Zomerkou, TOGAL Rechtszaken DE AVONTUREN VAN "EO' VERKEERSAGENT JE^ ,in£- FOSTER'S MAAGPILLEN gevolg ven plotselinge afkoeling, tocht, te luchtige kleeding of bedek- ding, dreigt iedereen met aanleg voor RHEUMATIEK. Zij openbaart zich door pijn in zenuwen, spieren en gewrichten in acuten vorm. Laat «iet niet verergeren, doch gebruikt direct het bekende geneesmiddel tegen rheumatiek, TOGAL-tabletten. In den regel is écn flacon i f 0.80 voldoende. Bij alle Apoth. en Drog. a f 0.80 en f 2.—. Voor langere kuren in kliniekverpakking J f 8.75, welke in het gebruik veel voordecliger is. neren, dat er wel eens geklaagd is, dat het water te duur is, waarop de voorzitter ant woordde dat de prijs vroeger hooger is ge weest, doch thans is gesteld op 2 K cent per bus van 40 liter. De heer Spaan laakte het, dat de provincie een eng standpunt heeft inijenomen, de kos ten op te dringen aan de gemeenten. Spr. achtte dit niet juist, men kan nu eenmaal niet allemaal op de streep wonen. De heer de Boer meende, dat als het be drijf niet uitkomt, allen maar iets meer moe ten betalen, welke meening door den heer Spaan werd onderschreven. Wordt besloten voorloopig geen stappen te doen tot aansluiting van den Schermer- dijk. Vaststelling vergoeding voor de volkstel- B. en W. stelden voor, evenals het rijk 7Y> cent per kaart te betalen, wat algemeen werd goedgevonden. Vaststelling klasse voor de fondsbelasting en idem voor de personeele belasting. De voorzitter zette uiteen, dat B. en W een berekening hebben gemaakt en dat uit de fondsbelasting zal worden ontvangen 441,3 cent per inwoner, tot een bedrag van V 3596. De totale ontvangst zal ongeveer 1600 meer bedragen, dan thans de gemeentelijke inkomsten bedragen. Oterleek kwam in een voordeelige positie doordat ze 75 pet. krijgt van de grondbelasting. Op grond van de be schikbare gegevens meenden B. en W. te mo gen voorstellen Oterleek in de eerste klas te plaatsen. De personeele belasting blijft hetzelfde. De heer Witteveen was van oordeel, dat de 15 opcenten van de personeele belasting wel kunnen vervallen. De heeren Heringa en Dekker meenden dat een beetje voorzichtigheid in dezen aan te bevelen is. De heer Heringa gaf in overweging de 2e klas te kiezen, dan hebben we toch 500 per jaar meer. De heer Witteveen meende, dat de heer de Boer, die ten opzichte van den heer Heringa het woord „democraat in den mond genomen heeft, dit gevoegelijk kan terugnemen, gezien de neiging van dit lid om in de 2e klas te gaan. Daardoor toch worden de kleine inko mens zwaarder belast en dat is hier geheel overbodig. De heer de Boer: Ik ben geen democraat, maar zal er toch niet aan meewerken om in de 2e klas te worden ingedeeld. Spr. wierp de vraag op, of dit een zwenking van den heer Heringa beteekent. De heer Heringa ontkende ten stelligste dat er bij hem een zwenking jjJaats heeft ge had. Indien dat het geval zou zijn is het naar een andere kant, dan de heer de Boer veronderstelt. Met algemeene stemmen werd besloten Oterleek in de eerste klas te rangschikken. Hierna boden B. en W. den raad aan de Tekening van het Burg. Armbestuur met een saldo van 43,1714. Idem O. E. B. met een winst groot ƒ108.92 De gemeenterekening* met een ontvangst van 33451,77K, uitgaaf 30292,1014, saldo f 3159,6714. B. en W. benoemden de raad als commis sie met uitzondering van det wethouders. Daar de rondvraag niets opleverde, sloot de voorzitter de vergadering. DE KANALISATIE VAN WEST FRIESLAND. Drechterland blijft afwijzend. In de vergadering van heemraden en hoofd- fngelanden van Drechterland is een voorstel van het bestuur verworpen om te voldoen aan het verzoek van Ged. Staten gedurende 40 jaar een bijdrage van 1000 te verleenen voor aanleg van een kanaal OmvalHoorn sn idem 4000.voor een kanaal Hoornhuis —Zwaagdijk. OUDKARSPEL. Gemeenteraaad. De raad dezer gemeente vergaderde op Donderdag 31 Juli 's namiddags 8 uur. Na een hartelijk woord van welkom door den voorzitter werden de notulen onveran derd goedgekeurd. Mededeelingen. Dankbetuiging van de afd. Noordschar- woude van den Ned. Bond van personeel in overheidsdienst inzake instelling Georgani seerd Overleg; Brief van den minister van Financiën, houdende mededeeling, dat de uitkeering per inwoner, bedoeld in art. 3, sub b, der wet op de Financieele Verhouding tusschen rijk en gemeenten, wordt geraamd op 82927. Ingekomen stukken. Verslag van den Keuringsdienst voor Wa ren in het keuringsgebied Alkmaar over 1929; ligt ter inzagen. Begrooting van de Gezondheidscommissie, gezeteld het dienstjaar 1931. Bijdrage van aeze gemeente is 36.64 over het zielenaan tal van 183'2. Begrooting van het Burgerlijk Armbestuur voor het dienstjaar 1931. Aanbieding gemeente-rekening, dienstjaar 1929. Voor de' commissie van onderzoek dezer rekening werden aangewezen de leden van den raad. Adres van de gymnastiekvereeniging Her cules en Hygiéa, alhier, houdende verzoek haar een subsidie te verleenen, groot 100 De voorzitter deelde mede, dat deze ver- eeniging heel wat leden telt en onder zeer bevoegde leiding staat. De nieuwe leden worden eerst medisch on derzocht, welk onderzoek ten koste van de vereeniging gaat. Verhooging der contributie is niet moge lijk, waar deze vereeniging voor een elk moet open staan en ook de kinderen van minver mogenden hieraan kunnen deelnemen. Waar deze vereeniging voor de gezondheid en lichamelijk gestel zeer goed werk verricht, stelden B. en W. voor 100 subsidie te ver leenen met de mededeeling, dat dit geen terugkeerende subsidie is, doch een bijdrage om het groote kastekort 605 wat te doen verminderen. De heer Rijper vond het, gezien de toe stand over het algemeen, in deze gemeente ongemotiveerd. Deze zou liever zien, dat bii de gegoeden uit de gemeente werd aangeklopt. Als dit wordt toegestaan, zullen er meer vereenigin- fen komen, daar bijna elke vereeniging met astekorten werkt. Ook de heer Kostelijk is tegen subsidie-ver leening. De voorzitter: Waar er al veel burgers donateur zijn dezer vereeniging, is aanklop pen bij de burgers niet mogelijk. Wat de andere vereenigingen aangaat, moeten we ieder geval afzonderlijk beoordee- len. De heer Bakker vond, dat waar de gym van algemeen nut is, er ook wel algemeen mag worden bijgedragen. Ondanks den cri- ticken tijd, zou ik dit voorstel willen steunen. Na nog wat discussies over dit punt werd het voorstel van B. en W. met 4 tegen 3 aangenomen. Adres van de commissie tot regeling der schade, tengevolge van het noodweer op 12 Juni 1930, houdende verzoek een bijdrage uit de gemeentekas beschikbaar te stellen tot leniging der schade Door den voorzitter werd de mededeeling gedaan, dat als de raden hierin niet voor gaan, ook de Provincie en het Rijk niet veel hiervoor over hebben. In deze gemeente is de schade geschat op 1943, waarvoor 6 tuin bouwers in aanmerking komen. De heer Kostelijk vond dit vreemd, deze had de gedachte, dat eerder 60 tuinbouwers schade hadden dan 6. Weth. Bakker oordeelde het meer op den weg der Provincie en het Rijk liggen. Er wordt wel voor andere doeleinden geld uit gegeven, wat niet zoo noodig is. Daarom zou spr. liever een afwachtende houding aan wil len nemen. Ook is spr. in de veronderstelling, dat na de hagelslag van 12 Juni de vele en aanhou dende regen der laatste 3 weken geen kleiner natuurramp is. De heer De Boer: Door de watervloed en hagelslag waren er onmiddellijk 6 tuinbou wers, welke groote schade hadden. Spreker is het echter met de andere heeren eens, dat er nadien ook ten gevolge van den eersten ramp nog veel grooter schade is, daarom is spreker er voor, dat in deze door de ge meente wordt voorgegaan. Ook de heer Rijper achtte de opgegeven schade veel te laag. Bovendien vond spreker 1943 schade over zes personen geen hoog bedrag. Elke bouwer heeft wel eens een schade van 350. Spr. zou het ook nog wat willen afwachten. De voorzitter wees er op, dat men het voor stel niet kan aanhouden, daar de commissie tot regeling van de schade niet permanent is, en nu moeten weten aan welk bedrag zij zich kunnen houden. Wanneer de verschillende gemeenten, waar ingezetenen schade hebben geleden, in 't najaar ieder op zich zelf nog iets willen doen, dan kan dit altijd nog. De heer Zaagman zag liever, dat de tuin bouwers zich tegen hagelslag verzekerden, wat toch reeds vaker in de Noordermarkt- bond is besproken. Hierna werd dit voor kennisgeving aange nomen Adres van de afdeeling Noordscharwoude van het Instituut voor Arbeidsontwikkeling, houdende verzoek om toekenning van een subsidie. Daar deze ontwikkelingsavonden voor een ieder toegankelijk zijn en op zeer neutraal standpunt staan, stelden B. en W. voor be ginnende Jan. 1931 een subsidie te verleenen van 25. Het deed den heer Zaagman veel genoe gen, dat B. en W. met dit voorstel kwam. Hij kent de vereeniging van nabij en weet, dat de avonden zeer leerzaam zijn. De heer De Boer vroeg, of de vereeniging neutraal is. De voorz.: Het gaat niet uit van de S. D. A P. en Vakorganisatie, en ik kan mededee- len, dat de verschillende avonden, die geor ganiseerd zijn, heel goed waren. Na nog door een paar raadsleden bespro ken, werd dit voorstel aangenomen. Adres van P. Dekker, alhier, om onthef fing van huur van gemeenteland over 1930. Na een langdurige discussie werd besloten de gevraagde ontheffing te verleenen. Voorstellen van B. en W. Verhooging post „Kosten van bestrijding van de Tuberculose" gemeente-begrooting, dienst 1930. s De voorzitter: Zooals U weet, is voor deze post '500 uitgetrokken. Er is nu echter tot Juli reeds 640 uitgeven, terwijl er nog 3 verzoeken om uitzending en verlenging zijn ingekomen. We krijgen nu een totale uitgaaf van 1687.30, waarvan de Provincie 750 bijdraagt, zoodat er voor de gemeente 937.30 overblijft. Spr. stelde daarom voor de post met 437.30 te verhoogen. Het voorstel werd met algemeene stemmen aangenomen. Aan de agenda werd nog toegevoegd be spreking over het huurcontract met de huur der van een gemeente-huis. Nadat in 1928 het contract door den heer H. Roos geteekend is voor een huur van 78 in een jaar te betalen in wekelijksche termij nen van 1.50, komt de huur maar zeer sporadisch binnen. Waar de heer Roos een flink arbeider is en niets minder dan andere arbeiders, welke toch ook hun huur betalen, heel veel meer dan Roos, zijn de heeren hierover slecht ge sticht. Besloten werd, dat vanaf komende Maan dag de huur geregeld moet binnen komen, anders zullen er andere maatregelen geno men worden. Rondvraag. De heer Bakker: In de vorige vergadering is besloten tot het leggen van een onder- grondsche kabel voor het lichtnet. Hoe staat het daar nu mee, gaat dit nu door? De voorzitter is voorstander van doorzet ten. Het is echter in twee van de vijf gemeen ten aangehouden door het indienen van een rapport van het P-E.N. Na onze vorige ver gadering is die mijnheer ook hier geweest Het uitvoerig rapport zal eerdaags ver schijnen. We kunnen ons besluit nop handhaven tenzij het rapport van de P.E.N. bijzonder gunstig is. De heer Zaagman vroeg of het waar is, dat de burgemeester naar aanleiding der on- dergrondsche kabel naar den Haag is ge weest en wat of het resultaat hiervan is. De voorzitter zeide te weten, dat dit be richt in de couranten gestaan heeft, doch spr. laat dit geheel voor rekening van de verslag gever. Hierna volgde sluiting. VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. Strafzitting van Vrijdag 1 Augustus. EEN MINDER WELRIEKEND PAKHUIS. De firma N. Timmerman, fouragehandel te St. Pancras, welke firma wordt gevormd door de drie gebroeders T., heeft de beschik king over een pakhuis aan het Luttik Oudorp te Alkmaar, dat tot bergplaats dient voor visch- en vleeschmeel; juist niet tot onver deeld genoegen van den belendende bewoner den heer Th. N. Jos. Vermeulen, orgelfabri kant, die op sommige tijden van de ontwase- mingen van deze overigens zeer nuttige en voortreffelijke producten zooveel hinder on dervond, dat hij verplicht was ramen en deu ren van zijn woning zorgvuldig dicht te hou den. Daar verzoeken tot opruiming niet het gewenschte effect sorteerden, werd aangifte gedaan, door den hoofdagent Rademakers proces-verbaal opgemaakt en verscheen he den voor den plaatsvervangend kantonrech ter casu quo mr. de Groot, de heer Jan T. ter zake overtreding der gemeenteverordening, welke heer ontkende dat de bewuste stoffen een zoodanig hinderlijken stank zouden ver spreiden als door den reclamant werd be weerd. Iedere fouragehandelaar heeft deze artikelen in voorraad en wanneer worden be zwaren ingebracht. Door den verbalisant was in bedoeld pak huis een onaangenamen reuk geconstateerd, niet echter daar buiten of in het perceel van den heer Vermeulen. Aangezien echter op verzoek van den ver dediger in deze strafzaak, die momenteel was verhinderd, besloten werd tot aanhouding verbalisant als getuige te hooren en dus ook deze zaak onbepaald aangehouden. HET NAAM- EN ADRESKAARTJE WAS WEGGE KRABT. De heer Cornelis T., voorheen politieagent te Alkmaar, thans wonende te Haarlem en belast met het commando van een vracht scheepje, werd op 19 Juli onder de gemeente Akersloot met zijn fregat aangehouden door een tweetal in een roeibootje gezeten rijks veldwachters, die constateerden dat op het 42 ton metende vaartuig ontbraken de vereischte naam en aanduidingen, van welke overtredin gen procesverbaal werd opgemaakt en .de verschijning van den gezagvoerder Cornelis T. voor den kantonrechter tengevolge had. De compasant erkende dan ook het feit, doch verontschuldigde zich dat het destijds nog aan tijd en gelegenheid had ontbroken, het opgeknapte en nieuw beschilderde vaartuig van de verlangde kenteekenen te voorzien. Gevorderd werd 5 boete of 5 dagen, wat de oud-politieman rijkelijk hoog noemde voor zoo'n snertovertreding. De waarn. kanton rechter, hoewel deze min of meer vernederen de kwalificatie niet onderschrijvend, was toch zoo welwillend de straf tot 2 boete of 2 da gen terug te brengen. ONAANGENAAM AVONTUUR OP DE BADPLAATS BIJ CASTRICUM. Een 2-tal levenslustige paartjes uit Amster dam, de heeren G. B. R. en M. O. W. T. A vergezeld van hun onmisbare duo gezellinnen, waren Zondag 22 Juni recht opgewekt op den motor vertrokken naar Castricum aan zee, om naar hartelust te genieten van het gezel lige bad- en strandleven. Natuurlijk werd in het aanwezige cafeetje allereerst gebruik ge maakt zich te restaureeren en de motorrij wielen achter gelaten onder het toezicht van een persoon, die zich welwillend beschikbaar stelde en aan wien de heer Maximiliaan enzoovoorts welwillend een kwartje bewaar- loon uitreikte. Het bleek echter uit de inmen ging van een veldwachter, dat het parkeeren van deze motorrijwielen buiten het aangewe zen terrein niet was toegestaan en bedoeld kwartje dan ook ten onrechte was geaccep teerd. Dit kwartje ontving de heer A. dan ook terug, doch in de piaats daarvan werd 'hem en zijn vriend R. een bekeuring toege dacht, waarvoor beiden achtereenvolgens voor den Kantonrechter waren gedagvaard. De heer R. was evenwel niet verschenen, doch in zijn plaats was aanwezig zijn echt- genoote, die echter, als zijnde niet voorzien van een volmacht, niets in het voordeel van 'haar echtgenoot kon verrichten. Doch geluk tot voor onbepaalden tijd, zal voor zeker alsdan meer uitvoerig op deze zaak moeten worden 'a'£ was ^eer A. niet tn gebreke geblev i i 'jarmnPTirr 71111 pn nn-PIHP lm! 'hef OOF V3I1 teruggekomen. Den heer Vermeulen werd inmiddels ver zocht, wanneer de geur weer op hinderlijke wijze in zijn woning merkbaar mocht zijn, om alsdan onmiddellijk den politie zulks me de te deelen, opdat ook ambtelijk deze lucht die door verdachte wordt ontkend, kon wor den waargenomen tot versterking van het vereischte bewijs. GEEN VERGUNNING GEVRAAGD VOOR UITBREIDING. Een te Zaandam wonend handelsman, de 35-jarige Jan Christoffel van N. had zich te verantwoorden omdat op 26 April door de polib/ ie Alkmaar was waargenomen, dat hij zijn aldaar opgerichte zeepziederij, zonder vergunning van B. en W. dier gemeente had uitgebreid met een vetsmelterij. Voor de zeep ziederij als zoodanig had de heer van N. wel vergunning bekomen en de verdachte ver klaarde, dat een zeepziederij zonder Vetsmel terij eenvoudig onbestaanbaar is. De ketels voor die vetsmelterij waren dan ook reeds tijdens de aanvraag voor de verleende ver gunning aanwezig. De heer Van N. was trou wens van meening geweest, dat het politie onderzoek betrof een benzinemotor, waar hij had nagelaten vergunning te verzoeken, om dat hij zulks niet noodig had geacht op grond van de geringe capaciteit van dien motor. Ook deze zaak werd voor onbepaalden tijd aangehouden en aan verdachte geadviseerd de vergunning voor het plaatsen van bedoel den motor, inmiddels aan te vragen. GEZONDIGD TEGEN DE VERKEERS REGELS. In de gemeente Schoorl reed met zijn vier wielig motorrijtuig als bestuurder, de heer Karei Christiaan Wilhelm B., 'n 34-jarig koopman, wonende Dorpsstraat te Broek op Langendijk eenigen tijd achter een auto, die met een sukkelgangetje werd voortbewogen, zonder dat het hem mocht gelukken dit rij tuig zonder haast voorbij te rijden. Bij het z.g. kerkpleintje en parkeerterrein nam hij echter de kans waar door bedoeld pleintje over te steken, waarbij hij echter naar het oordeel van den veldwachter, zonder nood zaak de linkerzijde van den weg bereed. Voor dit feit terecht staande, werd zulks door den verdachte ontkend, daar hij niet wensch- te te aanvaarden de hypothese, dat bedoeld pleintje deel zou uitmaken van den rijweg ter plaatse. Door dit niet verwacht verweer werd het noodig bevonden den niet gedagvaarden aanwezig te zijn en boeide hij het oor van zijn auditorium door een levendig verslag zijner wederwaardigheden en verzuimde hij niet te doen uitkomen, dat de ter goeder trouw gepleegde overtreding groötendeels het gevolg was van de onvoldoende aanwij zing met betrekking tot het wettige parkeer terrein in die zeebadplaats. De heer ambtenaar vorderde in beide zaken ƒ2 boete of 2 dagen, doch de waarnemend kantonrechter onderschreef in zekere mate de bezwaren van den heer A., verklaarde het feit wel strafbaar, doch legde geen der beide overtreders straf op, welke blijde tijding ook mevrouw R. aan haar echtgenoot kon over brengen. GEVAREN VAN EEN NIET OFFICIEEL ERKEND RIJWIELPAD. Langs den Frieschen weg, nabij de z-g pelmoden onder de gemeente Alkmaar, is aan de eene zijde een meer effen gedeelte gelegen, dat door wielrijders maar al te gaarne en liefst van beide zijden wordt gebezigd, met gevolg dat daardoor meermalen de linkerzijde van den weg wordt bereden. Wat gevaarlijk is en verwarring sticht voor autobusbestuur ders. De koopman in manufacturen Pieter W., wonende te St. Pancras, maakte dezer dagen zich eveneens aan deze overtreding schuldig en werd alstoen gesnapt door een veldwachter, die optrad als dienaar der vrij willige verkeerspolitie en op wiens onver wacht verschijnen de heer W. dus allerminst 'had gerekend. Laatstgemelde heer stond dan ook voor het feit terecht en werd. ondanks zijn deernis wekkend betoog, dat hij niet in staat was door de onvoldoende opbrengst zijner nego tie, dit bedrag af te zonderen, veroordeeld tot 3 boete of 3 dagen. De ambtenaar verzocht H.H. politieambte naren voorts in 't vervolg scherp op dit euvel te willen letten. OPENBARE DRONKENSCHAP. Een 44-jarige los-arbeider, gedomicilieerd te Alkmaar, genaamd Arnold D., stond terécht ter zake openbare dronkenschap, gepleegd op 16 Juli te Schermerhorn. De man erkende hetgeen hem was tenlastegeiegd, doch be weerde geen drinker van professie te zijn. Hij was op gemelden datum met andere werk lieden in die gemeente werkzaam, doch werd, wat men noemt er uit geregend en had hij beschutting en troost gezocht in een café, doch de genoten consumptie had zoodanig HOOG EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE JN ZOMERTIJD. Augustus Hoog water Laag water 5 0.47 1.32 9.35 ïo ir 6 2.02 2.37 10.46 11.17 7 2.55 3.24 11.42 8 3.39 4.05 0.06 0.27 9 4.16 4.43 0.50 1.08 10 4.54 5.20 1.29 1.47 11 527 5.52 2.07 2.22 12 5.59 6.22 2.39 2.54 13 6.30 6.51 3.11 3.22 14 7.00 7.21 3.37 3.49 15 7.31 7.51 4.10 4.19 EGMOND AAN ZEE. Augustus. Hoog water Laag water 5 0.44 1.29 9.23 9.59 6 1.59 2.34 10.34 11.05 7 2.52 3.21 11.30 11.54 8 3.36 4.02 0.15 9 4.13 4.40 0.38 0.56 10 4.51 5.17 1.17 1.35 11 5.24 5.49 1.55 2.10 12 5.56 6.19 2.27 2 42 13 6.27 6.48 2.59 3.10 14 6.57 7.18 3.25 3.37 15 7.28 7.48 3.58 4.07 is die nare hoofdpijn, prikkel baarheid en gedruktheid. Foster's Maagpillen hebben naam gemaakt als het laxeermiddel bij uitnemendheid. f0.65 p. flacom^*- aangepakt, dat hij buiten gekomen, niet meer in staat was om op zijn fiets te klauteren en zijn abnormalen toestand werd geconstateerd met het hiervoren gereleveerde gevolg. Ver dachte ontving een vermaning, de matigheid te betrachten en werd veroordeeld tot f 5 boete of 5 dagen. OVERTREDING ARTIKEL 453 WETB. V. STRAFRECHT. De nagenoeg 70-jarige arbeider Gerrit K. te Alkmaar, had in den avond van 19 Juli zich 'bij kennissen geamuseerd met kaart spelen en daar bier gedronken, waar hij, zoo hij beweert, absoluut niet tegen kan. Om deze uitwerking te neutraliseeren gebruikte hij op weg naar huis in een tapperijtje nog een glaasje klare, doch het bleek, dat dit ge neesmiddel de kwaal nog verergerde, althans achtte een agent va# politie het gewenscht den beschonken ouden man in te rekenen en over te brengen naar het politiebureau. De oude heer, hoewel erkennende dat hij in ken- nelijken staat had verkeerd, beklaagde er zich over dat hij met zijn ouwe lichaam op de planken had moeten liggen om zijn roes uit te slapen. De heer ambtenaar toonde zich niet be paald welwillend tegenover den delinquent en requireerde zelf 15.boete of 15 dagen, doch de waarnemend kantonrechter, overwegende dat verdachte de laatste jaren niet meer met den strafrechter in aanraking was gekomen, veroordeelde hem tot f 5 boete of 5 dagen, hem voor herhaling ernstig waar schuwende voor een verzwaarde straf. (Mondelinge uitspraak 1 Augustus 1930). J. B. te Schoorl, straatschenderij, 2 X 10 boeten of 2 X 1 week tuchtschool. J. B. te IJmuiden, loopen op verboden grond en valsche naam, 3 en 10 boeten of 3 en 20 dagen hechtenis. P. K. te Egmond aan Zee, C. T. te Haar lem, overtreding Kanaalreglement, de 1ste 2 X 3 boeten of 2 X 3 dagen hechtenis en de 2e 2 boete of 2 dagen hechtenis. A. D. en G. K. te Alkmaar, dronkenschap, ieder 5 boete of 5 dagen hechtenis. Th. M. te Bergen, H. R., J. de N., A. S, W. P., A. C. v. d. V. en W. H. J. S. te Alk maar, A. A. P. v. E. te Arnhem, A. M. R. te Rotterdam, H. H. D. te Roermond, S. C. te Beemster, A. B. te Oudorp, G. V., R de J., C. B. R. en M. O. W. F. te Amsterdam, overtre ding politieverordening, de 1ste 6 boete of 6 dagen hechtenis, de 2e, 6e en 12e ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis, de 3e, 5e, 10e en 11e, ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis, de 4e, 8ste, 9e en 14c ieder 1 boete of 1 dag hechtenis, de 7e 4 boete of 1 »veek tucht school, de 13e 10 boete of 10 dagen hechte nis, de 15e en 16e geen straf toegepast. H. J. v. E. te Bergen aan Zee, J. S. te Ber gen, J. R. en C. J. K. te Limmen, Th. H. te Egmond aan Zee, P. S. V., M. P. en L. P. te Alkmaar, J. F. H. te Noordscharwoude, A. N. V. te Zwaagdijk, J. S- B. te Avenhorn, M. P. te Amsterdam, A. W. te Broek op Langen dijk, C. Z te Akersloot, S. C. te Beemster, S. G. te Westwoud, P. K. te Hoorn, N. L. te 97c; 97. De tuinman, die zag, dat ik in het kippenhok was, joeg me weg en zette me met een schop achterna. „Ik zal jou wel krijgen schreeuwde hij, „daar helpt geen liever moeder aan". „Ik vluchtte zoo gauw ik kon. Dat scheen mij het eenige mid del om te ontkomen. Een ongeluk komt nooit alleen, dacht ik bij mezelf. Eerst word ik betooverd en nu wil niomsn/t meer iets van me weten". r[aJe kinderkamer", zoc verteld* het prinsesje verder", ging ik bi) mijn pop zitten, mijn pop, waarmede ik *00 dikwerl had gespeeld. Ik kuste haar op haar wangen eu dat Het rij zich welgevallen, omdat ze maar van hout wee. „Ook van haar kan ik geen hulp vecwaohten. Nu was geen knip voer den naas waard".

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 6