A9ISTERDAI1SCI1H KEURS T telegrammen Stadsnieuws Sport Rechtszaken Pluimveeteelt Laatste berichten. van 31 Juli 1930 Opgave van NoordhollandscJi Landbouwcrediet H'.V. STEENENBRUG, TEL. 152. Lid der Ned. A. v. Accountants S. J. A. KEESOM, Leeraar M. 0. Boekhouden. tr DE DIEFSTAL IN DEN GOUDSMIDS WINKEL OP HET ROKIN. Een geheimzinnig telefoongesprek. De directeur van de goudsmidsfirma Ber- kemeyer, v.h. Paul Miche, deelde ons nog mede, dat hij gisteravond te omstreeks half tien werd opgebeld door een persoon, die op gaf de Bruin te heeten. Na eenige aarzeling maakte de man eerst zijn naam bekend. Hij zeide zeer kostbare inlichtingen te kunnen geven over het gebeurde, doch, zoo deelde hij mede, hij zou zich wel direct tot de recher che wenden'. Tijdens zijn gesprek was hij dus blijkbaar ,yan plan veranderd. De recherche hoorde echter tot nu toe niets van den man, zoodat men nog niet weet, wis deze heer de Bruin is. De daders schijnen ook het vertrek naast 'de deur, waardoor zij zijn binnengekomen, te hebben bezocht. Dit is een kamertje, dat gebruikt wordt voor het stallen van een fiets, terwijl hier ook emballage ligt opgeslagen. De deur, die anders altijd gesloten is, was 'geopend en op den grond bevonden zich groote natte plekken. Door de recherche zijn verschillende vin gerafdrukken gefotografeerd. Het onderzoek is nog in vollen gang. Het is wel gebleken, dat de daders uitstekend op de hoogte moe ten zijn geweest van de situatie der beide hui zen, zoowel als van de inrichting van den winkel, daar zij anders niet hadden kunnen iweten, dat een trap te hunner beschikking was, waardoor zij in staat waren het perceel weer te verlaten. DE KONINGIN EN DE PRINSES NAAR SOESTDIJK. '"Aan het station te Amersfoort zijn heden- yhorgen te 8.55 uur de koningin en de prinses gearriveerd. De vorstelijke personen vervolg den de reis naar Soestdijk met een hofauto, welke op het tweede perron gereed stond. De auto werd voorafgegaan door een motor met zijspan der politie. De koningin en de prinses werden door een vrij talrijk publiek, dat zich op het perron buiten het stationsgebouw bevond, toege juicht. MAATREGELEN TEGEN EEN COMMUNISTISCHE ACTIE OP 1 AUGUSTUS. Het Hongaarsche ministerie van binnen- endsche zaken heeft order gegeven, dat in geheel Hongarije maatregelen getroffen wor den om communistische betoogingen en on lusten op 1 Augustus a.s. te voorkomen. Te Boedapest en in de andere groote steden wor den dagelijks communisten gearresteerd. Uit de verhooren zou men te weten zijn gekomen dat uit Berlijn munitie en ook eenig wapen- materiaal naar Boedapest zou zijn gezonden. Gisteravond heeft de politie een communisti sche vergadering, die gewijd was aan de voorbereiding van de 1 Augustus-actie, ont bonden. DE COMMUNISTISCHE TERREUR IN DE STAD TSJANGTJA. Het Amerikaansche Consulaat-generaal fteeft van een Amerikaansche kannonneerboot draadloos bericht ontvangen dat het schip in de nabijheid1 van Tsjangtja door Chineesche communisten met machinegeweren is bescho ten, waarbij een Amerikaansch matroos werd gedood. De kanonneerboot beanttwoordde het ..vuur en verzocht telegrafisch het Amerikaan sche eskader om assistentie. EEN DEENSCHE KRUISER VERKOCHT AAN CHINA. Een van de beste oorlogsbodems van de kleine Deensche vloot, de kruiser Miels Juen is voor de som van 12 millioen Deensche kro nen verkocht aan de Chineesche regeering De kruiser zal worden bestemd voor het jacht maken op bandieten. GEVECHT MET SMOKKELAARS IN '1 NEW YORK. Gisteren vond in de vroege morgenuren in de nabijheid van de Brooklyn brug bij East-River een gevecht plaats met een bende smokkelaars, waarbij de stadsreiniging een pog niet opgehelderde rol heeft gespeeld. Zes douane-ambtenaren verrasten een smokke- laarsbende, bestaande uit ongeveer honderd personen, die uit een boot van de stadsreini ging alcohol losten en overbrachten naar een der dokke der stadsreiniging. De douane beambten openden het vuur, dat door de smokkelaars beantwoord werd. De ambtenaren kregen assistentie, en hoe wel zij een minderheid virmden, bleven zij na een verbitterd handgemeen overwinnaar. Zij vonden 1000 kisten brandewijn en twee reeds met kisten met alcoholhoudende dran ken opgeladen 5-tons vrachtauto's, waarop zij beslag gelden. Twee en twintig smokke laars werden gearresteerd, terwijl de overi gen kans zagen te ontvluchten. Een aantal smokkelaars schijnt in dienst van de New- Yorksche stadsreiniging te zijn. De beambten waren 'met bloed overdekt en hadden verschillende lichte verwondingen op- geloopen. Gedeeltelijk gecorrigeerd. EERSTE KAMER. De verdere behandeling van het suikerwetje. 's GRAVENHAGE, 31 'Juli. Bij de voortgezette behandeling van het suiker wetje betoogt de heer Koster dat er voor gezorgd moet worden, dat de voordeelen van het ontwerp terecht komen bij de bie tenbouwers. Het bezwaar van het ont- .werp is dat de centrale suikermaatschap- tpij thans gaat dreigen de raffinaderij zelf ter hand te nemen, en door dit dreigement de voordeelen kan behalen die bij den ver bouwer behooren. De heer VanEmbden bestrijdt het ontwerp en vraagt waarom de consument het ge lag moet betalen en wijst er op dat de consument jarenlang gezucht heeft on der de hooge prijzen toen de landbouwer groote winsten maakte. De heer S m e e n g e wenscht wijziging der spoorwegtarieven voor het bietenver- voer teneinde tegemoet te komen aan de binnenschipperij. siast over het ontwerp dat hij echter zal aanvaarden. Hij acht het standpunt van de regeering te berustend. Minister De Geer betoogt dat men hier te doen heeft met een crisis-maatregel, die zoo dicht mogelijk aansluit bij de be staande wetgeving en geen precedent schept. Omtrent plannen tot verderen steun aan den landbouw kan de regeering niets meedeelen. De minister wijst er op, dat de centrale suikermaatschappij belang heeft bij de instandhouding der bietencultuur en geen pressie zal uitoefenen bij de verbou wers. Mocht de toekomst anders leeren dan zal spr. maatregelen nemen. Hij' betoogt verder dat het bedrag van het invoerrecht niet hoog is tegenover de lasten die uit ac cijnsheffing voortvloeien. Het suikerwetje aangenomen. De Eerste Kamer heeft hedenmiddag na voortgezet debat en verdediging door minis ter de Geer het suikerwetje aangenomen met 24 tegen 17 stemmen. MIJNSCHACHT INGESTORT. Een doode en eenige gewonden. SAARBRUCKEN, 31 Juli. Te Stieringen in Elzas Lotharingen waren in een schacht van de mijn Gardan zestig arbeiders aan het werk, toen men plotseling een gewel dig gekraak hoorde. Zonder te weten, wat er aan de hand was, renden de arbeiders de schacht uit, doch nog voor dat allen de schacht verlaten hadden stortte deze met donderend geraas over de geheele lengte in. Een arbeider werd op slag gedood, ter wijl nog eenige anderen, die de schacht nog niet verlaten hadden, ernstig gewond werden. EEN NON-STOP-VLUCHT ENGELAND- MALTA. LONDEN, 31 Juli. De bekende Engel- sche vlieger Barnard is hedenmorgen met een licht model Moth-vliegtuig opgeste gen, om te trachten een non-stop-vlucht naar Malta te maken. Hij hoopt nog he denavond op Malta aan te komen. ST. PANCRAS. De heer J. Dekker, alhier, is geslaagd op het examen der V.V.A. te Utrecht, voor het diploma „Gezel" in het schilderen. AANRIJDING. Bij de Van der Kaaistraat kwam hedenmid dag halfdrie het spatbord van een luxe-auto, bestuurd door den heer G. V. A. te Alkmaar, in aanraking met het voorwiel van de fiets van een 12-jarig meisje G. Nagel, wonende aan de Nieuwpoortslaan alhier. Het meisje dat een snee in het been en eenige verscheur de voetspieren opliep werd bij een der omwo nenden op den Bergerweg binnengebracht Het meispe werd later naar haar woning ver voerd. URUGUAY SLAAT ARGENTINIË MET 4—2. Bij de finale wereldkampioenschap te Montevideo. De finale van de wereldkampioenschappen te Montevideo usschen Uruguay en Argen tinië is met 42 door Uruguay gewonnen DRAVERIJEN KENNEMER SPORTCLUB Na een betrekkelijk lange periode van rust zal Zondag op ons Sportpark weer de course dag van de Kennemer Soprtclub worden ge houden. En deze dag wordt voor de Sport club een bijzondere. Niet alleen doordat zij een inschrijving heeft van 61 paarden, over een programma van 5 nummers, maar ook omdat voor het eerst de prachtige nieuwe tribune (zij het dan gedeeltelijk) in gebruik zal kunnen worden genomen. Van het Zuide lijk gedeelte af zal men de draverijen uitste kend kunnen volgen. Na een derde en tweede klas draverij over 2000 M., een heat-handicap le klasse, een prijzendraverij vierde klasse en een prijzen- draverij 2e en 3e klas, zal de dag worden besloten met de hier zoo populaire korte baandraverij. De inschrijvingen en afstanden der eerste vier nummers volgen hieronder: I. (1.30 uur) A-Prijs, prijzendraverij 3e en 4e klasse, 2000 meter. I. Catabora T 2015 M., 2. Sieghilde S. W 2030 M., 3. Per.elopée, 4. Trotteur, 5. Q Petite Amie,, alle 2045 M., 6. Saffier, 7. Pritt 8. Theoduffy, 9. Queen Anthonia, alle 2060 M II. B-prijs, heat-handicap le klasse, 1610 M. 1. Letha, 2. Olanda, 3. Marie P., 4. Quick G., alle 1610 M., 5. Peter Kerrigan St. L., 6. Frettchen, beide 1625 M., 7. Gernunnos, 8. Minnetonka. 9. Odeil Axworthy B., 10. Queen G., alle 1640 M., 11. Rolls Royd, 12. Quick- silver H.N., beide 1655 M. III. C-prijs, prijzendraverij 4e klasse, 1700 meter. 1. Utile, 2. Ulitta, 3. Up to Date, alle 1650 M., 4. Robbedoes, 5. Petite Amie C., beide 1700 M., 6. Ohilene, 7. Olga, 8. Catabora T., alle 1710 M., 9. Roulette 1720 M. IV. 1. Penelopée 2000 M., 2. Saffier, 3. Pritt, 4. Rempla^ante, 5. Theoduffy, 6. Queen Anthonia, alle 2015 M.. 7. Omega 2030 M, 8. Sire Axworthy K., 9. Peter Kerrigaa St. L. 'beide 2045 M. Er zal dus Zondag voor de paardensport- liefhebbers weer heel wat te genieten zijn. OPLICHTING DOOR EEN ADVOCAAT? Voor de vacantiekamer der Haagsche recht bank stond Dinsdag terecht mr. E. P.'M., 36 jaar, advocaat en procureur te 's-Gravenha- ge. De uitvoerige tenlastelegging bevat o.a. het feit dat verdachte, die gedetineerd is, op of omstreeks 30 Maart zich naar het huis van bewaring heeft begeven, alwaar een ze kere F. P. M. P. wegens schuld in gijzeling was. Ten einde diens bevrijding te bewerkstelli gen gaf hij voor namens zijn broer te komen en yeIr^c'1': een tweetal accepten van 400 en 250 te onderteekenen, met belofte dat hij den anderen dag zou worden vrijgelaten. In deze zaak waren 15 getuigen gedag vaard. i I' *7 tklstein, hoofdinspecteur van - I P.°,,e> *!eejt de accepten, brieven en verdere De heer Van C111ers is niet enthou- stukken in beslag genomen. Uit het dossier is een brief verdwenen, waarvan getuige zich echter den inhoud goed herinnert. Getuige F. P. M. P., industrieel te 's-Gra venhage, heeft zich op 8 November 1929 naar het rechtskundig bureau R. E. A. B begeven, waar verdachte als rechtsgeleerde werkzaam was, ten einde verweer te voeren tegen een tegen hem gewezen vonnis. Ver dachte heeft toen gezegd: Als u mij honderc gulden geeft, zal ik de zaak op de rol laten brengen. Getuige wist niet, oat verdachte niet bevoegd was bij de rechtbank op te tre den. Bij verstek is getuige toen veroordeelc tot betaling van 1150. Op 14 Maart is getuige In gijzeling ge steld. Twee dagen later kwam zijn vrouw op bezoek met den bewusten brief, waarin stond, dat hij in vrijheid kon worden gesteld. Getuige die van een regeling met zijn credi teuren niets afwist, heeft de daarbij gevoeg de accepten over zegel onderteekend. Vervolgens werd o.m. gehoord mej. A. Wijsman, huisvrouw van getuige P., die zich telefonisch met verdachte in verbinding had gesteld, ten einde opheffing der gijzeling te verkrijgen. Verdachte heeft haar toen mede gedeeld, dat een bedrag van 750 noodig was. In het Huis van Bewaring had zij ver dachte eveneens ontmoet, die haar de stuk ken door haar echtgenoot te onderteekenen ter hand stelde. Na onderteekening heeft ver dachte de stukken weer van getuige overgeno men. Een broer van getuige heeft verdachte op 15 Maart gesproken en bevestigde dat deze 750 heeft gevraagd om zijn broer los te krijgen. Getuige heeft daarop voor zijn aan deel 100 gestort. Een rijksklerk gaf inlichtingen omtrent een brief, welke uit het dossier van den rechter commissaris, mr. Haga, is verdwenen. Dit dossier is in het Huis van Bewaring gedu rende eenigen tijd in bezit van verdachte mr M. geweest. Hierna had het eigenlijke verhoor van ver dachte plaats. Hij ontkende een brief aan ge tuige P. in het Huis van Bewaring te hebben overhandigd. Hij ontkende de hem ten laste gelegde fei ten, ook wat de verdwijning van den brief uit het dossier betreft. Gisteren werd de behandeling der zaak voortgezet met het hooren van nog eenige getuigen, waarna de officier van justitie, mr. Polman, zijn requisitoir nam. Mr. Polman ging de tenlastelegging na en besprak de verdwijning van het voor verd. bezwarend briefje uit het dossier. Dat verd. verzocht heeft, naar den onbekenden dief een onderzoek in te stellen noemde spr. het top punt van brutaliteit. Verd. gaf zich uit voor advocaat, hetgeen hij niet wavSpr. zag in deze zaak verschil lende listige kunstgrepen en een samenweef sel van verdichtselen in voldoende mate aan wezig. Tot den persoon van verd. komend, die van goede familie is, en in de maatschappij een eervolle plaats had kunnen innemen, zeide spr., dat deze een gevaarlijk mensch is en de houding die hij aanneemt, is die van een mis dadiger. Spr. achtte een ernstige straf hier op haar plaats en requireerde ter zake van oplichting en diefstal een jaar en zes maan den gevangenisstraf. Verdachtes raadsman, mr. A. Mout, con cludeerde op grond van gebrek aan overtui gend bewijs tot vrijspraak voor zijn cliënt, subs. een onderzoek naar verd.'s geestvermo gens. Spr. vroeg de onmiddellijke invrijheids- stelling van verd., waartegen de officier van justitie zich verzette. Na ruim veertig minuten in raadkamer te zijn geweest, deelde de president mede dat er geen termen aanwezig zijn om aan de wen- schen van pleiter te voldoen. Uitspraak over acht dagen. Medegedeeld wordt, dat mr. E. P. M., sedert jaren geen advocaat en procureur meer is. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. AMSTERDAM, 31 Juli 1930. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 1 lading, zijnde 345-H.L. PLUIMVEETEELT. Vragen, dezo rubriek betreffende, kun nen door onze abonné's worden gezon den aan Dr. te Hennepe, Diergaardesin gel 96a te Rotterdam. Postzegel voor antwoord insluiten en blad vermelden. W ei eld-Pluim veetentoonstelling Londen 22—31 Juli. De excursie van Avicultura. De Nederlandsche stand ondsr artistieke leiding van den heer Dorus Hermsen, Den Haag. Nadat we gezien hebben dat de Inter nationale Pluimvee-Wetenschap-Ver- eeniging elke drie jaar een Wereldcon gres met tentoonstelling houdt en dat het a.s. congres te Londen voor ons en voor Europa van bijzonder groot belang is, wil ik nog even vermelden, dat van wege de vereeniging ook een tijdschrift uitgegeven wordt, de z.g. Internationale Revue van Pluimvee-Wetenschap. Het was al jaren geleden opgevallen, dat er op het gebied der Pluimvee-We tenschap haast geen overzicht te krijgen was. In allerlei landen der wereld wordt gestudeerd en worden proeven genomen en de onderzoekers publiceeren hun ar tikels in allerlei tijdschriften, pluimvee bladen of brochures. Soms was men er gens in Europa aan het proeven nemen, terwijl die proeven in Amerika allang genomen waren. Dat was dus tijd en ar- beidsverspilling. Verder was het haast niet te doen om er achter te komen waar een artikel gepubliceerd was. Zoo ontstond bij mij het plan een soort inter nationaal bureau op te richten, waar alle pluimveeliteratuur bijeen kwam en waar men van dat alles uittreksels maakte en deze dan in een lijst publi ceerde. Door middel van de Internatio nale Vereeniging kwam dit tot stand en in 1927 op het congres te Ottawa werd besloten een internationaal tijdschrift uit te geven, dat aan de leden der ver eeniging gezonden zou worden. De sa menstelling van dit tijdschrift werd aan mij opgedragen, tegelijkertijd met het secretariaat voor Europa van de Ver eeniging. Deze Internationale Revue ben ik begonnen in 1928 en zij bestaat dus nu twee jaar. Zij krijgt thans steeds meer en meer lezers over de geheele wereld en allerlei buitenlandsche instituten zijn geabonneerd. Zij wordt thans in 43 landen gelezen en vanuit de geheele we reld stroomen nu dagelijks tijdschriften, boe ken, brochures bij mij binnen om verwerkt te worden in de revue. In het eerste jaar gaf ik haar alleen in de Engelsche taal uit en publi ceerde 626 artikelen, benevens reisbeschrijvin gen, verslagen van vergaderingen van het be stuur der vereeniging enz. Ter eere van dit congres is een speciaal congres-nummer uitgegeven, dat alleen reeds honderd artikels bevat en meteen is nu met den derden jaargang ook de Revue in de Fransche taal verschenen. Vanuit de Latijn- sche landen van Europa en Zuid-Amerika kreeg ik n.1. herhaaldelijk aanvragen om de Revue ook in een Latijnsche taal te publicee ren, daar men in die landen het Engelsch niet lezen kan. Vanaf de derde jaargang kan ieder lid dus naar verkiezing de Revue in het Fransch of het Engelsch verkrijgen en zich daardoor geheel op de hoogte houden van al les wat er in de wereld op het gebied van pluimveeteelt voor merkwaardigs gebeurt. Hiermede meen ik nu de lezers voldoende op de hoogte gesteld te hebben van de betee- kenis van het komende congres en de tentoon stelling en de Wereld-Pluimvee-organisatie. De vereeniging „Avicultura", die jaarlijks haar beroemde internationale tentoonstelling in den Haag houdt, heeft het initiatief geno men naar Londen een excursie te organisee- ren. Ook het Nederlandsch Comité heeft dit geprobeerd, doch heel eigenaardig bleken daarvoor geen liefhebbers te zijn, terwijl zich voor de excursie van Avicultura meer dan honderd deelnemers opgegeven hebben uit al lerlei plaatsen van ons land. Dit gezelschap zal ongetwijfeld veel genieten en veel leeren op deze reis, die uit en thuis 75 kost en waarvoor men drie dagen in Londen ver blijft. Tot in de kleinste kleinigheden is alles geregeld, de deelnemers behoeven geen woord Engelsch te spreken of te verstaan, vanaf de boot gaan ze in groepen van 25 onder geleide van bekwame pluimvee-enthou siasten in treinen of bussen naar het hotel, de tentoonstelling en maken zij excursies naar eenige bekende pluimveebedrijven in de buurt van Londen. Het gezelschap komt Woensdagavond 23 Juli in Hoek van Holland aan en vertrekt dan met de Harwichboot naar Engeland. Aan boord is gelegenheid te slapen, maar dit bij zondere gezelschap, waaronder velen zijn, die nooit de zee over gefeest zijn, zal aj veel slapen er. wei een ilink aantal uurtje* doorbrengen in de gezellige conversatiesa'on van de boot. De vereeniging Avicultura heeft bov-m dien een prijsvraag uitgeschreven voor "de beste opstellen omtrent deze reis. De eer«t» prijs bedraagt f 50, de tweede 25 en "el derde 10. Juist bij dergelijke gelegenheden krijgt men ervaringen en beschrijvingen van menschen. die zooiets nog niet vaak mecge, maakt hebben er. die een geheel friss-he Uit op de vreemde buitenlandsche zaken hebben Daar ik zelf voczitter der jury ben zal onze lezers ook wel eens een en ander ever deze reisbeschrijvingen kunnen vertellen en dat is dan wel eens een aardige afwisseling tusschen al die meer ernstige kippen-praatjes zooals wij die houden. Dinsdag j.1. is de heer Mantel, bekend ten- toonstellings-keurmeester in ons land, met de Hollandsche dieren, kippen, duiven en konij. nen vanuit Amsterdam vertrokken om alvast het pluimvee zoo gauw mogplijk op de ten- toonstelling te brengen en de dieren aan d« nieuwe omgeving te doen gewennen, zoodat ze de volgende week als de concurrentie met de dieren der wereld begint een goed fieuur zullen slaan. Dat dit deel der Nederlandsche inzending goed slagen zal, daar ben ik van t» voren haast van overtuigd nu ik weet, wie de lei- ding heeft. De heer Mantel heeft op dit g«! bied groote ervaring. Indertijd brachten wij samen de Nederlandsche dieren naar Spanje in 1924 en naar Canada in 1927 en ook hier kwam Holland goed voor den dag. De Nederlandsche stand zal onder de jn. zendingen der andere landen zeer zeker ook opvallen. Zij wordt opgebouwd onder de ar- tistieke leiding van den heer Dorus Hermsen uit Den Haag, bekend kunstschilder en kunst handelaar, wiens verzameling oude «'bilde, rijen in het huis van Johan de Witt onderge bracht is en van waar uit stukken over de g». heele wereld verkocht worden. De heer Heinü- sen heeft een geheel typische Hollandsche stand ontworpen met groote wandschilderin gen, ons polderland met de karakteristieke molens en boerderijen voorstellend. In dit milieu worden dan de Hollandsche eieren, wetenschappelijke tableaux enz. uitgestald! met als bijzondere voor iederen kunstkenner een beroemd schilderij uit de 17e eeuw, een vrouwtje voorstellend dat een mandje met eieren aan den arm draagt en er een daar voor, een zeer mooie ei aan het publiek too' nen. Zoo zullen de Hollandsche pluimvee producten en lezen Hollandschen stand zon der twijfel aandacht trekken en zullen we maar hopen dat Holland succes zal hebben. Dr. TEN HENNEPE. /OnJvanrrAti n#>r HraaHln07A STAATSLEENINGEN. 5 1318 BANKINSTELLINGEN. Handel Mpij Cert. v. 1000 Kol Bank Ned. Ind. Handelsbank Fransche Banken (3) D. Reichsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels' Patent Calvé Delft Cert. Centrale Suiker Holi. Kunstzijde Margarine Unie Philips Gloeilampen Gem. Bezit INDUSTR. AAND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Steel comm Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A. Java Cultuur Cult. VorstenL Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtscbe Petr. Kon. Petr. Perlak RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber, Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Holl. Amerika Gem. Eig. Scheepvaart Unie Kon. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan TABAKKEN. Oostkust .iii Oude Deli Senembah Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. Erie Milwaukee Southern Rails Union Pacific Wabash •Exdivideud* fExclaim. I 4 f 1 I I c i I WISSELKOERSEN AMSTERDAM. I I I I I I Londen fe 9 Berlijn f Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Sch. 10o! Kopenhagen Stockholm Oslo New-York NIET 0FFICIEEL 4^W-wr. ItaliS Vorige koers 12.093/ 59.35'/, 9.77'/a 34.76Vs 48.27'/. 35.15 66.60 66.85 66.5?'/, 2.48 3,'8 3.01 Koers op heden 3 uur 12.091/, 59.34'/. 9.7?'/- 34.76 48,26'/. 35.15 66.60 66.8 2'/, 66.57'/, 2.48/16 13.01 Koers van bedeo te Vorige pl.m. pl.m. pl.m. pl.m. köers 1.30 1.45 2.— 2.15 1023/. 1 154'/, 153-4 157 - t 141 k 502 l 243 1 94»/. 92-V, 92*-V. 91. 86 82i-3i t 117 1173/. 1173/. 116 f 56 55-6 i 95 2653/. 257'/,-8 257*-60 256è-7i 2571/2-8 3381/s 337 336'/,-9 336V4 337 70'/, 69 1047i6 1023/,.^ 102V4- 85'/, 83-} 83 - I/s 83-1/8 29'/, 28'/, 28'/, 263/« 1663/s 163 1 272 l 420'/, 412-5 410-5 412 411-5 32 i 322 g 121'/. 94 1 30 177'/, 175 9 753/. 75 t 73'/. 378'/, 3923/. 3907, 390-3/ 389J-90 3Q0IA 1 1573/. 155V. 1143/. 115'/, 115-6 69 69 110 IO6V2 9 77 77 4'/, 25 24'/, 1 23'/, 23 145'/, 144-5 i 68'/, 623/. 63 65V. 65'/, 65'/, 315'/. 315 1 338'/. 338 338'/, i 320 320 319 43 42 IfA 14'/, 14 Va 146/8 933/. 1 213 213 37 34 35 mm

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 8