Spaarboekjes Kunsten en Wetenschappen. Fa. De Lange 4 De Moraaz, ^VairMscnanF 6%, Raferafiscti Weerbericht. RENTE 3'fc °lo. ALKMAAR. AGENDA Vrijdag 1 Augustus. 7,.30 uur, Cinema Americain, twee hoofd nummers: 1. Kat ja de Zigeunerin (avontu ren), hoofdrol Jack Holt; 2. Het geheim van de schaduw (dectiv#verhaal). Toegang voor personen boven 14 jaar. 7.30 uur, Alkm. Bioscooptheater, hoofd nummer Watt en J4 Watt als Noordzeevis- schers. Toegang voor eiken leeftijd. 7.30 uur, Victoria-Theater, hoofdnummer De Luchtvloot (rom. vliegfilm), hoofdrollen Ramon Novarro, Ralph Graves en Anita Page. Toegang voor eiken leeftijd. 8 uur, Stedel. Muziektuin, Concert chr. muziekvereeniging „Soli Deo Gloria", dir. Leo Koning. rjt Zaterdag 2 Augustus. 2 uur, Egmond aan Zee, [paardenrennen, f 2 uur, Cinema Americain, kindervoorstel ling, hoofdnummer het sprookje Reepelstec1- tie. 2 uur, intern, handicap-draverij te Beem- ster. 2.15 uur, A. B. T., speciale voorstelling van Watt en Y Watt (voor eiken leeftijd). 2.30 uur, Victoria Theater, voorstelling van De Luchtvloot (rom. vliegfilm), voor eiken leeftijd. 7.30 uur, Cinema Americain: 1. Katja de Zigeunerin; 2. Het geheim van de Schaduw (boven 14 jaar). 7.30 uur, A. B. T.: Watt en Y Watt als Noordzeevisschers. Toegang voor eiken leeftijd. 7.30 uur, Victoria Theater: De Luchtvloot (voor eiken leeftijd). 8 uur, Breedstraat, apenluchtsamenkomst; sprekers de heeren Sevensma en Schut; bij ongunstig weer in Central. Zondag 3 Augustus. IY uur, Gemeentelijk Sportpak, Drave rijen Kennemer Sportclub. In Cinema Americain van 2 uur n.m. al cioorloopende voorstelling van 1. Katja de Zigeunerin en 2. Het geheim van de scha duw (boven 14 jaar). In A. B. T. van 2 uur n.m. af doorloopen- de voorstelling van Watt en Y Watt als Noordzeevisschers (voor eiken leeftijd). In Victoria Theater van 2 uur n.m. a'r doorloopende voorstelling van De Lucht vloot (voor eiken leeftijd). 8 uur, Sted. Muziektuin, concert dubbel raannenkwartet „Zang en Vriendschap", met ijeanne Bacilek. s 'Maandag 4 Augustus. 7.30 uur, Cinema Americain: 1. Katja de Zigeunerin; 2. Het geheim van de Schaduw (boven 14 jaar). 7.30 uur, A. B. T. Watt en Y Watt als Noordzeevisschers (voor eiken leeftijd). 7.30 uur, Victoria Theater: De Lucht vloot (voor eiken leeftijd). Dinsdag 5 Augustus. 7.30 uur, Cinema Americain: 1. Katja de Zigeunerin; 2. Het geheim van de schaduw '(boven 14 jaar). 7.30 uur, A. B. T.: Watt en Y Watt als Noordzeevisschers (voor eiken leeftijd). 7.30 uur, Victoria Theater: De luchtvloot (voor eiken leeftijd). Woensdag 6 Augustus. 7.30 uur, Cinema Americain: 1. Katja de Zigeunerin; 2. Het geheim van de schaduw (boven 14 jaar). 7.30 uur, A. B. T.: Watt en 14 Watt als Noordzeevisschers (voor eiken leeftijd). 7.30 uur, Victoria Theater: De Luchtvloot '(voor eiken leeftijd). Donderdag 7 Augustus. 7.30 uur, Cinema Americain:: 1. Katja de Zigeunerin; 2. Het geheim van de Scha duw (boven 14 jaar). 7.30 uur, A. B. T.: Watt en 14 Watt als Noordzeevisschers (voor eiken leeftijd). 7.30 uur, Victoria Theater: De Luchtvloot (voor eiken leeftijd). GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het bureau van politie, Lan- gestraat en aldaar te bevragen op alle werk dagen tusschen 11 en 1 uur, de navolgende voorwerpen als gevonden gedeponeerd op 26, 27, 28, 29, 30 en 31 Juli 1930: klauw van Fordautoslinger; koperen wiel dop; koperen gewicht; portemonnaies met rii- oud; slinger van een klok; sleutels; hand schoenen. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen de ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op 26, 27, 28, 29. 30 en 31 Juli 1930: regenjas, H. v. d. Linde, Hofstraat 9; por- temonnaie met inhoud, H. v. d. Mei, Vijvertje 23; portemonnaie met inhoud, S. Kok, Scher- merweg 15; koralen halsketting, A. Klein- meer, Gashouderstraat 11groote huissleutel A. Pels, Nieuwlandersingel 6; vulpotlood, B. J. Geels, Visscherslaan 1buigtang, J. C. Staats, St. Josephstraat 5; motorbrii, J. de Jong, Overdiestraat 34; map papieren, A. Blokdijk, Gashouderstraat 1strop, A Stam, Regulierslaan 1regenjas (kindermantel) L. Beuling, Staringstraat 2; jongensregenjas, W. de Vries, Fr. Engelstraat 8; paar hand schoenen, H. Wildenburg, St. Jozefstraat 7 kettingringetje, P. Nijman, Drebbelstraat 10; opderstuk van een gouden oorbel, L. Tros, ■Bierkade 4; strijker, L. v. d. Berg, Overdie straat 65; parapluie, P. Westerink, Zuicbr- houtlaan 13; portemonnaie met inhoud, C. de Vries, Stuartstraat 39; taschje met inhoud, W. Crevecoeur, Staringstraat 4a; kinder- laschje met zakdoek, P. Sterk, Eikel enbergstr 38; alpinomutsje, P. Peperkamp, Linden- gracht 43; damesportemonnaie met inhoud, C. Dekker, Kanaalkade 46; een portemonnaie met inhoud, P. G. W. v. a. Heijden, Hof 6; een zeiltje van een kinderwagen, J. Roobeek, Laat 163. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hier van kennis te geven aan het bureau van po litie. IN DEN MUZIEKTUIN. Gisteravond hadden we in den tuin de Christelijke Zangvereeniging „Immanuët", met het bij dit gemengde koor behoorende kinderkoor. Van beide vereenigingen is W. Keizer de leidsman. Afwisselend zongen beide vereenigingen, om zich in het laatste nummer vj® het njg- gramma, Psalm 8 waarin ook- nog korte solo's voorkomen tot één ensemble te ver- eenigen. Met dat al had men een uitgebreid programma gevormd dat geopend werd met „Bondslied" van Van Hogendorp, dat vast en zeker gezongen werd, evenals Goster's lied „Van Alkmaar de Victorie" door P. Vis ser vierstemmig gezet. „De Kleinste van J. N. Bosch, vereischte meer van 'het kleine koor. Niettegenstaande er meer moeilijkheden te overwinnen waren, slaagde ook dit num mer. De andere stukken werden eveneens met dezelfde ambitie uitgevoerd als de vooraf gaande, o.a. „Vaderlandsch lied" van Nico- ]aï: Psalm 8 van Pijlman vormde een waardig slot van dit vlot uitgevoerde programma. Het kinderkoor vertolkte een aantal mooie twee stemmig geschreven liederen van Van Tetterode, mej. van Tussenbroek, van Ra nis- horst, J. J. Viotta, en mej. Dyserinck. Welbe wust stonden ze op het podium en zongen uit volle borst. Dé jengétr, cvcrheerschten in de eerste liederen de meisjes, maar toen ze later, op aanwijzing, anders geplaatst waren, klonk het geheel beter. Natuurlijk vond het kinderkoor een aan dachtig gehoor, maar ook het gemengde koor had de waardeering van het nog al goed1 op gekomen publiek. Ziet gij muggen, lang van poot, Aarzelt niet, maar slaat ze dood BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD: Jan Strang en Grietje Asma. Karei Nies en Johanna Bas. Cornelis Smit en Bertha Visscher. Jacobus Moelaert en Jantje Roos GEBOREN: Louis Johan Emile z.v. Antonius Adams en Jacoba Bieman. Lucia Petronella Johan na d. v. Hendrik van Aller en Lipje de Jong. Catharina Anna Maria Josepha d. v Willem Vermeulen en Catharina Hazes. Eli- sa-beth Johanna d. v. Petrus Lindeboom en johanna Maas. Christiaan Carel z. v. Pieter Dokter en Pietje Vos. Cornelia d. v. Geert Looijenga en Pittertjella Vermanen. voor Belaste ^Vaarden, 's Gravenhage, tegen beurskoers 1 iflfl OBLIGATÏËN H lij Ij met iaarliikscha uitloting u ,wu voor StadswIeMws Mr. D. VAN HOUWENINGE t Te Hilversum, waar hij zich Maart j.1. met zijn familie had gevestigd, om van een rusii- gen leveniïavond na een werkzaam leven te genieten, is in den ouderdom van 65 jaar overleden Mr. D. v. Houweninge, oud-presi dent van de Arrondissements Rechtbank alhier. Toen in den aanvang van dit jaar bekend werd, dat Mr. D. v. Hoeweninge 'bij' het be reiken van zijn 65ste levensjaar, aan H.M. de Koningin uit zijn functie als president van de Rechtbank ontslag zou vragen, wijdden wij in het nummer van 17 Januari woorden van waardeering aan dezen hoogstaanden rechter, die sinds 1906 president van de Alk- maarsche Rechtbank was geweest en sinds 1901, toen hij tot reéhetr alhier werd be noemd, tot de meest geziene burgers van deze stad had behoord. De faooge waardeering voor Mr. van Houweninge kwam tot uiting, toen hij in de groote zaal van het Gerechtsgebouw officieel afscheid nam van zijn collega's en de leden van de Alkmaarscbe balie met faun dames, waarbij de burgemeester, Mr. Wendelaar, ook de groote verdiensten van Mr. v. Houwe ninge als burger van Alkmaar belichtte, door in herinnering te brengen, hetgeen Mr. van Houweninge deed als lid van het comité voor huisvesting van de Belgische vluchte lingen, als voorzitter van het college van curatoren van het Gymnasium, als lid van de commissie van toezicht op het M.O. en op het Nijverheidsonderwijs en als voorzitter van het bestuur van de Ambachtsschool. Velen wenschten oprecht, betreurende dat Mr. van Houweninge zich om familie rede nen in Hilversum vestigde, dat hij; na zijn sympathiek werkzaam leven, aldaar nog vele rustige jaren mocht doorbrengen. Een hem sloopende ziekte, die hem reeds in Alkmaar kwelde, heeft, zoo' kort na zijn vestiging in Hilversum, een einde aan zijn leven gemaakt. Ongetwijfeld zal Mr. van Houweninge bij velen in Alkmaar blijven voortleven, als een man, die om zijn rechtschapenheid hoog achting verdiende. Moge dit de familie tot troost zijn. PROVINCIALE BOND VAN ZIEKENFONDSEN IN NOORD-HOLLAND. In het „Gulden Vlies" hield bovenge noemde bond Woensdag 30 Juli hare jaar vergadering, welke door tal van afdeelingen uit alle hoeken van N.-Holland was be zocht. De Voorz., de heer Witbaard, riep allen het welkom toe en wees er op, dat er sinds de vorige vergadering heel wat veranderd is, door de invoering van de Ziektewet. Verleden jaar ging de strijd vóór of tegen de bedrijfs- vereeniging, wat tot veel teleurstelling aan leiding heeft gegeven. Het resultaat is ge feest, dat wij er mogen zijn. Deze vergade ring is zeer belangrijk, omdat er veel voor stellen van organisatorisch belang te behan delen zijn. We zullen hopen dat de zaak in goede banen zal worden geleid en dat de af gevaardigde zakelijk en kort zullen blijven in hunne besprekingen T Hierna werden de notulen door de secreta ris, den heer Visser, voorgelezen en met een woord van dank goedgekeurd. Uit het jaarverslag bleek, dat het ledental teruggeloopen was, mede in verband met de ziektewet. Opmerkelijk is dat het aantal ziek tedagen niet onbelangrijk is gestegen. Toch Is er reden om met vertrouwen de toekomst te gemoet te gaan. De heer Groen, Schoort, vroeg waaro® er in Alkmaar geen districtsvergadering is ge houden. Spr. informeerde nader over de zg- zaak-Zeeman. De heer Witbaard antwoordde, dat men in Alkmaar meende, geen vergadering noo®g te hebben, doch spr. oordeelde van wel. Wat betreft uw opmerking over de zaak-Zeeman, daar is mij op het oogenblik niets van bekend. Huizen is het wel bekend, dat Zeeman geen lid meer is, hij is gewipt, en hoort daarom niet meer in ons midden. Ef waren moeilijk heden gerezen in het bestuur, de geheele zaak was verdeeld. We zijn thans op den goeden weg, het gaat tusschen onze kassen en de N.B.O. De iheer Visser verklaart, dat door Zeeman nimmer pogingen zijn gedaan om met de kassen in aanraking te komen- In Februari heeft spr. een schrijven ontvangen van dé kas te Stompetoren met de mededeeling, dat men daar 'het reglement had gewijzigd waar door de heer Zeeman geen lid meer was. De heer Witbaard meent, dat die brief fat het bestuur had moeten worden voorgelezen, Als men geen lid is, kan men oök geen be stuurslid zijn. De heer Bogaerdt, Helder, meent dat het bestuur het volgend jaar met een advies over deze kwestie moet komen. Er is wel meer wat niet in den haak is, Heemstede lijkt het niet de juiste manier zooals de zaak thans marcheert. De heer Zee man zit in twee lichamen, die tegen elkaar op tornen, en had daarom zijn functie ter be schikking moeten stellen. De heer Bijl, Assen delft, vraagt waarom het niet in het jaarverslag is opgenomen. De organisatie moet zuiver worden gehouden, men kan zoo niet doorgaan. Spr. beveelt aan een commissie van onderzoek, die een rapport zal uitbrengen. De afgevaardigde van Huizen betoogt, dat er schoon schip moet worden gemaakt. We moeten de zaak aandurven, ook al komen we in conflict met menschen die hun sporen heb ben verdiend. De Voorzitter acht deze kwestie zoo be langrijb, dat het 'beter is,, het voorstel-Bijl aan het eind der agenda te behandelen. Wordt goedgevonden. Door Broek in Waterland wordt rapport uitgebracht over de rekening van de penning meester, welke door hun in orde was bevon den -Goedgekeurd. Als lid der commissie tot nazien der reke ning voor het volgend jaar wordt benoemd „Het Ondersteuningsfonds" te Veenhuizen. De begrooting wordt na enkele opmerkin gen betreffende de post propagand!a met alg. stemmen goedgekeurd. De 'behandeling der beschrijvingsbrief N.V.Z. vordert meer tijd. De eerste vier pun ten worden zonder stemming aangenomen doch bij punt 5, bespreking van het orgaan „Zelfbestuur" en de redactie daarvan, blijkt dat vele afgevaardigden daarmede niet ac- coord kunnen gaan. Het plotseling bedanken van de heer Neuteboom. voorzitter van 'het H.B. en redacteur van het blad, heeft ver wondering gewekt in het land. Uit de besprekingen bleek, dat het bestuur getracht heeft de heer Neuteboom te behou den. Deze heeft eerst toegestemd in een com missie van onderzoek, terwijl hij later niet genegen was, de commissie volledig in te lichten over zijn grieven. Verschillende afge vaardigden voerden hierover het woord, doch het bedanken en het weigeren van inlichtin gen, maakten het onmogelijk deze zaak in derminne te regelen. In verband hiermede zal een wijziging komen in het' Dag. bestuur, daar ook de heer Kruit bedankt heeft. Heemstede zou alsnog gaarne zien, dat de heer Neuteboom door Nrd.-Holland candi- daat werd gestéld. De heer Witbaard zeide, dat het bedanken van den heer Neuteboom organisatorisch niet juist is. Hij had de vergadering moeten af wachten en dan zijn conclusie daaruit trek ken. De heer Kuijper, secretaris H. B., zal de noodige soberheid betrachten, doch wil toch iets zeggen. Er is hier gezegd, dat Z.-Hoï- land in het Verbond altijd wil overheerschen, doch spr. betwist dit. Dit blijkt ook uit het steunen van de candidaat van N.-Holland, wij1 willen ieder geven wat hem toe komt. Z.- Holland heeft meer dan de helft van het totaal aantal leden. Als zij op grond daar van vertegenwoordiging wenscht in het H. B. met 5 van de 13 zetels, is dat niet te veel. Men moet het woord „overheerschen" niet in de mond nemen, ons standpunt is goed. De kwesties die er zijn, hebben zich in den loop van het jaar gevormd. De heer Neuteboom heeft gezegd, dat je mijn voorstel niet aatlneemt, ga ik er uit. Iemand dwingen gaat nu eenmaal niet meer. Neuteboom heeft volkomen gelegenheid ge had zijn standpunt te verdedigen. Niettegen staande hij het niet mocht doen, deed hij toch ons blad verschijnen, dat is niet juist ge weest. De heer Witbaard verklaarde, dat de zaak van „Zelfbeheer" los staat van het stellen van candidaten voor vrijgestelden. Spr. heeft daar aan meegewerkt en liet zich vóór de vergadering niet binden. Neuteboom ging heen, omdat hij zijn zin niet kreeg. Pauze. Na de pauze drong de voorzitter aan op kortheid. Heemstede is dankbaar dat er een tipje van de sluier is opgelicht, doch meende, dat er nog niet genoeg klaarheid gekomen is. Z.- Holland keek teveel naar zich zelf, men heeft daar de zaak geforceerd, door de rol van dic tator te spelen. Spr. achtte dit onduldbaar in de kassen en wilde den heer Neuteboom een bedankje sturen voor zijn vele werk. Assendelft informeerde of er wellicht ver band moet worden gezocht tusschen het be danken van de heeren Neuteboom en Kruit. De heer Bogaerdt, Helder, verheugde er zich in, dat er een beetje licht begon te ko men. De heer Neuteboom heeft bewezen den rechten man op de rechte plaats te zijn. Zijn bedanken zal de landelijken bond geen voor deel brengen. - Voorzitter Witbaard antwoordde, dat Kruit reeds meermalen te kennen had gege ven te willen bedanken. Door het bedanken van den heer Neuteboom was het alleen maar wat verhaast. We kunnen den heer Neuteboom wel een bedankje sturen, maar is de zaak daarmee af? Heemstede stelde voor, dat den heer Neu teboom op de vergadering in Amsterdam wordt uitgenoodigd. De heer Groens, Schoorl, was het daarmee eens. Al zou er daardoor herrie ontstaan, dat hinderde niet, het zou de atmospheer zuive ren. Burgemeester Visser, van N. Niedorp, kon zich best begrijpen, dat iemand, die door Z.- Holland steeds naar voren is gebracht en nu eensklaps wordt losgelaten, zich teleurge steld gevoelt. Het is een opwelling geweest, maar door zijn handelwijze heeft de heer Neuteboom de heele zaak stop gezet. Daar om kan hij ook niet worden uitgenoodigd, maar moet een commissie van onderzoek wor den ingesteld, zooals door den heer Bijl van Assendelft is voorgesteld. De heer BijlMaar als men geen commis sie wil, wat moet er dan gebeuren. De heer Witbaard meende, dat N.-Holland dan zelfstandig die commissie moet benoe men. Heemstede bleef bij zijn voorstel, wat werd verworpen met alleen Schoorl en N.-Niedorp voor. Het voorstel van het H. B. tot het-Jnstel len van gewesten inplaats van Provinciale eenheden werd na eenige bespreking aange- r.omen. In aansluiting hierop stelde het H. B. voor dat het H. B. voortaan zal bestaan uit 13 leden. De heer Bogaerdt meende, dat de functies over alle gewesten verdeeld moeten worden Ook de stem van de minderheid diende naar voren te komen. De heer Witbaard antwoordde, dat ieder gewest een dagelijksch bestuurder moet aan wijzen. Een bezwaar zou dan kunnen zijn dat de leden wat ver uit elkaar wonen. De heer Bergh hield een beschouwing over hetgeen thans is en wat historisch uit het volk is gegroeid. De heer Kuijer zeide, dat de provincie Drenthe aan den kant van N.-Holland staat. De provinciën staan op kun eigen standpunt en men kan hun niets bindend voorschrijven, alleen maar adviseeren. Spr. wees in dit ver band op het verschil met b.v. de vakbewe ging. Alle afdeelingen bijeen in één landelij ke vergadering lijkt wel mooi, maar zullen de kleine kasjes het kunnen betalen een afge vaardigde te zenden? Een groote kas komt het op een dubbeltje per lid en een kleine op een gulden. Verschillende afgevaardigden meenen, dal dat het over alle leden moet worden omge slagen, waarna het voorstel H. B. werd aan genomen, evenals het volgende punt, dat de gewesten staan onder leiding van de thans bestaande provinciale besturen. Het volgende punt is een voorstel van het H. B. om een 4-tal. vrijgestelden, te benoe men. Hun taak werd door de heer Witbaard nader uiteen gezet en aangevuld met een toe lichting van de heer Kuijer, Heemstede koesterde de vrees, dat daar door de zëlfsatndigheid' der kassen wordt aangetast, welke meening door den heer Wit baard werd bestreden. Met algemeene stemmen werd besloten aan de candidaten nog toe te vroegen de heer Mol van Huizen. Een voorstel om een landelijke kas te vor- menwerd uitvoerig door den heer Visser be sproken. De kassen blijven daar volkomen vrij in doch het is gewenscht de grootere risico's naar de landelijke kas over te hevelen, wat door den heer Kuijer werd bevestigd. Het is zuiver onderling, is er een tekort, dau moeten worden bijgepast, terwijl het wen- schelijk is ,dat een eventueel overschotje wordt gereserveerd. De ziektedagen zijn ge stegen met 26 en dat kan nog wel eens hooger worden. Door enkele kassen is een voorstel inge diend om het Prov. bestuur op te dragen de gelden van het reservefonds terug te betalen vóór 1 October a.s. in verhouding tot het aantal leden op 1 Jan '30, aan de zieken kassen die toen lid waren. Door Huizen en Weesp werd dit voorstel geamendeerd, om dit te doen per 1 Jan. '31. Dit reservefonds is door de leden gevormd met het oog op de ziektewet, doch thans overbodig geworden. Uit de besprekingen bleek, dat het de be doeling van enkele kasse nis, als de verdee ling heeft plaats gevonden, het verbond te verlaten en dan een nieuwe provinciale bond op te richte. De heer Witbaard en Visser zetten beiden in den breede uiteen, waar volgens hen de schoen wringt. De heer Witbaard wilde de eenheid bewa ren en geen aanval op de reserve. Hierdoor wrd de chaos vergroot en 'het belang der kas sen geschaad. Meemstede is van meening, dat de reserve nog wel eens noodig kon blijken te zijn-, met het oog op het stijgen der ziektedagen. Huizen zou het willen storten in de lande lijke kas, doch voelde het bezwaar, dat an dere provinciën niets bezitten, wat niet billijk zou zijn. De heer Bogaerdt, Helder, zou niet willen deelen, dat is het begin van ruzie. Als we het storten in del andelijke kas, dan gaat in ver vulling, de mooie naam van verschillende kassen als Helpt elkander" enz. De heer Bergh: Als het geld verdeeld is en er komt een kas om hulp, moet dan die hulp geweigerd worden. Men staart zich blind op de reserve en daardoor wordt veler houdin°- bepaald. Heemstede stelde vast, dat het geld is bij eengebracht door de kassen en eigendom is van N.-Holland. Aalsmeer sprak zich in dezelfde geest uit. De heer Zeeman, Alkmaar, weende dat er te veel aandacht aan het reservefonds be steed werd. Spr. is altijd voorstander ge weest van de vorming eener reserve. Thans moet er een uitspraak komen, wel ke bestemming daaraan gegeven zal worden. Tenslotte werd besloten een principieele stemming te houden vóór of tegen verdee ling. Het hoe en wanneer zal later over be slist worden. Het resultaat was, dat 28 stem men voor verdeel ine: zijn en 20 tegem. raar waarnemingen, verricht in den morgeti van 1 Augustus. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 765.0 te Frank Laagste barometerstand 752.1 te Stock- 1 Verwachting, geldig tot den avond van 2 Augustus. Zwakke tot matige, Zuidelijke tot Zuid- Oostelijke wind; aanvankelijk afnemende, later mogelijk weer toenemende bewolking) weinig of geen regen; iets warmer. Tenslotte sprak de heer Bijl van Assen delft nog een bezielend woord om voor alies de eenheid te bewaren, in het belang van de ziekenkassen en de talrijke kleine menschen welke niet bijzonderders opleverde, sloot voorzitter Witbaard met een woord van dank deze druk bezochte vergadering. Ongecorrigeerd. NUTSSPAARBANK ALKMAAR Maandbericht Juli 1930, In den loop der maand Juli werd op de spaarbankboekjes ingelegd 159.457.86 en terugbetaald 137.112.53 derhalve meer ingelegd dan terugbetaald 22.354.33 In het tijdvak van 1 Jan.— 31 Juli werd in het geheel ingelegd f 1.201.064.83 en terugbetaald 1.017.405.05 zoodat sedert 1 Januari meer werd ingelegd dan terugbe taald 183.659.78 Het aan de inleggers verschuldigde kapi. taal, bij den aanvang van dit jaar 2.371.123.94 klom dientengevolge tot 2.554.783. 72. Het aantal in dén loop van Juli nieuw uit gegeven boekjes bedroeg 96 w.o. 4 aan schoolspaarders. Ingetrokken werden 40 boek jes w.o. 5 schoolspaarders. Het aantal in omloop zijnde spaarbankboekjes vermeerderde aldus met 56. In het tijdvak van 1 Januari31 Juli werden in het geheel uitgereikt 1004 nieuwe boekjes en ingetrokken 295, derhalve en een vermeerdering met 709. Het aantal in omloop zijnde boekjes bij den aanvang van het jaar 6781 klom aldus tot 7490. Van dit aantal behooren 5952 aan personen of instellingen te Alkmaar geves tigd, 1054 aan personen elders woonachtig en 484 aan schoolspaarders. Onder de in Juli uitgereikte 96 nieuwe boekjes zijn begrepen 6 boekjes voor jonggeborenen (op deze boekjes plaatst de Spaaroank een eersten inleg van 1.—). De lediging in den loop der maand Juli van 296 spaarbusjes leverde een bedrag van 4590.64 aan kleine besparingen op. In het tijdvak 1 Januari31 Juli werden 1882 bus jes ter lediging aangeboden, waar bij bleek dat in totaal 30.295.28 was bespaard. KINDERVOORSTELLING. In verband met het groote succes op j.l Woensdag zal morgen, Zaterdagmiddag, in het theater Cinema Americain weder een kindervoorstelling worden gegeven. Ook nu zullen weer sprookjes worden vertoond, met P^pnelsteeltje" als hoofdnummer. OPENING BLOEMENMAGAZIJN. De heer P. J. Kessel heeft zijn bloemert magazijn verplaatst van de Laat naar een mooien stand aan de Langestraat. Een groote lichtbak met den slagzin van de firma: „Laat bloemen uw tolk zijn", trekt reeds van verre de aandacht. De winkel, donker behangen met groote spiegels langs de muren, maakt een prettigen indruk. La'nds de wand is een groote kast op gesteld met aardewerk, zooals Goedewagen- plateel, Mobach-aardewerk, St. Lucas- plateel enz. In een andere kast, met glazen deuren, waarbij het groengekleurde glas in lood is gevat, is practisch koperwerk gebor gen. Achter het perceel is een groote kas ge bouwd, met afmetingen als volgt: lengte 2'0' M., breedte 5 en hoogte 4 M. In deze groote kas, welke door centrale verwarming (water-systeem) verwarmd wordt, is een groote collectie planten voor verkoop, naast palmen voor versieringsdoeleinden, waarvan sommigen met een hoogte van meer dan vier meter. Om de bloemen goed te bewaren heefl men een kelder ingericht, terwijl achter de winkel nog een pakkamertje is gelegen, wat voor een goede behandeling der bloemen ten goede zal komen. Wij wenschen den heer Kessel met zijn nieuwen zaak in de Langestraat veel succes, en twijfelen niet of de slagzin „Laat bloemen uw tolk zijn" zal nog meer ingang vinden ■aan thans ook in de letterlijke beteekenis van het woord. MUZIEKUITVOERING ORANJE- VEREENIGING. Ter gelegenheid van den verjaardag van de koningin-moeder op Zaterdag 2 Augustus a.s. organiseert de Oranje-vereeniging alhier, daattoe in staat gesteld door de medewer king van het gemeentebestuur, een avond concert op het Hofplein. muziekc°rps zal dan van 8— 10.15 des n.m. het volgende programma uit voeren 1. Oud-Wilhelmus arr. H. A. Maas 2. Proficiat! Marsch H. A. Maas 3. Een onderbroken tuinfeest (valse interrompue) L. Montagne 4. Ouverture „Emma" M. H. van 't Kruys 5. Oostersche suite F. Popy 6. Willem III gavotte J A. Kwast 7. Eeuwige Lente, Wals F. Popy 8. Hollandsch-Liederensnoer H. A. Maas 9. Populaire Potpourri G. Reoaud 10. Finale

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 2