VaflirlaHi Bal" Spaarboekjes Fa. Da Lange i Da Moraaz, Burgerlijke Stand. Raitaafisch Weerbericht. üHWAIISCSIE 1IEUKS AGENDA RENTE 31 De storm van gisteren. ernstige ontploffing in de technische vooruitgang van de bewapening ter zee. lo. ALKMAAR. naes- castricum. van 5 Aug. 1930 Dinsdag 5 Augustus. 7.30 uur, Cinema Americain: 1. Katja de Hgeunerin; 2. Het geheim van de schaduw (boven 14 jaar). 7.30 uur, A. B. T.: Watt en 'A Watt als Noordzeevisschers (voor eiken leeftijd). 7.30 uur, Victoria Theater: De luchtvloot (voor eiken leeftijd). Woensdag 6 Augustus. 7.30 uur, Cinema Americain: 1. Katja de Zigeunerin; 2. Het geheim van de schaduw <bS'uuf/V T, Watt en «Watt als Noordzeevisschers (voor eiken leeftijd). 7.30 uur, Victoria Theater: De Luchtvloot (voor eiken leeftijd). Donderdag 7 Augustus. 7,30 uur, Cinema Americain:: 1. Katja de Zigeunerin; 2. Het geheim van de Scha duw (boven 14 jaar). 7.30 uur, A. B. T.: Watt en Watt als Noordzeevisschers (voor eiken leeftijd). 7.30 uur, Victoria Theater: De Luchtvloot (voor eiken leeftijd). Uit verschillende streken komen berichten over onweer, hagelslag en stormschade. Te Amersfoort heeft de stormwind veel schade aangericht in plantsoenen en tuinen Veel boomen zijn omgewaaid, terwijl aan het fruit ontzettend veel schade is toegebrach' Van een in aanbouw zijnde meubelfabriek t de Nijverheidsstraat woei een groot blinde muur om, welke reeds drie weken geleden gereed was gekomen. Er bleek ondeugdelijk^ specie ben den bouw te zijn gebruikt. He toezicht der bouwpolitie schijnt hier ook niet voldoende te zijn geweest. Te Zuilen bij Utrecht werd het dak van het clubgebouwtie van de voetbalvereeniging Elinkwijk geheel afgerukt. Het gevaarte kwam terecht op den Daalscheweg. Verschil lende telefoondraden werden vernield. Gistermiddag woedde boven Arnhem een hevige storm, die overal in de stad nogal wat schade heeft aangericht. De rieten schutting om den tuin van Musis Sacrum werd ver nield. Op het Velperplein werd een zware tak van een populier afgerukt, waardoor de electrische lichtleiding daar ter plaats: ernstig werd beschadigd. Op Sonsbeek werden eenige boomen ontworteld. Persoonlijke on gelukken kwamen niet voor. VERKEERSONGEVALLEN. Door auto gegrepen. Zondagmiddag te half twee reed 'n auto, bestuurd door den heer V. D. uit den Haag over den Zutfenschen straatweg in de rich ting Zutfen. Plotseling kwam van achter een boom een zekere S. uit Apeldoorn met een rijwiel aan de hand, waarop een kind was gezeten, te voorschijn. D. werd door den auto gegrepen, met het gevolg, dat hij ernstig werd gewond. Tijdens zijn vervoer naar het ziekenhuis is hij overleden. Het kind trof niet de minste letsel. De fiets werd totaal ver nield. (Reeds in een deel der vorige oplaag ver meld.) REGEN-MISÉRE. Men schijft uit Bunschoten: Hier in den polder worden groote hoeveel heden hooi op hoepen gereden en daarna ver brand. Door de aanhoudende regens is het hooi als veevoedsel waardeloos geworden, zoodat dit de gemakkelijkste en vlugste ma nier is om het op te ruimen. Wel een triest verschil een maand geleden en nu. Toen waren er handen te weinig om de buitengewone hooiopbrengst te bewerken en binnen te brengen, terwijl er nu een groot deel van als onbruikbaar vernietigd moet wor den. Inplaats van de geurige hooivelden, nu de stinkende rook van het verbranden van nat en verrot hooi, dat men tot ver in den omtrek ruikt. HET VERVOER VAN BASALT NAAR DE ZUIDERZEEWERKEN. Op vragen van het Tweede Kamerlid Kersten: Is 't den minister bekend, dat Hollandsche schippers klagen over passeering en achter stelling bij Duitsche en Belgische schippers inzake het varen van basalt voor de Zuider zeewerken? Is de minister bereid het aantal vrachten, door schippers van verschillende nationali teit verricht, te publiceeren? Indien de Hollandsche schipper in dezen wordt achtergesteld, wil de minister dan be vorderen, dat voor dit Hollandsche werk wordt opgedragen, of, zoo dit niet geheel aan Nederlandsche schippers het vervoer mogelijk is, deze schippers bij voorkeur wor den gekozen? heeft de minister van waterstaai geant woord De eerste vraag kan bevestigend worden beantwoord. Ter beantwoording van de tweede vraag moge de ondergeteekenrie het volgende mede- deelen In 1928 werden vervoerd ongeveer 169.000 S.T. basalt, waarvan 77.000 S.T. door parti culiere Nederlandsche schippers, 20.000 S.T. door particuliere Nederlandsche reederij- schepen 35.000 S.T. door Belgische en 37.000 S.T. door Duitsche schepen, dus ongeveer 42.5 pet. door schepen van vreemde natio naliteit. In 1929 werden vervoerd ongeveer 196.000 S.T. en wel 75.000 S.T. door particuliere Nederlandsche schippers, 25.000 S.T. door Nederlandsche reederijeshepen, 51.000 S.T, door Belgische en 45.000 S.T. door Duitsche schepen. Hierbij zij nog aangeteekend, dat toen In de tweede helft van 1929 de vrachten zeer hoog waren, de Nederlandsche particuliere schippers, die, naar de ondergeteekende meent te weten, toch al niet gaarne naar de Zuider zee varen, in het geheel niet hiervoor te krijgen waren, en de reederij, welke het trans port verzorgde, verplicht was buitenlandschc schepen te charteren. Ad vraag 3. Ten einde een regelmatigen aanvoer van basalt voor de voltooiing van den afsluitdijk te verzekeren, is het wensche- lijk voorgekomen het vervoer op te dragen aan een Nederlandsche reederij, aan welke daarbij, in verband met de prijsbepaling, de noodige vrijheid dient te worden gelaten bij het aannemen van andere schepen dan waar over zij zelf beschikt. Het vervoer kon derhalve niet uilsluitend aan Nederlandsche schippers worden opge dragen, doch aan dezen wordt voorkeur ver leend door de in het contract opgenomen be paling, dat van de tot en met 1932 voor den afsluitdijk nog benoodigde basalt ten hoogste 1/4 gedeelte door schepen van vreemde natio naliteit zal mogen worden vervoerd, terwijl het vervoer van ten minste 1/3 gedeelte aan Nederlandsche particuliere schippers zal moeten worden opgedragen. Het vervoer van de overige hoeveelheid basalt zal dus öi door deze laafsfen öf door Nederlandsche reederijHSchepen moeten ge schieden KORTE BERICHTEN. De bekende zangpaedagoge, mejuffrouw Cornelia van Zanten, heeft Zaterdag haar 75sten verjaardag in den huize „De Vijver hof" van mejuffrouw De Visser te Bloemen- daal gevierd. Op 16 Augustus a s. zal het stadje Hulst feestvieren, want het herdenkt dan, dat het voor 750 jaar zijn eerste stedelijke voorrech ten. heeft verworven. voor Belaste 'Vaarden, 's Graven*».* ge, fl/ tegen beurskoers nlflfl OBLÏGATISN Q lillj Umet jaarliiksclaa uitlating u Stadsnieuws AUTO IN HET KANAAL. Door rukwind opgenomen- Gistermiddag omstreeks half vier reed een vrachtauto uit Amsterdam, bestuurd door ze keren W. A. M. M. langs den Helderschen weg even voorbij de gasfabriek, toen door een plotselingen hevigen rukwind de wagen opge nomen werd en over de tramrails in het Nrd.- Hollandsch kanaal geslingerd werd. Behalve de chauffeur bevond zich in de cabine nog een tweede persoon, de tegelzetter H. A. C. eveneens uit Amsterdam. Door het inslaan van een ruit wisten zij zich uit hun benarde positie te bevrijden, daarbij geassisteerd door personen aan den wal. Beiden kwamen er zoo goed als zonder let sel af, alleen we reen hun handen door het glas licht gewond. Zij begaven zich naar de gasfabriek om hun kleeren te drogen. De auto werd door een kraanwagen van de firma Hoed uit het kanaal gelicht. VEREENIGING VOOR GEZINS VERPLEGING. De zusters verpleegden in de maand Juli 90 patiënten en legden 1613 bezoeken af waarvan 485 betalende bezoeken, 987 bezoe ken voor 't A.Z.A. en 141 'gratis bezoeken. Er werd 7 maal den dokter geassisteerd en 4 maal de laatste hulp verleend bij het afleggen. De Wijkkraamverpleegsters verpleegden 12 patiënten, legden 255 bezoeken af en hebben 4 maal den dokter geassisteerd. EEN ZWERVENDE POES Bij den heer Verw-er, Baanstraat alhier, inspetceur van Dierenbescherming, zijn hedenavond tus-schen 7 en 8 uur een cypersche poes en een zwart jong katje te bekomen, die beide zwervend werden aangetroffen. DETACHEERING. De eerste-luitenant H. Staring, van den Vrijwilligen Landstorm te Alkmaar, wordt op 7 Augustus a.s. gedetacheerd bij het 21e Regiment Infanterie te Amersfoort. BEHOUD VAN DE TRAMLIJN PURMEREND—ALKMAAR. B. en W. van Purmerend hebben naar de N. R. Crt. meldt, aan de gemeenteraden van Alkmaar, Beemster, Oterleek, De Rijp en Schermerhorn medewerking gevraagd tot be houd van de tramlijn Purmerend-Alkmaar. Laatst© belichten. SIEGFRIED WAGNER OVERLEDEN. De spelen worden voortgezet. De Raad van Beheer van de Bayreuther Buhner Festspiele deelt mede, dat de spelen in verband met den dood van Siegfried Wag- ner niet zullen worden gestaakt, maar dat de voorstellingen geheel overeenkomstig het programma zullen worden gegeven. EEN GARAGE. Twee doodelijke ongevallen. Gisteravond tegen half elf vond in een ga ragegebouw te Karlsruhe, waarin zich een rijschool en tevens een autoreparatie-inrich- ting bevindt, een hevige ontploffing plaats, vennoedelijk door het explodeeren van benzi nedampen. De ontploffing was zoo hevig, dat de muren van het gebouw uit elkaar scheurde, gedeeltelijk instortte en verscheide ne autos, die in de garage stonden, werden weggeslingerd. Een echtpaar, dat juist het gebouw passeerde, werd door den instorten de gevelmuur getroffen en doodelijk gewond daaronder vandaan gehaald. Het is nog onbekend of misschien meer gexu°n^n °n de PuinhooPen bedolven lig- BUREAU VOOR ARBEIDSRECHT Wegens vacantie van den ambtenaar zal het Bureau voor Arbeidersrecht dë eerstvol gende drie Zaterdagen gesloten zijn. Na 23 Aug. zullen de gewone zittingen op Zaterdag avond in het gebouw Doelenstraat 28 weer geregeld plaats hebben. GESLAAGD. Bij de examens voor stenegrafie en machi- neschrijven, gehouden te Amsterdam, onder leiding van den ontwerper, den heer A. W. Groote, slaagden voor kantoorstenegraaf 130 lettergr. per min. mej. A. Landman. Voor machineschrijven mej. E. van 't Hof met een snelheid van 56 lettergr. per minuut. Beide dames te Alkmaar woonachtig. Op het te Den Haag gehouden examen slaagden voor onderwijzeres costuum- en mantelvak mej. N. Nelis te Heiloo, voor cou peuse costuum- en mantelvak de dames M. Wartenhorst te Bergen en M. Spruijt te Alk maar en voor coupeuse lingerie mej. Tr. Schoen te Alkmaar en J. Roovers te Heiloo. DE BEGRAFENIS VAN BRANDWACHT VAN ROOIJEN. De brandwacht van Rooijen, die de vorige week op weg naar een brand te Amsterdam van den wagen viel en overleed, werd heden begraven. Aan het sterfhuis aan den Beukenweg werd de kist door de brandwacht uitgedra gen onder het spelen van een treurmarsch. De weg naar het kerkhof ging langs den Hoofdweg op de Nieuwe Achtergracht. Daar stond de bezetting met commandant Gordijn en hoofdbrandmeester Förch aangetreden. De deur der kazerne was wijd geopend en de om- floersde lichten brandden. Toen de stoet na derde, begonnen de alarmklokken te kleppen. Voor de kazerne hield de lijkwagen eenige oogenblikken stil. Er werden toen drie kran sen bij de reeds aanwezige gevoegd en wel namens het personeel, namens de Groning- sche brandweer en namens de buurtvereeni- ging. Een brandmeester van de Oroningsche brandweer sloot zich hier bij den stoet aan Op de begraafplaats werden gevoelvolle en hartelijke woorden gesproken. In een in het oog vallend artikel wijst de marine-medewerker van de „Daily Tele- graph" erop, dat de bouw van eenige nieuwe schejren bij de vloot van een paar continen tale mogendheden een omwenteling beteekent in de techniek van den bouw van oorlogs- schepen. De schrijver wijst n.1. op 1. den bouw van den Duitschen pantser kruiser „Pruissen", die 10.000 ton meet en uitgerust is met 20 c.M. geschut, doch alle kruisers van deze klasse in gevechtswaarde verre overtreft. 2. den bouw van een nieuwen Italiaanschen kruiser van een geheel nieuw systeem, met 5250 ton waterverplaatsing, die ondanks zijn snelheid van 37 knocpen zoo zwaar bewa pend is, dat hij in gevechtswaarde de nieuwe Fransche flottilleleiders verre overtreft. 3. den bouw van den Franschen onder zeeër „Surcouf", die zoo zwaar bewapend is, dat de gewone afweermiddelen tegen duik- booten tegen deze duikboot niet zijn opge wassen. De belangrijkste van deze drie nieuwe oor logsschepen acht de schrijver in de „Daily Telepraph" den Duitschen kruiser „Pruis sen", die alle andere kruisertypen verre over treft en veel sneller is dan de 20.000 ton kruisers. Volgens den schrijver van het artikel zou den vele Britsche marine-officieren het dan ook een verkeerde vlootpolitiek van de regeering achten, dat men in Engeland 10.000 ton kruisers bouwt, die niet zijn op gewassen tegen de wonderen van techniek, die de nieuwe oorlogsschepen van de con tinentale mogendheden zijn. WINKEL (Juli). Geboren: Bregita Neeltj'e, d. v. Dirk Dammes en Trijntje Alida Koorn. Pieter Anne, z. v. Klaas Keizer en Gerritje Keuris Neeltje, d. v. Jan Kaaij en Maartje Kluft. Henk, z. v. Germent Zomer en Maria Bruin. Getrouwd: Gerrit van Stipriaan en Geertje Silver. Nan Jan Halfweeg en Hendrikje van Wageningen. Overleden: PieterHeijmans, 61 jaar, echtg. v. Geertje Burger. T telegrammen Oedeeltelijk gecorrigeerd. DE GROOTE OVERSTROOMINGEN IN BRITSCH-INDIE. LONDEN, 5 Aug. Volgens officieele berichten uit Karachi over de overstroomin gen in het Sind-gebied, is een oppervlakte van meer dan 100 K.M. onder water gezet. Het water stijgt nog onophoudelijk. In het N.W. van het overstroomde gebied is een dijk doorgebroken. De stad Quetta is geheel geïsoleerd. Het werk om de ver broken verbindingen te herstellen zal minstens een maand duren. DE COMMUNISTISCHE TERREUR IN CHINA. LONDEN, 5 Aug. Nadat verscheidene weken rust heeft geheerscht in de provin cie Kwangsi zijn er, naar uit Kanton wordt gemeld, thans weer de militaire operaties in vollen gang. De Kwangsi-troepen zijn verstrekt door de zoogenaamde ijzeren divisie en hebben de Kanton-troepen uit Kweilin Nanani en Lioetsjau teruggewor pen, terwijl zij ook tegen de troepen uit Yoennan successen hebben geboekt. De regeering van Kanton deelt inmiddels mede, dat Kweilin weer in haar handen is gevallen. In de stad zouden groote bran den zijn uitgebroken. SCHOORL. (Juli), eb oren; Johannes, z. van Johannes Dehs en Margaretha Maria Roozendaal. Overleden: Abraham van Thiin, 31 jaar, wonende te Uitgeest. Jacob Hoog land, 67 jaar, echtgenoot van Cornelia Elisa- beth Bruin. TEXEL. (Juli). Geboren: Hendrik, z. van H. Veldman en ;v?ra^er' Hendrika Wilhelmina, d. van W. Slort en A. Kersten. Maria Elisabeth, d. van W. C. de Graaf en A. M. van„?rw,aarc*en- Jan, z. van R. Schaap en M. de Waard. Theodra Maria en Joannes Cornelis, d. en z. van H. J. Reii en D. Th. A. Smit. Feitje Afina, d v. J. Drij ver en G. Vlaming. Bartje, d. van P. Boon en B. Smit. Trijntje, d. van Jelte Timmer en E. J. Gieles. Catharina, d. van J. C. Bakkeren A. Maas. Ondertrouwd: G. van Putten en D. Plaatsman. P. Kok en Gesina M. Paag- man. Getrouwd: M. Dijker en M. C. Boot. P. Kok en G. M. Paagman. O v e r 1 e d e n: I. Dros, v., 80 j. ongeh. C. Zoetelief m., 6 jaar. J. Moerbeek, 54 jaar geh. met T. Roepe'\ A. de Porto, 48 jaar geh. met K. Kalis. p. A- Keijzer, 64 j. v., ongehuwd. T. List 51 jaar geh. m. Klips. L. Haydn, geh. met D. v. Eijck. A. J. de Waard, gew. m. F. Kuiper. Klaihpert «5. geh. m. A. Siibrands, 79 jaar. y - EGMONDBINNEN. Geboren: Maria Johanna d. v. Jacobus N. Ory en Eiizabeth Ruiter. Augustinus Johannes z. van Hendrik J. Levering en Ma ria Ridder. Wouter z. van Adelbertus Groot en Anna Liefting. Antje d. van Jan de Geus en Johanna Buis. Adriana Catha rina d. van Cornelis Lute en Catharina Schuit. Cornelis z. van Petrus Smit en Maria Schuit. Ondertrouwd: Antoon Admiraal en Catharina A. Levering. Petrus van den Berg en Agatha C. Gaarthuis. Getrouwd: Johannes Peperkamp en Maria Kuiper. Overleden: Jacob W. Fray, 4 mnd. Petronella Mooy, wed. P. Hes, 82 j. Ge- rardus de Goede, 63 j., te Alkmaar overleden. ZUID-SCHARWOUDE - Juli. Geboren: Anna Maria, d. v. Anthonius Johannes Kraakman en Catharina Maria Kaag; Jacobus Martinus, z. v. Pieter Kraak man en Alida Bruin; Ali, d. v. Pieter de Geus en Hillegonda Joman. Overleden: Gerrit Peters, 3 weken, z. v. Jacob Peters en Maartje Visser (over leden te Heerhugowaard); Cornelis Johan nes van der Vliet, 8 j., z. van Hendrikus Ber- naixlus van der Vliet en Cornelia Schuijt; Grietje Vredenburg, 76 j., weduwe var. Jan Rol (overleden te Alkmaar); jan van Duin, 67 j., weduwnaar van Antje Buter. B e v o 1 k i n g. IngekomenJ. A. Mettes van Heiloo, E. Boon van Velsen, J. Schuijt van Noord-Scharwoude; A. Kleverlaan van Bergen .N.H. Vertrokken: S. de Boer naar Purmerend; A. Kleverlaan naar Bergen N.H. NOORD-SCHARWOUDE (Juni en Juli). Geboren: Jacobus Cornelis, z. v. Joseph Trompetter en Josina Maria van der Zei. Cornelis Johannes, z. v. Nicolaas op 't Veld en Geertje Brink. Petronella Catharina, d. v. Gerbrand Duijves en Ursula Bekker. Johannes Cornelis, z. v. Nicolaas Cornelis Bruin en Anna Maria Komen. Johannes Cornelis, z. v. Simon van Diepen en Elisa beth Kramer. Ondertrouwd: Daniël van Seventer en Grietje Keppel. Gerrit de Graaf en Immetje van der Leek. Arie Visser en Anna Geertruida Koster. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 5 Augustus. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 764.3 te Jaa Mayen. Laagste barometerstand 742.7 te Skudes- Verwachting, geldig tot den avond van 6 Augustus: Matige, tijdelijk wellicht toenemende, Zui delijke tot Zuid-Westelijke wind; zwaar be wolkt met tijdelijke opklaringen; waarschijn- lijk regenbuien; weinig verandering in teug. peratuur. Getrouwd: Dezelfden. Overleden: Jacob Mol, oud 64 jaar, echtg. v. Guurtje Zuurbier. Klaas Peijs^ oud'86 jaar, echtg. v. Neeltje Duijn. Grietje Nat, oud 72 jaar, echtg. v. Ariën Borst. PpnvincSaa! nieuws Feestweek te Castrieam. De feesten werden Zondag voortgezet met een muzikaal concert in den middag en het bezichtigen van de etlages. Tegen 7 uur stroomde een groote menigte naar het voet balterrein van Vitesse, waar niettegenstaande het glibberig terrein, een spannende yedstrijd werd gespeeld tusschen hte le elftal van C. S. V. en Vitesse. C. S. C. moest met 10—3 verliezen. Nu werd het eindelijk droog en hadden zich velen naar het dorp begeven waar in de muziektent musiceerde het fanfare korps D. I. U. van Duin en Bosch. In de verschillende café's was het heel druk hetgeen tot laat in den avond duurde. Veel vreemd publiek, waaronder tal van bad gasten kwamen een kijkje nemen naar de ver lichting van het raadhuis, dat door een 2000 kaars sterkte lamp werd verlicht. Maandag viel den geheelen morgen regen en dit wekte niet op om aan feeststemming re denken. Toch gingen de paarden met gecos- tumeerde amazones en heeren nog naar Bak- kum. Onder groot animo werden de ritten gehou den al gaf het behoorlijk afgaan wel wat moeite. Prijswinners waren: 1. G. Kuijs 15; 2e prijs Mej. Jo Twisk 10 en 3e prijs Jn. Twisk 5, troostprijs J. v. d. Marei, een jongentje van een jaar of 12 dat zeer keurig c-nder den maji zijn paard bereed. De prijs voor het fraaiste costuum werd gewonnen door mej. Jo Twisk, hetgeen ook een bedrag van 10 bedroeg. In het café van den heer W. Borst had de prijsuitreiking plaats met een toepasselijk woord door den voorzitter der winkeliersver- eeniging de heer Portegies. Opgave van HToordhollan<l§cli Land bon wered iet I.V. (Ontvangen per draadlooze telefoon) STAATSLEENINGEN. 5 1918 BANKINSTELLINGEN. Handel Mpij Cert. v. 1000 Kol Bank Ned. Ind. Handelsbank Fransche Banken (3) D. Reichsbank INDUSTR. OND. BJNNENL. Alg. Kunstzijde Unie. v. Berkels' Patent Calvé Delft Cert Centrale Suiker Holi. Kunstzijde Margarine Unie Philips Gloeilampen Gem. Bezit INDUSTR. AAND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Steel comm Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Cult. VorstenL Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr Kon. Petr Perlak RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Holl. Amerika Gem. Eig. Scheepvaart Unie Kon. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan TABAKKEN, i Oostkust Oude Deli Senembah Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. Erie Milwaukee Southern Rails Union Pacific Wabash *Exdividend. PROLO tExclaim. Koers van heden te Vorige koers pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.— pl.m. 2.15 103 153 158 13£'/2 502 242 157 240 5 87'A 78 114 57 90 249'/2 3335/S 87 80 115'/, 90 253 33&V.8 8676-7 1Ï51/2 254 3361/4-8 87-8i'. llti/2 256-7 339-41 873/..8 80 llfi/a-9 257 341 68 '/a 104| 83'/. 28//i s 16P/i6 271 27 V10 105-i 29-Vio 29-S 410'/2 327 120 418 418 20 421-3 424-6 330 94 31 175 76'/, 74 TL 79 3771/2 391'/4 155'/2 392Vs 392-s 392(-3j 113'/. 68'/, 106 78 4 ~1 13I/2 H'31/2 4 116'/, 243/. 233/. 144'/, 69 60 146i/s-7 147|.i/2 65 299 330 3123 64 295 3261/, 305'/, 643,8 3.0.1/2 305 i/s 295'/. 326»/, 15 15 2161/16 34'/j« 218 36Va 36'/2-7 36|-Vs MIE vorige ko^rs l3/. pCt. heden 2'/ WISSELKOERSEN AMSTERDAM. pCt. Londen BerUjo Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Sch. 100. Kopenhagen Stockholm °3'o. New. York .NIET 0FFICIEEL Vorige koers 12.U9 59.35 9.77 34.75 48.25 35.121/s 66.60 6&.8S1/2 66.60 2.48</tó 13.01 Koers op heden uur 12.091, 59.31 9.763/. 34.74I/2 48.26'/, 35.15 i/a 66.60 Ö6.t>2'/, 66.60 2.4bVis 13.C0

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 2