Repelsteeltje en Roodkapje. Deze liiinis zijn weer geheel nieuw opgenomen en zullen ongetwijfeld de jeugdige bezoekers boeien. Het met zorg samengestelde progranim zal. naar wc verwachten wel vele kinderen een aangenomen middag bezorgen. -IET. AFGEVEN VAN LELEGRAMMEN OP DE KAASMARKT. De waarnemend directeur van het lek graafkantoor alhier deelt mede, dat te begin r.ui met as. Vriidag een telegrambcstelle in uniform cp de Kaasmarkt aanwezig za ziiti van 10—12 uur ten behoeve van demo gelijkheid tot het aanbieden van telegrammr' op de kaasmarkt Wij zijn overtujgd, dat deze inaatrege' bij velen waardeering zal vinden DE SPREEKKAMER AAN DE VIERDE GEMEENTESCHOOL Aan den Raad dezer geupeehffijs,.ciQpx.de zfdegling..Alkïï(iaar v.an het N. O. Ghiét vol gende adres verzonden: geeft met verschuldigden eerbied te ken nen de aideeling Alkmaar van het Ned Onderw. Genootschap, dat naar aanleiding van hst voorstel van B en W. tot het touwen van een spreekka mer aan de gemeenteschool co, 4. het de af deeling, gezien de door U erkende gebreken dezer zeer bevolkte school, staande in een zich steeds uitbreidend stadsdeel, noodzak? lijk voorkomt deze school door een geheel aan de eischen des tijds voldoend schoolge bouw te vervangen, dat onder de te stellen eischen gerekend dienen te worden: 1. een lokaal voor het on derwijs in lichamelijke oefening,, 7. een lokaal ter beoefening van het vak handenarbeid, 3. een ruime speelplaats en een schooltuin, weshalve de afdeeling U beleefd, maar me: klem verzoekt het college van B. en W. uit te nocdigen tot het zoo spoedig mogelijk in dienen van een voorstel tot het bouwen van een nieuwe zevenklassige school met gym nastieklokaal, lokaal voor handenarbeid, speelplaats en schooltuin, ter vervanging van de tegenwoordige gemeenteschool no. 4 't Welk doende, enz. CONCERT STED. MUZIEKTUIN. Het programma van de Chr. Zangvereeni- ging „Immanuël" en Kinderkoor op 31 Juli, 's avonds 8 uur, directeur W. Keizer, luidt als volgt: 1. Bondslied 2. Van Alkmaar de Victorie 3. De kleinste 4. Ons lied van de Zee 5 Meilied (kinderkoor) L. A. v, Tetterode 6. De regenboog (kinderkoor) H. v. Tussenbroek 7. Roeiliedje (kinderliedje) J. D. v. Ramshorst 8. Te voet (kinderkoor) J J. Viotta 9. Morgenwandeling Becker 10. Goeden nacht H. A. Wegerif 11. Ijs Leo Mens 12. Lente P. Hartog 13. Vogelnestje (kinderkoor) L. A. v. Tetterode 14. De nacht (kinderkoor) H. v. Tussenbroek 15. Zomerpret (kinderkoor) A. Dyserinck 16. Avond (kinderkoor) L. A. v. Tetterode 17. Vaderlandsch lied W. F. G. Nicolaï 18. Ps. 8, Solo, Gemengd en Kinder koor, F. Pylman Hogendorp P Visser J. N. Bosch P. Hartog DE VLUGGE POST! Eenigen tijd geleden gaf Sport in Beeld een schitterend verhaal van de meer dan vlugge bestelling. Het was den morgen van het Concours d'Elégance, dat te Zandvoort ge houden zou worden. Het weer maakte atlas sen noodzakelijk en het concours werd uit gesteld. Nu was het telegraafkantoor reeds tevoren gewaarschuwd, dat er wellicht des Zaterdagsmorgens heel wat telegrammen zouden moeten worden verzonden en het be treffende kantoor te Zandvoort deelde mede, dat alle maatregelen voor vlugge verzending genomen waren. En toen dan ook dien ^morgen een 'gram verzonden werd; van Zandvoort naar Haarlem, werd dat bericht drie uur later reeds bezorgd! Een wandelaar had dat record met stukken kunnen slaan, zoo snel was de telegraaf! Echter, niet alleen Zandvoort beschikt oyer een snelle verzending, ook onze omgeving kan zich daarop beroemen. Het geval is hier wei eenigszins anders, maar toch ook al even fraai. Ons bereikt n.1. uit Langereis-Veenhuizcn een klacht, die wei even onder de oogen mag worden gezien.-Alle brieven n.l> die daar des Zaterdagsavonds na 8 uur gepost gorden, gaan eerst me! den trein van 17.30 des Maan dags, dus bijna twee dagen later naar hun bestemming Het klinkt ongelooflijk, niet waar? ALKM. BAD- EN ZWEMINRICHTING. Genomen baden van 20 Juli tot en met 27 Juli: heeren 687, dames 615. Onvermogend jongens 174, meisjes 112. Totaal 1588. Hoog ste temperatuur 65 graden. GOED AFGEI.OOPEN. Gistermorgen ongeveer elf uur, is op den Westerweg een paard, gespannen voor een 4-wieligen wagen, geschrokken voor een auto, tengevolge waarvan het paard er vandoor ging. Erg hard ging hel échter niet, want één der wielen zat met een ketting vast. Paard en wagen botsten tegen een boom, die daardoor werd beschadigd. Het paard kwam hierdoor tot staan. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Paard en wagen behoorden aan den heer J. K. te Heiloo. GESLAAGD. Voor het onlangs te Amsterdam gehou den examen Engelsche handelscorresponden tie (Mercurius-diiploma) is geslaagd de heer J. van Haneghem alhier. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en m gen en andere voertuigen te 9.26 i- cp. 'tui eb.' VERTREK L H. ROODENBURG. De heer J. H. Roodenburg, wonende 2e Kabeistraat 3 herdenkt Zaterdag den dag dat hij /oor 31 jaar in dienst .rad bij de firma Meijboom alhier. Dit feit zou op zich zelf niet zoo bijzonder zijn, ware het niet dat de heer Roodenburg dien dag afscheid neemt van de zaak, die hij al zoo lange jaren t ouw heeft gediend. Toen hij zijn 30-jarig jubileum vierde, drong de heer Meijboom er op aan dat de heer R. omslag zou nemen. Deze bleef even wel liever, maar nu hij 2 Augustus a.s. zijn 72-sien verriacd'? viert, zal hij toch met pen sioen heengaan om van zijn laatste levens jaren te genieten. Zaterdag vindt zooals gezegd het afscheid plaats van anigen ouder, heer. Daarbij zal een geschenk door -het personeel worden aangeboden en zal de vertrekkende worden Ciu-'ïC.V-' "3 Naar de heer Meijboom ons mededeelde is dit d-' .".c-e p-toon die ah:: •-. met pensioen gaat vertrek.;er., en wordt de stichting' van een pensioenfonds overwogen. Wij wenscher- den heer Roodenburg toe, dat hij nog vele gelukkige jaren van zijn Zondagmiddag werd te Sneek op het sportpark de 5e Landdag van de Vereen Volksonderwijs" gehouden. Spr. was het hoofdbestuurslid de heer van Gaasbeek. I -Wen. Dr sersf? graai: op wUEpuoï- VERiROKKEN PERSONEN. A Meijer, wed. LeonaVdus Strijk, N.H, z. b. van Nieuwpoortslaan 93 naar Den Hél der.G. Gaagman,.ecingencote van Jan Wit, geen, van Akersicar. 29 haar Den Hel der. - N. d? Beer, D.G., metselaar, cchtg. M, Wiegman en.zcon van Ritsevoort 25 naar Oudorp. P. Rceddema, N.H., en Keimpe Rocdema, van Magdaienenstraai 18 naar Wcrmerveer. A- van Dalen, N.H., kantoor bediende, „van Paternóslerstraat 4a naar Utrecht. H. J. Gpder.kamp, geen, z. b., en zcon, van Bloenistraat 19 naar Amsterdam. A. Roedema, N.H., en Hidde Roedema, van Magdalenenstraat 18 naar Zaandam.-— J Koning, N.H., dienstbode, van Langestr. 64 naar de Rijp. J. Bakker, G.K., reiziger, van Bloemstraat 19 naar Amsterdam.- L. Torenbeek, geen, politieagent en echtgenoote D.G., van Laat 67a naar 's-Gravenhage. J J. van Hage, R.K., slager, van Hooftstraat 23 naar Rhoon. H. Janssens, R.K., buffet- juffr., van Nieuwesloot 47 naar Zandvoort. J. Celmers, N.H., sigarenmaker en echtg A. M. de Vries en kinderen, van Boomkamp straat 22 naar doorn. N. M. Beemster, A.K., autogeen lasscher, van Eikelenberg straat 58 naar Zaandam. C. Birekoven, R.K., dienstbode, van Houtweg 15 naar Den Helder. M. A. Plaizier, H.d.l.d., scheeps bouwer, van Laat 161a naar Harlingen. J. K. Munscher, E.L., meubelmaker, van Mo lenbuurt 23 naar Amsterdam. P. Leonar- dus Krugc-rs, geen, bankwerker, van St. Xn- nastraat 28 naar Texel. P. Zendveld, R.K petroleumventer en cehtg. G. Bakker en kin deren van Marienlaantjt 2 naar Heiloo. J. W. Dokter, N.H., expeditieknecht, echtg. J. Hendriks, R.K., en kinderen, van Boomkamp straat 9 naar Amsterdm. C. Hüiser, R.K., dienstbode, van Emmastraat 47 naar Duitschland. Swager, wed. van Hen drik van Zon, N.H., z. b., en kinderen, van Tuinstraat 41 naar Rotterdam. M. J. J. van der Linden, N.H.',' timmerman, van Vcr- dronkenoord 12 naar Amsterdam. D Bin newijzend, N.H., electricien, van Gashouder straat 23 naar Oudorp. H. Bergkamp, N.H., metaalslijper, van Oudegraclit 214 naar Heiloo. H. C. Weijling, R.K., z. b., van Oudegracht 114 naar Amsterdam. IJ. Wijnja, N.IL, winkelbed., van Nieuwesloot 57 naar Wieringcrwaard. J. de Haas, N.H., los arbeider, echtg. A. Couvert en kin deren, van woonark G. 2295, ligpl. bij de Spoorbrug naar Oudorp. KORTE BERICHTEN. De 36-jarige J. Nelisse, die waarschijn lijk in beschonken toestand op een hek aan de Delftsche Vaart te Rotterdam zat, is te water gevallen. Hoewel de man spoedig op het droge werd gebracht, waren de levensgeesten reeds geweken. Als opvolger van professor Nijhoff is dr. A. Th. Planten te HiJversum benoemd tot voorzitter der Nederlandsche Maatschappij tot bevordering der Geneeskunst. Donderdag zal te Gouda een tijdelijke Jeugdherberg worden geopend, genaamd de „Hanebalk". Er is plaats voor 10 jongens en 10 meisjes- HINDERWET. Heden is op cle gemeente-secretarie ter inzage gelegd' een verzoek met bijlagen van de N.V. A.- F. Kerrehijn's Glashan-del, alhier, oin vergunning tot het uitbreiden van een inrichting voor het vervaardigen van glas in lood, gebiand-, geslepen- en verzilverd glas, waarin als beweegkracht worden aangewend 5 electromotoreri, t.w. één van 5, één van 3, één van 2 en twee van X- P.K., in de percee- ■len Luttik Oudorp nrs. 63 en 65, en Fnidsen nrs. 46 en 48. Bezwaren regen deze uitbreiding kunnen worden ingediend ten Stadhuize dezer ge meente, mondeling op Dinsdag 12 Augustus a.s., voormiddags te elf uur, en schriftelijk vóór of op dien tijd. Gedurende drie dagen vóór gemelden dag kunnen de verzoeker en hij, die bezwaren heeft ingebracht, op de secretarie dezer gemeente van de terzake in gekomen schrifturen kennis nemen. Burgem. en Weth. van Alkmaar: WENDELAAR, Burgemeester. R. VEENDORP, lo. Secretaris. Alkmaar, 29 juli 1930. BURGERLIJKE STAND. GETROUWD: Martinus Franciscus Spruijt en Johanna Barbara van Doornik. OVERLEDEN: Gerardus de Goede 63 jaar. Grietje Ben jamin gehuwd met Frederik Lodewijk Gilles 27 jaar. GEBOREN: Gooitske d.v. Walle Pijlman en Grietje Vrieswijk. Maarten z. v. Antoon Huiskens en Tonia Collé. De heer J. G. Hazeloop hoofd der negende Gemeenteschool te Alkmaar, is te Utrecht geslaagd voor het examen Engelsch M. O. akte A. Bij Kon. Besluit van 18 Juli 1930 is met ingang van 1 Sept. 1930 benoemd tot leeraar aan de R.H.B.S. scholen te Alkmaar, Hoorn en Den Helder de heer M. J. Roggeveen, thans tijdelijk leeraar aan die scholen. De heer B. Hceksma van Schagen thans te Bloemendaal, is geslaagd voor het examen Handelswetenschappen. Als privaat-docent aan de gemeentelijke universiteit te Amsterdam zijn toegelaten: dr. T. L. de Bruin in den oorsprong en de systematiek der spectra; dr. H. Feriz in de chirurgische pathologie; dr. E. J. Dfjkster huis in de geschiedenis der wiskunde; dr. M W. Marsman in de leer der tuberculose; dr. J ten Cate in de physiologie. Tot predikant bij de geref. kerk te Den Helder (tweede predikantsplaats) is beroe pen ds. J Meijer te Hoogeveen. De Paulus-Vereeniging, die Prot. Jeugdwerk in Amsterdam Verricht, ontving voor haar tekort van zes duizend gulden van iemand, die onbekend wenscht te blijven, voor de afd. Amsterdam onder letter S. een gift van duizend gulden. NEDERL. HERV. KERK. Door het college van kerkvoogden der Ne- derl. Herv. Kerk te Wijk aan Zee was reeds vroeger eene regeling getroffen tot heffing van plaatsengel d bij ae Godsdienstoefenin gen waarbij tegen betaling van een luttel be drag bij de kerkingang een plaatsbewijs werd verstrekt. Hoe gunstig dit bedrag ook was toch be reikte de Kerkeraad van de zijde der lidmaten klachten over den entréeheffing welke zooals zij beweerde in strijd was met het karakter eener Godsdienstig samenzijn en om die re den van de kerk weg te zullen blijven. Op aandrang van de kerkeraad heeft de kerkvoogdij dit plaatsengeld afgeschaft en hiermede hopen we dat het vroegere kerkbe zoek spoedig op het oude peil mag terugge bracht worden. ONDERWIJS IN DE FRIESCHE TAAL EN LETTER KUNDE. De kwestie van het onderwijs in het Friesch aan de universiteit te Groningen, hangende gebleven nadat prof. Siebs te Bres- lau voor een hem aangeboden professoraat had bedankt, heeft nu eindelijk een oplossin» gekregen door de benoeming van den heer P. Sipmn. leeraar in het Nederlandsche aan do Rijks Hoorei" Burgerschool, te Leeuwar den. lector voor het geven van onderwijs in de Friesche taal en letterkunde en door de opdracht aan ro:. dr. Kanteyn tot het geven van onderwijs in .dc oud-Germaansche philo- logic, me inbegrip van de oud-Friesche grammat'-o. SÜmsieniand KIN'DÈ R V F. R L A M M ING. Te Schoonhoven is een geval van kinder verlamming geconstateerd bij een 3X-jarig iongetie. Dit is het tweede patiëntje in die gemeente. Het kind is naar de barakken te Utrecht overgebracht Bij een zes-jarig Amsterdamsch meisje, ■lat 'te Bussom logeerde, is kinderverlam ming geconstateerd. Zij is in de barakken op- r-nomen. VERDRONKEN PU HET BADEN IN ZEE. Gistermiddag is bij het zwemmen in zee, in de onmiddellijke nabijheid van -den vuurtoren te Scheveningcn, verdronken de. 21-jarige C S., uit de Meeuwenlaan te Amsterdam De heer S. stond op een golfbreker, verloor zijn evenwicht en viel in het water, dat hem door den sterken trek onmiddellijk meesleurde. Te Domburg is Zondagmiddag een ruim 20-jarige man uit die gemeente, die met ren kameraad was gaan zwemmen, doch die een minder goed geoefend zwemmer was, bij vrij hevigen wind in zee verdronken. Het on geluk gebeurde op grooten afstand van het officieel badst-and BRAND AAN BOORD VAN EEN NCORSC.H STOOMSCHIP. Drie zwaargewonden. Gisteravond tegen 10 uur ontdekte een aan boord komend matroos van het gistermorgen in de Vulkaanhaven te Vlaardingen binnenge komen Noorsche stoomschpi „Seirstad" dat de wand tusschen het logies van de matrozen en stokers warm was. Bij onderzoek bleek dat het stokerslogies brande. Daar de deur geslo- tten was, moest men zich door het met een bijl openhakken van het schot toegang ver schaffen. Toen bleek, dat liet logies in lichter laaie stond. Hierin bevonden zich vijf stokers in hun kooien. Met veel moeite konden deze naar buiten worden gebracht en bleek, dat twee der opvarenden zwaar, een ernstig en twee licht waren gewond. De eerste drie wer den in zorgwekkenden toestand naar het zie kenhuis te Vlaardingen overgebracht. De brand is vermoedelijk ontstaan doordat een der stokers, die er het ernstigst aan toe is, met een brandende sigaret naar kooi is ge gaan. De beide sleepbooten, de „Nieuwe" en de „Oude" Maas van het havenbedrijf „Vlaardingen Oost" hebben den brand in het geheel aan de achterzijde van het 140 Meter lange en 12.000 ton metende schip, liggende logies gebluschtè Het logies brandde geheel uit. Een der gewonden overleden. Van de gisteravond bij den brand aan boord van het Noorsche stoomschip Seier- stad ernstig gewonde opvarenden is een, die in het ziekenhuis te Vlaardingen was opgeno men, overleden. Hij woonde te Drontheim. DE NEDERLANDSCHE REISVEREENIGING. De Generale 1930. De Nederlandsche Reisvereeniging seint ons uit Bad Rarzburgy d.d. gister: Hedenavond om half acht zijn hier 750 Ne derlanders gearriveerd, welke deel uitmaken van de „generale 1930" der Nederlandsche Reisvereeniging. De reis geschiedde per extra-trein. Aan het station te Harzburg was groote belangstelling. Op het stationsplein was een groot doek aangebracht met de op schriften: „Welkom" en „generale", terwijl vele Hollandsche stokken werden uitgestoken. De deelnemers werden over 40 hotels ver deeld. Hoofdleiders van den tocht zijn mr. v. d. Flier en de heer Korff te den Haag en de heer Gulanne te Gouda. Namens de directie van de „Deutsche Reichsbahn" Verkehrszentrale Berlin" was de lieer Schuhmacher, overgekomen voor ver welkoming van het reisgezelschap. Namens zijn directie stelde hij een fraaie prijs beschikbaar voor de mooiste foto tijdens deze Harzreis gemaakt. Het bezoek duurt tot Zaterdag a.s. DE IEPENZIEKTE. Wij lezen in Het Volk: De vraag, of hout, afkomstig van door de iepenziekte aangetaste boomen, minder ge bruikswaarde heeft dan hout, dat afkomstig is van gezonde iepenboomen, wordt door vaklieden, als houtkoopers en houtverwer kers, op zeer uiteenloopende wijze beant woord. In verband daarmede is in het labo ratorium voor technische botanie te Delft op verzoek van het Staatsboschbeheer, gevestigd te Utrecht, een wetenschappelijk onderzoek dienaangaande ingesteld met behulp van be- proevingstoestellen van het gebouw voor ken nis en onderzoek van bouwstoffen. Het verslag nopens de uitkomsten van dat onderzoek zal binnenkort volledig openbaar worden gemaakt. Naar wij vernemen, is men bij de proefne mingen tot de slotsom gekomen, dat hout van iepenboomen, die door bovenbedoelde ziekte zijn aangetast, weliswaar eenigen achteruit gang in mechanische eigenschappen in het bijzonder in de taaiheid vertoont, doch dat een belangrijke achteruitgang, zelfs bij den sterkst aangetasten stam, niet kon worden vastgesteld. DE DUIVELS VAN DEN WEG. De dader van de aanrijding li Sittard aangehouden. Zondag is in het Fransche klooster te Sit tard de heer J. Thissen, die Donderdagavond op den Rijksstraatweg te Sittard door een passeerende personen-auto overreden werd, zonder tot bewustzijn te zijn gekomen overle den. De chauffeur van den auto, welke dit on geluk veroorzaakte, is zooals wij meldden, zonder zich om het slachtoffer te bekomme ren doorgereden. Zaterdag hebben de maré- chaussées van Sittard den dader in de omge ving van Maastricht aangehouden. De voor ruit van de auto was van onbreekbaar glas, maar totaal versplinterd. De auto is van een handelsreiziger uit Rotterdam. VERKEERSONGEVALLEN. Autobus tegen een boom gereden. Gisternacht te half één reed een bus van de Gooi-expres uit de richting Diemen tegen een- boom op den Middenweg bij Frankendael. De chauffeur was door een wegoneffenheid zijn stuur kwijt geraakt. Persoonlijke onge lukken kwamen niet voor. De vooras, het lin- kerwiel en dito spatbord werden beschadigd. Overreden en gedood. Gistermiddag omstreeks 4 uur is het 8- jarig'e knaapje W. Koopman uit de Oerelsche. straat te Tilburg in de Christiaan Huygen- straat aldaar aan een met zand beladen vrachtauto van de firma E. gaan hangen. Hij kwam te vallen en werd door een achterwiel overreden. Het jongetje was op slag dood. Kinderen op de fiets. Gistermorgen werd op de Haarlemmer straat te Leiden door een autobus een bak fiets aangereden, die bestuurd werd door .den knecht van den groentenhandelaar W. en waarin twee kinderen van W. gezeten waren. Een hunner werd licht, het ander ernstig ge wond. Dit laatsle kind, vier ja::.i oud, is la ter op den dag aan de gevolgen overleden SCHIP IN BRAND GERAAKT EN GEZONKEN. Opvarenden gereA Het 3700 ton metende Zweedsche s.s. Kroonprins Gustaf Adolf is in de nabijheid van Victoria aan de Braziliaansche kust in brand geraakt en gezonken. De bemanning werd door het Engelsche stoomschip Van Dijck aan boord genomen. STAKING OPGEHEVEN. In de gistermiddag gehouden vergadering tusschen de werklieden en vertegenwoordi gers van den Centralen Bond van transport arbeiders, Ned. r.k. Bond St. Bonifacius en de Ned. chr. Bond van Houtbewerkers is be sloten de staking bij de stoomkuiperij en kis tenfabriek C. van Toor te Maassluis op te heffen, aangezien de firma de eischen der werklieden heeft ingewilligd. De staking die 14 Juli j.1. begonnen was, eindigt morgen. VLEESCHVERGIFTIGING. Tegen den slager V. te Warmond is ee\ vervolging ingesteld, omdat hij afgekeurd vleesch, dat ondeugdelijk van samenstelling was, zou hebben verkocht. Een groot aan tal personen is de vorige week gedurende de Kaagweek, tengevolge van het nuttigen van dit vleesch min of meer ongesteld ge weest. Een geneesheer te Warmond heeft 23 patiënten behandeld. Te Leiden hebben zich 7 gevallen voorgedaan. EEN AUTO OP HOL. Te Middelburg is een vrachtauto van v. Gend Loos, die in de Langedelft stond, toen de chauffeur den starter nakeek, die wei gerde, er zonder bestuurder van door ge gaan, omdat blijkbaar de remmen niet goed aanstonden. De auto vernielde een hardsteenen paal, bracht schade tce aan de gevels van twee huizen, reed een anderen auto aan zonder de ze ernstig te beschadigen en stak toen de straat over recht op den winkel der firma Helder af. Gelukkig wist de chauffeur toen in den auto te springen, deze van richting tc doen veranderen en tot stilstand te brengen. Het mag een wonder heeten, dat hierbij in de steeds vrij drukke straat geen persoonlijke ongelukken zijn voorgevallen. DE RINGBAAN OM AMSTERDAM. De hoofdingenieur bij den aanleg vai\ spoorverbindingen heeft gisteren te Haarlem aanbesteed het maken van den onderbouw van de brug over den Sloterstraatweg in het baanvak Sloterdijk—-Nieuwmeer van de ring baan om Amsterdam met bijkomende wer ken. Laagste inschrijver W. Koning en J. Dijkman te Amsterdam voor 117.977. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK TE ALKMAAR. Meervoudige strafkamer. Zitting van Dinsdag 29 Juli. Uitspraken van Dinsdag 22 Juli. Abram van L. Den Haag, voorwaardelijk» straf zal worden ten uitvoer gelegd. Klaas KL Wijdenes, gedetineerd, diefstal van Radio-artikelen, 8 maanden gev. met af trek voorarrest. Leendert Antb. K., Helder, gedetineerd, zedenmisdrijf art. 249 wetb. v. strafrecht, 2 jaar gevangenisstraf. Anth. de J., Petten, gedetineerd, zedenmis drijf artikel 247 wetb v. strafrecht ter bei schikking der regeering gesteld. Geen nieuwe strafzaken ter behandeling voorgedragen.

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 3